Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
21.Schockherr 10394
22.Adamovska 10390
23.Fajkoš 10389
Bouldry:
21.Nespoutaný 9956
22.Majdloch 9950
23.Chejn 9928
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231307 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Prysk - Prysk
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Předpověď počasí01.03.2014
Máte někdo oblíbené předpovědní stránky na světové lezecké oblasti, které vycházejí? Ideálně na Geyikbaiyri:-) Přijde mě, že si každý píše úplně něco jiného. Např. dle yr.no má v neděli v Geyk. napršet okolo 50 mm srážek, dle worldweatheronline tam má cel
 Re: Předpověď počasí02.03.2014
Najdi si nejlip turecky stranky. Jinak pouzivam yr.no a to funguje. Jinak i kdyz tam chcije tak tam
 Re: Předpověď počasí02.03.2014
Srovnávám asi 5 webů s radary a pak si dělám vlastní obrázek. Občas si to weby potvrdí občas řekne k

 Výzva LRH01.03.2014
Libore, chtěl bych, aby jsi kandidoval na předsedu ČHS. Je potřeba radikální řez, domnívám se, že je potřeba obráti o 180st. Hlavně musí být vyvedený za límec největší populista a demagog HOBL, jinak se tento spolek nikam nepohne!
 Re: Výzva LRH02.03.2014
ty si se snad pomátl? jestli chceš něco liborovi napiš mu mejla. jestli chceš obracet svaz o 180 stu
  Re: Výzva LRH03.03.2014
myslim, že se nepomátl
   Re: Výzva LRH03.03.2014
Diky za podporu. Ale já doopravdy nemám potřebu být předsedou Čhs. Jsem špatný politik. To ví snad v

 Lehkčí severky28.02.2014
Mohl by mi někdo dát radu na jakou severku se vrhnot. Nemám moc zkušeností a chtěl bych vzít do hor přítelkyni a kdy vůbec je tak nejlepší období? Byli jsme už na ledovci a lezeme v létě, ale zkušenosti s firnem nemám. PS: pokud možno odpovědi k dotazu a
 Re: Lehkčí severky28.02.2014
musí to být nutně severka? no dobrá, třeba tour ronde, v srpnu, když vyjdou podmínky.
  Re: Lehkčí severky28.02.2014
Johannisberg, Bärenkopf, Schneekopf, FKK v okolí Pasterze - nejlepší v červnu. Video a popis: 1url.c
 Re: Lehkčí severky28.02.2014
Ahoj.
1. Doporučoval bych buď vstoupit do dobrého oddílu ČHS, ve kterém mají instruktora HAL
  Re: Lehkčí severky28.02.2014
HAL byl pokud si dobře vzpomínám nějakej superchytrej počítač ve Vesmírný odysei. Instruktor něčeho
   Re: Lehkčí severky01.03.2014
Osobně bych pro začátek doporučil severní stěnu Medvědína...dlouhá technicky středně náročná a logic
   Re: Lehkčí severky01.03.2014
Osobně bych pro začátek doporučil severní stěnu Medvědína...dlouhá technicky středně náročná a logic
 Re: Lehkčí severky01.03.2014
Pokud nemáš zkušenosti ze zimního lezení nebo VHT, tak začni ve Vysokých Tatrách. Přechod přes sedla
 Re: Lehkčí severky01.03.2014
Co si predstavujes pod "vzit pritelkyni". Ty lehci firny co ti tu doporucuji jsou fajn. Je
 Re: Lehkčí severky03.03.2014
Docela pekny a kratky je Eissrine na Torstein, hned vedle Dachsteinu. Ma to jen asi 300m, nastup od
  Re: Lehkčí severky03.03.2014
Nicmene jak pisou nahore, vsechno je to spis na solo. Jakmile se tam zacnes jistit (pokud to jde.-),
 Re: Lehkčí severky03.03.2014
No, myslím, že ve Švýcarsku je zajímavá cvičná severní stěna, nějaký Eiger nebo tak něco... Prý je t

 Lezecké fotografie ???27.02.2014
Poradíte mi zdroj velmi profesionálních lezeckých fotografií na internetu ?
Není důležité zda se jedná o stánky známého lezeckého fotografa, fotobanku nebo noname databázi.
Díky
 Re: Lezecké fotografie ???27.02.2014
Osobně se mi líbí hodně toto:
  Re: Lezecké fotografie ???27.02.2014
ty fotky z
   Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Asi reklama,co?
    Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou.
     Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Kdo, proboha, kdo? Chci jejich jména a chci ať si sundaj ty děsivý masky! Dobře vím, že se mi smějet
      Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
Simon Carter (autor z odkazu nahoře) je australan a opravdu skvělý fotograf. Má za sebou nejen desít
       Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
A k tomu ještě pošle každý týden aspoň jednu fotku na "Foto dne":-)
 Re: Lezecké fotografie ???27.02.2014
Jakékoliv fotobanky jsou napěchované fotkami z lezení všeho druhu. Záleží, k čemu je potřebuješ, já
  Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Neměl by jsi nějakej tip na pár fotek z venkovního boulderingu, které by se daly zarámovat a pověsit
   Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Ceny jednotlivých fotek neznám, ale jsou všude u fotobank uvedené. Nejlepší by pro Tebe ale asi bylo
 Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
Pokud se jedná o bouldering. Tak nemusíme ani moc do ciziny. Skvělý fotky má Pepe Piechowicz, Martin
  Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
Díky Kubovi i Jirkovi za rady, asi zkusím oslovit některého ze zde jmenovaných fotografů. Na fotoban

 Podivna inzerce na lezec.cz27.02.2014
Ahoj. Nevsiml si nekdo jako ja, ze v inzerci se ukazuji inzeraty, vesmes na vyhodnou koupi nejake spickove VHT bundy?
Vzdy je tam uvedena adresa za @post.cz. Vzdy jine jmeno pred. Pokud se ten kontak oslovi, nic se nedeje. Nevite co tim inzerent sl
 Re: Podivna inzerce na lezec.cz28.02.2014
Jojo, zrovna nedávno jsem si říkal, že je tam každý den nová bunda. Ale až teď jsem se na to díval a
  Re: Podivna inzerce na lezec.cz28.02.2014
Vzdy je to z post.cz nebo z centrum.cz
V tele nabidky je vzdy odkaz na nejaky eshop.
   Re: Podivna inzerce na lezec.cz28.02.2014
V inzerci jsou kazdou chvili zcela zjevne komercni inzeraty, je jich dost velke procento, tohle je
    Re: Podivna inzerce na lezec.cz28.02.2014
Díky moc za další tip, občas na to koukáme a torchu tam uklízíme, ale všechno se nevychytá. Budem se
     lezec.cz28.02.2014
Je to celkem offtopic, ale nedá mi to - podle toho co jsi napsal, i podle toho, kolik parádních člán
      Re: lezec.cz28.02.2014
Nejlepší by asi bylo napsat to, to víš, nanovo a převzít data -upravovat ve starym rozbujelym systém
      Re: lezec.cz28.02.2014
Omlouvám se za překlepy, snad je jasné co jsem chtěl říct.

Jasně že začít znovu a na
       Re: lezec.cz01.03.2014
Celou tuhle diskuzi posílám, našemu programátorovi.
Dík, za vaše názory.
        Re: lezec.cz15.05.2014
Ten web by si určitě zasloužil nějakou rekultivaci :)
    Re: Podivna inzerce na lezec.cz28.02.2014
S tou koncovkou máš pravdu...
Ad komerční inzerce: jojo, můj kamarád má eshop (nic společného

 Historie lezeckých stěn v ČR27.02.2014
Kdy vznikli první soukromé lezecké stěny u nás? A kdy první komerční? Jaké to byli? Od kdy fungovala legendárdní Brumlovka? Kdy byly v ČR první lezecké závody na umělé stěně? Zajímalo by mě to, děkuji za informace
 Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
Ahoj, zatím se o to víceméně nikdo moc nezajímal a publikované to víceméně není, musel by jsi i třeb
  Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
Ale první překližky u nás nebyly v Praze. Měl bys oslovit severočechy ;) V Praze si to (asi) budou p
   Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
jo, samozřejmě, není to jen Praha ;)
  Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
Dobrej nápad, možná to zkusím vypsat jako téma na bakalářku nebo diplomku:-)
   Re: Historie lezeckých stěn v ČR01.03.2014
Zajmavé téma, napiště sem alespoň nějaké základní údaje, také by mě to zajímalo.
 Re: Historie lezeckých stěn v ČR01.03.2014
v.r. 91 byla jedna taková, překližková, na ocelové konstrukci postavena partou vítkovických horolezc

 Tatry26.02.2014
Ahoj, netušíte někdo aktuální podmínky v Tatrách? Jde mi především o Brnčálu a Kežmarák. Případně kde by se dala nějaká diskuse či info o podmínkách v Tatrách nalézt? Díky Bobr
 Re: Tatry27.02.2014
Čau Bobře, tatry.nfo - Aktuálné lezecké podmienky. Není toho mnoho, ale aspoň niečo. Kdyby si chtěl

 Zmenšení RP OZONE26.02.2014
Ahoj,poraďte pls
mám ozony od RP a jsou mi o chlup větší, při podražení zvažuju zmenšení o číslo. Akorát guma je u tohohle modelu vedená i vrchem přes špičku, je to ten patent Tri system. Zkoušel jste někdo zmenšovat ozony, má to cenu, nebude to pa
 Re: Zmenšení RP OZONE26.02.2014
Nezkousel a podle me to bude na pytel, prave ze ta guma nahore dela z ozone podle me top class boty.
  Re: Zmenšení RP OZONE26.02.2014
Já jsem nechal zmenšit a je to ok. Co řešíš, stejně pokud ti jsou větši nic jiného ti celkem nezbývá
   Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
Když si narvu nohu hodně do špice a stáhnu sucháčema, tak mám dutou patu ale dá se. když lezku nechá
    Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
vem tluste fusekle
     Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
nebo si je může taky vycpat novinama
     Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
Jasne! V takovych botkach pak bude citlivost par excellence ;).
 Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
prijde mi, ze pri oprave se bota vzdy malinko roztahne... ted jsem podrazel Ozony, nechal zmensit o
  Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
ü koho, u restu? a jak vyřešili ten vršek špičky, dali tam novej pruh gumy, nebo zůstal ten starej a
   Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
u Restu priplacli obsazku a lepicku, vrchni pasek zustal... tezko rict, jak moc se bota zmenila, mam

 Bolest kloubu26.02.2014
Ahoj, mám menší problém s kloubem posledního článku na prostředníčku, po tréningu nebo lezení mě bolí, však pouze při pokusu o prokřupnutí. Myslím že před pár lety jsem si jej mírně otočil. Nevíte co s tím? Nebo neznáte v Brně dobrého ortopeda?
dík
 Re: Bolest kloubu27.02.2014
S kloubem se toho asi většinou nedá moc dělat. Opichy a podobně sjou krátkodobou záležitostí. Klid,
 Re: Bolest kloubu27.02.2014
Ahoj, mě bolel kloub na prsteničku a bylo mi řečeno, že mam uvolněné kloubní pouzdro+ hyperflexibiln
  Re: Bolest kloubu27.02.2014
A bolí Tě DIP při otevřeném, polouzavřeném úchopu anebo když zamkneš? Kde Tě to přesně bolí? Na dlaň
   Re: Bolest kloubu28.02.2014
Při jakémkoli úchopu je to v pohodě, a bolí mě to na vrchní straně kloubu. když nelezu, nebo necvičí
  Re: Bolest kloubu27.02.2014
A bolí Tě DIP při otevřeném, polouzavřeném úchopu anebo když zamkneš? Kde Tě to přesně bolí? Na dlaň
 Re: Bolest kloubu27.02.2014
jestli je to hyperflexibilní kloub, tak by mohlo být dobrý jemný cvičení zaměřený na aktivaci stabil
  Re: Bolest kloubu28.02.2014
Btw: že Ti doporučuju nechat si to zdiagnostikovat u ortopeda je snad samozřejmostí. Nejlíp někdo ko
 Re: Bolest kloubu28.02.2014
Nelupat, nezkouset jak a kde to boli, proste nechat na pokoji. Nelezt pres bolest.

 Vyřazená lana26.02.2014
Ahoj, sháním stará vyřazená lana, kdyby jste někdo nevěděli co se starým lanem, rád se ho ujmu. Případně poradil by jste mi někdo kde se po takových lanech poptat?

Díky
 Re: Vyřazená lana26.02.2014
v inzerci na Lezci

1   ...   454   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192428)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Euroteam 6c Courmayeur
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi