LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Brno
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Uvazuju o zakoupeni Apline Up pro lezeni s dcerou (10 let). Jde mi jednak o bezpecne a snadne slanovani a take o to aby mne mohla odjistit (jasne ze ne pres telo), kdyz ji budu neco tahat.

Pri slanovani - jak velka sila je potreba pro stlac
 Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
ahoj, slaňování je úplně v pohodě i bez páky, natož s pákou.
Jediný co je asi dobrý řešit je
  Re: Alpine Up - zkusenosti22.01.2014
Diky. Mam od 9.1 do 9.8mm, takze tohle by melo bejt v pohode.
 Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
 Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
slaňování je naprosto jemná záležitost, tady to uvidíš v posledních pár vteřinách videa (smaž mezery
  Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
S Alpine Up velké zkušenosti nemám, ale posílám tip na obdobné jistitko. Vlastním Edelrid Mega Jul a
   Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Jištění bez samobloku umí, stejně jako slaňování. Stačí ho otočit zeleným kohoutkem k sobě - pak fun
   Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Popř. na tenká dvojčata ještě Edelrid micro jul (ale nevím, jestli např. na chlupatý 7,8 už není ten
   Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
O Mega Julu jsem slysel ze slanovani s nim je peklo - prekonat blokovani jistitka je pry dost narocn
    Re: Alpine Up - zkusenosti21.01.2014
Pravda že to chce trochu cviku a najít si způsob který vyhovuje tobě. V podstavě máš tři možnosti, j
     Re: Alpine Up - zkusenosti22.01.2014
Diky za info.
 Re: Alpine Up - zkusenosti06.09.2014
Vy, kdoz pouzivate Mega Jul, zkuseli jste na nem prusikovat? Tedy lezt jen s prusikem (ci nejakym ji

 skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Zdar, zakládám tohle vlákno jako takovej sinktank línejch skialpinistů. Budiž zde na jednom místě soustředěny spolkový chaty v Rakousku a Německu vhodný na túry, na něž se dá dojet autem (resp. řekněme parkoviště max cca 10 min od chaty). Filtrace chat na
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Oberst Klinke Hütte (
  Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Je ta silnička otevřená pro auta i v zimě?
   Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Pravda. Spíše asi není. Pravděpodobně se dá dojet k zámku v Kaiserau a pak 3,5 km. V zimě jsem tam n
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Lizumer (taxi snad za 7 EUR/os)
Dortmunder
Oberland
Linzer-Tauplitz
Edel
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
Edelweisshaus (Kaisers)
Madlenerhaus (lanovka + taxi)
Mörsbach (lanovka)
Jugend
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
bosruckhuette? ale to je trošku softmoverské - ale mě se tam líbilo.
  Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
To je přesně ten případ, kdy ti to filtr nenajde, protože nenjni "PKW erreichbar", protože
   Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
a jen tak se zeptám - co máš proti malým útulným penzionkům, které nejsou žádného spolku a kde se vy
    Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
+1 !!!

Pro pany, co s sebou berou damskou spolecnost: vyhodou penzionku je taky to, z
     Re: skialpy - autem až na chatu?22.01.2014
Ale jo, máte oba pravdu. Problém je kolenovrtství. Taky občas jedem do penzijónku nebo FW, ne že ne.
 Re: skialpy - autem až na chatu?21.01.2014
erfurter

 Biela voda (Brncalka)20.01.2014
V zaplave spatnych zprav z Tater (chcije, mlha, zadny ledy, zadnej snih, ..) snad jedna dobra:
o vikendu zmizela z parkoviste na Bielej vode (vychodisko na Chatu pri Zelenom Plese/Brncalku) budka i s hlidacem + zabrany ohranicujici parkoviste. Aut
 Re: Biela voda (Brncalka)22.01.2014
hmm, tak uz aj tu ukradli?
Nechat auto na Bielej vode, ziarska dolina a dalsie podobne parkov

 suunto20.01.2014
Moc vas prosim....neni tu nejaka dobra duse,co by mi zaslala cesky navod na suunto vector,,,ardodan@seznam.cz....:-)dekuji moc
 Re: suunto20.01.2014

 Ortoped20.01.2014
Ahoj
Neznáte v Praze někdo ortopeda přes prsty kromě Hebelky? Tam mi nabídli termín 27.2 což je teda krutě dlouhá objednací doba...
Díky
 Re: Ortoped20.01.2014
No to by mě taky zajímalo. Z toho, že se nedostaneš k Hebelkovi, si nic nedělej. Klidně ti tu jeho u
  Re: Ortoped21.01.2014
No to jsem přibližně dělala, jenže mi na prstu zůstala taková malá boulička a to už tam mám asi 2 mě
   Re: Ortoped21.01.2014
ORP centrum v Dejvicích. Pár lidí už vyzkoušelo co vím, a spokojenost. A prsty zvládají. A ne jen ty
 Re: Ortoped21.01.2014
ahoj,
je mi jasne, ze Ti jde asi ciste o Prahu, ale kdyby nahodou...ve Vysokem nad Jizerou je

 ledy v Tatrách20.01.2014
Nevíme někdo v jaké jsou situaci ledy v Tatrách? Skok, Veverkův.? Má cenu tam jet?
 Re: ledy v Tatrách21.01.2014
Ahoj. Přidávám se z dotazem. Byl někdo tento víkend? Jak vypadají ledy a mixy v okolí Zbojandy a Brn
  Re: ledy v Tatrách22.01.2014
daju sa

 Spacak18.01.2014
Ahoj,Chtel jsem se zeptat ,jestli nemate nekdo zkusenost s perovym spacakem Sir Joseph Koteka 850.
Nevim jestli neni moc tesny.Diky Michal
 Re: Spacak18.01.2014
hloupá odpověď smazaná adminem
  Re: Spacak18.01.2014
Kdybych ho mel tak si vlezu.
  Re: Spacak19.01.2014
Jaky dotaz, takova odpoved, takovy admin. :-)
  Re: Spacak20.01.2014
byla to dobra odpoved - vlez si do nej.
 Re: Spacak18.01.2014
já ho mám a vejdu se do něj
 Re: Spacak19.01.2014
Nic ve zlém, ale to je adept na titul "blbý dotaz měsíce". Když už se ptáš a nezkusíš...ne
 Re: Spacak19.01.2014
Tahle vysoká plnivost má bohužel vliv na životnost, kterou snižuje. Kromě toho mi přijde Sir Joseph
  Re: Spacak19.01.2014
Však taky Koteka není dělaná na pravidelné spaní jako turistické řady spacošu. To je jako si stěžova
   Re: Spacak20.01.2014
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
   Re: Spacak20.01.2014
Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
    Re: Spacak20.01.2014
Odolnost vnitrniho a vnejsiho materialu, kterej je uplne tennouckej bude docela limitovat cetnost po
     Re: Spacak20.01.2014
jj je to tak. ten vnejsi material (exel dry? snad to nepletu) je lehounky jako pirko ale bohuzel mec
     Re: Spacak20.01.2014
Hele, ja nevim jak vy, ale kolik nocí v roce spíte řekněme v teplotách od cca +5C a níž řekněme max
      Re: Spacak20.01.2014
To by ses s tou životností asi docela divil. Vidím, že nemáš zkušenosti s vysokou plnivostí.
 Re: Spacak20.01.2014
Mam Koteku 500 a oproti jinym spacakum ma hodne uzkej strih v nohách. Mě to vyhovuje,ja mam pocit ve

 Sandstone18.01.2014
http://www.ceskatelevize.cz/ porady/10718391566-sandstone/213471292350001/

 Drytool v Plzni18.01.2014
Čau, dá se někde v Plzni lézt a trénit drytool? Leze to tu někdo? Viděl sem fotky stěny ve Škoda Parku, jak se na ní s piklema lezlo, ale byl jsem tam a nic takového tam není:(( Poradíte? Rád bych chodil pravidelně lézt, ale nevím kam. Jsem tu na škole no
 Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Nefunguje ti email. Nejaké možnosti v Plzni jsou. Petr
  Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Ahoj, jsem taky z Plzně a o možnostech co píšeš bych se rád něco víc dozvěděl. Můj email je tady hop
   Re: Drytool v Plzni18.01.2014
Něco hnusného je u berounky. Pár rozbitých nejištěných drytool sraček. Pak je jedna soukromá stěna k
 Re: Drytool v Plzni19.01.2014
A proč se teda už neleze s cepínama ve škodaparku? Všichni sou na kobře a škodovka je opuštěná, přez
  Re: Drytool v Plzni23.01.2014
Protože bagr vole.

 Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Nevíte někdo kdo lezl v roce 1980 na Denali? P.Habeler ve své knize Cílem je vrchol vzpomíná, že v roce 1980 zachránili dva Čechy, kteří tam seděli naprosto apatičtí a v podstatě čekali a smrt a nakonec ještě byli naštvaní, protože byli "úplně v poho
 Re: Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Dan Navrátil a Jan Matuš?
Waterman, J. Surviving Denali: A Study of Accidents on Mount McKinl
  Re: Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali?18.01.2014
Díky!

1   ...   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Biela voda (Brncalka)
V zaplave spatnych zprav z Tater (chcije, mlha, zadny ledy, zadnej snih, ..) snad jedna dobra:
o vikendu zmizela z parkoviste na Bielej vode (vychodisko na Chatu pri Zelenom Plese/Brncalku) budka i s hlidacem + zabrany ohranicujici parkoviste. Auta budou tedy v noci stejne nehlidana jako drive, jen to bude bez poplatku ;- )
petr_pl19:04:40 20.01.2014
odpovědět 
 Re: Biela voda (Brncalka)
hmm, tak uz aj tu ukradli?
Nechat auto na Bielej vode, ziarska dolina a dalsie podobne parkoviska cez noc je dost adrenalinova zalezitost. Ked zmiznu len kolesa, majitel moze byt este happy
ik09:45:24 22.01.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi