Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Plzeň
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
V sobotu 22.3.2014 došlo k pádu lezkyně na slovenských skalách Vtáčník. Lezkyně byla po dolezení cesty spouštěna přes Gri-Gri. Dopadla na zem na paty a udělala několik kotrmelcu/salt. Zatím se neví, zda projel konec lana bez uzlu jistící pomuckou nebo jis
 Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
Kontrola vlastní gramotnosti a schopnosti používat hlavu. Dobré uvážení toho s kým lezu.
 Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
Gri Gri..........
 Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
Díky za info a shrnutí ;)
 Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
Trtko boli tam kamarati ktori okamzite s vlastnou lekarnickou isli dotycnej pomoct, volali zwchranku
 Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
A este otaxka vonkreuz ty si tam bol? Msl si lekarnicku? Vedel si cislo zachranky? Vedel si xostroji
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
Nebyl jsem tam. Popis jsem vložil, jak mi ho 5 minut předtím odvykládal kamarád a kolega v jednom -
   Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec25.03.2014
Ještě k druhé otázce: lékárničku jako první věc vyndavám pod skálou a nechávám ji na viditelném míst
    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec26.03.2014
Vonkreuz Ty jsi fakt smesny, popisujes tu nehodu i s patricnou kritkou co se udelalo spatne a co se
     Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec26.03.2014
A ty,jak zase koukám, víš na lezci vše nejlépe Martas. Hi hi hi !!!
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec26.03.2014
spomeniem si na VÚ 1337 :
"ptáci, jebte se, bude vás více"
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec26.03.2014
No, říká se to o mně...ale díky.
     Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec26.03.2014
A jak ty si zjistil, ze to popisuje spatne??? Nebo se ji jeho kritiku taky zalozil jen na svem pocit
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec27.03.2014
Umis cist? Zkus to jeste jednou a pokud umis cist a jeste nechapes, tak se pak jeste trosku zamysli.
       Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec28.03.2014
Jo takhle, jedno psane je pro tebe kec a druhe psane posvatna pravda :D. Logika rules :).
Tak
        Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec28.03.2014
Aby si tu zase nesaskoval s umenim cist a premyslenim: tvrdil si mu, ze o tom nic nevi a vysmal ses
         Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec30.03.2014
Jo, vulgarni byt umis, mysleni ale s tim to bude slabsi, ja vedel vse o tom co psal, a k tomu jsem s
          Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec30.03.2014
Vulgarni? Co pak ti prislo vulgarni? Jo, jo, premysleni, to je drina. Zajimave, jak casto se za prem
   Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec26.03.2014
to tam dělali nějakej průzkum kdo umí umotat nosítka?
Sami je umotali, nebo se jen poplácali
    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec27.03.2014
Dělat nosítka 20 minut od cesty je kokotina. Buď to dotyčný(á) zvládne pouhým držením za oblečení (k
 Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec27.03.2014
Celkom by ma zaujimalo, co by mala byt pointa zalozenia tejto diskusie? Co si tym vlastne chcel doci
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec27.03.2014
Aale nejaky blbko vonkreuz sa chcel pochvalit ze nosi lekarnicku a vie uviazat lanove nositka a kto
   Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec27.03.2014
(((((((((((((((-:
 Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec27.03.2014
Celkom by ma zaujimalo, co by mala byt pointa zalozenia tejto diskusie? Co si tym vlastne chcel doci
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec29.03.2014
jedná se o informaci s cílem upozornit na příčinu a připravenost okolí reagovat na kritickou situaci
   Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec30.03.2014
Vdaka za vysvetlenie.
Chapem snahu poukazat na niektore veci. Podla mna sa vsak daju veci po
   Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec31.03.2014
Větší smysl má evidovat úrazy zde:
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec29.03.2014
jedná se o informaci s cílem upozornit na příčinu a připravenost okolí reagovat na kritickou situaci
   Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec30.03.2014
Autor příspěvku vše na konci jasně shrnul. Jen k potřebě lanových nosítek by byly nutné doplňujcí in
    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec05.04.2014
ty kokos toto mam najradšej, najviac nehôd a nezodpovednosti a zakaždeho počasia robia češi a ešte i
    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec05.04.2014
ty kokos toto mam najradšej, najviac nehôd a nezodpovednosti a zakaždeho počasia robia češi a ešte i
     Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec05.04.2014
Hochu mily slovensky. Nez neco napises, over si fakta:

 Bouldrovka25.03.2014
Dobrý den,
chtěl bych si doma postavit bouldrovku. Měla by výšku 2,5 m Má smysl ji stavět?
Předem děkuji za odpověď.
 Re: Bouldrovka25.03.2014
Máš-li hromadu motivace k tréninku s omezenými chyty a profily, tak do ní jdi. Znám i nižší. :-)
  Re: Bouldrovka25.03.2014
Chceš bouldrovku? -Postav jí!
Nechceš bouldrovku ? Nestav jí!
Promiň, úplně to nechápu
 Re: Bouldrovka25.03.2014
je to otázka motivace (ke stavění a násl. používání vlastní boulderovky) vs ostatní možnosti (placen
 Re: Bouldrovka26.03.2014
určitě má význam, 2,5 x 1,25 naklápěcí stěnka na domácí tréning bohatě stačí. hlavně aby počáteční n

 Lano 25.03.2014
Zdravím všecky, chci se zeptat, máte někdo zkušenost s lanem 9.8 Exar Light?
 Re: Lano 25.03.2014
S tímhle konkrétně ne, ale s lany Mammut v mém okolí byly jen špatné až velmi špatné zkušenosti. V H
  Re: Lano 25.03.2014
Když už lano od Mammuta, tak Revelation. I když podle mě Beal Stinger udělá službu lepší.
   Re: Lano 25.03.2014
a co tendon Smart Lite 9,8mm ?
    Re: Lano 27.03.2014
Dotazy pořád dokola. Tendon Smart, Beal Yuji, Edlinger a většina Mammutů jsou lana úplně nahovno !!!

 Schihörndl25.03.2014
Ahoj, lezli jste nekdo jinou cestu na Schihörndl nez Ballerina Rinne (http://www.bergsteigen.com/ eiswand/tirol/ loferer-und-leoganger-steinber

 Lišejníky v Jizerkách24.03.2014
Kolegové, nemáte pocit, že v poledních letech nějak přibývají v Jizerkách na skalách lišejníky? Mám na mysli takové ty tlusté chlupaté šedé koberce, které se drolí pod prsty a lezečky na nich kloužou jak namydlené. Třeba na Divé Máří je toho dost a naposl
 Re: Lišejníky v Jizerkách24.03.2014
Jo, ale není to trend jen několika posledních let. Údajně to souvisí s tím, jak se zlepšilo ovzduší.
  Re: Lišejníky v Jizerkách24.03.2014
Nejhorší ovzduší tu bylo v sedmdesátých a osmdesátých letech, předtím to tak strašné nebylo a když t
   Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
vono příčinou mechu není ani tak moc (ne)znečištění vzduchu, ale spíš takové nějaké to lokální klimá
    Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
Zajímavé je ale to, že tyhle lišejníky raší na místech, která jsou světlá. Ne snad vyloženě jižní st
     Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
Víc maglajzovat! :-)
      Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
Hloupá poznámka, v Jizerkách co neustojíš, to nevylezeš, magnezium je stejně jako na písku zcela zby
       Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
nevim která poznámka je hloupější, ale určitě platí úměra - oč lépe se držíš o to lépe stojíš a pak
        Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
Jenže v Jizerkách je maglajz zakázaný. A ten zbytek vyleze stejně jen Špek a taky na to nic nepotřeb
         Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
Možná že tam byl víckrát než Ty a jen poukazuje na nesmyslnost toho zákazu...
          Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
Další "pravidelný" jizerský lezec?
           Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
Lepší "argument" nemáš?
     Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
druhá věc je trošku geo, a to je hornina, způsob jejího větrání a to, co z toho větrání vznikne (vět
 Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
když tam za celý den na nikoho nenarazíš, tak se to neoleze. Dřív holt bylo víc horoLEZCŮ.
  Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
Před 25 lety byla náhorní plotna na Kozla úplně holá, ale loni jsi už hledal ve vrstvě mechu krystal
  Re: Lišejníky v Jizerkách25.03.2014
Jinak nestyďte se zeleň poslat do údolí!
   Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
to už tady bylo tydle diskuse. jestli chránit skálu aby mohla dejchat a nevětrala, nebo chránit mech
    Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
Kritérium by mohlo znít např.: na čem bys štandoval, to ušetři.
     Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
Má zkušenost za posledních pár let je, že lišejníků na skalách výrazně přibylo a myslím si, že je to
      Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
dusík? bohajeho, záleží na to esli je ho ve vzduchu osmasedmdesát procent či o jedno dvě méně či víc
       Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
Básník nemyslel oxid uhličitý, ale opravdu dusík, respektive oxidy dusíku (výrazné zvýšení koncentra
        Re: Lišejníky v Jizerkách26.03.2014
Sorry, ještě "podpis" - JH
         Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
Lišejník, jako převážně heterotrofní organismus, je ke hnojení dusíkem docela lhostejný. Tím to nebu
          Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
Rozumím tomu tak, že v téhle debatě je "lišejník" jenom umělecké jméno pro veškerou zeleni
           Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
A co říká JH, Hlína a podobní na "posílání zeleně do údolí"? (Tu otázku myslím vážně a je
            Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
zajímavá debata, na přímou výzvu k názoru snad jenom dodávám, že v Grevensteinu vaří skvělé pivo
             Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
koukám že Hlína na přímou otázku o odstraňování hlíny neodpoví jednoznačně - soudím, že proto, aby s
              Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
Lukáši Bludský (snad jsem tvoje příjmení nezkomolil), nevím, co znamená "formální anonym",
               Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
:)))
Já bych řek, že Lukáš označením „formální anonym“ myslel to samý co já, to jest, že jde
                Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
Hele, díky, zamlada jsem četl antický filosofy a taky Kanta a Schopenaura, ale ta tvoje první věta,
                 Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
No, vona je na to možná lepší právnická, než filosofická průprava ... :))
               Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
Kde je prosím v Žitavě ta pivojka? Rád bych ji navštívil...
                Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
hele, normálně v tom obchoďáku přes ulici co je Krajský úřad. Ono se to jmenuje "nápojka"
               Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
hele more, nemlž a nedělej ze sebe vola, stejně si myslím že nejsi.
nechci závazně podepsaný
                Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
Lukáši, souhlasím s Hlínovou reakcí, ačkoli jsem sám zapitej na jinou značku. Pochopitelně registruj
                 Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
Takže píšu si: JH.. Hlína.. lezec.cz.. rozpor mezi osobním názorem a oficiálním stanoviskem.. nic pá
                  Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
Jako že ministr? Nebo ten poskok z agentury? To už abys běžel do paneláku, protože v pátek po třetí
                   Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
přece
                  Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
CIWE, to nechápu, takže osobní názor (že Veltins a Warsteiner jsou dobrý piva) se nekryje s ofiko ná
                   Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
dobrý piva se samozřejmě vařej i v praze. před pár lety mi občas v kuchyni bublaly demijóny sladu a
       Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
Taky jsem slyšel od svých bývalých kolegů geometrů teorii, že kyselé deště minulá desetiletí (stalet
        Re: Lišejníky v Jizerkách27.03.2014
Žula je ve své podstatě kyselá hornina, takže to asi nee. To zvětrávání je spíše mrazové.
         Re: Lišejníky v Jizerkách28.03.2014
Aha, díky.

 Nehoda na stene v Hradci?24.03.2014
Ahoj
Nemate nekdo tuseni, co se stalo dneska odpoledne na stene v Hradci? Zachranka zrovna odtamtud odvazela nejakeho kluka.
Docela me to zarazilo, clovek jinak prilis neuvazuje, co vsechno zahrnuje veta, ze lezeni je na vlastni nebezpeci..

 názor na lano24.03.2014
Má někdo zkušenosti s tímto lanem Tendon Ambition 10.2 . Mám možnost toto lano koupit ,ale příjde mi že se ho každý zbavuje. Za názory a rady předem dík Piškot
 Re: názor na lano24.03.2014
Vyhodíš peníze. Vem Tendon Master 9.7. To je jiná káva.
 Re: názor na lano24.03.2014
Lezl jsem na dvou exemplářích pár let a byl jsem s ním spokojený. Vydrželo kde co - skály, stěnu, na

 konec jedne steny24.03.2014
přírodní konec jedné pískovcové stěny na Kokořínsku http://vool.cz/ElKjd
 Re: konec jedne steny24.03.2014
Dyť to tu bylo už před časem...
  Re: konec jedne steny24.03.2014
Ano, o stránku níž je k tomu celý článek s fotografiemi a nebyla to stěna, nýbrž věž Jestřebická per

 půlloďák do loďáku24.03.2014
Ahoj, zajímalo by mě, jestli někdo neznáte způsob (nebo odkaz) na tvorbu lodního uzlu, pokud už je v karabině půllodní (tedy kromě toho, že jeden zruším a udělám nový)? V metodice jsem na to nenarazil a řekl bych, že to bude pěkně sožité a nebezpečné (pro
 Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
Znám. Nic složitýho to není. Za prvý jde o postavení lodního uzle k zámku karabiny. Za druhý, jde o
  Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
Pošli mi mail, pošlu ti foto.
 Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
nauč se pořádně blokaci půlloďáku a neřeš kokotiny ;)
 Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
Happy to popsal dobře, ale k čemu to potřebuješ? Půllodďák blokneš a pokud si to chceš pojistit loďá
  Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
No, spíš mě to tak napadlo a zaulajo- stejně jako třeba 8 můžu udělat uprostřed lana nebo tak, že ho
   Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
Přesně, použití-dolezl na štand druholezec (mnohdy začátečník, u vůdců klient ) kterého jsem jistil
    Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
No tak to potěš srdce metodikovo.. proč se druholec neklapne sám odsedkou, nebo ho nenaučíš loďák, a
     Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
Slušně a pravdivě jsem odpověděl na slušný dotaz. A odpovím i podruhé, ano i v kritické situaci tent
      Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
Zkusím slovní popis vázání tohoto polouzlu.
1.Půlloďák v HMS západka vlevo hruška HMS dolů, u
       Re: půlloďák do loďáku24.03.2014
Chapu to, ale myslim, ze existuje opravdu minimum situci kdy to pouzit. Mozna ten vudce. Na druhou s

 Sedak - vice delky23.03.2014
Ahoj, chci si koupit na vice delky novy sedak.
Mam v hledacku tyto 3:
1) Wild Country Summit http://goo.gl/Tk6Thl
2) Ocun Quattro
 Re: Sedak - vice delky23.03.2014
kdybys chtěl velkej komfort, mrkni na tohle. ale vzhledem k tomu že o bigwallu nebyla řeč, asi to ne
 Re: Sedak - vice delky23.03.2014
A co Ocún Ego 3 nebo Petzl Adjama? Jsou to běžně dostupné sedáky. Snadno je vyzkoušíš, na pomezí spo
  Re: Sedak - vice delky23.03.2014
Jestli se ego a ego 3 liší jen možností nastavovat nohavičky, tak bych ego 3 do větších stěn nedopor
 Re: Sedak - vice delky23.03.2014
co teď používáš za sedák? Moje zkušenost je, že mi stačí jeden. Ať už lezu sportovky, na písku, v le
  Re: Sedak - vice delky23.03.2014
ted mam takovy stary... cca 12 let a prave proto ho chci vymenit. Nic extra, nejaky rock-empire
   Re: Sedak - vice delky23.03.2014
Koupil jsem si
    Re: Sedak - vice delky24.03.2014
Lezu jak sportovky, kde potrebuju jen presky a par smyci, ale tez ciste jen po vlastnim...
Ta
 Re: Sedak - vice delky23.03.2014
Uvedené sedáky vypadají docela bytelně, asi jsou vhodné na big-walové výstupy nebo technické, kde po
  Re: Sedak - vice delky24.03.2014
Jasne, mam v planu vyzkouset vsechny 3 z uvedenych sedaku...chvili si v nich posedet.
Jen jse
 Re: Sedak - vice delky24.03.2014
Ty jo, to uz jsou hodne mohutne sedaky... :-)
Kazdopadne dik za tip, zkusim najit o nich vice
  Re: Sedak - vice delky24.03.2014
Skylotec:
   Re: Sedak - vice delky24.03.2014
  Re: Sedak - vice delky24.03.2014
Skylotec:
  Re: Sedak - vice delky24.03.2014
další info možná stačí tady
   Re: Sedak - vice delky24.03.2014
nebo to můžeš vyřešit koupí normálního sedáku a k němu hruďák s poutkama
 Re: Sedak - vice delky24.03.2014
Môj obľúbený sedák na hory je Beal Aero mountain - veľké pútka, matroš z nich nevisí dopredu, je poh
  Re: Sedak - vice delky24.03.2014
Mrknu, dik

1   ...   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   467   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sedak - vice delky
Ahoj, chci si koupit na vice delky novy sedak.
Mam v hledacku tyto 3:
1) Wild Country Summit http://goo.gl/Tk6Thl
2) Ocun Quattro Tech http://goo.gl/e6l0Lt
3) Black Diamond Big Gun http://goo.gl/O2mFSW


Jeste jsem je nezkousel, pouze cetl ruzne recenze. Nejvic se mi libi 1) od Wild Country

Mate nekdo pozitivni/negativni zkusenosti s nekterym z nich?
Diky za pripadne reakce
Martin14:17:35 23.03.2014
odpovědět 
 Re: Sedak - vice delky
kdybys chtěl velkej komfort, mrkni na tohle. ale vzhledem k tomu že o bigwallu nebyla řeč, asi to neni odpověď na kterou čekáš..

http://www.spadout. com/p/yates-big-wall-harness/#
http://www.gearexpress. com/yates-big-wall-harness.html
16:55:55 23.03.2014
odpovědět 
 Re: Sedak - vice delky
A co Ocún Ego 3 nebo Petzl Adjama? Jsou to běžně dostupné sedáky. Snadno je vyzkoušíš, na pomezí sportovního lezení, přitom velmi pohodlné.
17:11:30 23.03.2014
odpovědět 
  Re: Sedak - vice delky
Jestli se ego a ego 3 liší jen možností nastavovat nohavičky, tak bych ego 3 do větších stěn nedoporučil. Ego je podle mě vyloženě sedák na sportovky. Delší sezení v nekomfortním štandu už je docela nepříjemné (brnící nohy...). A další minus pro vícedélky jsou podle mě poutka na materiál. Na těch zadních (kde bych asi nosil ty věci na zakládání) se dost blbě manipuluje s materiálem, je to prakticky úplně vzadu, člověk tam cokoli hledá poslepu...
Dobrý sedák na sportovky, kde je potřeba akorát na každý straně pět šest expresek a od řetězu se spouští na zem.
20:22:48 23.03.2014
odpovědět 
 Re: Sedak - vice delky
co teď používáš za sedák? Moje zkušenost je, že mi stačí jeden. Ať už lezu sportovky, na písku, v letních/zimních horách. Používám teď Petzl Adjuma.
Jinak jsem si zvykl nosit některý materiál na nosiči přes rameno, šetří to dost čas
d.18:14:11 23.03.2014
odpovědět 
  Re: Sedak - vice delky
ted mam takovy stary... cca 12 let a prave proto ho chci vymenit. Nic extra, nejaky rock-empire
Martin21:03:06 23.03.2014
odpovědět 
   Re: Sedak - vice delky
Koupil jsem si http://jdem.cz/bae954. Chtěl jsem původně něco dražšího, ale sednul mi na tělo nejlépe. Odlezl jsem v něm několik set vyškových metrů v Alpách, obtížnosti cca 5 a jsem spokojen.

Na jaké vícedelky to chceš? Tatry, sportovky v Holentalu, zima, léto, jaká naročnost...?
21:41:46 23.03.2014
odpovědět 
    Re: Sedak - vice delky
Lezu jak sportovky, kde potrebuju jen presky a par smyci, ale tez ciste jen po vlastnim...
Takze kdyz naskladam vsechen matros (friendy, vklinence, tricamy, expresky, karabiny...), tak mam plne 4 drzaky na material. Resil jsem to prozatim jednim pridavnym plastovym drzakem.

Takze se mi hodi poutka navic. Mam radeji vicedelky (tj. 20 a vice delek), byvam v sedaku cely den...ale jeste jsem nebivakoval na skale a ani to nemam v planu.
Martin00:07:50 24.03.2014
odpovědět 
 Re: Sedak - vice delky
Uvedené sedáky vypadají docela bytelně, asi jsou vhodné na big-walové výstupy nebo technické, kde potřebuješ hooodně materiálu a hodně v sedáku sedíš. Na Tatry nebo Alpy stačí bohatě i mnohem lehčí sedáky.
Také jsem to kdysi řešil, pročetl pár diskuzí, vyrazil do obchodu a tam zjistil, že ten vyhlídnutý mi stejně nesedí.
Vyber si prodejnu, ve které se můžeš pověsit na lano, zkus chvíli sedět, vrtět se a uvidíš sám.
Něco ti bude vyhovovat, něco jiného vadit. Někomu vyhovují masívní popruhy, jinému vzdušné. Někdo chce oka na materiál více vzadu, jinému tam překážejí v komínech. Někdo rád materiálová oka z tvrdého plastu, jiný je nesnáší....
Vyber si ten, který ti bude sedět a časem si na něj zvykneš...
krtek20:30:45 23.03.2014
odpovědět 
  Re: Sedak - vice delky
Jasne, mam v planu vyzkouset vsechny 3 z uvedenych sedaku...chvili si v nich posedet.
Jen jsem chtel vedet, jestli nemate primo zkusenost s nekterym z nich...treba neco co nastve a zjisti se to az za behu :-)
Martin00:10:22 24.03.2014
odpovědět 
 Re: Sedak - vice delky
Ty jo, to uz jsou hodne mohutne sedaky... :-)
Kazdopadne dik za tip, zkusim najit o nich vice infa
Martin00:19:46 24.03.2014
odpovědět 
  Re: Sedak - vice delky
Skylotec: http://tinyurl.com/nca3cdj
Esus07:06:55 24.03.2014
odpovědět 
   Re: Sedak - vice delky
http://www.hudy.cz/uvazky/arcteryx-b360a-harness-men,17241 -Sedozelena.html naprosta spokojenost
08:51:09 24.03.2014
odpovědět 
  Re: Sedak - vice delky
Skylotec: http://tinyurl.com/nca3cdj
Esus07:07:01 24.03.2014
odpovědět 
  Re: Sedak - vice delky
další info možná stačí tady http://www.bigwalls. com/forum2/index.php?topic=732.0
09:54:26 24.03.2014
odpovědět 
   Re: Sedak - vice delky
nebo to můžeš vyřešit koupí normálního sedáku a k němu hruďák s poutkama http://www.camp-usa. com/products/big-wall/mescalito-3029.asp
09:55:52 24.03.2014
odpovědět 
 Re: Sedak - vice delky
Môj obľúbený sedák na hory je Beal Aero mountain - veľké pútka, matroš z nich nevisí dopredu, je pohodlný, nastavitelný aj keď sa naobliekaš (leziem v ňom aj zimu). Ten 2)Ocún je mu dosť podobný.
labut09:10:12 24.03.2014
odpovědět 
  Re: Sedak - vice delky
Mrknu, dik
Martin15:30:09 24.03.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1146 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi