LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231429 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zkušenosti s vázáním G3 ONYX28.11.2013
Můžete napsat své dojmy z tohoto vázání?
 Re: Zkušenosti s vázáním G3 ONYX28.11.2013
Ahoj řešil jsem to tady asi před 3měsíci, v podstatě mi všichni napsali, že s ním není žádný problé

 film Sandstone28.11.2013
ahoj, dá sa niekde oficiálne kúpiť film Petra Kašpara z r. 2012 "Sandstone"? Dík.
 Re: film Sandstone28.11.2013
Hanibal.cz
  Re: film Sandstone29.11.2013
dík

 Nacvakávadlo27.11.2013
Nemáte někdo tip, kde sehnat nějaké nacvakávadlo (šáhlo)?
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
zkus jakoukoliv hospodu v adru :)
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Nesmysl, v Ádru to nikdo nepoužívá. To strašně snižuje hodnotu a takové lezení vlastně ani není leze
   Re: Nacvakávadlo29.11.2013
:D :D :D
   Re: Nacvakávadlo26.11.2018
niekto tu ma zablokovaný senzor pre ironiu a sarkazmus?
    Re: Nacvakávadlo26.11.2018
No jestli ten s tim zablokovanym smyslem nejsi nahodou ty? ;)
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Kvalitní duralové,teleskopické šáhlo do 9 m vyrábí kamarád Jirka z Jablonce.Kontakt na něj by snad m
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
V lezeckých obchodech v Juře bývá běžně k dostání.
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
radsej trenuj a nebudes ho potrebovať to je pre sračky ;)
   Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Jasně a proto ho používá kde kdo ty volotrku.
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Dar přítele Googla:
   Re: Nacvakávadlo28.11.2013
co blbneš, každej normální práskač má v báglu roli kobercovky a klacek někde urveš. a šáhlo je hotov
    Re: Nacvakávadlo28.11.2013
jak to cítím já: jít do skal se šáhlem s tím, že počítám s tím že budu prasit je ubožárna nejhrubšíh
     Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Myslím, že původní dotaz nezněl jak to kdo cítí, ale kde se to dá koupit ;-)
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
jo, za to se omlouvám. reagoval jsem na to kam se diskuse posunula.

samozřejmě taky z
       Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Kup si v rybářskejch potřebách teleskopický držák podběráku. Dělají 3 i 4 a možná i 5 metrové.Na kon
        Re: Nacvakávadlo28.11.2013
ty si mě more s někym pleteš, ne? vo gelu a zaprášený překližce psal někdo druhej. ale fajn, jsem př
         Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Co se týče toho Andrady,tak ve Špáňu moc ne.Tam je ta úroveň nýmantů trochu vejš.Řekněme tak 7c až c
          Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ale zajímavý by bylo sledovat Špeka v nějáký megaroutě.Řekněme... 8něco francouzkejch.
      Re: Nacvakávadlo26.11.2018
To by pak ale nefungovala terapie ega...
     Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Taky mě ty lidi s tím s.rou. Na písku má dnes každej druhej vyztuženou dlouhou presu.... :( Co se do
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Tak jo, ale je to víceméně každého soukromá věc - i to, jak se s tím sám srovná. Nikoho dalšího tím
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Proč?
Je to etičtější ekvivalent ozkoušet si cestu na TR. Lezeš cestu odspodu a jedno místo
       Re: Nacvakávadlo29.11.2013
Pod tohle se taky podepíši. Důvody něco našáhlovat jsou 2. Ten přednější je zdraví a ten druhý je ma
        Re: Nacvakávadlo29.11.2013
ale to asi jo, tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem nezkoušel cestu "přepadat" nebo "přeš
         Re: Nacvakávadlo29.11.2013
Tak každej má nějaký ten projekt, co by chtěl někdy dát. Ale musím přiznat jednu věc. Byly chvíle, k
          Re: Nacvakávadlo26.11.2018
A taky vice šetříš skalu tim ze do cesty nedas 50 pokusu ale diky prolezeni a prosahlovani treba jen
        Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ano jsou takovy kopyta co prosahlujou celou cestu a pak ji na prvni dobrou zbombi
     Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ahoj Lukasi. Ja chapu ze si byl vsude 2x a od vseho mas klice a ke vsemu mas potom pravo se vyjadro
      Re: Nacvakávadlo26.11.2018
:-D REALITA JE NA HOVNO, LEZCI SOU SLABÍ A LEZOU ČASTO DO PIČOVIN NA CO NEMAJÍ...když na to nemám si
       Re: Nacvakávadlo27.11.2018
pět let stará diskuse...
      Re: Nacvakávadlo27.11.2018
A to ja bych to zase klidne o vetsine tech, co treba po Jure se sahlem pobihaji (90% jich nastesti z
       Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Ber to tak ze nejenom nekdo kdo je odkojen zulovymi horskymi rajbasy ma pravo si v jure zalezt... sc
        Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Jeste bych dodala, ze tech duchodcu se sahlem tam zrovna moc neni.
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
 Re: Nacvakávadlo01.12.2013
 Re: Nacvakávadlo25.11.2018
Šáhlo 9 metrů, zkrácený odkaz -
  Re: Nacvakávadlo26.11.2018
9 metrů pikaču!!

Tak to už vůbec nechápu...

Pochopím když si někdo cv
   Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Pochopím, když si někdo na písku cvakne 1. kruh v 9 metrech, ale ve sporťárně 1. jištění ve dvou met

 značení středu27.11.2013
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :)
 Re: značení středu27.11.2013
hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za napros
  Re: značení středu27.11.2013
cucoriedky!
   Re: značení středu27.11.2013
a nedaj se ti do toho pak mravenci?
    Re: značení středu27.11.2013
Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v le
     Re: značení středu27.11.2013
Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než
     Re: značení středu29.11.2013
Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odoln
  Re: značení středu30.11.2013
ja pouzivam nuz.
 Re: značení středu28.11.2013
fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu
  Re: značení středu30.11.2013
A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu

 Sníh27.11.2013
Ahoj, je zde někdo z Jeseníku , šlo by to o víkendu už na skialpech z Ramzové na Šerák nebo alespoň na Čerňavu ?? Dík :-)
 Re: Sníh27.11.2013
  Re: Sníh27.11.2013
:-) njn to jsou koukal, ale píšou 0cm a nějakej sníh tam je :-) tak jsem chtěl vědět zda někdo třeba

 Lezení v Maroku27.11.2013
Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti s lezením v Maroku, v některé z oblastí poblíž Marrakesche (Ain Belmusk, Zuhelika)? Rádi bychom si tam udělali jen dvoudenní odbočku z původní trasy a moc se nám nedaří najit nějaké souvislejší info online...
 Re: Lezení v Maroku27.11.2013
  Re: Lezení v Maroku27.11.2013
Taghia - tak to je hodně dobrej a nápaditej popis :)
  Re: Lezení v Maroku28.11.2013
Díky za tip, popis super :D Nicméně je to stále dost daleko od toho Marakeše... Takže kdyby se našel

 Dvojčata26.11.2013
Ahoj draci. Dotaz. Mám dvojičky a po třech letech lezení jedna z nich je poškozená na opletu tak, že už nebudí důvěru. Je možné koupit pouze jednu novou (stejný typ, stejný průměr, stejný výrobce) a porkračovat v lezení na jedné staré a jedné nové? Děláte
 Re: Dvojčata26.11.2013
no problemo, bežne kombinuju svoje a cizi dvojce
 Re: Dvojčata26.11.2013
Lze koupit jen jedno dvojče, teď jsem to taky udělal a nevidím v tom problém. Trochu jsem se bál, ja
 Re: Dvojčata26.11.2013
Díky, to rád slyším :) Jinak lana se časem tloustnou, to že se i zkracují je stejný jev o kterém se
  Re: Dvojčata26.11.2013
Koupil jsem si novou padesátku a starou šedesátku jsem krátil podle tý nový, ale po řezu zůstalo jen
   Re: Dvojčata26.11.2013
Druhá možnost je, že mě prve ošidili a podruhý to odčinili, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč
    Re: Dvojčata26.11.2013
s nestejně dlouhejma lanama používanejma jako dvojčata (plusmínus půldruhýho metru je taková standar
     Re: Dvojčata26.11.2013
Jo taky to tak dělám :)
     Re: Dvojčata26.11.2013
Přesně z tohodle důvodu píšu, že není od věci mít jedno lano o chlup delší.
      Re: Dvojčata26.11.2013
sorry vorle, tak sem tě učil lítat, no....
       Re: Dvojčata26.11.2013
Si to tak neber. Tohle řešení se přímo nabízí no :)
       Re: Dvojčata27.11.2013
Ok, asi měl bejt na konci emotikon ;)

 Ledy u sousedů?26.11.2013
Má někdo nějaké zprávy o nějakých už lezitelných ledech u sousedů v Rakousku? Díky
 Re: Ledy u sousedů?26.11.2013
Ledový budou maximálně tak možná nějaký severky.

 Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ahoj,

neviete nahodou, ako sa vola taka jedna veza v Tatrach, ktora ma tvar ihly - je velmi uzka, asi 100 m (od doliny) vysoka?
 Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ihla v Ostrve?
  Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Dakujem za odpoved, uz som to nasiel, myslel som na Ihlu v Patrii.

 RollnLock25.11.2013
Prosím, používáte někdo tohle jistítko? RollnLock od Climbing Technology (mají ho v shopu na Lezci)

Jestli jde používat jako samojištění při top rope lezení? Díky.
 Re: RollnLock25.11.2013
pokud by se ti do toho podařilo nějakým omylem hodit větší tlamu, ustřihne to lano. na staticke odse
  Re: RollnLock25.11.2013
Tak to je doporučení.
   Re: RollnLock25.11.2013
z čeho jsi usoudil(a), že to je doporučení. jen konstatuju realitu.
 Re: RollnLock25.11.2013
Jedná se o kladku s blokantem, nikoliv o jistítko. S tím je potřeba k tomu přistupovat.
Pro
  Re: RollnLock25.11.2013
Díky za odpovědi. Myslím, že větší pády při TR nehrozí, ale chápu omezení tohoto blokantu.

1   ...   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 film Sandstone
ahoj, dá sa niekde oficiálne kúpiť film Petra Kašpara z r. 2012 "Sandstone"? Dík.
erpe11:50:07 28.11.2013
odpovědět 
 Re: film Sandstone
Hanibal.cz
Filip21:57:43 28.11.2013
odpovědět 
  Re: film Sandstone
dík
13:40:39 29.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi