Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Sedak - vice delky 23.03.2014 kdybys chtěl velkej komfort, mrkni na tohle. ale vzhledem k tomu že o bigwallu nebyla řeč, asi to ne
  Re: Sedak - vice delky 23.03.2014 A co Ocún Ego 3 nebo Petzl Adjama? Jsou to běžně dostupné sedáky. Snadno je vyzkoušíš, na pomezí spo
    Re: Sedak - vice delky 23.03.2014 Jestli se ego a ego 3 liší jen možností nastavovat nohavičky, tak bych ego 3 do větších stěn nedopor
  Re: Sedak - vice delky 23.03.2014 co teď používáš za sedák? Moje zkušenost je, že mi stačí jeden. Ať už lezu sportovky, na písku, v le
    Re: Sedak - vice delky 23.03.2014 ted mam takovy stary... cca 12 let a prave proto ho chci vymenit. Nic extra, nejaky rock-empire
  Re: Sedak - vice delky 23.03.2014 Uvedené sedáky vypadají docela bytelně, asi jsou vhodné na big-walové výstupy nebo technické, kde po
    Re: Sedak - vice delky 24.03.2014 Jasne, mam v planu vyzkouset vsechny 3 z uvedenych sedaku...chvili si v nich posedet.
Jen jse
  Re: Sedak - vice delky 24.03.2014 Ty jo, to uz jsou hodne mohutne sedaky... :-)
Kazdopadne dik za tip, zkusim najit o nich vice
    Re: Sedak - vice delky 24.03.2014 Mrknu, dik
Kudy na Brnčalku 22.03.2014 Ahojte!
Poradíte prosím někdo kudy nejlépe v tuhle dobu na Brnčalku? Zítra dorazím ráno do Popradu se skialpama, plnou polní a potřebuji se nějak dostat na Brnčalku, ale nevím kudy to je nejlepší..
Děkuji
  Re: Kudy na Brnčalku 22.03.2014 z autobusové zast. Biela voda (kousek za Tatr. Lomnicí), cca 2-3 hod chůze. Co tam budeš podnikat ??
    Re: Kudy na Brnčalku 22.03.2014 Díky! Myslíš, že se to bude dát na skialpech?
V plánu je poslední sníh, ještě si troch užít
      Re: Kudy na Brnčalku 22.03.2014 Tam bude zima ještě docela dlouho..
      Re: Kudy na Brnčalku 22.03.2014 Zdar, vraceli jsme se minulou sobotu. Nahoru to máš tak na 1/3 - jedna na lyžích nejde vůbec, druhá
        Re: Kudy na Brnčalku 23.03.2014 Od minulé soboty napadlo - většina cesty jde na lyžích ...
Průvodce Kruczke skaly 21.03.2014 Ahoj, nemáte někdo průvodce na Kruczke skaly u Szklarské Poreby v elektornický podobě. Díky
  Re: Průvodce Kruczke skaly 24.03.2014 Joo, taky bych uvítal... Předem díky moc!
Hollental 20.03.2014 Ahoj nemáte někdo prosím info jaký jsou podmínky pro lezení v Holletalu v Rakousku? Dík za odpověď
  Re: Hollental 21.03.2014 da sa hollental aj hohe wand
    Re: Hollental 21.03.2014 akorád už se nedá pár sezon parkovište v kaiseru...
      Re: Hollental 21.03.2014 Nějaká novinka s parkovištěm? Poděl se s námi ať nemáme problémy s hledáním spaní. Nebo myslíš jen c
        Re: Hollental 21.03.2014 Jestli je to zakaz tak to urcite neni par sezon, loni sme tam byli nekolikrat, ale myslim ze to spis
          Re: Hollental 21.03.2014 jo myslel sem, že je to přecpaný
  Re: Foto dne 20.03.2014 co máš malý?
  Re: Foto dne 20.03.2014 Tak ještě trochu nevážně, docela se hrbí, kdyby stáhla ramena dozadu, tak možná vyrostou :) (né rame
    Re: Foto dne 20.03.2014 toho jsem si taky všim, asi má ochablý břišáky, tak se jí hrudníček bortí dopředu. ale trojky tam st
      Re: Foto dne 20.03.2014 Pánové, to co má fešanda na obrázku je naprostý ideál...... Pochopíte po pubertě.
        Re: Foto dne 21.03.2014 ideál čeho..koho...?
chápu, že s trojkama se blbě leze i běhá, ale todle jsou chyty, který fa
          Re: Foto dne 21.03.2014 jj, trefovat se do ženský je pro chlapa vždycky blbá vizitka. máš to těžký.
          Re: Foto dne 21.03.2014 Doufám, že si to nečte chudák slečna....
            Re: Foto dne 21.03.2014 Koukám, že podle komentářů tohoto týdne už nemá smysl na lezce ani dávat fotky.
            Re: Foto dne 21.03.2014 Slecna je v pohode. Spis chudaci chlapci by měli prestat koukat na porno a konecne zjistit jak doopr
          Re: Foto dne 21.03.2014 Slecna je moc pekna. Prsa idealni. Tipuju, ze ze stezovatele mluvi zavist, protoze jeho stara (pokud
            Re: Foto dne 21.03.2014 Přesně tak. Krásná slečna :)
  Re: Foto dne 20.03.2014 hoši hoši...na vás sedí bajka s liškou a hrozny. Snad z toho vyrostete.
Beal YujiI 19.03.2014 Máte někdo zkušenosti s lanem Beal Yuji?
  Re: Beal YujiI 19.03.2014 Lano - střední třída. Vynikající poměr cena výkon. Zatím spokojenost. Vydrželo mi o trochu méně než
    Re: Beal YujiI 20.03.2014 Nejlevnější lano společně s Edlingerem a Smartem od Tendonu. Cena odpovídá kvalitě.
      Re: Beal YujiI 20.03.2014 Odbouchal sem ho za rok na šrot.Venku i na umělce.Bylo za tu dobu v akci pětkrát týdně, okolo 20 ces
  Re: Beal YujiI 20.03.2014 nejhorsi lano, co jsem kdy mel... lepe se choval Booster III nebo Tendon Ambition i Master
    Re: Beal YujiI 20.03.2014 No, ale to už je jiná cenová kategorie. Trabant byl taky nejhorší auto co jsem kdy měl. Superb se ch
  Re: Beal YujiI 20.03.2014 Radši kup Beal Booster, Stinger nebo Tiger. Všechny 3 jsou lepší.
    Re: Beal YujiI 21.03.2014 Děkuji za radu i zkušenosti s tímto výrobkem
      Re: Beal YujiI 22.03.2014 Trochu to vyznělo negativně, já jsem s tímto Bealem spokojený. Vydrží nepatrně méně, ale to je stejn
lezecké oblasti v okolí Zlína 19.03.2014 Ahoj, hledám kde by se v okolí daly lozit lehčí(do6),ale delší cesty (tak do 25m), nějaké typy? (slovensko a tak, co nejblíž)
  Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 19.03.2014 Stramberk Arboretum, Valova skala u Vsetina
    Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 19.03.2014 a vystačím si na těch Valových skalách se sedmi expreskama?
      Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 19.03.2014 jeď tam bez expresek... jako správnej pankáč
      Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 19.03.2014 Nejdelsi cesty na valovce maji cca 30m. Sedm pres by mohlo stacit. Kdyztak cvaknes treba hmsku...
  Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 19.03.2014 Nebylo by nejlepší investovat +-200 do průvodce?
    Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 19.03.2014 Takže nejblíž od Zlína je Držková. Skály uvidíš z dědiny. Ještě kousek blíž je Lukov. Ve Chřibech v
    Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 20.03.2014 Nebo si přímo tady na Lezci klikni na záložku Mapy a můžeš studovat....
      Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 20.03.2014 Bohužel, Libor mapy stále řeší, aktuálně nejsou funkční, ale budou snad už brzy ;)
      Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 20.03.2014 jo sorry...hlavni informace je v tom linku, ne v tom kam jezdim rad ja:)
  Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 20.03.2014 Z delších je asi nejlepší Valova skála u Vsetína - 30m cesty. Lukov pod hradem jsou vraždy, ale dá s
  Re: lezecké oblasti v okolí Zlína 14.04.2014 nemáte někdo "průvodce" na bouldry Velá u Lukova?
priprava skialpovych lyzi 19.03.2014 Ahoj,
nevite, kdo by mi mohl ukazat, jak si spravne navrtat vazani na skialpovy lyze, jak narezat pasy, brouseni, voskovani ?
diky.
katka
  Re: priprava skialpovych lyzi 19.03.2014 HUDY sport Jičín. Jinak broušení a voskování stejné jako u sjezdových lyží.
  Re: priprava skialpovych lyzi 20.03.2014 Jestli máš TLT, tak bych si to nechal v servise.
Ořez pásů - žiletkou. Přilepíš metr
Sníh Albanie, Černá hora 18.03.2014 Nemáte někdo odkaz na aktuální sněhové zpravodajství v Albanii (Theth), Černé hoře (Durmitor) a v Makedonii? Dík
Mára
AO v LN 18.03.2014 Ahoj, dávám tip na rozhovor s Adamem Ondrou v páteční příloze Lidových novin (21.3.). Ještě jsem ho nečetl, ale autorka byla z Adama nadšená. Tu jedna fotka k tomu:
  Re: AO v LN 18.03.2014 21.3.? Tomu se říká PR.
Navíc mi to trošku smrdí vykrádáním cizích témat (viz citát vlevo nah
    Re: AO v LN 18.03.2014 Vidíš vidíš, všechno se dá obrátit a pomluvit, ale díky i Tobě za ostražitost! Tomáš se podepsal, s
      Re: AO v LN 18.03.2014 Rozhovor Plavcový s AO může bejt dobrej, dík za info.
        Re: AO v LN 18.03.2014 Kdyz uz jsme u toho adam, nemate nekdo nejakynaktualni info o pavlickovo novem filmu change, myslim
      Re: AO v LN 20.03.2014 sem sem kouk na Lezce od zadání toho svýho PR až dnes, jako novinář (ano, LN) trošku znám internetov
        Re: AO v LN 21.03.2014 Zaznelo tady neco, ze by nekdo mohl "vykradat" z rozhovoru s Adamem na mem blogu, ale mysl
          Re: AO v LN 21.03.2014 Možná je to narážka na citát z filmu "z A do B", dlouho jsem ten film po shlédnutí sháněl a nakonec
  Re: AO v LN 21.03.2014 Ahoj, ví někdu, jaký je ten rozhovor? Stojí to za to? :)
    Re: AO v LN 21.03.2014 cetl jsem, v podstate opakuje veci z rozhovoru, co tu na nej byl odkaz pred par dny + nejake info pr
1
...
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
...
2263
  Re: Sedak - vice delky kdybys chtěl velkej komfort, mrkni na tohle. ale vzhledem k tomu že o bigwallu nebyla řeč, asi to neni odpověď na kterou čekáš..
http://www.spadout . com/p/yates-big-wall-harness/#
http://www.gearexpress . com/yates-big-wall-harness.html 16:55:55 23.03.2014odpovědět
  Re: Sedak - vice delky A co Ocún Ego 3 nebo Petzl Adjama? Jsou to běžně dostupné sedáky. Snadno je vyzkoušíš, na pomezí sportovního lezení, přitom velmi pohodlné. 17:11:30 23.03.2014odpovědět
    Re: Sedak - vice delky Jestli se ego a ego 3 liší jen možností nastavovat nohavičky, tak bych ego 3 do větších stěn nedoporučil. Ego je podle mě vyloženě sedák na sportovky. Delší sezení v nekomfortním štandu už je docela nepříjemné (brnící nohy...). A další minus pro vícedélky jsou podle mě poutka na materiál. Na těch zadních (kde bych asi nosil ty věci na zakládání) se dost blbě manipuluje s materiálem, je to prakticky úplně vzadu, člověk tam cokoli hledá poslepu...
Dobrý sedák na sportovky, kde je potřeba akorát na každý straně pět šest expresek a od řetězu se spouští na zem. 20:22:48 23.03.2014odpovědět
  Re: Sedak - vice delky co teď používáš za sedák? Moje zkušenost je, že mi stačí jeden. Ať už lezu sportovky, na písku, v letních/zimních horách. Používám teď Petzl Adjuma.
Jinak jsem si zvykl nosit některý materiál na nosiči přes rameno, šetří to dost čas d. 18:14:11 23.03.2014odpovědět
    Re: Sedak - vice delky ted mam takovy stary... cca 12 let a prave proto ho chci vymenit. Nic extra, nejaky rock-empire Martin 21:03:06 23.03.2014odpovědět
      Re: Sedak - vice delky Koupil jsem si http://jdem.cz/bae954 . Chtěl jsem původně něco dražšího, ale sednul mi na tělo nejlépe. Odlezl jsem v něm několik set vyškových metrů v Alpách, obtížnosti cca 5 a jsem spokojen.
Na jaké vícedelky to chceš? Tatry, sportovky v Holentalu, zima, léto, jaká naročnost...? 21:41:46 23.03.2014odpovědět
        Re: Sedak - vice delky Lezu jak sportovky, kde potrebuju jen presky a par smyci, ale tez ciste jen po vlastnim...
Takze kdyz naskladam vsechen matros (friendy, vklinence, tricamy, expresky, karabiny...), tak mam plne 4 drzaky na material. Resil jsem to prozatim jednim pridavnym plastovym drzakem.
Takze se mi hodi poutka navic. Mam radeji vicedelky (tj. 20 a vice delek), byvam v sedaku cely den...ale jeste jsem nebivakoval na skale a ani to nemam v planu. Martin 00:07:50 24.03.2014odpovědět
  Re: Sedak - vice delky Uvedené sedáky vypadají docela bytelně, asi jsou vhodné na big-walové výstupy nebo technické, kde potřebuješ hooodně materiálu a hodně v sedáku sedíš. Na Tatry nebo Alpy stačí bohatě i mnohem lehčí sedáky.
Také jsem to kdysi řešil, pročetl pár diskuzí, vyrazil do obchodu a tam zjistil, že ten vyhlídnutý mi stejně nesedí.
Vyber si prodejnu, ve které se můžeš pověsit na lano, zkus chvíli sedět, vrtět se a uvidíš sám.
Něco ti bude vyhovovat, něco jiného vadit. Někomu vyhovují masívní popruhy, jinému vzdušné. Někdo chce oka na materiál více vzadu, jinému tam překážejí v komínech. Někdo rád materiálová oka z tvrdého plastu, jiný je nesnáší....
Vyber si ten, který ti bude sedět a časem si na něj zvykneš... krtek 20:30:45 23.03.2014odpovědět
    Re: Sedak - vice delky Jasne, mam v planu vyzkouset vsechny 3 z uvedenych sedaku...chvili si v nich posedet.
Jen jsem chtel vedet, jestli nemate primo zkusenost s nekterym z nich...treba neco co nastve a zjisti se to az za behu :-) Martin 00:10:22 24.03.2014odpovědět
  Re: Sedak - vice delky Ty jo, to uz jsou hodne mohutne sedaky... :-)
Kazdopadne dik za tip, zkusim najit o nich vice infa Martin 00:19:46 24.03.2014odpovědět
    Re: Sedak - vice delky další info možná stačí tady http://www.bigwalls . com/forum2/index.php?topic=732.0 09:54:26 24.03.2014odpovědět
      Re: Sedak - vice delky nebo to můžeš vyřešit koupí normálního sedáku a k němu hruďák s poutkama http://www.camp-usa . com/products/big-wall/mescalito-3029.asp 09:55:52 24.03.2014odpovědět
  Re: Sedak - vice delky Môj obľúbený sedák na hory je Beal Aero mountain - veľké pútka, matroš z nich nevisí dopredu, je pohodlný, nastavitelný aj keď sa naobliekaš (leziem v ňom aj zimu). Ten 2)Ocún je mu dosť podobný. labut 09:10:12 24.03.2014odpovědět
    Re: Sedak - vice delky Mrknu, dik Martin 15:30:09 24.03.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: