Čau, dá se někde v Plzni lézt a trénit drytool? Leze to tu někdo? Viděl sem fotky stěny ve Škoda Parku, jak se na ní s piklema lezlo, ale byl jsem tam a nic takového tam není:(( Poradíte? Rád bych chodil pravidelně lézt, ale nevím kam. Jsem tu na škole no
Nevíte někdo kdo lezl v roce 1980 na Denali? P.Habeler ve své knize Cílem je vrchol vzpomíná, že v roce 1980 zachránili dva Čechy, kteří tam seděli naprosto apatičtí a v podstatě čekali a smrt a nakonec ještě byli naštvaní, protože byli "úplně v poho
Ahoj. Pokud by byl nekdo ochotny mi poradit nejaky jakoby itinerar na 14 denni trip po skalkach jizni Francie s lezenim kolem 6a-6b byl bych vdecen. Jedno ci dvojdelky po fixnim. Dvakrat jsem jiz byl napr.v Buoux , Tarnu, Orpiere, Ardeche ale je to uz dav
Zdar. Koupil jsem si friend DMM demon cam 4 (jednoosičkový). Hlavní důvod ke koupi byl že i přes to, že to je singleaxle, má ůžasný rozsah v porovnání např s jednoosičkovým koubou, ale trošku mě na něm zklamalo, že táhlo je příliš blízko čelistem. Nemáte
Nic ve zlém, ale to je adept na titul "blbý dotaz měsíce". Když už se ptáš a nezkusíš...nevěřím, že by tě to v nějakém obchodě zkusit nenechali, přeci jen to není dekáč za pětikilo...tak by možná bylo fajn o sobě něco napsat. On je celkem rozdíl jestli má člověk 170 nebo 195cm a 60 nebo 90 kilo.
Tahle vysoká plnivost má bohužel vliv na životnost, kterou snižuje. Kromě toho mi přijde Sir Joseph s ohledem na parametry vždy dražší nežli konkurenční výrobky.
Však taky Koteka není dělaná na pravidelné spaní jako turistické řady spacošu. To je jako si stěžovat, že v silničním Ferrari nedojedeš na chalupu v Beskydech a neodvezeš v něm složenou postel, skříň a velkou matracii z Ikeii. A k ceně? Kvalitní látky a kvalitní výroba v ČR se projeví na ceně více než v Asii dělaná konkurence. A s jakou konkurencí vlastně Koteku srovnáváš, chytráku? :-D
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba trek 3d od primy (nesrovnávám, jen dávám příklad) a ten se mnou zažil už dost spani myslim za ty roky a možná časem obměním za peří... Takže Joseph se rozpadne/roztrhá nebo vypelichatí? Nebo jak tomu rozumět? Díky
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba trek 3d od primy (nesrovnávám, jen dávám příklad) a ten se mnou zažil už dost spani myslim za ty roky a možná časem obměním za peří... Takže Joseph se rozpadne/roztrhá nebo vypelichatí? Nebo jak tomu rozumět? Díky
Odolnost vnitrniho a vnejsiho materialu, kterej je uplne tennouckej bude docela limitovat cetnost pouziti z hlediska mechanickyho poskozeni/opotrebeni a taky pomer a plnivost pouzityho peri je tak extremne delana na vykon ze castym pouzitim bude rychle ztracet tepelneizolacni vlastnosti ;-)
jj je to tak. ten vnejsi material (exel dry? snad to nepletu) je lehounky jako pirko ale bohuzel mechanicky moc nevrdrzi. tento spacak je urceny na akci kde jde o kazdy gram pri maximalizaci tepelneho komfortu. pri pravidelnem pouzivani jde rychle do kytek. pokud lezes ultra dardu a pocitas s moznym bivakem a mas penize - jdi do nej. chces li spacak s dlouhou vydrzi tak se mu vyhni. sir joseph vyrabi i jine, mechanicky odolnejsi...
Hele, ja nevim jak vy, ale kolik nocí v roce spíte řekněme v teplotách od cca +5C a níž řekněme max -15C, kde si ještě dovedu představit jeho použití. Ono to u většiny budu stěží třicet a to musí to peří při slušném skladování vydržet dost let.
Co se týká materiálu, tak sním nemám nejmenší problém (spaní ve stanu, nouzový bivakování na sněhu a to i bez karimatky, spaní ve winterraumech, ...), prostě pokud člověk není trotl a nehraje si třeba před spaním ve spacáku s nožem, tak se mu nemůže nic stát, stačí trochu přemýšlet. A věřím, když už ho někde drbneš, tak ti ho SJ za slušný peníz kvalitně opraví.
Je to jen o tom, jestli jsi ochoten do něj investovat a ušetřit váhu a objem v batohu, nebo raději ušetříš peníze.
Mam Koteku 500 a oproti jinym spacakum ma hodne uzkej strih v nohách. Mě to vyhovuje,ja mam pocit vetsiho tepelnýho konfortu. Ale jak jiz zminoval nekdo vys, zalezi na tve postave a radeji bych doporucovala vyzkouset v obchode.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.