Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Radoňovice 25.03.2014 Ahoj nezná někdo z vás cesty v Radoňovicích na Sluneční stěnu,něco jsem našel na Horosvazu ve Skalních oblastech,ale cest tam je mnohem víc.
  Re: Radoňovice 25.03.2014 Na Sluneční vede asi sedm cest. Nejtěžší je cca 5+. Jsou to ale rajbásky, takže to chce trochu morál
    Re: Radoňovice 26.03.2014 my jsme tam byli právě v sobotu a těch cest sem napočítal tak deset plus ještě něco na ten vedlejší
      Re: Radoňovice 26.03.2014 Jestli chceš, tak ti můžu poslat průvodce na Hodkovicko v tištěný podobě. Jsou tam právě Radoňovice,
        Re: Radoňovice 26.03.2014 ahoj,to bych ti byl moc vděčnej.Můj mail je MocakT@seznam.cz a můžem se dohodnout,poštovný ti samozř
        Re: Radoňovice 28.03.2014 jo, to je dobrá storka, jak z hospody na mýtince. jistý dělník skal namlátil do lautr všude stějně t
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 25.03.2014 Kontrola vlastní gramotnosti a schopnosti používat hlavu. Dobré uvážení toho s kým lezu.
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 25.03.2014 Díky za info a shrnutí ;)
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 25.03.2014 Trtko boli tam kamarati ktori okamzite s vlastnou lekarnickou isli dotycnej pomoct, volali zwchranku
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 25.03.2014 A este otaxka vonkreuz ty si tam bol? Msl si lekarnicku? Vedel si cislo zachranky? Vedel si xostroji
    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 25.03.2014 Nebyl jsem tam. Popis jsem vložil, jak mi ho 5 minut předtím odvykládal kamarád a kolega v jednom -
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 25.03.2014 Ještě k druhé otázce: lékárničku jako první věc vyndavám pod skálou a nechávám ji na viditelném míst
        Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 26.03.2014 Vonkreuz Ty jsi fakt smesny, popisujes tu nehodu i s patricnou kritkou co se udelalo spatne a co se
          Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 26.03.2014 A ty,jak zase koukám, víš na lezci vše nejlépe Martas. Hi hi hi !!!
            Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 26.03.2014 spomeniem si na VÚ 1337 :
"ptáci, jebte se, bude vás více"
            Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 26.03.2014 No, říká se to o mně...ale díky.
          Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 26.03.2014 A jak ty si zjistil, ze to popisuje spatne??? Nebo se ji jeho kritiku taky zalozil jen na svem pocit
            Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 27.03.2014 Umis cist? Zkus to jeste jednou a pokud umis cist a jeste nechapes, tak se pak jeste trosku zamysli.
              Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 28.03.2014 Jo takhle, jedno psane je pro tebe kec a druhe psane posvatna pravda :D. Logika rules :).
Tak
                Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 28.03.2014 Aby si tu zase nesaskoval s umenim cist a premyslenim: tvrdil si mu, ze o tom nic nevi a vysmal ses
                  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 30.03.2014 Jo, vulgarni byt umis, mysleni ale s tim to bude slabsi, ja vedel vse o tom co psal, a k tomu jsem s
                    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 30.03.2014 Vulgarni? Co pak ti prislo vulgarni? Jo, jo, premysleni, to je drina. Zajimave, jak casto se za prem
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 26.03.2014 to tam dělali nějakej průzkum kdo umí umotat nosítka?
Sami je umotali, nebo se jen poplácali
        Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 27.03.2014 Dělat nosítka 20 minut od cesty je kokotina. Buď to dotyčný(á) zvládne pouhým držením za oblečení (k
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 27.03.2014 Celkom by ma zaujimalo, co by mala byt pointa zalozenia tejto diskusie? Co si tym vlastne chcel doci
    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 27.03.2014 Aale nejaky blbko vonkreuz sa chcel pochvalit ze nosi lekarnicku a vie uviazat lanove nositka a kto
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 27.03.2014 (((((((((((((((-:
  Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 27.03.2014 Celkom by ma zaujimalo, co by mala byt pointa zalozenia tejto diskusie? Co si tym vlastne chcel doci
    Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 29.03.2014 jedná se o informaci s cílem upozornit na příčinu a připravenost okolí reagovat na kritickou situaci
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 30.03.2014 Vdaka za vysvetlenie.
Chapem snahu poukazat na niektore veci. Podla mna sa vsak daju veci po
      Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 30.03.2014 Autor příspěvku vše na konci jasně shrnul. Jen k potřebě lanových nosítek by byly nutné doplňujcí in
        Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 05.04.2014 ty kokos toto mam najradšej, najviac nehôd a nezodpovednosti a zakaždeho počasia robia češi a ešte i
        Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 05.04.2014 ty kokos toto mam najradšej, najviac nehôd a nezodpovednosti a zakaždeho počasia robia češi a ešte i
          Re: Nehoda (pád) na Vtáčníku - Kamenec 05.04.2014 Hochu mily slovensky. Nez neco napises, over si fakta:
Bouldrovka 25.03.2014 Dobrý den,
chtěl bych si doma postavit bouldrovku. Měla by výšku 2,5 m Má smysl ji stavět?
Předem děkuji za odpověď.
  Re: Bouldrovka 25.03.2014 Máš-li hromadu motivace k tréninku s omezenými chyty a profily, tak do ní jdi. Znám i nižší. :-)
    Re: Bouldrovka 25.03.2014 Chceš bouldrovku? -Postav jí!
Nechceš bouldrovku ? Nestav jí!
Promiň, úplně to nechápu
  Re: Bouldrovka 25.03.2014 je to otázka motivace (ke stavění a násl. používání vlastní boulderovky) vs ostatní možnosti (placen
  Re: Bouldrovka 26.03.2014 určitě má význam, 2,5 x 1,25 naklápěcí stěnka na domácí tréning bohatě stačí. hlavně aby počáteční n
Lano 25.03.2014 Zdravím všecky, chci se zeptat, máte někdo zkušenost s lanem 9.8 Exar Light?
  Re: Lano 25.03.2014 S tímhle konkrétně ne, ale s lany Mammut v mém okolí byly jen špatné až velmi špatné zkušenosti. V H
    Re: Lano 25.03.2014 Když už lano od Mammuta, tak Revelation. I když podle mě Beal Stinger udělá službu lepší.
      Re: Lano 25.03.2014 a co tendon Smart Lite 9,8mm ?
        Re: Lano 27.03.2014 Dotazy pořád dokola. Tendon Smart, Beal Yuji, Edlinger a většina Mammutů jsou lana úplně nahovno !!!
Lišejníky v Jizerkách 24.03.2014 Kolegové, nemáte pocit, že v poledních letech nějak přibývají v Jizerkách na skalách lišejníky? Mám na mysli takové ty tlusté chlupaté šedé koberce, které se drolí pod prsty a lezečky na nich kloužou jak namydlené. Třeba na Divé Máří je toho dost a naposl
  Re: Lišejníky v Jizerkách 24.03.2014 Jo, ale není to trend jen několika posledních let. Údajně to souvisí s tím, jak se zlepšilo ovzduší.
    Re: Lišejníky v Jizerkách 24.03.2014 Nejhorší ovzduší tu bylo v sedmdesátých a osmdesátých letech, předtím to tak strašné nebylo a když t
      Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 vono příčinou mechu není ani tak moc (ne)znečištění vzduchu, ale spíš takové nějaké to lokální klimá
        Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 Zajímavé je ale to, že tyhle lišejníky raší na místech, která jsou světlá. Ne snad vyloženě jižní st
          Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 Víc maglajzovat! :-)
            Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 Hloupá poznámka, v Jizerkách co neustojíš, to nevylezeš, magnezium je stejně jako na písku zcela zby
              Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 nevim která poznámka je hloupější, ale určitě platí úměra - oč lépe se držíš o to lépe stojíš a pak
                Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 Jenže v Jizerkách je maglajz zakázaný. A ten zbytek vyleze stejně jen Špek a taky na to nic nepotřeb
                  Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 Možná že tam byl víckrát než Ty a jen poukazuje na nesmyslnost toho zákazu...
                    Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 Další "pravidelný" jizerský lezec?
                      Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 Lepší "argument" nemáš?
          Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 druhá věc je trošku geo, a to je hornina, způsob jejího větrání a to, co z toho větrání vznikne (vět
  Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 když tam za celý den na nikoho nenarazíš, tak se to neoleze. Dřív holt bylo víc horoLEZCŮ.
    Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 Před 25 lety byla náhorní plotna na Kozla úplně holá, ale loni jsi už hledal ve vrstvě mechu krystal
    Re: Lišejníky v Jizerkách 25.03.2014 Jinak nestyďte se zeleň poslat do údolí!
      Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 to už tady bylo tydle diskuse. jestli chránit skálu aby mohla dejchat a nevětrala, nebo chránit mech
        Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 Kritérium by mohlo znít např.: na čem bys štandoval, to ušetři.
          Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 Má zkušenost za posledních pár let je, že lišejníků na skalách výrazně přibylo a myslím si, že je to
            Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 dusík? bohajeho, záleží na to esli je ho ve vzduchu osmasedmdesát procent či o jedno dvě méně či víc
              Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 Básník nemyslel oxid uhličitý, ale opravdu dusík, respektive oxidy dusíku (výrazné zvýšení koncentra
                Re: Lišejníky v Jizerkách 26.03.2014 Sorry, ještě "podpis" - JH
                  Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 Lišejník, jako převážně heterotrofní organismus, je ke hnojení dusíkem docela lhostejný. Tím to nebu
                    Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 Rozumím tomu tak, že v téhle debatě je "lišejník" jenom umělecké jméno pro veškerou zeleni
                      Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 A co říká JH, Hlína a podobní na "posílání zeleně do údolí"? (Tu otázku myslím vážně a je
                        Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 zajímavá debata, na přímou výzvu k názoru snad jenom dodávám, že v Grevensteinu vaří skvělé pivo
                          Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 koukám že Hlína na přímou otázku o odstraňování hlíny neodpoví jednoznačně - soudím, že proto, aby s
                            Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 Lukáši Bludský (snad jsem tvoje příjmení nezkomolil), nevím, co znamená "formální anonym",
                              Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 :)))
Já bych řek, že Lukáš označením „formální anonym“ myslel to samý co já, to jest, že jde
                                Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 Hele, díky, zamlada jsem četl antický filosofy a taky Kanta a Schopenaura, ale ta tvoje první věta,
                                  Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 No, vona je na to možná lepší právnická, než filosofická průprava ... :))
                              Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 Kde je prosím v Žitavě ta pivojka? Rád bych ji navštívil...
                                Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 hele, normálně v tom obchoďáku přes ulici co je Krajský úřad. Ono se to jmenuje "nápojka"
                              Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 hele more, nemlž a nedělej ze sebe vola, stejně si myslím že nejsi.
nechci závazně podepsaný
                                Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 Lukáši, souhlasím s Hlínovou reakcí, ačkoli jsem sám zapitej na jinou značku. Pochopitelně registruj
                                  Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 Takže píšu si: JH.. Hlína.. lezec.cz.. rozpor mezi osobním názorem a oficiálním stanoviskem.. nic pá
                                    Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 Jako že ministr? Nebo ten poskok z agentury? To už abys běžel do paneláku, protože v pátek po třetí
                                      Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 přece
                                    Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 CIWE, to nechápu, takže osobní názor (že Veltins a Warsteiner jsou dobrý piva) se nekryje s ofiko ná
                                      Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 dobrý piva se samozřejmě vařej i v praze. před pár lety mi občas v kuchyni bublaly demijóny sladu a
              Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 Taky jsem slyšel od svých bývalých kolegů geometrů teorii, že kyselé deště minulá desetiletí (stalet
                Re: Lišejníky v Jizerkách 27.03.2014 Žula je ve své podstatě kyselá hornina, takže to asi nee. To zvětrávání je spíše mrazové.
                  Re: Lišejníky v Jizerkách 28.03.2014 Aha, díky.
Nehoda na stene v Hradci? 24.03.2014 Ahoj
Nemate nekdo tuseni, co se stalo dneska odpoledne na stene v Hradci? Zachranka zrovna odtamtud odvazela nejakeho kluka.
Docela me to zarazilo, clovek jinak prilis neuvazuje, co vsechno zahrnuje veta, ze lezeni je na vlastni nebezpeci..
názor na lano 24.03.2014 Má někdo zkušenosti s tímto lanem Tendon Ambition 10.2 . Mám možnost toto lano koupit ,ale příjde mi že se ho každý zbavuje. Za názory a rady předem dík Piškot
  Re: názor na lano 24.03.2014 Vyhodíš peníze. Vem Tendon Master 9.7. To je jiná káva.
  Re: názor na lano 24.03.2014 Lezl jsem na dvou exemplářích pár let a byl jsem s ním spokojený. Vydrželo kde co - skály, stěnu, na
  Re: konec jedne steny 24.03.2014 Dyť to tu bylo už před časem...
    Re: konec jedne steny 24.03.2014 Ano, o stránku níž je k tomu celý článek s fotografiemi a nebyla to stěna, nýbrž věž Jestřebická per
půlloďák do loďáku 24.03.2014 Ahoj, zajímalo by mě, jestli někdo neznáte způsob (nebo odkaz) na tvorbu lodního uzlu, pokud už je v karabině půllodní (tedy kromě toho, že jeden zruším a udělám nový)? V metodice jsem na to nenarazil a řekl bych, že to bude pěkně sožité a nebezpečné (pro
  Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 Znám. Nic složitýho to není. Za prvý jde o postavení lodního uzle k zámku karabiny. Za druhý, jde o
    Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 Pošli mi mail, pošlu ti foto.
  Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 nauč se pořádně blokaci půlloďáku a neřeš kokotiny ;)
  Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 Happy to popsal dobře, ale k čemu to potřebuješ? Půllodďák blokneš a pokud si to chceš pojistit loďá
    Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 No, spíš mě to tak napadlo a zaulajo- stejně jako třeba 8 můžu udělat uprostřed lana nebo tak, že ho
      Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 Přesně, použití-dolezl na štand druholezec (mnohdy začátečník, u vůdců klient ) kterého jsem jistil
        Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 No tak to potěš srdce metodikovo.. proč se druholec neklapne sám odsedkou, nebo ho nenaučíš loďák, a
          Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 Slušně a pravdivě jsem odpověděl na slušný dotaz. A odpovím i podruhé, ano i v kritické situaci tent
            Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 Zkusím slovní popis vázání tohoto polouzlu.
1.Půlloďák v HMS západka vlevo hruška HMS dolů, u
              Re: půlloďák do loďáku 24.03.2014 Chapu to, ale myslim, ze existuje opravdu minimum situci kdy to pouzit. Mozna ten vudce. Na druhou s
1
...
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
...
2263
Radoňovice Ahoj nezná někdo z vás cesty v Radoňovicích na Sluneční stěnu,něco jsem našel na Horosvazu ve Skalních oblastech,ale cest tam je mnohem víc. tom 18:24:18 25.03.2014odpovědět
  Re: Radoňovice Na Sluneční vede asi sedm cest. Nejtěžší je cca 5+. Jsou to ale rajbásky, takže to chce trochu morálu. Hlavně po zimě. David 21:42:12 25.03.2014odpovědět
    Re: Radoňovice my jsme tam byli právě v sobotu a těch cest sem napočítal tak deset plus ještě něco na ten vedlejší masívek.Jenom mě zajímalo co sem vlastně lezl.Jinak samej rajbasek,ale celkem dobře odjištěný. tom 09:42:08 26.03.2014odpovědět
      Re: Radoňovice Jestli chceš, tak ti můžu poslat průvodce na Hodkovicko v tištěný podobě. Jsou tam právě Radoňovice, Kvočny, Bezděčín a ještě nějaký skalky okolo. Průvodce je jen v tištěný podobě, páč správce nechtěl, aby se šířil po netu. Mám náhodou dva. Kdyžtak mi napiš adresu do mejlu.
Jinak tady na lezci v databázi je pět cest z tý sluneční stěny zapsanejch, to ti ale podle jejich popisu myslim moc nepomůže...
www.lezec.cz/ cesty.php?csek= 536c756e65e86eed205374 ec6e61h&cobl= 5261646ff26f76696365h (odstraň mezery) Vasekdegamma 12:33:35 26.03.2014odpovědět
        Re: Radoňovice ahoj,to bych ti byl moc vděčnej.Můj mail je MocakT@seznam.cz a můžem se dohodnout,poštovný ti samozřejmě zaplatím. tom 19:34:41 26.03.2014odpovědět
        Re: Radoňovice jo, to je dobrá storka, jak z hospody na mýtince. jistý dělník skal namlátil do lautr všude stějně těžké (tak pětkové) položené stěny voka v humáních vzdálenostech a napsal průvodce. jenomže mu tam začali chodit lidi. tak se nasral a průvodce zase tají (podobně do dalších šutrů okolo, ale tam je rozptyl obtížnosti o fous větší). Lukas B. 15:22:33 28.03.2014odpovědět
  Re: Radoňovice Správce ti určitě rád poradí:
Boček Petr 737974829
http://skaly.horosvaz.cz/ skala/combo-skala2.asp?sektor_id=860 Ludvicek 14:30:47 28.03.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: