Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Uvazuju o zakoupeni Apline Up pro lezeni s dcerou (10 let). Jde mi jednak o bezpecne a snadne slanovani a take o to aby mne mohla odjistit (jasne ze ne pres telo), kdyz ji budu neco tahat.
Pri slanovani - jak velka sila je potreba pro stlac
  Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 ahoj, slaňování je úplně v pohodě i bez páky, natož s pákou.
Jediný co je asi dobrý řešit je
    Re: Alpine Up - zkusenosti 22.01.2014 Diky. Mam od 9.1 do 9.8mm, takze tohle by melo bejt v pohode.
    Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 S Alpine Up velké zkušenosti nemám, ale posílám tip na obdobné jistitko. Vlastním Edelrid Mega Jul a
      Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Jištění bez samobloku umí, stejně jako slaňování. Stačí ho otočit zeleným kohoutkem k sobě - pak fun
      Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Popř. na tenká dvojčata ještě Edelrid micro jul (ale nevím, jestli např. na chlupatý 7,8 už není ten
      Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 O Mega Julu jsem slysel ze slanovani s nim je peklo - prekonat blokovani jistitka je pry dost narocn
        Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Pravda že to chce trochu cviku a najít si způsob který vyhovuje tobě. V podstavě máš tři možnosti, j
          Re: Alpine Up - zkusenosti 22.01.2014 Diky za info.
  Re: Alpine Up - zkusenosti 06.09.2014 Vy, kdoz pouzivate Mega Jul, zkuseli jste na nem prusikovat? Tedy lezt jen s prusikem (ci nejakym ji
skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Zdar, zakládám tohle vlákno jako takovej sinktank línejch skialpinistů. Budiž zde na jednom místě soustředěny spolkový chaty v Rakousku a Německu vhodný na túry, na něž se dá dojet autem (resp. řekněme parkoviště max cca 10 min od chaty). Filtrace chat na
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Oberst Klinke Hütte (
    Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Je ta silnička otevřená pro auta i v zimě?
      Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Pravda. Spíše asi není. Pravděpodobně se dá dojet k zámku v Kaiserau a pak 3,5 km. V zimě jsem tam n
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Lizumer (taxi snad za 7 EUR/os)
Dortmunder
Oberland
Linzer-Tauplitz
Edel
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Edelweisshaus (Kaisers)
Madlenerhaus (lanovka + taxi)
Mörsbach (lanovka)
Jugend
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 bosruckhuette? ale to je trošku softmoverské - ale mě se tam líbilo.
    Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 To je přesně ten případ, kdy ti to filtr nenajde, protože nenjni "PKW erreichbar", protože
      Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 a jen tak se zeptám - co máš proti malým útulným penzionkům, které nejsou žádného spolku a kde se vy
        Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 +1 !!!
Pro pany, co s sebou berou damskou spolecnost: vyhodou penzionku je taky to, z
          Re: skialpy - autem až na chatu? 22.01.2014 Ale jo, máte oba pravdu. Problém je kolenovrtství. Taky občas jedem do penzijónku nebo FW, ne že ne.
Biela voda (Brncalka) 20.01.2014 V zaplave spatnych zprav z Tater (chcije, mlha, zadny ledy, zadnej snih, ..) snad jedna dobra:
o vikendu zmizela z parkoviste na Bielej vode (vychodisko na Chatu pri Zelenom Plese/Brncalku) budka i s hlidacem + zabrany ohranicujici parkoviste. Aut
  Re: Biela voda (Brncalka) 22.01.2014 hmm, tak uz aj tu ukradli?
Nechat auto na Bielej vode, ziarska dolina a dalsie podobne parkov
suunto 20.01.2014 Moc vas prosim....neni tu nejaka dobra duse,co by mi zaslala cesky navod na suunto vector,,,ardodan@seznam.cz....:-)dekuji moc
  Re: suunto 20.01.2014
Ortoped 20.01.2014 Ahoj
Neznáte v Praze někdo ortopeda přes prsty kromě Hebelky? Tam mi nabídli termín 27.2 což je teda krutě dlouhá objednací doba...
Díky
  Re: Ortoped 20.01.2014 No to by mě taky zajímalo. Z toho, že se nedostaneš k Hebelkovi, si nic nedělej. Klidně ti tu jeho u
    Re: Ortoped 21.01.2014 No to jsem přibližně dělala, jenže mi na prstu zůstala taková malá boulička a to už tam mám asi 2 mě
      Re: Ortoped 21.01.2014 ORP centrum v Dejvicích. Pár lidí už vyzkoušelo co vím, a spokojenost. A prsty zvládají. A ne jen ty
  Re: Ortoped 21.01.2014 ahoj,
je mi jasne, ze Ti jde asi ciste o Prahu, ale kdyby nahodou...ve Vysokem nad Jizerou je
ledy v Tatrách 20.01.2014 Nevíme někdo v jaké jsou situaci ledy v Tatrách? Skok, Veverkův.? Má cenu tam jet?
  Re: ledy v Tatrách 21.01.2014 Ahoj. Přidávám se z dotazem. Byl někdo tento víkend? Jak vypadají ledy a mixy v okolí Zbojandy a Brn
    Re: ledy v Tatrách 22.01.2014 daju sa
Spacak 18.01.2014 Ahoj,Chtel jsem se zeptat ,jestli nemate nekdo zkusenost s perovym spacakem Sir Joseph Koteka 850.
Nevim jestli neni moc tesny.Diky Michal
  Re: Spacak 18.01.2014 hloupá odpověď smazaná adminem
    Re: Spacak 18.01.2014 Kdybych ho mel tak si vlezu.
    Re: Spacak 19.01.2014 Jaky dotaz, takova odpoved, takovy admin. :-)
    Re: Spacak 20.01.2014 byla to dobra odpoved - vlez si do nej.
  Re: Spacak 18.01.2014 já ho mám a vejdu se do něj
  Re: Spacak 19.01.2014 Nic ve zlém, ale to je adept na titul "blbý dotaz měsíce". Když už se ptáš a nezkusíš...ne
  Re: Spacak 19.01.2014 Tahle vysoká plnivost má bohužel vliv na životnost, kterou snižuje. Kromě toho mi přijde Sir Joseph
    Re: Spacak 19.01.2014 Však taky Koteka není dělaná na pravidelné spaní jako turistické řady spacošu. To je jako si stěžova
      Re: Spacak 20.01.2014 Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
      Re: Spacak 20.01.2014 Ahoj, mužeete mi prosim jako pozorovateli vysvetlit proc neni urcenej na casty spani? Vlastnim treba
        Re: Spacak 20.01.2014 Odolnost vnitrniho a vnejsiho materialu, kterej je uplne tennouckej bude docela limitovat cetnost po
          Re: Spacak 20.01.2014 jj je to tak. ten vnejsi material (exel dry? snad to nepletu) je lehounky jako pirko ale bohuzel mec
          Re: Spacak 20.01.2014 Hele, ja nevim jak vy, ale kolik nocí v roce spíte řekněme v teplotách od cca +5C a níž řekněme max
            Re: Spacak 20.01.2014 To by ses s tou životností asi docela divil. Vidím, že nemáš zkušenosti s vysokou plnivostí.
  Re: Spacak 20.01.2014 Mam Koteku 500 a oproti jinym spacakum ma hodne uzkej strih v nohách. Mě to vyhovuje,ja mam pocit ve
Drytool v Plzni 18.01.2014 Čau, dá se někde v Plzni lézt a trénit drytool? Leze to tu někdo? Viděl sem fotky stěny ve Škoda Parku, jak se na ní s piklema lezlo, ale byl jsem tam a nic takového tam není:(( Poradíte? Rád bych chodil pravidelně lézt, ale nevím kam. Jsem tu na škole no
  Re: Drytool v Plzni 18.01.2014 Nefunguje ti email. Nejaké možnosti v Plzni jsou. Petr
    Re: Drytool v Plzni 18.01.2014 Ahoj, jsem taky z Plzně a o možnostech co píšeš bych se rád něco víc dozvěděl. Můj email je tady hop
      Re: Drytool v Plzni 18.01.2014 Něco hnusného je u berounky. Pár rozbitých nejištěných drytool sraček. Pak je jedna soukromá stěna k
  Re: Drytool v Plzni 19.01.2014 A proč se teda už neleze s cepínama ve škodaparku? Všichni sou na kobře a škodovka je opuštěná, přez
    Re: Drytool v Plzni 23.01.2014 Protože bagr vole.
Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali? 18.01.2014 Nevíte někdo kdo lezl v roce 1980 na Denali? P.Habeler ve své knize Cílem je vrchol vzpomíná, že v roce 1980 zachránili dva Čechy, kteří tam seděli naprosto apatičtí a v podstatě čekali a smrt a nakonec ještě byli naštvaní, protože byli "úplně v poho
  Re: Kteří dva Češi lezli v roce 1980 na Denali? 18.01.2014 Dan Navrátil a Jan Matuš?
Waterman, J. Surviving Denali: A Study of Accidents on Mount McKinl
1
...
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
...
2263
skialpy - autem až na chatu? Zdar, zakládám tohle vlákno jako takovej sinktank línejch skialpinistů. Budiž zde na jednom místě soustředěny spolkový chaty v Rakousku a Německu vhodný na túry, na něž se dá dojet autem (resp. řekněme parkoviště max cca 10 min od chaty). Filtrace chat na stránkách AV tohle šéfuje nějak špatně. honza 08:51:57 21.01.2014odpovědět
    Re: skialpy - autem až na chatu? Je ta silnička otevřená pro auta i v zimě? honza 09:09:23 21.01.2014odpovědět
      Re: skialpy - autem až na chatu? Pravda. Spíše asi není. Pravděpodobně se dá dojet k zámku v Kaiserau a pak 3,5 km. V zimě jsem tam nikdy nebyl. Kóďa 13:08:17 21.01.2014odpovědět
  Re: skialpy - autem až na chatu? Lizumer (taxi snad za 7 EUR/os)
Dortmunder
Oberland
Linzer-Tauplitz
Edelraute
09:05:39 21.01.2014odpovědět
  Re: skialpy - autem až na chatu? Edelweisshaus (Kaisers)
Madlenerhaus (lanovka + taxi)
Mörsbach (lanovka)
Jugendhaus Obernberg
Dresdner (lanovka) 09:50:05 21.01.2014odpovědět
  Re: skialpy - autem až na chatu? bosruckhuette? ale to je trošku softmoverské - ale mě se tam líbilo. Lukas B. 13:17:08 21.01.2014odpovědět
    Re: skialpy - autem až na chatu? To je přesně ten případ, kdy ti to filtr nenajde, protože nenjni "PKW erreichbar", protože je parkáč (údajně) celejch 5 min od chaty. Dobrej tip. honza 13:31:04 21.01.2014odpovědět
      Re: skialpy - autem až na chatu? a jen tak se zeptám - co máš proti malým útulným penzionkům, které nejsou žádného spolku a kde se vyspíš a nasnídáš od dvacky (no, spíš pětadvacky třicítky, seberiticky uznávám) vejš? třeba Gasthof Haneburger? a asi tři tisíce dalších? večer přijedeš z tůry okolo půl pátý k autu, popojedeš k místnímu infocentru (k první svítící hospodě) a začneš se ptát - a pokud to není echt lanovková oblast tak do půlhodinky někde bydlíš. Lukas B. 14:25:21 21.01.2014odpovědět
        Re: skialpy - autem až na chatu? +1 !!!
Pro pany, co s sebou berou damskou spolecnost: vyhodou penzionku je taky to, ze tam nikdo nechrape a i vase mila polovicka se vyspi doruzova.
Pro stadni vypravy se pak hodi apartman, alias Ferienwohnung, ten uz casto vyjde i levneji, nez chalupa vcetne AV slevy.
Howgh,
Lenka K. Lenka K. 16:54:58 21.01.2014odpovědět
          Re: skialpy - autem až na chatu? Ale jo, máte oba pravdu. Problém je kolenovrtství. Taky občas jedem do penzijónku nebo FW, ne že ne. honza 08:24:37 22.01.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: