LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230750 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
DDM Stříbro - Stříbro

Prodejny
2D chyty - Praha 6
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ledy v Tatrách20.01.2014
Nevíme někdo v jaké jsou situaci ledy v Tatrách? Skok, Veverkův.? Má cenu tam jet?
 Re: ledy v Tatrách21.01.2014
Ahoj. Přidávám se z dotazem. Byl někdo tento víkend? Jak vypadají ledy a mixy v okolí Zbojandy a Brn
  Re: ledy v Tatrách22.01.2014
daju sa

 Spacak18.01.2014
Ahoj,Chtel jsem se zeptat ,jestli nemate nekdo zkusenost s perovym spacakem Sir Joseph Koteka 850.
Nevim jestli neni moc tesny.Diky Michal
 Re: Spacak18.01.2014
hloupá odpověď smazaná adminem
  Re: Spacak18.01.2014
Kdybych ho mel tak si vlezu.
  Re: Spacak19.01.2014
Jaky dotaz, takova odpoved, takovy admin. :-)
  Re: Spacak20.01.2014
byla to dobra odpoved - vlez si do nej.
 Re: Spacak18.01.2014
já ho mám a vejdu se do něj
 Re: Spacak19.01.2014
Nic ve zlém, ale to je adept na titul "blbý dotaz měsíce". Když už se ptáš a nezkusíš...ne
 Re: Spacak19.01.2014
Tahle vysoká plnivost má bohužel vliv na životnost, kterou snižuje. Kromě toho mi přijde Sir Joseph
  Re: Spacak19.01.2014
Však taky Koteka není dělaná na pravidelné spaní jako turistické řady spacošu. To je jako si stěžova
   Re: Spacak20.01.2014
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
   Re: Spacak20.01.2014
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
    Re: Spacak20.01.2014
Odolnost vnitrniho a vnejsiho materialu, kterej je uplne tennouckej bude docela limitovat cetnost po
     Re: Spacak20.01.2014
jj je to tak. ten vnejsi material (exel dry? snad to nepletu) je lehounky jako pirko ale bohuzel mec
     Re: Spacak20.01.2014
Hele, ja nevim jak vy, ale kolik nocí v roce spíte řekněme v teplotách od cca +5C a níž řekněme max
      Re: Spacak20.01.2014
To by ses s tou životností asi docela divil. Vidím, že nemáš zkušenosti s vysokou plnivostí.
 Re: Spacak20.01.2014
Mam Koteku 500 a oproti jinym spacakum ma hodne uzkej strih v nohách. Mě to vyhovuje,ja mam pocit ve

 Sandstone18.01.2014
http://www.ceskatelevize.cz/ porady/10718391566-sandstone/213471292350001/

 Drytool v Plzni18.01.2014
Čau, dá se někde v Plzni lézt a trénit drytool? Leze to tu někdo? Viděl sem fotky stěny ve Škoda Parku, jak se na ní s piklema lezlo, ale byl jsem tam a nic takového tam není:(( Poradíte? Rád bych chodil pravidelně lézt, ale nevím kam. Jsem tu na škole no
 Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Nefunguje ti email. Nejaké možnosti v Plzni jsou. Petr
  Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Ahoj, jsem taky z Plzně a o možnostech co píšeš bych se rád něco víc dozvěděl. Můj email je tady hop
   Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Něco hnusného je u berounky. Pár rozbitých nejištěných drytool sraček. Pak je jedna soukromá stěna k
 Re: Drytool v Plzni19.01.2014
A proč se teda už neleze s cepínama ve škodaparku? Všichni sou na kobře a škodovka je opuštěná, přez
  Re: Drytool v Plzni23.01.2014
Protože bagr vole.

 Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Nevíte někdo kdo lezl v roce 1980 na Denali? P.Habeler ve své knize Cílem je vrchol vzpomíná, že v roce 1980 zachránili dva Čechy, kteří tam seděli naprosto apatičtí a v podstatě čekali a smrt a nakonec ještě byli naštvaní, protože byli "úplně v poho
 Re: Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Dan Navrátil a Jan Matuš?
Waterman, J. Surviving Denali: A Study of Accidents on Mount McKinl
  Re: Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Díky!

 Jizni Francie17.01.2014
Ahoj. Pokud by byl nekdo ochotny mi poradit nejaky jakoby itinerar na 14 denni trip po skalkach jizni Francie s lezenim kolem 6a-6b byl bych vdecen. Jedno ci dvojdelky po fixnim. Dvakrat jsem jiz byl napr.v Buoux , Tarnu, Orpiere, Ardeche ale je to uz dav
 Re: Jizni Francie19.01.2014
Zajed do Marseille nebo Cassis = Calanques je tam dost oblasti a pohodovych cest.
  Re: Jizni Francie19.01.2014
No, jo ale co u Marseille?
   Re: Jizni Francie19.01.2014
calanques
 Re: Jizni Francie19.01.2014
Nám se docela líbilo v Thaurac. Jsou to takový poklidnější skály. Je tam v okolí ještě mnohem známě
  Re: Jizni Francie19.01.2014
Jo a v dosahu je Hortus a ještě jedna oblast taková ultra zajímavá.Saint Guilhem le Desert.
   Re: Jizni Francie20.01.2014
Diky chlapi, mrknu taky na ten clanek a mozna bych poshanel pruvodce, je neco treba na Lezci v shop

 krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte
 Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Caues,

zadnej trik sice nemam...ale zato otazku?

K cemu to potrebujes?
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
zatím jsem ho ještě nepoužil. Pravě jsem ho dostal za zkoušku z histologie XD, ale prostě mě přijde
   Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Nejdřív ho vyzkoušej na skále a až pak vymýšlej upgrady ;-)
   Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
A proč potřebuješ ty táhla dlouhý?
    Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
No uznávám že v téhle velikosti k ničemu, ale u menších, kde nestrčíš do spáry celou pěst s friendem
     Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
Ještě musíš brát v potaz, že nemáš k dispozici větší velikost, kterou by jsi založil méně hluboko. C
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Jenom pro upřesnění nemám dragona (dvouosičkového) ale demona. Je totiž teď ve slevě v RP a navíc má
 Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Jednou jsem s nima lez, a hned na zacatku jsem si uvedomil, jak je to ocko na BD nebo Koubovi dulezi
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
nerozumím ti. Jaké óčko myslíš? mám 2 a 3 koubu manta a jsou úplně v pohodě. Jediný co se mi nelíbí
   Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Kromě toho, že jde jasně o skrytou reklamu na RP, se chci DMM camů zastat. Jejich systém se smyčkou
    Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Nevim co je na tom reklamního když jsem napsal, že jsem toho kámoše od DMM koupil výhodně. Chtěl jse
     Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Kouba versus DMM a BD je něco jako PIGI čaj proti CTC Assamu.
      Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
ok ale ne všem je souzeno lést v Yosemitech (finance, schopnosti, odvaha...). A takoví si radši koup
      Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
pigi caj je uplne v pohode...
       Re: krátké táhlo u kámoše18.01.2014
Žejo. Já mám s těma dobrejma anglickejma čajema fakt problém. S mlíkem to nepiju, to mi na doživotí
        Re: krátké táhlo u kámoše18.01.2014
Po par letech v Anglii to radeji ten Pigi caj. Jinak lezl jsem roky s Koubou ajedinej duvod proc jse

 ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Ahoj!
Mate prosim nekdo info, jak jsou natekle ledy v Maltatalu a v ice arene u Bad Gasteinu? Diky moc za info. Petr tel 603215417
 Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
maltatal:
  Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Jedinej solidni použitelnej led je asi v Sellrainu. Kdybyste jeli na víkend a měli místo pro dva, de
   Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Dik za info, tenhle vikend nejedem, planujem nekam pristi nebo prespristi vikend. Petr
    Re: ledy Maltatal a Gastein aktualne17.01.2014
Malta aktualne
slusne pouze Kathedrale, horni cast Gamsecku a Wintasunu, Superfeucht

 Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Ahoj,
Nevíte, jestli se nechá nouzově přespat někde na lanovce na Skalnatém plese.
Díky
 Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Když máš spatecni jizdenku tak te tam nechají.
  Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Spáteční podle vzoru "spát"?
   Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém17.01.2014
Díky, před spaním jsem se zasmál :-)

 Pruvodce - Alghero16.01.2014
Ahoj, nemel by nekdo el. verzi pruvodce na sever Sardinie, konkretne okoli Alghera? Nazev "Arrampicare ad Alghero".
 Re: Pruvodce - Alghero19.01.2014
jeste porad to shanis ?
  Re: Pruvodce - Alghero19.01.2014
jiz ne, diky!

1   ...   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 krátké táhlo u kámoše
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte někdo zkušenosti s nějákým upgradem, jak to táhlo prodloužit? dík
vašek12:04:13 17.01.2014
odpovědět 
 Re: krátké táhlo u kámoše
Caues,

zadnej trik sice nemam...ale zato otazku?

K cemu to potrebujes?
Lezu s Dragonama od DMM uz asi 2 roky a jeste jsem s tim nemel problem...
MichalM14:30:00 17.01.2014
odpovědět 
  Re: krátké táhlo u kámoše
zatím jsem ho ještě nepoužil. Pravě jsem ho dostal za zkoušku z histologie XD, ale prostě mě přijde že v porovnání s koubou je ta vzdálenost malá. Na druhou stranu když jsem se nad tím zamyslel víc, tak mi dochází, že ta pěst se u té velikosti 4 už asi do té spáry vejde taky. Ale stejně si říkám že to asi nebude moc příjemný... navíc todle neřeší problém u menších velikostí, kde se ta pěst už prostě nevejde. Jestli říkáš že to je ale ok tak asi máš pravdu. ještě jsem ho na skále neměl a celkově s kámošema jsem začátečník.
vašek14:40:35 17.01.2014
odpovědět 
   Re: krátké táhlo u kámoše
Nejdřív ho vyzkoušej na skále a až pak vymýšlej upgrady ;-)
14:47:49 17.01.2014
odpovědět 
   Re: krátké táhlo u kámoše
A proč potřebuješ ty táhla dlouhý?
15:45:06 19.01.2014
odpovědět 
    Re: krátké táhlo u kámoše
No uznávám že v téhle velikosti k ničemu, ale u menších, kde nestrčíš do spáry celou pěst s friendem a přitom má blbej tvar (zužuje se velice pomalu)to nezaložíš a když založíš, tak nevytáhneš.
vašek16:29:09 19.01.2014
odpovědět 
     Re: krátké táhlo u kámoše
Ještě musíš brát v potaz, že nemáš k dispozici větší velikost, kterou by jsi založil méně hluboko. Což je u mě chudého studenta docela možná situace.
vašek16:31:32 19.01.2014
odpovědět 
  Re: krátké táhlo u kámoše
Jenom pro upřesnění nemám dragona (dvouosičkového) ale demona. Je totiž teď ve slevě v RP a navíc má zarážky čelistí, který umožňují nouzové založení pasivně. Navíc jsem si říkal, že u takhle vekých velikostí je i u singleaxle celkem dost dobrý rozsah (vědecky řečeno stejný poměr zavření znamená u větších velikostí větší rozsah, i když poměrovy je stejně velký). Každopádně ty dragony to táhlo můžou mít trošku jinak...
vašek15:33:04 17.01.2014
odpovědět 
 Re: krátké táhlo u kámoše
Jednou jsem s nima lez, a hned na zacatku jsem si uvedomil, jak je to ocko na BD nebo Koubovi dulezitej prvek. Doporucuju prodat, a koupit si jiny.
Geo15:37:00 17.01.2014
odpovědět 
  Re: krátké táhlo u kámoše
nerozumím ti. Jaké óčko myslíš? mám 2 a 3 koubu manta a jsou úplně v pohodě. Jediný co se mi nelíbí je, že osička je dotažená na imbusový šroubky takže na bigwall by to chtělo asi sebou vzít imbus klíč (to mě je jedno-na bigwally zatím nepolezu) a taky ten rozsah- to je ale moje blbost že jsem koupil singleaxle protože biaxial od kouby jsou i v malých velikostech podle tabulek s rozsahem celkem průměrný. Na druhou stranu velký plus je pro mě cena, protože počítám s tím, že vzhledem k tomu že s kámošema začínám, tak se mě klidně může stát, že mě ňákej zůstane ve skále. Ten DMM mi přijde úplně dokonalej až na to táhlo...
vašek16:14:07 17.01.2014
odpovědět 
   Re: krátké táhlo u kámoše
Kromě toho, že jde jasně o skrytou reklamu na RP, se chci DMM camů zastat. Jejich systém se smyčkou na dvojito je unikátní a ušetří ti tunu kovu na sedáku. BD jsou možná trochu lepší ve zpracování, ale to je tak jedinej rozdíl, kterej stojí za řeč.
Sysel16:27:15 17.01.2014
odpovědět 
    Re: krátké táhlo u kámoše
Nevim co je na tom reklamního když jsem napsal, že jsem toho kámoše od DMM koupil výhodně. Chtěl jsem tím jen napsat, že nebýt té slevy, dlouhé smyce, která mi ušetří presku a možnosti nouzového pasivního založení, tak mě i přes na pohled výborného zpracování to za to nestojí a koupím koubu. Jinak jestli ti to vadí že jsem ti potenciálně umožnil ušetřit tři kila, tak se ti omlouvám.
vašek16:57:44 17.01.2014
odpovědět 
     Re: krátké táhlo u kámoše
Kouba versus DMM a BD je něco jako PIGI čaj proti CTC Assamu.
Sysel18:19:57 17.01.2014
odpovědět 
      Re: krátké táhlo u kámoše
ok ale ne všem je souzeno lést v Yosemitech (finance, schopnosti, odvaha...). A takoví si radši koupí dva kouby místo jednoho DMMka, ale jinak věřím že máš pravdu, vypadá fakt skvěle a jak již jsem napsal. Z výše uvedených důvodů se takhle velkej kámoš už i mě vyplatil koupit od DMMka
vašek19:04:44 17.01.2014
odpovědět 
      Re: krátké táhlo u kámoše
pigi caj je uplne v pohode...
l.19:29:55 17.01.2014
odpovědět 
       Re: krátké táhlo u kámoše
Žejo. Já mám s těma dobrejma anglickejma čajema fakt problém. S mlíkem to nepiju, to mi na doživotí znechutili ve školce, a normálně si to musím dělat do litrový konvice, abych to zvládnul, dávka na šálek je hrozná. Jak v Turecku, tam se mi po třech jejich čajích (max decka) na lačno udělalo šoufl :))
P.13:41:45 18.01.2014
odpovědět 
        Re: krátké táhlo u kámoše
Po par letech v Anglii to radeji ten Pigi caj. Jinak lezl jsem roky s Koubou ajedinej duvod proc jsem je prestal pouzivat byl ze tady tezko koupim nahradu kdyz usz jsem nejakej zrusil.
Stepan Ptacek22:16:21 18.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi