LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sardinie- Monte Odeu 13.01.2014
Nevíte někdo, kde by se dal zjistit přístup do oblasti Monte Odeu na Sadinii?
Objevili jsme tam několik zajímavých cest, bohužel bez mapky jak se pod stěnu dostat.
A jak to tam vypadá s cestami a mosty po loňských povodních. Díky za jakýkoli

 Stavba lezecké stěny13.01.2014
Čau, chtěl bych se zeptat někoho, kdo má zkušenosti se stavbou domácí bouldrovky. Konstrukce problém neni, jen nevim jak silnou překližku mam zvolit do +- 20° - 40° převisu. Stačí 10 mm?
 Re: Stavba lezecké stěny13.01.2014
+ z jakého materiálu by jste mi doporučily (bříza,topol,...)
 Re: Stavba lezecké stěny13.01.2014
18 - 20 mm - je potřeba brát zřetel na zapuštění ,,buldoků,,.
 Re: Stavba lezecké stěny13.01.2014
Hodně jsem koukal na net a překližek je opravdu velké množství (na bednení, foliované, stavební,...)

 stavu ledů13.01.2014
Nevíte někdo jaký je stav ledů v Alpách?  Chtěl bych za týden na něco vyrazit.
 Re: stavu ledů13.01.2014
 Foto dne12.01.2014
Cesta na fotce od Laca by měla být místní rozlezová klasika El Carallon za 6c...oblast Fenda...Portugalsko
 Re: Foto dne12.01.2014
L1 6c, L2 7b+

 Trminologie12.01.2014
Uvádět v průvodcích sklony cest jako kolmé je nesprávné. Pro sklon kolmo k vodorovné rovině j v češtině znám termín svislé. Pokud je něco kolmé, je třeba uvést k čemu. Zdravím. Jarda
 Termitologie.13.01.2014
Mozna mas pravdu, ale z technickeho hlediska pouze, socialne jsi mimo..cesty jsou kolme polozene a p
 Re: Trminologie13.01.2014
V horotermitologii mi teda daleko víc pije krev jiný slovo, a sice "pokusovat"; z toho by
  Re: Trminologie13.01.2014
Mně vadí "slanit se".
  Re: Trminologie13.01.2014
Mě přijde směšné "nebyla podmínka". To znamená, že jsem byl aktuálně slabý?
   Re: Trminologie13.01.2014
"Slanit se" je hrozný. "Lezečky" a to puristický lpění na "e" je taky
    Re: Trminologie13.01.2014
Česky je to "nebyly dobré podmínky". Brněnsky je to "nebyla podmínka".
     Re: Trminologie13.01.2014
Podmínky v singuláru jsou z hantecu? Tak nějak jsem nabyl dojmu, že to horolezeckej lid používá nezá

 Je to real?12.01.2014
http://www.climb.sk/news.php?action=show&id=1571
 Re: Je to real?12.01.2014
Už jsem včera zkusil kontaktovat Dodo Kopolda (má prý nějaké zdravotní problémy, takže asi i proto n
  Re: Je to real?12.01.2014
je to dalsi pokracovani filmu "Stopy na hreneni". "Hreben bez stop" :-))))))
   Re: Je to real?12.01.2014
Když si pročítám ty diskuse pod článkama o Kopoldovi, tak mu to malokdo věří. Co udělal, že je te´d
    Re: Je to real?13.01.2014
Fixlování/zatajení/pozměnění údajú o nějakém výstupu. Pár roku stará záležitost.
     Re: Je to real?13.01.2014
Jestli jsem to pochopil, tak údajně po 3měsíčním tréninku vylezl na 3 pokus 8b+ a nedal žádný důkaz.
      Re: Je to real?13.01.2014
Kopold měl hodně našlápnuto ve velkých horách (Himáláje), myslím, že má několik osmitisícovek. Akorá
       Re: Je to real?13.01.2014
Kopold by si mohl podat ruku s naším Čermákem, i když ten již ubral z astronomických čísel, přesto b
    Re: Je to real?13.01.2014
napr:
 Historie lezeni Klentnice12.01.2014
Ahoj, vcera jsme sli kolem Sirotciho hradku a Klentnickych skal. Vim,ze se tam nesmi lozit. Zajimalo by mne jake tam byvalo lezeni? Kdy se tam dalo lezt naposledy legalne?Najde se nejaky pametnik:-)?

 Výstup na Etnu11.01.2014
Ahoj,
je tu někdo kdy byl na Etně a podělil se o případné zkušenosti? Na webu toho moc není, jen pár informací jak nenaletět Italům na různé poplatky.

Díky moc

 rodinné členství OEAV11.01.2014
Zdar, tuší někdo, co za podmínky musí splňovat rodina, aby mohla uzavřít rodinné členství v OEAV?
 Re: rodinné členství OEAV11.01.2014
Společně vyplněnou přihlášku, případně mi zavolej na 603810600
Radek
  Re: rodinné členství OEAV11.01.2014
Společný trvalý bydliště je nutný? (v Namche onehdá tvrdili že jo).
   Re: rodinné členství OEAV11.01.2014
Podle toho modelu bych nemohl mit rodinne clenstvi ani ja se svou zenou a dvema detmi. Kazdy mame ji
   Re: rodinné členství OEAV11.01.2014
Není to nutné. Sekce Innsbruck (Alpy Praha) to také neřeší.

 Click up s chlupaticí11.01.2014
Ahoj, máte někdo zkušenosti jak se snese click up s chlupatějšíma lanama? (je dělanej do 10,5mm),  čerstvá deset dvojka v něm jede příjemně, ale až časem pustí chlup, bude handling stejně v pohodě?
Dík
 Re: Click up s chlupaticí11.01.2014
Ahoj, mam stare 10.2 chlupate s extremne volnym opletem (coz je jeste horsi) protoze jsem ho temer z
  Re: Click up s chlupaticí11.01.2014
dík,chci ho spíš na stěnu kvůli nižší váze jističe, a mám i lano 10,5 který v něm chci taky honit. g
   Re: Click up s chlupaticí11.01.2014
Grigri je šikovnější než Click up a i lépe drží, click up v některých případech popojíždí.
    Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Pro normální lidi normální jištění Grigri není ani lepší, ani bezpečnější, ani lehčí, ani levnější.
     Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Tak první otázka je jak poznáš normálního člověka. A pak druhá otázka je, jak chceš parametry (kromě
      Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
V tomto případě nemáš pravdu. Parametry jsou měřitelné (cena, váha), složitost ovládání také (počty
       Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
A o kolik procent je Click Up bezpečnější, o kolik % jednodušší?
        Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Sorry, ale tohle se mi počítat nechce. Buď se musíš smířit jen s faktem, nebo někoho požádat, aby t
         Re: Click up s chlupaticí13.01.2014
Protože to co tvrdíš je blbost, že?
          Re: Click up s chlupaticí13.01.2014
Ne, důvod je ten, že mám obě jistítka, používám GriGri i Click-Up a i mám zkušenosti s tím, jak s je
 Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Asi bych si s tím vážně nedělal veliké starosti. Lano 10,2 ještě určitě dlouho bude v tomhle jistítk
  Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Díky za odpověď, takže s 10,5 kou by taky neměl bejt časem problém? a tlustší lana do budoucna neplá
   Re: Click up s chlupaticí13.01.2014
No, myslím, že 10.5 uvádí výrobce jako mezní. Takže ochlupatí-li se a ztloustne, už to nebude ono. H
 Bezpečnostní dírka13.01.2014
Nazdárek všem. Když už tu je diskuze o Click Up, tak přidám jeden svůj postřeh. Zjistil jsem totiž,
  Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
O tom tady byl celý článek...
A ano, jistítko je ideální používat s HMSkou, se kterou se pro
   Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
a naopak dnešní postřeh v kombinaci C.upu s přlíiš tliüstou karabinou - lano má tendenci se u výlezu
    Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
zkus na tu orig HMS karabinu hledět a možná ti dojde v čem je jiná od běžných HMS
    Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
Mám za to, že Výrobce C.UP ani jinak, než s karabinou neprodává. A na případné nepříjemnosti s použi

1   ...   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Click up s chlupaticí
Ahoj, máte někdo zkušenosti jak se snese click up s chlupatějšíma lanama? (je dělanej do 10,5mm),  čerstvá deset dvojka v něm jede příjemně, ale až časem pustí chlup, bude handling stejně v pohodě?
Dík
Mezek11:40:00 11.01.2014
odpovědět 
 Re: Click up s chlupaticí
Ahoj, mam stare 10.2 chlupate s extremne volnym opletem (coz je jeste horsi) protoze jsem ho temer znicil v jeskyni a musel nekolikrat prat a s clickupem to jde celkem vpohode dokud se lano nezkrouti, jak zacne byt po chvili pouzivani zkroucene tak prituhuje a zacne byt fyzicky narocnejsi lano podavat. Plus taky zalezi na sikovnosti jistice, jsou lidi kteri nepodaji novou 9.7 i kdyby jim slo o zivot. Jsem lehci a vim ze s tim spatnym lanem si nekdo stezoval pri spousteni ze clickup na max povoli a ja jedu dolu jen pomalu nebo vubec. Obecne (podavani, spousteni) mi se starymi spatnymi lany prijde grigri mozna lepsi nez clickup, ale muze to byt ze s nim mam vic najezdino.
Byt tebou bych ale tuhle otazku skoro neresil, s normalnim lanem je clickup vpohode a super jistitko takze pokud ti je prijemne zvysene bezpeci, ktere clickup tobe a tvym spolulezcum prinasi tak nema cenu resit ze si casem budes muset koupit nove lano. Lano je spotrebni material ktery proste odejde, nekupujes si ho s tim ze ho jednou odkazes vnoucatum. Za tu dobu nez ojezdis lano v clickupu das tolik penez za benzin a jine veci ze to nebude hrat podstatnou roli.
Hook13:36:37 11.01.2014
odpovědět 
  Re: Click up s chlupaticí
dík,chci ho spíš na stěnu kvůli nižší váze jističe, a mám i lano 10,5 který v něm chci taky honit. grigrina je tuším do 11ky, ale nepřijde mi tak šikovná, je značně dražší a nějako mi k srdci nepřirostla. jinou poloautomatiku jsem zatím nezkoušel.
Mezek14:28:31 11.01.2014
odpovědět 
   Re: Click up s chlupaticí
Grigri je šikovnější než Click up a i lépe drží, click up v některých případech popojíždí.
16:40:27 11.01.2014
odpovědět 
    Re: Click up s chlupaticí
Pro normální lidi normální jištění Grigri není ani lepší, ani bezpečnější, ani lehčí, ani levnější.
09:17:21 12.01.2014
odpovědět 
     Re: Click up s chlupaticí
Tak první otázka je jak poznáš normálního člověka. A pak druhá otázka je, jak chceš parametry (kromě ceny) měřit.
Spíš než za lidstvo mluv za sebe.
14:05:25 12.01.2014
odpovědět 
      Re: Click up s chlupaticí
V tomto případě nemáš pravdu. Parametry jsou měřitelné (cena, váha), složitost ovládání také (počty pohyblivých částí, komplikovanost zakládání lana, způsoby jak udělat chybu). A Click-up vychází jednoznačně lépe. Tolik k objektivitě. A jak poznám v tomto případě normálního člověka? Opět velmi jednoduché - každému, kdo řeší rozdíl a váhá mezi těmito jistítky, bude click-up dostačovat. Až budeš takový lezec, že tě budou nevýhodu click-upu limitovat, budeš už mít takové znalosti a zkušenosti, že se nebudeš na podobné věci ptát. Tímto neříkám, že je Click-up lepší jako takový, jen říkám, že je lepší pro většinu lezců, to je rozdíl. Pokud někdo váhá, ať si ho na stěně půjčí a vyzkouší sám. Každá lepší stěna ho půjčuje.
17:53:20 12.01.2014
odpovědět 
       Re: Click up s chlupaticí
A o kolik procent je Click Up bezpečnější, o kolik % jednodušší?
21:35:04 12.01.2014
odpovědět 
        Re: Click up s chlupaticí
Sorry, ale tohle se mi počítat nechce. Buď se musíš smířit jen s faktem, nebo někoho požádat, aby ti sehnal detailní podklady a pak to zkusil vyhodnotit. Mě bohatě stačí, že to tak je :-)
23:37:42 12.01.2014
odpovědět 
         Re: Click up s chlupaticí
Protože to co tvrdíš je blbost, že?
10:47:02 13.01.2014
odpovědět 
          Re: Click up s chlupaticí
Ne, důvod je ten, že mám obě jistítka, používám GriGri i Click-Up a i mám zkušenosti s tím, jak s jednotlivými jistítky zachází moji klienti a jak se jim s kterým pracuje. Na překližce i na skále.
15:23:51 13.01.2014
odpovědět 
 Re: Click up s chlupaticí
Asi bych si s tím vážně nedělal veliké starosti. Lano 10,2 ještě určitě dlouho bude v tomhle jistítku v pohodě.
My jsme při testování zkoušeli všelicos. Čím silnější a chlupatější, tím horší manipulace, a je pravda, že úplně nejstarší, nejchlupatější a nejtvrdší lano (dávno vyřazené z těch použitelných na lezení) opravdu dokázalo vyřadit to automatické zablokování při zatížení. Ale to byl opravdu extrém.

Jinak na překližku bych tohle jistítko vážně viděl jako dobrou volbu. Perfektně se s ním manipuluje, a zároveň díky tomu, že se v něm podává jako u kýblů, není třeba se nějak přeučovat. Také vylučuje chyby z reflexů jdoucích proti principu jištění atd.
Uznávám, že je to truchu jednoúčelové, ale pro lidi, kteří krátkým sportovkám a překližce věnují většinu svého lezeckého času je to, myslím, skvělá volba.
 Tomáš F.13:36:13 12.01.2014
odpovědět 
  Re: Click up s chlupaticí
Díky za odpověď, takže s 10,5 kou by taky neměl bejt časem problém? a tlustší lana do budoucna neplánuju, spíš budu počítám ztenčovat. Díky
Mezek17:43:49 12.01.2014
odpovědět 
   Re: Click up s chlupaticí
No, myslím, že 10.5 uvádí výrobce jako mezní. Takže ochlupatí-li se a ztloustne, už to nebude ono. Hlavně výrazne poklesne konfort práce s jistítkem. Že by neblokovalo nehrozí, ale bude se s tím mnohem hůř manipulovat. A přitom právě kvůli jednoduché a pohodlné manipulaci si právě tohle jistítko lidé pořizují, přece :)
 Tomáš F.11:03:56 13.01.2014
odpovědět 
 Bezpečnostní dírka
Nazdárek všem. Když už tu je diskuze o Click Up, tak přidám jeden svůj postřeh. Zjistil jsem totiž, že Click Up (jinak super jistítko - nedám na něj dopustit) má jednu bezpečnostní díru. A sice se jedná o karabinu. Pokud nepoužíváte originální ale nějakou jinou, tak pozor na průměr zámku. Pokud je zámek tenčí, tak se může stát, že se karabina otočí zámkem do Click Upu. Při zatížení lana by měla karabina "kliknout" labyrintem a lano zaseknout. Pokud tam ale je ten zámek, tak "neklikne" a nezasekne. Nadále funguje zhruba jako kyblik. Takže pozor na karabinu v Click UPu!!!
patapufa08:50:27 13.01.2014
odpovědět 
  Re: Bezpečnostní dírka
O tom tady byl celý článek...
A ano, jistítko je ideální používat s HMSkou, se kterou se prodává.
 Tomáš F.11:05:10 13.01.2014
odpovědět 
   Re: Bezpečnostní dírka
a naopak dnešní postřeh v kombinaci C.upu s přlíiš tliüstou karabinou - lano má tendenci se u výlezu strašně kroutit, smyčkovatí. nevím co je na dodávaný karabině tak zvláštního, ale pokud se koupí jen c.up chce to se fakt držet HMS předlohy..
Mezek12:29:21 13.01.2014
odpovědět 
    Re: Bezpečnostní dírka
zkus na tu orig HMS karabinu hledět a možná ti dojde v čem je jiná od běžných HMS
d.12:50:34 13.01.2014
odpovědět 
    Re: Bezpečnostní dírka
Mám za to, že Výrobce C.UP ani jinak, než s karabinou neprodává. A na případné nepříjemnosti s použitím neoriginální karabiny výslovně upozorňuje.
Jirka13:02:05 13.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi