Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231413 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Suunto Advizor03.01.2014
Ahoj, nemáte někdo český manual k Advizorum? Mám manual pouze k Vectorum, ale jelikož nemají hrudní pás, tak tam chybí podstatná část z HRM funkce a dalšími podfunkcemi. Díky

 Severka Eigeru podmínky03.01.2014
Nelezl jste teď někdo klasiku v severní stěně Eigeru? jaké jsou podmínky ve stěně?
 Re: Severka Eigeru podmínky03.01.2014
Pohoda, skvělé podmínky, tak se nám ji v úterý podařilo dát sólo jen za 5 hoděk.
  Re: Severka Eigeru podmínky03.01.2014
Tak to jste se pekne flakali. My jsme to dali v pondeli za 4 hodky a dolu jsme jeli na lyzich tunele
  Re: Severka Eigeru podmínky04.01.2014
Co ledová hadice, byl dobrý led? rampa vysněžená? nastupovali jste ze stollen loch nebo od úpatí7
   Re: Severka Eigeru podmínky04.01.2014
Nooo led byl na hovno... Tak odpornou chuť jsem v hubě snad ještě nikdy neměl. Rampa asi v pohodě, a
    Re: Severka Eigeru podmínky04.01.2014
My jsme nastupovali na úpatí. A vystupovali až nahoře. A jeli jsme v posledním vagonku. :-)
 Re: Severka Eigeru podmínky06.01.2014
Zachránilo mě funkční prádlo od Hudyho a hodinky Vector. Zítra odletáme na severní stěnu Everestu.

 nošení vklíněnců02.01.2014
Ahoj. Zajímal by mě jak nosíte vklíněnce na sedáku. Už mě to přehrabování na pár karabinách štve a tak mě napadlo, že bych jen ty nejpoužívanější nosil na karabinách či preskách a na ty méně používané přivázal smyčku z dynemy (jasně vím že to ocelový lank
 Re: nošení vklíněnců02.01.2014
Na expresce mam vždy dva velikostně podobné stopery.
 Re: nošení vklíněnců02.01.2014
Já nosím vklíněnce na dvou karabinách s keylockem (bez háčku) a to tak, že na jedný mam PRDL sadu mí
  Re: nošení vklíněnců02.01.2014
Ještě bych teda dodal, že sem zkoušel nosit to tak jak popisuješ, ale pro mě to bylo naprd, hlavně z
   Re: nošení vklíněnců02.01.2014
Ja je vsechny nosim na jedne velke duralove Kong karabine BEZ sroubovaciho zamku (hodne stary bazmek
   Re: nošení vklíněnců02.01.2014
tak nevím kolik vklíněnců nosíš celkově, ale dobrý způsob (u těch s ocelovým lankem) je, mít jich na
    Re: nošení vklíněnců02.01.2014
Jo, presne tak to delam ja, akorat jich na te velke karabine mam asi 20 :) Na friendy je dobry preji
    Re: nošení vklíněnců02.01.2014
tak todle vypadá, že by mohlo fungovat. Dík. friendy už Ježíšek přinesl- dvojkovou a trojkovou mant
     Re: nošení vklíněnců02.01.2014
Mívám čoky a jinej obdobnej bazmek na starejch (širokejch karabinách) waltrovkách. Rozdělené na menš
  Re: nošení vklíněnců02.01.2014
no já nevím, tím toho moc nevyřešíš pač musíš ty malý furt přebírat. Na druhou stranu uznávám, že as
 Re: nošení vklíněnců03.01.2014
Nosim tak po 4-5 kouscích na karabině, ale hlavně je mám na takovym tom nosicim pásu přes rameno, ně
  Re: nošení vklíněnců03.01.2014
to je dobrý. dík. až polezu nějakou vícedélku (zatím jsem žádnou nelezl ale letos určitě nějáká pad
 Re: nošení vklíněnců03.01.2014
Sada 1, tj. v mým přápadě 10ks. Po 5 čocích na malý 600kg KL karabince. Občas beru meďáky (taky asi
 Re: nošení vklíněnců03.01.2014
pokud nevim co bude mam 7clennou sadu tricam, 4 male na sroubovce, 3 velke na jine sroubovce, k tomu

 fotky02.01.2014
je takovej problém v dnešní době v dnešní foťáků na mobilech a podobně doplňovat k zápisům aspoň fotky když už se odflákne popis? - předešlo by se třeba tomuhle:

 Koprovský štít 29.12.1301.01.2014
spolu turisti  :o) ozvěte se mi na: vhlusek@seznam.cz, poslu fotky mejlíkem

 horolezecké stupně31.12.2013
Zdar, párkrát jsem četl v různých knížkách, že dřív existovalo něco jako stupně horolezectví pro jejichž zdolání bylo potřeba, ne jen lézt určitý stupeň obtížnosti, ale také např. absolvovat přechody hřebenů a horské tůry v zimních horách. Má někdo povědo
 Re: horolezecké stupně31.12.2013
V mnoha sportech existovaly výkonnostní třídy, horolezci měli určitě třeba Mistra sportu,... a nějak
 Re: horolezecké stupně01.01.2014
Určite už na samotné vystavenie členského preukazu bolo nutné absolvovať nejaké metodické dni, nie a

 Staré fotky z lezení - Praha31.12.2013
Sháním nějaké starší fotky z lezení v lokalitách Pražských a okolních. Nevěděl by někdo? Určitě se tu taky pořádalo dost horoškol a jiných akcí,... možná nějaké pražské oddíly by něco mohly mít. Dík.

 Další metodická chyba30.12.2013
Jak můžete dát foto  ( lezec nad vodou)  s takovou metodickou chybou. Lezec by měl mít plovací vestu.
 Re: Další metodická chyba30.12.2013
posli link na tu metodiku... nejsi nic jineho nez dalsi ...
  Re: Další metodická chyba30.12.2013
jestli on Steve nepoužil humor stejnou měrou jako ty své vulgarity, to je radost, tolik slušnosti me
 Re: Další metodická chyba30.12.2013
To je dobrý ono je tam jen 30cm vody, to by se neutopil...
  Re: Další metodická chyba30.12.2013
V tom případě chybí bouldrmatka nebo lano. A spotter?
Vyzkoušel sis někdy už pád z takovéhle
   Re: Další metodická chyba30.12.2013
:-D to jsou dorty :-D :-D :-D
   Re: Další metodická chyba30.12.2013
Kdepák. Je to uniklá fotka z plánovaného rozšíření jedné stěny. Chystají na jaro a tímto dali šanci
   Re: Další metodická chyba30.12.2013
ÁÁÁ to je tu dnes ale humoru. Autor původního příspěvku se zřejmě nepřenesl přes to, že se někdo poz
    Re: Další metodická chyba31.12.2013
K fatalnejsim nasledkum muze lehce dojit i az se zejtra rano budes vracet z mejdanu, tak si radsi ve
     Re: Další metodická chyba31.12.2013
To je úžasné zdůvodnění k tomu dál dělat věci špatně! To budu používat ve všem, lidi jsou už tak ohr
 Metodika pro DWS31.12.2013
Nechci rozebírat, zda je ten původní příspěvek Steva hloupý, nebo ne, dojde k tomu každý sám. Co mi
  Re: Metodika pro DWS31.12.2013
Měl jsem v ruce předtisk 4. dílu Šubrta Bezpečnost a riziko na skále nad vodou ( v čr bude k dostání
   Re: Metodika pro DWS31.12.2013
Díky. Předpokládám, že těch 20 metrů je směrem nahoru, ne traverz metr nad hladinou, je to tak? Tedy
    Re: Metodika pro DWS31.12.2013
Ano směrem nahoru.
Jenže, jelikož se jedná o dws(Deep-water soloing), lezení cest z velké hl
     Re: Metodika pro DWS31.12.2013
Tady zase řešíte pitchoviny, jděte radši lízt....
     Re: Metodika pro DWS31.12.2013
Tak to má Schubert ještě mezery. Pokud totiž cesta začíná pod hladinou a je převislá, nenosí se vest
 Re: Další metodická chyba05.01.2014
neuvěřitelný, kolik vážně míněnejch odpovědí se vyskytne pod příspěvkem, kde si někdo dělá normální
  Re: Další metodická chyba05.01.2014
Jak poznáš, že jsou odpověď a následná konverzace míněny vážně?

 ledy Tatry29.12.2013
Ahoj,

nevite jak to vypada ted s ledy v Tatrach? pokud mozno konkretne Velka Studena dolina.

Rendy
 Re: ledy Tatry29.12.2013
Ľady su,ale tesne pred popadanim.Teplo.

 foto dne - metodická chyba28.12.2013
Pár dní staré foto dne- Z komín, V
Dubské skály - Česká republika - Peki - by: Tomáš Rychtrmoc.
Jak můžete dát na foto dne fotku s totální metodickou chybou? Ještění tzv. na kladku... největší česká chyba a ještě se tím prezentujeme na nejv
 Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
Kubo Kubo, Ty si mi ale totální metodický Vocas..
  Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
Sám si vocas. kdyby měl to lano jen provlečené krabinou, přišlo by ti to v pohodě? takto je to dost
  Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
Proč na to neupozornit? A jistič jen v odsedce je určitě také v pohodě, že jo?
   Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
Jsem trubka a připadá mi to jištění nějaké stručné, ale má u pasu spoustu presek, pan jistič, takže
    Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
Já si myslím, že takhle použitá osma ztrácí značnou část své brzdné schopnosti (lana vedou stejným s
     Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
přesně takto jsem jistil a lezec (druholezec) byl za hranou kam jsme neviděl a nečekaně mi spadl ve
     Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
Rek bych ze takhle to dela vetsina lidi co jisti vosmou ;-)
     Re: foto dne - metodická chyba04.01.2014
Souhlas, nebudu se hádat s nikým, kdo to obhajuje, ale fakt by mě zajímal důvod, proč to dělat takhl
    Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
takze pro zacatecniky : helma: nepřítomna, prsák: nepřítomen, oblečení : sporé (u obou). Jelikož se
    Re: foto dne - metodická chyba28.12.2013
Zkušenost se nepozná podle počtu expresek (věku, délky lezení), ale podle toho, že lezec (případně j
     Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
Jenze ten chlap vi co dela, mrknete na ty zily....tuhle kocku udrzi i tremi prsty takhle, tam proble
      Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
Ten jistič evidentně neví, co dělá. Kdyby věděl (třeba tím, že by si touhle kladkou zkusil několikrá
       Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
No tenhle koment se mi líbí, proto reaguji. Tebe už snad někdo chytal v kyvadle nebo už jsi snad něk
        Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
Jakmile někdo nesouhlasí, tak je to jen teoretický rejpal, který neví o čem to je? Zajímavý postoj.<
         Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
A nebo si přečíst Pita Schuberta ;).
          Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
No myslím si že lezec na fotce je v klidu, druholezekyně taky a jen tady má pár lidí problém...
           Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
jasne, foto dne na serveru ktery je medialnim partnerem CHS a totalni chybne pouziti slanovatka jako
            Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
A co bys tu pak měl? Prakticky úplně v každém článku najdeš metodické chyby. Chceš tedy, aby tu vůbe
            Re: foto dne - metodická chyba31.12.2013
bez raci do skal, lidi proberte se s osmou se tu jisti desitky let a nikdy nebyl problem, nejvic ura
             Re: foto dne - metodická chyba31.12.2013
Z jakých statistik vycházíš? Hoď prosím odkaz.
Proč myslíš, že lidi, kteří mají teoretické zn
           Re: foto dne - metodická chyba30.12.2013
Jó jó, lezec je v klidu, druholezkyně taky. Ach ta nevědomost je tak mocná!
Je zajímavé, jak
            Re: foto dne - metodická chyba30.12.2013
A co teprve ta fotka o pár dní později, kde má borec v cestě Baron Prášil metodicky dokonale správně
 Re: foto dne - metodická chyba29.12.2013
Nejvetsi chyba je v tom, ze druholezkyne je vyfocena zezadu a chybi kontakt. I kdyz ... kdyz se podi
  Re: foto dne - metodická chyba30.12.2013
Třeba nejsi bez šance. Některé ženy zajímá i víc než ruce.
   Re: foto dne - metodická chyba30.12.2013
spise na ruce hledi z te perspektivy ze by mu s nima jistic moh zakroutit krkem.. ;-)
 Re: foto dne - metodická chyba30.12.2013
Dle mého názoru by stačilo, aby jistič vedl lano osmou vrchem, tzn. přes okraj osmy dolů, nikoli pod

1   ...   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 nošení vklíněnců
Ahoj. Zajímal by mě jak nosíte vklíněnce na sedáku. Už mě to přehrabování na pár karabinách štve a tak mě napadlo, že bych jen ty nejpoužívanější nosil na karabinách či preskách a na ty méně používané přivázal smyčku z dynemy (jasně vím že to ocelový lanko je moc hubený a že by mohlo tu dynemu šmyknout- asi bych to vypolstroval nějákou páskou)a nosil na liščí uzel jako se nosí uzlíky na písku, zároveň by to mohlo pomoct proti vycinkávání. Uvítám jak kritiku tak jiné nápady či zkušenosti. dík
vašek16:29:35 02.01.2014
odpovědět 
 Re: nošení vklíněnců
Na expresce mam vždy dva velikostně podobné stopery.
Ben17:47:25 02.01.2014
odpovědět 
 Re: nošení vklíněnců
Já nosím vklíněnce na dvou karabinách s keylockem (bez háčku) a to tak, že na jedný mam PRDL sadu mínus dva největší a ty nosím u 4 velkých různých druhů, proti vyzvonění sem začal používat expresky dlouhé 20cm a víc... navíc i lano pak vede líp a nikde netáhne a nedře... ještě pak na jedný karabine nosín dva velký hexy...
red19:32:29 02.01.2014
odpovědět 
  Re: nošení vklíněnců
Ještě bych teda dodal, že sem zkoušel nosit to tak jak popisuješ, ale pro mě to bylo naprd, hlavně zhlediska toho, že když potřebuju delší presku nebo prodloužit smyčkou, bylo stím daleko víc práce... Ted do spáry strčím prsty podle toho odhadnu jakou velikost a většinou se trefím přesně, pak se jen podívám pod sebe na linii lana, nad sebe kam přesně polezu a podle toho zvolim dýlku presky nebo smyčky...
red19:40:31 02.01.2014
odpovědět 
   Re: nošení vklíněnců
Ja je vsechny nosim na jedne velke duralove Kong karabine BEZ sroubovaciho zamku (hodne stary bazmek, nekdo mi to kdysi dal, ze to nasel na pude). Vetsinou sahnu na sedak, vezmu cely svazek, zalozim jeden odpovidajici cok a pak az ho vyndam z te karabiny a svaknu do nej preso s lanem.
Tom19:59:49 02.01.2014
odpovědět 
   Re: nošení vklíněnců
tak nevím kolik vklíněnců nosíš celkově, ale dobrý způsob (u těch s ocelovým lankem) je, mít jich na jedné karabině cca 4-5 kusů, z úvazu sundáš karabinu s celým balíkem a po vložení toho správného (třeba až na druhý pokus), zbytek vycvakneš a vrátiš na úvaz. Ve spáře máš ten správný vklíněnec, vezmeš volnou presku a dokončíš zajištění. Tím se vyhneš, v přípafě nesprávně zvolené velikosti vracení na úvaz a přehrabování a hledání vhodnější. Doporučuji s pomocí Ježíška a příbuzných (narozky,..) přejít na friendy.
20:00:58 02.01.2014
odpovědět 
    Re: nošení vklíněnců
Jo, presne tak to delam ja, akorat jich na te velke karabine mam asi 20 :) Na friendy je dobry prejit, ale nekde to precejen jde zajistit jenom tema cokama....treba nekde vapno, atp. Do klasickych cest (tzn ne nutne starych, ale proste po svem) casto beru oboje.
Tom20:04:19 02.01.2014
odpovědět 
    Re: nošení vklíněnců
tak todle vypadá, že by mohlo fungovat. Dík. friendy už Ježíšek přinesl- dvojkovou a trojkovou mantu. Nic dalšího zatím nechci. Napřed se s tím naučím pořádně zacházet (hlavně vyndávat). a pak koupím asi 2+3+4 DMM
vašek20:46:03 02.01.2014
odpovědět 
     Re: nošení vklíněnců
Mívám čoky a jinej obdobnej bazmek na starejch (širokejch karabinách) waltrovkách. Rozdělené na menší a větší. Sundám balík, vyberu vhodnou velikost založím, zbylý balík vrátím na sedák.
Frendíky a velký hexy mám na samostatnejch smyčkách. Smyce (tedy uzlíky vhodné k založení) obvykle přes rameno.
 Tomáš F.22:41:38 02.01.2014
odpovědět 
  Re: nošení vklíněnců
no já nevím, tím toho moc nevyřešíš pač musíš ty malý furt přebírat. Na druhou stranu uznávám, že asi existují i motoricky zdatnější jedinci než já- asi mezi ně taky patříš. Taky mě ještě napadlo, že bych je mohl nosit na tom liščím uzlíku jen na malých provázcích, který by měly pouze tento účel či na nějakých pidikarabinách- což by šlo, jak píše Ben, pro ušetření místa i váhy nosit po dvou podobné velikosti.
vašek20:41:51 02.01.2014
odpovědět 
 Re: nošení vklíněnců
Nosim tak po 4-5 kouscích na karabině, ale hlavně je mám na takovym tom nosicim pásu přes rameno, nějak se s tim líp manipuluje, zejména na štandu když to přehazujete při střídání.
Párty08:37:18 03.01.2014
odpovědět 
  Re: nošení vklíněnců
to je dobrý. dík. až polezu nějakou vícedélku (zatím jsem žádnou nelezl ale letos určitě nějáká padne) tak to zkusím.
vašek08:44:51 03.01.2014
odpovědět 
 Re: nošení vklíněnců
Sada 1, tj. v mým přápadě 10ks. Po 5 čocích na malý 600kg KL karabince. Občas beru meďáky (taky asi 5 ks).
Esus09:21:09 03.01.2014
odpovědět 
 Re: nošení vklíněnců
pokud nevim co bude mam 7clennou sadu tricam, 4 male na sroubovce, 3 velke na jine sroubovce, k tomu 7 stoperu na dalsi sroubovce, mam to vsechno na prsaku a ne nekde jinde, ale treba v srbsku na darek si toho tolik neberu.
 asketa10:05:18 03.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192438)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi