Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 Teoretická otázka ... je možné lézt s půlkama, který nejsou stejný? Tzn. dvě různý značky a vlastnosti lana (dýlka samo stejná)? Může tam být nějaká past, co se bezpečnosti týče?
    Re: Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 ale nemusí. pokud obě žere přibliřně stejně ochotně stejnej kyblík, potom není problém. pokud ne, da
    Re: Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 To "může" jsem vztahoval ne ke komplikacím, nýbrž k používání. Používáme s kámošem již dlo
  Re: Půlky, každá jiný typ 05.02.2014 Nemůže. Čistě teoreticky by při rozdílné průtažnosti (tuhosti) lan při slaňování mohlo dojít k posun
    Re: Půlky, každá jiný typ 06.02.2014 mám žlutý a červený (ok, jsou to mixy barev, ale já jim tak říkám) Duostary koupené současně a už na
  Re: Půlky, každá jiný typ 07.02.2014 Na dvoch rôznych polovičných lanách môžeš súčasne liezť úplne pokojne. Samozrejme za dodržania metod
  Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Na začátek tím podle mě nic nezkazíš. Sám jsem koupil jetej Ocún twist, co ho dávali do basic setu a
    Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Jdi si ho vyzkoušet a sedni si do něj (na prodejně se cvakneš do smyčky). Zkus i jiné pro porovnání
    Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Trošku mám strach z té gumy:-\ za ty prachy neočekávám že to bude nějaká špička. Na stěnu zajdu pří
      Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Je to novinka na letošek od OCÚNu . Při testování na stěně nebyl žádnej problém. Klíďo bych to srovn
      Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Ono se ti za dva měsíce taky může stát, že většinu toho setu rozprodáš, protože zjistíš, že chceš ji
        Re: Ocún Climbing WeBee set 05.02.2014 Díky všem za názor. Ještě to zvážím
          Re: Ocún Climbing WeBee set 06.02.2014 Ahoj,
na začátek to je úplně jedno co si koupiš, až po čase zjisitíš co ti vyhovuje- jestli p
          Re: Ocún Climbing WeBee set 06.02.2014 anebo si výbavu pijč přímo na stěně, pár tejdnů testuj a pokud ti sedne pak ji kup.
v případě
Lezení Brela 04.02.2014 Ahoj,
chystáme se do Chorvatska a rádi bychom navštívili lezeckou oblast Brela případně Omnyš. Nepodařilo se mi na netu sehnat průvodce, neporadíte někdo? Či neměl by nějaký dobrý člověk svého průvodce tištěného a nemohl by mi zaslat v pdf???
    Re: Lezení Brela 05.02.2014 Ten pruvodce, co uvadis, je vcelku na prd. Zkusili jsme podle nej lezt. ale pak jsme si zajeli do Sp
      Re: Lezení Brela 05.02.2014 Hledej shop.lezec.cz Croatia - Climbing guide a můžeš si lezení připravit před cestou tam.
  Re: Berliner Hütte 04.02.2014 Byli jsme tam onehdá na Schwarzensteinu, navázaný jsme byli, žádný trhliny vidět nebyly (ale trefili
Ange vs. alpha trad 02.02.2014 Pěkný den přeji, nemá někdo z vás srovnání expresek petzl ange a dmm alpha trad? oboje drátovky s keylockem, oboje přibližně stejně těžké (lehké), oboje přibližně stejně drahé. které by jste doporučili?
Díky
  Re: Ange vs. alpha trad 02.02.2014 Spíše DMM nebo BD HoodWire. Mně se ty Petzly špatně cvakaly, bo ten plastík u kloubu mně nutí si dáv
  Re: Ange vs. alpha trad 02.02.2014 Je to otázka sympatií.
Kvalitativně jsou hodně podobné. Oboje jsou malé (odpovídají nízké vá
  Re: Ange vs. alpha trad 03.02.2014 nejdřív si sám vyzkoušej. znám dost lidí, kterým se cvakají jakékoli malé kararábky špatně a těch 15
    Re: Ange vs. alpha trad 04.02.2014 150 g vůbec nic neřeší.
Jinak DMM jsou zpravidla super výrobky, maximálně propracované. Petz
zimní bouldering 02.02.2014 Ahoj, jak řešíte udržení nohou v teple při bouldrování v zimě? Já když se párkrát přezuju boty/lezečky, tak mám zmrzlé prsty, že můžu jít za 1,5 domů (když mrzne). Používáte do bot nejaké vyhříváky? Na netu mají jednorázové - nechci, nebo na baterie, ale
  Re: zimní bouldering 02.02.2014 horkej čaj se zázvorem, chilli pasta - billa 30 Kč
  Re: zimní bouldering 02.02.2014 tip- zůstan radši doma za kamnama
    Re: zimní bouldering 02.02.2014 On se neptá, jestli má jít bouldrovat, nebo ne...ptá se, co dělat aby nemrznul...tyto rady na lezci
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 Nezůstávám v lezečkách moc dlouho a když je sundám, nechám je v teple - třeba pod bundou.
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 Blbě, nohy prostě skoro vždycky zmrznou. Při sundání hodit lezky pod bundu je fajn, ale i tak ti civ
    Re: zimní bouldering 03.02.2014 ošlivý starý sněhule - to je ten recept. ne pohorky a tuplem ne s koženým futrem - pro časté přezouv
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 hm... sněhule zvážím. je pravda že nosím kožený pohorky...nic moc polstr... díky za tip. ty baterkam
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 Čau, sněhule, nebo cokoli huňatýho určitě dobrej nápad. Já teda když je míň jak -10 tak nevylejzám a
  Re: zimní bouldering 03.02.2014 mně na zrmzlý končetiny pomáhaj ženský stehna. takže lízt na střídačku a ten co je zmrzlej si pak n
    Re: zimní bouldering 03.02.2014 tlusté ponožky do lezeček, používáno již několik let...
      Re: zimní bouldering 03.02.2014 a je to vůbec legální?
        Re: zimní bouldering 04.02.2014 Clovece, to je dotaz. tak bych rekl, ze asi podle oblasti....
        Re: zimní bouldering 04.02.2014 Není. Tlustý ponožky do lezaček zakazuje Ženevská konvence o nepoužívání chemických a biologických z
          Re: zimní bouldering 04.02.2014 pokud používáš ponožky v mrazu je biologické znečištění minimalizováno a dle posledního rozhodnutí U
            Re: zimní bouldering 05.02.2014 Zdá se, že tomu rozumíš, proto se tě jako odborníka zeptám - když odmítnu správnímu orgánu podat ve
  Re: zimní bouldering 04.02.2014 Já mám se zmrzlejma nohama taky celkem problém. Řešim to kombinací některých výše uvedených tipů plu
    Re: zimní bouldering 04.02.2014 hotový bláznoství ;))
  Re: zimní bouldering 04.02.2014 ohníček?
  Re: zimní bouldering 05.02.2014 Boreal dělá zateplený lezečky pro zimní lezení, ale pochybuju že jsou vhodný na bouldrování. Nikdy j
    Re: zimní bouldering 06.02.2014 nemáš tip na nějaký taková levný vyhřívaný vložky ? :)
      Re: zimní bouldering 06.02.2014 hlavně nepodcenit rozehřání nebo si něco urvete...mám už zkušenost:(
      Re: zimní bouldering 06.02.2014 To né, protože to teprve chystám koupit a zabudovat frajerce do lyžáků, bo ji furt mrznou nohy. Vzpo
        Re: zimní bouldering 07.02.2014 no ony se dělají ale stojí přes 4 tis...sněhule to jistí
  Re: zimní bouldering 06.02.2014 1) Letos není žádná zima
2) Dobré jsou cyklististické zimní návleky bez ustřižené díry pro ku
    Re: zimní bouldering 06.02.2014 Nebylo by lepší, než řešit jak na to aby nemrzly nohy, na tý bouldrovce zatopit. Takový "Musgrá
      Re: zimní bouldering 07.02.2014 venku pyčo
ledy Norsko 01.02.2014 Ahoj, právě jsme se vrátili z Rjukonu a je tam kolem 1,5 m sněhu. (Např. Lipton není vůbec pod sněhem vidět) Tudíž se nedá dojít k mnoha ledům a Krokan už je na padrť. To jenom, jestli se tam někdo chystáte.
  Re: ledy Norsko 02.02.2014 Lipton není z cesty skoro vůbec vidět, navíc aby zapadal sněhem muselo by ho napadnout několikanásob
    Re: ledy Norsko 02.02.2014 Ne s Juvsoyle si ho nepletu ( tam jsme se nedohrabali - pytel), taky se tam mnoho shěhu nafoukalo.
      Re: ledy Norsko 02.02.2014 Lipton je dobre videt v podstate jen zespodu od vody...
  Re: ledy Norsko 17.02.2014 Ahoj,
chystáme se 26/2 poprvé do Rjukanu, pokud by ti nevadilo odpovědět mi na pár zv
Hrádok STOP ťažbe!!! 01.02.2014 Zdar v Čechách, rád by som nasmeroval Vašu pozornosť na Facebookovú stránku "Hrádok STOP ťažbe-pohorie Vtáčnik". Ďakujeme za podporu!
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 01.02.2014 Ještě lépe kdyby jsi dal kontakt na tuto e-petici:
    Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 04.02.2014 V přípravě je celý článek...
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 02.02.2014 Boha, sice nechápu jak může obnovena těžba v CHKO ale hned jsem to podepsal, Vtáčnik je jedinečná ob
  Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 02.02.2014 To mi připomíná tu naši slavnou ferratu. Pár jedinců se může podělat, sepisují dopisy, snaží se zaan
    Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 02.02.2014 Samozřejme. Jen naivkové si tu myslí, že lezci jsou někdo extra, kdo má právo rozhodovat o skalách.
      Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 04.02.2014 Aj takto sa dá na to pozerať!? Za týždeň máme podporu cez 1200 ľudí, ktorí sa n to dívajú z iné pohľ
        Re: Hrádok STOP ťažbe!!! 04.02.2014 I kdyby to bylo 10000, oproti zájmům obcí a firem a finančnímu přínosu pro ně těchto pár podpisů z r
  Prča 01.02.2014 To je prča :-))) Čtu ty výsledky dobře? Na ČP a zároveň v nominačních závodech skončili na prvních
    Re: Prča 02.02.2014 Ano čteš špatně :)
Gratulace jim samozřejmě patří, ale pořadí na bedně je jiné. Komplet výsle
      Re: Prča 02.02.2014 Dík za upřesnění, tak to samozřejmě gratulace i našim závodníkům :-) A tobě díky za super organizac
spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Ahojte!
Vybírám péřový spacák. Chci aby byl použitelný pro lezení v zimě, skialpy a časem třeba i nějaký ten vyšší kopec. Taky nechci aby vážil dvě kila, ale vešel se do cca 1,5kg. Zatím plánuji nějaké alpy, kavkaz, atd.. a časem třeba i ně
  Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Já mám duchnu HighPoint Chimborazo -1600g- a spokojenost, hlavně je po těch letech pořád naducanej..
    Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Kdyby ho měli i kratší než 220 cm, tak do něj jdu.
      Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 To netušim, mám 175cm a OK. Asi to nebude tak horký, protože kamoš co má 192 ho nechtěl, že se mu zd
        Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 To si mě překvapil. Nemáš pod nohama moc místa?
          Re: spacák Mountain Equipment 01.02.2014 Ne, na mě je to velikost napohodu akorát. Jak říkám, kámoš 1,92 už byl moc dlouhej.
            Re: spacák Mountain Equipment 19.02.2020 Klasicky délka 195 cm až 200 m je určená pro postavy do 175 cm, 22a pak pro větší postavy.
  Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Ja mam Mountain Equipment Titan 750 a jsem spokojena. Zima mi v nem zatim nikdy nebyla, trochu navlh
  Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Já na skialp Warmpeace Viking 600 vejdu se s ním do Osprey Kode 30l vč dalších věcí.S vařením už je
    Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Omlouvám se nějak mi to tam skočilo 2x :-( Ještě si ale myslím, že spacák na skialp a zároveň na 7t
      Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Určitě máš pravdu, na skialpy beru třísezónní spacák, který je lehce sbalitelný, ale to spím většino
        Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Koukal jsi na stránky Warmpeace na "doprodej" na Fallite nb Explorer? Tam by to cenově jak
          Re: spacák Mountain Equipment 31.01.2014 Třeba Ferrino Diable 700 má oněch 1,5kg cca 7000,-Kč a píší že je expediční :-) extr -25C tak nevím
            Re: spacák Mountain Equipment 01.02.2014 Já mám Warmpeace Explorer 900 a je naprosto super. Váží cca 1800g, nenavlhne a i v -20 se v něm dá v
              Re: spacák Mountain Equipment 01.02.2014 Rakoncaj je stejně nejlepší
                Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Tak to určitě není pravda.
Je to jako se Škodovkou, vyrábí solidní auta, ale ne nejlepší.
      Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Právě že ta cena je luxus a nemá moc konkurenci. Volala jsem do toho obchodu a prý je to jen na prvn
        Re: spacák Mountain Equipment 04.02.2014 Cena luxus, ale spacák zase tak moc ne. Ani materiál, ani peří.
          Re: spacák Mountain Equipment 19.02.2020 Materiál je Pertex, takže super. Peří husa ve slušné plnivosti, takže Warmpeace Viking se může jít z
  Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Já mám ten ME Classic 750 a jsem s nim spokojenej. Dobře šitej ne moc těžkej třísezóňák s docela kva
  Re: spacák Mountain Equipment 03.02.2014 Těžko radit. ME Helium je pecka co se týká sbalitelnosti a nízké váhy. Horší už to je s cenou. To si
    Mountain Equipment Helium 400 19.02.2020 Dobrý den,
známý mi doporučil spacák
Mountain Equipment Helium 400. Prý je to
      Re: Mountain Equipment Helium 400 19.02.2020 Helium je super, ale pozor je to 400, takže má to své limity. Je super lehoučkej, do chaty na spaní
1
...
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
...
2263
Půlky, každá jiný typ Teoretická otázka ... je možné lézt s půlkama, který nejsou stejný? Tzn. dvě různý značky a vlastnosti lana (dýlka samo stejná)? Může tam být nějaká past, co se bezpečnosti týče? _$13:16:04 05.02.2014odpovědět
  Re: Půlky, každá jiný typ Může. Krtek 13:52:08 05.02.2014odpovědět
    Re: Půlky, každá jiný typ ale nemusí. pokud obě žere přibliřně stejně ochotně stejnej kyblík, potom není problém. pokud ne, dají se použít nějaké historičtější neméně spolehlivé metody (byť méně komfortní), třeba dvě paralelní háemesky. pro použití v režimu dvojče je to pak egal úplně - se to narve do jedný háemesky. Lukas B. 14:44:51 05.02.2014odpovědět
    Re: Půlky, každá jiný typ To "může" jsem vztahoval ne ke komplikacím, nýbrž k používání. Používáme s kámošem již dlouhá léta dvě různé půlky. Krtek 18:49:41 05.02.2014odpovědět
  Re: Půlky, každá jiný typ Nemůže. Čistě teoreticky by při rozdílné průtažnosti (tuhosti) lan při slaňování mohlo dojít k posunu uzlu v kruhu a k jeho vsunutí do něj. To by mohlo potom způsobit potíže při stahování lana. Rozdíl v průtahu lan při zatížení lezcem by ale musel být dvakrát větší než vzdálenost uzlu od kruhu. stip 17:37:50 05.02.2014odpovědět
    Re: Půlky, každá jiný typ mám žlutý a červený (ok, jsou to mixy barev, ale já jim tak říkám) Duostary koupené současně a už na omak jsou odlišné, jedno od počátku chlupatí víc a je měkčí. Slanění je úplně v pohodě. Na původní dotaz, jestli lze lézt na dvou typech půlek - lze 09:26:17 06.02.2014odpovědět
  Re: Půlky, každá jiný typ Na dvoch rôznych polovičných lanách môžeš súčasne liezť úplne pokojne. Samozrejme za dodržania metodických zásad. Dokonca môžeš liezť súčasne na dvoch jednoduchých lanách ako na polovičkách, resp. môžeš kombinovať prameň polovičného lana s jednoduchým lanom (aj keď je to nešikovné). Čo nemôžeš je skombinovať prameň polovičného lana s prameňom dvojitého lana. A teoreticky by si pri dvojičkách mal kombinovať len pramene jedného typu (t.j. výrobca, značka) rovnakého opotrebenia a rovnakého veku. Našťastie to je teória. Čo z toho (aspoň pre mňa) vyplýva? Polovičky sú veľmi praktické a flexibilné v použití v porovnaní s dvojičkami. Ale tisíc lezcov ti iste bude tvrdiť aké sú dvojičky skvelé... M. 16:48:09 07.02.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: