Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
DDM Domino - Hronov
BoulderClub Brno - Brno

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Jizni Francie17.01.2014
Ahoj. Pokud by byl nekdo ochotny mi poradit nejaky jakoby itinerar na 14 denni trip po skalkach jizni Francie s lezenim kolem 6a-6b byl bych vdecen. Jedno ci dvojdelky po fixnim. Dvakrat jsem jiz byl napr.v Buoux , Tarnu, Orpiere, Ardeche ale je to uz dav
 Re: Jizni Francie19.01.2014
Zajed do Marseille nebo Cassis = Calanques je tam dost oblasti a pohodovych cest.
  Re: Jizni Francie19.01.2014
No, jo ale co u Marseille?
   Re: Jizni Francie19.01.2014
calanques
 Re: Jizni Francie19.01.2014
Nám se docela líbilo v Thaurac. Jsou to takový poklidnější skály. Je tam v okolí ještě mnohem známě
  Re: Jizni Francie19.01.2014
Jo a v dosahu je Hortus a ještě jedna oblast taková ultra zajímavá.Saint Guilhem le Desert.
   Re: Jizni Francie20.01.2014
Diky chlapi, mrknu taky na ten clanek a mozna bych poshanel pruvodce, je neco treba na Lezci v shop

 krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte
 Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Caues,

zadnej trik sice nemam...ale zato otazku?

K cemu to potrebujes?
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
zatím jsem ho ještě nepoužil. Pravě jsem ho dostal za zkoušku z histologie XD, ale prostě mě přijde
   Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Nejdřív ho vyzkoušej na skále a až pak vymýšlej upgrady ;-)
   Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
A proč potřebuješ ty táhla dlouhý?
    Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
No uznávám že v téhle velikosti k ničemu, ale u menších, kde nestrčíš do spáry celou pěst s friendem
     Re: krátké táhlo u kámoše19.01.2014
Ještě musíš brát v potaz, že nemáš k dispozici větší velikost, kterou by jsi založil méně hluboko. C
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Jenom pro upřesnění nemám dragona (dvouosičkového) ale demona. Je totiž teď ve slevě v RP a navíc má
 Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Jednou jsem s nima lez, a hned na zacatku jsem si uvedomil, jak je to ocko na BD nebo Koubovi dulezi
  Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
nerozumím ti. Jaké óčko myslíš? mám 2 a 3 koubu manta a jsou úplně v pohodě. Jediný co se mi nelíbí
   Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Kromě toho, že jde jasně o skrytou reklamu na RP, se chci DMM camů zastat. Jejich systém se smyčkou
    Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Nevim co je na tom reklamního když jsem napsal, že jsem toho kámoše od DMM koupil výhodně. Chtěl jse
     Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
Kouba versus DMM a BD je něco jako PIGI čaj proti CTC Assamu.
      Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
ok ale ne všem je souzeno lést v Yosemitech (finance, schopnosti, odvaha...). A takoví si radši koup
      Re: krátké táhlo u kámoše17.01.2014
pigi caj je uplne v pohode...
       Re: krátké táhlo u kámoše18.01.2014
Žejo. Já mám s těma dobrejma anglickejma čajema fakt problém. S mlíkem to nepiju, to mi na doživotí
        Re: krátké táhlo u kámoše18.01.2014
Po par letech v Anglii to radeji ten Pigi caj. Jinak lezl jsem roky s Koubou ajedinej duvod proc jse

 ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Ahoj!
Mate prosim nekdo info, jak jsou natekle ledy v Maltatalu a v ice arene u Bad Gasteinu? Diky moc za info. Petr tel 603215417
 Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
maltatal:
  Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Jedinej solidni použitelnej led je asi v Sellrainu. Kdybyste jeli na víkend a měli místo pro dva, de
   Re: ledy Maltatal a Gastein17.01.2014
Dik za info, tenhle vikend nejedem, planujem nekam pristi nebo prespristi vikend. Petr
    Re: ledy Maltatal a Gastein aktualne17.01.2014
Malta aktualne
slusne pouze Kathedrale, horni cast Gamsecku a Wintasunu, Superfeucht

 Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Ahoj,
Nevíte, jestli se nechá nouzově přespat někde na lanovce na Skalnatém plese.
Díky
 Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Když máš spatecni jizdenku tak te tam nechají.
  Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém16.01.2014
Spáteční podle vzoru "spát"?
   Re: Spaní na Lanovce na Skalnatém17.01.2014
Díky, před spaním jsem se zasmál :-)

 Pruvodce - Alghero16.01.2014
Ahoj, nemel by nekdo el. verzi pruvodce na sever Sardinie, konkretne okoli Alghera? Nazev "Arrampicare ad Alghero".
 Re: Pruvodce - Alghero19.01.2014
jeste porad to shanis ?
  Re: Pruvodce - Alghero19.01.2014
jiz ne, diky!

 Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Ahoj,

mel by pro me nekdo tip, kde se da v jiznim Norsku (trojuhelnik Oslo, Bergen, Stavanger) dobre lezt po vlastnim?

Premyslime, ze pojedeme do Setesdalu (ale tam jsou to temer jenom samy plotny), a ja bych rad nejaky spar
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
pruvodce na Oslo je plný spár na trad. je ke stažení v celku (oslo/drammen z coronnu) a jsou i strán
  Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
a ještě - osobně bych ani tak daleko nejezdil. Bohuslan ve švědsku je mnohem blíž, je to taky žula a
   Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Norsko - Setesdal - jsou to hlavně plotny, ale spáry se taky najdou - zalezl jsem si dobře.
Š
   Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
který film?
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Klatring i Rogaland, v knížce sou jedno i hodnědýlky, s nýtama i po vlastním. Šupec je Kjerag.
 Re: Lezeni po vlastnim v jiznim Norsku16.01.2014
Skvělej je taky Haegefjell. Jsou to vícedýlky, vynejtovaný i po vlastním. Spaní a parkování je čtvrt

 sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
ahoj. Neznate nekdo co je za boulder na sutru kde je gilotina a levak bob. zacina to na prave hrane a traverzuje to doleva pres gilotinu... diky
 Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
To je prave Levak Bob ne?
  Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
Jojo levák bob 6C+ z madla a traverz víš doleva do horní hrany
   Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
diky
   Re: sneznik - traverz na sutru kde je Gilotina15.01.2014
Jak pisou ostatni, Levak Bob. Psano 6C+, realne tak 6B.

 Marmot Ama Dablam 15.01.2014
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pánskou péřovkou Marmot Ama Dablam? Díky
 Re: Marmot Ama Dablam 15.01.2014
to nemám, chtěl bych ale upozornit, že skvělé anglické péřovky Rab už se dají koupit také u nás a to
 Re: Marmot Ama Dablam 20.01.2014
není moc bytelná, ale o to lehčí a supr zbalitelná a ten komfort-prostě peří :) důležitý aspekt je c

 yr.no14.01.2014
Souhlasím s tím, že na počasí je nejlepší http://yr.no já navštěvuji českou mutaci na
 Re: yr.no14.01.2014
To má být reklama nebo výkřik do tmy? Ty stránky se nedají vůbec srovnávat.
  Re: yr.no14.01.2014
Vypada na diskuzi "od konce", ktera zacina souhlasem a konci dohadovanim.
   Re: yr.no14.01.2014
:D
    Re: yr.no15.01.2014
Prosímvás někdo, neexistuje nějakej dobrej server na počasí, něco jako yr.no, jen v češtině? Nikde s
 Re: yr.no14.01.2014
Ten výkřik do tmy působí fakt směšně. Nicméně Yr.no mi zrovna za nejlepší nepřijde. Maj tam velmi ča
  Re: yr.no15.01.2014
a kterej je ten spolehlivej server ?
  Re: yr.no15.01.2014
yr.no myslim nema v aktualnich predpovedich nejak zasadnejsi minely nez ostatni servery,nicmene kazd
   Re: yr.no15.01.2014
A vybere si z nich to nejlepší. Na den až dva se jim celkem daří předpovídat, ale cokoliv na delší d
    Re: yr.no20.01.2014
to máte z toho že jste líní číst. vobrázky se sluníčkama jsou fajn, ale slušná textová předpověď je
     Re: yr.no20.01.2014
"Zwischendurch bestehen überall Chancen auf Sonne" zni jako nazev nejakyho hardcorovyho LP
     Re: yr.no21.01.2014
Nevýhoda textový předpovědi je ta, že se aktualizuje jednou denně vždy ve čtyři odpoledne (nebo je j
 Re: yr. cz14.01.2014
A ten web je k čemu?
 Re: yr.no15.01.2014
Trochu nevydarenej pokus o reklamu na vlastni web - priste zkus nejdriv napsat dotaz "Nevite o
  Re: yr.no15.01.2014
Vsak to udelal. Viz honzuv dodaz z dneska :) Uznavam, ze trochu poplet posloupnost, ale i marketingo
   Re: yr.no15.01.2014
Pokud by to někomu náhodou přišlo jako marketinkovej trhák (jako třeba Tomovi), pak si dovoluju nabí
    Re: yr.no17.01.2014
Největší problém této diskuze je v tom, že je hodně nepřehledná:
1/ chtěl jsem reagovat na př
     Re: yr.no21.01.2014
Ichisah!
 Re: yr.no16.01.2014
Prdlačky, existuje českej web o počasí, kterej je tak dobrej, že za něj platí lidi z celýho světa, d
 Re: yr.no16.01.2014
Konečně někdo udělal něco pro ten náš středoevropskej národ a přeložil z norštiny ty čísla a obrázky

 Ocun kestrel14.01.2014
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s preskami ocún Kestrel? http://www.ocun.cz/produkty/expresky/ kestrel-qd-nano8.html

 Re: Ocun kestrel14.01.2014
Dělaj se ty barevný. Bohužel. Pro moje pazoury jsou malý, ale to většina lehkejch expresek.
 Re: Ocun kestrel14.01.2014
Jednobarevné srovnatelné jsou ClimbingTechnology Fly-weight. Mám je a jsu velmo spokojený.
 Re: Ocun kestrel15.01.2014
Nebo jsou taky zajímavý Camp Phototn.

1   ...   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 krátké táhlo u kámoše
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte někdo zkušenosti s nějákým upgradem, jak to táhlo prodloužit? dík
vašek12:04:13 17.01.2014
odpovědět 
 Re: krátké táhlo u kámoše
Caues,

zadnej trik sice nemam...ale zato otazku?

K cemu to potrebujes?
Lezu s Dragonama od DMM uz asi 2 roky a jeste jsem s tim nemel problem...
MichalM14:30:00 17.01.2014
odpovědět 
  Re: krátké táhlo u kámoše
zatím jsem ho ještě nepoužil. Pravě jsem ho dostal za zkoušku z histologie XD, ale prostě mě přijde že v porovnání s koubou je ta vzdálenost malá. Na druhou stranu když jsem se nad tím zamyslel víc, tak mi dochází, že ta pěst se u té velikosti 4 už asi do té spáry vejde taky. Ale stejně si říkám že to asi nebude moc příjemný... navíc todle neřeší problém u menších velikostí, kde se ta pěst už prostě nevejde. Jestli říkáš že to je ale ok tak asi máš pravdu. ještě jsem ho na skále neměl a celkově s kámošema jsem začátečník.
vašek14:40:35 17.01.2014
odpovědět 
   Re: krátké táhlo u kámoše
Nejdřív ho vyzkoušej na skále a až pak vymýšlej upgrady ;-)
14:47:49 17.01.2014
odpovědět 
   Re: krátké táhlo u kámoše
A proč potřebuješ ty táhla dlouhý?
15:45:06 19.01.2014
odpovědět 
    Re: krátké táhlo u kámoše
No uznávám že v téhle velikosti k ničemu, ale u menších, kde nestrčíš do spáry celou pěst s friendem a přitom má blbej tvar (zužuje se velice pomalu)to nezaložíš a když založíš, tak nevytáhneš.
vašek16:29:09 19.01.2014
odpovědět 
     Re: krátké táhlo u kámoše
Ještě musíš brát v potaz, že nemáš k dispozici větší velikost, kterou by jsi založil méně hluboko. Což je u mě chudého studenta docela možná situace.
vašek16:31:32 19.01.2014
odpovědět 
  Re: krátké táhlo u kámoše
Jenom pro upřesnění nemám dragona (dvouosičkového) ale demona. Je totiž teď ve slevě v RP a navíc má zarážky čelistí, který umožňují nouzové založení pasivně. Navíc jsem si říkal, že u takhle vekých velikostí je i u singleaxle celkem dost dobrý rozsah (vědecky řečeno stejný poměr zavření znamená u větších velikostí větší rozsah, i když poměrovy je stejně velký). Každopádně ty dragony to táhlo můžou mít trošku jinak...
vašek15:33:04 17.01.2014
odpovědět 
 Re: krátké táhlo u kámoše
Jednou jsem s nima lez, a hned na zacatku jsem si uvedomil, jak je to ocko na BD nebo Koubovi dulezitej prvek. Doporucuju prodat, a koupit si jiny.
Geo15:37:00 17.01.2014
odpovědět 
  Re: krátké táhlo u kámoše
nerozumím ti. Jaké óčko myslíš? mám 2 a 3 koubu manta a jsou úplně v pohodě. Jediný co se mi nelíbí je, že osička je dotažená na imbusový šroubky takže na bigwall by to chtělo asi sebou vzít imbus klíč (to mě je jedno-na bigwally zatím nepolezu) a taky ten rozsah- to je ale moje blbost že jsem koupil singleaxle protože biaxial od kouby jsou i v malých velikostech podle tabulek s rozsahem celkem průměrný. Na druhou stranu velký plus je pro mě cena, protože počítám s tím, že vzhledem k tomu že s kámošema začínám, tak se mě klidně může stát, že mě ňákej zůstane ve skále. Ten DMM mi přijde úplně dokonalej až na to táhlo...
vašek16:14:07 17.01.2014
odpovědět 
   Re: krátké táhlo u kámoše
Kromě toho, že jde jasně o skrytou reklamu na RP, se chci DMM camů zastat. Jejich systém se smyčkou na dvojito je unikátní a ušetří ti tunu kovu na sedáku. BD jsou možná trochu lepší ve zpracování, ale to je tak jedinej rozdíl, kterej stojí za řeč.
Sysel16:27:15 17.01.2014
odpovědět 
    Re: krátké táhlo u kámoše
Nevim co je na tom reklamního když jsem napsal, že jsem toho kámoše od DMM koupil výhodně. Chtěl jsem tím jen napsat, že nebýt té slevy, dlouhé smyce, která mi ušetří presku a možnosti nouzového pasivního založení, tak mě i přes na pohled výborného zpracování to za to nestojí a koupím koubu. Jinak jestli ti to vadí že jsem ti potenciálně umožnil ušetřit tři kila, tak se ti omlouvám.
vašek16:57:44 17.01.2014
odpovědět 
     Re: krátké táhlo u kámoše
Kouba versus DMM a BD je něco jako PIGI čaj proti CTC Assamu.
Sysel18:19:57 17.01.2014
odpovědět 
      Re: krátké táhlo u kámoše
ok ale ne všem je souzeno lést v Yosemitech (finance, schopnosti, odvaha...). A takoví si radši koupí dva kouby místo jednoho DMMka, ale jinak věřím že máš pravdu, vypadá fakt skvěle a jak již jsem napsal. Z výše uvedených důvodů se takhle velkej kámoš už i mě vyplatil koupit od DMMka
vašek19:04:44 17.01.2014
odpovědět 
      Re: krátké táhlo u kámoše
pigi caj je uplne v pohode...
l.19:29:55 17.01.2014
odpovědět 
       Re: krátké táhlo u kámoše
Žejo. Já mám s těma dobrejma anglickejma čajema fakt problém. S mlíkem to nepiju, to mi na doživotí znechutili ve školce, a normálně si to musím dělat do litrový konvice, abych to zvládnul, dávka na šálek je hrozná. Jak v Turecku, tam se mi po třech jejich čajích (max decka) na lačno udělalo šoufl :))
P.13:41:45 18.01.2014
odpovědět 
        Re: krátké táhlo u kámoše
Po par letech v Anglii to radeji ten Pigi caj. Jinak lezl jsem roky s Koubou ajedinej duvod proc jsem je prestal pouzivat byl ze tady tezko koupim nahradu kdyz usz jsem nejakej zrusil.
Stepan Ptacek22:16:21 18.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi