Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 26.Janošová 10352 27.M 10350 28.Čech 10331 Bouldry: 26.Jurečka 9775 27.Pail 9750 28.Ďurech 9706 Hory: 13.Černý 3878 14.Chomová 3836 15.Dörfl 3442
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Ano, je, ale byli o Němci. Kde by se asi o uzávěře dozvěděli.
U nás se o uzávěrách dozví jen
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 jako neřeknu v nějaký horní dolní, ale v oblasti která je v 1.zóně NP, kde se smí celoročně lézt jen
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 No me by jen zajimalo, kde je mozny se tuhle informaci dozvedet v jinem nez ceskem jazyce. Cimz neob
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Jen chci upozornit že léta jsou saský lezci od nás dobře informováni o dočasných uzavírkách a podmín
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Řekl bych, že neznalost zákona neomlouvá a tudíž pokud jdu někam lézt, tak si napřed zjistím za jaký
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Nicméně si stejně myslím, že upozornění v průvodci by na škodu nebylo. A tabulka pod věží by účinná
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Nechci rýpat, ale k čemu jsou jakékokliv zákazy dobré? Zakázat jim to nemůžeš. Tedy na kusu papíru a
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 tak tady bych nesouhlasil téměř absolutně.
v podstatě takovou situaci, kdy "voc
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Neříkám, že nemáš pravdu. Ale když je někdo nepřizpůsobivý, zdravého rozumu a odpovědnosti se dovolá
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 nihil novi sub sole. tento způsob "ochrany" kdy byl v lezcích intenzivně vzbuzován pocit ž
                Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Očividně mne nechápeš - vcelku souhlasím s tebou i tvým přístupem. Problém je, že pokud někdo pravid
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 kontrola a důsledné dodržování pravidel sklouzne k buzeraci velmi snadno. bohužel. a kladu si otázku
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 jo a podepiš se aspoň nějak, prosímtě, debil rozhodně nejsi...
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Máš pravdu. Většina lezců jsou anarchisti (tedy lidi, kteří se cítí nesvobodní kvůli nesmyslné byrok
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Ach jo, další mimoň, co tu u ostatních předpokládá, že myslí stejně, jako on. Přírodu máš možná rád,
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 no teda co já znám lezce, tak většina z nich si chce dovézt prdel až pod skálu, tam (ano, v tom máš
                      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.05.2014 Ve svem priklade mluvis o "sportovnich" lezcich (mnohdy prazak). "Klasik" nekde
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 můžeš je vyloučit ze svazu/spolku který je v UIAA pro který je vyjednaná výjimka.
Když ti seb
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Jsi vtipný. Když neexistuje kontrola s účinným postihem, můžeš mne vylučovat odkud chceš, ale nic tí
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Obyčejnej lidskej rozum a slušnost jako vlastnosti, které v populaci rámcově lehce převládají jsou k
                Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Tak nemusí, ale nemůžeš popřít, že si pak lidi dělají z pravidel prdel. Mágují kde se nemá, lezou kd
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 A co je menší zlo? Kulometný hnízdo u každý věže, anebo občasná prdel z pravidel?
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Největší zlo je postupné zvyšování tolerance porušování pravidel a zákonů. Z dlouhodobého hlediska t
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 když jsi o tom začal, tak NĚMCI TAM OBECNĚ NEMAJÍ CO DĚLAT. Lezení v chráněných oblastech je povolen
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 "SBB bylo informováno, že saští lezci mohou lézt v našich oblastech, i když nejsou členy ČHS a
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Lezci si jednoznačně měli zjistit, jestli se v oblasti lézt může nebo ne! Ale jestliže bylo hnízdění
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Přesně.Podle mě nejspolehlivější řešení.
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Prý existují i "lovci", co vybírají hnízda zvláště chráněných druhů a nejsou to gurmáni. T
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 jo, slyšel jsem a věřil jsem. ale prý je to fáma, urban legend nebo spíš rural legend. problém prý n
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Kdo se živí vykrádáním hnízd dravců, moc dobře ví, kde jaký hnízdí.
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Takovi lovci by si to jiste nasli nekde jinde, protoze vedet o hnizdech je soucast jejich lovu. To z
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 docela me mrzi,zarazi,prekvapuje kolik lidi vlastne dela, ze se vlastne nic nestalo. jakoukoliv kont
  A co když zmizí? 11.05.2014 A když tam ti sokolové nebudou, co se stane? Jo, pár ornitologů asi má ujímání, ale reálný dopad?
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014 to mas asi stejny jako kdyz se par peknejch piskovejch vezi odstreli na stavebni kamen, stavebni drt
      Re: A co když zmizí? 11.05.2014 To není stejné. Ale jestli mi nad hlavou bude létat jeden pták nebo druhý, kdo to pozná, kdo si všim
        Re: A co když zmizí? 11.05.2014 Z tvyho hlediska.. ptak jako ptak.
Z hlediska kohokoli jinyho .. koho zajimaj nejaky skaly,
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014 to máš to samé, když zmizíš rozleptaný v sudu v orlické přehradě, taky nikomu chybět nebudeš :)
      Re: A co když zmizí? 11.05.2014 copak, dneska se ti na skalach nedarilo, nebo jsi se vubec ven nedostal, ze kolem sebe takhle plives
        Re: A co když zmizí? 11.05.2014 vždyť reagoval trefně :-) pták nebo člověk, příroda neříká kdo je hodnotnější, platí přirozený výběr
          Re: A co když zmizí? 11.05.2014 jo, z urcity vzdalenosti neni rozdilu. lec lze reagovat trefne.. a lze reagovat civilizovane, tj ne
            Re: A co když zmizí? 11.05.2014 spílání vidíš kde? mluvil jsem obecně o tom, kam se posune lezecká skupina jako celek, pokud ochranu
Rozhovor - Stoupa 08.04.2014 Kdo jeste neni unaven temi vsemi rozhovory, tak na fotonec.blogspot.cz jsem vystavil pokec s Dusanem "Stoupou" Janakem, klasicky zejmena o Krasu.
  Re: Rozhovor - Stoupa 08.04.2014 Pěkný čtení..díky
  Re: Rozhovor - Stoupa 08.04.2014 Díky za rozhovor s další legendou! Ještě rozhovor s Mrázou, prooosííím...
    Re: Rozhovor - Stoupa 09.04.2014 Diky za pochvalu. Delame rozhovory s lezci, kteri nejakym zpusobem ovlivnili vyvoj lezeni v Krase. M
      Re: Rozhovor - Stoupa 09.04.2014 Nic proti Poku, ale ta druhá věta je na můj vkus hodně nadnesená:-).
        Re: Rozhovor - Stoupa 09.04.2014 Ahoj Vlki, jak to presne myslis? Snazime se nejprve udelat rozhovory s lidma, co delaji ci delali vy
          Re: Rozhovor - Stoupa 10.04.2014 Vlki... vlki...
Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 Byl někdo poslední dobou na lyžovačce v Hoschwabu? Potřeboval bych vědět, kolik tam je sněhu, případně jestli tam vůbec nějaký je. Chtěl bych tam jet na pěší turistiku a feraty přes Velikonoce, tak abych nejel zbytečně.
  Re: Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 Se sněhem počítej až od 1700-1800m
    Re: Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 no to je špatné, protože jsem tam měl vyhlídnuté právě kopečky kolem těch 1800m. Můžu se tedy zeptat
      Re: Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 o velikonocích musíš se sněhem počítat, nevím proč by to mělo být ale na překážku. Hřebeny Hochscchw
velká HMS 07.04.2014 Ahoj, zajímalo by mě, jestli byste mi někdo mohl doporučit velkou karabinu pro využití jako centrální oko. Včera jsem uznal, že moje je malá (po tom, co jsem používal kamarádovu) a hodlám si pořídit větší, jenomže jakou? Jeden tip už mám, ale čím více dop
  Re: velká HMS 07.04.2014 jakou používáš teď?
    Re: velká HMS 07.04.2014 Teď? Ani se neptej- obyč Ocun, tuším Eagle. Není to špatná HMS, jenom bych radši větší, ten komfort
      Re: velká HMS 07.04.2014 a to jich nosíš 50 že rešíš u HMS gramy navíc? anebo lezes 200m 8bcka po vlastním? Proste kup 2 nejv
        Re: velká HMS 07.04.2014 no... a právě proto se ptám, jestli mi někdo neporadí velkou a užitečnou. Jak jsem psal, chci víc ti
  Re: velká HMS 07.04.2014 DMM Big Boa (vejdou se do ni bez problemu tri jednoduchy lana uvazany lodni smyckou)...muzu jenom do
    Re: velká HMS 07.04.2014 Díky!
  Re: velká HMS 07.04.2014 Petzl William, konkrétně doporučuju s pojistkou Ball lock. Je blbuvzdorná hlavně v tom smyslu, že za
    Re: velká HMS 07.04.2014 Hele, videl uz jsi nekdy "VELKOU" HMS karabinu, pac Wiliam od Petzlu by do velky HMSky mus
      Re: velká HMS 07.04.2014 chceš se hádat o HMSkách? :-) Stejná světelnost, podobná hmotnost a velikost...podle mě neni co řeši
  Re: velká HMS 07.04.2014 KONG. Large Multiuse nebo X-Large Alu nebo něco podobnýho. Nedoporučuju typ HMS. Když jí dáš do kruh
  Re: velká HMS 07.04.2014 Singing Rock Largo, ač uznávám, že ta DMM bude lepší. Ale taky určitě dražší.
  Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 Záleží jakou pistoli máš, pokud se dvěma písty tak to nepůjde, s jedním by to mělo jít.
    Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 zajimavy...prave ze mam dvoupistovou, tak bych cekal spis problemy s opacnou situaci (pistole Den Br
      Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 takže takhle:
1. přečti si co je napsáno na kartuši. polyester nebrat!. tradičně dobrej vinyl
        Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 diky za vycerpavajici info
Prachov 06.04.2014 Ahoj, po predchozich zkusenostech s diskuzi prosim aby odpovedi byly vecne a slusne.
Musim mit stazene pulky kdyz nejsem clenem CHS a chci lezt v Prachove? Tedy, je zvykem tam lezce kontrolovat?
Nechci rozpoutat polemiku jest
  Re: Prachov 06.04.2014 No co na to říct.
Ano kontrolujou.
Nehledě na to ,že nékdo musi udrž
    Re: Prachov 06.04.2014 Muze mi prosim nekdo jiny odpovedet?
Cetl jsi vse co jsem napsal? Vest diskuzi na tot
      Re: Prachov 06.04.2014 No, ale zase nebud paranoidni Adame. Odpoved tam uz mas.
        Re: Prachov 06.04.2014 Dalsi ktery jiste cetl cely muj dotaz kde prvni vetou zadam aby odpovedi byly vecne.
      Re: Prachov 07.04.2014 Nekontroluje, vůbec se toho neboj. Max u pokladny, ale jsou i jiné cesty do skal, áno.
  Re: Prachov 06.04.2014 Tak zcela upřímě, na Prachově lezu poměrně často a nikdy mě nikdo nekontroloval.
Stejně mi t
    Re: Prachov 06.04.2014 Dekuji za odpoved.
Pokud chces znat muj postoj k teto problematice a treba me o necem
      Re: Prachov 06.04.2014 Tak koukam ze jsem uz ho tam mas. Dale se bavim tam.
        Re: Prachov 06.04.2014 Dneska opravdu plodim neskutecne vety. Omlouvam se.
    Re: Prachov 06.04.2014 a jak víš, že nepřispěješ třeba na výlety naší pseudo-reprezentace do zahraničí( třeba na závody, sk
      Re: Prachov 06.04.2014 Prosim to tady nereste. Bud odpovedte na mou otazku nebo zalozte jine vlakno.
        Re: Prachov 07.04.2014 Cau, ochranari chodej a kontrolujou na Prachove, na Suskach a dalsich oblastech, ovsem je to asi dos
  Re: Prachov 07.04.2014 Ano, kontrolují, ale nepříliš často. Pokud máš Alpenferein, tak jsi pokrytý.
A pokud
Sedák a lezky do pračky 06.04.2014 čus, zkoušeli jste někdo vyprat sedák a lezky?
teď jsem prdnul sedák na třicítku vyprat a pak mi napadlo, že vevntiř je ta výztuha z kartonu. když se nacucne, změkne a otáčkama se to asi pěkně rozšmelcuje. nu což.
co lezky, z
  Re: Sedák a lezky do pračky 06.04.2014 Synt. lezky absolutně OK. Trochu se odlepí gum. obsázka od um. kůže. Ale byly jak hnůj a 3× podlepen
  Re: Sedák a lezky do pračky 06.04.2014 Petzla peru pravidelně, ale bez prášku, jen ve vodě 40, lezečky taky, smrdí pak podstatně méně...
Anketa - přilba 06.04.2014 Proč ve vaší anketě schází, dle mého nejčastější případ, to jest "Nosím podle charakteru cesty, když usoudím na vhodnost použití" ?
  Re: Anketa - přilba 06.04.2014 musíš počítat s tím, že anketu né vždy musí dělat uplně inteligentní člověk...
    Re: Anketa - přilba 06.04.2014 inteligentní člověk použije helmu vždy ;)
      Re: Anketa - přilba 07.04.2014 chybí tam i možnost, ke které se kloním já: používám přilbu jen cestou z hospody.
foto dne matty 05.04.2014 kouřová s chytama za hranou je 8+/9- matty ty si starý ..... chce se to trochu zajímat a tak
1
...
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
...
2263
Sedák a lezky do pračky čus, zkoušeli jste někdo vyprat sedák a lezky?
teď jsem prdnul sedák na třicítku vyprat a pak mi napadlo, že vevntiř je ta výztuha z kartonu. když se nacucne, změkne a otáčkama se to asi pěkně rozšmelcuje. nu což.
co lezky, zkoušeli jste prát kůže/syntetika. jak to dopadlo? Prsák 14:13:35 06.04.2014odpovědět
  Re: Sedák a lezky do pračky Synt. lezky absolutně OK. Trochu se odlepí gum. obsázka od um. kůže. Ale byly jak hnůj a 3× podlepený, tak co. Sedáky neperu, takže nevím. Kožený lezky by to nakonec taky asi zkously... ;-) Esus 18:02:21 06.04.2014odpovědět
  Re: Sedák a lezky do pračky Petzla peru pravidelně, ale bez prášku, jen ve vodě 40, lezečky taky, smrdí pak podstatně méně...
Honza 20:11:54 06.04.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: