Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878
13.Chomová 3836

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231285 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lano od Peztlu25.02.2014
Ahoj,

máte někdo zkušenost s lanama od Petzlu? Koukám tu na jeden eshop, kde je mají za slušnou cenu, parametry vypadají celkem dobře, ale ráda bych slyšela názor někoho s osobní zkušeností :)
 Re: Lano od Peztlu26.02.2014
Já. Příšernou. Ale dostal jsem ho zadarmo, tak jsem neplakal.
 Re: Lano od Peztlu26.02.2014
Podle mně s tím nikdo velikou zkušenost mít nemůže, pokud nedostal nějaký testovací vzorek. Lana jso
  Re: Lano od Peztlu26.02.2014
1) Petzl už lana jednou vyráběl a byla to katastrofa
2) Kámoš lezl s jejich novým lanem tenhl
 Re: Lano od Peztlu26.02.2014
ok, díky všem za odpovědi.
Konkrétně na co nadávali nevíte?
No nevadí, půjdu asi do n
  Re: Lano od Peztlu27.02.2014
vyrábí to pro ně edelrid, takže zase tak příšerný to být nemůže.
   Re: Lano od Peztlu27.02.2014
No ono edelrid jako takový není zrovna hitparáda kvality.
    Re: Lano od Peztlu27.02.2014
Dobrá helma, dobrý jistítko, co ještě dělaj?
     Re: Lano od Peztlu27.02.2014
sedáky, lezečky, karabiny, cepíny, mačky.


A ať už s tím má kdo jaké chce zkuš
      Re: Lano od Peztlu31.07.2014
Tak to bych podepsal. S lanem Mammut taky příšerná zkušenost.

 Vranické skály25.02.2014
Ahoj, poraďte, kde jsou tyhle stěny( sektory Vraniwand, Čeznictví, Pilířek)? Mám nějaké tušení, že je to v okolí Kácova, ale bez dalších podrobností...


Dík
 Re: Vranické skály25.02.2014
u Kácova to není :)
  Re: Vranické skály25.02.2014
na starých webovkách ČHS to tam někam usazovaly souřadnice skal. víš teda, kde to je?
 Re: Vranické skály28.02.2014
Loc: 49°47'28.505"N, 15°0'6.327"E

 lana25.02.2014
Poraď te mi prosím někdo jaká so mám koupit lana do hor.  Jde mi spíš o průměr.  Chtěl bych asi 60 a kompletní impregnaci. Od ledu po letní hory.
 Re: lana25.02.2014
Ono je to v podstatě jedno, pokud nejsi extremista. Dříve jsem to řešil také. Pročetl jsem spoustu
  kroucení25.02.2014
na druhou stranu na nacucaných a sněhem obalených lanech na kýblu neslaníš ani kdyby ses ...
 Re: lana25.02.2014
duostary od lanexu. na impregnaci se vybodni, když je na nule, nacuca vsechno (jen o trochu pomaleji
  Re: lana25.02.2014
tak trochu nesouhlas - zkus někdy vzít do ledu starý flanel - přes den ho mácháš ve sněhu / vodě, př
   Re: lana25.02.2014
v Tatrách jsem spal na chatě, v Rakousku u záchodů ve vytopených předsíních. Takže musím dodat že mo
    Re: lana25.02.2014
starý lano s odrbaným opletem - jiným slovem chlupatice a podobně
     Re: lana25.02.2014
Taky souhlas, ze zrovna na hory se impregnace hodi. V lete s tim lana ustoji kdejaky dest a dalsi de
      Re: lana25.02.2014
Od Tendonu: Badile používám jako půlky (často pro 3 lezce, nejčastěji skály a mixy), Duostar používá
       Re: lana26.02.2014
Ve věci impregnace se spíš přikláním k verzi, že opravdu jenom zpomaluje promočení lana a po pár pro
        Re: lana26.02.2014
Hoši, není impregnace jako impregnace. Aby v tom bylo trochu jasno, je od letoška na impregnace lana
         Re: lana26.02.2014
A dá se tedy udělat s ojetým lanem něco, aby zas na chvíli přestalo ssát vodu?
 Re: lana25.02.2014
Já mám BEAL ICE LINE 8,1mm s gold impregnací, Nemůžu si stěžovat. Pokud plánuješ lézt v zimě určitě

 Stav ledů v Rakousku25.02.2014
Ahoj lidi, mate někdo nějaký odkaz na informace o ledech v Rakousku - konkrétně Maltatal? Díky předem. Kozlik
 Re: Stav ledů v Rakousku26.02.2014
taky by mi to zajímalo. Jsou aktuálně dobré podmínky v nějaké jiné oblasti než je maltatal? Případně

 Edelrid Mega Jul25.02.2014
nemáte někdo zkušenosti s tímto jistítkem?  Za dobrou cenu nabízí samoblok, jištění druholezce, a slaňování. Nebo radši něco jiného?
 Re: Edelrid Mega Jul25.02.2014
Tady o tom byla kraticka diskuze:
  Re: Edelrid Mega Jul25.02.2014
Pokud sháníš poloautomat, lepší poměr cena výkon asi neseženeš. Lehký, odolný, univerzální, jen to c
 Re: Edelrid Mega Jul25.02.2014
mám s nim zkušenost od vánoc cca 10x na stěně a 1x venku:
- na stěně s Beal TigerII, což je 1
  Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
Jakože to jelo trhaně, popř. skoro vůbec?
   Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
obojí. Ale myslím, že to bylo hlavně lanem, bejt místo na 10,5 na 9,5 tak to asi tak neřešim.
    Re: Edelrid Mega Jul01.03.2014
tak po dnešku ještě doplňuju: zkusil jsem ho na jiným 10.2 laně, sice používaným, ale jak novým a ne
  Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
jelikož jde se rozhodl koupit 11mm lano tak asi zůstanu u klasického kýblu :-) akorát by se mi ještě
   Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
Slaňování dost záleží na laně a na zpusobu povolování jistítka. Mě to problém nedělá mám 9.8mm lano
    Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
a myslíš že s 11mm lanem bude hodně velký problém, při podávání lana a tak? nebo nemá cenu ho vůbec
     Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
Ideálně poprosit obsluhu v krámě o půjčení lana a zkusit :)
     Re: Edelrid Mega Jul26.02.2014
hele podávání lana bych se nebál, na jištění to je v klidu. A ten vopruz při slaňování neni takovej,
      Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
dneska ho jdu na místní stěnu pořídit :-)
   Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
Proč lano 11 mm? Jaký to má důvod? Na takové lano po pár použitích bude bezkonkurenčně nejlepší osma
    Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
lepší výdrž předpokládám na skalách, navíc cena, kupuju přes inzerci
     Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
Taky bych Ti takhle tlustý lano dost rozmlouval. Dneska jít nad 10mm mi přijde zbytečný, v tý vydrzi
      Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
značku nevím, tak teda nevím jestli nevzít nějaké kolem 10mm, co by jste doporučili 60m? na skály vš
       Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
mrkni na starší diskuze, je to často brobíraný. obecně je to skoro jedno, lano je spotřební záležito
 Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
tak jistítko mám doma, vypadá suprově,a zjistil jsem že se ani nemusí držet za ten plastový bazmek,
  Re: Edelrid Mega Jul27.02.2014
Dik za info, uz ho kupuju.....

 Rybičkova7+ foto25.02.2014
Marťane, ne že by se mi chtělo kafrat, ale to jištění na fotce...je ok? kdyby ti do toho lezec spadnul, tak ho to napnutý lano obátí vzhůru nohama a pude hlavou do skály (bez přilby!). Taky se mi to kdysi stalo.
 Re: Rybičkova7+ foto25.02.2014
vzdyt je momentalne toprope:)
 Re: Rybičkova7+ foto25.02.2014
Díky za tip;) Prošel jsem si vzpomínky i fotky ve foťáku a myslím že jsem tu cestu jistil ok, lano m
 Re: Rybičkova7+ foto25.02.2014
cesta je v poho odjištěná, aspon se člověk soustředí na lezení a necvaká po metru jako na stěně...

 rozhovor - Ivan Hastros Bajer24.02.2014
Dal jsem na fotonec.blogspot.com novy rozhovor.
.myslim ze docela vydareny:)
 Re: rozhovor - Ivan Hastros Bajer24.02.2014
krása, díky :)
 Re: rozhovor - Ivan Hastros Bajer24.02.2014
Velká paráda:)

 Labák - Katedrála23.02.2014
Ahoj,

Nevíte někdo jak se jmenujou cesty v prave casti katedraly(nove raveltik borhaky)? 2 (mozna vic) nove cesty mezi cestami "S cistou mysli" a "Prava hrana".

Diky. M.
 Re: Labák - Katedrála23.02.2014
Sagrada Família, VIIb, RP VIIc; nalevo od Pravé hrany.
Pilíře země, VIIIb, vpravo od S čistou
  Re: Labák - Katedrála24.02.2014
hele piškote, a nevíš, jestli vláďa nehasil někam přesunul "Vrcholky" - ten původní web ne
   Re: Labák - Katedrála24.02.2014
Myslím, že Vrcholky skončily. Bohužel.
    Re: Labák - Katedrála24.02.2014
a co labak.cz ??
     Re: Labák - Katedrála24.02.2014
stránky labák.cz jsou ve výstavbě. ale dík za tip. pevně doufám, že to tam našoupe. byla by to škoda
      Re: Labák - Katedrála24.02.2014
Obávám se, že sem se to spíš sypat nebude, to je asi úplně někoho jiného.
Pokud vím (ale třeb
       Re: Labák - Katedrála24.02.2014
není ta databaze někde k dispozici (ta elektronická)?

 Hohe Wand22.02.2014
Zdravím, mohl by prosím Vás někdo naskenovat z průvodce HOHE WANDu hlavní pohled na skály (rozdělení sektorů)
Jde mi o to abych lépe našel cestu. Díky moc Všem
 Re: Hohe Wand22.02.2014
Mimochodem na Sonnenuhrplatz (parkoviste u steny asi 200m za placenym vjezdem) je obrovska mapa cele
 Re: Hohe Wand22.02.2014
Spousta cest je popsaná tady:
 Re: Hohe Wand23.02.2014
A pak tady
  Re: Hohe Wand24.02.2014
přimlouvám se za
 Re: Hohe Wand16.03.2014
čau, prosím Vás, když pojedu do Hohe Wandu, tak platím normálně dalniční známku a pak se ještě platí
  Re: Hohe Wand16.03.2014
Nějak tak, vjezd je tuším 5,60 ve dvou v autě. Mají to rozpoložkovaný, takže ve čtyrech to bude o ně
   Re: Hohe Wand16.03.2014
Platí se mýto za vjezd do parku, za auto ve čtyřech je to něco přes devět E, pokud se dobře pamatuji

 Registrace B721.02.2014
Zdravím lidi. Prosím vás, nevíte někdo o někom, kdo by prodal registraci na Beskydskou sedmičku (B7)? Díky za odpověd. T.
 Re: Registrace B721.02.2014
Počkej jak se bude blížit start. Bude jich na prodej hodně.

1   ...   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   473   474   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lana
Poraď te mi prosím někdo jaká so mám koupit lana do hor.  Jde mi spíš o průměr.  Chtěl bych asi 60 a kompletní impregnaci. Od ledu po letní hory.
Václav Prťko12:36:13 25.02.2014
odpovědět 
 Re: lana
Ono je to v podstatě jedno, pokud nejsi extremista. Dříve jsem to řešil také. Pročetl jsem spoustu textů a vybral jsem si nějaký Tendon. Byl dobrý. Po několika dnech jsem lano prodřel asi v polovině při slanění. Z nouze jsem koupil to nejlevnější, co bylo v obchodě a slouží dobře také.
Takže doporučení:
Půlky; certifikát mají všechny lana; vhodný průměr mi připadá cca 8-9mm (na těch tenkých se bojím - připadá mi to jako repka); impregnace je dobrá věc, ale každá jde po čase do háje; blbé je, když se lano kroutí - pokud používáš nejistíš a neslaňuješ na osmě či přes HMS, tak k tomu nedochází. Co se týká životnosti, tak lano v horách odslouží dříve nějakým úrazem, než opotřebením.
Krtek13:52:11 25.02.2014
odpovědět 
  kroucení
na druhou stranu na nacucaných a sněhem obalených lanech na kýblu neslaníš ani kdyby ses ...
17:23:32 25.02.2014
odpovědět 
 Re: lana
duostary od lanexu. na impregnaci se vybodni, když je na nule, nacuca vsechno (jen o trochu pomaleji). a jak napsal typek vyse, stejne to odejde a minimalne dalsi sezonu jako bys ji nikdy nemel.
13:58:59 25.02.2014
odpovědět 
  Re: lana
tak trochu nesouhlas - zkus někdy vzít do ledu starý flanel - přes den ho mácháš ve sněhu / vodě, přes noc v autě nasákne co přes den nestihl a druhý den je po zamrznutí nepoužitelný - někdy i nerozbalitelný

to se ti u DOBŘE impregnovanýho nestane - v létě je to samozřejmě jedno ...

14:36:29 25.02.2014
odpovědět 
   Re: lana
v Tatrách jsem spal na chatě, v Rakousku u záchodů ve vytopených předsíních. Takže musím dodat že moje první poznámka se odvíjí od možnosti nechat lana přes noc vyschnout. ok, v autě jde asi o něco jiného.


mimochodem, co si představuješ pod pojmem flanel?
15:35:18 25.02.2014
odpovědět 
    Re: lana
starý lano s odrbaným opletem - jiným slovem chlupatice a podobně
15:53:58 25.02.2014
odpovědět 
     Re: lana
Taky souhlas, ze zrovna na hory se impregnace hodi. V lete s tim lana ustoji kdejaky dest a dalsi den to neni znat.
18:12:11 25.02.2014
odpovědět 
      Re: lana
Od Tendonu: Badile používám jako půlky (často pro 3 lezce, nejčastěji skály a mixy), Duostar používám jako dvojčata (výhradně pro 2 lezce, nejčastěji ledy a sněhy). Oboje už pár let staré, lezení všechno včetně písků, ale tehdy nejvyšší impregnace stále udržuje lana v dobrém stavu, i když je mokro. Když prší nebo tahám lano kalužemi, tak zvlhne, ale není to tragické.
Kuba Turek21:21:17 25.02.2014
odpovědět 
       Re: lana
Ve věci impregnace se spíš přikláním k verzi, že opravdu jenom zpomaluje promočení lana a po pár probrouzdaných ledovcích je stejně fuč. Spíš mi přijde důležitý (a nemám s tím žádnou zkušenost), jestli leze lano obstojně znova naimpregnovat nějakým tím nikwaxem či čím. Pokud jo, pak bych koupil impregnovaný. Pokud ne, pak bych koupil bez.
honza08:24:53 26.02.2014
odpovědět 
        Re: lana
Hoši, není impregnace jako impregnace. Aby v tom bylo trochu jasno, je od letoška na impregnace lana nová norma. Impregnované lano neznamená nutně impregnované lano :) .. povrchová impregnace se opravdu velmi rychle vydrolí a je skoro zbytečná. není to však jediný způsob jak se impregnují lana.
Belial09:39:49 26.02.2014
odpovědět 
         Re: lana
A dá se tedy udělat s ojetým lanem něco, aby zas na chvíli přestalo ssát vodu?
honza13:13:51 26.02.2014
odpovědět 
 Re: lana
Já mám BEAL ICE LINE 8,1mm s gold impregnací, Nemůžu si stěžovat. Pokud plánuješ lézt v zimě určitě impregnaci ber co nejlepší. Vydží mnohem dýl než rok, protože tolik toho v horách člověk stejně za rok nepřeleze aby se zničila. Měl jsem stará lanexy 8,3 bez impregnace, lezení v zimě na ledech hrůza. Lano zmrzlé a nešlo ani do jistítka :D aspon se člověk na štandu při jištění zahřál :)))
Průměr max 8,3mm. Lezl jsem od kámoše na 9mm půlkách a nešlo to utáhnout.
Kupuj ve slevách a akcích, protože to lano stejně někde škubneš o hranu a bude se kupovat nové.
JT15:52:26 25.02.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (29)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi