LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
13.Černý 3878
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230845 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 klasifikace05.12.2013
Zdar vsem, mam dotaz ohledne klasifikace. Nechce se mi to psat jako komentar pod clanek o Adamove prelezu, kam patri jen a jen gratulace. A ani nechci spekulovat o obtiznosti cesty Vasil Vasil. Jen jsem si vsiml v prevodni tabulce klasifikace UIAA vs. fra
 Re: klasifikace05.12.2013
IMHO to tak jednoduché není, mrkni se třeba sem
  Re: klasifikace05.12.2013
V tom je kouzlo fr. klasifikace ;-) Bez lomených stupňů je totiž jemnější než UIIA. Problémem je, že
 Co když je to 9c?05.12.2013
Třeba Adam soudí, že to je spíš 9c, kdo ví?

Ale souhlasím s Tebou, myslím si totéž. J

 AO válí :)05.12.2013
http://www.ukclimbing.com/news/item.php?id=68562
 Re: AO válí :)05.12.2013
Nema mit vyvrklej kotnik??

No aspon, ze mu to zraneni nezebralo vic nez finale mejcup
  Re: AO válí :)05.12.2013
Když by sis přečetl článek tak víš že má naraženou patu. Napřed čti a potom piš!
   Re: AO válí :)05.12.2013
ooook

"Fortunately, it is only a lump on the heel and this little injury made me
   Re: AO válí :)05.12.2013
Melo to znamenat "to jako vylezl s vyvrklym kotnikem 9b+? Ajak se mujinak dari?"
<
 Re: AO válí :)05.12.2013
včera to proběhlo na FB lezce.cz
  Re: AO válí :)05.12.2013
Vylezl to s naraženou patou,jelikož s ní je schopen lézt, avšak trochu hůře se s ní dá chodit, to js

 střed lana-kdo barví04.12.2013
nechce se mi prasit nový lano fixkou, netušítě jestli v PZE nějakej shop/stěna apod na počkání neobarví střed lana?
Díky

 Mejcup04.12.2013
Kdypak se objeví výsledky Mejcupu? Ofiko web nefachá...
 Re: Mejcup04.12.2013
 čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
zdar jake mate zkusenosti s omotanim rukojeti cepínů? Nekdo doporučuje elektrikarskou vulkanizacni pasku s tim spokojenost, videl sem i obyc. Tejpku, nějaký typ?
 Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
veloduši, navlíkneš kousek a pak přehrneš naruby
  Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
Elektrikářská je nejlepší.
 Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
Videl jsem tam i napatlanej silikon, takovyho jakoby jezka. Prej hodne dobry a nesmeka se to...kdyz
  Re: čím omotat rukojeti cepínů05.12.2013
Lepší je černé lepidlo na autoskla. To se mi osvědčilo jako nejlepší varianta. Silikon mi přijde dos
 Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
Vulkanizacni paskou.

 Nohy navíc04.12.2013
Na dnešním foto dne jsou jedny nohy navíc! Jak se tam vzaly?
 Re: Nohy navíc04.12.2013
To jsou Pokáčovy náhradní, jedny do rajbu, druhé do spár :-))))
  Re: Nohy navíc04.12.2013
:D
   Re: Nohy navíc04.12.2013
:)))))

 Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Ahoj, jde se nějak zbavit smradu z lezeček? Vypral jsem je a rozdíl nula. Díky za tipy!
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
cus, u lezeček nevím, ale totál smradlavé propocené věci (přestože třikrát vypráno) mi jedna holka d
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Zkus napsat do Restdaye, nebo Salticu, imho s tim něco dělají, nejjednodušší je se smířit... a nepra
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Ahoj, cas od casu si do lezecek nasypu trosku zasypu pro miminka. Lezecky to odsmradne a taky dezinf
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
zásyp pomáhá tak první měsíc od koupi. Slepá ulička
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
samozřejmě! pravidelnost, to je ten tajemnej recepis. si jako myslíte, že se nemytejma nohama desetk
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
dát do mražáku
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
To pomůže na smrad? Vyzkouším, pak použiju dětský zásyp. A pak je vyhodím a zase budu lézt v ponožká
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?04.12.2013
Taky mám dobrý zkušenosti s mrazem. Je ale dobrý je do toho mrazáku dát když přijdeš po lezení a kdy
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Doporucuju Boot Banans, specialne delane pro lezecky. Mame je skoro rok, vynikajici, lezecky vubec n
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Díky za tip! Kde jsi to koupil? Díval jsem se letmo na jejich stránky a prodejci jsou většinou jen l
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Zkus jim napsat:) Myslim, ze kdyz vemes vic kusu nez jeden, tak by nemel byt problem.
    Re: Jak vyprat smrad z lezeček?04.12.2013
Pokud budeš objednávat, tak se kdyžtak připojuju k množstevní objednávce ;) poštovné pak nějak rozpo
    Re: Jak vyprat smrad z lezeček?04.12.2013
Pokud budeš objednávat, tak se kdyžtak připojuju k množstevní objednávce ;) poštovné pak nějak rozpo
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Si kup normální banán a rozšlašpej ho v lezkách! Ti budou vonět i nožičky! :-D
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
když jsme v noci přitáhli z hospody, smrdutý hadry jsem vždycky naházeli odvšivit na teplej radiátor
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
u chlapu se to da, ale zenskejm bych smradlavy lezecky zakazal uz u vstupu. je to asexualni, kdo je
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
kdyby zakázali smradlavý lezky už u vstupu, tak tam nikdo neleze :D
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
BIOSTAT zásyp s aktivním stříbrem - při velkém smradu zasypat po každém lezení, až to trochu vysmrád
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?03.12.2013
Vystříkej to Savem, nech to přes noc a pořádně vymáchej. Asi umeješ i barvu, ale mělo by to zabrat
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?04.12.2013
Nasypat to síťky "kočkolit" a vložit do bot...
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?04.12.2013
Ono tam vlastne smrdia bakterie a plesne. Restday robi dezinfekciu lezeciek myslim za 3€. Raz za cas
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?07.12.2013
na totálně propocený hnoje funguje dezinfekce v restdayi (jen za 40,-) dokud v lezkách dvakrát třikr
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?04.12.2013
Thymicon:
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?04.12.2013
Neprat, vydržet. :-) Jednou jsem pral lezky mejdlem v ruce a nepříjemně ztvrdly a nějakej čas pak dř

 Kam do hor???02.12.2013
Nevíte někdo kam tet na hory nebo na ledy?? Chtěl jsem do tater ale ještě tam neni snih:-(
 Re: Kam do hor???02.12.2013
Tak jed´ do Alp tam je ho 4 metry :-D
  Re: Kam do hor???02.12.2013
Jo a kde?
 Re: Kam do hor???03.12.2013
A co bys tam tak chtel delat?

Co se tyce skialp, hodne nasnezilo v Nizkych Taurach (G
  Re: Kam do hor???03.12.2013
To je parádní info, nechceš ho dělat pravidelne :-)
  Re: Kam do hor???03.12.2013
Taky díky

 Domácí kampus02.12.2013
Zdravím,
nestavěl jste někdo "domácí" campus board? Jsou na to nějaká specifika, návody, vychytávky atd. Moc jsem toho na netu nenašel, no možná jen hledám na špatných místech, nevím. Budu rád za každou reakci, poznatek, zkušenost, odkaz.
 Re: Domácí kampus02.12.2013
Když dáš mail, můžu ti poslat fotku toho mého.
  Re: Domácí kampus02.12.2013
posli mne, prosim. (peter.agrikola @ centrum. sk)
   Re: Domácí kampus02.12.2013
Vlastně na youtube je video :-)
  Re: Domácí kampus02.12.2013
Nazdar, díky email: kralik24@seznam.cz
 Re: Domácí kampus02.12.2013
Zadej casnacaj campus, tam cosi najdeš. Podle mě malej campus netřeba, stačí pár lišt na visy-shyby.
 Re: Domácí kampus02.12.2013
Ahoj, nedavno jsme to taky resili a dosli k zaveru, ze stacionarni campus v byte zabira prilis mnoho
  Re: Domácí kampus02.12.2013
Díky, místa by bylo dost i na řádnou bouldrovku jak do šířky tak do víšky, jen toho kapitálu není do
  Re: Domácí kampus02.12.2013
Jojo, na amuerte.cz jsou hodně dobré věci za solidní ceny. Je to dost variabilní a udělají i mimokat

 osp na silvestra01.12.2013
zdar, jak to vypadá na silvestra v ospu? Máte někdo osobní zkušenost z posledních pár let? Chci na 6 dní vypadnout za lezením a ten osp je tak nejblíže, jen mám strach z počasí. Dík
 Re: osp na silvestra01.12.2013
Bez problémů, když je slunce, lezeš klidně do půl těla, teplota vzduchu tak 12 v noci kolem 5, nebo
 Re: osp na silvestra02.12.2013
Když je pěkné počasí, v phodě, pokud nesvítí, tak kosa. Ale hlavně krátké dny, leze se tak od 11 do
  Re: osp na silvestra02.12.2013
Lezenie december januar na juhu - aj v Ospe je vzdy loteria. V podstate super pre miestnych, horsie
   Re: osp na silvestra02.12.2013
Lotéria ktorú sa vždy oplatí risknúť :) boli sme tam okolo 26.12.2011 na skalách plno ludí lez

1   ...   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jak vyprat smrad z lezeček?
Ahoj, jde se nějak zbavit smradu z lezeček? Vypral jsem je a rozdíl nula. Díky za tipy!
00714:09:15 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
cus, u lezeček nevím, ale totál smradlavé propocené věci (přestože třikrát vypráno) mi jedna holka doporučila naložit do octové vody (voda/ocet asi 5/1 jestli dobře pamatuju, měl jsem to namočené přes noc) a světe div se, ono to fungovalo. Pak už jen normální vyprání a vše bylo jak nové

ale jak si to bude rozumět s kůží, těžko říct. Zas na druhou stranu, když to nerozloží normální prášek a dokonce ani ten smrad ... :-)

rozhodně to nepustí žádnými těmi drahými sajrajty z drahých obchodů. Ozkoušeno mnoha lidmi
14:42:27 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Zkus napsat do Restdaye, nebo Salticu, imho s tim něco dělají, nejjednodušší je se smířit... a neprat!
m.14:48:24 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Ahoj, cas od casu si do lezecek nasypu trosku zasypu pro miminka. Lezecky to odsmradne a taky dezinfikuje.
Liza
14:49:56 03.12.2013
odpovědět 
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
zásyp pomáhá tak první měsíc od koupi. Slepá ulička
16:12:14 03.12.2013
odpovědět 
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
samozřejmě! pravidelnost, to je ten tajemnej recepis. si jako myslíte, že se nemytejma nohama desetkrát za den zpotíš jak brazilská dorota, pak to na tejden naložíš do baťochu macerovat a fermentýrovat, a pak znova, a pak ti jako vyskočí z dragstóru králíšek azurit a pink, zázrak?
fusekle, zásyp, větrat, antibakteriálně sprejovat. nebo bejt punker, a ze smradu si nic nedělat. je to známka klajmbu.
Lukas B.17:19:34 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
dát do mražáku
14:49:57 03.12.2013
odpovědět 
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
To pomůže na smrad? Vyzkouším, pak použiju dětský zásyp. A pak je vyhodím a zase budu lézt v ponožkách, lezečky pak nesmrdí
00715:11:33 03.12.2013
odpovědět 
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Taky mám dobrý zkušenosti s mrazem. Je ale dobrý je do toho mrazáku dát když přijdeš po lezení a když jsou lezečky zapocený (a ideálně ještě zahřátý na 37&#186;C, aby bakterie, který se živí tvým potem, rozkládají ho a vyráběj z něho ten děsnej puch, nebyly zrovna v dormantním stádiu (ve kterym jsou, když je lezečka vyschlá - pak mrazu mnohem snáze odolají).
Pól13:25:13 04.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Doporucuju Boot Banans, specialne delane pro lezecky. Mame je skoro rok, vynikajici, lezecky vubec nesmrdi. http://www.bootbananas.com/
Ondra N.15:28:07 03.12.2013
odpovědět 
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Díky za tip! Kde jsi to koupil? Díval jsem se letmo na jejich stránky a prodejci jsou většinou jen lezecký stěny a netuším, jestli by se jim chtělo to posílat....
00715:53:35 03.12.2013
odpovědět 
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Zkus jim napsat:) Myslim, ze kdyz vemes vic kusu nez jeden, tak by nemel byt problem.
16:49:41 03.12.2013
odpovědět 
    Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Pokud budeš objednávat, tak se kdyžtak připojuju k množstevní objednávce ;) poštovné pak nějak rozpočítáme
L.Svobodnikova@email.cz09:21:39 04.12.2013
odpovědět 
    Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Pokud budeš objednávat, tak se kdyžtak připojuju k množstevní objednávce ;) poštovné pak nějak rozpočítáme
Leňa09:21:48 04.12.2013
odpovědět 
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Si kup normální banán a rozšlašpej ho v lezkách! Ti budou vonět i nožičky! :-D
Esus18:44:42 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
když jsme v noci přitáhli z hospody, smrdutý hadry jsem vždycky naházeli odvšivit na teplej radiátor.
ale jinak poychbuju, že by to šlo nějak účině vyprasit, přece v lezce zůstávaj s potem a bakteriema i zbytky kůže.
kdo má kožený sandály lizzard, tak ví, jaký se tam v parnu udělá na stélce blátíčko. smrdí to pak jak bolavá noha
Dildo19:31:03 03.12.2013
odpovědět 
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
u chlapu se to da, ale zenskejm bych smradlavy lezecky zakazal uz u vstupu. je to asexualni, kdo je pak ma v tomhle stavu jistit..:(
19:36:55 03.12.2013
odpovědět 
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
kdyby zakázali smradlavý lezky už u vstupu, tak tam nikdo neleze :D
honza k.20:39:53 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
BIOSTAT zásyp s aktivním stříbrem - při velkém smradu zasypat po každém lezení, až to trochu vysmrádně, stačí třeba každé druhé, nebo občas. BIOSTAT je aktivní složka, dělá to například Santé: http://pece-o-nohy.heureka.cz/ biostat-sante-zasyp-s-aktivnim-stribrem-120-ml/ Fungovalo s několik let pěstovaným smradem v lezečkách, se kterýma se už nedalo vydržet ani ve stejném bytě. Po nějaké době použivání přestaly smrdět úplně.
20:57:49 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Vystříkej to Savem, nech to přes noc a pořádně vymáchej. Asi umeješ i barvu, ale mělo by to zabrat
pavelk23:09:53 03.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Nasypat to síťky "kočkolit" a vložit do bot...
Martin08:10:47 04.12.2013
odpovědět 
  Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Ono tam vlastne smrdia bakterie a plesne. Restday robi dezinfekciu lezeciek myslim za 3€. Raz za cas to asi nebude zle ale nemam s tym skusenost. Savo som skusal a nepomohlo.
09:27:26 04.12.2013
odpovědět 
   Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
na totálně propocený hnoje funguje dezinfekce v restdayi (jen za 40,-) dokud v lezkách dvakrát třikrát nelezeš, pak jsi zase zpátky na svým. podle mě to chce pravidelně ošetřovat něčím co funguje a jednou za půl roku rok to vzít něčím agresivnějším..a brát lezky trochu jako spotřební matroš. nemá smysl si pěstovat pětiletou líheň čehosi co vám sežere haxny
11:55:07 07.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Thymicon:
http://eshop.karelhadek.eu/thymicon

nastrikas do lezecek a idealne je das na pet minut do igelitky, ale neni nutne.


t09:28:04 04.12.2013
odpovědět 
 Re: Jak vyprat smrad z lezeček?
Neprat, vydržet. :-) Jednou jsem pral lezky mejdlem v ruce a nepříjemně ztvrdly a nějakej čas pak dřely, už to nebudu opakovat. :-)
 pavelll10:44:43 04.12.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi