LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kde lezt 25.1223.12.2013
kde je na jižní moravě otevřena nějaká stěna ?
 Re: kde lezt 25.1223.12.2013
ve Znojmě bude od 17.oo otevřená bouldrovka
  Re: kde lezt 25.1223.12.2013
je hezky, vcelku sucho, chladno a tudíž ideální adheze... tak proč se ptát po otvíračkách na stěnách
 Re: kde lezt 25.1223.12.2013
 Re: kde lezt 25.1223.12.2013
Klajda v Brně.
 Re: kde lezt 25.1224.12.2013
na martince na palave. byl jsem minulej vikend a super
  Re: kde lezt 25.1224.12.2013
Není to nahodou do konce listopadu???
   Re: kde lezt 25.1224.12.2013
Není, je to až do konce roku.

 čau lumpové -balkna21.12.2013
čau lumpové, nevzpomenete si někdo takhle z hlavy kde se dá po praze otestovat nějaká přidělaná balkna? (tj ta, kterou bych si pak moh v ochodě koupit a věděl, že mi sedne).
tj, shopy nebo bouldry, že by mě někdo pozval k sobě domu asi nehrozí..neb
 Re: čau lumpové -balkna21.12.2013
Na Smíchově visí Progression.
  Re: čau lumpové -balkna21.12.2013
tj. v tendonu nebo v local bloku?
 Re: čau lumpové -balkna21.12.2013
V BB mas AIX a ted dokonce i Beastmaker (skvela).
  Re: čau lumpové -balkna21.12.2013
Kde tam visi beastmaker? Je tam pokud vim aix a makak (nekolik typu).
   Re: čau lumpové -balkna21.12.2013
Z vlastní zkušenosti bych doporučil Desku od Pilky,parádní oblí lišty různch velikostí
   Re: čau lumpové -balkna22.12.2013
Makak v BB snad neni. Sorry, beastmaker se objevi -
    Re: čau lumpové -balkna22.12.2013
Je tam makak TB 02 (vlevo nahore), pak vpravo nahore neco co ted nemuzu najit ale aix to podle me ne
     Re: čau lumpové -balkna22.12.2013
V BB se dají otestovat 2x Makak (TB02 a TB05) a 4x AIX (Balkna 1 a 2, Pikachu a Wood board). Skladem
 Re: čau lumpové -balkna22.12.2013
a nevíte někdo od koho je balkna nad futrama v mamutovi? je to šedý ale logomvýrobce jsem si nevšim
 Re: čau lumpové -balkna22.12.2013
Cus, rad je tady uz spousta, pridam vlastni doporuceni - porid si drevenou; nemasi si kuzi a neboli
 Re: čau lumpové -balkna24.12.2013
Vyzkoušej si který úchopy, sklon a rozteče ti sednou a pak si na krámě vyber. Jinou balknu bude vybí

 Bahratal21.12.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat na nějaký info ohledně Bahratalu, kde se přesně nacházej boldry a jestli je k mání nějakej průvodce, či průvodčík. A zároveň jestli si myslíte, že to v neděli pude na Sněžníku nebo případně v Bahratalu.

 Jištění :D21.12.2013
Nazdar,
narazil jsem na video http://www.youtube.com/watch?v=sNsw8QYYGsQ (ale i jiná), v podstatě tam všude jistí tak, že
 Re: Jištění :D21.12.2013
Delam taktez, akorat kdyz leti tlama, tak leva ruka jde automaticky dolu pod reverzo a pridrzi spaga
  Re: Jištění :D21.12.2013
a nějaké další zkušenosti, názory?...
   Re: Jištění :D21.12.2013
Asi by ses zbláznil, kdybys to tak dělal pořád. Pokud to máš v hlavě v pořádku, stačí spodní ruku po

 značení cest19.12.2013
Zdar, muže mi někdo poradit co mám použít na označení cest na bouldrovce (mám na mysli ty barevné nalepené proužky).Už jsem zkusil různé,ale vše se rychle odlepí nebo zežmoulá,díky.        síle zdar Jiří
 Re: značení cest20.12.2013
Sežeň si pár kousků barevného plastexu, a nastříhej ho na proužky a pak to strčíš pod chyt a chyt do
  Re: značení cest20.12.2013
Ty proužky se dají nastříhat z autoplachty nebo reklamních banerů, výhoda je když to u vás někdo vyr
 Re: značení cest27.12.2013
Nejjednodušší a nejodolnější řešení je prosté linoleum. Všude se válí plno odřezků a hlavně vydrží h
  Re: značení cest27.12.2013
Lino je silné, když přes něj utáhneš chyt, může prasknout nebo se vylomit. Čím tenčí, tím lepší. Sta

 Je mi líto19.12.2013
že obsahová a informační hodnota lezce.cz a kulturně-etická hodnota zvětšující se části příspěvků v diskuzi jsou někdy tak v rozporu.
Ani se moc nedivím, jestli už se sem "křehčím" a méně otrlejm povahám přispívat nechce. V žádným případě
 Re: Je mi líto20.12.2013
Jenže ono se to bude spíše zhoršovat. Nějaké etika a morální hodnoty mezi lezci jsou spíše jen mýtem
  Re: Je mi líto20.12.2013
Což ovšem vede k zamyšlení o smyslu a dalším vývoji Lezce jako takového...
   Re: Je mi líto20.12.2013
Smysl má, možný vývoj před sebou také. Ale jako první by byla potřeba moderace diskuzí a usměrnění p
    Re: Je mi líto20.12.2013
což je ovšem z pohledu dlouhodobé udržitelnosti projektu nesmysl :)
     Re: Je mi líto20.12.2013
Pro mne má cenu pouze databáze cest,deníček a žebříček. A kdyby tu nebyl je na 8a.nu .Od doby co sem
     Re: Je mi líto20.12.2013
Ne nutně, při téhle návštěvnosti, kterou se kluci chlubí, to minimálně 20.000 - 25.000 měsíčně na za
      Re: Je mi líto20.12.2013
O čem se tady bavíte, diskuze vždy bude diskuze.A když je kvalitní článek tak i většinou diskuze je
       Re: Je mi líto20.12.2013
No tak takhle to právě není. Diskuze není vždy diskuze a moc kvalitních článků tu není právě proto.
        Re: Je mi líto20.12.2013
Kdyby byly v prdeli ryby, tak máte na vánoce co? Stav diskuzí je v takovém stavu díky anonymům, jako
         Re: Je mi líto20.12.2013
Bído, oni měli pravdu s tou zábavou :-) Píšeš hezky, ale bohužel jsi nepochopil podstatu příspěvku :
         Re: Je mi líto20.12.2013
Ale jo, už se těším na tu distingovanou diskuzi a lá novinky.cz (autorizace posláním kódu na fyzicko
      Re: Je mi líto20.12.2013
Svatá prostoto...
       Re: Je mi líto20.12.2013
Kubo, drž už .ubu. Dík!
        Re: Je mi líto20.12.2013
Je pravda, už jsem sem chtěl párkrát napsat něco co by se snad podobalo článku, ale je tu tak přísná
         Re: Je mi líto20.12.2013
a to je třeba škoda... Kdyby tady bylo víc "normálních" článků, bylo by lépe, ne? A kritika je, prav
          Re: Je mi líto20.12.2013
Tvoje zprávičky jsou v pohodě, ale jedná se jen o zprávy, tedy spíše přepis, nebo ne? Zkus tu publik
           Re: Je mi líto27.12.2013
Asi Tomáše moc neznáš. Určitě sám tvoří víc než ty a jiní, navíc celkem na úrovni.
        Re: Je mi líto20.12.2013
Venco a ty seš jako jakej, co tady zaděláváš diskusi svýma zvratkama?
        Re: Je mi líto20.12.2013
Ale na vysvětlení pro Tebe rovnou po lopatě: 1) Mediální trh běží jinak, než si předřečník přestavuj
         Re: Je mi líto20.12.2013
Jedna Věc je psát články, dělat testy a případně kritizovat hotové projekty.Ale autor by se měl zamy
          Re: Je mi líto20.12.2013
Mohu se zeptat, jakého "Johna" myslíš? A jak to myslíš? Protože tohle může být považováno
           Re: Je mi líto20.12.2013
Tipnu si - Radek?
           Re: Je mi líto21.12.2013
Ano! Je to přímo nečestné a nesportovní. K šípku s podobnými útoky! Etiku na Lezci si nenecháme rozv
            Re: Je mi líto21.12.2013
Ano RADKA..."NOVINÁŘ",krytik, vždy měl pravdu a jak přišel do praxe tak....
            Re: Je mi líto22.12.2013
Dost ubohý...
             Re: Je mi líto22.12.2013
To patřilo na K.T.
              Re: Je mi líto22.12.2013
Co tím jako myslíš, přišel do praxe? Jako že před sametovou revolucí jsem byl zeměměřič? Nebo chvíli
               Re: Je mi líto22.12.2013
pred revoluci si byl u komousu v rozvedce...
                Re: Je mi líto22.12.2013
Nebyl jsem ani v rozvědce ani v Komunistické straně Československa, dokonce ani v Pionýru, ani v Soc
                 Re: Je mi líto23.12.2013
Ale ty věci jsi tam psal jen Ty.
                  Re: Je mi líto23.12.2013
Ano, psal jsem to já a ještě k tomu uveřejnil kopie všech dokumentů, které se zachovaly z doby mé po
          Re: Je mi líto20.12.2013
No právě - já i jsem jinde na té druhé straně a vím, jak to funguje. A také vím, že web s podobnou s
           Re: Je mi líto20.12.2013
Vzhledem k tomu, že Ti nesedí ani ta dvě čísla, co jsi napsal, a ještě jsi se nepodepsal, tak se mi
            Re: Je mi líto20.12.2013
Čísla sedí. Jestliže je tu v tabulce za měsíc 60 000 unikátních návštěvníků, jsi někde okolo 150 000
             Re: Je mi líto20.12.2013
Jojo, promiň, přehlídnul jsem se v číslech. Myslel jsem, že Lezec má těch 25 000 reálných uživatelů
              Re: Je mi líto20.12.2013
Ty se přehlídáváš často :-). Ono když je ruka rychlejší než hlava...
              Re: Je mi líto20.12.2013
A to je právě ono. Je Lezec zpravodajský web? Podle mne jen zpravodajský není, nebo alespoň má poten
              Re: Je mi líto21.12.2013
Kubo prosím Tě napiš co Ty vlastně nevíš.Pomalu mě příjde, že Chuck Noris je proti tobě hadr.A to už
               Re: Je mi líto21.12.2013
Tobe nejak vadi, ze Kuba ma prehled?
                Re: Je mi líto21.12.2013
martas prosím Tě dáš nám nějaký pěkný lezecký "odkaz" jako hlavní článek.
                Re: Je mi líto21.12.2013
Tak velký všeobecný přehled určitě neškodí a naopak je hoden obdivu. Problém nastává v okamžiku, kdy
                Re: Je mi líto21.12.2013
Tak povrchni prehled asi ma, to jo. V necem ma bezesporu i prehled velmi velky. Jen pro jeho skodu k
                 Re: Je mi líto22.12.2013
Helejte se chlapci, až se podepíšete, můžeme pokecat. Zřejmě se ale bojíte, z čehož dedukuji, že si
                  Re: Je mi líto23.12.2013
Tak proč to sem píšeš, když to nemá cenu? Už jen to, že nám potřebuješ dát najevo, že tě to nezajímá
                   Re: Je mi líto23.12.2013
Pochopit přečtené je základním úkonem, který se učí na základní škole.
                    Re: Je mi líto23.12.2013
A proč jsi tam tedy nechodil?
   Re: Je mi líto22.12.2013
a znáte tenhle? " jednou se potkal blbec s debilem... "
 Re: Je mi líto21.12.2013
Nejen Pravda, ale taky LÁSKA má zvítězit nad lží (nepřesnostma a honěním si ega) a nenávistí (srát n
 Re: Je mi líto21.12.2013
ironií tohoto vlákna je, že ho založil člověk, kterýmu tu nedávno slušně i méně slušně vysvětlovali,
  Re: Je mi líto21.12.2013
ale možná jsem jen nepochopil jen jeho formu sebereflexe :-)
  Re: Je mi líto21.12.2013
Hele, nechci ho bránit, zasíral to fakt hodně, ale celkem ten jeho poslední příspěvek chápu. Prošel
   Re: Je mi líto21.12.2013
jsem taky neříkal že s obsahem nesouhlasím, jen jsem si rejpnul do tý ironie. hlubší proniknutí u ně
    Lezec je nas web....22.12.2013
Lezec je nas web, v uvozovkach ze jo. A kdo to tak neciti at si najde lepsi, vychova recniky a hura
     Re: Lezec je nas web....22.12.2013
Jojo tak to hlavně zase nesmaž co se ti nelibí
      Re: Lezec je nas web....22.12.2013
Než vypustíš zase nějakou blbost, udělej si jasno v osobách. A když budeš v tom, můžeš i ve svojí vl
     Re: Lezec je nas web....22.12.2013
netreba vychovavat, staci aby to bylo nastavene tak, ze kazdy vi s kym (jak starym, zkusenym, vykonn
    Re: Je mi líto22.12.2013
No popravde jsem s Rubem mela mnohem mensi problem, nez s vetsinou jinych prispevatelu, predevsim an
     Re: Je mi líto22.12.2013
Díky za věcnost a nadhled.
Možná jsem a ještě dlouho budu lezecký vemínko, ale lidský doufám
     Re: Je mi líto22.12.2013
a jinak abych to uved na pravou míru, zas takovej frajer nejsem, když vznáším dotazy, podepisuju se
     Re: Je mi líto22.12.2013
Já bych jen na adresu Ruba uvedl, že asi jeho největší problém bylo ptaní se a omílání už stokrát pr
      Re: Je mi líto22.12.2013
Jen bych rád podotknul, že kdybych měl načteno, nechodil bych se ptát na lezce. Načteno jsem nic nem
       Re: Je mi líto23.12.2013
rubene, když ses tak rozepsal, tak to zkusim ještě jednou. a fakt jen v dobrým, tak zkus vykřesat ně
        Re: Je mi líto23.12.2013
Napsal slušný, sociálně inteligentní, proškolený, zkušený horolezec se spoustou kámošů ochotných si
         Re: Je mi líto23.12.2013
vidíš, já se snažil nepustit ke slovu ironii, vzal jsem ho vážně a ty v tom vidíš bůhví co.
          Re: Je mi líto23.12.2013
Já svůj pohled také nikomu necpu. Ale když už někdo někoho hodnotí OSOBNĚ, tak je obyčejná lidská sl
           Re: Je mi líto23.12.2013
Lepší rozumný nepodepsaný příspěvek, než debilní příspěvek s plným jménem v podpisu.
           Re: Je mi líto23.12.2013
Kubo, tak nějak jsem schopnost nadhledu a zůstat u věci od Tebe doteďka čekal a fakt jsem překvapene
            Re: Je mi líto23.12.2013
Pokud se to týká mě, tak je mi to celkem jedno. Vím, že takoví hnusní anonymové vždycky byli (ještě
             Re: Je mi líto23.12.2013
p.Turku kdyby jste se do toho nevložil, tak dávno je tady ta diskuze ukončena.A pořád si nahrajte na
              Re: Je mi líto23.12.2013
Až se naučíš podepisovat, tak následuje další krok: Naučit se číst a porozumět psanému textu.
               Re: Je mi líto23.12.2013
Ty Kubo, anonym diskutoval celkem slusne. Pak ses to vyskytl ty a zacal vykrikovato slusnosti a hova
               Re: Je mi líto23.12.2013
P.Turku je jasné, že vždy musíte mít poslední slovo, to jste zde předvedl mnohokrát..Ale opravdu, kd
                Re: Je mi líto23.12.2013
No jestli to jsou lidé jako Ty, tak Ti nepřeji nic zlého, ale asi se kamarádíš s nepravými. Normální
                 Re: Je mi líto23.12.2013
A je to tady K.T. a jeho poslední slovo.Jojo p.Turku to víte máte pravdu jako vždy....o tom žádná.
             Re: Je mi líto24.12.2013
(můj poslední koment byl ve 3:33 ráno, další nejsou ode mě, ano uznávám že orientace v hromadě anony
              Re: Je mi líto24.12.2013
Jsem rád, že mě máš za chytrého.
               Re: Je mi líto25.12.2013
Jsem rád, že si vždy vytáhneš to podstatné...
      Re: Je mi líto23.12.2013
No to je teda diskuze. Chachá, čím dál více mám pocit, že lezec je VŠ vzdělaný ekonom, právník, filo
     Re: Je mi líto23.12.2013
feu, celkem s tebou souhlasím. a jestli je pašák fakt tak pozitivní jak o sobě tvrdí, tak si dobře m
 Re: Je mi líto23.12.2013
škodaže že se nepodepisujete, slušnost už tak neřeším, spíš to ztěžuje mou orientaci. ale možná je t
  Re: Je mi líto23.12.2013
Hlavně bacha takto po ránu ...:-).Nejdříve se rozcvič ať nemáš ztuhlé tělo.Pak pár lehkých cest na r
  Re: Je mi líto23.12.2013
No soudruhu Rubene, tak to je fajn, ze uz tu nebudes psat, je uz snad zrejme, ze moc pozitivity v to
   Re: Je mi líto23.12.2013
naše myšlenky se točí v kruhu
příliš mnoho slov beze slov
není vidět, pouze bolí
  Re: Je mi líto24.12.2013
milí Rubene, z toho co píšeš, že partáky střídáš usuzuji, že jsi promiskuitní homosexuál. ale koho t
 Re: Je mi líto24.12.2013
ok, nemusíš si připustit, že pro některý lidi podstatnou měrou spadáš do kategorie, kterou sám kriti
 Re: Je mi líto24.12.2013
lezec čtu co lezu. leta. a podle mě je to v pohodě. články jsou tu fajn, informací mraky. co by jste

 ledy??19.12.2013
Chtěl bych jet někam na silvestra na ledy. Myslíte, že v Alpách něco bude?

 sněžnice pro děti19.12.2013
Zdar, prosím o doporučení a zkušenosti s dětskými sněžnicemi. Dvě holky 6 a 4 a kluk 2. Díky
 Re: sněžnice pro děti19.12.2013
pardon, třeba mi něco s podobně starými dětmi uniklo, ale na co by jim ty sněžnice byly dobré? i pro
  Re: sněžnice pro děti19.12.2013
Zdar, to se neomlouvej.

Ptal jsem se na zkušenosti. Je mi jasný, že pro dvouletého je
   Re: sněžnice pro děti19.12.2013
Asi máš děti masochisty, když je baví chodit na sněžnicích. To nechám stranou. Obecně ale německá me
    Re: sněžnice pro děti19.12.2013
Chlapi, já se jim je právě chystám pořídit (koupit/vyrobit). Nikdy na nich nestály. Nejsem tak tvrdá
     Re: sněžnice pro děti19.12.2013
tedy popravdě mě to zkoušet nenapadlo, protože moje děti (5,5 a 2x3,5) nestojej o to někam dojít, al
     Re: sněžnice pro děti19.12.2013
To ne, já nejsem proti. Obecně je to ale tak, jak píše Lukáš. Jsou děti, které objeví krásu sebemuče
 Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Já nevím, že už nejdete s těmi debilními komentáři do hajzlu. Autor se neptal, zda má nebo nemá s dě
  Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Milý hloupý anonyme, když si sám naběhneš se svojí hloupostí, tak z Tebe ani hlupáka dělat nemusíme,
   Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Nestačí. To, že něco děláš nebo jsi dělal, ještě nezakládá na to, že tomu rozumíš a že to děláš dobř
  Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
ubožáčku,
nikdo se tě naptal co si myslíš o tom kterém mém komentáři nebo dokonce o mě osobně
   Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Já jsem dotazovatel (masculinum), to ale nic nemění na tom, ANONYME, že odpovědi Kuby a Lukase mi da
    Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Tak si založte vlastní klubovnu radilů. Jo a nezapomeň potom napsat článek jak jste šli s dětma na G
     Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Na gerlach se chystám tak v únoru/březnu:-), tos docela trefil.Ale s dětma jedem do Jeseníků na Rysí
      Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
TSL + popis prvních krůčků

http://
   Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Jelikož i ty děláš často úplně to samé, tedy píšeš o věcech, o kterých nic nevíš a na které se tě ni
  Re: Sněžnice pro děti a hlupáci19.12.2013
Jasně. Na příspěvek "Zdar, prosím o doporučení a zkušenosti s dětskými sněžnicemi." je odp
 Re: sněžnice pro děti19.12.2013
Lidi co to s váma je? Já se zeptal na sněžnice pro moje milovaný satánky a krom podepsaných se tu na
  Re: sněžnice pro děti19.12.2013
Takže ty posuzuješ co je pro tvé děti dobré nebo ne podle toho, co ti kdo napíše za názor? Sorry, my
   Re: sněžnice pro děti19.12.2013
zdar, založil jsem ti novou diskusi, tak to piš tam, dík
Ještě jednou hezký svátky
    Re: sněžnice pro děti19.12.2013
No já si raději poopravím svoji představu o úrovni nejen odpovídajících, ale i tazatelů. To tvoje vy
  Re: sněžnice pro děti19.12.2013
byla. bingo.

 Grivel violino19.12.2013
Ahoj,mohl by mi nějaký majitel sněžnic Grivel violino přiblížit systém upnutí přes mačku?Jde mi o to,zda se mi podaří,třeba po nějaké úpravě zapnout na C14 od Cassinu.Dík Aleš

 Grivel violino19.12.2013
Ahoj,mohl by mi nějaký majitel sněžnic Grivel violino přiblížit systém upnutí přes mačku?Jde mi o to,zda se mi podaří,třeba po nějaké úpravě zapnout na C14 od Cassinu.Dík Aleš

1   ...   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Je mi líto
že obsahová a informační hodnota lezce.cz a kulturně-etická hodnota zvětšující se části příspěvků v diskuzi jsou někdy tak v rozporu.
Ani se moc nedivím, jestli už se sem "křehčím" a méně otrlejm povahám přispívat nechce. V žádným případě si nechci osobovat právo kohokoli odsuzovat, ať si každej dělá co chce, ale když vidím práci správců webu na jedný straně a na straně druhý potíž některejch lidí vidět dál než za špičku vl. nosu, přijde mi to prostě líto. samozřejmě to není specifikum lezce, tyhle komunity jsou i jinde a maj podobnej nádech, jen jsem si tak říkal, že lidem, který na sobě často tolik makaj a jsou schopný velkýho sebeovládání, kousek tý sebekázně zbude i na anonymní prostředí netu. škoda no. tak třeba časem..
Rub21:30:00 19.12.2013
odpovědět 
 Re: Je mi líto
Jenže ono se to bude spíše zhoršovat. Nějaké etika a morální hodnoty mezi lezci jsou spíše jen mýtem, alespoň v obecné rovině. Často na skalách i na stěnách vidím a slyším lidi, o které bych si ani kolo neopřel (a co si budeme namlouvat, pravděpodobně ani oni o mě). To jen pocit, že dělají něco nebezpečného a že většina lidí tomu nerozumí, jim dává určitý pocit nadřazenosti a zvedá jim nezdravě sebevědomí. Já bych to viděl jako jinde - pár dobrých lidí mezi lezci samozřejmě je, ale řekl bych, že jednotky procent. Zbytek jsou průměrné a podprůměrné hodnoty. A podle toho to vypadá jak na skalách, tak i zde na lezci. Tedy tady je to ještě umocněno tím, že většina těch chytrých sem nepíše a ani to nečte. Zrovna nedávno jsem se bavil s jedním člověkem, celkem významná a uznávaná osobnost lezeckého světa, o jednom článku. Článek četl a líbil se mu. A ptal jsem se ho, zda četl i diskuzi. Na to se usmál a řekl, že ne, že to nemá zapotřebí, vyjádřil se přispěvatelích velmi hanlivě a ještě dodal, že hodnota diskuzí k článku i normálních je nulová. Podívej se na Gaussovu křivku inteligence. Není žádný důvod, proč by to mělo mezi lezci být percentuelně jinak. K tomu si přidej, že ti chytřejší sem moc nepíší a dění tu je nezajímá. Už chápeš, proč to tu tak vypadá? A teď si ještě představ, že napíšeš článek a chtěl bys na něj poslat kamarádům a známým odkaz. Udělal bys to, když víš, co za často nesmyslně hanlivé a urážející příspěvky tam někteří napíší?
J.08:32:47 20.12.2013
odpovědět 
  Re: Je mi líto
Což ovšem vede k zamyšlení o smyslu a dalším vývoji Lezce jako takového...
09:06:39 20.12.2013
odpovědět 
   Re: Je mi líto
Smysl má, možný vývoj před sebou také. Ale jako první by byla potřeba moderace diskuzí a usměrnění příspěvků. I když s tím pár lidí asi nesouhlasí a souhlasit nebude. Bez toho se tu nové příspěvky a noví lidé objevovat nebudou. Tomáš se sice snaží, ale přepisováním příspěvků odjinud se to nezachrání. Web běží tak nějak ze setrvačnosti, dokud se nedá dohromady obchodní model, který zaplatí plnohodnotného redaktora a správce, lepší to nebude. Ale je otázka, zda je o to zájem. Ono je totiž možné, že celá tahle žumpa je úmyslná, protože počet zhlédnutých stránek musí být díky hloupostem v diskuzích obrovský, a to vše zadarmo. Dva se perou a třetí se směje. Lidi se hádají, melou nesmysly, stěžují si na web a reklamy se zobrazují a zobrazují... Takže je z hlediska majitele vlastně zájem něco měnit, když hloupé hádání o nesmyslech vygeneruje víc peněz, než pár konstruktivních nebo pochvalných příspěvků u článků?
J.09:46:03 20.12.2013
odpovědět 
    Re: Je mi líto
což je ovšem z pohledu dlouhodobé udržitelnosti projektu nesmysl :)
10:34:59 20.12.2013
odpovědět 
     Re: Je mi líto
Pro mne má cenu pouze databáze cest,deníček a žebříček. A kdyby tu nebyl je na 8a.nu .Od doby co sem nepíšou lidi jako Bída,který dříve velmi často pobavil,není tu moc zajímavého ke čtení. Zajímavá je inzerce a shop. Diskuse a komentáře pod článkama jsou často jedna velká fekálie.
11:49:21 20.12.2013
odpovědět 
     Re: Je mi líto
Ne nutně, při téhle návštěvnosti, kterou se kluci chlubí, to minimálně 20.000 - 25.000 měsíčně na zaměstnance vydělat musí. Zbytek je otázka preferencí. Buď si můžeš peníze ponechat na osobní spotřebu, nebo je můžeš investovat do rozvoje, v tomto případě právě do full time zaměstnance. Klidně i na IČO. Provoz tohohle webu stojí pár korun za hosting. Takže spíše někdo nemá na rozvoji zájem, protože je pro něj lepší mít míň za nic, než mít více, ale muset se namáhat a nést všechna rizika, která jsou s tímto podnikáním spojena :-) Si sám spočítej, kolik zhlédnutých stránek a peněz při rozumné CPT musí vygenerovat obyčejné vzájemné urážení v diskuzi o mágu nebo o jištění. Každý přispěvatel i čitatel si stránku reloadne mnohokrát, jak příspěvky přibývají... Podle jakési zastaralé tabulky je na 67 000 návštěvníků přes milion shlédnutých stránek. Takže kultivace prostředí je za aktuálního stavu kontraproduktivní. Nikdo (až na vybrané sběrače jmelí) si nebude řezat větev sám pod sebou. Takže to sám pro sebe považuji za zdůvodnění současného stavu a neochoty na tom něco měnit.
J.12:56:57 20.12.2013
odpovědět 
      Re: Je mi líto
O čem se tady bavíte, diskuze vždy bude diskuze.A když je kvalitní článek tak i většinou diskuze je v klidu.Ale tady moc kvalitních článků není a tím pádem i diskuze podle toho vypadají.
13:09:16 20.12.2013
odpovědět 
       Re: Je mi líto
No tak takhle to právě není. Diskuze není vždy diskuze a moc kvalitních článků tu není právě proto. Že to jde i jinak, že můžeš podívat jinde. Tady je to tak trochu začarovaný kruh, ale jeho rozetnutí by bylo relativně snadné. Tedy kdyby se chtělo. Jenže jak to tak vypadá, ono se nechce :-)
13:16:22 20.12.2013
odpovědět 
        Re: Je mi líto
Kdyby byly v prdeli ryby, tak máte na vánoce co? Stav diskuzí je v takovém stavu díky anonymům, jako jste vy. Jediné řešení je neanonymní povinné přihlášení. To, co tu je, je paskvil, který může vytvořit přihlášeného anonyma.
Dále mě tu někde někdo jmenoval. Děkuji, píši pořád, ale ne sem. Sem jen komenty, ale díky neuvěřitelně častým setkáváním se z blbostí a nutkání jí neustoupit, mi to zhltává čas, který bych jinak strávil vlastní úchylnou tvorbou.
Pak tu někdo píše, že setrvat v současném stavu zachovává počet návštěv a jakákoli změna ubere návštěvníky stránek, takže by si webmaster pod sebou řezal větev. S tím zkusím polemizovat - zlepší-li se prostředí, lidi začnou víc psát, objeví se dobré články, nepřitáhne to ještě víc návštěvníků? A není nakonec lezec.cz obrazem doby?
Bída17:58:06 20.12.2013
odpovědět 
         Re: Je mi líto
Bído, oni měli pravdu s tou zábavou :-) Píšeš hezky, ale bohužel jsi nepochopil podstatu příspěvku :-) Máš to úplně obráceně.
18:44:11 20.12.2013
odpovědět 
         Re: Je mi líto
Ale jo, už se těším na tu distingovanou diskuzi a lá novinky.cz (autorizace posláním kódu na fyzickou adresu) či aktuálně.cz (facebook) :D. Vzhledem k tomu, jaký jsou lezci hovada neústupně přesvědčení o své pravdě, tak se teprve po povinné registraci máme na co těšit! :)
23:07:38 20.12.2013
odpovědět 
      Re: Je mi líto
Svatá prostoto...
Kuba Turek13:48:54 20.12.2013
odpovědět 
       Re: Je mi líto
Kubo, drž už .ubu. Dík!
Venca14:21:02 20.12.2013
odpovědět 
        Re: Je mi líto
Je pravda, už jsem sem chtěl párkrát napsat něco co by se snad podobalo článku, ale je tu tak přísná a profesionální kritika, že jsem to považoval za sebevražednou misi. :)
Kubajz14:43:01 20.12.2013
odpovědět 
         Re: Je mi líto
a to je třeba škoda... Kdyby tady bylo víc "normálních" článků, bylo by lépe, ne? A kritika je, pravda, různorodá, já si zatím nestěžuju. Mé zprávičky jsou přijímány shovívavě (a to i tehdy, když se v nich objeví formulace krajně nepřesná) :D Asi i obecenstvo Lezce dokáže ocenit snahu.
Tak se toho, Kubajz nezalekni, a nesvlíkej kalhoty daleko před brodem ;)
Konec-konců, tohle je "komunitní web" takže tu atmosféru tady si tvoří ta komunita.
To je agitka, kdybys to nepochipil :D Piš, barde, střádej... a jednou bude Lezec takový, jaký si jej (třeba) představuješ :)
 Tomáš F.15:22:51 20.12.2013
odpovědět 
          Re: Je mi líto
Tvoje zprávičky jsou v pohodě, ale jedná se jen o zprávy, tedy spíše přepis, nebo ne? Zkus tu publikovat nějakou vlastní tvorbu :-)
J.18:46:04 20.12.2013
odpovědět 
           Re: Je mi líto
Asi Tomáše moc neznáš. Určitě sám tvoří víc než ty a jiní, navíc celkem na úrovni.
 martan11:05:36 27.12.2013
odpovědět 
        Re: Je mi líto
Venco a ty seš jako jakej, co tady zaděláváš diskusi svýma zvratkama?
Kuba Turek15:14:06 20.12.2013
odpovědět 
        Re: Je mi líto
Ale na vysvětlení pro Tebe rovnou po lopatě: 1) Mediální trh běží jinak, než si předřečník přestavuje. 2) Gaussovo rozdělení není není k empirii zase tak přísný, jak si představuje druhý předřečník.
Kuba Turek15:16:29 20.12.2013
odpovědět 
         Re: Je mi líto
Jedna Věc je psát články, dělat testy a případně kritizovat hotové projekty.Ale autor by se měl zamyslet a někdy zkusit přejít na druhou stranu barigády, něco vybudovat a pak by se vydělo jak je schopný.Hodně slov, ale málo skutku."John" taky pořád něco napadal,testoval a jak dopadnul v praxi to už víme všichni.Takže neznamaná , když někdo napíše dobrej článek, že tomu ještě rozumí.Vždy je jednoduší o něčem napsat než něco vybudovat.
16:17:16 20.12.2013
odpovědět 
          Re: Je mi líto
Mohu se zeptat, jakého "Johna" myslíš? A jak to myslíš? Protože tohle může být považováno za osobní útok a v případě nepodepsání pěkně hnusnej.
Bída17:47:02 20.12.2013
odpovědět 
           Re: Je mi líto
Tipnu si - Radek?
18:47:09 20.12.2013
odpovědět 
           Re: Je mi líto
Ano! Je to přímo nečestné a nesportovní. K šípku s podobnými útoky! Etiku na Lezci si nenecháme rozvracet žádnými štváči! Už tak je to tady bída :-)
02:36:37 21.12.2013
odpovědět 
            Re: Je mi líto
Ano RADKA..."NOVINÁŘ",krytik, vždy měl pravdu a jak přišel do praxe tak....
11:17:26 21.12.2013
odpovědět 
            Re: Je mi líto
Dost ubohý...
Bída17:05:11 22.12.2013
odpovědět 
             Re: Je mi líto
To patřilo na K.T.
19:24:19 22.12.2013
odpovědět 
              Re: Je mi líto
Co tím jako myslíš, přišel do praxe? Jako že před sametovou revolucí jsem byl zeměměřič? Nebo chvíli po ní knihovník? Nebo něco jiného?
Kuba Turek20:06:56 22.12.2013
odpovědět 
               Re: Je mi líto
pred revoluci si byl u komousu v rozvedce...
t22:29:34 22.12.2013
odpovědět 
                Re: Je mi líto
Nebyl jsem ani v rozvědce ani v Komunistické straně Československa, dokonce ani v Pionýru, ani v Socialistickém svazu mládeže (teda tam asi měsíc jo). Ale to jsou věci, které jsi si již mohl přečíst na mnoha místech.
Kuba Turek22:32:58 22.12.2013
odpovědět 
                 Re: Je mi líto
Ale ty věci jsi tam psal jen Ty.
07:25:55 23.12.2013
odpovědět 
                  Re: Je mi líto
Ano, psal jsem to já a ještě k tomu uveřejnil kopie všech dokumentů, které se zachovaly z doby mé povinné základní vojenské služby. Pokud máš jiné znalosti o mé osobě v letech 1966-1989, sem s nimi.
Kuba Turek10:35:49 23.12.2013
odpovědět 
          Re: Je mi líto
No právě - já i jsem jinde na té druhé straně a vím, jak to funguje. A také vím, že web s podobnou statistikou může relativně bez problémů vydělat průměrně cca 2 - 3 koruny na návštěvníka ročně. Což ti dělá cca 100 - 200 tisíc měsíčně. Ale nejde to na reklamě, musí se něco dělat.
18:55:58 20.12.2013
odpovědět 
           Re: Je mi líto
Vzhledem k tomu, že Ti nesedí ani ta dvě čísla, co jsi napsal, a ještě jsi se nepodepsal, tak se mi to nějak nezdá. Můžeš prosím uvést weby, o které se například jedná? Zpravodajské weby (což Lezec je) se těžko mohou živit něčím jiným než reklamou, občas to někdo neúspěšně zkouší ještě obsahem za peníze, ale to se obvykle nedaří.
Kuba Turek20:05:55 20.12.2013
odpovědět 
            Re: Je mi líto
Čísla sedí. Jestliže je tu v tabulce za měsíc 60 000 unikátních návštěvníků, jsi někde okolo 150 000. Ale samozřejmě to nejde takto počítat přesně, záleží na ročních statistikách, ne měsíčních.

A k tomu zbytku - weby ti neuvedu, to bych se mohl už rovnou podepsat :-) Ale toto není jen zpravodajský web, má zajímavou cílovou skupinu, ty peníze by tu vydělat šly. Ale chce to koncepci a obchodní model, propojení s dalšími vlastními službami. A ten model tu není, naopak je tu jistá schizofrenie, kdy se místní eshop snaží něco prodávat a zároveň tu visí reklamy na další obchody.
21:23:44 20.12.2013
odpovědět 
             Re: Je mi líto
Jojo, promiň, přehlídnul jsem se v číslech. Myslel jsem, že Lezec má těch 25 000 reálných uživatelů měsíčně (to je spíš než oněch uváděných 67 000, což budou asi návštěvy podle Google Analytics).

Nevím co provozovatelé dělají nebo zamýšlejí, ale obecně je to tak, že jakmile začneš prodávat na zpravodajském webu něco jiného než obsah, je to v pytli. Čtenáři tomu už nevěří, Google proto snižuje pagerank, snižuje se návštěvnost atd... Musíš si většinou vybrat - buď zprávy a komunita, nebo prodej.
Kuba Turek21:34:05 20.12.2013
odpovědět 
              Re: Je mi líto
Ty se přehlídáváš často :-). Ono když je ruka rychlejší než hlava...
Venca z "řiti"22:49:29 20.12.2013
odpovědět 
              Re: Je mi líto
A to je právě ono. Je Lezec zpravodajský web? Podle mne jen zpravodajský není, nebo alespoň má potenciál být něčím víc.
23:42:28 20.12.2013
odpovědět 
              Re: Je mi líto
Kubo prosím Tě napiš co Ty vlastně nevíš.Pomalu mě příjde, že Chuck Noris je proti tobě hadr.A to už je výzva.
11:06:46 21.12.2013
odpovědět 
               Re: Je mi líto
Tobe nejak vadi, ze Kuba ma prehled?
Martas.12:11:34 21.12.2013
odpovědět 
                Re: Je mi líto
martas prosím Tě dáš nám nějaký pěkný lezecký "odkaz" jako hlavní článek.
12:28:48 21.12.2013
odpovědět 
                Re: Je mi líto
Tak velký všeobecný přehled určitě neškodí a naopak je hoden obdivu. Problém nastává v okamžiku, kdy se dotyčný na základě povrchních znalostí snaží vystupovat jako expert a vydávat své názory za jediné správné.
12:41:51 21.12.2013
odpovědět 
                Re: Je mi líto
Tak povrchni prehled asi ma, to jo. V necem ma bezesporu i prehled velmi velky. Jen pro jeho skodu keca do vseho aniz by si predtim zjistil trochu vic fakt a informaci a na zaklade svych presvedceni se snazi delat z oponentu debily.
13:12:17 21.12.2013
odpovědět 
                 Re: Je mi líto
Helejte se chlapci, až se podepíšete, můžeme pokecat. Zřejmě se ale bojíte, z čehož dedukuji, že si za svými názory nestojíte a tedy že jsou to blbosti, kterými nemá cenu se zaobírat.
Kuba Turek20:09:37 22.12.2013
odpovědět 
                  Re: Je mi líto
Tak proč to sem píšeš, když to nemá cenu? Už jen to, že nám potřebuješ dát najevo, že tě to nezajímá, znamená, že zajímá :-)
15:54:08 23.12.2013
odpovědět 
                   Re: Je mi líto
Pochopit přečtené je základním úkonem, který se učí na základní škole.
Kuba Turek19:24:07 23.12.2013
odpovědět 
                    Re: Je mi líto
A proč jsi tam tedy nechodil?
19:33:18 23.12.2013
odpovědět 
   Re: Je mi líto
a znáte tenhle? " jednou se potkal blbec s debilem... "
A. 14:49:45 22.12.2013
odpovědět 
 Re: Je mi líto
Nejen Pravda, ale taky LÁSKA má zvítězit nad lží (nepřesnostma a honěním si ega) a nenávistí (srát na jiný názory než jen mý vlastní).
Mufloni, bděte!!!
VH18:40:57 21.12.2013
odpovědět 
 Re: Je mi líto
ironií tohoto vlákna je, že ho založil člověk, kterýmu tu nedávno slušně i méně slušně vysvětlovali, že (cituji) "zasírá zdejší diskusi" (konec citace). marně.
jen víc zelenáčskejch keců, ať je sranda
20:27:06 21.12.2013
odpovědět 
  Re: Je mi líto
ale možná jsem jen nepochopil jen jeho formu sebereflexe :-)
20:29:57 21.12.2013
odpovědět 
  Re: Je mi líto
Hele, nechci ho bránit, zasíral to fakt hodně, ale celkem ten jeho poslední příspěvek chápu. Prošel jsem asi stejnými pocity, jako on. Nejdříve nadšení, jaký super web jsi našel. Pak přijde mírné rozčarování z obsahu, protože zjistíš, že moc unikátních věcí tu zase není a že to přibývá velmi málo. A když pak pronikneš hlouběji do obsahu a problematiky a náhodou se podíváš do diskuze nebo i sám se na něco zeptáš, zbude ti jen obrovské zklamání a nechuť. A napadne tě, zda to opravdu nejde jinak. Normální lidi pak odejdou nebo se sem podívají jen občas kvůli deníčku nebo databázi cest, někteří ne úplně normální zůstanu a mají to buď jako řešení vlastních problémů, nebo zábavu.
21:17:05 21.12.2013
odpovědět 
   Re: Je mi líto
jsem taky neříkal že s obsahem nesouhlasím, jen jsem si rejpnul do tý ironie. hlubší proniknutí u něj zdaleka nenastalo a má snad pocit že jeho názory by měly zaznít.
v tomhle má pravdu, přesně takovejch je mezi lezci snad půlka, věčnej začátečník co se plácá v šestkách s plnou hubou keců a hlavně imaginárních zkušeností.
22:05:39 21.12.2013
odpovědět 
    Lezec je nas web....
Lezec je nas web, v uvozovkach ze jo. A kdo to tak neciti at si najde lepsi, vychova recniky a hura na to. Ev. pak dejte odkaz, zatim treba ja ale lepsi neznam a zde jsem spokojen.
Martas.07:36:28 22.12.2013
odpovědět 
     Re: Lezec je nas web....
Jojo tak to hlavně zase nesmaž co se ti nelibí
09:24:08 22.12.2013
odpovědět 
      Re: Lezec je nas web....
Než vypustíš zase nějakou blbost, udělej si jasno v osobách. A když budeš v tom, můžeš i ve svojí vlastní, ta se potom třeba může identifikovat i podpisem nebo nickem.
P.10:28:18 22.12.2013
odpovědět 
     Re: Lezec je nas web....
netreba vychovavat, staci aby to bylo nastavene tak, ze kazdy vi s kym (jak starym, zkusenym, vykonnym, jak dlouho zaregistrovanym a v diskusich se chovajicim...atd.co je pro koho dulezite) diskutuje a podle toho s nekym ztraci/neztraci cas (a u zacatecniku lacnych po odpovedich na dotazy muze odhadnout, jak riskuje / neriskuje zivot nasledovanim casto opravdu "chytrych" rad.
Uvidime co se stane s webem rockstars, bylo by pěkný kdyby to tam vzali za lepší konec.
09:32:31 22.12.2013
odpovědět 
    Re: Je mi líto
No popravde jsem s Rubem mela mnohem mensi problem, nez s vetsinou jinych prispevatelu, predevsim anonymu, a to hlavne protoze:
1) vzdycky se podepsal, neschovava se za anonymitu, i kdyz obzvlast na lezci to chce mit fakt koule
2) na nic si nehral, priznaval, ze je zacatecnik, nemachroval
3) nikdy se do nikoho nenavazel, nebyl urazlivej, je to korektni prispevatel
4) A co se tyka jeho "zaplevelovani"...je to klasicky pripad zacatecnika, kterej je hodne nadsenej a neodhadl miru (nic, nad cim bych nedokazala primhourit oko). Zacal lizt, propad tomu a mel za to, ze na lezci pokeca s podobne nadsenejma lidma (chacha). Misto toho dostal klasickou cocku a la lezec.cz. Nevim, v jakem smyslu se podle tebe "nepoucil". Ja bych rekla, ze snad jen v tom, ze nezacal psat anonymne, jako ostatni, aby mel pokoj.
A jeho litost docela chapu. Jestli jeste navic nezna jinou komunitu lezcu nez z tohohole webu... musi byt ted z lezcu opravdu rozcarovan.
feu10:46:07 22.12.2013
odpovědět 
     Re: Je mi líto
Díky za věcnost a nadhled.
Možná jsem a ještě dlouho budu lezecký vemínko, ale lidský doufám ne. (kterýpak anonymní asi polobůh má ty "koule" to tam vzadu v davu hodnotit.)
Každopádně nemá smysl žehrat, našlo a doufám najde se tu dost lidí, kteří maj úroveň, a to že momentálně převažuje jiná grupa, neznamená,že se svět řítí do pekla.

Fajnes svátky všem, R
Rub18:22:12 22.12.2013
odpovědět 
     Re: Je mi líto
a jinak abych to uved na pravou míru, zas takovej frajer nejsem, když vznáším dotazy, podepisuju se jinak. došel jsem k názoru, že to mně i ostatním čtenářům ušetří spoustu sraček. i když hrdinství to zrovna neni.R
Rub18:27:37 22.12.2013
odpovědět 
     Re: Je mi líto
Já bych jen na adresu Ruba uvedl, že asi jeho největší problém bylo ptaní se a omílání už stokrát probraných problémů. Bez ohledu na to, zda se někdo podepisuje nebo ne, by měl před dotazem použít strýčka Googla, projít si metodiku a pak se ptát jen na věci, které tam nejdou dohledat nebo které našel, ale potřebuje je vysvětlit. A další věc u začátečníků, které spolehlivě naštvou, jsou vyčtené poučky. To je totiž také klasický průběh - někdo s něčím začíná, nemá zkušenosti, přečte si na to téma nějakou literaturu a pak začne v dobré víře intenzivně všem radit a pomáhat právě na základě těch vyčtených věcí. Úmysl dobrý, ale nefunguje to. Jen tím ostatní naštve.
20:20:00 22.12.2013
odpovědět 
      Re: Je mi líto
Jen bych rád podotknul, že kdybych měl načteno, nechodil bych se ptát na lezce. Načteno jsem nic neměl a příliš nemám ani dneska,nejsem zrovna studijní typ. Dost se učím názorným příkladem a zkušenostma druhejch, který jsou podaný tak, že mě zaujmou.
Že jsem si "dovolil" několika lidem napsat svůj názor, je pravda. Můžem tomu říkat i rada, ale byla podložená vl. zkušeností, byť třeba z jinýho oboru. To, že někomu není po chuti, že se někdo na provařený téma dívá jinak anebo si dovolí hlesnout ve chvíli, kdy nemá nalezeno, něco vypovídá i o něm, nejen o tom kdo radí. (mimochodem, odkdy se může "radit", od 8+? A kdo to povolení udílí?)Vždycky ale myslím bylo patrný, že jsem novic a navíc jsem nepodceňoval zdravej selskej rozum těch druhejch.
Vážim si úsudku druhejch, takže nepředpojkládám, že by se slepě řídili vším, co jím kdo řekne (to ostatně ani nejde, skončili by u Chocholouška.

Je pravda, že jsem se splet, když jsem tenhle web považoval za sociální fórum-pokec pro lezce o lezení. Jedná se totiž o přísně odborný fórum, kde se můžou urážet pouze lezcu určitejch výkonnostních tříd (mezi který nepatřím a teď je otázka, jestli to není snad i dobře).

Nechci z toho dělat divadlo ani one man show, už dost jsem váhal nad tím, jestli vůbec poslat toto. je jasný, že výkonostní lezení asi jako každej výkonnostní sport bude vždycky o egu, čímž se bohužel zdá se snižuje šance, že by lezec stihnul uzrát v jinejch oblastech a sociálních dovednostech. Já doufám, že se mi podaří lízt jinak než ve stylu honění si trička, protože lézo je krásná činnost, pohyb, kterej miluju a začal mi dávat do života víc než jsem čekal.

Peace a pěknýho kapříka na talíři, Rub
Rub21:46:20 22.12.2013
odpovědět 
       Re: Je mi líto
rubene, když ses tak rozepsal, tak to zkusim ještě jednou. a fakt jen v dobrým, tak zkus vykřesat nějakou sebereflexi, nikdo tě nenapadá a nekamenuje:

jestli furt platí, co jsi psal v říjnu, a sice že lezeš sám, je to v ostrým rozporu o tebou proklamovaném úmyslu lízt bez honění trika. nejsi v tom sám, problém spousty lezců je, že do toho vstupují jako banda začátečníků a podle toho to pak u skal vypadá. tahle skupina velmi často o rady nestojí, natož aby přijímala kritiku. u skal i tady na webu.
chápu, že si myslíš, že když všechno myslíš dobře a jsi slušný, tak je podle tebe psaní na lezce ok. jo, furt lepší než bejt arogantní sprostej anonym, to máš pravdu.
ale zkus si připustit, že možná máš podobnej problém s arogancí v bledě modrým. řikám možná, nicméně co mě k týhle myšlence vede je tvoje solitérství, který se zračí ve:

- snaze přijít si na informace kolem rizikovýho sportu sám, aniž by ta snaha byla důkladná - místo googlu nebo kvalitní literatury, který je dostatek, použiješ diskuzi (jejíž kvalita je pochybná, proto konec konců zakládáš tohle smutný vlákno, už jsi na to přišel)

- snaze lízt sám. pochopim, že někdo kdo už nějakou dobu leze a leze slušně, a zrovna nesežene dalšího drtiče, tak jde proto lízt sám s lanem a nějakým blokantem pro sebejištění. sežene informace a jde se. podobně chápu solitérní boulderování u trochu pokročilejších boulderistů. ale jakmile začátečník jde do jednoho nebo druhýho sám...?
jo, neříkám, že to nejde, dokonce to podle mě jde i zodpovědně, když si sežene info a fakt se kvalitně proškolí (otázku jak pozná že kvalitně, když je začátečník, nechám stranou, jde přece jen o zdraví a život, že?).
ALE nestálo by možná za otázku co je za tim, že ten člověk k sobě nikoho nemá?

Zmiňoval jsi sociální dovednosti a zrání, fakt si jseš jistej, že tebe se to netýká? Třeba ne, třeba jsi fakt supr vyzrálej týpek co lidi při lezení nepotřebuje. Ale kdyby takhle vystupoval můj kámoš, vnutil bych mu rychle pár metodickejch knížek a nabídnul mu lezení v naší grupě, kde by se dost naučil a zažil by lezení víc než krásnou činnost a pohyb, ale taky nějakou prdel s kámošema.
00:32:07 23.12.2013
odpovědět 
        Re: Je mi líto
Napsal slušný, sociálně inteligentní, proškolený, zkušený horolezec se spoustou kámošů ochotných si s ním kdykoliv zalézt na skalách i na stěnách. Jenom se jaksi zapomněl podepsal a lze se tedy domnívat, že se jedná o neslušné (to především!), nesocializované, nezkušené a hloupé hovado, se kterým se nikdo nebaví a nechce s ním lézt. Myslím, že přesně kvůli takovým lidem si Rub posteskl na začátku této diskuse, ačkoliv se jedná o normálního lezce asi podle vzorce, jaký popsala Feu.
Kuba Turek00:50:40 23.12.2013
odpovědět 
         Re: Je mi líto
vidíš, já se snažil nepustit ke slovu ironii, vzal jsem ho vážně a ty v tom vidíš bůhví co.
proč tak rigidně? zrovna u tebe bych Kubo čekal, že se na věci dokážeš dívat větším množstvím různých optik, trochu s nima zažonglovat..kam se poděl tvůj nadhled?

chápu že to různí lidi vidí různě, ale z mýho pohledu si chlapec stejská nad něčím co se sice na první pohled zdá hodně odlišný od jeho stylu, ale dost by mu prospělo, kdyby v tom zkusil najít vlastní aspekty, podobou těm kritizovaným vůbec ne vzdálený. sám se pouští do svýho druhu kritiky, já s ním sice souhlasím prakticky beze zbytku, ale nastavuju mu zrcadlo a pohled před vlastní práh. v jeho chování totiž někdo může vidět naopak nezájem o některý roviny, což je v lezení docela o hubu. teď záměrně mluvim trochu mlhavě, s ohledem na prostor kde se nacházíme. konec analýzy, dál se pouštět nehodlám.

ad anonymita: podepisovat jsem se přestal celkem před nedávnem, přestože mě to štve. ale takhle jak je to tu teď nastavený to bohužel nemá cenu. fakt sorry, jen můj pohled, nikomu ho necpu.
02:04:07 23.12.2013
odpovědět 
          Re: Je mi líto
Já svůj pohled také nikomu necpu. Ale když už někdo někoho hodnotí OSOBNĚ, tak je obyčejná lidská slušnost se PODEPSAT. Jinak se lze důvodně domnívat, že jsi opravu ono hovado, o kterém jsem psal výše. (Cože je tady nastavené? Že se nesmíš podepsat? Nebo jak jsi to myslel?)
Kuba Turek02:42:08 23.12.2013
odpovědět 
           Re: Je mi líto
Lepší rozumný nepodepsaný příspěvek, než debilní příspěvek s plným jménem v podpisu.
02:55:47 23.12.2013
odpovědět 
           Re: Je mi líto
Kubo, tak nějak jsem schopnost nadhledu a zůstat u věci od Tebe doteďka čekal a fakt jsem překvapenej. mediálně známej jsi na tomhle webu už dost dlouho, aby ses s fenoménem anonymity porovnal aspoň v tom smyslu, že budeš víc řešit meritum věci a ne reagovat skrz rudo před očima.

na druhou stranu chápu, že v diskuzi, kde se do Tebe pouští banda anonymních hovádek a vytahují kdejaký sajrajty na Tvojí osobu (ať už to je nebo neni pravda, to je mi buřt), je pro Tebe těžký zůstat nad věcí.

btw: příspěvek nade mnou s vulgaritama psal pochopitelně jinej anonym :-)

ad nastavený: např. Ty máš velmi bohatou zkušenost s tim jak to myslim, a sice je to tu nastavený tak, že někdo s jasnou identitou tu je ochotnej jít s kůží na trh, prezentuje tu otevřeně svoje názory ve slušně vedený diskuzi (i když dneska jsi trochu vulgárnější, ale což, jsou vánoce) a odpovědi jsou často mimo téma, ignorující nevyvratitelný argumenty, zavádějící, manipulující, plný podpásových řečnických figur...mohl bych pokračovat. Kdyby Ti tak jak popisuju odpovídal podepsanej člověk s jasnou identitou, tak si to v duchu odfiltruješ, ale v anonymní diskuzi? Marnost. Myslim že moje příspěvky měly hlavu a patu a diskuzi nekazily, ale třeba se pletu, kadožpádně jsem si řekl že svojí energii nasměruju jinam.
Jo a abych to uvedl na pravou míru: nejen jsem se přestal podepisovat, ale k tomu tak cca o 90% snížil svojí návštěvnost a pokud jde o nějaký příspěvky, tak na ty jsem se vykašlal skoro úplně. naposledy jsem tu něco napsal někdy v říjnu v tom příspěvku, kde Rubenovi někdo řekl ať přestane plevelit diskuzi a předtim jsem sem psal někdy v létě.
jak řekl jeden můj kámoš: "lezec? články ok, ale ty sračky po stranách? diskuzi ani komentáře nečíst, to byl dycky bulvár"
no nic, to jen tak na okraj, užívejte si to tu dál beze mně, ale s humorem.
03:33:58 23.12.2013
odpovědět 
            Re: Je mi líto
Pokud se to týká mě, tak je mi to celkem jedno. Vím, že takoví hnusní anonymové vždycky byli (ještě si dobře pamatuji komunismus, kde se jim moc dobře dařilo), jsou a budou. Navíc moje práce je taková, že se nimi musím nějak neustále konfrontovat (sám jsem si ji zvolil, a nemám si na co stěžovat). Přijde mi ale mimořádně hnusné, když celkem normální člověk, jako v tomto případě Rub, má snášet takové hovadské nepodepsané výkřiky na jeho osobu. Morálka i etiketa zcela jasně říká, že když někomu něco chci říci osobního (jako že je blbej, hloupej, asociální, doporučuji mu studium, nebo naopak že je výbornej a přítulnej), musím se představit. V internetové diskusi jasně podepsat. Právo to definuje pomocí soukromé osoby a osoby veřejného zájmu. A Rub určitě není osoba veřejného zájmu na rozdíl ode mne. Kapišto?
Kuba Turek10:33:35 23.12.2013
odpovědět 
             Re: Je mi líto
p.Turku kdyby jste se do toho nevložil, tak dávno je tady ta diskuze ukončena.A pořád si nahrajte na někoho komu je pořád ubližováno.Buď je člověk v pohodě a tím pádem do něho nikdo nereje a respektuje ho a nebo naopak.Tak si vyberte.
12:37:24 23.12.2013
odpovědět 
              Re: Je mi líto
Až se naučíš podepisovat, tak následuje další krok: Naučit se číst a porozumět psanému textu.
Kuba Turek14:40:13 23.12.2013
odpovědět 
               Re: Je mi líto
Ty Kubo, anonym diskutoval celkem slusne. Pak ses to vyskytl ty a zacal vykrikovato slusnosti a hovadech.

Ty ses sice podepsal ale soude dle tveho prispevku
se lze domnívat, že neslušné hovado jsi ty!
 Hrashka15:15:57 23.12.2013
odpovědět 
               Re: Je mi líto
P.Turku je jasné, že vždy musíte mít poslední slovo, to jste zde předvedl mnohokrát..Ale opravdu, kdybyste zde takto nereagoval a nenapadal lidi svoji jedinečnou pravdou tak by už tato diskuze nebyla.Je velice zvláštní, že ležíte "hodně" lidem v žaludku a jak na Vás reagují tak to mluví samo o sobě.Jak jsem napsal někoho lidé respektují a mají k tomu důvod a někoho ne a taky k tomu mají důvod.A jak na Vás lidé reagují tak si každý udělá svůj obrázek o Vás.
15:30:51 23.12.2013
odpovědět 
                Re: Je mi líto
No jestli to jsou lidé jako Ty, tak Ti nepřeji nic zlého, ale asi se kamarádíš s nepravými. Normální je nesouhlasit, diskutovat o problému a podloženě argumentovat. Hloupé je kohokoliv osobně urážet. A ještě se nepodepsat. (To není "moje" pravda, ale věky vyzkoušený a uznaný vzorec lidského chování.)
Kuba Turek15:56:40 23.12.2013
odpovědět 
                 Re: Je mi líto
A je to tady K.T. a jeho poslední slovo.Jojo p.Turku to víte máte pravdu jako vždy....o tom žádná.
18:21:13 23.12.2013
odpovědět 
             Re: Je mi líto
(můj poslední koment byl ve 3:33 ráno, další nejsou ode mě, ano uznávám že orientace v hromadě anonymních příspěvků je těžko možná, ale to tu teď neřešíme, že?)

hele, Kubo, proč se furt opakovat, myslíš že jsi nebyl dost srozumitelný?
já to ohledně anonymity vidim jak jsem předvčírem v noci psal, ale krom toho, že anonymita v příspěvcích který kazí věcnou diskuzi, je destruktivní
zastávám ještě názor, že pokud je anonymní příspěvek k věci a podporuje dialog (nevytrhává z kontextu, neignoruje argumenty apod.), nemám až takový problém se přes anonymitu přenést.

jsi zaseklej (nebo myslíš že tim že jsi tu udělal Rubenovi chůvu jsi diskuzi někam posunul?), fakt zajímavý. pamatuju tě z dob, kdy jsem se účastnil ještě podepisovaný a vídal tě psát úplný slohovky s anonymama kteří nebyli slušní a psali naprostý štěky, prd diskuze. teď děláš výjimku u někoho, kdo mluví k věci, slušně, konkrétně... chápu, že dobře mířenej chleba dokáže namíchnout víc než tupě hozenej kámen, nebudu spekulovat dál. každej může mít slabý chvilky.
dál nediskutuju, mrknu sem někdy v lednu, takže další anonymní příspěvky nebudou ode mě.
(a zkus připustit, že ohledně anonymity možná nejsme vůbec ve při, jsi dost chytrej abys to z toho co bylo napsaný mohl věci vydedukovat a nenechal se zmást chybějícím podpisem)
původní anonym12:26:34 24.12.2013
odpovědět 
              Re: Je mi líto
Jsem rád, že mě máš za chytrého.
Kuba Turek12:51:45 24.12.2013
odpovědět 
               Re: Je mi líto
Jsem rád, že si vždy vytáhneš to podstatné...
18:12:29 25.12.2013
odpovědět 
      Re: Je mi líto
No to je teda diskuze. Chachá, čím dál více mám pocit, že lezec je VŠ vzdělaný ekonom, právník, filozof a etik, též internetový byznismen- pochopitelně vše v jednom. Tož tak na okraj - k zaplevelení diskuze.
petr12:23:55 23.12.2013
odpovědět 
     Re: Je mi líto
feu, celkem s tebou souhlasím. a jestli je pašák fakt tak pozitivní jak o sobě tvrdí, tak si dobře míněnou kritiku pustí k tělu, na rozdíl od těch, nad kterýma si stýská v úvodu k tomhule vláknu.
jestli je pořád pravda, že jinou lezeckou komunitu než tenhle web si k sobě zatím nepustil (v říjnu to tak ještě bylo), tak je to zvláštní. praha má spoustu lezeckých stěn, Srbský vápno je půlhodinky vlakem za Prahou a o weekendech tam prý bývá narváno...napadá mě spousta věcí, co může být za tím, že je takovej vlk samotář.
každopádně jestli fakt leze sám, tak přijmutí kritiky pro něj bude vyžadovat relativně větší nasazení a přeju mu hodně štěstí.
a jinak s ním samozřejmě souhlasim, lehce moderovaná a hlavně neanonymní diskuze by tu z toho udělala pěknější místo, ale co se dá dělat..
00:45:48 23.12.2013
odpovědět 
 Re: Je mi líto
škodaže že se nepodepisujete, slušnost už tak neřeším, spíš to ztěžuje mou orientaci. ale možná je to součást tréninku jak si s konkrétním nickem nespojovat konkrétní typ reakcí ..a když se v reakcích něco změní-posune nebo člověk ukáže jinej aspekt svý osobnosti, začne bejt haló, jak je tady vytýkáno třeba kubovi turkovi.

ale k věci: jasněže umim bejt i arogantní hovado. Ale dovolím si tvrdit, že v sobě tenhle rys máme od přírody všichni (lezci asi zvlášť) a jde jen o míru okolností a míru našich jinjehc zkušeností a zážitků, který nad tímhle chováním převažujou, aby jim člověk ve stresu nedával "prokluz", jako se to tady i na jinejch webech často děje. Takže co řešíme..

nelezu sám, lez jsem sám asi dva měsíce, na druhou stranu parťáky střídám, což jsem taky na začátku v úmyslu zrovna neměl. Jestli to o mně něco vypovídá? určitě něco ano. Ale troufnu si tvrdit že stejně tak vypovídá něco o vás, když tu parta lidí řeší nějakýho Rubena (což nebyl účel mýho vlákna, ale ok, stalo se, halt si svý mesiášský kulturní vložky nechám zavřený ve skříni;).
Takže o co tu vlastně jde..myslím, že jen o to, že každej dělá jen to, co ho baví a do jaký míry ho to baví. a pak prostě přestane.

Mějte se, sou-druzi,
Jdu lízt.;)
Rub06:37:45 23.12.2013
odpovědět 
  Re: Je mi líto
Hlavně bacha takto po ránu ...:-).Nejdříve se rozcvič ať nemáš ztuhlé tělo.Pak pár lehkých cest na rozhejbání, potom můžeš zkusit něco těžkého.A nezapomeň nakonec se zase protáhnout.Dále je důležité dodržet pitný režim, nene hned po ránu tři lahváče ( stačí jeden).....příště si řekneme něco o stravování...PS: praxe je praxe a jak píšeš, že už chvilku lezeš tak Ti vždy nejlépe poradí kámoš pod stěnou....
07:37:58 23.12.2013
odpovědět 
  Re: Je mi líto
No soudruhu Rubene, tak to je fajn, ze uz tu nebudes psat, je uz snad zrejme, ze moc pozitivity v tobe neni, kdyz vzdy vyvolavas takove negativni ohlasy, tak moc diky za sebereflexi a opusteni prostoru Lezce.
Co mi vadi? Ty a tobe podobni deli ostatni na ty s koulema/vy/ a bez kouli-moc oblibene posledni pulrok na Lezci, a to co napisou ti bez kouli/nasi kritici/ to jsou sracky,dale ti co tu pisou a jeste k tomu ti oponuji....to jsou grupy bez urovne, ktere bohuzel mezi lezci zde velkou prevahu, zatim bohuzel, dokud to tu nekdo osviceny nezkultivuje atd. vse vybrano z Tvych prispevku.
Diky, stacilo.Bez na kaprika, bez pod stromecek pro darecky, bez lizt, bez za soudruhy do fabriky...nebo kam vlastne se to chystas..pokazde to tu mas jinak.
Martas.07:56:40 23.12.2013
odpovědět 
   Re: Je mi líto
naše myšlenky se točí v kruhu
příliš mnoho slov beze slov
není vidět, pouze bolí
ale jenom tebe
ten druhý to nepochopí
Element09:41:51 23.12.2013
odpovědět 
  Re: Je mi líto
milí Rubene, z toho co píšeš, že partáky střídáš usuzuji, že jsi promiskuitní homosexuál. ale koho to vlastně zajímá :D to je sranda kuci :D
honza k.14:10:37 24.12.2013
odpovědět 
 Re: Je mi líto
ok, nemusíš si připustit, že pro některý lidi podstatnou měrou spadáš do kategorie, kterou sám kritizuješ. svět se nezboří, "kvalitu" lezce to nesníží.
ale kdo chce kárat, ponoukat, bouřit a nutit k zamyšlení jako například ty ve svým vláknu, musí počítat s tím, že půjde i se svojí kůží na trh a měl by na to mít. jinak je to stejná fraška jako to co bys rádoby kritizoval.

2 webmasters: co takhle založit anketu na téma anonymita na tomhle webu? ale co blbnu, dyť vám to do toho nemá smysl mluvit..
12:50:44 24.12.2013
odpovědět 
 Re: Je mi líto
lezec čtu co lezu. leta. a podle mě je to v pohodě. články jsou tu fajn, informací mraky. co by jste pořád chtěli? zlatý prase? ok, když se neska postíte, tak ho uvidíte. lidi pořád čekaj bůhví co, ale ono samo nic nepřijde. musíte zvednou zadek od PC a začít žít život lezce a ne si o něm číst. haha. díky lezče.cz za to že jsi, a přeji ti hezký štědrý večer :) jo a k těm diskuzím. lidi sou hovada, lezce nevyjímaje. tak co se divíte? já vám něco řeknu, mě to zajímá cu tu lidi píšou, zajímaj mě občas ty hovna co z nich padaj, protože lidi sou prostě lidi. žerou, serou, blijou...nejsme nic extra. takže za mě: diskuze na lezci jsou napsto v pořádku. díky
honza k.14:06:40 24.12.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi