Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230819 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Historie lezeckých stěn v ČR27.02.2014
Kdy vznikli první soukromé lezecké stěny u nás? A kdy první komerční? Jaké to byli? Od kdy fungovala legendárdní Brumlovka? Kdy byly v ČR první lezecké závody na umělé stěně? Zajímalo by mě to, děkuji za informace
 Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
Ahoj, zatím se o to víceméně nikdo moc nezajímal a publikované to víceméně není, musel by jsi i třeb
  Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
Ale první překližky u nás nebyly v Praze. Měl bys oslovit severočechy ;) V Praze si to (asi) budou p
   Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
jo, samozřejmě, není to jen Praha ;)
  Re: Historie lezeckých stěn v ČR28.02.2014
Dobrej nápad, možná to zkusím vypsat jako téma na bakalářku nebo diplomku:-)
   Re: Historie lezeckých stěn v ČR01.03.2014
Zajmavé téma, napiště sem alespoň nějaké základní údaje, také by mě to zajímalo.
 Re: Historie lezeckých stěn v ČR01.03.2014
v.r. 91 byla jedna taková, překližková, na ocelové konstrukci postavena partou vítkovických horolezc

 Tatry26.02.2014
Ahoj, netušíte někdo aktuální podmínky v Tatrách? Jde mi především o Brnčálu a Kežmarák. Případně kde by se dala nějaká diskuse či info o podmínkách v Tatrách nalézt? Díky Bobr
 Re: Tatry27.02.2014
Čau Bobře, tatry.nfo - Aktuálné lezecké podmienky. Není toho mnoho, ale aspoň niečo. Kdyby si chtěl

 Zmenšení RP OZONE26.02.2014
Ahoj,poraďte pls
mám ozony od RP a jsou mi o chlup větší, při podražení zvažuju zmenšení o číslo. Akorát guma je u tohohle modelu vedená i vrchem přes špičku, je to ten patent Tri system. Zkoušel jste někdo zmenšovat ozony, má to cenu, nebude to pa
 Re: Zmenšení RP OZONE26.02.2014
Nezkousel a podle me to bude na pytel, prave ze ta guma nahore dela z ozone podle me top class boty.
  Re: Zmenšení RP OZONE26.02.2014
Já jsem nechal zmenšit a je to ok. Co řešíš, stejně pokud ti jsou větši nic jiného ti celkem nezbývá
   Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
Když si narvu nohu hodně do špice a stáhnu sucháčema, tak mám dutou patu ale dá se. když lezku nechá
    Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
vem tluste fusekle
     Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
nebo si je může taky vycpat novinama
     Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
Jasne! V takovych botkach pak bude citlivost par excellence ;).
 Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
prijde mi, ze pri oprave se bota vzdy malinko roztahne... ted jsem podrazel Ozony, nechal zmensit o
  Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
ü koho, u restu? a jak vyřešili ten vršek špičky, dali tam novej pruh gumy, nebo zůstal ten starej a
   Re: Zmenšení RP OZONE27.02.2014
u Restu priplacli obsazku a lepicku, vrchni pasek zustal... tezko rict, jak moc se bota zmenila, mam

 Bolest kloubu26.02.2014
Ahoj, mám menší problém s kloubem posledního článku na prostředníčku, po tréningu nebo lezení mě bolí, však pouze při pokusu o prokřupnutí. Myslím že před pár lety jsem si jej mírně otočil. Nevíte co s tím? Nebo neznáte v Brně dobrého ortopeda?
dík
 Re: Bolest kloubu27.02.2014
S kloubem se toho asi většinou nedá moc dělat. Opichy a podobně sjou krátkodobou záležitostí. Klid,
 Re: Bolest kloubu27.02.2014
Ahoj, mě bolel kloub na prsteničku a bylo mi řečeno, že mam uvolněné kloubní pouzdro+ hyperflexibiln
  Re: Bolest kloubu27.02.2014
A bolí Tě DIP při otevřeném, polouzavřeném úchopu anebo když zamkneš? Kde Tě to přesně bolí? Na dlaň
   Re: Bolest kloubu28.02.2014
Při jakémkoli úchopu je to v pohodě, a bolí mě to na vrchní straně kloubu. když nelezu, nebo necvičí
  Re: Bolest kloubu27.02.2014
A bolí Tě DIP při otevřeném, polouzavřeném úchopu anebo když zamkneš? Kde Tě to přesně bolí? Na dlaň
 Re: Bolest kloubu27.02.2014
jestli je to hyperflexibilní kloub, tak by mohlo být dobrý jemný cvičení zaměřený na aktivaci stabil
  Re: Bolest kloubu28.02.2014
Btw: že Ti doporučuju nechat si to zdiagnostikovat u ortopeda je snad samozřejmostí. Nejlíp někdo ko
 Re: Bolest kloubu28.02.2014
Nelupat, nezkouset jak a kde to boli, proste nechat na pokoji. Nelezt pres bolest.

 Vyřazená lana26.02.2014
Ahoj, sháním stará vyřazená lana, kdyby jste někdo nevěděli co se starým lanem, rád se ho ujmu. Případně poradil by jste mi někdo kde se po takových lanech poptat?

Díky
 Re: Vyřazená lana26.02.2014
v inzerci na Lezci

 Lano od Peztlu25.02.2014
Ahoj,

máte někdo zkušenost s lanama od Petzlu? Koukám tu na jeden eshop, kde je mají za slušnou cenu, parametry vypadají celkem dobře, ale ráda bych slyšela názor někoho s osobní zkušeností :)
 Re: Lano od Peztlu26.02.2014
Já. Příšernou. Ale dostal jsem ho zadarmo, tak jsem neplakal.
 Re: Lano od Peztlu26.02.2014
Podle mně s tím nikdo velikou zkušenost mít nemůže, pokud nedostal nějaký testovací vzorek. Lana jso
  Re: Lano od Peztlu26.02.2014
1) Petzl už lana jednou vyráběl a byla to katastrofa
2) Kámoš lezl s jejich novým lanem tenhl
 Re: Lano od Peztlu26.02.2014
ok, díky všem za odpovědi.
Konkrétně na co nadávali nevíte?
No nevadí, půjdu asi do n
  Re: Lano od Peztlu27.02.2014
vyrábí to pro ně edelrid, takže zase tak příšerný to být nemůže.
   Re: Lano od Peztlu27.02.2014
No ono edelrid jako takový není zrovna hitparáda kvality.
    Re: Lano od Peztlu27.02.2014
Dobrá helma, dobrý jistítko, co ještě dělaj?
     Re: Lano od Peztlu27.02.2014
sedáky, lezečky, karabiny, cepíny, mačky.


A ať už s tím má kdo jaké chce zkuš
      Re: Lano od Peztlu31.07.2014
Tak to bych podepsal. S lanem Mammut taky příšerná zkušenost.

 Vranické skály25.02.2014
Ahoj, poraďte, kde jsou tyhle stěny( sektory Vraniwand, Čeznictví, Pilířek)? Mám nějaké tušení, že je to v okolí Kácova, ale bez dalších podrobností...


Dík
 Re: Vranické skály25.02.2014
u Kácova to není :)
  Re: Vranické skály25.02.2014
na starých webovkách ČHS to tam někam usazovaly souřadnice skal. víš teda, kde to je?
 Re: Vranické skály28.02.2014
Loc: 49°47'28.505"N, 15°0'6.327"E

 lana25.02.2014
Poraď te mi prosím někdo jaká so mám koupit lana do hor.  Jde mi spíš o průměr.  Chtěl bych asi 60 a kompletní impregnaci. Od ledu po letní hory.
 Re: lana25.02.2014
Ono je to v podstatě jedno, pokud nejsi extremista. Dříve jsem to řešil také. Pročetl jsem spoustu
  kroucení25.02.2014
na druhou stranu na nacucaných a sněhem obalených lanech na kýblu neslaníš ani kdyby ses ...
 Re: lana25.02.2014
duostary od lanexu. na impregnaci se vybodni, když je na nule, nacuca vsechno (jen o trochu pomaleji
  Re: lana25.02.2014
tak trochu nesouhlas - zkus někdy vzít do ledu starý flanel - přes den ho mácháš ve sněhu / vodě, př
   Re: lana25.02.2014
v Tatrách jsem spal na chatě, v Rakousku u záchodů ve vytopených předsíních. Takže musím dodat že mo
    Re: lana25.02.2014
starý lano s odrbaným opletem - jiným slovem chlupatice a podobně
     Re: lana25.02.2014
Taky souhlas, ze zrovna na hory se impregnace hodi. V lete s tim lana ustoji kdejaky dest a dalsi de
      Re: lana25.02.2014
Od Tendonu: Badile používám jako půlky (často pro 3 lezce, nejčastěji skály a mixy), Duostar používá
       Re: lana26.02.2014
Ve věci impregnace se spíš přikláním k verzi, že opravdu jenom zpomaluje promočení lana a po pár pro
        Re: lana26.02.2014
Hoši, není impregnace jako impregnace. Aby v tom bylo trochu jasno, je od letoška na impregnace lana
         Re: lana26.02.2014
A dá se tedy udělat s ojetým lanem něco, aby zas na chvíli přestalo ssát vodu?
 Re: lana25.02.2014
Já mám BEAL ICE LINE 8,1mm s gold impregnací, Nemůžu si stěžovat. Pokud plánuješ lézt v zimě určitě

 Stav ledů v Rakousku25.02.2014
Ahoj lidi, mate někdo nějaký odkaz na informace o ledech v Rakousku - konkrétně Maltatal? Díky předem. Kozlik
 Re: Stav ledů v Rakousku26.02.2014
taky by mi to zajímalo. Jsou aktuálně dobré podmínky v nějaké jiné oblasti než je maltatal? Případně

 Edelrid Mega Jul25.02.2014
nemáte někdo zkušenosti s tímto jistítkem?  Za dobrou cenu nabízí samoblok, jištění druholezce, a slaňování. Nebo radši něco jiného?
 Re: Edelrid Mega Jul25.02.2014
Tady o tom byla kraticka diskuze:
  Re: Edelrid Mega Jul25.02.2014
Pokud sháníš poloautomat, lepší poměr cena výkon asi neseženeš. Lehký, odolný, univerzální, jen to c
 Re: Edelrid Mega Jul25.02.2014
mám s nim zkušenost od vánoc cca 10x na stěně a 1x venku:
- na stěně s Beal TigerII, což je 1
  Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
Jakože to jelo trhaně, popř. skoro vůbec?
   Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
obojí. Ale myslím, že to bylo hlavně lanem, bejt místo na 10,5 na 9,5 tak to asi tak neřešim.
    Re: Edelrid Mega Jul01.03.2014
tak po dnešku ještě doplňuju: zkusil jsem ho na jiným 10.2 laně, sice používaným, ale jak novým a ne
  Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
jelikož jde se rozhodl koupit 11mm lano tak asi zůstanu u klasického kýblu :-) akorát by se mi ještě
   Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
Slaňování dost záleží na laně a na zpusobu povolování jistítka. Mě to problém nedělá mám 9.8mm lano
    Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
a myslíš že s 11mm lanem bude hodně velký problém, při podávání lana a tak? nebo nemá cenu ho vůbec
     Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
Ideálně poprosit obsluhu v krámě o půjčení lana a zkusit :)
     Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
hele podávání lana bych se nebál, na jištění to je v klidu. A ten vopruz při slaňování neni takovej,
      Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
dneska ho jdu na místní stěnu pořídit :-)
   Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
Proč lano 11 mm? Jaký to má důvod? Na takové lano po pár použitích bude bezkonkurenčně nejlepší osma
    Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
lepší výdrž předpokládám na skalách, navíc cena, kupuju přes inzerci
     Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
Taky bych Ti takhle tlustý lano dost rozmlouval. Dneska jít nad 10mm mi přijde zbytečný, v tý vydrzi
      Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
značku nevím, tak teda nevím jestli nevzít nějaké kolem 10mm, co by jste doporučili 60m? na skály vš
       Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
mrkni na starší diskuze, je to často brobíraný. obecně je to skoro jedno, lano je spotřební záležito
 Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
tak jistítko mám doma, vypadá suprově,a zjistil jsem že se ani nemusí držet za ten plastový bazmek,
  Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
Dik za info, uz ho kupuju.....

1   ...   454   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lana
Poraď te mi prosím někdo jaká so mám koupit lana do hor.  Jde mi spíš o průměr.  Chtěl bych asi 60 a kompletní impregnaci. Od ledu po letní hory.
Václav Prťko12:36:13 25.02.2014
odpovědět 
 Re: lana
Ono je to v podstatě jedno, pokud nejsi extremista. Dříve jsem to řešil také. Pročetl jsem spoustu textů a vybral jsem si nějaký Tendon. Byl dobrý. Po několika dnech jsem lano prodřel asi v polovině při slanění. Z nouze jsem koupil to nejlevnější, co bylo v obchodě a slouží dobře také.
Takže doporučení:
Půlky; certifikát mají všechny lana; vhodný průměr mi připadá cca 8-9mm (na těch tenkých se bojím - připadá mi to jako repka); impregnace je dobrá věc, ale každá jde po čase do háje; blbé je, když se lano kroutí - pokud používáš nejistíš a neslaňuješ na osmě či přes HMS, tak k tomu nedochází. Co se týká životnosti, tak lano v horách odslouží dříve nějakým úrazem, než opotřebením.
Krtek13:52:11 25.02.2014
odpovědět 
  kroucení
na druhou stranu na nacucaných a sněhem obalených lanech na kýblu neslaníš ani kdyby ses ...
17:23:32 25.02.2014
odpovědět 
 Re: lana
duostary od lanexu. na impregnaci se vybodni, když je na nule, nacuca vsechno (jen o trochu pomaleji). a jak napsal typek vyse, stejne to odejde a minimalne dalsi sezonu jako bys ji nikdy nemel.
13:58:59 25.02.2014
odpovědět 
  Re: lana
tak trochu nesouhlas - zkus někdy vzít do ledu starý flanel - přes den ho mácháš ve sněhu / vodě, přes noc v autě nasákne co přes den nestihl a druhý den je po zamrznutí nepoužitelný - někdy i nerozbalitelný

to se ti u DOBŘE impregnovanýho nestane - v létě je to samozřejmě jedno ...

14:36:29 25.02.2014
odpovědět 
   Re: lana
v Tatrách jsem spal na chatě, v Rakousku u záchodů ve vytopených předsíních. Takže musím dodat že moje první poznámka se odvíjí od možnosti nechat lana přes noc vyschnout. ok, v autě jde asi o něco jiného.


mimochodem, co si představuješ pod pojmem flanel?
15:35:18 25.02.2014
odpovědět 
    Re: lana
starý lano s odrbaným opletem - jiným slovem chlupatice a podobně
15:53:58 25.02.2014
odpovědět 
     Re: lana
Taky souhlas, ze zrovna na hory se impregnace hodi. V lete s tim lana ustoji kdejaky dest a dalsi den to neni znat.
18:12:11 25.02.2014
odpovědět 
      Re: lana
Od Tendonu: Badile používám jako půlky (často pro 3 lezce, nejčastěji skály a mixy), Duostar používám jako dvojčata (výhradně pro 2 lezce, nejčastěji ledy a sněhy). Oboje už pár let staré, lezení všechno včetně písků, ale tehdy nejvyšší impregnace stále udržuje lana v dobrém stavu, i když je mokro. Když prší nebo tahám lano kalužemi, tak zvlhne, ale není to tragické.
Kuba Turek21:21:17 25.02.2014
odpovědět 
       Re: lana
Ve věci impregnace se spíš přikláním k verzi, že opravdu jenom zpomaluje promočení lana a po pár probrouzdaných ledovcích je stejně fuč. Spíš mi přijde důležitý (a nemám s tím žádnou zkušenost), jestli leze lano obstojně znova naimpregnovat nějakým tím nikwaxem či čím. Pokud jo, pak bych koupil impregnovaný. Pokud ne, pak bych koupil bez.
honza08:24:53 26.02.2014
odpovědět 
        Re: lana
Hoši, není impregnace jako impregnace. Aby v tom bylo trochu jasno, je od letoška na impregnace lana nová norma. Impregnované lano neznamená nutně impregnované lano :) .. povrchová impregnace se opravdu velmi rychle vydrolí a je skoro zbytečná. není to však jediný způsob jak se impregnují lana.
Belial09:39:49 26.02.2014
odpovědět 
         Re: lana
A dá se tedy udělat s ojetým lanem něco, aby zas na chvíli přestalo ssát vodu?
honza13:13:51 26.02.2014
odpovědět 
 Re: lana
Já mám BEAL ICE LINE 8,1mm s gold impregnací, Nemůžu si stěžovat. Pokud plánuješ lézt v zimě určitě impregnaci ber co nejlepší. Vydží mnohem dýl než rok, protože tolik toho v horách člověk stejně za rok nepřeleze aby se zničila. Měl jsem stará lanexy 8,3 bez impregnace, lezení v zimě na ledech hrůza. Lano zmrzlé a nešlo ani do jistítka :D aspon se člověk na štandu při jištění zahřál :)))
Průměr max 8,3mm. Lezl jsem od kámoše na 9mm půlkách a nešlo to utáhnout.
Kupuj ve slevách a akcích, protože to lano stejně někde škubneš o hranu a bude se kupovat nové.
JT15:52:26 25.02.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi