Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Súlov 14.04.2014 Ahoj, jaký je lezení v Súlově? podobný něčemu? vyrazili byste tam na pár dní z CR? aktuální průvodce? díky předem za info! Danny
  Re: Súlov 14.04.2014 nie do sulova by ste nemali chodit už je tam čechov viac než dosť! :)
    Re: Súlov 14.04.2014 Ahoj,
nedávno jsem tam byl a pěkné.
Záleží na tom co lezeš :-)
nějakého průvodc
    Re: Súlov 14.04.2014 Je to slepenec - od jemno zrného až po hodně hrubozrný s kameny velikosti pul pesti. Sektor Tabula j
    Re: Súlov 14.04.2014 Co bychom tam dělali, stejně už je skoro celý zavřený a leze se na posledních "kvakách" :-
      Re: Súlov 15.04.2014 No vidiš to sa mi páči takýto postoj, nám tam chýbať nebudete, ved máte predsa v čechách krásne komp
        Re: Súlov 15.04.2014 když jsem byl naposled na Bigwallu, stála tam fronta deseti lidí. Pět z nich mluvilo slovensky. Nic
          Re: Súlov 15.04.2014 hmm asi urobili prijímačky lepšie než iný uchádzači...
            Re: Súlov 15.04.2014 Ty by si kvôli pravopisu nezvládol ani prijímačky na SŠ. Inak do slovenských študentov študujúcich v
              Re: Súlov 15.04.2014 Jako nic proti chlapci, ale vaš postoj tak uplne nechapu. Nechcete cechy na vasich sklach atd., ale
              Re: Súlov 15.04.2014 no rozhodne parazitujou ti studenti. Kdyz zustanou v Cechach, parazitovali 18 let na Slovači, když s
                Re: Súlov 15.04.2014 vitaj v EU :)
                Re: Súlov 15.04.2014 Takže radšej by si bral české školy len pre (síce horších, ale za to) českých študentov, že? A potom
                  Re: Súlov 15.04.2014 Ne, bral bych české (státní) školy, kde si občané jiných států budou za svá studia platit. Aspoň by
        Re: Súlov 15.04.2014 Kdyz ti tak vadi Cesi, tak proc se cpes na cesky lezecky server? To nemate u Vas vlastni? A dozajist
          Re: Súlov 15.04.2014 Kurde to mě vážně baví. Já jsem napůl Čech (pardon z jedné čtvrtiny Slezan a z jedné čtvrtiny Moravá
            Re: Súlov 15.04.2014 Příjde mě čím více na východ tím více "kreténů" co se chtějí hádat.A přitom MAJÍ HOLU ŘIĎ
              Re: Súlov 15.04.2014 Jaké "ŘIĎ". Snad ŘIŤ, né? Buď hrdý a vzdělaný Čech. A když nevíš jak se píše"anální o
                Re: Súlov 17.04.2014 To asi vychází z lyžařského pozdravu "řiď mi lyž!".
  Re: Súlov 15.04.2014 Já tam jezdím i na odpoledne ... z ČR :)
    Re: Súlov 15.04.2014 Děkujuu, jste zlatí nekteří..
      Re: Súlov 15.04.2014 No nedivte sa, bozsky klud zo sulova davno vymizol. 90% navstevnikov cesi. Oddychnut si do skal, to
        Re: Súlov 15.04.2014 Na Sůlově se děje jedna věc.Je tam více turistů a lezců.Proto podnikatel ze SLOVENSKA udělal z klid
          Re: Súlov 16.04.2014 Takze nakoniec za to, ze vas je tam ako mravcov mozu ochranari:)))))))
Este raz si precitaj m
            Re: Súlov 18.04.2014 Fozo jseš úplně mimo.....a jak je vidět jseš ještě mladík co ani neví jak se lezlo a kde na Sulově p
        Re: Súlov 16.04.2014 Před časem jsem byl v Ádru. Potkám ti tam hele nějaký dva čecháčky, nějakej Dejvý a Mártý. A povídám
      Re: Súlov 15.04.2014 Sa mi paci ako som to tu rozohnil :) osobne proti cechom fakt nic nemam teda pokial v kempe nevytiah
        Re: Súlov 15.04.2014 Tak o té rychlosti vytáčení se druhé strany, při vhodně mířeném "zásahu" pochopitelně, by
        Re: Súlov 15.04.2014 no cose ptal danny?
      Re: Súlov 15.04.2014 cosi najdes aj tu..
        Re: Súlov 16.04.2014 nechápu že se někdo rozumný (jakékoli národnosti) nechá vyprovokovat blbem (jakékoli národnosti) k t
Přilba nejen na lezení 13.04.2014 Prosím nevíte o přilbě s atestem na kolo i turistiku? O jedné jsem věděl ale vykouřila se mi z hlavy. Díky
  Re: Přilba nejen na lezení 13.04.2014 No na lezení a kolo třeba na Kong scarab nebo Salewa helium. Na turistiku imho stačí kšiltovka, ale
    Re: Přilba nejen na lezení 13.04.2014 Díky
Jde mi o přilbu na kolo a další aktivity (voda, lezení, mlácení drzích lidí, :)
    Re: Přilba nejen na lezení 13.04.2014 Díky
Jde mi o přilbu na kolo a další aktivity (voda, lezení, mlácení drzích lidí, :)
  Re: Přilba nejen na lezení 13.04.2014 Petzl Meteor III?
Kdybys měl malou hlavu, tak Petzl Piču :-D
    Re: Přilba nejen na lezení 14.04.2014 Simond Calcit - homologovaná na lezení, brusle, kolo. Asi nejlepší poměr cena, výkon, váha, pohodlí.
  Re: Přilba nejen na lezení 14.04.2014 Univerzální věci "vše v jednom" jsou většinou na prd... Záleží samozřejmě na levelu v jaké
    Re: Přilba nejen na lezení 15.04.2014 Používám helmy od Protecu, atesty mají na aktivity převyšující atesty na lezení (atesty na extreme s
  Re: Nýty s vrtákem 15.04.2014 Ahoj, pokud jsi to nikdy neosazoval, tak to do začátků moc nedoporučuju. Vždy se těmto typům říkalo
    Re: Nýty s vrtákem 15.04.2014 díky, hledám variantu jak nejychleji a nejsnadněji zavrtat nýt bez vrtačky, Ropec mi všichni vymlouv
      Re: Nýty s vrtákem 15.04.2014 Nějaké železářství, trubkový vrták.
        Re: Nýty s vrtákem 15.04.2014 Záleží hlavně do čeho (materiál) a co (hloubka a průměr) chceš vrtat. Na běžné průměry (12-16mm) pou
          Re: Nýty s vrtákem 15.04.2014 na díru o průměru 12 nebo 14mm hlubokou 80-85mm si kup vrták o příslušném průměru dlouhý 160-200mm.
            Re: Nýty s vrtákem 15.04.2014 Funguje to relativne dobre - zula, vapno. Nicmene narazis na materialy, kde budes dost v prdeli. Nav
mapy 13.04.2014 ahoj.muzu se prosim zeptat, jak zhruba jeste dlouho budou "mapy" mimo provoz? diky za odpoved
  Re: mapy 14.04.2014 nedávno jsem se ptal. Mapy budou mimo provoz, dokud budou mimo provoz. Nikdo pořádně neví, včetně au
    Re: mapy 14.04.2014 diky za odpoved. no my prave planujem vyjezd do fr a bez map na lezci sme jak bez ruky:)
      Re: mapy 14.04.2014 na 8a.nu je databáze oblastí v mapě dostatečná, mapa na lezci se může hodit tak možná pro místní ska
Ubytování v juře 11.04.2014 Ahoj, nemáte prosím někdo tip na levné ubytování v Juře? Mám na mysli něco vevnitř. Dík
  Re: Podmínky na Ortleru 12.04.2014 Koukni se na webku. Já bych ještě tak 14 dní počkal. Je tam hoooodne sněhu.
  Re: Podmínky na Ortleru 14.04.2014 Byli jsme tam minuly vikend a bylo tam hodne snehu, tak jsme se taky rozhodli pockat.
  Re: Podmínky na Ortleru 14.04.2014 Myslím že je to tam ještě silně lavinézní, zatím na to není vhodná doba. Počkal bych až spíš na kone
    Re: Podmínky na Ortleru 16.04.2014 Nemohl bych se k Vám přidat. Parťák si zlomil nohu a na Ortler bych docela jel.
Drachenwand 11.04.2014 Ahoj, nemůžu nikde dohledat nějaké topo pro vícedélky na Drachenwand, nevítě někdo jsetli něco takového existuje?
  Re: Drachenwand 11.04.2014 Konkrétně topo k cestě Drachenwandpfeiler?
    Re: Drachenwand 14.04.2014 Napiš mi na email.
BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Ahoj,
budu o víkendu v Praze s kamarádkou, která není lezkyně a na prvního dá maximálně 5+. Kterou z v titulku uvedených stěn mi doporučíte? Díky
  Re: BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Je to úplně jedno. Obě stěny jsou v této třídě stěně dobré.
  Re: BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Agente, to má bejt podání na flejmičku... teda na smeč? Hele, jestli bude BigWall nadále "zavír
  Re: BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Smichoff te ohromi svoji rozlohou a je tam prijemnejsi klima. BigWall te ohromi svoji vyskou a na ce
    Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Jsem z Brna, máme tu Duro a pochybuju že mě tedy nějaká pražská stěna ohromí :-) Díky za odpovědi!
      Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Možná je lepší nejdřív vyzkoušet a pak až hodnotit ;).
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 :-)
          Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Hele 007 prokazujes opravdu hlubokou znalost problematiky, jiz po nekolikate. Mozna si zajdi na Smic
            Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 přesně tak. doplnil bych, že když se ptám o radu a pak na ní reaguju takhle povýšeně, nesmim se divi
              Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Ale no tak...povýšeně ??? To snad ne... tak to myšleno nebylo a smajlíky to snad mohly naznačit.
          Re: BigWall nebo SmichOff? 14.04.2014 Ále.
          Re: BigWall nebo SmichOff? 14.04.2014 Ále.
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Duro neni spatny, ale neni to zrovna nejvetsi a nejvzduznejsi prostor..
      Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Tak neznám prakticky nikoho, kdo by poprvé přišel na BigWall, postavil se pod centrální pilíře a pok
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 (y) je to krásný pohled :-)
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Neznám nikoho, kdo by lezl 5+ a něco na pilířy zkoušel. Bude stát ohromeně, ale zkusí kratší cesty n
          Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Nebo pilíře obejde a vyleze na ně zezadu nebo z boku, kde vedou i 5ky.
          Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 To je sice pravda, ale teď je řeč o pocitu při příchodu na stěnu. Spodem lehké cesty nevedou, ale po
            Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Coze? Byli jste nekdy ve skalach kluci kdyz tu mluvite o impozantnosti??
              Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Proč bych mu psal o impozantnosti a ohromení ze skal, když se ptá konkrétně na BigWall a SmíchOff? A
                Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Abys mu psal o impozantnich skalach nikdo nechce. Me jen fascinuje ze nekdo je schopny pouzit takovy
                  Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Uvědom si kontext. Až se budeme bavit ve společnosti zkušených lezců, co mají něco za sebou, bylo by
                    Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Nemůže. Hobík musí na skálu, aby si to opravdu užil. Jinak je to instantní skoronic :-)
                    Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 '...ale pohled je to impozantní i pro nelezce :-)...'
opravdu nezni jako bys specifik
                      Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Pri vynalezeni prvniho letuschopneho letadla jsem tedy vubec nebyl ohromen... Vsak ptaci, hmyz, ...
                      Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Tak tohle už je o pičovinách, ale proč ne, stejně nemám co dělat :-)
Kontext: Dotaz
                        Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Ze nezna stejne vysoke steny nebo ze nevidela zadne skaly je ciste spekulace.
                          Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Ano je, nepopírám to. Ale bavíme se o výletu na stěnu, ne o výletu na skálu. A mít nad sebou 25 metr
                            Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 třeba já vždycky, když jedu do Prahy, jsem ohromenej už u Průhonic a zpamatovávám se z toho ještě za
                              Re: BigWall nebo SmichOff? 14.04.2014 Byl, ale lezlo se tam dost blbě, pořád nás vyháněli.
              Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 A jaký skály jsou podle tebe tak impozantní? jenom abych byl v obraze a třeba poznal nepoznané :)
                Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Lomy nad Velkou
                Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Třeba El Capitan není špatnej :-)
      Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Máš pravdu. Poté co postavili Duro už mě málo co překvapí. Například nejhorší přístup ke stěně v ČR
        Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 DURO je z hlediska sten navrat do stredoveku. Technologicky, tvarove, "dizajnove"... Tragi
        Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Co se v Brne pripravuje za další steny?? Jinak s popisem Dura souhlasim, bohužel....
          Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 To jses houby agent kdyz nic nevis. Mel bys zmenit nick :-D Nechej se prekvapit ;-)
            Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Asi takhle? :-)
              Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 stěny rostou jak houby po dešti a na Stránské dnes v podvečer pusto-prázdno, to se mi líbí :)
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Ano, je, ale byli o Němci. Kde by se asi o uzávěře dozvěděli.
U nás se o uzávěrách dozví jen
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 jako neřeknu v nějaký horní dolní, ale v oblasti která je v 1.zóně NP, kde se smí celoročně lézt jen
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 No me by jen zajimalo, kde je mozny se tuhle informaci dozvedet v jinem nez ceskem jazyce. Cimz neob
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Jen chci upozornit že léta jsou saský lezci od nás dobře informováni o dočasných uzavírkách a podmín
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Řekl bych, že neznalost zákona neomlouvá a tudíž pokud jdu někam lézt, tak si napřed zjistím za jaký
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Nicméně si stejně myslím, že upozornění v průvodci by na škodu nebylo. A tabulka pod věží by účinná
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Nechci rýpat, ale k čemu jsou jakékokliv zákazy dobré? Zakázat jim to nemůžeš. Tedy na kusu papíru a
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 tak tady bych nesouhlasil téměř absolutně.
v podstatě takovou situaci, kdy "voc
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Neříkám, že nemáš pravdu. Ale když je někdo nepřizpůsobivý, zdravého rozumu a odpovědnosti se dovolá
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 nihil novi sub sole. tento způsob "ochrany" kdy byl v lezcích intenzivně vzbuzován pocit ž
                Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Očividně mne nechápeš - vcelku souhlasím s tebou i tvým přístupem. Problém je, že pokud někdo pravid
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 kontrola a důsledné dodržování pravidel sklouzne k buzeraci velmi snadno. bohužel. a kladu si otázku
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 jo a podepiš se aspoň nějak, prosímtě, debil rozhodně nejsi...
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Máš pravdu. Většina lezců jsou anarchisti (tedy lidi, kteří se cítí nesvobodní kvůli nesmyslné byrok
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Ach jo, další mimoň, co tu u ostatních předpokládá, že myslí stejně, jako on. Přírodu máš možná rád,
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 no teda co já znám lezce, tak většina z nich si chce dovézt prdel až pod skálu, tam (ano, v tom máš
                      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.05.2014 Ve svem priklade mluvis o "sportovnich" lezcich (mnohdy prazak). "Klasik" nekde
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 můžeš je vyloučit ze svazu/spolku který je v UIAA pro který je vyjednaná výjimka.
Když ti seb
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Jsi vtipný. Když neexistuje kontrola s účinným postihem, můžeš mne vylučovat odkud chceš, ale nic tí
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Obyčejnej lidskej rozum a slušnost jako vlastnosti, které v populaci rámcově lehce převládají jsou k
                Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Tak nemusí, ale nemůžeš popřít, že si pak lidi dělají z pravidel prdel. Mágují kde se nemá, lezou kd
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 A co je menší zlo? Kulometný hnízdo u každý věže, anebo občasná prdel z pravidel?
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Největší zlo je postupné zvyšování tolerance porušování pravidel a zákonů. Z dlouhodobého hlediska t
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 když jsi o tom začal, tak NĚMCI TAM OBECNĚ NEMAJÍ CO DĚLAT. Lezení v chráněných oblastech je povolen
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 "SBB bylo informováno, že saští lezci mohou lézt v našich oblastech, i když nejsou členy ČHS a
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Lezci si jednoznačně měli zjistit, jestli se v oblasti lézt může nebo ne! Ale jestliže bylo hnízdění
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Přesně.Podle mě nejspolehlivější řešení.
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Prý existují i "lovci", co vybírají hnízda zvláště chráněných druhů a nejsou to gurmáni. T
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 jo, slyšel jsem a věřil jsem. ale prý je to fáma, urban legend nebo spíš rural legend. problém prý n
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Kdo se živí vykrádáním hnízd dravců, moc dobře ví, kde jaký hnízdí.
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Takovi lovci by si to jiste nasli nekde jinde, protoze vedet o hnizdech je soucast jejich lovu. To z
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 docela me mrzi,zarazi,prekvapuje kolik lidi vlastne dela, ze se vlastne nic nestalo. jakoukoliv kont
  A co když zmizí? 11.05.2014 A když tam ti sokolové nebudou, co se stane? Jo, pár ornitologů asi má ujímání, ale reálný dopad?
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014 to mas asi stejny jako kdyz se par peknejch piskovejch vezi odstreli na stavebni kamen, stavebni drt
      Re: A co když zmizí? 11.05.2014 To není stejné. Ale jestli mi nad hlavou bude létat jeden pták nebo druhý, kdo to pozná, kdo si všim
        Re: A co když zmizí? 11.05.2014 Z tvyho hlediska.. ptak jako ptak.
Z hlediska kohokoli jinyho .. koho zajimaj nejaky skaly,
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014 to máš to samé, když zmizíš rozleptaný v sudu v orlické přehradě, taky nikomu chybět nebudeš :)
      Re: A co když zmizí? 11.05.2014 copak, dneska se ti na skalach nedarilo, nebo jsi se vubec ven nedostal, ze kolem sebe takhle plives
        Re: A co když zmizí? 11.05.2014 vždyť reagoval trefně :-) pták nebo člověk, příroda neříká kdo je hodnotnější, platí přirozený výběr
          Re: A co když zmizí? 11.05.2014 jo, z urcity vzdalenosti neni rozdilu. lec lze reagovat trefne.. a lze reagovat civilizovane, tj ne
            Re: A co když zmizí? 11.05.2014 spílání vidíš kde? mluvil jsem obecně o tom, kam se posune lezecká skupina jako celek, pokud ochranu
1
...
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
...
2263
BigWall nebo SmichOff? Ahoj,
budu o víkendu v Praze s kamarádkou, která není lezkyně a na prvního dá maximálně 5+. Kterou z v titulku uvedených stěn mi doporučíte? Díky 007 11:09:52 10.04.2014odpovědět
  Re: BigWall nebo SmichOff? Je to úplně jedno. Obě stěny jsou v této třídě stěně dobré. 11:13:49 10.04.2014odpovědět
  Re: BigWall nebo SmichOff? Agente, to má bejt podání na flejmičku... teda na smeč? Hele, jestli bude BigWall nadále "zavírat bar" půlhodiny před zavíračkou, je bohužel odpověď jasná. X. 12:42:18 10.04.2014odpovědět
  Re: BigWall nebo SmichOff? Smichoff te ohromi svoji rozlohou a je tam prijemnejsi klima. BigWall te ohromi svoji vyskou a na ceske pomery relativne peknym zazemim. Vyber dle toho. 12:59:04 10.04.2014odpovědět
    Re: BigWall nebo SmichOff? Jsem z Brna, máme tu Duro a pochybuju že mě tedy nějaká pražská stěna ohromí :-) Díky za odpovědi! 007 09:37:07 11.04.2014odpovědět
      Re: BigWall nebo SmichOff? Možná je lepší nejdřív vyzkoušet a pak až hodnotit ;). 09:43:36 11.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? :-) 007 10:03:38 11.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Hele 007 prokazujes opravdu hlubokou znalost problematiky, jiz po nekolikate. Mozna si zajdi na Smichov, pak na Bigwall a pak zkus zopakovat srovnani s Durem. Dlouho jsem se tak od srdce nezasmal. 14:31:15 11.04.2014odpovědět
            Re: BigWall nebo SmichOff? přesně tak. doplnil bych, že když se ptám o radu a pak na ní reaguju takhle povýšeně, nesmim se divit, že příště lidi takovýmu mamlasovi poraděj prdlačku a to hezky z vysoka :-) 15:53:03 11.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? Ale no tak...povýšeně ??? To snad ne... tak to myšleno nebylo a smajlíky to snad mohly naznačit. 007 20:29:09 13.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Ále. Krtek 06:10:53 14.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Ále. Krtek 06:11:01 14.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? Duro neni spatny, ale neni to zrovna nejvetsi a nejvzduznejsi prostor.. 11:50:21 11.04.2014odpovědět
      Re: BigWall nebo SmichOff? Tak neznám prakticky nikoho, kdo by poprvé přišel na BigWall, postavil se pod centrální pilíře a pokrčil rameny, že to nic není :-) 12:09:15 11.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? (y) je to krásný pohled :-) 12:59:23 11.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? Neznám nikoho, kdo by lezl 5+ a něco na pilířy zkoušel. Bude stát ohromeně, ale zkusí kratší cesty na kolmici nebo v rajbáči. Pavel14:25:31 11.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Nebo pilíře obejde a vyleze na ně zezadu nebo z boku, kde vedou i 5ky. 14:34:06 11.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? To je sice pravda, ale teď je řeč o pocitu při příchodu na stěnu. Spodem lehké cesty nevedou, ale pohled je to impozantní i pro nelezce :-) 14:45:24 11.04.2014odpovědět
            Re: BigWall nebo SmichOff? Coze? Byli jste nekdy ve skalach kluci kdyz tu mluvite o impozantnosti?? 17:55:39 11.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? Proč bych mu psal o impozantnosti a ohromení ze skal, když se ptá konkrétně na BigWall a SmíchOff? Až se bude ptát na skály, napíšeme mu o skalách. Ale on se ptal na dvě přikližkové stěny :-) 18:23:47 11.04.2014odpovědět
                Re: BigWall nebo SmichOff? Abys mu psal o impozantnich skalach nikdo nechce. Me jen fascinuje ze nekdo je schopny pouzit takovy vyraz v souvyslosti s umelou stenou. Zajed si do Adru nebo Labaku abys mel nejake srovnani.
Mimochodem pod El Cap. jsem stal a reknu vam, me se zdal nejaky maly :D 10:27:24 12.04.2014odpovědět
                  Re: BigWall nebo SmichOff? Uvědom si kontext. Až se budeme bavit ve společnosti zkušených lezců, co mají něco za sebou, bylo by to jistě přehnané. Ale pokud se bavíme o nelezkyni, kterou čeká jedna z prvních návštěv na překližce, myslím, že její pocity budou s pocity skalních lezců u opravdu impozantních skal srovnatelné. Kdybys měřil hladiny stresových hormonů a adrenalinu u nelezce v deseti metrech na překližce, možná by ses dostal na vyšší hodnoty, než u starého pískaře patnáct metrů nad kruhem. A jestli je lezení o emocích, tak není co řešit. Hobík z BW toho může z tohoto hlediska prožít víc a hlouběji, než skalní lezec na sebelepší skále. 12:06:17 12.04.2014odpovědět
                    Re: BigWall nebo SmichOff? Nemůže. Hobík musí na skálu, aby si to opravdu užil. Jinak je to instantní skoronic :-) Kuba Turek 20:37:01 12.04.2014odpovědět
                    Re: BigWall nebo SmichOff? '...ale pohled je to impozantní i pro nelezce :-)...'
opravdu nezni jako bys specifikoval kontext. To zni jako by kazdy nelezcu nevyjimaje mel byt po prichodu ohromen. A myslim ze kdokoli kdo mel moznost(treba jako nelezec) navstivit vyse zminovane oblasti ohromen nebude.
To ze slecna je nelezec neimplikuje ze bude ohromena. Tecka. 11:00:02 13.04.2014odpovědět
                      Re: BigWall nebo SmichOff? Pri vynalezeni prvniho letuschopneho letadla jsem tedy vubec nebyl ohromen... Vsak ptaci, hmyz, ... uz umi letat davno. 11:08:03 13.04.2014odpovědět
                      Re: BigWall nebo SmichOff? Tak tohle už je o pičovinách, ale proč ne, stejně nemám co dělat :-)
Kontext: Dotaz zní na BigWall nebo Smichov, tedy na překližku. A dále je to z hlediska logiky dotazu poněkud zmatené. Kamarádka je nelezec, ale ví se, že na prvním dá 5+. Takže nějaký lezec asi bude. A si ne tak úplně špatný, protože na úplného nelezce není 5+ na prvním tak špatné. Dotyčný ale nikdy na BW ani Smíchově nebyl, zná jen menší stěny. Vyšší, než je BW, v ČR není, takže vyšší znát ani nemůže, pokud neobjíždí stěny v zahraníčí.
Takže z toho mi tak nějak vylynulo, že se jedná o mírně pokročilou začátečnici se zkušeností z menších překližek, tedy pokud přijde na BW, určitě ji to chladnou nenechá :-)
11:17:59 13.04.2014odpovědět
                        Re: BigWall nebo SmichOff? Ze nezna stejne vysoke steny nebo ze nevidela zadne skaly je ciste spekulace. 11:30:30 13.04.2014odpovědět
                          Re: BigWall nebo SmichOff? Ano je, nepopírám to. Ale bavíme se o výletu na stěnu, ne o výletu na skálu. A mít nad sebou 25 metrů dlouhé převis v relativně úzkém ohraničeném prostoru působí úplně jinak, než stejně vysoká skála s prostorem okolo.
A k té výšce stěn - jasně, že je to spekulace. Ale dovolím si tvrdit, že správná. Kde by lezec začátečník, který neobjíždí pár vybraných hal v zahraničí, přišel k vyšší stěně, než je BW? A pokud tam ještě nebyli, vyšší stěnu s delšími cestami kamarádka znát nemůže. Jak vysoká je pravděpodobnost, že kamarádka byla v lezeckém centru v Imstu?
12:02:08 13.04.2014odpovědět
                            Re: BigWall nebo SmichOff? třeba já vždycky, když jedu do Prahy, jsem ohromenej už u Průhonic a zpamatovávám se z toho ještě za Humpolcem. Impozantním překližkám zdar! Ps: byls někdy v Bauhausu? 22:23:09 13.04.2014odpovědět
                              Re: BigWall nebo SmichOff? Byl, ale lezlo se tam dost blbě, pořád nás vyháněli. 10:26:13 14.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? A jaký skály jsou podle tebe tak impozantní? jenom abych byl v obraze a třeba poznal nepoznané :)
A. 21:26:37 11.04.2014odpovědět
                Re: BigWall nebo SmichOff? Lomy nad Velkou nesmrtelný blázen 21:31:23 11.04.2014odpovědět
                Re: BigWall nebo SmichOff? Třeba El Capitan není špatnej :-) Petr Jandík 22:21:17 11.04.2014odpovědět
      Re: BigWall nebo SmichOff? Máš pravdu. Poté co postavili Duro už mě málo co překvapí. Například nejhorší přístup ke stěně v ČR (až se tady někdo zrakví a ponesou ho po schodech, bude to "fakt legrace". Nebo nejvíce proinvestovaných peněz na kolmé a nijak nečleněné profily v ČR. Případně nejchladnější (v zimě už se ukázalo) a zároveň nejteplejší (to se ukáže zanedlouho) stěna v ČR. Mám pokračovat?
Už aby v Brně dostavěli další dvě připravované stěny... Pak bude jasné co udělá konkurenční prostředí .... Ono už dnes je vidět co se děje když to někdo přepálí s investicí ... ;-) Kula 09:33:30 12.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? DURO je z hlediska sten navrat do stredoveku. Technologicky, tvarove, "dizajnove"... Tragicka prace na to, ze je rok 2014... o cestach nemluve, krome Prahy je to hruza a des. Dokud majitele nepochopi, ze se za kvalitni cesty musi zaplatit, budou pouzitelne cesty pouze na OFF a BW...
Prazak 13:24:23 12.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? Co se v Brne pripravuje za další steny?? Jinak s popisem Dura souhlasim, bohužel.... 007 20:33:07 13.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? To jses houby agent kdyz nic nevis. Mel bys zmenit nick :-D Nechej se prekvapit ;-) 21:10:21 13.04.2014odpovědět
            Re: BigWall nebo SmichOff? Asi takhle? :-) Nula 21:29:26 13.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? stěny rostou jak houby po dešti a na Stránské dnes v podvečer pusto-prázdno, to se mi líbí :) 21:53:53 13.04.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: