LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231289 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Le Blok - Ostrava 1
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ledy Krkonoše15.12.2013
Zdravím Vás. Jaká je podle Vás pravděpodobnost že Vás chytí ochranáři mimo značené trasy nebo přímo na ledech v Labském dole nebo v Labské rokli? A případně jak velký postih hrozí? Děkuji za odpovědi.
 Re: Ledy Krkonoše15.12.2013
I pres to, ze je 15.12., tak to kvete dost.
  Re: Ledy Krkonoše15.12.2013
Doufam ze velka a postih dost vysoky aby jsi priste chvilku pockala:) btw na strankach krnapu je i a
   Re: Ledy Krkonoše15.12.2013
Myslím, že pořád platí postih do 10000 Kč pro jednotlivce. Pokud bys to dělala kvůli zisku (třeba ja
    Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Neříkám že tam pojedu teď, když je tam opravdu málo sněhu, ale někdy v průběhu zimy kdy tam nemam ša
     ledy Krkonoše16.12.2013
takže lezení v Labském dole v 1 zóně NP při dostatečné ohleduplnosti je ok, ale z plánované pseudofe
      Re: ledy Krkonoše16.12.2013
Zase tak absurdní to není. A rozpor bych v tom neviděl. Zatímco feráta znamená nevratné poškození př
 Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Mila Jaroslavo, podle Tvyho dotazu bych rek, ze oblast o kterou mas zajem, neznas. Ver, ze ti co Te
  Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
:-D doporučuji bílou kombinézu proti pevným i tekutým částicím z pracovních pomůcek. Lyže, boty, hůl
   Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
A když to sjedeš na skialpech s lavinou, středně velkou odpružíš, na Buď fit přezuješ běžky (klasika
    Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
jak kdo pomáhá s "udáváním"? s tímhle jménem bych tohle slovo používal opatrně (????).
     Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Udáš se sám. Kde je špeditérství v Hamburku, se zeptej bývalého lodníka.
 Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
jo, občas tam ochranáři chytají
  Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Oblast moc neznám, proto se ptám.
   Re: Ledy Krkonoše17.12.2013
Zkus se priste trochu vic zamyslet, nez zacnes ventilovat takovyhle pitomy dotazy na net.
 Re: Ledy Krkonoše18.12.2013
Vloni v obřáku 500,- na hlavu. Rozumná domluva. Záleží koho člověk potká. Když chceš dělat to co nem
  Re: Ledy Krkonoše18.12.2013
Díky za odpověď.
   Re: Ledy Krkonoše19.12.2013
RAději bych vyhledával jiné destinace než Labskej, ledů je v Krkonoších dosti i jinde a není to tak

 podmínky v Tatrách15.12.2013
Nevíte někdo z vás jak to vypadá s podmínkami v Tatrách? Například v severce Kežmaráku? Díky
 Re: podmínky v Tatrách15.12.2013
Na piču
 Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
  Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Paráda, to jsem potřeboval. Soudě podle popisu to zas tak na 3,14ču nebude, jak tady Kuba výše struč
  Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Paráda, to jsem potřeboval. Soudě podle popisu to zas tak na 3,14ču nebude, jak tady Kuba výše struč
 Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Ahoj, teď o víkendu jsem lezl na vysokou. Je tam sníh který přes den taje , takže přístupy jsou o ni
  Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Fajn, beru to jako vcelku pozitivní postřeh a pro jistotu k mačkám přibalím i lezečky :) Když to nep
   Re: podmínky v Tatrách17.12.2013
V MKŠ trávy drží dobře, skála spíše suchá, kde je sníh tak ten moc nedrží. Sestup po Německém žebřík

 Plány ccest13.12.2013
Ahoj, chtěl bych si postavit cestu na umělé stěně. Nevíte, jestli se dají někde sehnat nějaké plány cest?? Díky P.
 Re: Plány ccest13.12.2013
Bez komentáře !!
  Re: Plány ccest13.12.2013
Normálně dojdeš na umělku s foťákem, při lezení nafotíš, změříš rozestupy vrtání a doma postavíš.
   Re: Plány ccest13.12.2013
Se to tu na můj vkus hemží stupidními otázkami. Zkus použít a trochu namáhat hlavu a nedělej z komár
    Re: Plány ccest13.12.2013
Chápu ho! Sežene si plány, postaví někde na umělce cestu a pak tam poleze zadarmo. Tomu já říkám plá
     Re: Plány ccest14.12.2013
Uplně od věci to není pokud shání plány nějaké konkrétní cesty, třeba Action Direct...
      Re: Plány ccest15.12.2013
:) Tak, tak. Ale vytesat ty dirky a vubec napodobit jursky vapno bude teda fuska. Zacal bych se &quo
       Re: Plány ccest15.12.2013
Bych rovnou začal něčim z Hlubočep tam bude stačit čistá OSB deska...

 Ukradené věci12.12.2013
Ahoj, chtěl bych poprosit o pomoc. V neděli večer nám v Praze v Letňanech vybrali auto. Mezi ukradenýma věcma byl i šedý batoh Deuter Guide 45+ a oranžová čelovka Black Diamond Storm. Batoh se dobře pozná protože byl bez bederáku. Předpokládám, že když ně
 Re: Ukradené věci12.12.2013
hlídej si aukro, naše ukradený věci tam byly asi do 4dnů. jen dodávám, že ani policajti je nedobyli
  Re: Ukradené věci12.12.2013
tomu nerozumim. jaky byl zaver vaseho oznameni na pcr? pripadne trestniho oznameni? aukro svym zpuso
   Re: Ukradené věci13.12.2013
Z vlastní zkušenosti vím, že autorizaci na aukru i jinde není problém obejít, takže nic není 100%.
    Re: Ukradené věci13.12.2013
Klidně ho můžou najít, ale jestli lup nemá u sebe a nemá prachy, tak pápá, nic z něj nedostanou...
     Re: Ukradené věci13.12.2013
jo, to už jsme bohužel nestihli, někdo je tehdy koupil před náma...

 Fotky v profilech na L.12.12.2013
Možná jste si všimli, že se vám při přidání fotografie změní i fotka ve vašem profilu. Pokrokový engine Lezce umožňuje vyměnit foto ve vašem profilu v deníčcích.
Skutečně umím nastavit, že tam bude ta, kterou chcete a ne ta poslední v řadě, jak je
 Re: Fotky v profilech na L.16.12.2013
jirkasi dobry vtip na konci roku 2013 :-) ve svetle faktu ze script na uzivatelskou vlastni fotku j

 Lana Mammut11.12.2013
Zdravim, jaké máte zkušenosti s lany Mammut? Nejlíp osobní zkušenosti s modelem Serenity 8,7 nebo Swiss Rope 9,5. Ale beru všechno ;) díky
 Re: Lana Mammut11.12.2013
Ahoj!
Mám lano mammut, nevím jaký přesný model. Má 10mm, 60 metrů. Lano jsem koupil v rockpoi
  Re: Lana Mammut11.12.2013
Mám od Mammuta 2 lana. 60m, 9,8mm a 60m, 10mm.
S tím 9,8 spokojen nejsem, protože oproti té 1
  Re: Lana Mammut12.12.2013
Ahoj,s mammmutem jsem nelezl mockrát, takže nemohu soudit, ale teď jsem měl příležitost pár-krát zku
  Re: Lana Mammut12.12.2013
Tak to máme naprosto jiné zkušenosti, lano Mammut jsem měl, rychle ztvrdlo a velmi špatně se s ním j
   Re: Lana Mammut12.12.2013
to dělaly ty nejlevnější lana kupovaný v Arcu a když byly ještě k tomu v "akci" i s lanova
    Re: Lana Mammut12.12.2013
Ne, ne. To moje bylo od Šťávy a byl to Mammut Vertex. A vyznačovalo se narozdíl od Mammutů z Arca šp
 Re: Lana Mammut12.12.2013
Levná lana od Mammutu jsou katastrofa. Hlavně si nekupuj Vertex nebo Climax.
Ta drahá jsou le
 Re: Lana Mammut15.12.2013
Zdar! Mam dve mamuti lana: jednu levnou sedesatku, ktera je tuha jak roxor a naprosto k nicemu. Druh

 Zachranka na Smichove11.12.2013
Ahojte, vcera bolo na smichaci nebyvalo rusno. Zachranka, zurive pobiehanie v satni so stiepackami a fixom... neviete, ci je dotycny ok?

Preco sem ale hlavne pisem je nasledovne. I potom ako sa personal dostal do skrinky dotycneho, tak sa u
 Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Je pravda, že o některých parťácích vím jen velmi málo - Jméno, Příjmení a max. bydliště...
  Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Co se stalo? Blbe se navázal? Nebo jistič pochybil?
   Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Zkolaboval v šatně, pravděpodobně srdeční slabost. Do mobilu se nakonec holky dostaly, údajně se dov
    Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Chci moc poděkovat všem, kteří pomáhali s první pomocí a věřím, že sem někdo napíše nějakou dobrou z
 Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
No, ted uvazuji co jsme vlastne mi chudacci delali kdyz jsme zadny mobily nemeli, treba u mne to trv
  Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
prominte...pocitace nebyly
  Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
Samozřejmě, že to lze i bez toho. Ale pokud je tu šance, že ti rychlé spojení s kýmkoliv zachrání ži
   Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
ja bych v te dobe zil, rodit mezi drubezi zase znamenalo ze byla vetsi prirozena selekce a tim padem
    Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
Někdo má dar do jakéhokoliv projevu zařadit něco co s tím naprosto nesouvisí. A opatřit to krásným s
   Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
bych to zas tak nehrotil, když někdo někde zkolabuje a je tady stav fakt ohrožující život, tak fakt
    Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
Tak tohle má hned dvě roviny :-)

První je ta, že když někde někdo venku spadne, tak m
     Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
to samozřejmě. ehm, když jedeš v autě, codíš po ulici atakdále, tak to platí taky, žejo?

  Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
No takhle ale můžeš argumentovat úplně na všechno.. A jestli to tak děláš, tak potěš koště, to musí

 boulder Praha a okolí09.12.2013
Hoj, nemáte někdo tipy na bouldrový místečka v Pze nebo blízkym okolí? Díval jsem se okolo kozích vršků a v roztockým háji, ale nic moc.
 Re: boulder Praha a okolí10.12.2013
V Šárce myslím...
 Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
Highbally na skalce u Vltavy za Řeží. Křemencová okrajovka s blbými dopady v Hostivaři nad pravým bř
 Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
cus,nevim,jestli je to pro Tebe jeste okoli, ale dale napr. Hornopozarsky les (rozsahle, ale spousta
  Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
eště zakázaný pískovcový šutr na Petříně
 Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
....pískovce pod Střešovickou nemocnicí:-)
  Re: boulder Praha a okolí12.12.2013
... jsou zakázané a nějaké nové povolení jsem nezaregistroval. Tak aby ses jednou nedivil nějaké pok
   Re: boulder Praha a okolí13.12.2013
lezli jsme tam s klukama ještě na prvnim stupni na základce, cestou z fotbalu a tohle jsem fakt nikd
    Re: boulder Praha a okolí13.12.2013
S klukama z Norbertova? Já tam taky takhle lezl :-)
     Re: boulder Praha a okolí16.12.2013
S klukama z Břevnova a Petřin:-) Hráli jsme za Střešovice, tak cestou břes Baterky
 Re: boulder Praha a okolí28.12.2013
Našel jsem super průvodku na Šárecký bouldry -
 Ledy Rakousko?09.12.2013
Ahoj, víte někdo o nějakém lezitelném ledu v Rakousku? Zillertal, Kaprun nebo někde jinde? Díky
 Re: Ledy Rakousko?09.12.2013
Okolo Insbrucku uz jsou pry podminky velmi dobre, aktualni info od rakusaku co byli na zavodech v Br

 lezení na překližce-bez nohou08.12.2013
Ahoj, loni na jaře se mi při lezení stala nehoda-povolilo jištění a dal sem pořádnou podlahu, skončilo to zlomenym 7-10 obratlem a proraženou lebkou. Teď vubec necejtim nohy.
Včera sme měli menší sešlost s oddílem a známá řikala, že už viděla něko
 Re: lezení na překližce-bez nohou08.12.2013
to si děláš prdel ne? bych byl rád, že jsem to přežil..kde se ti to stalo?
(abych tam nelez
  Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
stalo se mi to v krkonoších ale vina nebyla ve skále. Lez sem na druhym a povolilo jištění. Kámoš co
   Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
Jestli jsi fakt používal nějakej hodně jednoduchej uzel a při lezení TR si díky tomu zlámal obratle,
    Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
H. ty si blb
     Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
Já???
      Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
jo,H.,ty. spis mrdka,nez blb. delat chyby je lidske a obcas to ma tragicke nasledky. prijit ovsem po
       Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
Když je někdo tak hloupej, že se nenaučí pro lezení alespoň jeden základní uzel, tak nezbývá než ho
        Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
Je vidět, že moc dlouho nelezeš. Může se to stát opravdu i těm nejlepším. A opravdu, jsi blb.
        Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
když je někdo tak blbej, že nechápe, že není otázkou JESTLI uděláš blbou školáckou chybu která může
        Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
H: Víš jakýmu uzlu se říká uzel Lynn Hill a proč?
        Re: lezení na překližce-bez nohou12.12.2013
v klidu, něco takovýho sem čekal. A uzel sem se naučil,neboj :-)
 Re: lezení na překližce-bez nohou08.12.2013
http://
 Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
Zkus zavolat Jurášovi z horoguru.cz (určitě tam má v kontaktech telefon), myslim že zná holku co má
  Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
K Jurasovi obcas prej chodi i typek, co je na vozejcku a leze prave jenom rukama, tak se mu urcite o
   Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
taky Bohouš Hůlka kdysi řešil podobné trable, obrať se na sportovní klub vozíčkářů. jinak držím palc
    Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
SKV Praha má sice outdoorový oddíl, ale nikdo tam neleze. Jezdí tam spíš na kole a na kanoi.
     Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
no nechtěl jsem to říkat natvrdo ale dobrá: bývalí lezci, nyní vozíčkáři nelezou, protože lézt po sk
      Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
jenže týpek mluví o zdrátě citu, ne hybnosti. je možný že se hýbat může, ale necejtí..a samozřejmě j
       Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
no já jsem to pochopil dál než přečetl, omlouvám se a rozhodně držím palce. s nohama jako živým ale
      Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
jo asi sem se blbě vyjádřil, já s nima vůbec nehejbu. Mě osobně to taky přijde jako ptákovina, ale p
 Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
Kdyby se mi stalo něco podobného, asi bych šel do tohodle:
 Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
Na Ruzyň chodí občas holčina s berlema, prý snad necítí nohy od kolen dolů po pádu v Šárce. Zkus se
 Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
abych to vhodně doplnil-kdybych je necejtil, tak to bude v pohodě.Alespoň by nebolely :-D Já s nima
  Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
Držím palce.
  Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
nikdy to nevzdávej.
 Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
chlape, drž se a nenech si brát elán žádnýma kecama! Na cibulce jsem viděla lézt borce na vozíku ( a
  Re: lezení na překližce-bez nohou09.12.2013
Ale jo, když sem zjistil, co všechno je na vozejku možný.. a tady je důkaz, že to jde
   Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
Když už jsme u toho, tak můj sportovní oblíbenec je tenhle vozíčkáš - freestylista a jumper: youtu.b
   Re: lezení na překližce-bez nohou10.12.2013
Určitě najdeš spoustu motivačních fotek, videí i článků pod výrazy paraclimbing (dělají se i mezinár

1   ...   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Fotky v profilech na L.
Možná jste si všimli, že se vám při přidání fotografie změní i fotka ve vašem profilu. Pokrokový engine Lezce umožňuje vyměnit foto ve vašem profilu v deníčcích.
Skutečně umím nastavit, že tam bude ta, kterou chcete a ne ta poslední v řadě, jak je tomu nyní.
Tak mi klidně napište, kterou tam chcete (pokud jich máte víc) nebo i novou pošlete.
 jirkas10:05:19 12.12.2013
odpovědět 
 Re: Fotky v profilech na L.
jirkasi dobry vtip na konci roku 2013 :-) ve svetle faktu ze script na uzivatelskou vlastni fotku je snad prvni v ucebnici o programovani je toto vice nez usmevne...
11:29:36 16.12.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (9)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1164 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1429 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi