LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231429 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
DDM Stříbro - Stříbro
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
HUDYsport - Havířov
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zkušenosti s vázáním G3 ONYX28.11.2013
Můžete napsat své dojmy z tohoto vázání?
 Re: Zkušenosti s vázáním G3 ONYX28.11.2013
Ahoj řešil jsem to tady asi před 3měsíci, v podstatě mi všichni napsali, že s ním není žádný problé

 film Sandstone28.11.2013
ahoj, dá sa niekde oficiálne kúpiť film Petra Kašpara z r. 2012 "Sandstone"? Dík.
 Re: film Sandstone28.11.2013
Hanibal.cz
  Re: film Sandstone29.11.2013
dík

 Nacvakávadlo27.11.2013
Nemáte někdo tip, kde sehnat nějaké nacvakávadlo (šáhlo)?
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
zkus jakoukoliv hospodu v adru :)
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Nesmysl, v Ádru to nikdo nepoužívá. To strašně snižuje hodnotu a takové lezení vlastně ani není leze
   Re: Nacvakávadlo29.11.2013
:D :D :D
   Re: Nacvakávadlo26.11.2018
niekto tu ma zablokovaný senzor pre ironiu a sarkazmus?
    Re: Nacvakávadlo26.11.2018
No jestli ten s tim zablokovanym smyslem nejsi nahodou ty? ;)
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Kvalitní duralové,teleskopické šáhlo do 9 m vyrábí kamarád Jirka z Jablonce.Kontakt na něj by snad m
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
V lezeckých obchodech v Juře bývá běžně k dostání.
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
radsej trenuj a nebudes ho potrebovať to je pre sračky ;)
   Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Jasně a proto ho používá kde kdo ty volotrku.
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Dar přítele Googla:
   Re: Nacvakávadlo28.11.2013
co blbneš, každej normální práskač má v báglu roli kobercovky a klacek někde urveš. a šáhlo je hotov
    Re: Nacvakávadlo28.11.2013
jak to cítím já: jít do skal se šáhlem s tím, že počítám s tím že budu prasit je ubožárna nejhrubšíh
     Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Myslím, že původní dotaz nezněl jak to kdo cítí, ale kde se to dá koupit ;-)
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
jo, za to se omlouvám. reagoval jsem na to kam se diskuse posunula.

samozřejmě taky z
       Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Kup si v rybářskejch potřebách teleskopický držák podběráku. Dělají 3 i 4 a možná i 5 metrové.Na kon
        Re: Nacvakávadlo28.11.2013
ty si mě more s někym pleteš, ne? vo gelu a zaprášený překližce psal někdo druhej. ale fajn, jsem př
         Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Co se týče toho Andrady,tak ve Špáňu moc ne.Tam je ta úroveň nýmantů trochu vejš.Řekněme tak 7c až c
          Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ale zajímavý by bylo sledovat Špeka v nějáký megaroutě.Řekněme... 8něco francouzkejch.
      Re: Nacvakávadlo26.11.2018
To by pak ale nefungovala terapie ega...
     Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Taky mě ty lidi s tím s.rou. Na písku má dnes každej druhej vyztuženou dlouhou presu.... :( Co se do
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Tak jo, ale je to víceméně každého soukromá věc - i to, jak se s tím sám srovná. Nikoho dalšího tím
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Proč?
Je to etičtější ekvivalent ozkoušet si cestu na TR. Lezeš cestu odspodu a jedno místo
       Re: Nacvakávadlo29.11.2013
Pod tohle se taky podepíši. Důvody něco našáhlovat jsou 2. Ten přednější je zdraví a ten druhý je ma
        Re: Nacvakávadlo29.11.2013
ale to asi jo, tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem nezkoušel cestu "přepadat" nebo "přeš
         Re: Nacvakávadlo29.11.2013
Tak každej má nějaký ten projekt, co by chtěl někdy dát. Ale musím přiznat jednu věc. Byly chvíle, k
          Re: Nacvakávadlo26.11.2018
A taky vice šetříš skalu tim ze do cesty nedas 50 pokusu ale diky prolezeni a prosahlovani treba jen
        Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ano jsou takovy kopyta co prosahlujou celou cestu a pak ji na prvni dobrou zbombi
     Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ahoj Lukasi. Ja chapu ze si byl vsude 2x a od vseho mas klice a ke vsemu mas potom pravo se vyjadro
      Re: Nacvakávadlo26.11.2018
:-D REALITA JE NA HOVNO, LEZCI SOU SLABÍ A LEZOU ČASTO DO PIČOVIN NA CO NEMAJÍ...když na to nemám si
       Re: Nacvakávadlo27.11.2018
pět let stará diskuse...
      Re: Nacvakávadlo27.11.2018
A to ja bych to zase klidne o vetsine tech, co treba po Jure se sahlem pobihaji (90% jich nastesti z
       Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Ber to tak ze nejenom nekdo kdo je odkojen zulovymi horskymi rajbasy ma pravo si v jure zalezt... sc
        Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Jeste bych dodala, ze tech duchodcu se sahlem tam zrovna moc neni.
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
 Re: Nacvakávadlo01.12.2013
 Re: Nacvakávadlo25.11.2018
Šáhlo 9 metrů, zkrácený odkaz -
  Re: Nacvakávadlo26.11.2018
9 metrů pikaču!!

Tak to už vůbec nechápu...

Pochopím když si někdo cv
   Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Pochopím, když si někdo na písku cvakne 1. kruh v 9 metrech, ale ve sporťárně 1. jištění ve dvou met

 značení středu27.11.2013
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :)
 Re: značení středu27.11.2013
hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za napros
  Re: značení středu27.11.2013
cucoriedky!
   Re: značení středu27.11.2013
a nedaj se ti do toho pak mravenci?
    Re: značení středu27.11.2013
Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v le
     Re: značení středu27.11.2013
Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než
     Re: značení středu29.11.2013
Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odoln
  Re: značení středu30.11.2013
ja pouzivam nuz.
 Re: značení středu28.11.2013
fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu
  Re: značení středu30.11.2013
A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu

 Sníh27.11.2013
Ahoj, je zde někdo z Jeseníku , šlo by to o víkendu už na skialpech z Ramzové na Šerák nebo alespoň na Čerňavu ?? Dík :-)
 Re: Sníh27.11.2013
  Re: Sníh27.11.2013
:-) njn to jsou koukal, ale píšou 0cm a nějakej sníh tam je :-) tak jsem chtěl vědět zda někdo třeba

 Lezení v Maroku27.11.2013
Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti s lezením v Maroku, v některé z oblastí poblíž Marrakesche (Ain Belmusk, Zuhelika)? Rádi bychom si tam udělali jen dvoudenní odbočku z původní trasy a moc se nám nedaří najit nějaké souvislejší info online...
 Re: Lezení v Maroku27.11.2013
  Re: Lezení v Maroku27.11.2013
Taghia - tak to je hodně dobrej a nápaditej popis :)
  Re: Lezení v Maroku28.11.2013
Díky za tip, popis super :D Nicméně je to stále dost daleko od toho Marakeše... Takže kdyby se našel

 Dvojčata26.11.2013
Ahoj draci. Dotaz. Mám dvojičky a po třech letech lezení jedna z nich je poškozená na opletu tak, že už nebudí důvěru. Je možné koupit pouze jednu novou (stejný typ, stejný průměr, stejný výrobce) a porkračovat v lezení na jedné staré a jedné nové? Děláte
 Re: Dvojčata26.11.2013
no problemo, bežne kombinuju svoje a cizi dvojce
 Re: Dvojčata26.11.2013
Lze koupit jen jedno dvojče, teď jsem to taky udělal a nevidím v tom problém. Trochu jsem se bál, ja
 Re: Dvojčata26.11.2013
Díky, to rád slyším :) Jinak lana se časem tloustnou, to že se i zkracují je stejný jev o kterém se
  Re: Dvojčata26.11.2013
Koupil jsem si novou padesátku a starou šedesátku jsem krátil podle tý nový, ale po řezu zůstalo jen
   Re: Dvojčata26.11.2013
Druhá možnost je, že mě prve ošidili a podruhý to odčinili, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč
    Re: Dvojčata26.11.2013
s nestejně dlouhejma lanama používanejma jako dvojčata (plusmínus půldruhýho metru je taková standar
     Re: Dvojčata26.11.2013
Jo taky to tak dělám :)
     Re: Dvojčata26.11.2013
Přesně z tohodle důvodu píšu, že není od věci mít jedno lano o chlup delší.
      Re: Dvojčata26.11.2013
sorry vorle, tak sem tě učil lítat, no....
       Re: Dvojčata26.11.2013
Si to tak neber. Tohle řešení se přímo nabízí no :)
       Re: Dvojčata27.11.2013
Ok, asi měl bejt na konci emotikon ;)

 Ledy u sousedů?26.11.2013
Má někdo nějaké zprávy o nějakých už lezitelných ledech u sousedů v Rakousku? Díky
 Re: Ledy u sousedů?26.11.2013
Ledový budou maximálně tak možná nějaký severky.

 Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ahoj,

neviete nahodou, ako sa vola taka jedna veza v Tatrach, ktora ma tvar ihly - je velmi uzka, asi 100 m (od doliny) vysoka?
 Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ihla v Ostrve?
  Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Dakujem za odpoved, uz som to nasiel, myslel som na Ihlu v Patrii.

 RollnLock25.11.2013
Prosím, používáte někdo tohle jistítko? RollnLock od Climbing Technology (mají ho v shopu na Lezci)

Jestli jde používat jako samojištění při top rope lezení? Díky.
 Re: RollnLock25.11.2013
pokud by se ti do toho podařilo nějakým omylem hodit větší tlamu, ustřihne to lano. na staticke odse
  Re: RollnLock25.11.2013
Tak to je doporučení.
   Re: RollnLock25.11.2013
z čeho jsi usoudil(a), že to je doporučení. jen konstatuju realitu.
 Re: RollnLock25.11.2013
Jedná se o kladku s blokantem, nikoliv o jistítko. S tím je potřeba k tomu přistupovat.
Pro
  Re: RollnLock25.11.2013
Díky za odpovědi. Myslím, že větší pády při TR nehrozí, ale chápu omezení tohoto blokantu.

1   ...   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nacvakávadlo
Nemáte někdo tip, kde sehnat nějaké nacvakávadlo (šáhlo)?
 zaoralf23:05:15 27.11.2013
odpovědět 
 Re: Nacvakávadlo
zkus jakoukoliv hospodu v adru :)
p.00:46:43 28.11.2013
odpovědět 
  Re: Nacvakávadlo
Nesmysl, v Ádru to nikdo nepoužívá. To strašně snižuje hodnotu a takové lezení vlastně ani není lezení. Je ale fakt, že nagelovaní šampónci z tělocvičen občas omylem zabloudí i na písky...
10:13:53 28.11.2013
odpovědět 
   Re: Nacvakávadlo
:D :D :D
p.10:13:55 29.11.2013
odpovědět 
   Re: Nacvakávadlo
niekto tu ma zablokovaný senzor pre ironiu a sarkazmus?
17:00:19 26.11.2018
odpovědět 
    Re: Nacvakávadlo
No jestli ten s tim zablokovanym smyslem nejsi nahodou ty? ;)
18:51:57 26.11.2018
odpovědět 
 Re: Nacvakávadlo
http://www.iafstore.com/scheda.asp?n=23694&t=Panic
Karby08:49:31 28.11.2013
odpovědět 
 Re: Nacvakávadlo
Kvalitní duralové,teleskopické šáhlo do 9 m vyrábí kamarád Jirka z Jablonce.Kontakt na něj by snad mohl mít Mára Pavlata-777312321.
L.H.08:59:38 28.11.2013
odpovědět 
 Re: Nacvakávadlo
V lezeckých obchodech v Juře bývá běžně k dostání.
09:01:43 28.11.2013
odpovědět 
  Re: Nacvakávadlo
radsej trenuj a nebudes ho potrebovať to je pre sračky ;)
09:32:00 28.11.2013
odpovědět 
   Re: Nacvakávadlo
Jasně a proto ho používá kde kdo ty volotrku.
19:41:51 26.11.2018
odpovědět 
  Re: Nacvakávadlo
Dar přítele Googla: http://www.rockstore24.de/zubehor/clipsticks.html
zdes09:56:31 28.11.2013
odpovědět 
   Re: Nacvakávadlo
co blbneš, každej normální práskač má v báglu roli kobercovky a klacek někde urveš. a šáhlo je hotový.
DTX10:06:53 28.11.2013
odpovědět 
    Re: Nacvakávadlo
jak to cítím já: jít do skal se šáhlem s tím, že počítám s tím že budu prasit je ubožárna nejhrubšího zrna (obluvitelná jen v případě že nejdu lézt ale fotit či převrtávat, nebo když to betu jako pomůcku pro lezce hendikepovaného (např. slepého nebo lezce velmi malého vzrůstu).
improvizovaná výroba šáhla z přírodnin nalezených pod skálou je někde mezi,
a výroba šáhla v časovém presu když nešťastník vzlyká metr pod kruhem deset metrů nad špičatými šutry, spojená s kácením dvou souší tupým švajcarákem, svazováním do podoby vosmimetrového bidla, lezením na pod skalou stojící břízu klátící se ve větru a cvakáním z břízy šáhlem co se prohýbá a kmitá o půl metru je nesporně obdivuhodný sportovní výkon.
Lukas B.10:20:43 28.11.2013
odpovědět 
     Re: Nacvakávadlo
Myslím, že původní dotaz nezněl jak to kdo cítí, ale kde se to dá koupit ;-)
d.10:43:17 28.11.2013
odpovědět 
      Re: Nacvakávadlo
jo, za to se omlouvám. reagoval jsem na to kam se diskuse posunula.

samozřejmě taky záleží o jak dlouhé šáhlo se jedná. metr a půl se udělá nejjednodušeji a nejlaciněji samodomo z olichalé teleskopické hůlky, na dvouapůlmetrové se může v létě používat lavinová sonda (pravda, je to skládací a ne teleskopické), pak existují z baumaxu všeliké pochystátory nástavce na pilku, dejme to mu do čtyřech metrů. teprve až delší má smysl kupovat. a je to samozřejmě výrobek málo žádaný, a tak musí být marže jak výrobce tak prodejce výrazně vejš než u zahradnické masovky.
Lukas B.11:05:09 28.11.2013
odpovědět 
       Re: Nacvakávadlo
Kup si v rybářskejch potřebách teleskopický držák podběráku. Dělají 3 i 4 a možná i 5 metrové.Na konec si přidělej pružinovou kovovou svorku a je to.Šáhlo jak víno. Cca 400kč a váží to kulové,protože ten teleskop je uhlíkový kompozit. Pokud máš ovšem na mysli tuhou expresku tak vejš byl odkaz na "panic" od jednoho renomovaného výrobce.
Jinak překližkoví šampónci nagelovaný moc nebejvaj a na písek sem tam jedou a vylezou narozdíl od flanelovejch šampiónů. Ty Lukáši B v Olianě nepotkáš a tuším že Andrada si v Ádru nevedl špatně. Možná to bylo tím nagelováním.
13:09:29 28.11.2013
odpovědět 
        Re: Nacvakávadlo
ty si mě more s někym pleteš, ne? vo gelu a zaprášený překližce psal někdo druhej. ale fajn, jsem přesvědčenej, že stejně jako na jednoho Špeka připadá tucet zoufalců co autobusujou na čtyřkách, mají flanelový košile, nemejou si ruce a chlastají pivo, tak na jednoho arandu připadá tucet zoufalců co hoblují na rybu pětky s nejtama po metru a nagelovaný jsou od hlavy po paty. oukej brouku?
Lukas B.13:41:58 28.11.2013
odpovědět 
         Re: Nacvakávadlo
Co se týče toho Andrady,tak ve Špáňu moc ne.Tam je ta úroveň nýmantů trochu vejš.Řekněme tak 7c až c+.Jenže ti by se ti na písek zvysoka vysrali,mají totiž skal dost.A lepších.Tady u nás v kvakolandu bys to s tim příměrem asi i trefil.
19:48:53 26.11.2018
odpovědět 
          Re: Nacvakávadlo
Ale zajímavý by bylo sledovat Špeka v nějáký megaroutě.Řekněme... 8něco francouzkejch.
19:51:08 26.11.2018
odpovědět 
      Re: Nacvakávadlo
To by pak ale nefungovala terapie ega...
08:42:41 26.11.2018
odpovědět 
     Re: Nacvakávadlo
Taky mě ty lidi s tím s.rou. Na písku má dnes každej druhej vyztuženou dlouhou presu.... :( Co se do ty cesty s.rou, když na ni čistě nemají a musejí při cvakání takhle podvádět......
15:30:42 28.11.2013
odpovědět 
      Re: Nacvakávadlo
Tak jo, ale je to víceméně každého soukromá věc - i to, jak se s tím sám srovná. Nikoho dalšího tím neomezuje. A občas člověk potká vyhnaný kruh, jehož cvakání není jen nepříjemný, ale i o držku. Zvlášť malým lezcům v tomhle celkem rozumím (sám teda takovou věc nevlastním).
Bidlování a šáhlovací presky jsou o dost lepší než požadavky na dojišťování.
P.16:07:48 28.11.2013
odpovědět 
      Re: Nacvakávadlo
Proč?
Je to etičtější ekvivalent ozkoušet si cestu na TR. Lezeš cestu odspodu a jedno místo nemůžeš přepadat, tak našáhluješ, prohlídneš, ozkoušíš a pak přelezeš. Nebo dvakrát-třikrát spadneš pod prvním nejtem, tak si ho cvakneš aby sis nezlomil nohy.
Co ti na tom vadí?
 Hadrburg19:29:42 28.11.2013
odpovědět 
       Re: Nacvakávadlo
Pod tohle se taky podepíši. Důvody něco našáhlovat jsou 2. Ten přednější je zdraví a ten druhý je materiál. Lana nejsou úplně levná záležitost a když cítíš, že to pustí, tak proč neušetřit. Zpevněná presa a ufony jsou někdy záležitostí přežití. Nikdy nevíš, jak to prvovýstupce navrtal. Vyprávění o přítahu za navrtávák a vyhnání kruhu co nejvýš nejsou pohádky a je to pěkný svinstvo. Nyní se to díky úpravě pravidel naštěstí nedělá. Ale i tak jsou situace, kde lituji menší lidi. Dalším hříchem bylo použití špalků ve spáře, které pak druholezec hodil dolů. Já sice zpevněná presa, ufony a ani šáhlo nemám, ale chápu, že je někdo používá. V nouzi nejvyšší prostě najdu klacek. Nemám nic proti dlouhým poletům vzduchem, ale na nohy do něčeho členitého padat nehodlám, PP je přece První Procvaklej :-) V podstatě to nahrazuje bouldermatku a spotera. Na druhou stranu lituji některé "lezce", kteří šáhlují od nýtu k nýtu v cestách, na které zjevně nemají.
Bída00:35:15 29.11.2013
odpovědět 
        Re: Nacvakávadlo
ale to asi jo, tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem nezkoušel cestu "přepadat" nebo "přešáhlovat" abych si ji ten den dal ještě jednou (to nemyslím tak že bych se chtěl před sportmeny nějak povyšovat, je to podobná hra která se trošku liší, voni taky ty svý aktivity provozujou v úplně jinejch cestách než já), co si vzpomínám, ten samej den (víkend) jsem lezl tu samou cestu znova jen výjimečně, třeba když bylo nutno sundat z vršku zapomenutej svetr kupříkladu.

mimochodem, to mi napadá, že vlastně asi pro nakrokování nějaký tý dardy je klasické TR nepoužitelné kvůlivá děsuplnému pendlu a přepadání (přešáhlování) je jediná smysluplná možnost

ještě mě napadá pár situací kdy je šáhlování naprosto OK - to je tam, kde byl kruh danej ze stavění nebo ze země se staví aby se ke kruhu dalo dolézt a složení lezeckého družstva neumožňuje stavění rozumně provádět (pětaosmdesátikilovej prvolezec a pětačtyřicetikilová notorická druholezkyně), lze zažít i na čtyřkách. nebo bylo při prvovýstupu použito švebátko za břízu která už před padesáti lety uhnila a spadla.
Lukas B.08:12:11 29.11.2013
odpovědět 
         Re: Nacvakávadlo
Tak každej má nějaký ten projekt, co by chtěl někdy dát. Ale musím přiznat jednu věc. Byly chvíle, kdy už jsem si chtěl nechat poslat klacek, ale zrovna ta představa, že tu budu takhle šašit, mě nakopla a dostala dál. Ještě jeden případ tu je - v cestě jsou jen plechové nýty a chceš se dostat ke slaňáku, aby ses celý i se vším matrošem dostal dolů. Všechno nejde slanit anebo oběhnout. Nebo se nepouštět do větších akcí a držet hesla strakonických lezců - co nepřehákuju, to nepřelezu.
Bída15:47:25 29.11.2013
odpovědět 
          Re: Nacvakávadlo
A taky vice šetříš skalu tim ze do cesty nedas 50 pokusu ale diky prolezeni a prosahlovani treba jen 5...fakflanluk.b
Horymir15:42:37 26.11.2018
odpovědět 
        Re: Nacvakávadlo
Ano jsou takovy kopyta co prosahlujou celou cestu a pak ji na prvni dobrou zbombi
Flanelak15:55:34 26.11.2018
odpovědět 
     Re: Nacvakávadlo
Ahoj Lukasi. Ja chapu ze si byl vsude 2x a od vseho mas klice a ke vsemu mas potom pravo se vyjadrovat ale pokud netusis jaka je realita tak tvoje uvahy vypadaji dost mimo. Uprimne ti reknu ze napr. v Nemecku ma sahlo tak cca 90% Nemcu. A rict o nich ze tech 90% lezcu jsou jelita a at tahnou ze skal to bych si fakt nedovolil. Sahlo ma svuj vyznam, ktery ti vysvetlovat nebudu - nema to smysl - kazdopadne obcas brzdi svoje uvahy a pokud nemas nic k tematu tak se nezapojuj do diskuze. To Filip: Klasika je betastick, funguje super. Objednej treba z bergfreude.de...
jan16:35:24 26.11.2018
odpovědět 
      Re: Nacvakávadlo
:-D REALITA JE NA HOVNO, LEZCI SOU SLABÍ A LEZOU ČASTO DO PIČOVIN NA CO NEMAJÍ...když na to nemám silou, technikou nebo hlavou tak do toho nelezu ;-)
Záviš20:28:41 26.11.2018
odpovědět 
       Re: Nacvakávadlo
pět let stará diskuse...
Lukas B.07:45:06 27.11.2018
odpovědět 
      Re: Nacvakávadlo
A to ja bych to zase klidne o vetsine tech, co treba po Jure se sahlem pobihaji (90% jich nastesti zatim neni, ale 50% urcite), klidne rekla. Vyjimam duchodce nad 60, ve stari clovek preci jen hure srusta.

Zajdi si v lete na u Cechu oblibeny Schlaraffenland, tam uvidis veci, treba prosahlovat osmu odspoda az nahoru a pak ji cely den hoblovat na druhym, spolu s deseti kamarady.

Muj osobni nazor je, ze bez sahel by v Jure bylo lidi polovic. Dokonce si troufnu tvrdit, ze narust poctu lezcu v Jure je primo umerny rozsireni sahel.

Howg,

Softmoverka Lenka K.

Lenka K.09:38:22 27.11.2018
odpovědět 
       Re: Nacvakávadlo
Ber to tak ze nejenom nekdo kdo je odkojen zulovymi horskymi rajbasy ma pravo si v jure zalezt... schovavani se za softmovera je dobry trik :-)
10:33:37 27.11.2018
odpovědět 
        Re: Nacvakávadlo
Jeste bych dodala, ze tech duchodcu se sahlem tam zrovna moc neni.
Lenka K.11:32:33 27.11.2018
odpovědět 
 Re: Nacvakávadlo
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=3254
Véča ho pořád vyrábí.
P.10:11:02 28.11.2013
odpovědět 
 Re: Nacvakávadlo
http://sahlo.wz.cz/
Véča10:49:02 01.12.2013
odpovědět 
 Re: Nacvakávadlo
Šáhlo 9 metrů, zkrácený odkaz - https://1url.cz/@sahlo
Véča21:08:03 25.11.2018
odpovědět 
  Re: Nacvakávadlo
9 metrů pikaču!!

Tak to už vůbec nechápu...

Pochopím když si někdo cvakne na sporťárně první ve 2-3 metrech, v extrémní cestě když je cvakání na pikaču. Ale 9m šáhlo na kruh???... To už je moc!!

Velebnosti to je hnus :-/
Ztko20:55:41 26.11.2018
odpovědět 
   Re: Nacvakávadlo
Pochopím, když si někdo na písku cvakne 1. kruh v 9 metrech, ale ve sporťárně 1. jištění ve dvou metrech, to je fakt hnus...
K.13:09:56 27.11.2018
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi