Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Lezecká stěna Polička - Polička
Boulder Klub Pentagon - Tábor

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Jizni Francie17.01.2014
Ahoj. Pokud by byl nekdo ochotny mi poradit nejaky jakoby itinerar na 14 denni trip po skalkach jizni Francie s lezenim kolem 6a-6b byl bych vdecen. Jedno ci dvojdelky po fixnim. Dvakrat jsem jiz byl napr.v Buoux , Tarnu, Orpiere, Ardeche ale je to uz dav
 Re: Jizni Francie19.01.2014
Zajed do Marseille nebo Cassis = Calanques je tam dost oblasti a pohodovych cest.
  Re: Jizni Francie19.01.2014
No, jo ale co u Marseille?
   Re: Jizni Francie19.01.2014
calanques
 Re: Jizni Francie19.01.2014
Nám se docela líbilo v Thaurac. Jsou to takový poklidnější skály. Je tam v okolí ještě mnohem známě
  Re: Jizni Francie19.01.2014
Jo a v dosahu je Hortus a ještě jedna oblast taková ultra zajímavá.Saint Guilhem le Desert.
   Re: Jizni Francie20.01.2014
Diky chlapi, mrknu taky na ten clanek a mozna bych poshanel pruvodce, je neco treba na Lezci v shop

 krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte
 Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Caues,

zadnej trik sice nemam...ale zato otazku?

K cemu to potrebujes?
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
zatím jsem ho ještě nepoužil. Pravě jsem ho dostal za zkoušku z histologie XD, ale prostě mě přijde
   Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Nejdřív ho vyzkoušej na skále a až pak vymýšlej upgrady ;-)
   Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
A proč potřebuješ ty táhla dlouhý?
    Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
No uznávám že v téhle velikosti k ničemu, ale u menších, kde nestrčíš do spáry celou pěst s friendem
     Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
Ještě musíš brát v potaz, že nemáš k dispozici větší velikost, kterou by jsi založil méně hluboko. C
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Jenom pro upřesnění nemám dragona (dvouosičkového) ale demona. Je totiž teď ve slevě v RP a navíc má
 Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Jednou jsem s nima lez, a hned na zacatku jsem si uvedomil, jak je to ocko na BD nebo Koubovi dulezi
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
nerozumím ti. Jaké óčko myslíš? mám 2 a 3 koubu manta a jsou úplně v pohodě. Jediný co se mi nelíbí
   Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Kromě toho, že jde jasně o skrytou reklamu na RP, se chci DMM camů zastat. Jejich systém se smyčkou
    Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Nevim co je na tom reklamního když jsem napsal, že jsem toho kámoše od DMM koupil výhodně. Chtěl jse
     Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Kouba versus DMM a BD je něco jako PIGI čaj proti CTC Assamu.
      Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
ok ale ne všem je souzeno lést v Yosemitech (finance, schopnosti, odvaha...). A takoví si radši koup
      Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
pigi caj je uplne v pohode...
       Re: krátké táhlo u kámoše18.01.2014
Žejo. Já mám s těma dobrejma anglickejma čajema fakt problém. S mlíkem to nepiju, to mi na doživotí
        Re: krátké táhlo u kámoše18.01.2014
Po par letech v Anglii to radeji ten Pigi caj. Jinak lezl jsem roky s Koubou ajedinej duvod proc jse

 ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Ahoj!
Mate prosim nekdo info, jak jsou natekle ledy v Maltatalu a v ice arene u Bad Gasteinu? Diky moc za info. Petr tel 603215417
 Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
maltatal:
  Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Jedinej solidni použitelnej led je asi v Sellrainu. Kdybyste jeli na víkend a měli místo pro dva, de
   Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Dik za info, tenhle vikend nejedem, planujem nekam pristi nebo prespristi vikend. Petr
    Re: ledy Maltatal a Gastein aktualne17.01.2014
Malta aktualne
slusne pouze Kathedrale, horni cast Gamsecku a Wintasunu, Superfeucht

 Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Ahoj,
Nevíte, jestli se nechá nouzově přespat někde na lanovce na Skalnatém plese.
Díky
 Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Když máš spatecni jizdenku tak te tam nechají.
  Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Spáteční podle vzoru "spát"?
   Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém17.01.2014
Díky, před spaním jsem se zasmál :-)

 Pruvodce - Alghero16.01.2014
Ahoj, nemel by nekdo el. verzi pruvodce na sever Sardinie, konkretne okoli Alghera? Nazev "Arrampicare ad Alghero".
 Re: Pruvodce - Alghero19.01.2014
jeste porad to shanis ?
  Re: Pruvodce - Alghero19.01.2014
jiz ne, diky!

 Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Ahoj,

mel by pro me nekdo tip, kde se da v jiznim Norsku (trojuhelnik Oslo, Bergen, Stavanger) dobre lezt po vlastnim?

Premyslime, ze pojedeme do Setesdalu (ale tam jsou to temer jenom samy plotny), a ja bych rad nejaky spar
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
pruvodce na Oslo je plný spár na trad. je ke stažení v celku (oslo/drammen z coronnu) a jsou i strán
  Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
a ještě - osobně bych ani tak daleko nejezdil. Bohuslan ve švědsku je mnohem blíž, je to taky žula a
   Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Norsko - Setesdal - jsou to hlavně plotny, ale spáry se taky najdou - zalezl jsem si dobře.
Š
   Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
který film?
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Klatring i Rogaland, v knížce sou jedno i hodnědýlky, s nýtama i po vlastním. Šupec je Kjerag.
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Skvělej je taky Haegefjell. Jsou to vícedýlky, vynejtovaný i po vlastním. Spaní a parkování je čtvrt

 sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
ahoj. Neznate nekdo co je za boulder na sutru kde je gilotina a levak bob. zacina to na prave hrane a traverzuje to doleva pres gilotinu... diky
 Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
To je prave Levak Bob ne?
  Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
Jojo levák bob 6C+ z madla a traverz víš doleva do horní hrany
   Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
diky
   Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
Jak pisou ostatni, Levak Bob. Psano 6C+, realne tak 6B.

 Marmot Ama Dablam 15.01.2014
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pánskou péřovkou Marmot Ama Dablam? Díky
 Re: Marmot Ama Dablam 15.01.2014
to nemám, chtěl bych ale upozornit, že skvělé anglické péřovky Rab už se dají koupit také u nás a to
 Re: Marmot Ama Dablam 20.01.2014
není moc bytelná, ale o to lehčí a supr zbalitelná a ten komfort-prostě peří :) důležitý aspekt je c

 yr.no14.01.2014
Souhlasím s tím, že na počasí je nejlepší http://yr.no já navštěvuji českou mutaci na
 Re: yr.no14.01.2014
To má být reklama nebo výkřik do tmy? Ty stránky se nedají vůbec srovnávat.
  Re: yr.no14.01.2014
Vypada na diskuzi "od konce", ktera zacina souhlasem a konci dohadovanim.
   Re: yr.no14.01.2014
:D
    Re: yr.no15.01.2014
Prosímvás někdo, neexistuje nějakej dobrej server na počasí, něco jako yr.no, jen v češtině? Nikde s
 Re: yr.no14.01.2014
Ten výkřik do tmy působí fakt směšně. Nicméně Yr.no mi zrovna za nejlepší nepřijde. Maj tam velmi ča
  Re: yr.no15.01.2014
a kterej je ten spolehlivej server ?
  Re: yr.no15.01.2014
yr.no myslim nema v aktualnich predpovedich nejak zasadnejsi minely nez ostatni servery,nicmene kazd
   Re: yr.no15.01.2014
A vybere si z nich to nejlepší. Na den až dva se jim celkem daří předpovídat, ale cokoliv na delší d
    Re: yr.no20.01.2014
to máte z toho že jste líní číst. vobrázky se sluníčkama jsou fajn, ale slušná textová předpověď je
     Re: yr.no20.01.2014
"Zwischendurch bestehen überall Chancen auf Sonne" zni jako nazev nejakyho hardcorovyho LP
     Re: yr.no21.01.2014
Nevýhoda textový předpovědi je ta, že se aktualizuje jednou denně vždy ve čtyři odpoledne (nebo je j
 Re: yr. cz14.01.2014
A ten web je k čemu?
 Re: yr.no15.01.2014
Trochu nevydarenej pokus o reklamu na vlastni web - priste zkus nejdriv napsat dotaz "Nevite o
  Re: yr.no15.01.2014
Vsak to udelal. Viz honzuv dodaz z dneska :) Uznavam, ze trochu poplet posloupnost, ale i marketingo
   Re: yr.no15.01.2014
Pokud by to někomu náhodou přišlo jako marketinkovej trhák (jako třeba Tomovi), pak si dovoluju nabí
    Re: yr.no17.01.2014
Největší problém této diskuze je v tom, že je hodně nepřehledná:
1/ chtěl jsem reagovat na př
     Re: yr.no21.01.2014
Ichisah!
 Re: yr.no16.01.2014
Prdlačky, existuje českej web o počasí, kterej je tak dobrej, že za něj platí lidi z celýho světa, d
 Re: yr.no16.01.2014
Konečně někdo udělal něco pro ten náš středoevropskej národ a přeložil z norštiny ty čísla a obrázky

 Ocun kestrel14.01.2014
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s preskami ocún Kestrel? http://www.ocun.cz/produkty/expresky/ kestrel-qd-nano8.html

 Re: Ocun kestrel14.01.2014
Dělaj se ty barevný. Bohužel. Pro moje pazoury jsou malý, ale to většina lehkejch expresek.
 Re: Ocun kestrel14.01.2014
Jednobarevné srovnatelné jsou ClimbingTechnology Fly-weight. Mám je a jsu velmo spokojený.
 Re: Ocun kestrel15.01.2014
Nebo jsou taky zajímavý Camp Phototn.

1   ...   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 ledy Maltatal a Gastein
Ahoj!
Mate prosim nekdo info, jak jsou natekle ledy v Maltatalu a v ice arene u Bad Gasteinu? Diky moc za info. Petr tel 603215417
Petr09:04:58 17.01.2014
odpovědět 
 Re: ledy Maltatal a Gastein
maltatal: http://gaestehaushubertus.at /aktivitaten/eisklettern/bewertungen/
10:29:35 17.01.2014
odpovědět 
  Re: ledy Maltatal a Gastein
Jedinej solidni použitelnej led je asi v Sellrainu. Kdybyste jeli na víkend a měli místo pro dva, dej pls vědět.
Sysel13:15:22 17.01.2014
odpovědět 
   Re: ledy Maltatal a Gastein
Dik za info, tenhle vikend nejedem, planujem nekam pristi nebo prespristi vikend. Petr
Petr19:35:00 17.01.2014
odpovědět 
    Re: ledy Maltatal a Gastein aktualne
Malta aktualne
slusne pouze Kathedrale, horni cast Gamsecku a Wintasunu, Superfeucht
Stranenbach jakz takz od druhe delky
Nad tunely vse spatne, Maralfale neni led, na druhe strane je zase vsechno pod snehem.
Podle zprav z Gasteinu Arena dobre, Siglitztal jde, vse ostatni na figu.
Felbertauern a Grunnsee nevim.
Radek
zoban20:40:15 17.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi