Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English ukotveni balkny 22.01.2014 Ahoj, jak nejlepe ukotvit balknu do panelu? pouzivate hnozdinku M10 ( mosaz ), nebo nejake vychytanejsi reseni? Diky p.s. drevenou desku s buldoky a nasledne na ni davat balknu se mi nechce,hledam neco primo na panel.
  Re: ukotveni balkny 22.01.2014 Do panelu stačej kovový hmoždinky jak píšeš.
    Re: ukotveni balkny 22.01.2014 Jestli máš s tímto problém, zavolej si hodinovýho manžela. A nebo na hodinu nějakou holku...
      Re: ukotveni balkny 22.01.2014 vtipalek.. s malym pindikem.. :)
    Re: ukotveni balkny 22.01.2014 super dik
  Re: ukotveni balkny 22.01.2014 Kurna, co resis chlape, v betonu drzi naprosto cokoliv:) Takovej sadrokarton, je je teprve konstrukc
    Re: ukotveni balkny 22.01.2014 to ti verim.. jinak par balken uz sem i osobne do panelu daval, tenkrat na klasickou umelou a ideal
  Re: ukotveni balkny 22.01.2014 já ji mám ukotvenou plastovýma průměr asi 12 nebo 14, a šrouby klasický vruty co jsou do dřeva, asi
Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 21.01.2014 Zdravím,
v rámci mé bakalářské práce jsem vytvořil informační materiál, který obsahuje přehled a základní charakteristiku umělých lezeckých stěn v Pardubickém kraji.
      Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 21.01.2014 Ahoj, muzu se zeptat, co studujes? projekt peknej! :)
        Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 21.01.2014 Ahoj, díky za ohlas :) studuji Rekreologii na OU v Ostravě.
          Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Titul pro nic jen aby byl titul. Pak je chytrý.
k n
            Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 No pokud by díky tomu studiu lidi uměli dělat takové projekty jako je ten jeho, tak to není špatný :
      Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Co je to za blbost? O tom přeci provozovatel nemůže rozhodovat.
  Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Ještě chybí stěna v Chocni (viz např
  Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Pěkný, teda člověk se pořád diví, co všechno lze studovat. Mám hloupý dotaz, co je to externí a inte
    Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Ty vis co to znamena? Docela by mne zajimalo co si predstavujes pod oborem, ktery dotycny studuje. U
      Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Protože studneti technických oborů vědí, že ostatní obory jsou jen flákárna! Např různý ekonomky, hu
        Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Studoval jsem dvě vysoké školy (technickou a humanitní) a ani jedna mně nepřišla jako flákárna. Spíš
          Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 22.01.2014 Milí lezci umíte vůbec něco jiného než se hádat a dokazovat kdo z Vás je nejlepší ???
            Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 Tak jsem si tu stránku prostudoval a pokud s tímto obhájíš titul Bc. - tak to je fakt školství úplně
              Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 Tak at se poucime, hod sem prosim odkazy na nejake takove podprumerne rocnikovky studentu ze stredni
            Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 To je diskuse. Z ceho usuzujes ze se nekdo hada?
      Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 každej ví, že ekonomové nic netvoří a přiživují se svými spekulacemi na práci výrobního průmyslu...j
        Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 Jojo, teorie nadhodnoty a její přivlastňování kapitalistickou třídou. Dialektika materialismu. Třídn
          Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 jen doplňující otázka, tvůj příspěvek byl myšlenej ironicky a ve skutečnosti říkáš, že jan se svým t
            Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 no je to starej kontrarozvedcik.. trosku se v tom pohyboval, tak vi o cem mluvi... a ted vi ze chce
              Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 24.01.2014 Jasně, ten chlapík na Václaváku se polil benzínem a shořel, protože mu západní rozvědky nakukaly, že
                Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 24.01.2014 z čehož si vzal (když tohle začalo u ekonomů) poslední horošéf jen tu chladnou hlavu a nakrad si 160
          Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 23.01.2014 Pane Turku proč máte na svém webu tolik reklam, když si chce člověk přečíst článek z vašich stránek
            Re: Umělé lezecké stěny v Pardubickém kraji 24.01.2014 Pane beze jména, nebudu zaplácávat Lezce věcmi, které s ním zjevně nesouvisí. Napište mi, nebo zavol
maroko 21.01.2014 Ahoj kamarádi lezci, prosím vás, nemáte někdo doma lezeckého průvodce na oblast - Taghia v Maroku? Díky moc Viktor.
foto dne 21.01.2014 Těším se, že zítra přijde třeba "Rovná skoba" :)
Kdysi mě podobnou informační lavinou jeden člověk fascinoval. Se třeba jelo autem kolem hromady písku a on řekl: hromada písku. Kouknul jsem se na něj, co bude následovat - třeba jaká ta hr
  Re: foto dne 21.01.2014 Taky jsem na to chvíli koukal a pak jsem objevil pod tvým přispěvkem jeden, stejně hodnotnej a to je
  Re: foto dne 21.01.2014 Rovnou skobu mám někde taky, ale až jednou bude, tak napíšu jen Skoba. Nebo Skoba ve skále něco na t
    Re: foto dne 21.01.2014 Jen tak na nás, nic lepšího nezasloužíme.
Navrhuju to nazvat prostě: Lezecké zátiší. Anebo: F
Pád na koule 21.01.2014 Čau, asi trochu netradiční dotaz, bouldruju na umělce a pokaždý se někde trochu jebnu, většinou do holení kosti. Jak tak občas lezu už mě párkrát napadlo, že spadnou zrovna v místě, kde mám mezi nohama vyčnívající trojúhelník nebo bouli apod. by mohla bej
  Re: Pád na koule 21.01.2014 No vyloučit se to nedá, co ti budu vykládat.
Myslím, že dobrá inspirace, jak takhle rizikové
  Re: Pád na koule 21.01.2014 "...jaký máte zkušenosti s pádama na koule?"
Fakt díky teď se v práci nemůž
    Re: Pád na koule 21.01.2014 A co teprve když koulema spadneš na nějákou ku..u :D
    Re: Pád na koule 21.01.2014 Jeste bych doporucil nejake obtahnute elastacky, a bez tricka.
  Re: Pád na koule 21.01.2014 chlapi neblbnětee, já to myslim vážně..ten suspík je z nějakýho tvrzenýho plastu, jde mi o to, jestl
    Re: Pád na koule 21.01.2014 Kdyz může být vyhlášená soutěž o nejhorší film, či nejabsurdnější poplatek, proč nevyhlásit soutěž o
      Re: Pád na koule 21.01.2014 Hele žerty stranou, kdo z vás někdy neozkoušel lezeckou techniku pěti bodů.
    Re: Pád na koule 21.01.2014 No tak obava je to urcite opravnena a suspik je super reseni. Ma to ale jedno uskali. Uplne tim omez
    Re: Pád na koule 21.01.2014 jeste jsem nikdy nikoho pri bouldrovani spadnout na koule nevidel..ale nekdo bejt prvni musi, ne? :D
  Re: Pád na koule 21.01.2014 máš pravdu, proto ale platí základní pravidlo techniky lezení: lez (a padej) nohama směrem doooolu.
  Re: Pád na koule 21.01.2014 Suspik je nahovno to ho potom nemozes vuzivat na nohand resty a ani na zakladanie do spar ked ho bud
    Re: Pád na koule 21.01.2014 čau! No, hlavně suspenzory, který jsem viděl chrání např. proti letícímu míčku, atd. Nejsem si uplně
    Re: Pád na koule 21.01.2014 No mám to trochu větší no. I takhle už mi to překáží a to ho mám při lezení scvrkklýho, právě ze str
  Re: Pád na koule 21.01.2014 Lez převisy, tam se můžeš maximálně zadrhnout, pak je otázkou jestli jsi už visel za kolue v převisu
    Re: Pád na koule 21.01.2014 Auu..
  Re: Pád na koule 22.01.2014 Hele, já to mám vyzkoušený a funguje to. Používám klasický suspík - co je třeba na karate. Nejdříve
    Re: Pád na koule 22.01.2014 Jak to dopadlo?
      Re: Pád na koule 22.01.2014 zatim se neoziva,tudy asi cesta nevede...cest pamatce pionyru boulderovani se suspenzorem!
        Re: Pád na koule 22.01.2014 Já jsem si to už chvíli myslel, že tu dost lidí nepíše hlavou a rukama ale koulema..a teď se to potv
          Re: Pád na koule 23.01.2014 Hochu, pravdu díš, akorát já už to sleduji několik let...
      Re: Pád na koule 23.01.2014 Ahoj, tak se ozývám. Nebudeš věřit, co se mi stalo. Byl jsem nějakej rozlítanej a tak když jsem šel
            Re: Pád na koule 23.01.2014 výhoda by byla, že vrátit zboží asi nepujde, ale když se netrefíš s výškou váčku, můžeš si to s něký
    Re: Pád na koule 23.01.2014 díky Tobě jsem právě poprskala čajem celej monitor:-)
      Re: Pád na koule 23.01.2014 ;-)
Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Uvazuju o zakoupeni Apline Up pro lezeni s dcerou (10 let). Jde mi jednak o bezpecne a snadne slanovani a take o to aby mne mohla odjistit (jasne ze ne pres telo), kdyz ji budu neco tahat.
Pri slanovani - jak velka sila je potreba pro stlac
  Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 ahoj, slaňování je úplně v pohodě i bez páky, natož s pákou.
Jediný co je asi dobrý řešit je
    Re: Alpine Up - zkusenosti 22.01.2014 Diky. Mam od 9.1 do 9.8mm, takze tohle by melo bejt v pohode.
    Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 S Alpine Up velké zkušenosti nemám, ale posílám tip na obdobné jistitko. Vlastním Edelrid Mega Jul a
      Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Jištění bez samobloku umí, stejně jako slaňování. Stačí ho otočit zeleným kohoutkem k sobě - pak fun
      Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Popř. na tenká dvojčata ještě Edelrid micro jul (ale nevím, jestli např. na chlupatý 7,8 už není ten
      Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 O Mega Julu jsem slysel ze slanovani s nim je peklo - prekonat blokovani jistitka je pry dost narocn
        Re: Alpine Up - zkusenosti 21.01.2014 Pravda že to chce trochu cviku a najít si způsob který vyhovuje tobě. V podstavě máš tři možnosti, j
          Re: Alpine Up - zkusenosti 22.01.2014 Diky za info.
  Re: Alpine Up - zkusenosti 06.09.2014 Vy, kdoz pouzivate Mega Jul, zkuseli jste na nem prusikovat? Tedy lezt jen s prusikem (ci nejakym ji
skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Zdar, zakládám tohle vlákno jako takovej sinktank línejch skialpinistů. Budiž zde na jednom místě soustředěny spolkový chaty v Rakousku a Německu vhodný na túry, na něž se dá dojet autem (resp. řekněme parkoviště max cca 10 min od chaty). Filtrace chat na
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Oberst Klinke Hütte (
    Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Je ta silnička otevřená pro auta i v zimě?
      Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Pravda. Spíše asi není. Pravděpodobně se dá dojet k zámku v Kaiserau a pak 3,5 km. V zimě jsem tam n
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Lizumer (taxi snad za 7 EUR/os)
Dortmunder
Oberland
Linzer-Tauplitz
Edel
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 Edelweisshaus (Kaisers)
Madlenerhaus (lanovka + taxi)
Mörsbach (lanovka)
Jugend
  Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 bosruckhuette? ale to je trošku softmoverské - ale mě se tam líbilo.
    Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 To je přesně ten případ, kdy ti to filtr nenajde, protože nenjni "PKW erreichbar", protože
      Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 a jen tak se zeptám - co máš proti malým útulným penzionkům, které nejsou žádného spolku a kde se vy
        Re: skialpy - autem až na chatu? 21.01.2014 +1 !!!
Pro pany, co s sebou berou damskou spolecnost: vyhodou penzionku je taky to, z
          Re: skialpy - autem až na chatu? 22.01.2014 Ale jo, máte oba pravdu. Problém je kolenovrtství. Taky občas jedem do penzijónku nebo FW, ne že ne.
Biela voda (Brncalka) 20.01.2014 V zaplave spatnych zprav z Tater (chcije, mlha, zadny ledy, zadnej snih, ..) snad jedna dobra:
o vikendu zmizela z parkoviste na Bielej vode (vychodisko na Chatu pri Zelenom Plese/Brncalku) budka i s hlidacem + zabrany ohranicujici parkoviste. Aut
  Re: Biela voda (Brncalka) 22.01.2014 hmm, tak uz aj tu ukradli?
Nechat auto na Bielej vode, ziarska dolina a dalsie podobne parkov
suunto 20.01.2014 Moc vas prosim....neni tu nejaka dobra duse,co by mi zaslala cesky navod na suunto vector,,,ardodan@seznam.cz....:-)dekuji moc
  Re: suunto 20.01.2014
Ortoped 20.01.2014 Ahoj
Neznáte v Praze někdo ortopeda přes prsty kromě Hebelky? Tam mi nabídli termín 27.2 což je teda krutě dlouhá objednací doba...
Díky
  Re: Ortoped 20.01.2014 No to by mě taky zajímalo. Z toho, že se nedostaneš k Hebelkovi, si nic nedělej. Klidně ti tu jeho u
    Re: Ortoped 21.01.2014 No to jsem přibližně dělala, jenže mi na prstu zůstala taková malá boulička a to už tam mám asi 2 mě
      Re: Ortoped 21.01.2014 ORP centrum v Dejvicích. Pár lidí už vyzkoušelo co vím, a spokojenost. A prsty zvládají. A ne jen ty
  Re: Ortoped 21.01.2014 ahoj,
je mi jasne, ze Ti jde asi ciste o Prahu, ale kdyby nahodou...ve Vysokem nad Jizerou je
1
...
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
...
2263
Alpine Up - zkusenosti Uvazuju o zakoupeni Apline Up pro lezeni s dcerou (10 let). Jde mi jednak o bezpecne a snadne slanovani a take o to aby mne mohla odjistit (jasne ze ne pres telo), kdyz ji budu neco tahat.
Pri slanovani - jak velka sila je potreba pro stlaceni te packy? Zvladne to mala holka i jednou rukou?
Pri jisteni prvolezce v samoblok modu - jak velka sila je potreba pro odblokovani jistitka a spusteni prvolezce?
Diky za rady. Tipy na obdobna jistitka jsou vitane.
Lukas
Lukas 09:48:05 21.01.2014odpovědět
  Re: Alpine Up - zkusenosti ahoj, slaňování je úplně v pohodě i bez páky, natož s pákou.
Jediný co je asi dobrý řešit je otázka lana a jeho tloušťky. Sice uvádí až 10,5mm, ale v praxi takový lano po pár měsících používání chlupatěním ztloustne a hůř se podává. Pod 10mm nebudeš mít problém. 10:26:48 21.01.2014odpovědět
    Re: Alpine Up - zkusenosti Diky. Mam od 9.1 do 9.8mm, takze tohle by melo bejt v pohode. Lukas 14:37:24 22.01.2014odpovědět
  Re: Alpine Up - zkusenosti http://www.youtube.com/ watch?annotation_id=annotation_ 452896&feature=iv&src_vid=r_HjAFtgQME&v=EogWFgH_5kE10:38:39 21.01.2014odpovědět
  Re: Alpine Up - zkusenosti slaňování je naprosto jemná záležitost, tady to uvidíš v posledních pár vteřinách videa (smaž mezery), stačí jedním prstem..
http://www.youtube.com/ watch?v=ZQrH9xQ242o Tomáš 10:46:35 21.01.2014odpovědět
    Re: Alpine Up - zkusenosti S Alpine Up velké zkušenosti nemám, ale posílám tip na obdobné jistitko. Vlastním Edelrid Mega Jul a jsem naprosto spokojen.
Je podobně univerzální jako Alpine Up, poloautomatická funkce při jištění prvolezce, samoblok při dobírání druholezce na štandu, slaňování možně v samoblokovacím módu i bez. Je menší, lehčí a stojí okolo 700. http://www.youtube.com/ watch?v=FpQocYmjyD0 (smazat mezeru). Oproti Alpine Up má pouze jednu "nevýhodu" a to, že neumí jistit prvolezce bez samobloku jako normálním kýblem. Deny 11:11:57 21.01.2014odpovědět
      Re: Alpine Up - zkusenosti Jištění bez samobloku umí, stejně jako slaňování. Stačí ho otočit zeleným kohoutkem k sobě - pak funguje jako klasický kýbl. http://www.youtube.com/watch?v=PEU_R2z4YhY#t=272 milon 11:32:38 21.01.2014odpovědět
      Re: Alpine Up - zkusenosti Popř. na tenká dvojčata ještě Edelrid micro jul (ale nevím, jestli např. na chlupatý 7,8 už není ten microjul moc malej). honza 12:07:49 21.01.2014odpovědět
      Re: Alpine Up - zkusenosti O Mega Julu jsem slysel ze slanovani s nim je peklo - prekonat blokovani jistitka je pry dost narocne a unavujici, takze to ve vysledku nikdo nepouziva. Jake jsou tvoje zkusenosti ze slanovani (na 2 pramenech)? Dik. Hook 12:13:29 21.01.2014odpovědět
        Re: Alpine Up - zkusenosti Pravda že to chce trochu cviku a najít si způsob který vyhovuje tobě. V podstavě máš tři možnosti, jak korigovat slanění. Pouze pomocí toho zeleného oka, nebo chytnout celé jistítko a naklánět ho (ukázáno ve videu), nebo pomocí karabiny (taky na videu). Mě osobně nejvíce vyhovuje ho chytit celé a naklánět. Slaníš dost plynule. Asi nejjednodušší a bez potřeby tréninku je ale slanění za použití té karabiny jako páky, pak to jede jak po másle.
Ještě bych zmínil, že vše mám odzkoušeno na lanu mammut transformer 9.8 rok a půl starém Deny 13:21:38 21.01.2014odpovědět
          Re: Alpine Up - zkusenosti Diky za info. Hook 14:47:26 22.01.2014odpovědět
  Re: Alpine Up - zkusenosti Vy, kdoz pouzivate Mega Jul, zkuseli jste na nem prusikovat? Tedy lezt jen s prusikem (ci nejakym jinym jumarem a Mega Jul jako blokantem?
S Alpine Up to jde pomerne snadno, muzete prosim vyzkouset?
Diky Pepa 15:56:00 06.09.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: