Čau, dá se někde v Plzni lézt a trénit drytool? Leze to tu někdo? Viděl sem fotky stěny ve Škoda Parku, jak se na ní s piklema lezlo, ale byl jsem tam a nic takového tam není:(( Poradíte? Rád bych chodil pravidelně lézt, ale nevím kam. Jsem tu na škole no
Nevíte někdo kdo lezl v roce 1980 na Denali? P.Habeler ve své knize Cílem je vrchol vzpomíná, že v roce 1980 zachránili dva Čechy, kteří tam seděli naprosto apatičtí a v podstatě čekali a smrt a nakonec ještě byli naštvaní, protože byli "úplně v poho
Ahoj. Pokud by byl nekdo ochotny mi poradit nejaky jakoby itinerar na 14 denni trip po skalkach jizni Francie s lezenim kolem 6a-6b byl bych vdecen. Jedno ci dvojdelky po fixnim. Dvakrat jsem jiz byl napr.v Buoux , Tarnu, Orpiere, Ardeche ale je to uz dav
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte někdo zkušenosti s nějákým upgradem, jak to táhlo prodloužit? dík
zatím jsem ho ještě nepoužil. Pravě jsem ho dostal za zkoušku z histologie XD, ale prostě mě přijde že v porovnání s koubou je ta vzdálenost malá. Na druhou stranu když jsem se nad tím zamyslel víc, tak mi dochází, že ta pěst se u té velikosti 4 už asi do té spáry vejde taky. Ale stejně si říkám že to asi nebude moc příjemný... navíc todle neřeší problém u menších velikostí, kde se ta pěst už prostě nevejde. Jestli říkáš že to je ale ok tak asi máš pravdu. ještě jsem ho na skále neměl a celkově s kámošema jsem začátečník.
No uznávám že v téhle velikosti k ničemu, ale u menších, kde nestrčíš do spáry celou pěst s friendem a přitom má blbej tvar (zužuje se velice pomalu)to nezaložíš a když založíš, tak nevytáhneš.
Jenom pro upřesnění nemám dragona (dvouosičkového) ale demona. Je totiž teď ve slevě v RP a navíc má zarážky čelistí, který umožňují nouzové založení pasivně. Navíc jsem si říkal, že u takhle vekých velikostí je i u singleaxle celkem dost dobrý rozsah (vědecky řečeno stejný poměr zavření znamená u větších velikostí větší rozsah, i když poměrovy je stejně velký). Každopádně ty dragony to táhlo můžou mít trošku jinak...
nerozumím ti. Jaké óčko myslíš? mám 2 a 3 koubu manta a jsou úplně v pohodě. Jediný co se mi nelíbí je, že osička je dotažená na imbusový šroubky takže na bigwall by to chtělo asi sebou vzít imbus klíč (to mě je jedno-na bigwally zatím nepolezu) a taky ten rozsah- to je ale moje blbost že jsem koupil singleaxle protože biaxial od kouby jsou i v malých velikostech podle tabulek s rozsahem celkem průměrný. Na druhou stranu velký plus je pro mě cena, protože počítám s tím, že vzhledem k tomu že s kámošema začínám, tak se mě klidně může stát, že mě ňákej zůstane ve skále. Ten DMM mi přijde úplně dokonalej až na to táhlo...
Kromě toho, že jde jasně o skrytou reklamu na RP, se chci DMM camů zastat. Jejich systém se smyčkou na dvojito je unikátní a ušetří ti tunu kovu na sedáku. BD jsou možná trochu lepší ve zpracování, ale to je tak jedinej rozdíl, kterej stojí za řeč.
Nevim co je na tom reklamního když jsem napsal, že jsem toho kámoše od DMM koupil výhodně. Chtěl jsem tím jen napsat, že nebýt té slevy, dlouhé smyce, která mi ušetří presku a možnosti nouzového pasivního založení, tak mě i přes na pohled výborného zpracování to za to nestojí a koupím koubu. Jinak jestli ti to vadí že jsem ti potenciálně umožnil ušetřit tři kila, tak se ti omlouvám.
ok ale ne všem je souzeno lést v Yosemitech (finance, schopnosti, odvaha...). A takoví si radši koupí dva kouby místo jednoho DMMka, ale jinak věřím že máš pravdu, vypadá fakt skvěle a jak již jsem napsal. Z výše uvedených důvodů se takhle velkej kámoš už i mě vyplatil koupit od DMMka
Žejo. Já mám s těma dobrejma anglickejma čajema fakt problém. S mlíkem to nepiju, to mi na doživotí znechutili ve školce, a normálně si to musím dělat do litrový konvice, abych to zvládnul, dávka na šálek je hrozná. Jak v Turecku, tam se mi po třech jejich čajích (max decka) na lačno udělalo šoufl :))
Po par letech v Anglii to radeji ten Pigi caj. Jinak lezl jsem roky s Koubou ajedinej duvod proc jsem je prestal pouzivat byl ze tady tezko koupim nahradu kdyz usz jsem nejakej zrusil.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.