na poslednich vyslapech na skialpech se mi zacal lepit na stoupaci pasy snih. Predpokladam, ze impregnace to vyresi, kazdopadne bych se zeptal jake zkusenosti s ni mate. Na eshopech prodejcu jsem narazil i na vosky na pasy, mate zk
pod Střešovickou nemocnicí - zkoušel jste někdo? svýho času tam v jeskyni bydleli skunci, teď to vypadá prázdně zbyl ponich jen bordel. leč v okolí se povaluje několik šutrů - odlomenejch?
celkově ten pískovec vypadá dost měkce, ale pěkný ces
Ahoj, rád bych se svou drahou polovičkou vyrazil na Island, plánujeme to v létě, poznávací treky jak po známých místech, tak chození po neznačených. Jedeme tam na 3 týdny a pod stan. Řeším jaké boty si pořídit pro mě a pro ni. Prosím ty co na Islandu už b
Zdravim, na jihu pekne pridava na teplote a ve Spanu uz to bude asi moc horky; takze Francie, zvazujeme Orpierre a okoli, akorat dotaz zni - kde lze zaparkovat a prespavat v aute v teto lokalite, pripadne "kempovat", nebo doporuceni na kemp? Les
Čau, chtěl bych se vás zeptat na to jestli někde v Domažlicích a okolí je nějaká pěkná stěna.. našel jsem jen boulder v Domažlicích, ale přece jenom bych radši stěnu na lano. Už to tu hledam tak 30 min a nikde do 20 km jsem nic nenašel. Tak jestli pro mě
Máte někdo oblíbené předpovědní stránky na světové lezecké oblasti, které vycházejí? Ideálně na Geyikbaiyri:-) Přijde mě, že si každý píše úplně něco jiného. Např. dle yr.no má v neděli v Geyk. napršet okolo 50 mm srážek, dle worldweatheronline tam má cel
Libore, chtěl bych, aby jsi kandidoval na předsedu ČHS. Je potřeba radikální řez, domnívám se, že je potřeba obráti o 180st. Hlavně musí být vyvedený za límec největší populista a demagog HOBL, jinak se tento spolek nikam nepohne!
Mohl by mi někdo dát radu na jakou severku se vrhnot. Nemám moc zkušeností a chtěl bych vzít do hor přítelkyni a kdy vůbec je tak nejlepší období? Byli jsme už na ledovci a lezeme v létě, ale zkušenosti s firnem nemám. PS: pokud možno odpovědi k dotazu a
Poradíte mi zdroj velmi profesionálních lezeckých fotografií na internetu ?
Není důležité zda se jedná o stánky známého lezeckého fotografa, fotobanku nebo noname databázi.
Díky
Ahoj, rád bych se svou drahou polovičkou vyrazil na Island, plánujeme to v létě, poznávací treky jak po známých místech, tak chození po neznačených. Jedeme tam na 3 týdny a pod stan. Řeším jaké boty si pořídit pro mě a pro ni. Prosím ty co na Islandu už byli na mají s tamním drsným podložím a terénem zkušenosti, podělte se o radu, jaké boty sou nejvhodnější. Dík!! Huhu
Jsem anomálie, nebo jsem jediný, komu je na blití z pohledu na sandále, obzvláště ty nejlacinější páskové a pokud možno s ponožkou na noze? Vzhledem k tomu, že v lezecké komunitě je to hit, asi tu budu sám ...
No nejsi sam. Pro me je to taky zasadni zivotni otazka. Uz jsem kvuli tomu nekolikrat pokusil i o sebevrazdu, zatim neuspesne. Fakt nevim co s tim. Proc zrovna me musi takove nestesti potkat...!?? Proc me????
Vem nejaky normalni pohorky a do baglu prihod sandale na brodeni. Nedelej z toho vedu. V zarostlym lavovym poli je to vopruz v cemkoliv (to pro ty neznaceny vejlety :)). Impregnaci pohorek bych doporucil na urovni zminovanych holinek. Pripadne napis mail.
Na to brodění se páskáče moc nehoděj, vem si nějaký boty, ze kterejch ti nepolezou prsty ven. Voda je ledová a nohu si poraníš aniž si toho všimneš. Jinak stačej fortelný trekovky s vyšším gumovým lemem. Já to v pohodě dal v Salicách granit
Sežeň si kvalitní boty ale s výhledem že je tam před odleteš mrskneš do popelnice, čedič je tvrdej a hodně brousí, sandále se na moc cest nehodí, z mých zkušeností...
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.