Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulderbar Flamendr - Kadaň
K2-Poprad - Poprad
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Zdravim,

na poslednich vyslapech na skialpech se mi zacal lepit na stoupaci pasy snih. Predpokladam, ze impregnace to vyresi, kazdopadne bych se zeptal jake zkusenosti s ni mate. Na eshopech prodejcu jsem narazil i na vosky na pasy, mate zk
 Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Nastříkal jsem tuleně normálně impregnací na semiš ve spreji a zdá se mi, že to pomohlo.
  Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Dik za zajimavej tip, mam dojem, ze bych ji mel v botniku nekde mit :)
 Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
vosky:
normalne pasy pred turou navoskuj - pomoze
  Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Diky za tip, muzes jeste trochu rozvest:
1) - voskujes jako doplnek impregnace anebo neimpreg
   Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Klasická čajová svíčka v hliníkovém pohárku. Posledně jsem doma uzmul svíčku s vuni kokosu...
    Re: Impregnace na tuleni pasy04.03.2014
AHoj,
normalne navoskuju svickou a potom zezehlim. ALe musis zehlit lehce :-) at si nespeces
     Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Teda zazehlit pasy. To sem si netrouf ani se zehlickou nastavenou na silon. Je v tom jeste nejakej d
      Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Cau, ne neni.
Zadnej dalsi trik tam neni. A funguje to super...
       Re: Impregnace na tuleni pasy06.03.2014
No jo, fakt neni.
    Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Taky voskuju skoro před každou tůrou pro lepší skluz a proti vlhnutí pásů. Klasickou bílou svíčkou.
    Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Taky voskuju skoro před každou tůrou pro lepší skluz a proti vlhnutí pásů. Klasickou bílou svíčkou.
   Re: Impregnace na tuleni pasy04.03.2014
voskujem (bez impregnacie).
Vosk pevny
voskujem skoro pred kazdou turou, ale obcas poz
 Re: Impregnace na tuleni pasy04.03.2014
potri kozkou ze slaniny
  Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
hlavně pak pozor na čokly
 Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Diky vsem!

 soutez03.03.2014
Tak jak je to s tim soudkem, uz mam zizen a soutez byla do patku. Nebo to uz borci z redakce uz vykalili? :-D HMM...

 Střešovický pískovce03.03.2014
pod Střešovickou nemocnicí - zkoušel jste někdo? svýho času tam v jeskyni bydleli skunci, teď to vypadá prázdně zbyl ponich jen bordel.  leč v okolí se povaluje několik šutrů - odlomenejch?
celkově ten pískovec vypadá dost měkce, ale pěkný ces
 Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Jsou to ty masivy jak se tam občas popolézlo a nedávno si tam někdo upravoval chyty tesáním?
 Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Pískovce ve Střešovicích i pod Strahovem jsou zakázané. Viz dokumenty.
  Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Viz jake dokumenty? Diky
   Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Jestli to nesouvisí s tím, že obě skály jsou Přírodní památky.
    Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Ano, vyjimka pro vyuzivani skal byla poskytnuta jen bezdomovcum.
 Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Na střešovické, stejně jako i strahovské, pískovce zapomeň. Aspoň na lezení. Za prvé to je přírodní
  Re: Střešovický pískovce03.03.2014
na pískovci? nějaký jsou ještě na proseku, ale to je taky pp..
škoda ku.va, denně kolem nich
  Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Je dobře když se většina pražáků mýlí že je to zakázané viz nová vyhláška.

 boty na Island02.03.2014
Ahoj, rád bych se svou drahou polovičkou vyrazil na Island, plánujeme to v létě, poznávací treky jak po známých místech, tak chození po neznačených. Jedeme tam na 3 týdny a pod stan. Řeším jaké boty si pořídit pro mě a pro ni. Prosím ty co na Islandu už b
 Re: boty na Island02.03.2014
no je to jako všude, buď singáče (sběrný výraz proprotékací sandály), nebo holinky
  Re: boty na Island02.03.2014
Jsem anomálie, nebo jsem jediný, komu je na blití z pohledu na sandále, obzvláště ty nejlacinější pá
   Re: boty na Island02.03.2014
No nejsi sam. Pro me je to taky zasadni zivotni otazka. Uz jsem kvuli tomu nekolikrat pokusil i o se
    Re: boty na Island03.03.2014
Vem nejaky normalni pohorky a do baglu prihod sandale na brodeni. Nedelej z toho vedu. V zarostlym l
  Re: boty na Island05.03.2014
Na to brodění se páskáče moc nehoděj, vem si nějaký boty, ze kterejch ti nepolezou prsty ven. Voda j
 Re: boty na Island03.03.2014
Sežeň si kvalitní boty ale s výhledem že je tam před odleteš mrskneš do popelnice, čedič je tvrdej a
  Re: boty na Island03.03.2014
Jo a dobrý boty na brodění, já měl klasický vodácký, žádný žabky...
 Re: boty na Island03.03.2014
Meindl Island

 Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
Zdravim, na jihu pekne pridava na teplote a ve Spanu uz to bude asi moc horky; takze Francie, zvazujeme Orpierre a okoli, akorat dotaz zni - kde lze zaparkovat a prespavat v aute v teto lokalite, pripadne "kempovat", nebo doporuceni na kemp? Les
 Re: Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
No, myslím, že by bylo vhodnější spát v kempu. Snad už nikoho nezabije nějaký € za bydlení. Doporuču
  Re: Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
ač stojí peníze, tohle místo nám výrazně zvedlo náladu i celková dojem z Orpiérre. kola zdarma, milá
   Re: Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
Petr, Hanko - diky moc, to jsem presne hledal, mame sice obytne auto, ale 2 deti a psa, alias kemp j

 Horolezecká stěna v okolí Domažlic02.03.2014
Čau, chtěl bych se vás zeptat na to jestli někde v Domažlicích a okolí je nějaká pěkná stěna.. našel jsem jen boulder v Domažlicích, ale přece jenom bych radši stěnu na lano. Už to tu hledam tak 30 min a nikde do 20 km jsem nic nenašel. Tak jestli pro mě
 Re: Horolezecká stěna v okolí Domažlic02.03.2014
Bouldr ve starý vodárně už prej nefunguje, ale ve městě jedna stěnka na lano je. Nebo Plzeň, ta by m

 Předpověď počasí01.03.2014
Máte někdo oblíbené předpovědní stránky na světové lezecké oblasti, které vycházejí? Ideálně na Geyikbaiyri:-) Přijde mě, že si každý píše úplně něco jiného. Např. dle yr.no má v neděli v Geyk. napršet okolo 50 mm srážek, dle worldweatheronline tam má cel
 Re: Předpověď počasí02.03.2014
Najdi si nejlip turecky stranky. Jinak pouzivam yr.no a to funguje. Jinak i kdyz tam chcije tak tam
 Re: Předpověď počasí02.03.2014
Srovnávám asi 5 webů s radary a pak si dělám vlastní obrázek. Občas si to weby potvrdí občas řekne k

 Výzva LRH01.03.2014
Libore, chtěl bych, aby jsi kandidoval na předsedu ČHS. Je potřeba radikální řez, domnívám se, že je potřeba obráti o 180st. Hlavně musí být vyvedený za límec největší populista a demagog HOBL, jinak se tento spolek nikam nepohne!
 Re: Výzva LRH02.03.2014
ty si se snad pomátl? jestli chceš něco liborovi napiš mu mejla. jestli chceš obracet svaz o 180 stu
  Re: Výzva LRH03.03.2014
myslim, že se nepomátl
   Re: Výzva LRH03.03.2014
Diky za podporu. Ale já doopravdy nemám potřebu být předsedou Čhs. Jsem špatný politik. To ví snad v

 Lehkčí severky28.02.2014
Mohl by mi někdo dát radu na jakou severku se vrhnot. Nemám moc zkušeností a chtěl bych vzít do hor přítelkyni a kdy vůbec je tak nejlepší období? Byli jsme už na ledovci a lezeme v létě, ale zkušenosti s firnem nemám. PS: pokud možno odpovědi k dotazu a
 Re: Lehkčí severky28.02.2014
musí to být nutně severka? no dobrá, třeba tour ronde, v srpnu, když vyjdou podmínky.
  Re: Lehkčí severky28.02.2014
Johannisberg, Bärenkopf, Schneekopf, FKK v okolí Pasterze - nejlepší v červnu. Video a popis: 1url.c
 Re: Lehkčí severky28.02.2014
Ahoj.
1. Doporučoval bych buď vstoupit do dobrého oddílu ČHS, ve kterém mají instruktora HAL
  Re: Lehkčí severky28.02.2014
HAL byl pokud si dobře vzpomínám nějakej superchytrej počítač ve Vesmírný odysei. Instruktor něčeho
   Re: Lehkčí severky01.03.2014
Osobně bych pro začátek doporučil severní stěnu Medvědína...dlouhá technicky středně náročná a logic
   Re: Lehkčí severky01.03.2014
Osobně bych pro začátek doporučil severní stěnu Medvědína...dlouhá technicky středně náročná a logic
 Re: Lehkčí severky01.03.2014
Pokud nemáš zkušenosti ze zimního lezení nebo VHT, tak začni ve Vysokých Tatrách. Přechod přes sedla
 Re: Lehkčí severky01.03.2014
Co si predstavujes pod "vzit pritelkyni". Ty lehci firny co ti tu doporucuji jsou fajn. Je
 Re: Lehkčí severky03.03.2014
Docela pekny a kratky je Eissrine na Torstein, hned vedle Dachsteinu. Ma to jen asi 300m, nastup od
  Re: Lehkčí severky03.03.2014
Nicmene jak pisou nahore, vsechno je to spis na solo. Jakmile se tam zacnes jistit (pokud to jde.-),
 Re: Lehkčí severky03.03.2014
No, myslím, že ve Švýcarsku je zajímavá cvičná severní stěna, nějaký Eiger nebo tak něco... Prý je t

 Lezecké fotografie ???27.02.2014
Poradíte mi zdroj velmi profesionálních lezeckých fotografií na internetu ?
Není důležité zda se jedná o stánky známého lezeckého fotografa, fotobanku nebo noname databázi.
Díky
 Re: Lezecké fotografie ???27.02.2014
Osobně se mi líbí hodně toto:
  Re: Lezecké fotografie ???27.02.2014
ty fotky z
   Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Asi reklama,co?
    Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou.
     Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Kdo, proboha, kdo? Chci jejich jména a chci ať si sundaj ty děsivý masky! Dobře vím, že se mi smějet
      Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
Simon Carter (autor z odkazu nahoře) je australan a opravdu skvělý fotograf. Má za sebou nejen desít
       Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
A k tomu ještě pošle každý týden aspoň jednu fotku na "Foto dne":-)
 Re: Lezecké fotografie ???27.02.2014
Jakékoliv fotobanky jsou napěchované fotkami z lezení všeho druhu. Záleží, k čemu je potřebuješ, já
  Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Neměl by jsi nějakej tip na pár fotek z venkovního boulderingu, které by se daly zarámovat a pověsit
   Re: Lezecké fotografie ???28.02.2014
Ceny jednotlivých fotek neznám, ale jsou všude u fotobank uvedené. Nejlepší by pro Tebe ale asi bylo
 Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
Pokud se jedná o bouldering. Tak nemusíme ani moc do ciziny. Skvělý fotky má Pepe Piechowicz, Martin
  Re: Lezecké fotografie ???01.03.2014
Díky Kubovi i Jirkovi za rady, asi zkusím oslovit některého ze zde jmenovaných fotografů. Na fotoban

1   ...   453   454   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 soutez
Tak jak je to s tim soudkem, uz mam zizen a soutez byla do patku. Nebo to uz borci z redakce uz vykalili? :-D HMM...
19:02:50 03.03.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi