LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ocún Climbing WeBee set05.02.2014
Máte někdo zkušenost s tímto úvazkem? Začínám na stěně a uvažuji o tomto setu.
 Re: Ocún Climbing WeBee set05.02.2014
Na začátek tím podle mě nic nezkazíš. Sám jsem koupil jetej Ocún twist, co ho dávali do basic setu a
  Re: Ocún Climbing WeBee set05.02.2014
Jdi si ho vyzkoušet a sedni si do něj (na prodejně se cvakneš do smyčky). Zkus i jiné pro porovnání
  Re: Ocún Climbing WeBee set05.02.2014
Trošku mám strach z té gumy:-\ za ty prachy neočekávám že to bude nějaká špička. Na stěnu zajdu pří
   Re: Ocún Climbing WeBee set05.02.2014
Je to novinka na letošek od OCÚNu . Při testování na stěně nebyl žádnej problém. Klíďo bych to srovn
   Re: Ocún Climbing WeBee set05.02.2014
Ono se ti za dva měsíce taky může stát, že většinu toho setu rozprodáš, protože zjistíš, že chceš ji
    Re: Ocún Climbing WeBee set05.02.2014
Díky všem za názor. Ještě to zvážím
     Re: Ocún Climbing WeBee set06.02.2014
Ahoj,
na začátek to je úplně jedno co si koupiš, až po čase zjisitíš co ti vyhovuje- jestli p
     Re: Ocún Climbing WeBee set06.02.2014
anebo si výbavu pijč přímo na stěně, pár tejdnů testuj a pokud ti sedne pak ji kup.
v případě

 Lezení Brela 04.02.2014
Ahoj,
chystáme se do Chorvatska a rádi bychom navštívili lezeckou oblast Brela případně Omnyš. Nepodařilo se mi na netu sehnat průvodce, neporadíte někdo? Či neměl by nějaký dobrý člověk svého průvodce tištěného a nemohl by mi zaslat v pdf???
 Re: Lezení Brela 04.02.2014
Tady je netový průvodce na omiš. Na těch stránkách je ke stažení v i pdf :)
  Re: Lezení Brela 05.02.2014
na ulozro je chorvatsky pruvodce naskenovany komplet
  Re: Lezení Brela 05.02.2014
Ten pruvodce, co uvadis, je vcelku na prd. Zkusili jsme podle nej lezt. ale pak jsme si zajeli do Sp
   Re: Lezení Brela 05.02.2014
Hledej shop.lezec.cz Croatia - Climbing guide a můžeš si lezení připravit před cestou tam.
 Re: Lezení Brela 28.02.2014
 Berliner Hütte03.02.2014
Ahoj,
máte někdo nějaké tipy-popisy na skialpové tůry z této chaty v Zillertálkách ? Je potřeba ledovcová výzbroj ?
Zdenek
 Re: Berliner Hütte04.02.2014
Byli jsme tam onehdá na Schwarzensteinu, navázaný jsme byli, žádný trhliny vidět nebyly (ale trefili

 Ange vs. alpha trad02.02.2014
Pěkný den přeji, nemá někdo z vás srovnání expresek petzl ange a dmm alpha trad? oboje drátovky s keylockem, oboje přibližně stejně těžké (lehké), oboje přibližně stejně drahé. které by jste doporučili?

Díky
 Re: Ange vs. alpha trad02.02.2014
Spíše DMM nebo BD HoodWire. Mně se ty Petzly špatně cvakaly, bo ten plastík u kloubu mně nutí si dáv
 Re: Ange vs. alpha trad02.02.2014
Je to otázka sympatií.
Kvalitativně jsou hodně podobné. Oboje jsou malé (odpovídají nízké vá
 Re: Ange vs. alpha trad03.02.2014
nejdřív si sám vyzkoušej. znám dost lidí, kterým se cvakají jakékoli malé kararábky špatně a těch 15
  Re: Ange vs. alpha trad04.02.2014
150 g vůbec nic neřeší.
Jinak DMM jsou zpravidla super výrobky, maximálně propracované. Petz

 zimní bouldering02.02.2014
Ahoj, jak řešíte udržení nohou v teple při bouldrování v zimě? Já když se párkrát přezuju boty/lezečky, tak mám zmrzlé prsty, že můžu jít za 1,5 domů (když mrzne). Používáte do bot nejaké vyhříváky? Na netu mají jednorázové - nechci, nebo na baterie, ale
 Re: zimní bouldering02.02.2014
horkej čaj se zázvorem, chilli pasta - billa 30 Kč
 Re: zimní bouldering02.02.2014
tip- zůstan radši doma za kamnama
  Re: zimní bouldering02.02.2014
On se neptá, jestli má jít bouldrovat, nebo ne...ptá se, co dělat aby nemrznul...tyto rady na lezci
 Re: zimní bouldering03.02.2014
Nezůstávám v lezečkách moc dlouho a když je sundám, nechám je v teple - třeba pod bundou.
 Re: zimní bouldering03.02.2014
Blbě, nohy prostě skoro vždycky zmrznou. Při sundání hodit lezky pod bundu je fajn, ale i tak ti civ
  Re: zimní bouldering03.02.2014
ošlivý starý sněhule - to je ten recept. ne pohorky a tuplem ne s koženým futrem - pro časté přezouv
 Re: zimní bouldering03.02.2014
hm... sněhule zvážím. je pravda že nosím kožený pohorky...nic moc polstr... díky za tip. ty baterkam
 Re: zimní bouldering03.02.2014
Čau, sněhule, nebo cokoli huňatýho určitě dobrej nápad. Já teda když je míň jak -10 tak nevylejzám a
 Re: zimní bouldering03.02.2014
mně na zrmzlý končetiny pomáhaj ženský stehna. takže lízt na střídačku a ten co je zmrzlej si pak n
  Re: zimní bouldering03.02.2014
tlusté ponožky do lezeček, používáno již několik let...
   Re: zimní bouldering03.02.2014
a je to vůbec legální?
    Re: zimní bouldering04.02.2014
Clovece, to je dotaz. tak bych rekl, ze asi podle oblasti....
    Re: zimní bouldering04.02.2014
Není. Tlustý ponožky do lezaček zakazuje Ženevská konvence o nepoužívání chemických a biologických z
     Re: zimní bouldering04.02.2014
pokud používáš ponožky v mrazu je biologické znečištění minimalizováno a dle posledního rozhodnutí U
      Re: zimní bouldering05.02.2014
Zdá se, že tomu rozumíš, proto se tě jako odborníka zeptám - když odmítnu správnímu orgánu podat ve
 Re: zimní bouldering04.02.2014
Já mám se zmrzlejma nohama taky celkem problém. Řešim to kombinací některých výše uvedených tipů plu
  Re: zimní bouldering04.02.2014
hotový bláznoství ;))
 Re: zimní bouldering04.02.2014
ohníček?
 Re: zimní bouldering05.02.2014
Boreal dělá zateplený lezečky pro zimní lezení, ale pochybuju že jsou vhodný na bouldrování. Nikdy j
  Re: zimní bouldering06.02.2014
nemáš tip na nějaký taková levný vyhřívaný vložky ? :)
   Re: zimní bouldering06.02.2014
hlavně nepodcenit rozehřání nebo si něco urvete...mám už zkušenost:(
   Re: zimní bouldering06.02.2014
To né, protože to teprve chystám koupit a zabudovat frajerce do lyžáků, bo ji furt mrznou nohy. Vzpo
    Re: zimní bouldering07.02.2014
no ony se dělají ale stojí přes 4 tis...sněhule to jistí
 Re: zimní bouldering06.02.2014
1) Letos není žádná zima
2) Dobré jsou cyklististické zimní návleky bez ustřižené díry pro ku
  Re: zimní bouldering06.02.2014
Nebylo by lepší, než řešit jak na to aby nemrzly nohy, na tý bouldrovce zatopit. Takový "Musgrá
   Re: zimní bouldering07.02.2014
venku pyčo

 ledy Norsko01.02.2014
Ahoj, právě jsme se vrátili z Rjukonu a je tam kolem 1,5 m sněhu. (Např. Lipton není vůbec pod sněhem vidět) Tudíž se nedá dojít k mnoha ledům a Krokan už je na padrť. To jenom, jestli  se tam někdo chystáte.
 Re: ledy Norsko02.02.2014
Lipton není z cesty skoro vůbec vidět, navíc aby zapadal sněhem muselo by ho napadnout několikanásob
  Re: ledy Norsko02.02.2014
Ne s Juvsoyle si ho nepletu ( tam jsme se nedohrabali - pytel), taky se tam mnoho shěhu nafoukalo.
   Re: ledy Norsko02.02.2014
Lipton je dobre videt v podstate jen zespodu od vody...
 Re: ledy Norsko17.02.2014
Ahoj,

chystáme se 26/2 poprvé do Rjukanu, pokud by ti nevadilo odpovědět mi na pár zv

 Hrádok STOP ťažbe!!!01.02.2014
Zdar v Čechách, rád by som nasmeroval Vašu pozornosť na Facebookovú stránku "Hrádok STOP ťažbe-pohorie Vtáčnik". Ďakujeme za podporu!
 Re: Hrádok STOP ťažbe!!!01.02.2014
Ještě lépe kdyby jsi dal kontakt na tuto e-petici:
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!!04.02.2014
V přípravě je celý článek...
 Re: Hrádok STOP ťažbe!!!02.02.2014
Boha, sice nechápu jak může obnovena těžba v CHKO ale hned jsem to podepsal, Vtáčnik je jedinečná ob
 Re: Hrádok STOP ťažbe!!!02.02.2014
To mi připomíná tu naši slavnou ferratu. Pár jedinců se může podělat, sepisují dopisy, snaží se zaan
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!!02.02.2014
Samozřejme. Jen naivkové si tu myslí, že lezci jsou někdo extra, kdo má právo rozhodovat o skalách.
   Re: Hrádok STOP ťažbe!!!04.02.2014
Aj takto sa dá na to pozerať!? Za týždeň máme podporu cez 1200 ľudí, ktorí sa n to dívajú z iné pohľ
    Re: Hrádok STOP ťažbe!!!04.02.2014
I kdyby to bylo 10000, oproti zájmům obcí a firem a finančnímu přínosu pro ně těchto pár podpisů z r

 I.kolo Rock Point český pohár v boulderingu01.02.2014
Závody v BB běží a průběžné výsledky sledujte na www.boulderzavody.cz. Hromada hustých jmen na startovce a je se na co koukat! Dorazte podpoři
 Prča01.02.2014
To je prča :-))) Čtu ty výsledky dobře? Na ČP a zároveň v nominačních závodech skončili na prvních
  Re: Prča02.02.2014
Ano čteš špatně :)
Gratulace jim samozřejmě patří, ale pořadí na bedně je jiné. Komplet výsle
   Re: Prča02.02.2014
Dík za upřesnění, tak to samozřejmě gratulace i našim závodníkům :-) A tobě díky za super organizac

 spacák Mountain Equipment31.01.2014
Ahojte!

Vybírám péřový spacák. Chci aby byl použitelný pro lezení v zimě, skialpy a časem třeba i nějaký ten vyšší kopec. Taky nechci aby vážil dvě kila, ale vešel se do cca 1,5kg. Zatím plánuji nějaké alpy, kavkaz, atd.. a časem třeba i ně
 Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Já mám duchnu HighPoint Chimborazo -1600g- a spokojenost, hlavně je po těch letech pořád naducanej..
  Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Kdyby ho měli i kratší než 220 cm, tak do něj jdu.
   Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
To netušim, mám 175cm a OK. Asi to nebude tak horký, protože kamoš co má 192 ho nechtěl, že se mu zd
    Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
To si mě překvapil. Nemáš pod nohama moc místa?
     Re: spacák Mountain Equipment01.02.2014
Ne, na mě je to velikost napohodu akorát. Jak říkám, kámoš 1,92 už byl moc dlouhej.
      Re: spacák Mountain Equipment19.02.2020
Klasicky délka 195 cm až 200 m je určená pro postavy do 175 cm, 22a pak pro větší postavy.
 Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Ja mam Mountain Equipment Titan 750 a jsem spokojena. Zima mi v nem zatim nikdy nebyla, trochu navlh
 Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Já na skialp Warmpeace Viking 600 vejdu se s ním do Osprey Kode 30l vč dalších věcí.S vařením už je
  Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Omlouvám se nějak mi to tam skočilo 2x :-( Ještě si ale myslím, že spacák na skialp a zároveň na 7t
   Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Určitě máš pravdu, na skialpy beru třísezónní spacák, který je lehce sbalitelný, ale to spím většino
    Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Koukal jsi na stránky Warmpeace na "doprodej" na Fallite nb Explorer? Tam by to cenově jak
     Re: spacák Mountain Equipment31.01.2014
Třeba Ferrino Diable 700 má oněch 1,5kg cca 7000,-Kč a píší že je expediční :-) extr -25C tak nevím
      Re: spacák Mountain Equipment01.02.2014
Já mám Warmpeace Explorer 900 a je naprosto super. Váží cca 1800g, nenavlhne a i v -20 se v něm dá v
       Re: spacák Mountain Equipment01.02.2014
Rakoncaj je stejně nejlepší
        Re: spacák Mountain Equipment03.02.2014
Tak to určitě není pravda.
Je to jako se Škodovkou, vyrábí solidní auta, ale ne nejlepší.
 Re: spacák Mountain Equipment01.02.2014
  Re: spacák Mountain Equipment02.02.2014
Já tu Péřovou Primu mám.Váha sice 1700g, kilo husího peří.Je příjemný, super teplý, šití a střih má
   Re: spacák Mountain Equipment03.02.2014
Právě že ta cena je luxus a nemá moc konkurenci. Volala jsem do toho obchodu a prý je to jen na prvn
    Re: spacák Mountain Equipment04.02.2014
Cena luxus, ale spacák zase tak moc ne. Ani materiál, ani peří.
     Re: spacák Mountain Equipment19.02.2020
Materiál je Pertex, takže super. Peří husa ve slušné plnivosti, takže Warmpeace Viking se může jít z
 Re: spacák Mountain Equipment03.02.2014
Já mám ten ME Classic 750 a jsem s nim spokojenej. Dobře šitej ne moc těžkej třísezóňák s docela kva
 Re: spacák Mountain Equipment03.02.2014
Těžko radit. ME Helium je pecka co se týká sbalitelnosti a nízké váhy. Horší už to je s cenou. To si
  Mountain Equipment Helium 40019.02.2020
Dobrý den,

známý mi doporučil spacák
Mountain Equipment Helium 400. Prý je to
   Re: Mountain Equipment Helium 40019.02.2020
Helium je super, ale pozor je to 400, takže má to své limity. Je super lehoučkej, do chaty na spaní

 bolest zápěstí31.01.2014
ahoj cca měsíc mě bolí zápěstí,ale jen při jeho pohybu do strany,nebo otáčení.Bolest neni,zatim tak hrozná a docela v pohodě se s tim dá lízt,proto se mi s tím zatim nechce doktorovi.Ví někdo,co bych s tim mohl mít a jak to léčit.
 Re: bolest zápěstí31.01.2014
že by natažená šlacha...
 Re: bolest zápěstí31.01.2014
"Ví někdo,co bych s tim mohl mít a jak to léčit."

Může to bejt víc věcí. Mů
  Re: bolest zápěstí31.01.2014
děkuju za každou radu.S obyčejnýma doktorama nemám moc dobrý zkušenosti,do Prahy to mám štreku,tak t
   Re: bolest zápěstí31.01.2014
zkus hledat slovo Hebelka tady na lezci v diskuzích, ten je sice z Prahy, ale v některý z diskuzí by
    Re: bolest zápěstí31.01.2014
vysoký n.j. jsem myslel :-)
     Re: bolest zápěstí31.01.2014
já bydlim kousek za Jičínem,tak to Vysoký by mohlo být dobrý.Díky.
      Re: bolest zápěstí01.02.2014
Jestli pracuješ denně několik hodin s myší (u PC) a nemáš gelovou podložku, může to být tím. Mně ta

1   ...   459   460   461   462   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   475   476   477   478   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 spacák Mountain Equipment
Ahojte!

Vybírám péřový spacák. Chci aby byl použitelný pro lezení v zimě, skialpy a časem třeba i nějaký ten vyšší kopec. Taky nechci aby vážil dvě kila, ale vešel se do cca 1,5kg. Zatím plánuji nějaké alpy, kavkaz, atd.. a časem třeba i nějakou sedmu a nechci každý rok kupovat nový spacák, už takhle mám doma tři..
Původně jsem si chtěl koupit warmpeace Viking 900, protože má zajímavé parametry a super cenu, ale pořád je uváděný jako třísezónní.. Teď se mi hodně líbí Mountain Equipment HELIUM 800 a Mountain Equipment Classic 750.
Máte někdo se spacáky Mountain Equipment osobné zkušenost?
Případně navrhnete jiný model? Předem říkám, že Rákosku nechci..

Díky!
Milan07:50:33 31.01.2014
odpovědět 
 Re: spacák Mountain Equipment
Já mám duchnu HighPoint Chimborazo -1600g- a spokojenost, hlavně je po těch letech pořád naducanej...ale věci od ME co mám jsou taky dobrý, spacák teda nee.
Pajk08:46:40 31.01.2014
odpovědět 
  Re: spacák Mountain Equipment
Kdyby ho měli i kratší než 220 cm, tak do něj jdu.
Milan17:51:28 31.01.2014
odpovědět 
   Re: spacák Mountain Equipment
To netušim, mám 175cm a OK. Asi to nebude tak horký, protože kamoš co má 192 ho nechtěl, že se mu zdál na něj krátkej.Zkus to někde.
Pajk19:05:09 31.01.2014
odpovědět 
    Re: spacák Mountain Equipment
To si mě překvapil. Nemáš pod nohama moc místa?
Milan22:03:29 31.01.2014
odpovědět 
     Re: spacák Mountain Equipment
Ne, na mě je to velikost napohodu akorát. Jak říkám, kámoš 1,92 už byl moc dlouhej.
pajk08:31:37 01.02.2014
odpovědět 
      Re: spacák Mountain Equipment
Klasicky délka 195 cm až 200 m je určená pro postavy do 175 cm, 22a pak pro větší postavy.
15:36:40 19.02.2020
odpovědět 
 Re: spacák Mountain Equipment
Ja mam Mountain Equipment Titan 750 a jsem spokojena. Zima mi v nem zatim nikdy nebyla, trochu navlhnul, ale bez problemu. Mohl by byt trochu lehci, ale to je o penezich...
adikeite16:21:30 31.01.2014
odpovědět 
 Re: spacák Mountain Equipment
Já na skialp Warmpeace Viking 600 vejdu se s ním do Osprey Kode 30l vč dalších věcí.S vařením už je to nadoraz:-)Myslím poměr cena výkon váha good - prostě klasika. Ale pokud budeš chrápat hodně venku, tak by možná byl lepší V900 ten ale zabere víc místa, na skialp se mi to už moc nezdá. Já se snažím chrápat po winterraumech, tak ho někdy beru spíš pro jistotu a mnohdy ani nevytáhnu :-)
16:30:19 31.01.2014
odpovědět 
  Re: spacák Mountain Equipment
Omlouvám se nějak mi to tam skočilo 2x :-( Ještě si ale myslím, že spacák na skialp a zároveň na 7t kopec asi nebude to pravé, chtělo by to dva na skialp klido ten 3 sezonní /rozhodující bude sbalitelnost a váha/ ale na 7t trochu jinou ligu, ale tak vysoko jsem nikdy nebyl tak možná plantám :-)
16:37:47 31.01.2014
odpovědět 
   Re: spacák Mountain Equipment
Určitě máš pravdu, na skialpy beru třísezónní spacák, který je lehce sbalitelný, ale to spím většinou někde na chatě. K tomu nosím batoh Deuter Guide 35+, případně 45+. Ale už takhle mám 3 spacáky a teď bych chtěl další čistě zimní, ale zase pokud možno co nejlehčí a co nejlépe sbalitelný. Investovat do něj chci okolo devíti tisíc, víc ne. Původně jsem chtěl dát za něj těch pět tisíc (warmpeace viking 900), ale teď je mi jasné, že pokud chci lepší tak musím přidat.
Milan17:40:51 31.01.2014
odpovědět 
    Re: spacák Mountain Equipment
Koukal jsi na stránky Warmpeace na "doprodej" na Fallite nb Explorer? Tam by to cenově jakys takys šlo:-) ještě zkus Ferrino kámoš má a v poho, tam se dá taky občas najít za dobrý peníz. Jinak na 7t to bude spíš nějaký expediční a ten asi bude stát o dost víc :-(. Při lezení na 7t bych na tom asi nešetřil :-))) pak bys mohl plakat :-)
18:28:07 31.01.2014
odpovědět 
     Re: spacák Mountain Equipment
Třeba Ferrino Diable 700 má oněch 1,5kg cca 7000,-Kč a píší že je expediční :-) extr -25C tak nevím :-)
18:31:02 31.01.2014
odpovědět 
      Re: spacák Mountain Equipment
Já mám Warmpeace Explorer 900 a je naprosto super. Váží cca 1800g, nenavlhne a i v -20 se v něm dá v pohodě spát. Ten vrchní materiál je taky důležitý parametr. Já už bych spacák bez membrány nechtěl. Měl jsem Vikinga, a ten mi pokaždý hrozně zvlhnul.
Pavel10:32:17 01.02.2014
odpovědět 
       Re: spacák Mountain Equipment
Rakoncaj je stejně nejlepší
lump12:21:29 01.02.2014
odpovědět 
        Re: spacák Mountain Equipment
Tak to určitě není pravda.
Je to jako se Škodovkou, vyrábí solidní auta, ale ne nejlepší.
16:46:23 03.02.2014
odpovědět 
 Re: spacák Mountain Equipment
http://www.quillcz.cz/ on-line-shop/perove-spacaky/prima-perovy-spacak-polar-220-14-c (odstraň mezeru) Dnes se to objevilo na webu, kde jsem si chtěla koupit Vikinga 900. Na webu Primu jsem k tomu spacáku nic nenašla. Co si o tom myslíte? Cena mně docela zaujala.
Jana23:36:31 01.02.2014
odpovědět 
  Re: spacák Mountain Equipment
Já tu Péřovou Primu mám.Váha sice 1700g, kilo husího peří.Je příjemný, super teplý, šití a střih má vychytaný.Bál jsem se, že na něj nejsou nikde recenze ale je to novinka.Teď určitě nelituji.Cena je řekl bych dumpingová.Pokud nechceš vyloženě expediční, doporučuji.
petr11:25:26 02.02.2014
odpovědět 
   Re: spacák Mountain Equipment
Právě že ta cena je luxus a nemá moc konkurenci. Volala jsem do toho obchodu a prý je to jen na prvních 100 spacáků. Tak zítra bych si ho už mohla vyzvednout.
17:08:37 03.02.2014
odpovědět 
    Re: spacák Mountain Equipment
Cena luxus, ale spacák zase tak moc ne. Ani materiál, ani peří.
23:20:15 04.02.2014
odpovědět 
     Re: spacák Mountain Equipment
Materiál je Pertex, takže super. Peří husa ve slušné plnivosti, takže Warmpeace Viking se může jít zahrabat.
15:40:50 19.02.2020
odpovědět 
 Re: spacák Mountain Equipment
Já mám ten ME Classic 750 a jsem s nim spokojenej. Dobře šitej ne moc těžkej třísezóňák s docela kvalitnim peřím. Tak do -5 je v něm i venku krásně teplo, k -10 už se člověk nesmí moc hejbat a vzít jégry, ale pořád pohoda. Měl jsem ho v létě v Peru a i bivak ve stěně Sfingy byl co se tepelného komfortu ok, na skialp do Winterraumů a podobně taky akorát. Mám ho asi 3 roky a furt drží, takže vzhledem k tomu, jak se k němu chovám, usuzuju, že svrchní materiál je celkem odolnej :).
Polito15:44:21 03.02.2014
odpovědět 
 Re: spacák Mountain Equipment
Těžko radit. ME Helium je pecka co se týká sbalitelnosti a nízké váhy. Horší už to je s cenou. To si musíš porovnat sám.
Oproti zmiňovanému ME Classic má kvalitnější peří, ale bohužel jeho vlastnost (kvalitního peří s vysokou plnivostí) je i nižší životnost.
Obě řady jsou podle mě lepší než zmiňované Warmpeace Viking.
Sám mám ME Classic a jsem s ním moc spokojený. A to jak s tepelným komfortem, tak i materiálem a zpracováním.

A navíc Mountain Equipment umožňuje spacák vyzkoušet (samozřejmě krátkodobě) a pokud je chladný, tak ti ho za příplatek vymění za teplejší model. Což mi přijde super, zejména nyní v zimě, kdy to jde vyzkoušet.
16:41:47 03.02.2014
odpovědět 
  Mountain Equipment Helium 400
Dobrý den,

známý mi doporučil spacák
Mountain Equipment Helium 400. Prý je to vůbec to nejlepší a trhu. Docela se mi to zamlouvá, ale chci pořádně prověřit před koupí, jestli je to dobré rozhodnutí. Z recenzí jsem našel jen toto: https://www.arecenze.cz/spacaky/, kde ho doporučují. Souhlasíte s tím?
Moc děkuji za rady.
Kurak13:47:23 19.02.2020
odpovědět 
   Re: Mountain Equipment Helium 400
Helium je super, ale pozor je to 400, takže má to své limity. Je super lehoučkej, do chaty na spaní nebo na léto OK, ale určitě ne na zimu.
15:42:35 19.02.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi