LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Click up s chlupaticí11.01.2014
Ahoj, máte někdo zkušenosti jak se snese click up s chlupatějšíma lanama? (je dělanej do 10,5mm),  čerstvá deset dvojka v něm jede příjemně, ale až časem pustí chlup, bude handling stejně v pohodě?
Dík
 Re: Click up s chlupaticí11.01.2014
Ahoj, mam stare 10.2 chlupate s extremne volnym opletem (coz je jeste horsi) protoze jsem ho temer z
  Re: Click up s chlupaticí11.01.2014
dík,chci ho spíš na stěnu kvůli nižší váze jističe, a mám i lano 10,5 který v něm chci taky honit. g
   Re: Click up s chlupaticí11.01.2014
Grigri je šikovnější než Click up a i lépe drží, click up v některých případech popojíždí.
    Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Pro normální lidi normální jištění Grigri není ani lepší, ani bezpečnější, ani lehčí, ani levnější.
     Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Tak první otázka je jak poznáš normálního člověka. A pak druhá otázka je, jak chceš parametry (kromě
      Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
V tomto případě nemáš pravdu. Parametry jsou měřitelné (cena, váha), složitost ovládání také (počty
       Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
A o kolik procent je Click Up bezpečnější, o kolik % jednodušší?
        Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Sorry, ale tohle se mi počítat nechce. Buď se musíš smířit jen s faktem, nebo někoho požádat, aby t
         Re: Click up s chlupaticí13.01.2014
Protože to co tvrdíš je blbost, že?
          Re: Click up s chlupaticí13.01.2014
Ne, důvod je ten, že mám obě jistítka, používám GriGri i Click-Up a i mám zkušenosti s tím, jak s je
 Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Asi bych si s tím vážně nedělal veliké starosti. Lano 10,2 ještě určitě dlouho bude v tomhle jistítk
  Re: Click up s chlupaticí12.01.2014
Díky za odpověď, takže s 10,5 kou by taky neměl bejt časem problém? a tlustší lana do budoucna neplá
   Re: Click up s chlupaticí13.01.2014
No, myslím, že 10.5 uvádí výrobce jako mezní. Takže ochlupatí-li se a ztloustne, už to nebude ono. H
 Bezpečnostní dírka13.01.2014
Nazdárek všem. Když už tu je diskuze o Click Up, tak přidám jeden svůj postřeh. Zjistil jsem totiž,
  Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
O tom tady byl celý článek...
A ano, jistítko je ideální používat s HMSkou, se kterou se pro
   Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
a naopak dnešní postřeh v kombinaci C.upu s přlíiš tliüstou karabinou - lano má tendenci se u výlezu
    Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
zkus na tu orig HMS karabinu hledět a možná ti dojde v čem je jiná od běžných HMS
    Re: Bezpečnostní dírka13.01.2014
Mám za to, že Výrobce C.UP ani jinak, než s karabinou neprodává. A na případné nepříjemnosti s použi

 Balkna upevnění11.01.2014
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s upevněním balkny do sadrokartonu. Přestěhoval jsem se a v novém bytě máme jádro až na pár vyjímek ze sádrokartonu a mám trochu strach, abych to nevyrval. Balknu mám dřevěnou Metolius Deluxe, pláno
 Re: Balkna upevnění11.01.2014
Jak se budeš zavěšovat, tak se ta hmoždinka v sádroši časem vychodí.
Myslím si, že to není n
  Re: Balkna upevnění11.01.2014
Já si myslím, že problém není v té hmoždince, MH hmoždinky jsou v podstatě kotvy (mám na nich pár vě
   Re: Balkna upevnění12.01.2014
Taky bych to tak videl.
 Re: Balkna upevnění12.01.2014
budeš to muset nějak vyztužit - podleožit větší deskou, překližkou třeba nebo osb, kterou připevníš
  Re: Balkna upevnění12.01.2014
Pokud se nepletu, tak jsem kdysi někde četl, že sádroš má statickou nosnost 60Kg na m2
  Re: Balkna upevnění12.01.2014
Zdar, to tam pisu, pres osb desku 50 x 90 cm a na tu desku tu balknu. Osb desku pres 9 kotv do sadro
   Re: Balkna upevnění13.01.2014
Podle mého by to tímto způsobem mohlo držet. Pokud není deska naklopená (převislá), nejsou na staveb
    Re: Balkna upevnění13.01.2014
Bude to kolmé, spodní část té osb desky bude v kontaktu s futrama. Našel jsem k tomu následující inf
     Re: Balkna upevnění13.01.2014
Standardní profily pro SDK nejsou hliníkové, nýbrž 0,60mm pozink +/-0,02mm. Najdi je a do nich upevn
      Re: Balkna upevnění13.01.2014
Takhle má vypadat odpověď v rubrice Diskuze. Paráda!
       Re: Balkna upevnění21.05.2014
pak je tu ještě varianta provrtat skrz celou zeď, dát tam šroub a z druhý strany utáhnout matkou s v
        Re: Balkna upevnění21.05.2014
tak bych to urobil tež
 Re: Balkna upevnění21.05.2014
Dobrý den, do sádrokartonu v panelovém bytě bych se toho hodně bál. Abys neskončil s dírou ve zdi :-

 Délka lana vs. stárnutí10.01.2014
Ahoj

Starší lano se mi odrbalo natolik, že jsem musel uřezávat konce. Po několikerém ořezání mi přišlo lano už dost krátké, tak jsem zbytek přeměřil a ke svému údivu jsem zjistil, že mám už jenom zhruba 42m z původně kupovaných 60m. Nějak s
 Re: Délka lana vs. stárnutí10.01.2014
Mám tu samou zkušenost. konkrétně mi "zmizelo" 6m z 60ky Tendonu, ani nebyl chlupatý, jen
 Re: Délka lana vs. stárnutí10.01.2014
U me to byl Lanex, tusim Altea. Taky mi casem prestalo vychazet slaneni cim dal vic. Ze 60 metru se
  Re: Délka lana vs. stárnutí12.01.2014
Lanex=Tendon,nebo se pletu? zajímalo by mě, jestli má někdo podobnou zkušenost třeba s Bealem či něč
 Re: Délka lana vs. stárnutí12.01.2014
Dvojčata tendon master - na šedesátce úbytek cca 5 m, ale rozlezly se do šířky, takže celkovej objem

 LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
Ahoj, jak se díváte na lezení na skalách jen s jedním polovičním lanem (Tendon Alpine, 7,9 mm), žádné hory a rozbitý terén, krásné odjištěné vápno...Jde mi o zanedbatelnou hmotnost a rozměry oproti jednoduchému lanu. Lezete takhle někdo?
 Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
V rychlé trojce (šíp) na druhém konci lana tak lezeme vždycky.
 Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
Kdybych měl nouzi, tak bych na půlce asi lezl, ale jestli chápu dobře a ty to chceš na sportovky, ta
  Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
No, jasně, na sportovky. Jde mi o to, že se mi doma vyskytlo samotné lano, půlka. Jde mi o to, jestl
   Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
No, pokud se nepletu, tak se dá dokoupit i samotná druhá půlka, ne? A pak už budeš lézt jen s pocite
 Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
narovinu - nikdo ti to nedoporučí, protože je to lano určené na něco jiného a ty se zabiješ (třeba p
  Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
jo a taky pojišťovna se na tom bude točit a mudrlanti diskutující na lezci se po tom voblíznou jak š
   Re: lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
:) Tak, tak, ... Kromě toho, půlka je sice určená i pro chytání pádu při střídavém cvakání, ovšem s
    Re: lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
Eh... jedna předložka je tam navíc. "půlka je sice určená pro chytání pádu", to i tam nedá
    Re: lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
starou půlku jsem dodělával na překližce, a furt držela, že jsem ji pak musel dát jednomu na kotvení
     Re: lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
Takže by vám nikomu nevadilo lano které má jen jeden normovaný pád? není to sarkazmus jen se ptám?
      Re: lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
kdybych musel, tak bych ho použil (a zas tak děsně bych se nebál), kdybych si mohl vybrat, tak ne, s
    Re: lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
"i" je spojka
 Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
Podle mě normální člověk na půlce nepoleze, neni totiž důvod.. přečti si o tom něco, než se takhle z
  Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
no, s těma informacema je kříž. rada "přečti si o tom něco, než se takhle zeptáš" je v zás
  Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
Na začátek si dovolím malé vysvětlení, normovan pád a pád na skalách je sakra velký rozdíl..
   Re: Lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
1) Lano s jedním normovaným pádem né že by se pak přetrhlo, ale jeho max. rázová síla pak přesáhne n
   Re: Lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
Kokso podla ktorej normy ? Ja viem ze na internete moze napisat kto chce co chce ... Ale zacat cucat
   Re: Lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
to je nejaka divna norma, co viem tak by to malo byt 80kg faktor ~1.7 cez 10mm radius
    Re: Lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
samozřejmě že normová pádová zkouška vypadá takhle. ale na věci že normový pár se podstatně liší od
 Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?10.01.2014
já lezu na jedné půlce, prdelky, vždycky :)
jinak řečeno. pořádně trénuj voe, a nevymějšlej p
 Re: Lezení jen na jedné půlce?10.01.2014
Chápu, že když se člověku doma válí jedna půlka, tak ho todle napadne. Na skály bych ho nebral nad j
 Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?13.01.2014
Kandiduješ na Darwinovu cenu? :-)
 Re: LEZENÍ JEN NA JEDNÉ PŮLCE?13.01.2014
Ahoj,
zajímavý dotaz i diskuse.
Moje zkušenost je taková, že jsem dříve vylezl na 8,4m

 nástup do severky Eigeru tunelem09.01.2014
Anoj, jak je to s nástupem do Hecmairroute ze stollenloch? Používali jste tunel někdo k nástupu nebo při ústupu ze stěny? Asi to nebude ideální, ale v noci, kdy už nic nejezdí by to asi použít šlo, ne? dík za praktické rady a postřehy.
 Re: nástup do severky Eigeru tunelem09.01.2014
Nastupovat do stěny štolou je ojeb, stěnu pak nemáš vylezenou celou. Je to dobrá varianta pro ústup,
 Re: nástup do severky Eigeru tunelem09.01.2014
Stěna se nastupuje zdola! Není to sportovní cesta na skále za Prahou.
  Re: nástup do severky Eigeru tunelem10.01.2014
Na kolik si pamatuju tak ty dere meli osefovany aby se zevnitr nedlai jen tak otevrit.
   Re: nástup do severky Eigeru tunelem12.01.2014
Tak toho jsem si nikdy nevšiml a nastupoval jsem do stěny tunelem několikrát..

 Kalymnos v květnu09.01.2014
Ahoj! Nemáte někdo zkušenosti s lezením na Kalymnosu v květnu?Dá se nebo už tam je velkej hic.
 Re: Kalymnos v květnu09.01.2014
Dá se celoročně! Jen musíš vybírat sektory a třeba vstávat dříve. I v parném létě jsme lezli a relat
 Re: Kalymnos v květnu09.01.2014
Květen a září je nesmysl. Teda pokud tam nejedeš na pohodu.
Je tam fakt vedro nic moc nevyle
  Re: Kalymnos v květnu09.01.2014
Blbost to není. Nevíš co kdo preferuje. Třeba tam někdo chce jet se slečnou, nebo s rodinou, která n
 Re: Kalymnos v květnu10.01.2014
Určite sa tam dá liezť mi sme boli dokonca koncom júna a ráno to bývalo aj na mikinu samozrejme p

 ledy09.01.2014
ahoj,

jak myslíte, že to bude tak za 14 dní vypadat s lezením v ledu v Maltatalu, nebo Bad Dasteinu a podobně?
 Re: ledy09.01.2014
Bude to uzasne!
  Re: ledy09.01.2014
a teď vážně ...
   Re: ledy09.01.2014
vážně už mrzne v USA, ale neboj
    Re: ledy10.01.2014
zale´t si na otočku na Niagáru, mraky možností pro prváče, ale nebude to dlouho trvat

 Alpy - snih09.01.2014
Nebyl jste nekdo ted v Alpach na skialpech? Uvazujeme o Rudolfshutte, ale chata je dost prazdna, tak je otazkou, jestli je tam vubec dost snehu, takze bych uvitala nejake aktualni informace o snehu v Alpach.
 Re: Alpy - snih09.01.2014
o víkendu v 1600 v Ratikonu chumelilo o 106. Rudolfshutte je výš. Veril bych tomu, ze to misty pujde
  Re: Alpy - snih09.01.2014
Prez silvesrta, ten stejnej hreben jen z jihu snehu habadeji. Pak se al ejste oteplilo... Ale rudof

 Ubytování Kalymnos08.01.2014
Ahoj, můžete mi někdo poradit nějaké levné ubytko na Kalymnosu. jedeme na 2 týdny v dubnu.
Dík M
 Re: Ubytování Kalymnos08.01.2014
když už se tady melduje, zkuste mi poradit, jestli má smysl tam jezdit s parazitama - 6+4+4 roku, a
  Re: Ubytování Kalymnos08.01.2014
Ahojte mi sme boli minulý rok v júny a boli sme ubytovaný tu http: //www.klimistudios-kalymnos.gr
  Re: Ubytování Kalymnos08.01.2014
Určitě ano. Není to asi ta nej kinderfrojndlich oblast, ale mnoho sektorů je pro děti bezpečných. Na
   Re: Ubytování Kalymnos08.01.2014
díky. anebo poraďte něco jiného vhodné na každodenní občasné topení dětí v moři s občasným soft leze
    Re: Ubytování Kalymnos08.01.2014
Ahoj Lukasi,

Kalymnos mi na vyvalovani u more moc idealni nepripadal, plaze tam nejso
     Re: Ubytování Kalymnos09.01.2014
Su tie plaze fakt tak zle? Trebars na Hvare v Cliffbase a okoli to uplne stacilo, je to nieco take a
      Re: Ubytování Kalymnos09.01.2014
Ale kdepak. Normalka oblazkovy plaze a to i ta hlavni v Masouri nebo Myrties. Skvost to neni, ale uj
    Re: Ubytování Kalymnos09.01.2014
na netu je ke stažení průvodce na Argolis na řeckém Peloponésu. Jsou to stěny u moře a cca 100 cest
     Re: Ubytování Kalymnos09.01.2014
díky oba za tipy!
a na tom argolis, tam by tip na ubytování pláž + skalky pěšky nebyl? (přece

 Bolest prstu06.01.2014
Ahoj.
Na pravé ruce me bolí prostředníček, článek nejblíž dlani, nebolí me normálně, jen při zmáčknutí, nebo když se pověsím na hrazdu, na malích chytech nebolí. Chtěl bych se zeptat, co by sním mohlo byt, popřípadě nějake řešení, daval jsem 2 tydn
 Re: Bolest prstu06.01.2014
jde o to jak se ti to stalo. 1) bud ti v tom při lezení luplo a něco se tam utrhlo nebo 2 ) je to dů
  Re: Bolest prstu06.01.2014
Lépe to popsat nešlo.. Uber plyn, ber si větší madla, lez radeji lehčí cesty a hlavně kratší tréning
   Re: Bolest prstu06.01.2014
Když zatejpuju tak to nebolí a bolí mě jen madla, protože jakoby zatěžuju ten článek na menších chyt
    Re: Bolest prstu06.01.2014
Tak to máš vomačkaný z madel, lez ty menší chyty v kolmějším co tě nebolí, madla ne tolik.
     Re: Bolest prstu06.01.2014
Oblé otevřené chyty, žádné malé poloměry hran.
     Re: Bolest prstu06.01.2014
Myslím, že to znám, vomačkaný z madel to podle mě není.
Je to asi důsledek nějakýho přetížení
      Re: Bolest prstu07.01.2014
Přesne tak, otlaceni z madel je nesmysl. S nejvetsi pravdepodobnosti je to jenom natazene poutko. Na
    Re: Bolest prstu07.01.2014
pořád ses ještě nevyjádřil jestli to vzniklo v průběhu času, nebo naráz-něco se utrhlo. jestli v prů
    Re: Bolest prstu07.01.2014
Pokud je tam bulka, tak by to mohl být ganglion, neboli drobné poranění šlachového poutka vedlo k to
 Re: Bolest prstu06.01.2014
Ahoj, každej ti tu v dobrým rád radí dle nejlepšího svědomí, ale záruky žádný. Návštěvou doktora nic
  Re: Bolest prstu07.01.2014
Zaplatíš 600 za Dg. a uslyšíš nelez tejpuj, maž něčím jako je fastum,veral atd.V extrém případě Nime
   Re: Bolest prstu07.01.2014
Je to ORP Centrum. Pod Jůliskou,Praha. Známej má osobní zkušenost. A moc spokojenej.
   Re: Bolest prstu07.01.2014
U MUDr. Hebelky jsem byl 2x, naposledy v září 2013 a ani jednou jsem neplatil 600 Kč, bylo to na poj
    Re: Bolest prstu08.01.2014
Jenže na pojišťovnu to máš,když za ním nejdeš do soukromé ordinace,ale na polikliniku. A když potřeb
   Re: Bolest prstu08.01.2014
jo, to by Ti asi řekl obyčejnej doktor. Já to u Hebelky měl dycky na pojišťovnu a jestli mi něřim kr
 Re: Bolest prstu07.01.2014
měl jsem podobnej problém a byl to ganglion. léčba trvala u ortopeda 5 vteřin (bouchl mě do ruky kní
 Re: Bolest prstu08.01.2014
taky bych měl dotaz, bolí mě levá ruka jakoby zevnitř loktu, trvá to už dlouho a ani pauzy nepomáhal
  Re: Bolest prstu08.01.2014
Hornickej loket:) Zvolni (nepřestávej) a lehce protahuj a mazej něčím. Zázraky nečekej, ale neublíží
   Re: Bolest prstu08.01.2014
díky, bolí mě to od té doby co jsem koupil posilovací desku, při normální lezení o tom většinou ani
    Re: Bolest prstu08.01.2014
můžou to být přetížný úpony na lokti...šetři se při lezení a dělej doplnkovej sport - trošku posiluj
     Re: Bolest prstu08.01.2014
aha , díky, a jak dlouho to bude trvat? nebo jak zatím posilovat prsty abych se udržel na skále pak,
      Re: Bolest prstu08.01.2014
Například zde (2 mezery):
       Re: Bolest prstu08.01.2014
aha, díky moc, takže můj sen že bych si v létě natáhl nějakou pěknou sedmičku je pryč...
        Re: Bolest prstu08.01.2014
Člověče neblbni. Na sedmičku ti úplně stačí běžné lezení, bez speciálního posilování někde na balkně
         Re: Bolest prstu08.01.2014
aha, já mám problém že když mi dochází síly tak je to vždy v prstech, jinak se sílou nemám moc probl
          Re: Bolest prstu08.01.2014
Spíš než magořit na balkně (nic ve zlém), zkus úsilí vložit do techniky lezeni, věř mi, udeláš líp..
           Re: Bolest prstu08.01.2014
jak na to? :-) na umělku chodím občas, kdyby se našel někdo ze Zlína kdo by mi pomohl ve zlepšení te
            Re: Bolest prstu08.01.2014
Hele, mě osobně pomohla spolulezkyně...lezli jsme stejný věci,jen já se v tom vyšťavil a ona prošla,
        Re: Bolest prstu08.01.2014
Ale houby. Trpí nebo trpěl tím mezi lezci kdekdo. Naučíš se s tím žít. Protahovat, protahovat, masír
    Re: Bolest prstu08.01.2014
Asi jsi koupil špatnou desku :-).
 Re: Bolest prstu08.01.2014
A me zas boli loket (lokty) kdyz zacnu k lezeni v zime trenovat na bezkach..Samotny bezky jsou ok, l

1   ...   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Click up s chlupaticí
Ahoj, máte někdo zkušenosti jak se snese click up s chlupatějšíma lanama? (je dělanej do 10,5mm),  čerstvá deset dvojka v něm jede příjemně, ale až časem pustí chlup, bude handling stejně v pohodě?
Dík
Mezek11:40:00 11.01.2014
odpovědět 
 Re: Click up s chlupaticí
Ahoj, mam stare 10.2 chlupate s extremne volnym opletem (coz je jeste horsi) protoze jsem ho temer znicil v jeskyni a musel nekolikrat prat a s clickupem to jde celkem vpohode dokud se lano nezkrouti, jak zacne byt po chvili pouzivani zkroucene tak prituhuje a zacne byt fyzicky narocnejsi lano podavat. Plus taky zalezi na sikovnosti jistice, jsou lidi kteri nepodaji novou 9.7 i kdyby jim slo o zivot. Jsem lehci a vim ze s tim spatnym lanem si nekdo stezoval pri spousteni ze clickup na max povoli a ja jedu dolu jen pomalu nebo vubec. Obecne (podavani, spousteni) mi se starymi spatnymi lany prijde grigri mozna lepsi nez clickup, ale muze to byt ze s nim mam vic najezdino.
Byt tebou bych ale tuhle otazku skoro neresil, s normalnim lanem je clickup vpohode a super jistitko takze pokud ti je prijemne zvysene bezpeci, ktere clickup tobe a tvym spolulezcum prinasi tak nema cenu resit ze si casem budes muset koupit nove lano. Lano je spotrebni material ktery proste odejde, nekupujes si ho s tim ze ho jednou odkazes vnoucatum. Za tu dobu nez ojezdis lano v clickupu das tolik penez za benzin a jine veci ze to nebude hrat podstatnou roli.
Hook13:36:37 11.01.2014
odpovědět 
  Re: Click up s chlupaticí
dík,chci ho spíš na stěnu kvůli nižší váze jističe, a mám i lano 10,5 který v něm chci taky honit. grigrina je tuším do 11ky, ale nepřijde mi tak šikovná, je značně dražší a nějako mi k srdci nepřirostla. jinou poloautomatiku jsem zatím nezkoušel.
Mezek14:28:31 11.01.2014
odpovědět 
   Re: Click up s chlupaticí
Grigri je šikovnější než Click up a i lépe drží, click up v některých případech popojíždí.
16:40:27 11.01.2014
odpovědět 
    Re: Click up s chlupaticí
Pro normální lidi normální jištění Grigri není ani lepší, ani bezpečnější, ani lehčí, ani levnější.
09:17:21 12.01.2014
odpovědět 
     Re: Click up s chlupaticí
Tak první otázka je jak poznáš normálního člověka. A pak druhá otázka je, jak chceš parametry (kromě ceny) měřit.
Spíš než za lidstvo mluv za sebe.
14:05:25 12.01.2014
odpovědět 
      Re: Click up s chlupaticí
V tomto případě nemáš pravdu. Parametry jsou měřitelné (cena, váha), složitost ovládání také (počty pohyblivých částí, komplikovanost zakládání lana, způsoby jak udělat chybu). A Click-up vychází jednoznačně lépe. Tolik k objektivitě. A jak poznám v tomto případě normálního člověka? Opět velmi jednoduché - každému, kdo řeší rozdíl a váhá mezi těmito jistítky, bude click-up dostačovat. Až budeš takový lezec, že tě budou nevýhodu click-upu limitovat, budeš už mít takové znalosti a zkušenosti, že se nebudeš na podobné věci ptát. Tímto neříkám, že je Click-up lepší jako takový, jen říkám, že je lepší pro většinu lezců, to je rozdíl. Pokud někdo váhá, ať si ho na stěně půjčí a vyzkouší sám. Každá lepší stěna ho půjčuje.
17:53:20 12.01.2014
odpovědět 
       Re: Click up s chlupaticí
A o kolik procent je Click Up bezpečnější, o kolik % jednodušší?
21:35:04 12.01.2014
odpovědět 
        Re: Click up s chlupaticí
Sorry, ale tohle se mi počítat nechce. Buď se musíš smířit jen s faktem, nebo někoho požádat, aby ti sehnal detailní podklady a pak to zkusil vyhodnotit. Mě bohatě stačí, že to tak je :-)
23:37:42 12.01.2014
odpovědět 
         Re: Click up s chlupaticí
Protože to co tvrdíš je blbost, že?
10:47:02 13.01.2014
odpovědět 
          Re: Click up s chlupaticí
Ne, důvod je ten, že mám obě jistítka, používám GriGri i Click-Up a i mám zkušenosti s tím, jak s jednotlivými jistítky zachází moji klienti a jak se jim s kterým pracuje. Na překližce i na skále.
15:23:51 13.01.2014
odpovědět 
 Re: Click up s chlupaticí
Asi bych si s tím vážně nedělal veliké starosti. Lano 10,2 ještě určitě dlouho bude v tomhle jistítku v pohodě.
My jsme při testování zkoušeli všelicos. Čím silnější a chlupatější, tím horší manipulace, a je pravda, že úplně nejstarší, nejchlupatější a nejtvrdší lano (dávno vyřazené z těch použitelných na lezení) opravdu dokázalo vyřadit to automatické zablokování při zatížení. Ale to byl opravdu extrém.

Jinak na překližku bych tohle jistítko vážně viděl jako dobrou volbu. Perfektně se s ním manipuluje, a zároveň díky tomu, že se v něm podává jako u kýblů, není třeba se nějak přeučovat. Také vylučuje chyby z reflexů jdoucích proti principu jištění atd.
Uznávám, že je to truchu jednoúčelové, ale pro lidi, kteří krátkým sportovkám a překližce věnují většinu svého lezeckého času je to, myslím, skvělá volba.
 Tomáš F.13:36:13 12.01.2014
odpovědět 
  Re: Click up s chlupaticí
Díky za odpověď, takže s 10,5 kou by taky neměl bejt časem problém? a tlustší lana do budoucna neplánuju, spíš budu počítám ztenčovat. Díky
Mezek17:43:49 12.01.2014
odpovědět 
   Re: Click up s chlupaticí
No, myslím, že 10.5 uvádí výrobce jako mezní. Takže ochlupatí-li se a ztloustne, už to nebude ono. Hlavně výrazne poklesne konfort práce s jistítkem. Že by neblokovalo nehrozí, ale bude se s tím mnohem hůř manipulovat. A přitom právě kvůli jednoduché a pohodlné manipulaci si právě tohle jistítko lidé pořizují, přece :)
 Tomáš F.11:03:56 13.01.2014
odpovědět 
 Bezpečnostní dírka
Nazdárek všem. Když už tu je diskuze o Click Up, tak přidám jeden svůj postřeh. Zjistil jsem totiž, že Click Up (jinak super jistítko - nedám na něj dopustit) má jednu bezpečnostní díru. A sice se jedná o karabinu. Pokud nepoužíváte originální ale nějakou jinou, tak pozor na průměr zámku. Pokud je zámek tenčí, tak se může stát, že se karabina otočí zámkem do Click Upu. Při zatížení lana by měla karabina "kliknout" labyrintem a lano zaseknout. Pokud tam ale je ten zámek, tak "neklikne" a nezasekne. Nadále funguje zhruba jako kyblik. Takže pozor na karabinu v Click UPu!!!
patapufa08:50:27 13.01.2014
odpovědět 
  Re: Bezpečnostní dírka
O tom tady byl celý článek...
A ano, jistítko je ideální používat s HMSkou, se kterou se prodává.
 Tomáš F.11:05:10 13.01.2014
odpovědět 
   Re: Bezpečnostní dírka
a naopak dnešní postřeh v kombinaci C.upu s přlíiš tliüstou karabinou - lano má tendenci se u výlezu strašně kroutit, smyčkovatí. nevím co je na dodávaný karabině tak zvláštního, ale pokud se koupí jen c.up chce to se fakt držet HMS předlohy..
Mezek12:29:21 13.01.2014
odpovědět 
    Re: Bezpečnostní dírka
zkus na tu orig HMS karabinu hledět a možná ti dojde v čem je jiná od běžných HMS
d.12:50:34 13.01.2014
odpovědět 
    Re: Bezpečnostní dírka
Mám za to, že Výrobce C.UP ani jinak, než s karabinou neprodává. A na případné nepříjemnosti s použitím neoriginální karabiny výslovně upozorňuje.
Jirka13:02:05 13.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi