Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Prostor Letňany - Praha 9
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
RAJČE - Brno

Prodejny
bart´s port - Praha 2
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Súlov14.04.2014
Ahoj, jaký je lezení v Súlově? podobný něčemu? vyrazili byste tam na pár dní z CR? aktuální průvodce? díky předem za info! Danny
 Re: Súlov14.04.2014
nie do sulova by ste nemali chodit už je tam čechov viac než dosť! :)
  Re: Súlov14.04.2014
Ahoj,
nedávno jsem tam byl a pěkné.
Záleží na tom co lezeš :-)
nějakého průvodc
  Re: Súlov14.04.2014
Je to slepenec - od jemno zrného až po hodně hrubozrný s kameny velikosti pul pesti. Sektor Tabula j
  Re: Súlov14.04.2014
Co bychom tam dělali, stejně už je skoro celý zavřený a leze se na posledních "kvakách" :-
   Re: Súlov15.04.2014
No vidiš to sa mi páči takýto postoj, nám tam chýbať nebudete, ved máte predsa v čechách krásne komp
    Re: Súlov15.04.2014
když jsem byl naposled na Bigwallu, stála tam fronta deseti lidí. Pět z nich mluvilo slovensky. Nic
     Re: Súlov15.04.2014
hmm asi urobili prijímačky lepšie než iný uchádzači...
      Re: Súlov15.04.2014
Ty by si kvôli pravopisu nezvládol ani prijímačky na SŠ. Inak do slovenských študentov študujúcich v
       Re: Súlov15.04.2014
Jako nic proti chlapci, ale vaš postoj tak uplne nechapu. Nechcete cechy na vasich sklach atd., ale
       Re: Súlov15.04.2014
no rozhodne parazitujou ti studenti. Kdyz zustanou v Cechach, parazitovali 18 let na Slovači, když s
        Re: Súlov15.04.2014
vitaj v EU :)
        Re: Súlov15.04.2014
Takže radšej by si bral české školy len pre (síce horších, ale za to) českých študentov, že? A potom
         Re: Súlov15.04.2014
Ne, bral bych české (státní) školy, kde si občané jiných států budou za svá studia platit. Aspoň by
    Re: Súlov15.04.2014
Kdyz ti tak vadi Cesi, tak proc se cpes na cesky lezecky server? To nemate u Vas vlastni? A dozajist
     Re: Súlov15.04.2014
Kurde to mě vážně baví. Já jsem napůl Čech (pardon z jedné čtvrtiny Slezan a z jedné čtvrtiny Moravá
      Re: Súlov15.04.2014
Příjde mě čím více na východ tím více "kreténů" co se chtějí hádat.A přitom MAJÍ HOLU ŘIĎ
       Re: Súlov15.04.2014
Jaké "ŘIĎ". Snad ŘIŤ, né? Buď hrdý a vzdělaný Čech. A když nevíš jak se píše"anální o
        Re: Súlov17.04.2014
To asi vychází z lyžařského pozdravu "řiď mi lyž!".
 Re: Súlov15.04.2014
Já tam jezdím i na odpoledne ... z ČR :)
  Re: Súlov15.04.2014
Děkujuu, jste zlatí nekteří..
   Re: Súlov15.04.2014
No nedivte sa, bozsky klud zo sulova davno vymizol. 90% navstevnikov cesi. Oddychnut si do skal, to
    Re: Súlov15.04.2014
Na Sůlově se děje jedna věc.Je tam více turistů a lezců.Proto podnikatel ze SLOVENSKA udělal z klid
     Re: Súlov16.04.2014
Takze nakoniec za to, ze vas je tam ako mravcov mozu ochranari:)))))))
Este raz si precitaj m
      Re: Súlov18.04.2014
Fozo jseš úplně mimo.....a jak je vidět jseš ještě mladík co ani neví jak se lezlo a kde na Sulově p
    Re: Súlov16.04.2014
Před časem jsem byl v Ádru. Potkám ti tam hele nějaký dva čecháčky, nějakej Dejvý a Mártý. A povídám
   Re: Súlov15.04.2014
Sa mi paci ako som to tu rozohnil :) osobne proti cechom fakt nic nemam teda pokial v kempe nevytiah
    Re: Súlov15.04.2014
Tak o té rychlosti vytáčení se druhé strany, při vhodně mířeném "zásahu" pochopitelně, by
    Re: Súlov15.04.2014
no cose ptal danny?
   Re: Súlov15.04.2014
cosi najdes aj tu..

    Re: Súlov16.04.2014
nechápu že se někdo rozumný (jakékoli národnosti) nechá vyprovokovat blbem (jakékoli národnosti) k t

 Přilba nejen na lezení13.04.2014
Prosím nevíte o přilbě s atestem na kolo i turistiku? O jedné jsem věděl ale vykouřila se mi z hlavy. Díky
 Re: Přilba nejen na lezení13.04.2014
No na lezení a kolo třeba na Kong scarab nebo Salewa helium. Na turistiku imho stačí kšiltovka, ale
  Re: Přilba nejen na lezení13.04.2014
Díky
Jde mi o přilbu na kolo a další aktivity (voda, lezení, mlácení drzích lidí, :)
  Re: Přilba nejen na lezení13.04.2014
Díky
Jde mi o přilbu na kolo a další aktivity (voda, lezení, mlácení drzích lidí, :)
 Re: Přilba nejen na lezení13.04.2014
Petzl Meteor III?
Kdybys měl malou hlavu, tak Petzl Piču :-D
  Re: Přilba nejen na lezení14.04.2014
Simond Calcit - homologovaná na lezení, brusle, kolo. Asi nejlepší poměr cena, výkon, váha, pohodlí.
 Re: Přilba nejen na lezení14.04.2014
Univerzální věci "vše v jednom" jsou většinou na prd... Záleží samozřejmě na levelu v jaké
  Re: Přilba nejen na lezení15.04.2014
Používám helmy od Protecu, atesty mají na aktivity převyšující atesty na lezení (atesty na extreme s

 Nýty s vrtákem13.04.2014
Zdar, tuší prosím někdo jak funguje nýt s integrovaným vrtákem od Petzlu?
konkrétně tento : http://shop.lezec.cz/lezec-shop/hor
 Re: Nýty s vrtákem14.04.2014
  Re: Nýty s vrtákem14.04.2014
dík, ale popravdě moc mi to nedalo, potřeboval bych vědět např. jak dlouho zavrtání trvá? jaký další
 Re: Nýty s vrtákem15.04.2014
Ahoj, pokud jsi to nikdy neosazoval, tak to do začátků moc nedoporučuju. Vždy se těmto typům říkalo
  Re: Nýty s vrtákem15.04.2014
díky, hledám variantu jak nejychleji a nejsnadněji zavrtat nýt bez vrtačky, Ropec mi všichni vymlouv
   Re: Nýty s vrtákem15.04.2014
Nějaké železářství, trubkový vrták.
    Re: Nýty s vrtákem15.04.2014
Záleží hlavně do čeho (materiál) a co (hloubka a průměr) chceš vrtat. Na běžné průměry (12-16mm) pou
     Re: Nýty s vrtákem15.04.2014
na díru o průměru 12 nebo 14mm hlubokou 80-85mm si kup vrták o příslušném průměru dlouhý 160-200mm.
      Re: Nýty s vrtákem15.04.2014
Funguje to relativne dobre - zula, vapno. Nicmene narazis na materialy, kde budes dost v prdeli. Nav

 mapy13.04.2014
ahoj.muzu se prosim zeptat, jak zhruba jeste dlouho budou "mapy" mimo provoz? diky za odpoved
 Re: mapy14.04.2014
nedávno jsem se ptal. Mapy budou mimo provoz, dokud budou mimo provoz. Nikdo pořádně neví, včetně au
  Re: mapy14.04.2014
diky za odpoved. no my prave planujem vyjezd do fr a bez map na lezci sme jak bez ruky:)
   Re: mapy14.04.2014
na 8a.nu je databáze oblastí v mapě dostatečná, mapa na lezci se může hodit tak možná pro místní ska

 Průzkum generace xyz12.04.2014
Ahoj, prosím o vyplneni dotazníku studentu MÚVS ČVUT, ať sou tam taky náky lezci:D. Je to na na 3 minutky
http://www.survio.com/ survey/d/ Q1

 Ubytování v juře11.04.2014
Ahoj, nemáte prosím někdo tip na levné ubytování v Juře? Mám na mysli něco vevnitř. Dík
 Re: Ubytování v juře15.04.2014
zkusils
 Podmínky na Ortleru11.04.2014
Ahoj, nebyl někdo v poslední době na Ortleru? Potřeboval bych vědět jaké jsou aktuální podmínky v severní stěně. Moc děkuju
 Re: Podmínky na Ortleru12.04.2014
Koukni se na webku. Já bych ještě tak 14 dní počkal. Je tam hoooodne sněhu.
 Re: Podmínky na Ortleru14.04.2014
Byli jsme tam minuly vikend a bylo tam hodne snehu, tak jsme se taky rozhodli pockat.
 Re: Podmínky na Ortleru14.04.2014
Myslím že je to tam ještě silně lavinézní, zatím na to není vhodná doba. Počkal bych až spíš na kone
  Re: Podmínky na Ortleru16.04.2014
Nemohl bych se k Vám přidat. Parťák si zlomil nohu a na Ortler bych docela jel.

 Drachenwand11.04.2014
Ahoj, nemůžu nikde dohledat nějaké topo pro vícedélky na Drachenwand, nevítě někdo jsetli něco takového existuje?
 Re: Drachenwand11.04.2014
Konkrétně topo k cestě Drachenwandpfeiler?
  Re: Drachenwand14.04.2014
Napiš mi na email.

 BigWall nebo SmichOff?10.04.2014
Ahoj,

budu o víkendu v Praze s kamarádkou, která není lezkyně a na prvního dá maximálně 5+. Kterou z v titulku uvedených stěn mi doporučíte? Díky
 Re: BigWall nebo SmichOff?10.04.2014
Je to úplně jedno. Obě stěny jsou v této třídě stěně dobré.
 Re: BigWall nebo SmichOff?10.04.2014
Agente, to má bejt podání na flejmičku... teda na smeč? Hele, jestli bude BigWall nadále "zavír
 Re: BigWall nebo SmichOff?10.04.2014
Smichoff te ohromi svoji rozlohou a je tam prijemnejsi klima. BigWall te ohromi svoji vyskou a na ce
  Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Jsem z Brna, máme tu Duro a pochybuju že mě tedy nějaká pražská stěna ohromí :-) Díky za odpovědi!
   Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Možná je lepší nejdřív vyzkoušet a pak až hodnotit ;).
    Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
:-)
     Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Hele 007 prokazujes opravdu hlubokou znalost problematiky, jiz po nekolikate. Mozna si zajdi na Smic
      Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
přesně tak. doplnil bych, že když se ptám o radu a pak na ní reaguju takhle povýšeně, nesmim se divi
       Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
Ale no tak...povýšeně ??? To snad ne... tak to myšleno nebylo a smajlíky to snad mohly naznačit.
     Re: BigWall nebo SmichOff?14.04.2014
Ále.
     Re: BigWall nebo SmichOff?14.04.2014
Ále.
    Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Duro neni spatny, ale neni to zrovna nejvetsi a nejvzduznejsi prostor..
   Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Tak neznám prakticky nikoho, kdo by poprvé přišel na BigWall, postavil se pod centrální pilíře a pok
    Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
(y) je to krásný pohled :-)
    Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Neznám nikoho, kdo by lezl 5+ a něco na pilířy zkoušel. Bude stát ohromeně, ale zkusí kratší cesty n
     Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Nebo pilíře obejde a vyleze na ně zezadu nebo z boku, kde vedou i 5ky.
     Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
To je sice pravda, ale teď je řeč o pocitu při příchodu na stěnu. Spodem lehké cesty nevedou, ale po
      Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Coze? Byli jste nekdy ve skalach kluci kdyz tu mluvite o impozantnosti??
       Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Proč bych mu psal o impozantnosti a ohromení ze skal, když se ptá konkrétně na BigWall a SmíchOff? A
        Re: BigWall nebo SmichOff?12.04.2014
Abys mu psal o impozantnich skalach nikdo nechce. Me jen fascinuje ze nekdo je schopny pouzit takovy
         Re: BigWall nebo SmichOff?12.04.2014
Uvědom si kontext. Až se budeme bavit ve společnosti zkušených lezců, co mají něco za sebou, bylo by
          Re: BigWall nebo SmichOff?12.04.2014
Nemůže. Hobík musí na skálu, aby si to opravdu užil. Jinak je to instantní skoronic :-)
          Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
'...ale pohled je to impozantní i pro nelezce :-)...'

opravdu nezni jako bys specifik
           Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
Pri vynalezeni prvniho letuschopneho letadla jsem tedy vubec nebyl ohromen... Vsak ptaci, hmyz, ...
           Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
Tak tohle už je o pičovinách, ale proč ne, stejně nemám co dělat :-)

Kontext: Dotaz
            Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
Ze nezna stejne vysoke steny nebo ze nevidela zadne skaly je ciste spekulace.
             Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
Ano je, nepopírám to. Ale bavíme se o výletu na stěnu, ne o výletu na skálu. A mít nad sebou 25 metr
              Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
třeba já vždycky, když jedu do Prahy, jsem ohromenej už u Průhonic a zpamatovávám se z toho ještě za
               Re: BigWall nebo SmichOff?14.04.2014
Byl, ale lezlo se tam dost blbě, pořád nás vyháněli.
       Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
A jaký skály jsou podle tebe tak impozantní? jenom abych byl v obraze a třeba poznal nepoznané :)
        Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Lomy nad Velkou
        Re: BigWall nebo SmichOff?11.04.2014
Třeba El Capitan není špatnej :-)
   Re: BigWall nebo SmichOff?12.04.2014
Máš pravdu. Poté co postavili Duro už mě málo co překvapí. Například nejhorší přístup ke stěně v ČR
    Re: BigWall nebo SmichOff?12.04.2014
DURO je z hlediska sten navrat do stredoveku. Technologicky, tvarove, "dizajnove"... Tragi
    Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
Co se v Brne pripravuje za další steny?? Jinak s popisem Dura souhlasim, bohužel....
     Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
To jses houby agent kdyz nic nevis. Mel bys zmenit nick :-D Nechej se prekvapit ;-)
      Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
Asi takhle? :-)
       Re: BigWall nebo SmichOff?13.04.2014
stěny rostou jak houby po dešti a na Stránské dnes v podvečer pusto-prázdno, to se mi líbí :)

 Lezci vyplašili hnízdící sokoly09.04.2014
goo.gl/uZXtwK
 Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly09.04.2014
to je smutný :(
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Ano, je, ale byli o Němci. Kde by se asi o uzávěře dozvěděli.
U nás se o uzávěrách dozví jen
   Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
jako neřeknu v nějaký horní dolní, ale v oblasti která je v 1.zóně NP, kde se smí celoročně lézt jen
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
No me by jen zajimalo, kde je mozny se tuhle informaci dozvedet v jinem nez ceskem jazyce. Cimz neob
     Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Jen chci upozornit že léta jsou saský lezci od nás dobře informováni o dočasných uzavírkách a podmín
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Řekl bych, že neznalost zákona neomlouvá a tudíž pokud jdu někam lézt, tak si napřed zjistím za jaký
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Nicméně si stejně myslím, že upozornění v průvodci by na škodu nebylo. A tabulka pod věží by účinná
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Nechci rýpat, ale k čemu jsou jakékokliv zákazy dobré? Zakázat jim to nemůžeš. Tedy na kusu papíru a
     Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
tak tady bych nesouhlasil téměř absolutně.

v podstatě takovou situaci, kdy "voc
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Neříkám, že nemáš pravdu. Ale když je někdo nepřizpůsobivý, zdravého rozumu a odpovědnosti se dovolá
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
nihil novi sub sole. tento způsob "ochrany" kdy byl v lezcích intenzivně vzbuzován pocit ž
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Očividně mne nechápeš - vcelku souhlasím s tebou i tvým přístupem. Problém je, že pokud někdo pravid
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
kontrola a důsledné dodržování pravidel sklouzne k buzeraci velmi snadno. bohužel. a kladu si otázku
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
jo a podepiš se aspoň nějak, prosímtě, debil rozhodně nejsi...
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
Máš pravdu. Většina lezců jsou anarchisti (tedy lidi, kteří se cítí nesvobodní kvůli nesmyslné byrok
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
Ach jo, další mimoň, co tu u ostatních předpokládá, že myslí stejně, jako on. Přírodu máš možná rád,
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
no teda co já znám lezce, tak většina z nich si chce dovézt prdel až pod skálu, tam (ano, v tom máš
           Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.05.2014
Ve svem priklade mluvis o "sportovnich" lezcich (mnohdy prazak). "Klasik" nekde
     Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
můžeš je vyloučit ze svazu/spolku který je v UIAA pro který je vyjednaná výjimka.
Když ti seb
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Jsi vtipný. Když neexistuje kontrola s účinným postihem, můžeš mne vylučovat odkud chceš, ale nic tí
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Obyčejnej lidskej rozum a slušnost jako vlastnosti, které v populaci rámcově lehce převládají jsou k
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Tak nemusí, ale nemůžeš popřít, že si pak lidi dělají z pravidel prdel. Mágují kde se nemá, lezou kd
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
A co je menší zlo? Kulometný hnízdo u každý věže, anebo občasná prdel z pravidel?
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
Největší zlo je postupné zvyšování tolerance porušování pravidel a zákonů. Z dlouhodobého hlediska t
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
když jsi o tom začal, tak NĚMCI TAM OBECNĚ NEMAJÍ CO DĚLAT. Lezení v chráněných oblastech je povolen
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
"SBB bylo informováno, že saští lezci mohou lézt v našich oblastech, i když nejsou členy ČHS a
 Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Lezci si jednoznačně měli zjistit, jestli se v oblasti lézt může nebo ne! Ale jestliže bylo hnízdění
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly10.04.2014
Přesně.Podle mě nejspolehlivější řešení.
   Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
Prý existují i "lovci", co vybírají hnízda zvláště chráněných druhů a nejsou to gurmáni. T
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
jo, slyšel jsem a věřil jsem. ale prý je to fáma, urban legend nebo spíš rural legend. problém prý n
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
Kdo se živí vykrádáním hnízd dravců, moc dobře ví, kde jaký hnízdí.
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
Takovi lovci by si to jiste nasli nekde jinde, protoze vedet o hnizdech je soucast jejich lovu. To z
 Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
docela me mrzi,zarazi,prekvapuje kolik lidi vlastne dela, ze se vlastne nic nestalo. jakoukoliv kont
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
Vyrušení sokolů pobouřilo i české horolezce:
   Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly11.04.2014
opakuješ se, to už je na začátku diskuse
 A co když zmizí? 11.05.2014
A když tam ti sokolové nebudou, co se stane? Jo, pár ornitologů asi má ujímání, ale reálný dopad?
  Re: A co když zmizí? 11.05.2014
to mas asi stejny jako kdyz se par peknejch piskovejch vezi odstreli na stavebni kamen, stavebni drt
   Re: A co když zmizí? 11.05.2014
To není stejné. Ale jestli mi nad hlavou bude létat jeden pták nebo druhý, kdo to pozná, kdo si všim
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014
Z tvyho hlediska.. ptak jako ptak.
Z hlediska kohokoli jinyho .. koho zajimaj nejaky skaly,
  Re: A co když zmizí? 11.05.2014
to máš to samé, když zmizíš rozleptaný v sudu v orlické přehradě, taky nikomu chybět nebudeš :)
   Re: A co když zmizí? 11.05.2014
copak, dneska se ti na skalach nedarilo, nebo jsi se vubec ven nedostal, ze kolem sebe takhle plives
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014
vždyť reagoval trefně :-) pták nebo člověk, příroda neříká kdo je hodnotnější, platí přirozený výběr
     Re: A co když zmizí? 11.05.2014
jo, z urcity vzdalenosti neni rozdilu. lec lze reagovat trefne.. a lze reagovat civilizovane, tj ne
      Re: A co když zmizí? 11.05.2014
spílání vidíš kde? mluvil jsem obecně o tom, kam se posune lezecká skupina jako celek, pokud ochranu

1   ...   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   459   460   461   462   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezci vyplašili hnízdící sokoly
goo.gl/uZXtwK
09:46:01 09.04.2014
odpovědět 
 Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
to je smutný :(
10:07:04 09.04.2014
odpovědět 
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Ano, je, ale byli o Němci. Kde by se asi o uzávěře dozvěděli.
U nás se o uzávěrách dozví jen ten, kdo se velmi aktivně zajímá..
V zahraničí často je uzávěra zmíněna v průvodci (který má vyjít příští rok, proto by nebylo tak těžké to doplnit, případně i vícejazyčně).
Další věc je upozornění na uzávěru pod skálou.
H.07:36:19 10.04.2014
odpovědět 
   Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
jako neřeknu v nějaký horní dolní, ale v oblasti která je v 1.zóně NP, kde se smí celoročně lézt jen na zlomek útvarů, si nezjistit aktuální stav mi přijde jako absolutní ignoranství.
Najít, dát do držky, napařit tučnou pokutu a doživotní zákaz lezení v jakýmkoliv CHKO či NP
d.09:43:55 10.04.2014
odpovědět 
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
No me by jen zajimalo, kde je mozny se tuhle informaci dozvedet v jinem nez ceskem jazyce. Cimz neobhajuju to, co se stalo....jen rikam, ze kluci mozna fakt nemeli moc moznosti, jak to zjistit (pokud ano, tak beru zpet).
Tom10:05:09 10.04.2014
odpovědět 
     Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Jen chci upozornit že léta jsou saský lezci od nás dobře informováni o dočasných uzavírkách a podmínkách na lezení v oblastech NPČŠ a to vše jsme nechali překládat a SBB všechny naše informace zveřejnili,takže padá výmluva,že saský lezci nebyli dostatečně informovány.Problém,který vystal v oblasti Hřensku budeme s vedením NPČŠ řešit přes SBB.
Jenik Pleticha10:13:19 10.04.2014
odpovědět 
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Řekl bych, že neznalost zákona neomlouvá a tudíž pokud jdu někam lézt, tak si napřed zjistím za jakých podmínek to jde a obzvláště jestli tam není nějaký lokální zákaz kvůli hnízdění. A při vší úctě k těm, kdo ty ptáky vylašili, museli to být pěkní trotli, protože při troše inteligence museli zjistit, že tam ptáci hnízdí, z vlastní zkušenosti vím, že sokol(a nejen sokol, třeba poštolky, krkavec..., jiné je to třeba s výrem) není až zase tak úplně tichý pták, který nedá najevo, že mu někdo narušil teritorium. A němečtí lezci jsou díky Jeníkovi opravdu podrobně informováni, takže na nějakou neinformovanost bych moc nesázel. Spíše je to obyčejná lidská hloupost.
Vlk10:46:31 10.04.2014
odpovědět 
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Nicméně si stejně myslím, že upozornění v průvodci by na škodu nebylo. A tabulka pod věží by účinná byla taky.
H.19:55:34 10.04.2014
odpovědět 
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Nechci rýpat, ale k čemu jsou jakékokliv zákazy dobré? Zakázat jim to nemůžeš. Tedy na kusu papíru ano, ale fyzicky jim lézt nezabráníš. A dát na budku jim také nemůžeš. Tedy můžeš, ale zase to budeš ty, kdo na to doplatí. Takže jakékoliv povolení nebo výjimky a zákazy jsou naprosto k ničemu, pokud je jejich dodržování dobrovolné. A to při současné neaktivitě lesní stráže, nebo jak se tento orgán, co to má hlídat, jmenuje. Takže jediné, na co si mohou ochranáři stěžovat, nejsou lezci, ale nedostatečná kontrola. A to samé platí o lezcích. Proč řešíte kdo tam lezl, místo abyste řešili jak je možné, že jim to prošlo a nikdo je nechytil při činu?
10:59:47 10.04.2014
odpovědět 
     Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
tak tady bych nesouhlasil téměř absolutně.

v podstatě takovou situaci, kdy "vochranáři" upozorní na hnízdění (o kterém se dověděli od lezců) a zákaz lezení je formulován jako prosba, a lezci dobrovolně dodržují a nad vyrušením hnízda se strhne v obci lezecké téměř jednomyslná vlna rozhořčení považuji za správnou.

takhle, já tam nepolezu ne proto, že mi hrozí pokuta, ale aby byl sokol jednou pták natolik hojnej, že žádné uzavírky nebudou potřeba.
Lukas B.12:33:35 10.04.2014
odpovědět 
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Neříkám, že nemáš pravdu. Ale když je někdo nepřizpůsobivý, zdravého rozumu a odpovědnosti se dovolávat nemůžeš. Takže vše, cos napsal, je sice hezké, ale k ničemu. Až nějakého Helmuta napadne si přijít zalézt k sokolovi, prostě to udělá. Nějaké zákazy a doporučení ho zajímat nebudou. Takže, co s ním? V žádném svazu není, takže ho nemůžeš vyloučit, na budku mu také nedáš, asi těžko se dáš kvůli nějakému idiotovi zavřít. Rozčilovat se tedy na lezce můžeš, ale obecně je to problematika nedostatečné kontroly a malého postihu. I kdybys totiž teď maníka našel, nikdy mu neprokážeš, že sokol hnízdo opustil kvůli němu, takže pokud mu uložíš i max postih a on se odvolá, viděl bych prokazování způsobené škodu problematicky. Nesouhlasit s mým názorem tedy můžeš sebevíc, ale sokolovi to nepomůže.
13:21:24 10.04.2014
odpovědět 
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
nihil novi sub sole. tento způsob "ochrany" kdy byl v lezcích intenzivně vzbuzován pocit že jsou škodná a že je potřeba je naháněn četníkama, vojskem a lesní stráží už tady byl a neosvědčil se. lezec pomalu začíná být pro "ochranu" partner (!), s kterým se ta ochrana rámcově shoduje ohledně cílů - lézt v co nejméně narušené přírodě (můžeš namítnout, že to se netýká športtsmenů překližkářů, ale co by takoví proboha hledali někde v temný rokli kvakozního švajcu nebo v nepřehlednejch zamešenejch jizerkách). na mě to osobně teda funguje víc než buzerace. a nepřizpůsobiví nelezou, ti hrají bejzbol nebo čutanou. lezení je, málo platný, furt profilovaný jako lehce intošskej sport.
Lukas B.14:02:41 10.04.2014
odpovědět 
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Očividně mne nechápeš - vcelku souhlasím s tebou i tvým přístupem. Problém je, že pokud někdo pravidla nerespektuje, je pro něj riziko postihu minimální. A ať chceš nebo ne, v každé společnosti i v každé komunitě určité procento lidí, co pravidla nerespektují, je. Někteří to dělají z neznalosti (lepší případ, snadno se napraví), jiní to dělají úmyslně a na ty nic jiného, než represe a postihy nefunguje. Sokolové jsou jen část, úplně stejně to platí třeba pro spaní na místech, kde se nemá, rozdělávání ohňů, parkování... Jestliže jednotlivé případy zobecníš na porušování pravidel (ne všichni porušují všechny, každý máme vnímavost jinou a jiné preference, někoho nezajímá zákaz parkování, někoho nějaká vzácná kytka, jiného zase nějaký pták), tak zjistíš, že mezi lezci jsou porušování pravidel a určitá anarchie velmi zakořeněné. To, že v jiných zemích jsou pravidla dodržována lépe, není jen otázkou jejich lepší morálky, ale i systémem kontroly a postihů. Podívej se třeba na dodržování rychlosti. Opravdu se třeba v Německu nebo Rakousku chováš na silnici stejně, jako v Česku? Moje zkušenost je, že i auta s českou spz jezdí předepsaných 80 nebo 130, kdežto v Česku mne ta samá auta při mých 150 předjíždějí. Když si bude chtít nepřizpůsobivý německý lezec chtít zalézt když se nesmí, poleze na německé straně, nebo zajde k nám? A čím to bude? Myšlení lidí je stejné, ale dobře vědí, co jim hrozí tam a co tady. Takže já tu nepíšu o buzeraci lezců, ale o důsledné kontrole dodržování pravidel. Trochu mne zaráží, že jsi právě kontrolu a účinné postihy sloučil dohromady s právě buzerací.
14:31:55 10.04.2014
odpovědět 
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
kontrola a důsledné dodržování pravidel sklouzne k buzeraci velmi snadno. bohužel. a kladu si otázku, jestli tím, že přísně ztrestáme jednoho (neprokazatelného!) viníka vyplašení sokola náhodou neznechutíme a nepoštveme si proti sobě celou komunitu.

a mimochodem, s tím silničním provozem je to jinak. problém není netrestání, ale nesmyslná přísná pravidla a náhodnost velmi přísného postihu, něco jako zdanění losem.
Lukas B.14:47:45 10.04.2014
odpovědět 
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
jo a podepiš se aspoň nějak, prosímtě, debil rozhodně nejsi...
Lukas B.14:49:11 10.04.2014
odpovědět 
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Máš pravdu. Většina lezců jsou anarchisti (tedy lidi, kteří se cítí nesvobodní kvůli nesmyslné byrokracii, né ti co baví házet kostky po těžkooděncích) a proto jim nedělá problém si zapálit ohýnek v CHKO (samozřejmě myslím pouze na bezpečném místě), ale zároveň to jsou lidi, kteří cítí, že jsou ze stejné hmoty jako pták či strom. Že jsou prach a v prach se obrátí. Proto mají úctu ke všemu živému a např. ohrožené sokoly, stejně tak jako pískovcové věže, chrání né proto, že mají stejnou hodnotu jako člověk, ale protože za ně má člověk zodpovědnost.
vašek k.08:59:41 11.04.2014
odpovědět 
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Ach jo, další mimoň, co tu u ostatních předpokládá, že myslí stejně, jako on. Přírodu máš možná rád, ale v lidech a společnosti se vyznáš zatraceně málo. Ale i kdyby, nebavíme se tu o většině, ale o pár jedincích, kteří jsou schopni to té většině kazit a na kterou nejsou žádné rozumné páky. A je jedno, zda se bavíme o lezcích, co plaší sokoly, skialpinistech, co jezdí mimo dovolené trasy, o turistech, co chodí mimo vyznačené stezky nebo rodinách a studentech, co rabují hřebeny na borůvky celé obrovské plochy v českých lesích.
09:16:20 11.04.2014
odpovědět 
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
no teda co já znám lezce, tak většina z nich si chce dovézt prdel až pod skálu, tam (ano, v tom máš pravdu) udělat ohníček a srdce jim nějaký vlastní odpadek netrhá, natož aby se shýbli pro cizí.


Na Srbsko je výborné spojení a podívej se někdy na zadek těch aut u hřiště - samé lezecké samolepky. Na Rovišti půl kiláku za zákazem vjezdu louka u chat plná lezeckých dodávek a kombiků. Na Sv.Jánu zta klášterem jistili dokonce přímo z vozu. Takže si sundej své růžové brýle a prober z té své romantiky.
12:46:53 11.04.2014
odpovědět 
           Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Ve svem priklade mluvis o "sportovnich" lezcich (mnohdy prazak). "Klasik" nekde v Rájci by se jako prase nechoval.
vilda08:13:28 11.05.2014
odpovědět 
     Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
můžeš je vyloučit ze svazu/spolku který je v UIAA pro který je vyjednaná výjimka.
Když ti seberu řidičák tak taky můžeš jezdit dál, ale musíš počítat taky s trestem. Třeba ti někdo může zlámat ruce a nohy, případně ještě rozdrtit prsty od mága kladivem
d.13:07:35 10.04.2014
odpovědět 
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Jsi vtipný. Když neexistuje kontrola s účinným postihem, můžeš mne vylučovat odkud chceš, ale nic tím nezměníš. Prostě si vezmu lano a půjdu si zalézt.

A s tím násilím je to také vtipné - bylo by to účinné, to je pravda, ale vážně chceš kvůli jednomu debilovi riskovat odsouzení pro ublížení na zdraví a platit částky, co tě mohou doživotně zruinovat? Zlámat třeba prsty německému programátorovi, který kvůli tomu nebude moc půl roku pracovat, nebude na ušlém zisku a náhradách levnou záležitostí... Jak jsem psal - bylo by to účinné, elegantní a asi velmi efektivní. Ale pachatelé jsou často chráněni více, než oběti :-(

Neber to jako kritiku, jen poukazuji na slabiny tvého příspěvku.
13:27:38 10.04.2014
odpovědět 
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Obyčejnej lidskej rozum a slušnost jako vlastnosti, které v populaci rámcově lehce převládají jsou k ničemu. Je nutné každou věž obehnat ostnáčem nabitým elektřinou a postavit pod ní fízla s automatem, kterej nemilosrdně sejme každýho, kdo jen pomyslí na sokola. Cokoliv méně účinnýho jsou zbytečné nářky a účelové odvádění pozornosti od podstaty problému. Takhle se na vás musí, anarchisti!
honza21:09:31 10.04.2014
odpovědět 
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Tak nemusí, ale nemůžeš popřít, že si pak lidi dělají z pravidel prdel. Mágují kde se nemá, lezou kdy se nemá... Viz nedávný dotaz v diskuzi, jak se kontroluje členství :-)
22:17:25 10.04.2014
odpovědět 
         Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
A co je menší zlo? Kulometný hnízdo u každý věže, anebo občasná prdel z pravidel?
honza11:28:31 11.04.2014
odpovědět 
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Největší zlo je postupné zvyšování tolerance porušování pravidel a zákonů. Z dlouhodobého hlediska to vede přesně k tomuto uvažování a lehkomyslnému počínání si "je to přeci sranda". Kdo určí, co je ještě malé porušení, a co už velké? Jakmile bude porušování pravidel nebo jejich dodržování záviset na subjektivním pocitu jedince, je to špatně. A s dodržováním pravidel souvisí je sankce a vymahatelnost. Snad je lepší pravidla nemít, než je mít, ale nevymáhat je a nemít sankce za jejich porušování, to pak vede k uvažování, že jejich porušování je vlastně v pořádku. A to snad nechceme, ne?
13:59:36 11.04.2014
odpovědět 
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
když jsi o tom začal, tak NĚMCI TAM OBECNĚ NEMAJÍ CO DĚLAT. Lezení v chráněných oblastech je povoleno pro členy ČHS a dalších horosvazů sdružených v UIAA. A pokud vím DAV teprve vyjednává opětovné přijetí do UIAA.
12:52:15 11.04.2014
odpovědět 
       Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
"SBB bylo informováno, že saští lezci mohou lézt v našich oblastech, i když nejsou členy ČHS a UIAA" (OVK LP & SBB: "Ve čtvrtek 31. března 2011 se uskutečnilo v Drážďanech jednání mezi zástupci OVK Labské pískovce a SBB Dresden...", zdroj EC)
-20:46:13 11.04.2014
odpovědět 
 Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Lezci si jednoznačně měli zjistit, jestli se v oblasti lézt může nebo ne! Ale jestliže bylo hnízdění potvrzené, tak cedule pod skálou (o zákazu lezení - v češtině a němčině) by je možná definitivně odradila...
17:29:57 10.04.2014
odpovědět 
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Přesně.Podle mě nejspolehlivější řešení.
20:00:07 10.04.2014
odpovědět 
   Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Prý existují i "lovci", co vybírají hnízda zvláště chráněných druhů a nejsou to gurmáni. Takže cedulka pod konkrétní skálou se rovná konečné pro úspěšnou snůšku.
Možná je to fáma, ale už to, že existuje, stačí. Cedulky pod skalou mi připadnou fakt jako kravina podobná tomu, kdybych si dal na dveře domu obálku s klíčem a připsal - Přijedu až 22. a peníze a šperky jsou v obýváku v prvním šuplíku pod televizí.
Ale třeba zrovna o sokolí vajca na černém trhu zájem není vůbec.
00:57:57 11.04.2014
odpovědět 
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
jo, slyšel jsem a věřil jsem. ale prý je to fáma, urban legend nebo spíš rural legend. problém prý není řemeslný kradlák, páč cena není z to uživit nějakou rozumnou síť pašování a legalizace, ale amatérský milovník přírody - fotograf který neváhá naslaňovat do stěny aby si vyfotil holátka makrem. ostatně stačí gůglovat, někteří se i chlubí.
Lukas B.08:44:03 11.04.2014
odpovědět 
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Kdo se živí vykrádáním hnízd dravců, moc dobře ví, kde jaký hnízdí.
09:33:59 11.04.2014
odpovědět 
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Takovi lovci by si to jiste nasli nekde jinde, protoze vedet o hnizdech je soucast jejich lovu. To ze by to bylo na cedulce nekde u sektoru uz by pro ne bylo nepodstatne. Zato pro lezce by ta cedulka byla fajn.
09:53:23 11.04.2014
odpovědět 
 Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
docela me mrzi,zarazi,prekvapuje kolik lidi vlastne dela, ze se vlastne nic nestalo. jakoukoliv kontrolu ze strany PCR, ochrancu prirody, lesni straze a dalsich instituci berou jen jako buzeraci a omezovani svobody. kdy uz i drtiva cast lezcu pochopi, ze opravdu zakazy nejsou obvykle jen tak pro legraci a kazdemu (i nelezci) dojde co znamena spojeni: obcanska odpovednost.
a kdo to nepochopi nema na skalach co delat. dobrovolne ci jinak
meldik07:30:28 11.04.2014
odpovědět 
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
Vyrušení sokolů pobouřilo i české horolezce: http://goo.gl/7xBhRS
Papouš08:30:12 11.04.2014
odpovědět 
   Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly
opakuješ se, to už je na začátku diskuse
10:49:15 11.04.2014
odpovědět 
 A co když zmizí?
A když tam ti sokolové nebudou, co se stane? Jo, pár ornitologů asi má ujímání, ale reálný dopad?


10:45:28 11.05.2014
odpovědět 
  Re: A co když zmizí?
to mas asi stejny jako kdyz se par peknejch piskovejch vezi odstreli na stavebni kamen, stavebni drt..cokoli. Proste zmizej, par lezcu z toho ma ujimani, na jejich miste vznikne pekny parkoviste nebo supermarket...
16:17:52 11.05.2014
odpovědět 
   Re: A co když zmizí?
To není stejné. Ale jestli mi nad hlavou bude létat jeden pták nebo druhý, kdo to pozná, kdo si všimne? A když se neumí přizpůsobit, stejně dřív nebo později vyhynou, takových druhů už bylo, a některé i bez přičinění člověka, prostě druhy vznikají a zanikají, nahrazují je druhy přizpůsobivější :-)
17:34:01 11.05.2014
odpovědět 
    Re: A co když zmizí?
Z tvyho hlediska.. ptak jako ptak.
Z hlediska kohokoli jinyho .. koho zajimaj nejaky skaly, reky, lesy? Mnohem lepsi je peknej disneyland nebo pole s repkou.
Trochu nadhledu, priteli ;-))
18:12:07 11.05.2014
odpovědět 
  Re: A co když zmizí?
to máš to samé, když zmizíš rozleptaný v sudu v orlické přehradě, taky nikomu chybět nebudeš :)
Občas se divim, co dnes leze ve skalách za omezence :(
d.19:37:42 11.05.2014
odpovědět 
   Re: A co když zmizí?
copak, dneska se ti na skalach nedarilo, nebo jsi se vubec ven nedostal, ze kolem sebe takhle plives?
19:40:30 11.05.2014
odpovědět 
    Re: A co když zmizí?
vždyť reagoval trefně :-) pták nebo člověk, příroda neříká kdo je hodnotnější, platí přirozený výběr.
a co se týče původního dotazu: nestane se vůbec nic, jen mezi lezci bude zas o chlup větší komunita sebestřednejch pi*usů
19:54:10 11.05.2014
odpovědět 
     Re: A co když zmizí?
jo, z urcity vzdalenosti neni rozdilu. lec lze reagovat trefne.. a lze reagovat civilizovane, tj ne hned spilat nekomu do dementu a sebestrednejch picusu.
uznavam, nekomu anonymne vynadat do dementu je jednodussi ...
20:05:38 11.05.2014
odpovědět 
      Re: A co když zmizí?
spílání vidíš kde? mluvil jsem obecně o tom, kam se posune lezecká skupina jako celek, pokud ochranu hnízdících dravců bude vnímat jen jako ujímání ornitologů. to je podstatně vzdálenější civilizovaný reakci než jakýkoli verbální vystižení takovýho pokleslýho uvažování.
23:20:16 11.05.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi