Zdar vsem, mam dotaz ohledne klasifikace. Nechce se mi to psat jako komentar pod clanek o Adamove prelezu, kam patri jen a jen gratulace. A ani nechci spekulovat o obtiznosti cesty Vasil Vasil. Jen jsem si vsiml v prevodni tabulce klasifikace UIAA vs. fra
zdar jake mate zkusenosti s omotanim rukojeti cepínů? Nekdo doporučuje elektrikarskou vulkanizacni pasku s tim spokojenost, videl sem i obyc. Tejpku, nějaký typ?
Zdravím,
nestavěl jste někdo "domácí" campus board? Jsou na to nějaká specifika, návody, vychytávky atd. Moc jsem toho na netu nenašel, no možná jen hledám na špatných místech, nevím. Budu rád za každou reakci, poznatek, zkušenost, odkaz.
zdar, jak to vypadá na silvestra v ospu? Máte někdo osobní zkušenost z posledních pár let? Chci na 6 dní vypadnout za lezením a ten osp je tak nejblíže, jen mám strach z počasí. Dík
cus, u lezeček nevím, ale totál smradlavé propocené věci (přestože třikrát vypráno) mi jedna holka doporučila naložit do octové vody (voda/ocet asi 5/1 jestli dobře pamatuju, měl jsem to namočené přes noc) a světe div se, ono to fungovalo. Pak už jen normální vyprání a vše bylo jak nové
ale jak si to bude rozumět s kůží, těžko říct. Zas na druhou stranu, když to nerozloží normální prášek a dokonce ani ten smrad ... :-)
rozhodně to nepustí žádnými těmi drahými sajrajty z drahých obchodů. Ozkoušeno mnoha lidmi
samozřejmě! pravidelnost, to je ten tajemnej recepis. si jako myslíte, že se nemytejma nohama desetkrát za den zpotíš jak brazilská dorota, pak to na tejden naložíš do baťochu macerovat a fermentýrovat, a pak znova, a pak ti jako vyskočí z dragstóru králíšek azurit a pink, zázrak?
fusekle, zásyp, větrat, antibakteriálně sprejovat. nebo bejt punker, a ze smradu si nic nedělat. je to známka klajmbu.
Taky mám dobrý zkušenosti s mrazem. Je ale dobrý je do toho mrazáku dát když přijdeš po lezení a když jsou lezečky zapocený (a ideálně ještě zahřátý na 37ºC, aby bakterie, který se živí tvým potem, rozkládají ho a vyráběj z něho ten děsnej puch, nebyly zrovna v dormantním stádiu (ve kterym jsou, když je lezečka vyschlá - pak mrazu mnohem snáze odolají).
Díky za tip! Kde jsi to koupil? Díval jsem se letmo na jejich stránky a prodejci jsou většinou jen lezecký stěny a netuším, jestli by se jim chtělo to posílat....
když jsme v noci přitáhli z hospody, smrdutý hadry jsem vždycky naházeli odvšivit na teplej radiátor.
ale jinak poychbuju, že by to šlo nějak účině vyprasit, přece v lezce zůstávaj s potem a bakteriema i zbytky kůže.
kdo má kožený sandály lizzard, tak ví, jaký se tam v parnu udělá na stélce blátíčko. smrdí to pak jak bolavá noha
BIOSTAT zásyp s aktivním stříbrem - při velkém smradu zasypat po každém lezení, až to trochu vysmrádně, stačí třeba každé druhé, nebo občas. BIOSTAT je aktivní složka, dělá to například Santé: http://pece-o-nohy.heureka.cz/ biostat-sante-zasyp-s-aktivnim-stribrem-120-ml/ Fungovalo s několik let pěstovaným smradem v lezečkách, se kterýma se už nedalo vydržet ani ve stejném bytě. Po nějaké době použivání přestaly smrdět úplně.
Ono tam vlastne smrdia bakterie a plesne. Restday robi dezinfekciu lezeciek myslim za 3€. Raz za cas to asi nebude zle ale nemam s tym skusenost. Savo som skusal a nepomohlo.
na totálně propocený hnoje funguje dezinfekce v restdayi (jen za 40,-) dokud v lezkách dvakrát třikrát nelezeš, pak jsi zase zpátky na svým. podle mě to chce pravidelně ošetřovat něčím co funguje a jednou za půl roku rok to vzít něčím agresivnějším..a brát lezky trochu jako spotřební matroš. nemá smysl si pěstovat pětiletou líheň čehosi co vám sežere haxny
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.