LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231182 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Maťas - severka01.04.2014
Ahoj, nebyl někdo v posledním týdnu až dvou v severce Matterhornu? Zajímají mě podmínky ve stěně, případně i dole (lyže/pěšky)? Díky za případnou odpověď. Beru i odkazy na méně známý weby s místní situací.
 Re: Maťas - severka01.04.2014
Duben je ve Wallis hlavni skialpova sezona.

Tady
  Re: Maťas - severka02.04.2014
Já bych počkal do května. Teď tam bude mrtě sněhu.
 Re: Maťas - severka02.04.2014
počkej, zimní výstup to byl stejně jen do 21.3., takže teď už to nemá cenu hrotit. bude tam kotel sn

 lezení po císařském řezu31.03.2014
Ahojte, prosím chci se zeptat, jak dlouho po císařském řezu jste byly schopné začít lézt? Za celé těhotenství jsem nešáhla na chyt, jen jsem chodila na procházky, poslední měsíc mám teď nařízený úplný klid a na 95% se mimčo podívá na svět císařem.. Tak mě
 Re: lezení po císařském řezu31.03.2014
Nechci ti kazit představy, ale když vidím mojí ženu, tak na lezení moc chuť nemá. Ono najít volnou c
  Re: lezení po císařském řezu31.03.2014
jejej tak to je jasný, že budu mít první měsíc úplně jiné starosti, ale já spíš myslela, jestli to p
 Re: lezení po císařském řezu31.03.2014
K tématu se to nevztahuje o mnoho víc než předřečník - odborník (tj. se to nedotýká specifik císaře
  Re: lezení po císařském řezu31.03.2014
Díky, mrknu :)
 Re: lezení po císařském řezu31.03.2014
Ahoj,

za sebe tě musím potěšit. Jsem podobný případ - dcerka to vzala na svět císařem
  Re: lezení po císařském řezu01.04.2014
Moc díky, to se čte krásně :)
   Re: lezení po císařském řezu01.04.2014
Když už je to tady, prozraďte mi ještě holky, jak rychle po porodu a srůstech (nejen císař, i nastři
    Re: lezení po císařském řezu02.04.2014
:-) Nic, co obnáší otřesy, nárazy, poskoky apod. moc brzo nejde. A s motorem taky nepotěším.
     Re: lezení po císařském řezu02.04.2014
:-) Tak ať to leze... :-)

 půjčení ferata setu31.03.2014
Ahoj, nevíte někdo, kde by se v Brně dal půjčit feratový set?
 Re: půjčení ferata setu31.03.2014
Rockpoint
  Re: půjčení ferata setu31.03.2014
A taky Hudy . . .
 Re: půjčení ferata setu31.03.2014
Jednoznačně V-tour
  Re: půjčení ferata setu31.03.2014
A není ve finále levnější si ho koupit? Taky jsem si kdysi půjčil a nakonec jsem si spočítal že když
   Re: půjčení ferata setu31.03.2014
A kromě toho, že je to levnější, tak je to i bezpečnější. Nedávno jsem viděl v půjčovně celkem dobit
    Re: půjčení ferata setu01.04.2014
Díky všem, organizuju dovolenou pro kamarády nelezce, které na feraty asi hned tak nedostanu, takže
    Re: půjčení ferata setu02.04.2014
Pujčoval jsem si v Hudy na Orli, měli takřka funglovky párací, takže můžu doporučit
 Re: půjčení ferata setu31.03.2014
Prodávám ferraťák CT.(inzerce - 30.3.) Můžu přivézt do Brna...
 Re: půjčení ferata setu03.04.2014
zkus
 Bouldr pruvodce na Sneznik30.03.2014
Ahoj da se nekde sehnat bouldrovy pruvodce na sneznik? dikes
 Re: Bouldr pruvodce na Sneznik30.03.2014
Dva máš na uloz.to
 Re: Bouldr pruvodce na Sneznik30.03.2014
Nyní se pracuje na novém aktuálním průvodci sněžník a modřín
  Re: Bouldr pruvodce na Sneznik30.03.2014
Super, diky, o uloz.to vim. A novej zhruba kdy?

 Ferata s dětmi30.03.2014
Můžete někdo doporučit vhodnou ferátu s dětma-9 let.
Krátký nástup, A-B, dostatečně zajímává?
 Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Modrý důl u Tábora
  Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Tam jsme byli, myslel jsem něco mimo čr.
 Re: Ferata s dětmi30.03.2014
V Dolomitech je toho hafo. Existujé dobrý dvoudílný knižní průvodce Zajištěné cesty Dolomity-jih a D
  Re: Ferata s dětmi30.03.2014
rovněž se zkus zamyslet nad vhodností této činnosti pro tak malé děti. na Vodní bráně už bylo pár úr
   Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Tak to jsou dobrý jelita!
   Re: Ferata s dětmi30.03.2014
9 roků nejsou zase tak malé děti.
   Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Tak tohle mne taky napadlo, ale autor se ptal na vhodnou cestu pro děti, ne na vhodnost této aktivit
   Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Co já vím, tak se na Riegerovce odehrály za poslední tři roky podobné úrazy (pády dětí) dva a oba
    Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Jo, je to tak. Jednalo se o Riegrovku, turistickou cestu a ne ferátu.

Devítileté děti
     Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Asi je to individuální, ale myslím, že většina sportovně založených dětí má v 9 letech úplně v pohod
      Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Jestli v devíti letech lezou max 4+ , tak se tu o žádném sportovním založení nedá mluvit.
       Re: Ferata s dětmi31.03.2014
nejni každej fotr ambiciozní trenér mládeže a nejni každé dítě posedlé honbou za výkonem. některé dě
        Re: Ferata s dětmi31.03.2014
U toho, co pinká na klávesy a čte, ta čtyřka možná uspokojivá bude. Ale sportovně založené dítě s kl
         Re: Ferata s dětmi31.03.2014
devítileté? to ne!
pokud tedy nedělá gymnastiku, zápas nebo něco podobného.
samozřejmě
          Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Venku 5 a víc v devíti letech na něčem normálním (občas dát vlastní jištění, lezení na prvním konci
          Re: Ferata s dětmi31.03.2014
No tak myslel jsem obvyklé deseti až dvanácti metrové pětky na překližce na galeriích stěn jako je n
           Re: Ferata s dětmi31.03.2014
tývole, to sem nežral, se tady bude machrovat čí dítě leze líp. a naše kočka přepere vaši kočku, a j
            Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Vodháněj mistře a budeš mít doma mistry a mistryně! (Tohle zahánění jsem teda poněkud vojebal a mist
            Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Když to tebe a tvé děti baví, tak proč ne. Jen nechápu, proč to tu píšeš. Já jsem psal o lezení, ne
             Re: Ferata s dětmi31.03.2014
fajn, tak co si miláčku cintáš pentli u dotazu na vejlet s dětma na A-B Kletterštajg? vždyť tomu hou
             Re: Ferata s dětmi31.03.2014
fajn, tak co si miláčku cintáš pentli u dotazu na vejlet s dětma na A-B Kletterštajg? vždyť tomu hou
              Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Už tě někdy napadlo, že urážením a zesměšňováním ostatních se tvá pozice nezmění? Když prostě devíti
               Re: Ferata s dětmi31.03.2014
oukej, nemáš tedy nic proti tomu když tě nazvu hnusným anonymem?

todle fakt nežeru. v
                Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Ne, nic proti tomu nemám. Svým způsobem je to pravda.
               Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Já taky až doteď netušil, že sportovně zaměřené dítě je nadprůměr. Vždycky jsem si představoval výko
                Re: Ferata s dětmi31.03.2014
No jo, pokrok nezastavíš. Ještě pár let a sportovně zaměřeným dítětem budeme nazývat haranta, co bud
                 Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Tak dost srandy: Dítě v devíti letech, které je normálně sportovně/kulturně/technicky/životně zaměře
                  Re: Ferata s dětmi01.04.2014
Zjevně jsi nepochopil podstatu. Pětkové cesty na překližce jsou něco tak jednoduchého a primitivního
                   Re: Ferata s dětmi01.04.2014
Myslím že je dobrý když devítiletý dítě nesedí u kompu a dělá něco jinýho, např. leze 4+, a to navzd
                    Re: Ferata s dětmi01.04.2014
To samozřejmě, ale to nikdo nerozporuje. Bavíme se teď o hrubé definici výrazu "sportovně zaměř
                     Re: Ferata s dětmi01.04.2014
To se omlouvám, nechtěl jsem do vašeho sémantickýho vlákna vpadnout jako nezvanej host, uvědomuju si
                     Re: Ferata s dětmi01.04.2014
Co je to sportovně zaměřené děcko? Čutálista, co jinak neudělá výmyk a leze trojku na umělce? Vzpěra
                      Re: Ferata s dětmi01.04.2014
Kubo, zopakuj si pojmy jako jsou například Vlohy, Nadání a Schopnosti. Podívej se, co je dané geneti
                       Re: Ferata s dětmi01.04.2014
Chápu že "zaměřené" je něco jiného než "nadané". Máš tu něco dál?
                        Re: Ferata s dětmi01.04.2014
Tak, první krok jsi udělal. Gratuluji. A teď ještě pochopit, že bez určité míry nadání a talentu nem
                         Re: Ferata s dětmi01.04.2014
Jak to vidíš s těma příklady, které jsem nadhodil výše? Je podle tebe fotbalista, co nepřeleze čtyřk
                          Re: Ferata s dětmi01.04.2014
ale já bych to votočil. třeba takhle: kdo v pěti letech není schopen po víkendu u klavíru zahrát für
                           Re: Ferata s dětmi02.04.2014
vy se snažíte definovat slovní spojení "sportovně zaměřené"? A to pak dáte do slovníku, pá
                Re: Ferata s dětmi31.03.2014
A já jsem si vždycky myslel, že třeba Adam Ondra byl celkem sympatický a chytrý kluk i když lezl a v
           Re: Ferata s dětmi02.04.2014
Stena neni ferrata .. 5 na stene je vetsinou ve strasne moc ohledech nesrovnatelna s tou na skalach.
         Re: Ferata s dětmi02.04.2014
To je kravina :)))))
 Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Slovensko - ferrata HZS u Martina. Je tam navíc i pěkně. Raxalpe - výběr velkého množství ferrat. Ho
 Re: Ferata s dětmi30.03.2014
Traunstein? Naturfreunde nebo Hans-Herlein nahoru, tam šlóf, a druhej den přes lainautal dolu?
  Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Děkuji za doporučení.Holkám je 9 let a na stěně přelézají max 4+.Chceme je vzít někam ven do přírody
   Re: Ferata s dětmi31.03.2014
Lago di Garda, ferrata Colodri
 Re: Ferata s dětmi02.04.2014
Doporučuju pro děti hned za hranicema Jeptišku (Nonnefelsen) - je to sice samá kramle, ale pro děti

 zateplené návleky na boty29.03.2014
Ahoj, máte prosím někdo tip na zateplené návleky na boty. Nejlépe něco osobně vyzkoušeného. Díky.

 Průvodce Frankenjura28.03.2014
Čau, chtěl bych si koupit průvodce do Jury, jen nevim jak poznam kterej z dílů od Schwertnera je severní část a kterej popisuje jížní část. Může někdo poradit, jakýho zvolit pro oblasti bližší k hranicím ČR?
 Re: Průvodce Frankenjura29.03.2014
Kup si oba a hlavně ne Schvertnera ale Röckera
 Re: Průvodce Frankenjura29.03.2014
band2 - čtverec Kastl, Pegnitz, Gozwenštejn, Norimberg, Band1 - mezi Bayreuth a Bamberg - je tam i P
 Re: Průvodce Frankenjura29.03.2014
Poznáš to snadno, podíváš se na mapku uvnitř. Ale nakonec zjistíš, že stejně potřebuješ oba, protože
 Re: Průvodce Frankenjura29.03.2014
Hlasuju taky pro swartnera. Taky mi přijde přehlednější. Zatím jsme s ním bez navigace vše našli. Ro
 Re: Průvodce Frankenjura29.03.2014
Stejně si koupíš oba :-) Já taky koupil jen jeden a pak jsem zjistil, že prostě nestačí. Bez toho

 DMM torque nuts28.03.2014
Ahoj,
Nevíte někdo jaké rozměry mají výše uvedené hexy? Nejsou nikde uvedené, ani na oficiálních stránkách DMM. dík.
 Re: DMM torque nuts28.03.2014
http:// rockclimbingcompany. blogspot.cz/2009/08/dmm-torque-nuts-why- they-work-better.html
 Re: DMM torque nuts28.03.2014
co tady?
 Re: DMM torque nuts28.03.2014
Poznas google:
  Re: DMM torque nuts29.03.2014
Vypadají fakt hezky.
   Re: DMM torque nuts29.03.2014
ok. díky
  Re: DMM torque nuts29.03.2014
ok. díky (ten příspěvek měl přijít sem)

 Pruvodce Labak28.03.2014
Zdravim. Nevite nekdo, jestli je v blizsi dobe v planu novej pruvodce na Labak?
 Re: Pruvodce Labak28.03.2014
Cau, prej by mel vyjit za rok, tzn. 2015, udajne vychazi jednou za 5 let.
  Re: Pruvodce Labak28.03.2014
A on je nějakej průvodce z roku 2010?
   Re: Pruvodce Labak28.03.2014
    Re: Pruvodce Labak29.03.2014
předchozí vyšel ve 2005, Labák & Bělá, v tom novém už asi Bělá nebude
  Re: Pruvodce Labak28.03.2014
OK, diky za odpoved
   Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Poslední průvodce na Labské údolí vyšel 2010 a chystá se nový v roce 2015.Opravdu je to po pěti lete
    Re: Pruvodce Labak29.03.2014
A už konečně bude evropského střihu? (bude se číst a dokonce i koukat na stěny z leva do prava)
     Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Formát neměnit, jen doplnit těch mnoho set cest, co od r. 2010 vznikly a ještě vzniknou. Hlavně netv
      Re: Pruvodce Labak29.03.2014
už ti někdo řekl, že je rok 2014?
      Re: Pruvodce Labak29.03.2014
GPS vidím jako jednoznačné pozitivum v jednom jediném případě - aby to usnadnilo záchranku když jde
       Re: Pruvodce Labak29.03.2014
on tě ji někdo nutí používat?
      Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Mluvíš mi z duše. Ke skalám zásadně na kole, kožený gatě, bačkory a hurá lézt. Ty dnešní lezci se te
    Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Hlavne by bylo skvele kdyby tam byly GPS souradnice vezi. Klidne kazda 5. vez , byl by to aspon neja
     Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Hlavně nezapomeňte na maglajz na každé fotce, ať se to tam zasírá ještě rychleji...
      Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Bez prosim provokovat jinam.
      Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Jak s touhle diskuzi souvisi Mg???
     Re: Pruvodce Labak29.03.2014
Ber to tak, ze si aspon nemusel lezt ;).
      Re: Pruvodce Labak30.03.2014
Nemusi byt vyslovene GPS kdyz uz si hrajeme na tradici ale minimalne nejake vyznamnejsi orientacni
       Re: Pruvodce Labak30.03.2014
no - ještě u cest se to dá nějak většinou odhadnout, ale třeba tady:
 lano dotaz28.03.2014
Ahoj , má někdo zkušenost s lanem Singing Rock Score ? Dopředu dík za odpověď
 Re: lano dotaz28.03.2014
Kup do tendon master 9,7 a neblbni
  Re: lano dotaz29.03.2014
Já doporučuju Beal Stinger DC. Naprostý nezmar. Koupil jsem ho ve zbytkovce, tak ho vůbec nešetřím (
   Re: lano dotaz29.03.2014
SR Mania 9,7 není TENDON Master 9,7
    Re: lano dotaz31.03.2014
Je a vím to přímo od výrobce. Bylo to jediné lano SR, které se nevyrábělo jejich technologií.
   Re: lano dotaz01.04.2014
Kamo asi nevis kdo je Aldo ... :-D
    Re: lano dotaz01.04.2014
Anebo, "kde je Waldo?"
  Re: lano dotaz31.03.2014
Do Tendonu bych nesel. Za chvili bude tvrdy a nepouzitelny. Beal, Sterling, ... poslouzi mnohem lepe
   Re: lano dotaz01.04.2014
Co lezec to názor...já už bych zase třeba po zkušenostech nešel do bealu...ani za nic....
    Re: lano dotaz01.04.2014
Beal dělá super lana, ale nesmíš kupovat podle tak oblíbeného parametru poměr cena výkon, pak skončí
 Re: lano dotaz31.03.2014
Mám ho asi 3 roky, naprostá spokojenost.
 Re: lano dotaz31.03.2014
Tři, možná už čtyři roky a v pohodě, docela drží, měkký. Jediný minus je, že to byl ve stovce docela

1   ...   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Ferata s dětmi
Můžete někdo doporučit vhodnou ferátu s dětma-9 let.
Krátký nástup, A-B, dostatečně zajímává?
Tom09:25:02 30.03.2014
odpovědět 
 Re: Ferata s dětmi
Modrý důl u Tábora
vojta10:31:21 30.03.2014
odpovědět 
  Re: Ferata s dětmi
Tam jsme byli, myslel jsem něco mimo čr.
Tom10:32:39 30.03.2014
odpovědět 
 Re: Ferata s dětmi
V Dolomitech je toho hafo. Existujé dobrý dvoudílný knižní průvodce Zajištěné cesty Dolomity-jih a Dolomity-sever od Kompassu. Taková zelená brožurka. Čistě z hlavy mě napadá Grosse Cirspitze u Corvary. Další jsou u Arca - Val di Sarca. Zkus bergsteigen.at a ty knižní průvodce. Záleží jak staré a jak zkušené děti máš, doporučuju si najít průvodce a pročíst si ho.
JD11:20:40 30.03.2014
odpovědět 
  Re: Ferata s dětmi
rovněž se zkus zamyslet nad vhodností této činnosti pro tak malé děti. na Vodní bráně už bylo pár úrazů (dokonce i pád čtyřletého děcka, následovaný pádem jeho matky)
13:41:56 30.03.2014
odpovědět 
   Re: Ferata s dětmi
Tak to jsou dobrý jelita!
15:16:49 30.03.2014
odpovědět 
   Re: Ferata s dětmi
9 roků nejsou zase tak malé děti.
21:04:28 30.03.2014
odpovědět 
   Re: Ferata s dětmi
Tak tohle mne taky napadlo, ale autor se ptal na vhodnou cestu pro děti, ne na vhodnost této aktivity pro děti, takže jsem si říkal, že budu raději zticha, než trousit moudra, na které se mne nikdo neptal.
21:09:18 30.03.2014
odpovědět 
   Re: Ferata s dětmi
Co já vím, tak se na Riegerovce odehrály za poslední tři roky podobné úrazy (pády dětí) dva a oba se staly na protější straně, tedy na turistické cestě. O žádném úrazu na ferratě nevím.
Martin marek čokař22:14:52 30.03.2014
odpovědět 
    Re: Ferata s dětmi
Jo, je to tak. Jednalo se o Riegrovku, turistickou cestu a ne ferátu.

Devítileté děti na ferátu už v pohodě mají a určitě je to bude bavit víc než lezení s lanem nebo dokonce na překližce.

Navrhuju třeba v Höllentalu kombinaci Wchthüttelklamm(A, les a občas žebřík nebo schody) a Teufelbadstube (B, police pospojované žebříky). Nebo v Dolomitech na Vajoletkách/Rosengarten Santner Pass (B-C, nesztále stoupající cesta šikmo stěnou mezi zajímavými věžemi). Na 2-3 dni se dá Bocchette di Brenta (C jsou v podstatě jen kolmé dlouhé žebříky, na skále je to do B). Nebo lehká ale závratná Wasserfallweg v Gesäuse (A), případně další podobné feráty ve stejném pohoří, např. na Buchstein (B). Jsou tam klasiky - chvíli se jde, pak leze po lanech, schodech, nebo žebříčku, a pak zase jde.. Je to pro děti zábavné a variabilní.
Kuba Turek23:08:51 30.03.2014
odpovědět 
     Re: Ferata s dětmi
Asi je to individuální, ale myslím, že většina sportovně založených dětí má v 9 letech úplně v pohodě na "C" ferratu. "A" ferraty jsou naopak velké šmatlárny a moc je to nevzrušuje. Dětem se nechce chodit :) Nejdůležitější je zábava. Ideální, když jde partie lidí, kde je dětí víc. Cesta má mít cíl (vyhnul bych se tomu, že člověk půl dne leze, nikam nedoleze a další 3 hodiny sestupuje). To uspokojí dospělého, ale ne prcka. Proto se mně ideální zdá třeba hohewand. Vylezeš nahoru, je tam parkoviště, lesopark, hospoda, vyhlídka, rozhledna, ...
07:47:40 31.03.2014
odpovědět 
      Re: Ferata s dětmi
Jestli v devíti letech lezou max 4+ , tak se tu o žádném sportovním založení nedá mluvit.
09:46:29 31.03.2014
odpovědět 
       Re: Ferata s dětmi
nejni každej fotr ambiciozní trenér mládeže a nejni každé dítě posedlé honbou za výkonem. některé děti sice pěkně drilují jeden sport (nebo hudební nástroj nebo bůhvíco ještě), ale ostatním světem jsou jaksi nepolíbené. soudím, že 4+ je výkon sice tristní u překližkářského devítiletce s dvoufázovým tréningem šestkrát týdně (ten asi fakt nemá talent a měl by si hledat jiný koníček), ale naopak výkon zcela uspokojivý až vynikající u stejně starého dítěte, co pinká míčem, plave, jezdí na kole, čte kníhy, pinká na klávesách atakdále. ne, skutečně všechny děti na světě nemusejí hrát špičkově tenis a žít tím.
Lukas B.10:11:25 31.03.2014
odpovědět 
        Re: Ferata s dětmi
U toho, co pinká na klávesy a čte, ta čtyřka možná uspokojivá bude. Ale sportovně založené dítě s kladným vztahem k pohybu, které plave, jezdí na kole, na bruslích, honí se s ostatními, leze po stromech, prostě živé a aktivní, to začne někde na pětkách a ještě ho nebudeš stačit dobírat.
14:06:47 31.03.2014
odpovědět 
         Re: Ferata s dětmi
devítileté? to ne!
pokud tedy nedělá gymnastiku, zápas nebo něco podobného.
samozřejmě asi záleží o čem mluvíme, jestli o cestách na překližce postavených lezitelně i pro kratší postavy (a kde dítě s výhodou využije že je lehké), tak to asi jo, nebo o šutru venkovním, kde dítě často dojede na to že nedosáhne.
Lukas B.14:16:33 31.03.2014
odpovědět 
          Re: Ferata s dětmi
Venku 5 a víc v devíti letech na něčem normálním (občas dát vlastní jištění, lezení na prvním konci lana, nebo na druhém, ale s rodičem nahoře, slaňování...)? To bych chtěl v devíti letech vidět - až na výjimky lezecké specialisty je to pofiderní představa.
Kuba Turek14:35:54 31.03.2014
odpovědět 
          Re: Ferata s dětmi
No tak myslel jsem obvyklé deseti až dvanácti metrové pětky na překližce na galeriích stěn jako je nový Smíchov nebo BW. Nebo Holešovice. Moje zkušenost s pohybově nadanými dětmi bez zkušenosti s lezením, tedy když jsou poprvé na stěně, je taková, že když lezou pětkovou cestu, limitem obvykle není obtížnost cesty, ale strach z výšky. Takže pokud máš devítiletou holku, která i se zkušenostmi na vyšší překližce leze 4+, chce to dobře zjistit, co ji vlastně limituje. Někdy si ten strach neuvědomují ani ty děti a limituje je na podvědomé úrovni. U devítiletých sportovců by v pětkových cestách, tedy cestách převážně po madlech a bez pastí a chytáků, určitě neměla být limitem fyzička.
15:04:27 31.03.2014
odpovědět 
           Re: Ferata s dětmi
tývole, to sem nežral, se tady bude machrovat čí dítě leze líp. a naše kočka přepere vaši kočku, a jestli nedáš pokoj, tak na tebe zavolám bratrance a ten má stotřicet kilo a vyhodili ho z posilovny že jim tam vohejbá tyče vod činek.

s mejma dětma teda lezeme takový věci jako hřebenovky na bořni klasicky se štandováním po deseti metrech, takže expedice na celej den se svačinkama a málem i s bivakem, závratné obtížnosti II-III, ale pravda, nejstaršímu dítěti do devíti let tři chyběj. a cestou na branickou skálu je hřiště, a někdy to dá práci vodehnat děti z prolejzaček a zahnat ke skále.
Lukas B.16:08:55 31.03.2014
odpovědět 
            Re: Ferata s dětmi
Vodháněj mistře a budeš mít doma mistry a mistryně! (Tohle zahánění jsem teda poněkud vojebal a mistry doma nemám.)
Kuba Turek16:48:23 31.03.2014
odpovědět 
            Re: Ferata s dětmi
Když to tebe a tvé děti baví, tak proč ne. Jen nechápu, proč to tu píšeš. Já jsem psal o lezení, ne o flákání se na žebříku a prudším svahy. Pro mě za mě, přivaž si prcka k batohu a dostávejte si třeba na Sněžku, ale nechápu, proč to nazýváš lezení. Těžko s tebou diskutovat, když tu směšuješ dvě věci dohromady :-)
17:13:26 31.03.2014
odpovědět 
             Re: Ferata s dětmi
fajn, tak co si miláčku cintáš pentli u dotazu na vejlet s dětma na A-B Kletterštajg? vždyť tomu houby rozumíš, ty jeden športsmene:) ty vostudo česky kántry:)
Lukas B.19:24:28 31.03.2014
odpovědět 
             Re: Ferata s dětmi
fajn, tak co si miláčku cintáš pentli u dotazu na vejlet s dětma na A-B Kletterštajg? vždyť tomu houby rozumíš, ty jeden športsmene:) ty vostudo česky kántry:)
Lukas B.19:28:54 31.03.2014
odpovědět 
              Re: Ferata s dětmi
Už tě někdy napadlo, že urážením a zesměšňováním ostatních se tvá pozice nezmění? Když prostě devítileté díte nepřeleze pětku na překližce, je to normální průměr a podprůměr, ne sportovně zaměřené dítě. A s tím nic nenaděláš bez ohledu na to, jak mne nazveš :-)
20:45:30 31.03.2014
odpovědět 
               Re: Ferata s dětmi
oukej, nemáš tedy nic proti tomu když tě nazvu hnusným anonymem?

todle fakt nežeru. víš ty co, mě snad ani nezajímá kolik vás je a kterej je to teď.
Lukas B.20:51:35 31.03.2014
odpovědět 
                Re: Ferata s dětmi
Ne, nic proti tomu nemám. Svým způsobem je to pravda.
21:06:48 31.03.2014
odpovědět 
               Re: Ferata s dětmi
Já taky až doteď netušil, že sportovně zaměřené dítě je nadprůměr. Vždycky jsem si představoval výkonnostního sportovce jako vypatlanou hlavu, ve svém oboru snad mající dobře vyžhavené svaly a vymydlený mozek, třeba jako ty čutálisty co se celý život honí za merunou, nebo lezouny, co znají jenom dva chyty nad sebou. Takový život bych svým dětem nepřel, to ne...
Kuba Turek21:31:41 31.03.2014
odpovědět 
                Re: Ferata s dětmi
No jo, pokrok nezastavíš. Ještě pár let a sportovně zaměřeným dítětem budeme nazývat haranta, co bude schopen občas vyjít schody a při cestě od gauče k ledničce se nezadýchá.
22:31:43 31.03.2014
odpovědět 
                 Re: Ferata s dětmi
Tak dost srandy: Dítě v devíti letech, které je normálně sportovně/kulturně/technicky/životně zaměřené, může lézt 4+ a je to normální. Není to žádný neschopný chcípáček. Prostě žije svůj život, dělá spoustu věcí a jedna z jeho zábav je i lezení.
Kuba Turek23:01:57 31.03.2014
odpovědět 
                  Re: Ferata s dětmi
Zjevně jsi nepochopil podstatu. Pětkové cesty na překližce jsou něco tak jednoduchého a primitivního, že na to není potřeba ani síla, ani technika, vlastně ani vytrvalost. Pokud nemáš nadváhu a máš trochu fyzičky a vloh k pohybu, není tu jediný důvod, proč to nepřelézt. Že to některé děti nepřelezou, je smutný fakt. Stačí se podívat na hodinu tělocviku třetích a čtvrtých tříd. Ale pokud chceš takovéto dítě nazývat sportovně zaměřeným, je to degradace tohoto výrazu. Ještě jsem ochoten akceptovat, že 4+ se hodí pro normální dítě. Ale jestli je podle tebe 4+ pro sportovně zaměřené a ty hodně dobré děti v devíti lezou osmičky až devítky, jak bys tedy nazval obyčejná děcka, co lezou cca šestky? Jestli tedy chceš začít mluvit vážně, srovnej si v hlavě výkonnosti a schopnosti dětí. Ty nejlepší okolo devíti let lezou do devítek, osmičky dávají běžně bez problémů. V různých kroužcích a oddílech u stěn, kde nezávodí, jen si chodí jednou týdně zalézt na překližku, lezou okolo šestek. To bych nazval tím sportovně zaměřeným děckem. Nedělá lezení jako hlavní sport, občas na překližku zajde, baví ho to, v devíti by měl lézt okolo 5-6. devítileté dítě, co chodí na překližku a leze tam 4+, je podprůměr a o jakémkoliv sportovním zaměření se u něj mluvit nedá. Asi to není vůči dítěti a rodičům to pravé, ale nemá cenu si nalhávat, jak je dítě, co přeleze žebřík, dobré.
09:39:41 01.04.2014
odpovědět 
                   Re: Ferata s dětmi
Myslím že je dobrý když devítiletý dítě nesedí u kompu a dělá něco jinýho, např. leze 4+, a to navzdory tomu, že to není třeba 5+. A terminologie (tedy jestli je pro takový dítě správnější označení "podprůměrný", "průměrný" nebo "pohybově nadaný") se mi jeví jako nepodstatná.
honza10:14:00 01.04.2014
odpovědět 
                    Re: Ferata s dětmi
To samozřejmě, ale to nikdo nerozporuje. Bavíme se teď o hrubé definici výrazu "sportovně zaměřené". To co po popisuješ, je normální aktivní děcko. Ale "sportovně zaměřené" by už nějaké ty dovednosti navíc mít mělo.
10:45:30 01.04.2014
odpovědět 
                     Re: Ferata s dětmi
To se omlouvám, nechtěl jsem do vašeho sémantickýho vlákna vpadnout jako nezvanej host, uvědomuju si, že je to neslušný.
honza11:20:35 01.04.2014
odpovědět 
                     Re: Ferata s dětmi
Co je to sportovně zaměřené děcko? Čutálista, co jinak neudělá výmyk a leze trojku na umělce? Vzpěrač, co zdvihne sto kilo, ale s gymnastikou má problém? Gymnastka, která je v devíti letech odrovnaná a už nikdy nebude chodit a sedět normálně? Turista, co ovládá všechny možné sporty, ale jenom tak, že na umělce leze 4+, do míče si zakope, ale nikdy se nedostane ani do školního výběru, na kole řádí jenom okolo baráku a v létě jede s rodiči na týden okolo jižních Čech, skialpuje nebo běžkuje jenom jako výletník?
Kuba Turek13:40:07 01.04.2014
odpovědět 
                      Re: Ferata s dětmi
Kubo, zopakuj si pojmy jako jsou například Vlohy, Nadání a Schopnosti. Podívej se, co je dané geneticky a co je potřeba rozvíjet tréninkem. Zkoukni, jak je důležitá motorika nebo pohybové nadání (talent). Když ani pak nepochopíš, co znamená sportovně zaměřené dítě a že to nijak nesouvisí s tréninkem a nadprůměrným výkonem, ale přirozenými schopnostmi, je další debata zbytečná.
14:19:44 01.04.2014
odpovědět 
                       Re: Ferata s dětmi
Chápu že "zaměřené" je něco jiného než "nadané". Máš tu něco dál?
Kuba Turek15:09:58 01.04.2014
odpovědět 
                        Re: Ferata s dětmi
Tak, první krok jsi udělal. Gratuluji. A teď ještě pochopit, že bez určité míry nadání a talentu nemůžeš být moc sportovně zaměřený. Až pochopíš tohle, zkuse se posunout k myšlence, že kdo je alespoň trochu s talentem a nadáním, tak ty pětky přeleze. Pokud ne, je to pohybové pako (sorry, ale je to tak, může být chytrý, hezký, vnímavý, cokoliv, ale vlohy pro pohyb prostě nejsou dané každému) a moc nadání a talentu nemá a slova o sportovním zaměření dítěte jsou pouhá zbožná přání nebo subjektivní hodnocení nekritického rodiče :-)
19:28:06 01.04.2014
odpovědět 
                         Re: Ferata s dětmi
Jak to vidíš s těma příklady, které jsem nadhodil výše? Je podle tebe fotbalista, co nepřeleze čtyřku, sportovně zaměřený? Vzpěrač, gymnastka, turista, cyklista...? Nebavíme se tady o nadání, tenhle pojem jsi do diskuse vrazil až Ty.
Kuba Turek19:33:19 01.04.2014
odpovědět 
                          Re: Ferata s dětmi
ale já bych to votočil. třeba takhle: kdo v pěti letech není schopen po víkendu u klavíru zahrát für elise je úplnej debil a má vobě pazoury levý. kdo v do dvanácti nepochopí základní principy diferenciálního a integrálního počtu, ten se na studium nehodí a měl by se stát šoférem, ajťákem nebo mejt na masaryčce mašiny. nebo tak nějak.
Lukas B.21:34:42 01.04.2014
odpovědět 
                           Re: Ferata s dětmi
vy se snažíte definovat slovní spojení "sportovně zaměřené"? A to pak dáte do slovníku, pánové? Proč?

Obecně bych řekl, že relativita je v tomto případě na místě. Vzhledem k výchově a tréninku např. ve starém Řecku, jsme nýmandi všichni a naše děti by se ve Spartě staly pouhými nosiči štítů, v lepším případě.

Jakékoliv škatulková nemůže mít odpovídající hodnotu, podle které se dá zpětně určit skutečný stav věci. To je buhužel fakt, a proto tak nesnáším matiku. Ale jen si integrujte...
jez07:23:18 02.04.2014
odpovědět 
                Re: Ferata s dětmi
A já jsem si vždycky myslel, že třeba Adam Ondra byl celkem sympatický a chytrý kluk i když lezl a vyhrával už od dítěte... :-( No nevím Kubo, já bych třeba dětem zážitky a dosažené úspěchy Adama Ondry přál.
22:37:25 31.03.2014
odpovědět 
           Re: Ferata s dětmi
Stena neni ferrata .. 5 na stene je vetsinou ve strasne moc ohledech nesrovnatelna s tou na skalach. znam mnoho stenolezcu (dospelych), co lezou na stene tezke prasky, stropy apod., ale na skale (treba pisek) maji s 6kama problem. Proste to co pises je nesmysl. na stene totiz ve vetsine pripadu chybu moralovy faktor, ktery pro deti bohuzel i na te ferrate je.
13:17:39 02.04.2014
odpovědět 
         Re: Ferata s dětmi
To je kravina :)))))
13:13:57 02.04.2014
odpovědět 
 Re: Ferata s dětmi
Slovensko - ferrata HZS u Martina. Je tam navíc i pěkně. Raxalpe - výběr velkého množství ferrat. Hohe wand - taky moc ferrat.
20:56:28 30.03.2014
odpovědět 
 Re: Ferata s dětmi
Traunstein? Naturfreunde nebo Hans-Herlein nahoru, tam šlóf, a druhej den přes lainautal dolu?
Lukas B.21:06:06 30.03.2014
odpovědět 
  Re: Ferata s dětmi
Děkuji za doporučení.Holkám je 9 let a na stěně přelézají max 4+.Chceme je vzít někam ven do přírody a přišlo mě to jako dobrej začátek. Jen jsem se bál dlouhého přístupu k ferátě.
Tom07:02:18 31.03.2014
odpovědět 
   Re: Ferata s dětmi
Lago di Garda, ferrata Colodri
Loudič15:23:33 31.03.2014
odpovědět 
 Re: Ferata s dětmi
Doporučuju pro děti hned za hranicema Jeptišku (Nonnefelsen) - je to sice samá kramle, ale pro děti je to zábavné. V Otzalu Jubilaums Klettersteig Lehner Wasserfall. Zprvu trochu kolmější (C), ale nejsou to dlouhé úseky a pak je krásný traverz a s pohledem na vodopád. U Lago di Garda je nedaleko hodně jednoduchá, ale dlouhá Ferrata Gaetano Falcipieri, po které se dojde až k horské chatě a dál se dá jít na vrcholy (cca. 2200m.n.m.) Cestou zpět k autu se jede cestou, která vede tunelama ve skále.
kubanec13:51:32 02.04.2014
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi