Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Routes: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Boulders: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Mountains: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English osb/překližka 07.12.2013 Ahoj dá se na bouldrovku použít OSB deska? je levnější, tak jestli to jde...díky
  Re: osb/překližka 07.12.2013 jo jde.. ale ne pokud to chces mit ofiko... tam musis pouzit preklizku
  Re: osb/překližka 07.12.2013 OSB lze použít pokud použiješ větší tloušťku a buldoky s větší opěrnou plochou. Nicméně je to hrozná
    Re: osb/překližka 08.12.2013 špatně pracuje? dyt tu desku provrtáš na chyty, přimontuješ na zed a je hotovo...nebo se pleti?
      Re: osb/překližka 09.12.2013 Záleží, jak se k tomu stavíš. Pokud Ti jde o kus desky s chyty, potom je to opulně buřt. Pokud již ř
  Re: osb/překližka 08.12.2013 Na takové to domácí lezení není OSB vůbec špatná. Doma jsem použil desky o síle 18mm a osvědčily se.
    Re: osb/překližka 08.12.2013 měl jsem bouldrovku taky z osb a lepší je nedávat buldoky,ale normál šrouby a matka z podložkou,jen
      Re: osb/překližka 08.12.2013 Buldoků je spousta druhů. Pro OSB desky je lepší ten, který se přivrtává malými vruty, ne tzv. naráž
ochcávání cesty 06.12.2013 hojda,chci se zeptat zkušených, jestli když jsem někde na úrovni postupovýho jištění(např.písk.kruh) a použiju ho jako stup nebo chyt, ochcávám tak cestu a nemůžu to brát jako regulérní výstup. díky za odpověď.
  Re: ochcávání cesty 06.12.2013 Jo, neměl bys to tak brát...
  Re: ochcávání cesty 06.12.2013 Emile neber se tak vážně a ber všechno.
  Re: ochcávání cesty 06.12.2013 Nemel bys...ale muze se do kruhu zahaknout treba radio a poleze se ti lip
  Re: ochcávání cesty 06.12.2013 Staré pravidlo říká, že kruh umožňuje lezci získat až čtyři metry postupu.
  Re: ochcávání cesty 07.12.2013 jasná ojebávka..:)
  Re: ochcávání cesty 07.12.2013 můžeš, ale nesmí Tě při tom nikdo vidět!
    Re: ochcávání cesty 07.12.2013 Jde hlavně o můj osobní pocit. Říkal jsem si,že to ojebávka nejspíš bude, tak dík za potvrzení. Cvak
      Re: ochcávání cesty 07.12.2013 Hodně blbý pokus. Objednej se u Chocholouška.
  Re: ochcávání cesty 07.12.2013 co je na skale patri ke skale..;-))
& Tez zalezi na tom kdo se kouka. Kdyz jsi v nemecku
  Re: ochcávání cesty 07.12.2013 Je to regulérní přelez, ale ne OS, RP, PP, AF, ale naprosto regulérní stylem A0, A1 ... dle způsobu
    Re: ochcávání cesty 07.12.2013 beru si z toho zaver, ze to proste musim dat bez toho kruhu atd. unsportlich by mi takovy poteseni n
      Re: ochcávání cesty 07.12.2013 oprava: dokud ji nedam ciste... :-)
        Re: ochcávání cesty 07.12.2013 jo, jeste jsem chtel dodat, ze k dotazu pocitam i obnazene koreny stromu u vrcholu, ktere vyuzivam,
          Re: ochcávání cesty 07.12.2013 IMHO univerzálně: pokud máš pochybnosti, nedělej to.
          Re: ochcávání cesty 07.12.2013 Tak to prrrr! Příroda hraje ;-) Už má i stupně, třeba Jungle IV.
            Re: ochcávání cesty 07.12.2013 Hele Emile Sparo, ty blbej nejsi, proto to ten fab. napsal. Aspon si myslim, ze prece nemuzes bejt t
              Re: ochcávání cesty 08.12.2013 lezu často,ale to neznamená,že dlouho.začal jsem letos.většinou na písku.nejvíc lezu sám TR a neměl
                Re: ochcávání cesty 08.12.2013 Emile, zde na lezci je beznym jevem ze za nevinne mineny dotaz schytas krom obcasnych smyslupnych od
                Re: ochcávání cesty 09.12.2013 narozdíl od chytání kruhu je toprope přímo zakázaný, kdyžs to zmínil
                  Re: ochcávání cesty 23.12.2013 TR zakázaný?!kde a proč?vim,ze to je spis metoda treningova a ze sportovniho hlediska bezvyznamna,al
                    Re: ochcávání cesty 29.01.2014 Na písku je dovolené lezení pouze za prvolezcem. Ale je zakázané "prvoplánové" TR, tzn. ho
Vrstva oblečení 05.12.2013 Zdarec, prosím Vás mám bundu proti vodě a větru, pod to používám bundu s dutými vlákny na styl péřovky pro tepelný komfort a funkční prádlo. Na funkční prádlo bych chtěl ještě nějakou vrstvu pro větší tepelný komfort. něco co se vejde pod péřovku a je tep
  Re: Vrstva oblečení 05.12.2013 Cokoliv ze silnějšího merina.
  Re: Vrstva oblečení 05.12.2013 Polartec, není to předražený jako merino a hřeje dostatečně.
  Re: Vrstva oblečení 05.12.2013 Ač znalý jaká zima je na fesťáku v Teplicích, byl jsem opět nepřipraven. První koupenou věcí u stánk
    Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 Neco z polartec power stretch, je to tenky , lehky a hodne to hrejeu nas z toho dela treba Tilak Fem
      Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 Ještě z toho šije český Humi outdoor.
  Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 Mám nějakou flísku od warmpeacu z materálu termolite. Je lehká, dobře ušitá a hřeje super.
  Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 mikinu s kapucou. co nejlevnější, klidně od vietnamců. Předpokládám teda, že na lezeckých stránkách
    Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 Díky, díky. Nakonec jsem zvolil ten Polartec
      Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 Škoda, že není růžový to by byl opravdu hodně "teplý".
        Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 Potrpím si na to jak věci vypadají a v tomhle případě aji jak fungují. Takže není co řešit.
  Re: Vrstva oblečení 06.12.2013 já myslím že chodíš dost "teple" oblíkanej...to sou votázky tohle...
Řecký ostrv Kós 05.12.2013 Ahoj, jedeme s bandou na celý jaro na ostrov Kós...Jen jsme nikdo neobjevil solidního průvodce pro tenhle ostrov. Teda jestli vůbec existuje...A je tam kde kloudně lézt, ale podle fotek by to mohlo jít...dík
  Re: Řecký ostrv Kós 05.12.2013 jo takže dotaz zní, jestli někdo nemáte průvodce, nebo tam nebyl lézt, díky
  Re: Řecký ostrv Kós 05.12.2013 Spíš vedle Kalymnos, na který se přes Kos dostaneš. Na Kosu jsou myslím jen nějaký bouldry a ještě j
    Re: Řecký ostrv Kós 06.12.2013 ok, dík za tip, kdyžtak to přeplavem:)
      Re: Řecký ostrv Kós 06.12.2013 Jezdí loď, myslím, že každý 2 hodiny a jedeš tak půl hodiny
        Re: Řecký ostrv Kós 08.12.2013 dobře, tak nějakej průvodce o Kalymnosu?
          Re: Řecký ostrv Kós 08.12.2013 Na Kalymnosu ve vesnici Masury si koupíš průvodce na pohodu info o lezení na Kalymnosu najdeš pohodě
            Re: Řecký ostrv Kós 10.12.2013 Jen bych podotkl, že správně česky se říká na Kalymnu.
klasifikace 05.12.2013 Zdar vsem, mam dotaz ohledne klasifikace. Nechce se mi to psat jako komentar pod clanek o Adamove prelezu, kam patri jen a jen gratulace. A ani nechci spekulovat o obtiznosti cesty Vasil Vasil. Jen jsem si vsiml v prevodni tabulce klasifikace UIAA vs. fra
  Re: klasifikace 05.12.2013 IMHO to tak jednoduché není, mrkni se třeba sem
    Re: klasifikace 05.12.2013 V tom je kouzlo fr. klasifikace ;-) Bez lomených stupňů je totiž jemnější než UIIA. Problémem je, že
  Co když je to 9c? 05.12.2013 Třeba Adam soudí, že to je spíš 9c, kdo ví?
Ale souhlasím s Tebou, myslím si totéž. J
  Re: AO válí :) 05.12.2013 Nema mit vyvrklej kotnik??
No aspon, ze mu to zraneni nezebralo vic nez finale mejcup
    Re: AO válí :) 05.12.2013 Když by sis přečetl článek tak víš že má naraženou patu. Napřed čti a potom piš!
      Re: AO válí :) 05.12.2013 ooook
"Fortunately, it is only a lump on the heel and this little injury made me
      Re: AO válí :) 05.12.2013 Melo to znamenat "to jako vylezl s vyvrklym kotnikem 9b+? Ajak se mujinak dari?"
<
střed lana-kdo barví 04.12.2013 nechce se mi prasit nový lano fixkou, netušítě jestli v PZE nějakej shop/stěna apod na počkání neobarví střed lana?
Díky
Mejcup 04.12.2013 Kdypak se objeví výsledky Mejcupu? Ofiko web nefachá...
  Re: čím omotat rukojeti cepínů 04.12.2013 veloduši, navlíkneš kousek a pak přehrneš naruby
    Re: čím omotat rukojeti cepínů 04.12.2013 Elektrikářská je nejlepší.
  Re: čím omotat rukojeti cepínů 04.12.2013 Videl jsem tam i napatlanej silikon, takovyho jakoby jezka. Prej hodne dobry a nesmeka se to...kdyz
    Re: čím omotat rukojeti cepínů 05.12.2013 Lepší je černé lepidlo na autoskla. To se mi osvědčilo jako nejlepší varianta. Silikon mi přijde dos
  Re: čím omotat rukojeti cepínů 04.12.2013 Vulkanizacni paskou.
Nohy navíc 04.12.2013 Na dnešním foto dne jsou jedny nohy navíc! Jak se tam vzaly?
  Re: Nohy navíc 04.12.2013 To jsou Pokáčovy náhradní, jedny do rajbu, druhé do spár :-))))
    Re: Nohy navíc 04.12.2013 :D
      Re: Nohy navíc 04.12.2013 :)))))
1
...
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
...
2263
Vrstva oblečení Zdarec, prosím Vás mám bundu proti vodě a větru, pod to používám bundu s dutými vlákny na styl péřovky pro tepelný komfort a funkční prádlo. Na funkční prádlo bych chtěl ještě nějakou vrstvu pro větší tepelný komfort. něco co se vejde pod péřovku a je teplé, zahřeje. ( Popřípadě v menší zimě vzít jen tu onu věc místo péřovky.)
Mohli by jste mi napsat někdo ze zkušenosti konkrétní výrobky?
Předem děkuji za vhodné a neurážlivé odpovědi.
Velice díky. Michal 18:19:06 05.12.2013odpovědět
  Re: Vrstva oblečení Cokoliv ze silnějšího merina. Willhem 20:35:39 05.12.2013odpovědět
  Re: Vrstva oblečení Polartec, není to předražený jako merino a hřeje dostatečně. Kulasek 21:50:18 05.12.2013odpovědět
  Re: Vrstva oblečení Ač znalý jaká zima je na fesťáku v Teplicích, byl jsem opět nepřipraven. První koupenou věcí u stánků na levnou krásu byla flíska od Berghausu. Něco jako Polartec 200. Kámoš má podobnou a nemůže si ji vynachválit. Materiál se nijak nejmenuje, 100% PES. Kupodivu nesmrdí a hřeje tak, že kombinace s peřím a svrchni nepropro bundou je na bivak. Bída 22:04:30 05.12.2013odpovědět
    Re: Vrstva oblečení Neco z polartec power stretch, je to tenky , lehky a hodne to hrejeu nas z toho dela treba Tilak Femund nebo Direct A Axis ;-) Vojta.H 04:15:47 06.12.2013odpovědět
      Re: Vrstva oblečení Ještě z toho šije český Humi outdoor. bretacr 09:23:40 06.12.2013odpovědět
  Re: Vrstva oblečení Mám nějakou flísku od warmpeacu z materálu termolite. Je lehká, dobře ušitá a hřeje super. pavelk 06:41:12 06.12.2013odpovědět
  Re: Vrstva oblečení mikinu s kapucou. co nejlevnější, klidně od vietnamců. Předpokládám teda, že na lezeckých stránkách se ptáš, co do skal? takže žádná módní přehlídka, ale funkčnost 08:32:42 06.12.2013odpovědět
    Re: Vrstva oblečení Díky, díky. Nakonec jsem zvolil ten Polartec
http://www.sportisimo.cz/helly- hansen/evolution-midlayer-jacket/51673/
(1 mezera) Michal 11:49:01 06.12.2013odpovědět
      Re: Vrstva oblečení Škoda, že není růžový to by byl opravdu hodně "teplý". P. 13:46:06 06.12.2013odpovědět
        Re: Vrstva oblečení Potrpím si na to jak věci vypadají a v tomhle případě aji jak fungují. Takže není co řešit. Michal 15:52:24 06.12.2013odpovědět
  Re: Vrstva oblečení já myslím že chodíš dost "teple" oblíkanej...to sou votázky tohle... honza k. 12:06:48 06.12.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: