Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Squashová hala - Bezdružice
Eset Centrum - Praha 2
BoulderClub Brno - Brno

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Mladá Boleslav
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Ahoj,

mel by pro me nekdo tip, kde se da v jiznim Norsku (trojuhelnik Oslo, Bergen, Stavanger) dobre lezt po vlastnim?

Premyslime, ze pojedeme do Setesdalu (ale tam jsou to temer jenom samy plotny), a ja bych rad nejaky spar
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
pruvodce na Oslo je plný spár na trad. je ke stažení v celku (oslo/drammen z coronnu) a jsou i strán
  Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
a ještě - osobně bych ani tak daleko nejezdil. Bohuslan ve švědsku je mnohem blíž, je to taky žula a
   Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Norsko - Setesdal - jsou to hlavně plotny, ale spáry se taky najdou - zalezl jsem si dobře.
Š
   Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
který film?
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Klatring i Rogaland, v knížce sou jedno i hodnědýlky, s nýtama i po vlastním. Šupec je Kjerag.
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Skvělej je taky Haegefjell. Jsou to vícedýlky, vynejtovaný i po vlastním. Spaní a parkování je čtvrt

 sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
ahoj. Neznate nekdo co je za boulder na sutru kde je gilotina a levak bob. zacina to na prave hrane a traverzuje to doleva pres gilotinu... diky
 Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
To je prave Levak Bob ne?
  Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
Jojo levák bob 6C+ z madla a traverz víš doleva do horní hrany
   Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
diky
   Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
Jak pisou ostatni, Levak Bob. Psano 6C+, realne tak 6B.

 Marmot Ama Dablam 15.01.2014
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pánskou péřovkou Marmot Ama Dablam? Díky
 Re: Marmot Ama Dablam 15.01.2014
to nemám, chtěl bych ale upozornit, že skvělé anglické péřovky Rab už se dají koupit také u nás a to
 Re: Marmot Ama Dablam 20.01.2014
není moc bytelná, ale o to lehčí a supr zbalitelná a ten komfort-prostě peří :) důležitý aspekt je c

 yr.no14.01.2014
Souhlasím s tím, že na počasí je nejlepší http://yr.no já navštěvuji českou mutaci na
 Re: yr.no14.01.2014
To má být reklama nebo výkřik do tmy? Ty stránky se nedají vůbec srovnávat.
  Re: yr.no14.01.2014
Vypada na diskuzi "od konce", ktera zacina souhlasem a konci dohadovanim.
   Re: yr.no14.01.2014
:D
    Re: yr.no15.01.2014
Prosímvás někdo, neexistuje nějakej dobrej server na počasí, něco jako yr.no, jen v češtině? Nikde s
 Re: yr.no14.01.2014
Ten výkřik do tmy působí fakt směšně. Nicméně Yr.no mi zrovna za nejlepší nepřijde. Maj tam velmi ča
  Re: yr.no15.01.2014
a kterej je ten spolehlivej server ?
  Re: yr.no15.01.2014
yr.no myslim nema v aktualnich predpovedich nejak zasadnejsi minely nez ostatni servery,nicmene kazd
   Re: yr.no15.01.2014
A vybere si z nich to nejlepší. Na den až dva se jim celkem daří předpovídat, ale cokoliv na delší d
    Re: yr.no20.01.2014
to máte z toho že jste líní číst. vobrázky se sluníčkama jsou fajn, ale slušná textová předpověď je
     Re: yr.no20.01.2014
"Zwischendurch bestehen überall Chancen auf Sonne" zni jako nazev nejakyho hardcorovyho LP
     Re: yr.no21.01.2014
Nevýhoda textový předpovědi je ta, že se aktualizuje jednou denně vždy ve čtyři odpoledne (nebo je j
 Re: yr. cz14.01.2014
A ten web je k čemu?
 Re: yr.no15.01.2014
Trochu nevydarenej pokus o reklamu na vlastni web - priste zkus nejdriv napsat dotaz "Nevite o
  Re: yr.no15.01.2014
Vsak to udelal. Viz honzuv dodaz z dneska :) Uznavam, ze trochu poplet posloupnost, ale i marketingo
   Re: yr.no15.01.2014
Pokud by to někomu náhodou přišlo jako marketinkovej trhák (jako třeba Tomovi), pak si dovoluju nabí
    Re: yr.no17.01.2014
Největší problém této diskuze je v tom, že je hodně nepřehledná:
1/ chtěl jsem reagovat na př
     Re: yr.no21.01.2014
Ichisah!
 Re: yr.no16.01.2014
Prdlačky, existuje českej web o počasí, kterej je tak dobrej, že za něj platí lidi z celýho světa, d
 Re: yr.no16.01.2014
Konečně někdo udělal něco pro ten náš středoevropskej národ a přeložil z norštiny ty čísla a obrázky

 Ocun kestrel14.01.2014
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s preskami ocún Kestrel? http://www.ocun.cz/produkty/expresky/ kestrel-qd-nano8.html

 Re: Ocun kestrel14.01.2014
Dělaj se ty barevný. Bohužel. Pro moje pazoury jsou malý, ale to většina lehkejch expresek.
 Re: Ocun kestrel14.01.2014
Jednobarevné srovnatelné jsou ClimbingTechnology Fly-weight. Mám je a jsu velmo spokojený.
 Re: Ocun kestrel15.01.2014
Nebo jsou taky zajímavý Camp Phototn.

 Zivotko14.01.2014
Ahoj, chtel jsem se zeptat, tech, kteri maji investicni nebo rizikove zivotni pojisteni, jestli to maji vcetne lezeni nebo bez? A jestli se vyskytly pripadne nejake problemy s plnenim u pojistne udalosti?

Diky

 Pohodový skialp s přespánim13.01.2014
Neměl by někdo pěkný tip na pohodový skialp někde v Rakousku?Na 2 dny s přespáním na nějaké chatě.
 Re: Pohodový skialp s přespánim14.01.2014
Pro nějakou základní inspiraci na tůry poslouží tohle:

tinyurl.com/lej5vus
tin

 Nehoda s GriGri13.01.2014
Včera ve Zlíně na stěně hodil borec zemovku zhruba ze 6 metrů (naštěstí bez následků). Zajímavé na tom je, že jistič měl "bezpečné" Grigri. Lezec zřejmě spadl ve chvíli, kdy jistič podával lano, jak je u Grigri zvykem drtivě většiny jeho uživate
 Re: Nehoda s GriGri13.01.2014
Doufám že budou všichni OK, ale nedá mi ti nereagovat, grigri nezaseklo nejspíše přesně z důvodu, že
  Re: Nehoda s GriGri13.01.2014
Ne, je to v tom, jak je to Grigri použité. Bohužel takto používá GG většina jeho uživatelů (alespoň
   Re: Nehoda s GriGri13.01.2014
A co teprve lidé, kteří podávají lano objema rukama nad kýblem/osmou, to je teprve o život.
    Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
A to je taky ne zřídka vidět.
     Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
Pád s nabraným lanem v ruce je noční můrou každého lezce i jističe. V 6 m je pád s nabraným lanem ze
      Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
S tou chlupaticí je to problém no .... optimálně lano přemotávám pod linií tak, aby se odmotávalo z
       Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
JJ přesně tak, tohle jsem používal už u GG1 a u dvojky je to konečně i v návodu :). Podle mě nejlepš
        Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
Super, tak to mám radost, že nejsem sám kdo tuhle metodu používá.
         Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
Pouzivam stejny hmat.. Nekolik lidi mi takto i spadlo a naprosto nebyl problem chytit tremi prsty pr
       Re: Nehoda s GriGri15.01.2014
Hodně zajímavé, a už jsi někdy přemýšlel o tom že GriGri používají i leváci. Práce s ním je potom ja
        Re: Nehoda s GriGri15.01.2014
To je stejny jako treba levak v aute - taky se musi naucit radit pravou atd., nevidim v tom problem.
         Re: Nehoda s GriGri15.01.2014
Asi tak, netuším jak jsou na tom např. click-up, tam by to mohlo být co se týče leváků ok, nebo pak
         Re: Nehoda s GriGri16.01.2014
No tak to stejný není ani náhodou. Samozřejmě chce to cvik. Pravák nepochopí:-) A máš pocit že Anglá
      Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
Tak ono vynechat cvakání druhého jištění je jízdenka na krchov.
Venku první jištění bývá ve
       Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
to jsem netušil, že to někdo pochopí, že vynechám 2. nebo 3. jištění :-)
        Re: Nehoda s GriGri14.01.2014
Tak rozkaz znel jasne, nesmis spadnout pri cvakani za zadnou cenu.
 Re: Nehoda s GriGri15.01.2014
8!!!!!!!!!
  Re: Nehoda s GriGri16.01.2014
zlatá osma

 Ledy v Rakousku13.01.2014
Byl jste teď někdo někde na ledech v Rakousku? Jaké jsou podmínky? Díky za každou informaci.
 Re: Ledy v Rakousku13.01.2014
V Bad Gastein nic.
  Re: Ledy v Rakousku14.01.2014
a maltatal?
   Re: Ledy v Rakousku14.01.2014
pouze nad 1000 m.n.m obecně zatím velmi slabé
    Re: Ledy v Rakousku14.01.2014
právě - plánujem to za 10 dní, má tam mrznout, ale nevím jak to tam naroste :/
     Re: Ledy v Rakousku14.01.2014
Ahoj, včera jsme se vrátili z Pitztalu. Není to kdovíjaký, ty nejlepší ledy jsou oslabený, některý t
      Re: Ledy v Rakousku03.02.2014
Aktuálně:
Kitzgarden+Taschach-ok
Eggenstall-ok, ale hodně sněhu
Lubisbodenfall-

 co nejmensi bouldermatka13.01.2014
hola!

Shanim co nejmensi bouldermatku ktera jeste k necemu je. Nemate nekdo pozitivni zkusenost?
 Re: co nejmensi bouldermatka13.01.2014
Ocún paddy Eclipse
mam tuhle a nemuzu si ji vynachvalit. kdyz se da na sirku, tak se na ni i
  Re: co nejmensi bouldermatka13.01.2014
slozena metr krat metr? Jeste dost velika.. Bych po slozeni potreboval tak 50cm x 75 xm. Na vaze nes
   Re: co nejmensi bouldermatka13.01.2014
no vždyť tahle má 50x100 cm po složení
    Re: co nejmensi bouldermatka14.01.2014
jj. Sem slepej. Diky.
  Re: co nejmensi bouldermatka15.01.2014
Souhlas, tahle je rozumná (i když ona se větší plocha vcelku hodí), navíc je celá z hutnější pěny, t
   Re: co nejmensi bouldermatka15.01.2014
Chjo. Zda se ze uz ji nevyrabi :(
    Re: co nejmensi bouldermatka15.01.2014
100x100 rozložená je i bouldermatka od singing rock.
    Re: co nejmensi bouldermatka16.01.2014
A co tahle?
     Re: co nejmensi bouldermatka16.01.2014
poklud to dobre chapu tak ta je 1x0.66m neslozena (slozit se neda). To je zase moc malilinky "p
      Re: co nejmensi bouldermatka16.01.2014
Jsou tady asi čtyři výrobci bouldermatek: Ocún, Pad, Beal, Singing Rock. Jejich bouldermatky v ČR se
      Re: co nejmensi bouldermatka17.01.2014
kum ocun incubator..nebudes litovat =) po slození to má 100x70x30. po rozlezení 1*2,1m
       Re: co nejmensi bouldermatka17.01.2014
Tak ta by odpovidala:)

1   ...   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 yr.no
Souhlasím s tím, že na počasí je nejlepší http://yr.no já navštěvuji českou mutaci na http://yrno.cz
Tomáš11:29:16 14.01.2014
odpovědět 
 Re: yr.no
To má být reklama nebo výkřik do tmy? Ty stránky se nedají vůbec srovnávat.
12:28:54 14.01.2014
odpovědět 
  Re: yr.no
Vypada na diskuzi "od konce", ktera zacina souhlasem a konci dohadovanim.
12:49:46 14.01.2014
odpovědět 
   Re: yr.no
:D
12:52:27 14.01.2014
odpovědět 
    Re: yr.no
Prosímvás někdo, neexistuje nějakej dobrej server na počasí, něco jako yr.no, jen v češtině? Nikde se mi nedaří nic najít - pomóc!
honza08:51:41 15.01.2014
odpovědět 
 Re: yr.no
Ten výkřik do tmy působí fakt směšně. Nicméně Yr.no mi zrovna za nejlepší nepřijde. Maj tam velmi často minely. Srovnal bych to s ČHMU, jen "dokážou" předpovědět počasí na kdejakou díru a dokáží to i po jednotlivých hodinách. To, že jim to pak často nevyjde je jiná pohádka.
18:36:00 14.01.2014
odpovědět 
  Re: yr.no
a kterej je ten spolehlivej server ?
p09:29:05 15.01.2014
odpovědět 
  Re: yr.no
yr.no myslim nema v aktualnich predpovedich nejak zasadnejsi minely nez ostatni servery,nicmene kazdy,kdo sleduje predpovedi pocasi,vetsinou srovnava z 2-5serveru
09:33:30 15.01.2014
odpovědět 
   Re: yr.no
A vybere si z nich to nejlepší. Na den až dva se jim celkem daří předpovídat, ale cokoliv na delší dobu dopředu je tahání králíků z klobouku. Snad když je nad celou Evropou plech nebo naopak chodí sračky, dá se věštit na více dní dopředu s uspokojivým výsledkem.
Willhem09:54:49 15.01.2014
odpovědět 
    Re: yr.no
to máte z toho že jste líní číst. vobrázky se sluníčkama jsou fajn, ale slušná textová předpověď je lepší. ano, obrázky jsou základ pro hrubou orientaci jestli na víkend ven nebo k bábí na bábovku, ale bergwetter jako například "Tiefdruckeinfluss. Die Berge geraten immer wieder in Wolken, hin und wieder kann es ein wenig regnen oder schneien, ergiebig aber nur in der Früh am Alpenostrand. Schneefallgrenze: meist um 1500m Höhe, im Westen sinkt sie gegen 800m Höhe. Zwischendurch bestehen überall Chancen auf Sonne" řekne mnohem víc.

Lukas B.09:03:45 20.01.2014
odpovědět 
     Re: yr.no
"Zwischendurch bestehen überall Chancen auf Sonne" zni jako nazev nejakyho hardcorovyho LP,supr!
j09:17:19 20.01.2014
odpovědět 
     Re: yr.no
Nevýhoda textový předpovědi je ta, že se aktualizuje jednou denně vždy ve čtyři odpoledne (nebo je ještě jinej alpnvetr?). V pátek ve tři - kdy se rozhoduješ jestli to teda risknout nebo to zabalit - máš tedy k dispozici buď den starej text, nebo pár hodin starý sluníčka. A pokud je počasí nestabilní, pak může bejt den rozdílu ve stáří předpovědi celkem znát.
honza08:31:06 21.01.2014
odpovědět 
 Re: yr. cz
A ten web je k čemu?
18:38:06 14.01.2014
odpovědět 
 Re: yr.no
Trochu nevydarenej pokus o reklamu na vlastni web - priste zkus nejdriv napsat dotaz "Nevite o nejakym spolehlivym serveru na pocasi?" a pak si teprve sam odpovedet pod jinym jmenem at to ma alespon trochu uroven...
10:57:59 15.01.2014
odpovědět 
  Re: yr.no
Vsak to udelal. Viz honzuv dodaz z dneska :) Uznavam, ze trochu poplet posloupnost, ale i marketingovy specialista se musi nekde ucit :)
Tom16:52:05 15.01.2014
odpovědět 
   Re: yr.no
Pokud by to někomu náhodou přišlo jako marketinkovej trhák (jako třeba Tomovi), pak si dovoluju nabídnout svoje služby jako marketinkovej poradce.
honza18:38:24 15.01.2014
odpovědět 
    Re: yr.no
Největší problém této diskuze je v tom, že je hodně nepřehledná:
1/ chtěl jsem reagovat na příspěvek, nenašel jsem ale způsob jak zareagovat jinak, než napsat příspěvek nový
2/ vaše dohady o nějaké reklamě na vlastní web jsou mimo, majiteli webu nejde o deset, dvacet návštěv, které by přivedla tato diskuze, přístupy se musejí počítat na tisíce a ty nepřivede jeden příspěvek v diskuzi. btw: pokud by si autor místní diskuze doplnil IP adresy odesílatlú příspěvků, bylo by jasnější kdo jaké přípspěvky kdy píše a jak na ně reaguje
Tom18:33:19 17.01.2014
odpovědět 
     Re: yr.no
Ichisah!
honza08:15:26 21.01.2014
odpovědět 
 Re: yr.no
Prdlačky, existuje českej web o počasí, kterej je tak dobrej, že za něj platí lidi z celýho světa, díky nimž je z něj celosvětově nejnavštěvovanější českej web. Zajímavej hlavně z hlediska předpovědi větru a vln, takže surfaři a windsurfaři, parašutisti, paraglideři atd. na něj nedají dopustit (ale taky kombinují s jinejma, ne že ne), ale užijem ho i my lezci. www.windguru.cz, většina z nás větroplachů kombinuje s aladinem, windfinderem...
01:20:21 16.01.2014
odpovědět 
 Re: yr.no
Konečně někdo udělal něco pro ten náš středoevropskej národ a přeložil z norštiny ty čísla a obrázky sluníček a mráčků, kterým jsem na yr.no do teď vůbec nerozuměl. Díky za skvělou práci!
Polito05:37:16 16.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1146 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi