Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 Teoretická otázka ... je možné lézt s půlkama, který nejsou stejný? Tzn. dvě různý značky a vlastnosti lana (dýlka samo stejná)? Může tam být nějaká past, co se bezpečnosti týče?
    Re: Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 ale nemusí. pokud obě žere přibliřně stejně ochotně stejnej kyblík, potom není problém. pokud ne, da
    Re: Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 To "může" jsem vztahoval ne ke komplikacím, nýbrž k používání. Používáme s kámošem již dlo
  Re: Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 Nemůže. Čistě teoreticky by při rozdílné průtažnosti (tuhosti) lan při slaňování mohlo dojít k posun
    Re: Půlky, každá jiný typ 06.02.2014 mám žlutý a červený (ok, jsou to mixy barev, ale já jim tak říkám) Duostary koupené současně a už na
  Re: Půlky, každá jiný typ 07.02.2014 Na dvoch rôznych polovičných lanách môžeš súčasne liezť úplne pokojne. Samozrejme za dodržania metod
  Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Na začátek tím podle mě nic nezkazíš. Sám jsem koupil jetej Ocún twist, co ho dávali do basic setu a
    Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Jdi si ho vyzkoušet a sedni si do něj (na prodejně se cvakneš do smyčky). Zkus i jiné pro porovnání
    Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Trošku mám strach z té gumy:-\ za ty prachy neočekávám že to bude nějaká špička. Na stěnu zajdu pří
      Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Je to novinka na letošek od OCÚNu . Při testování na stěně nebyl žádnej problém. Klíďo bych to srovn
      Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Ono se ti za dva měsíce taky může stát, že většinu toho setu rozprodáš, protože zjistíš, že chceš ji
        Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Díky všem za názor. Ještě to zvážím
          Re: Ocún Climbing WeBee set 06.02.2014 Ahoj,
na začátek to je úplně jedno co si koupiš, až po čase zjisitíš co ti vyhovuje- jestli p
          Re: Ocún Climbing WeBee set 06.02.2014 anebo si výbavu pijč přímo na stěně, pár tejdnů testuj a pokud ti sedne pak ji kup.
v případě
Lezení Brela 04.02.2014 Ahoj,
chystáme se do Chorvatska a rádi bychom navštívili lezeckou oblast Brela případně Omnyš. Nepodařilo se mi na netu sehnat průvodce, neporadíte někdo? Či neměl by nějaký dobrý člověk svého průvodce tištěného a nemohl by mi zaslat v pdf???
    Re: Lezení Brela 05.02.2014 Ten pruvodce, co uvadis, je vcelku na prd. Zkusili jsme podle nej lezt. ale pak jsme si zajeli do Sp
      Re: Lezení Brela 05.02.2014 Hledej shop.lezec.cz Croatia - Climbing guide a můžeš si lezení připravit před cestou tam.
  Re: Berliner Hütte 04.02.2014 Byli jsme tam onehdá na Schwarzensteinu, navázaný jsme byli, žádný trhliny vidět nebyly (ale trefili
Ange vs. alpha trad 02.02.2014 Pěkný den přeji, nemá někdo z vás srovnání expresek petzl ange a dmm alpha trad? oboje drátovky s keylockem, oboje přibližně stejně těžké (lehké), oboje přibližně stejně drahé. které by jste doporučili?
Díky
  Re: Ange vs. alpha trad 02.02.2014 Spíše DMM nebo BD HoodWire. Mně se ty Petzly špatně cvakaly, bo ten plastík u kloubu mně nutí si dáv
  Re: Ange vs. alpha trad 02.02.2014 Je to otázka sympatií.
Kvalitativně jsou hodně podobné. Oboje jsou malé (odpovídají nízké vá
  Re: Ange vs. alpha trad 03.02.2014 nejdřív si sám vyzkoušej. znám dost lidí, kterým se cvakají jakékoli malé kararábky špatně a těch 15
    Re: Ange vs. alpha trad 04.02.2014 150 g vůbec nic neřeší.
Jinak DMM jsou zpravidla super výrobky, maximálně propracované. Petz
zimní bouldering 02.02.2014 Ahoj, jak řešíte udržení nohou v teple při bouldrování v zimě? Já když se párkrát přezuju boty/lezečky, tak mám zmrzlé prsty, že můžu jít za 1,5 domů (když mrzne). Používáte do bot nejaké vyhříváky? Na netu mají jednorázové - nechci, nebo na baterie, ale
  Re: zimní bouldering 02.02.2014 horkej čaj se zázvorem, chilli pasta - billa 30 Kč
  Re: zimní bouldering 02.02.2014 tip- zůstan radši doma za kamnama
    Re: zimní bouldering 02.02.2014 On se neptá, jestli má jít bouldrovat, nebo ne...ptá se, co dělat aby nemrznul...tyto rady na lezci
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 Nezůstávám v lezečkách moc dlouho a když je sundám, nechám je v teple - třeba pod bundou.
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 Blbě, nohy prostě skoro vždycky zmrznou. Při sundání hodit lezky pod bundu je fajn, ale i tak ti civ
    Re: zimní bouldering 03.02.2014 ošlivý starý sněhule - to je ten recept. ne pohorky a tuplem ne s koženým futrem - pro časté přezouv
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 hm... sněhule zvážím. je pravda že nosím kožený pohorky...nic moc polstr... díky za tip. ty baterkam
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 Čau, sněhule, nebo cokoli huňatýho určitě dobrej nápad. Já teda když je míň jak -10 tak nevylejzám a
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 mně na zrmzlý končetiny pomáhaj ženský stehna. takže lízt na střídačku a ten co je zmrzlej si pak n
    Re: zimní bouldering 03.02.2014 tlusté ponožky do lezeček, používáno již několik let...
      Re: zimní bouldering 03.02.2014 a je to vůbec legální?
        Re: zimní bouldering 04.02.2014 Clovece, to je dotaz. tak bych rekl, ze asi podle oblasti....
        Re: zimní bouldering 04.02.2014 Není. Tlustý ponožky do lezaček zakazuje Ženevská konvence o nepoužívání chemických a biologických z
          Re: zimní bouldering 04.02.2014 pokud používáš ponožky v mrazu je biologické znečištění minimalizováno a dle posledního rozhodnutí U
            Re: zimní bouldering 05.02.2014 Zdá se, že tomu rozumíš, proto se tě jako odborníka zeptám - když odmítnu správnímu orgánu podat ve
  Re: zimní bouldering 04.02.2014 Já mám se zmrzlejma nohama taky celkem problém. Řešim to kombinací některých výše uvedených tipů plu
    Re: zimní bouldering 04.02.2014 hotový bláznoství ;))
  Re: zimní bouldering 04.02.2014 ohníček?
  Re: zimní bouldering 05.02.2014 Boreal dělá zateplený lezečky pro zimní lezení, ale pochybuju že jsou vhodný na bouldrování. Nikdy j
    Re: zimní bouldering 06.02.2014 nemáš tip na nějaký taková levný vyhřívaný vložky ? :)
      Re: zimní bouldering 06.02.2014 hlavně nepodcenit rozehřání nebo si něco urvete...mám už zkušenost:(
      Re: zimní bouldering 06.02.2014 To né, protože to teprve chystám koupit a zabudovat frajerce do lyžáků, bo ji furt mrznou nohy. Vzpo
        Re: zimní bouldering 07.02.2014 no ony se dělají ale stojí přes 4 tis...sněhule to jistí
  Re: zimní bouldering 06.02.2014 1) Letos není žádná zima
2) Dobré jsou cyklististické zimní návleky bez ustřižené díry pro ku
    Re: zimní bouldering 06.02.2014 Nebylo by lepší, než řešit jak na to aby nemrzly nohy, na tý bouldrovce zatopit. Takový "Musgrá
      Re: zimní bouldering 07.02.2014 venku pyčo
ledy Norsko 01.02.2014 Ahoj, právě jsme se vrátili z Rjukonu a je tam kolem 1,5 m sněhu. (Např. Lipton není vůbec pod sněhem vidět) Tudíž se nedá dojít k mnoha ledům a Krokan už je na padrť. To jenom, jestli se tam někdo chystáte.
  Re: ledy Norsko 02.02.2014 Lipton není z cesty skoro vůbec vidět, navíc aby zapadal sněhem muselo by ho napadnout několikanásob
    Re: ledy Norsko 02.02.2014 Ne s Juvsoyle si ho nepletu ( tam jsme se nedohrabali - pytel), taky se tam mnoho shěhu nafoukalo.
      Re: ledy Norsko 02.02.2014 Lipton je dobre videt v podstate jen zespodu od vody...
  Re: ledy Norsko 17.02.2014 Ahoj,
chystáme se 26/2 poprvé do Rjukanu, pokud by ti nevadilo odpovědět mi na pár zv
Hrádok STOP ťažbe!!! 01.02.2014 Zdar v Čechách, rád by som nasmeroval Vašu pozornosť na Facebookovú stránku "Hrádok STOP ťažbe-pohorie Vtáčnik". Ďakujeme za podporu!
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 01.02.2014 Ještě lépe kdyby jsi dal kontakt na tuto e-petici:
    Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 04.02.2014 V přípravě je celý článek...
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 02.02.2014 Boha, sice nechápu jak může obnovena těžba v CHKO ale hned jsem to podepsal, Vtáčnik je jedinečná ob
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 02.02.2014 To mi připomíná tu naši slavnou ferratu. Pár jedinců se může podělat, sepisují dopisy, snaží se zaan
    Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 02.02.2014 Samozřejme. Jen naivkové si tu myslí, že lezci jsou někdo extra, kdo má právo rozhodovat o skalách.
      Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 04.02.2014 Aj takto sa dá na to pozerať!? Za týždeň máme podporu cez 1200 ľudí, ktorí sa n to dívajú z iné pohľ
        Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 04.02.2014 I kdyby to bylo 10000, oproti zájmům obcí a firem a finančnímu přínosu pro ně těchto pár podpisů z r
  Prča 01.02.2014 To je prča :-))) Čtu ty výsledky dobře? Na ČP a zároveň v nominačních závodech skončili na prvních
    Re: Prča 02.02.2014 Ano čteš špatně :)
Gratulace jim samozřejmě patří, ale pořadí na bedně je jiné. Komplet výsle
      Re: Prča 02.02.2014 Dík za upřesnění, tak to samozřejmě gratulace i našim závodníkům :-) A tobě díky za super organizac
spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Ahojte!
Vybírám péřový spacák. Chci aby byl použitelný pro lezení v zimě, skialpy a časem třeba i nějaký ten vyšší kopec. Taky nechci aby vážil dvě kila, ale vešel se do cca 1,5kg. Zatím plánuji nějaké alpy, kavkaz, atd.. a časem třeba i ně
  Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Já mám duchnu HighPoint Chimborazo -1600g- a spokojenost, hlavně je po těch letech pořád naducanej..
    Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Kdyby ho měli i kratší než 220 cm, tak do něj jdu.
      Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 To netušim, mám 175cm a OK. Asi to nebude tak horký, protože kamoš co má 192 ho nechtěl, že se mu zd
        Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 To si mě překvapil. Nemáš pod nohama moc místa?
          Re: spacák Mountain Equipment 01.02.2014 Ne, na mě je to velikost napohodu akorát. Jak říkám, kámoš 1,92 už byl moc dlouhej.
            Re: spacák Mountain Equipment 19.02.2020 Klasicky délka 195 cm až 200 m je určená pro postavy do 175 cm, 22a pak pro větší postavy.
  Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Ja mam Mountain Equipment Titan 750 a jsem spokojena. Zima mi v nem zatim nikdy nebyla, trochu navlh
  Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Já na skialp Warmpeace Viking 600 vejdu se s ním do Osprey Kode 30l vč dalších věcí.S vařením už je
    Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Omlouvám se nějak mi to tam skočilo 2x :-( Ještě si ale myslím, že spacák na skialp a zároveň na 7t
      Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Určitě máš pravdu, na skialpy beru třísezónní spacák, který je lehce sbalitelný, ale to spím většino
        Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Koukal jsi na stránky Warmpeace na "doprodej" na Fallite nb Explorer? Tam by to cenově jak
          Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Třeba Ferrino Diable 700 má oněch 1,5kg cca 7000,-Kč a píší že je expediční :-) extr -25C tak nevím
            Re: spacák Mountain Equipment 01.02.2014 Já mám Warmpeace Explorer 900 a je naprosto super. Váží cca 1800g, nenavlhne a i v -20 se v něm dá v
              Re: spacák Mountain Equipment 01.02.2014 Rakoncaj je stejně nejlepší
                Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Tak to určitě není pravda.
Je to jako se Škodovkou, vyrábí solidní auta, ale ne nejlepší.
      Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Právě že ta cena je luxus a nemá moc konkurenci. Volala jsem do toho obchodu a prý je to jen na prvn
        Re: spacák Mountain Equipment 04.02.2014 Cena luxus, ale spacák zase tak moc ne. Ani materiál, ani peří.
          Re: spacák Mountain Equipment 19.02.2020 Materiál je Pertex, takže super. Peří husa ve slušné plnivosti, takže Warmpeace Viking se může jít z
  Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Já mám ten ME Classic 750 a jsem s nim spokojenej. Dobře šitej ne moc těžkej třísezóňák s docela kva
  Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Těžko radit. ME Helium je pecka co se týká sbalitelnosti a nízké váhy. Horší už to je s cenou. To si
    Mountain Equipment Helium 400 19.02.2020 Dobrý den,
známý mi doporučil spacák
Mountain Equipment Helium 400. Prý je to
      Re: Mountain Equipment Helium 400 19.02.2020 Helium je super, ale pozor je to 400, takže má to své limity. Je super lehoučkej, do chaty na spaní
1
...
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: