Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 10.Klapal 10984 11.Stráník 10977 12.Kohout 10931 Bouldry: 10.Pařík 10350 11.Novák 10350 12.Bulička 10184 Hory: 28.Trkal 2410 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Ubytování v juře 11.04.2014 Ahoj, nemáte prosím někdo tip na levné ubytování v Juře? Mám na mysli něco vevnitř. Dík
  Re: Podmínky na Ortleru 12.04.2014 Koukni se na webku. Já bych ještě tak 14 dní počkal. Je tam hoooodne sněhu.
  Re: Podmínky na Ortleru 14.04.2014 Byli jsme tam minuly vikend a bylo tam hodne snehu, tak jsme se taky rozhodli pockat.
  Re: Podmínky na Ortleru 14.04.2014 Myslím že je to tam ještě silně lavinézní, zatím na to není vhodná doba. Počkal bych až spíš na kone
    Re: Podmínky na Ortleru 16.04.2014 Nemohl bych se k Vám přidat. Parťák si zlomil nohu a na Ortler bych docela jel.
Drachenwand 11.04.2014 Ahoj, nemůžu nikde dohledat nějaké topo pro vícedélky na Drachenwand, nevítě někdo jsetli něco takového existuje?
  Re: Drachenwand 11.04.2014 Konkrétně topo k cestě Drachenwandpfeiler?
    Re: Drachenwand 14.04.2014 Napiš mi na email.
BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Ahoj,
budu o víkendu v Praze s kamarádkou, která není lezkyně a na prvního dá maximálně 5+. Kterou z v titulku uvedených stěn mi doporučíte? Díky
  Re: BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Je to úplně jedno. Obě stěny jsou v této třídě stěně dobré.
  Re: BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Agente, to má bejt podání na flejmičku... teda na smeč? Hele, jestli bude BigWall nadále "zavír
  Re: BigWall nebo SmichOff? 10.04.2014 Smichoff te ohromi svoji rozlohou a je tam prijemnejsi klima. BigWall te ohromi svoji vyskou a na ce
    Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Jsem z Brna, máme tu Duro a pochybuju že mě tedy nějaká pražská stěna ohromí :-) Díky za odpovědi!
      Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Možná je lepší nejdřív vyzkoušet a pak až hodnotit ;).
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 :-)
          Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Hele 007 prokazujes opravdu hlubokou znalost problematiky, jiz po nekolikate. Mozna si zajdi na Smic
            Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 přesně tak. doplnil bych, že když se ptám o radu a pak na ní reaguju takhle povýšeně, nesmim se divi
              Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Ale no tak...povýšeně ??? To snad ne... tak to myšleno nebylo a smajlíky to snad mohly naznačit.
          Re: BigWall nebo SmichOff? 14.04.2014 Ále.
          Re: BigWall nebo SmichOff? 14.04.2014 Ále.
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Duro neni spatny, ale neni to zrovna nejvetsi a nejvzduznejsi prostor..
      Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Tak neznám prakticky nikoho, kdo by poprvé přišel na BigWall, postavil se pod centrální pilíře a pok
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 (y) je to krásný pohled :-)
        Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Neznám nikoho, kdo by lezl 5+ a něco na pilířy zkoušel. Bude stát ohromeně, ale zkusí kratší cesty n
          Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Nebo pilíře obejde a vyleze na ně zezadu nebo z boku, kde vedou i 5ky.
          Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 To je sice pravda, ale teď je řeč o pocitu při příchodu na stěnu. Spodem lehké cesty nevedou, ale po
            Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Coze? Byli jste nekdy ve skalach kluci kdyz tu mluvite o impozantnosti??
              Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Proč bych mu psal o impozantnosti a ohromení ze skal, když se ptá konkrétně na BigWall a SmíchOff? A
                Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Abys mu psal o impozantnich skalach nikdo nechce. Me jen fascinuje ze nekdo je schopny pouzit takovy
                  Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Uvědom si kontext. Až se budeme bavit ve společnosti zkušených lezců, co mají něco za sebou, bylo by
                    Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Nemůže. Hobík musí na skálu, aby si to opravdu užil. Jinak je to instantní skoronic :-)
                    Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 '...ale pohled je to impozantní i pro nelezce :-)...'
opravdu nezni jako bys specifik
                      Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Pri vynalezeni prvniho letuschopneho letadla jsem tedy vubec nebyl ohromen... Vsak ptaci, hmyz, ...
                      Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Tak tohle už je o pičovinách, ale proč ne, stejně nemám co dělat :-)
Kontext: Dotaz
                        Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Ze nezna stejne vysoke steny nebo ze nevidela zadne skaly je ciste spekulace.
                          Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Ano je, nepopírám to. Ale bavíme se o výletu na stěnu, ne o výletu na skálu. A mít nad sebou 25 metr
                            Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 třeba já vždycky, když jedu do Prahy, jsem ohromenej už u Průhonic a zpamatovávám se z toho ještě za
                              Re: BigWall nebo SmichOff? 14.04.2014 Byl, ale lezlo se tam dost blbě, pořád nás vyháněli.
              Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 A jaký skály jsou podle tebe tak impozantní? jenom abych byl v obraze a třeba poznal nepoznané :)
                Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Lomy nad Velkou
                Re: BigWall nebo SmichOff? 11.04.2014 Třeba El Capitan není špatnej :-)
      Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 Máš pravdu. Poté co postavili Duro už mě málo co překvapí. Například nejhorší přístup ke stěně v ČR
        Re: BigWall nebo SmichOff? 12.04.2014 DURO je z hlediska sten navrat do stredoveku. Technologicky, tvarove, "dizajnove"... Tragi
        Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Co se v Brne pripravuje za další steny?? Jinak s popisem Dura souhlasim, bohužel....
          Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 To jses houby agent kdyz nic nevis. Mel bys zmenit nick :-D Nechej se prekvapit ;-)
            Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 Asi takhle? :-)
              Re: BigWall nebo SmichOff? 13.04.2014 stěny rostou jak houby po dešti a na Stránské dnes v podvečer pusto-prázdno, to se mi líbí :)
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Ano, je, ale byli o Němci. Kde by se asi o uzávěře dozvěděli.
U nás se o uzávěrách dozví jen
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 jako neřeknu v nějaký horní dolní, ale v oblasti která je v 1.zóně NP, kde se smí celoročně lézt jen
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 No me by jen zajimalo, kde je mozny se tuhle informaci dozvedet v jinem nez ceskem jazyce. Cimz neob
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Jen chci upozornit že léta jsou saský lezci od nás dobře informováni o dočasných uzavírkách a podmín
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Řekl bych, že neznalost zákona neomlouvá a tudíž pokud jdu někam lézt, tak si napřed zjistím za jaký
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Nicméně si stejně myslím, že upozornění v průvodci by na škodu nebylo. A tabulka pod věží by účinná
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Nechci rýpat, ale k čemu jsou jakékokliv zákazy dobré? Zakázat jim to nemůžeš. Tedy na kusu papíru a
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 tak tady bych nesouhlasil téměř absolutně.
v podstatě takovou situaci, kdy "voc
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Neříkám, že nemáš pravdu. Ale když je někdo nepřizpůsobivý, zdravého rozumu a odpovědnosti se dovolá
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 nihil novi sub sole. tento způsob "ochrany" kdy byl v lezcích intenzivně vzbuzován pocit ž
                Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Očividně mne nechápeš - vcelku souhlasím s tebou i tvým přístupem. Problém je, že pokud někdo pravid
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 kontrola a důsledné dodržování pravidel sklouzne k buzeraci velmi snadno. bohužel. a kladu si otázku
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 jo a podepiš se aspoň nějak, prosímtě, debil rozhodně nejsi...
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Máš pravdu. Většina lezců jsou anarchisti (tedy lidi, kteří se cítí nesvobodní kvůli nesmyslné byrok
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Ach jo, další mimoň, co tu u ostatních předpokládá, že myslí stejně, jako on. Přírodu máš možná rád,
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 no teda co já znám lezce, tak většina z nich si chce dovézt prdel až pod skálu, tam (ano, v tom máš
                      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.05.2014 Ve svem priklade mluvis o "sportovnich" lezcich (mnohdy prazak). "Klasik" nekde
          Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 můžeš je vyloučit ze svazu/spolku který je v UIAA pro který je vyjednaná výjimka.
Když ti seb
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Jsi vtipný. Když neexistuje kontrola s účinným postihem, můžeš mne vylučovat odkud chceš, ale nic tí
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Obyčejnej lidskej rozum a slušnost jako vlastnosti, které v populaci rámcově lehce převládají jsou k
                Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Tak nemusí, ale nemůžeš popřít, že si pak lidi dělají z pravidel prdel. Mágují kde se nemá, lezou kd
                  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 A co je menší zlo? Kulometný hnízdo u každý věže, anebo občasná prdel z pravidel?
                    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Největší zlo je postupné zvyšování tolerance porušování pravidel a zákonů. Z dlouhodobého hlediska t
            Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 když jsi o tom začal, tak NĚMCI TAM OBECNĚ NEMAJÍ CO DĚLAT. Lezení v chráněných oblastech je povolen
              Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 "SBB bylo informováno, že saští lezci mohou lézt v našich oblastech, i když nejsou členy ČHS a
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Lezci si jednoznačně měli zjistit, jestli se v oblasti lézt může nebo ne! Ale jestliže bylo hnízdění
    Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 10.04.2014 Přesně.Podle mě nejspolehlivější řešení.
      Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Prý existují i "lovci", co vybírají hnízda zvláště chráněných druhů a nejsou to gurmáni. T
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 jo, slyšel jsem a věřil jsem. ale prý je to fáma, urban legend nebo spíš rural legend. problém prý n
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Kdo se živí vykrádáním hnízd dravců, moc dobře ví, kde jaký hnízdí.
        Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 Takovi lovci by si to jiste nasli nekde jinde, protoze vedet o hnizdech je soucast jejich lovu. To z
  Re: Lezci vyplašili hnízdící sokoly 11.04.2014 docela me mrzi,zarazi,prekvapuje kolik lidi vlastne dela, ze se vlastne nic nestalo. jakoukoliv kont
  A co když zmizí? 11.05.2014 A když tam ti sokolové nebudou, co se stane? Jo, pár ornitologů asi má ujímání, ale reálný dopad?
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014 to mas asi stejny jako kdyz se par peknejch piskovejch vezi odstreli na stavebni kamen, stavebni drt
      Re: A co když zmizí? 11.05.2014 To není stejné. Ale jestli mi nad hlavou bude létat jeden pták nebo druhý, kdo to pozná, kdo si všim
        Re: A co když zmizí? 11.05.2014 Z tvyho hlediska.. ptak jako ptak.
Z hlediska kohokoli jinyho .. koho zajimaj nejaky skaly,
    Re: A co když zmizí? 11.05.2014 to máš to samé, když zmizíš rozleptaný v sudu v orlické přehradě, taky nikomu chybět nebudeš :)
      Re: A co když zmizí? 11.05.2014 copak, dneska se ti na skalach nedarilo, nebo jsi se vubec ven nedostal, ze kolem sebe takhle plives
        Re: A co když zmizí? 11.05.2014 vždyť reagoval trefně :-) pták nebo člověk, příroda neříká kdo je hodnotnější, platí přirozený výběr
          Re: A co když zmizí? 11.05.2014 jo, z urcity vzdalenosti neni rozdilu. lec lze reagovat trefne.. a lze reagovat civilizovane, tj ne
            Re: A co když zmizí? 11.05.2014 spílání vidíš kde? mluvil jsem obecně o tom, kam se posune lezecká skupina jako celek, pokud ochranu
Rozhovor - Stoupa 08.04.2014 Kdo jeste neni unaven temi vsemi rozhovory, tak na fotonec.blogspot.cz jsem vystavil pokec s Dusanem "Stoupou" Janakem, klasicky zejmena o Krasu.
  Re: Rozhovor - Stoupa 08.04.2014 Pěkný čtení..díky
  Re: Rozhovor - Stoupa 08.04.2014 Díky za rozhovor s další legendou! Ještě rozhovor s Mrázou, prooosííím...
    Re: Rozhovor - Stoupa 09.04.2014 Diky za pochvalu. Delame rozhovory s lezci, kteri nejakym zpusobem ovlivnili vyvoj lezeni v Krase. M
      Re: Rozhovor - Stoupa 09.04.2014 Nic proti Poku, ale ta druhá věta je na můj vkus hodně nadnesená:-).
        Re: Rozhovor - Stoupa 09.04.2014 Ahoj Vlki, jak to presne myslis? Snazime se nejprve udelat rozhovory s lidma, co delaji ci delali vy
          Re: Rozhovor - Stoupa 10.04.2014 Vlki... vlki...
Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 Byl někdo poslední dobou na lyžovačce v Hoschwabu? Potřeboval bych vědět, kolik tam je sněhu, případně jestli tam vůbec nějaký je. Chtěl bych tam jet na pěší turistiku a feraty přes Velikonoce, tak abych nejel zbytečně.
  Re: Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 Se sněhem počítej až od 1700-1800m
    Re: Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 no to je špatné, protože jsem tam měl vyhlídnuté právě kopečky kolem těch 1800m. Můžu se tedy zeptat
      Re: Hochschwab(Wildalpen) 07.04.2014 o velikonocích musíš se sněhem počítat, nevím proč by to mělo být ale na překážku. Hřebeny Hochscchw
velká HMS 07.04.2014 Ahoj, zajímalo by mě, jestli byste mi někdo mohl doporučit velkou karabinu pro využití jako centrální oko. Včera jsem uznal, že moje je malá (po tom, co jsem používal kamarádovu) a hodlám si pořídit větší, jenomže jakou? Jeden tip už mám, ale čím více dop
  Re: velká HMS 07.04.2014 jakou používáš teď?
    Re: velká HMS 07.04.2014 Teď? Ani se neptej- obyč Ocun, tuším Eagle. Není to špatná HMS, jenom bych radši větší, ten komfort
      Re: velká HMS 07.04.2014 a to jich nosíš 50 že rešíš u HMS gramy navíc? anebo lezes 200m 8bcka po vlastním? Proste kup 2 nejv
        Re: velká HMS 07.04.2014 no... a právě proto se ptám, jestli mi někdo neporadí velkou a užitečnou. Jak jsem psal, chci víc ti
  Re: velká HMS 07.04.2014 DMM Big Boa (vejdou se do ni bez problemu tri jednoduchy lana uvazany lodni smyckou)...muzu jenom do
    Re: velká HMS 07.04.2014 Díky!
  Re: velká HMS 07.04.2014 Petzl William, konkrétně doporučuju s pojistkou Ball lock. Je blbuvzdorná hlavně v tom smyslu, že za
    Re: velká HMS 07.04.2014 Hele, videl uz jsi nekdy "VELKOU" HMS karabinu, pac Wiliam od Petzlu by do velky HMSky mus
      Re: velká HMS 07.04.2014 chceš se hádat o HMSkách? :-) Stejná světelnost, podobná hmotnost a velikost...podle mě neni co řeši
  Re: velká HMS 07.04.2014 KONG. Large Multiuse nebo X-Large Alu nebo něco podobnýho. Nedoporučuju typ HMS. Když jí dáš do kruh
  Re: velká HMS 07.04.2014 Singing Rock Largo, ač uznávám, že ta DMM bude lepší. Ale taky určitě dražší.
  Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 Záleží jakou pistoli máš, pokud se dvěma písty tak to nepůjde, s jedním by to mělo jít.
    Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 zajimavy...prave ze mam dvoupistovou, tak bych cekal spis problemy s opacnou situaci (pistole Den Br
      Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 takže takhle:
1. přečti si co je napsáno na kartuši. polyester nebrat!. tradičně dobrej vinyl
        Re: den braven do pistole Fischer? 07.04.2014 diky za vycerpavajici info
1
...
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
...
2263
BigWall nebo SmichOff? Ahoj,
budu o víkendu v Praze s kamarádkou, která není lezkyně a na prvního dá maximálně 5+. Kterou z v titulku uvedených stěn mi doporučíte? Díky 007 11:09:52 10.04.2014odpovědět
  Re: BigWall nebo SmichOff? Je to úplně jedno. Obě stěny jsou v této třídě stěně dobré. 11:13:49 10.04.2014odpovědět
  Re: BigWall nebo SmichOff? Agente, to má bejt podání na flejmičku... teda na smeč? Hele, jestli bude BigWall nadále "zavírat bar" půlhodiny před zavíračkou, je bohužel odpověď jasná. X. 12:42:18 10.04.2014odpovědět
  Re: BigWall nebo SmichOff? Smichoff te ohromi svoji rozlohou a je tam prijemnejsi klima. BigWall te ohromi svoji vyskou a na ceske pomery relativne peknym zazemim. Vyber dle toho. 12:59:04 10.04.2014odpovědět
    Re: BigWall nebo SmichOff? Jsem z Brna, máme tu Duro a pochybuju že mě tedy nějaká pražská stěna ohromí :-) Díky za odpovědi! 007 09:37:07 11.04.2014odpovědět
      Re: BigWall nebo SmichOff? Možná je lepší nejdřív vyzkoušet a pak až hodnotit ;). 09:43:36 11.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? :-) 007 10:03:38 11.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Hele 007 prokazujes opravdu hlubokou znalost problematiky, jiz po nekolikate. Mozna si zajdi na Smichov, pak na Bigwall a pak zkus zopakovat srovnani s Durem. Dlouho jsem se tak od srdce nezasmal. 14:31:15 11.04.2014odpovědět
            Re: BigWall nebo SmichOff? přesně tak. doplnil bych, že když se ptám o radu a pak na ní reaguju takhle povýšeně, nesmim se divit, že příště lidi takovýmu mamlasovi poraděj prdlačku a to hezky z vysoka :-) 15:53:03 11.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? Ale no tak...povýšeně ??? To snad ne... tak to myšleno nebylo a smajlíky to snad mohly naznačit. 007 20:29:09 13.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Ále. Krtek 06:10:53 14.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Ále. Krtek 06:11:01 14.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? Duro neni spatny, ale neni to zrovna nejvetsi a nejvzduznejsi prostor.. 11:50:21 11.04.2014odpovědět
      Re: BigWall nebo SmichOff? Tak neznám prakticky nikoho, kdo by poprvé přišel na BigWall, postavil se pod centrální pilíře a pokrčil rameny, že to nic není :-) 12:09:15 11.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? (y) je to krásný pohled :-) 12:59:23 11.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? Neznám nikoho, kdo by lezl 5+ a něco na pilířy zkoušel. Bude stát ohromeně, ale zkusí kratší cesty na kolmici nebo v rajbáči. Pavel14:25:31 11.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? Nebo pilíře obejde a vyleze na ně zezadu nebo z boku, kde vedou i 5ky. 14:34:06 11.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? To je sice pravda, ale teď je řeč o pocitu při příchodu na stěnu. Spodem lehké cesty nevedou, ale pohled je to impozantní i pro nelezce :-) 14:45:24 11.04.2014odpovědět
            Re: BigWall nebo SmichOff? Coze? Byli jste nekdy ve skalach kluci kdyz tu mluvite o impozantnosti?? 17:55:39 11.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? Proč bych mu psal o impozantnosti a ohromení ze skal, když se ptá konkrétně na BigWall a SmíchOff? Až se bude ptát na skály, napíšeme mu o skalách. Ale on se ptal na dvě přikližkové stěny :-) 18:23:47 11.04.2014odpovědět
                Re: BigWall nebo SmichOff? Abys mu psal o impozantnich skalach nikdo nechce. Me jen fascinuje ze nekdo je schopny pouzit takovy vyraz v souvyslosti s umelou stenou. Zajed si do Adru nebo Labaku abys mel nejake srovnani.
Mimochodem pod El Cap. jsem stal a reknu vam, me se zdal nejaky maly :D 10:27:24 12.04.2014odpovědět
                  Re: BigWall nebo SmichOff? Uvědom si kontext. Až se budeme bavit ve společnosti zkušených lezců, co mají něco za sebou, bylo by to jistě přehnané. Ale pokud se bavíme o nelezkyni, kterou čeká jedna z prvních návštěv na překližce, myslím, že její pocity budou s pocity skalních lezců u opravdu impozantních skal srovnatelné. Kdybys měřil hladiny stresových hormonů a adrenalinu u nelezce v deseti metrech na překližce, možná by ses dostal na vyšší hodnoty, než u starého pískaře patnáct metrů nad kruhem. A jestli je lezení o emocích, tak není co řešit. Hobík z BW toho může z tohoto hlediska prožít víc a hlouběji, než skalní lezec na sebelepší skále. 12:06:17 12.04.2014odpovědět
                    Re: BigWall nebo SmichOff? Nemůže. Hobík musí na skálu, aby si to opravdu užil. Jinak je to instantní skoronic :-) Kuba Turek 20:37:01 12.04.2014odpovědět
                    Re: BigWall nebo SmichOff? '...ale pohled je to impozantní i pro nelezce :-)...'
opravdu nezni jako bys specifikoval kontext. To zni jako by kazdy nelezcu nevyjimaje mel byt po prichodu ohromen. A myslim ze kdokoli kdo mel moznost(treba jako nelezec) navstivit vyse zminovane oblasti ohromen nebude.
To ze slecna je nelezec neimplikuje ze bude ohromena. Tecka. 11:00:02 13.04.2014odpovědět
                      Re: BigWall nebo SmichOff? Pri vynalezeni prvniho letuschopneho letadla jsem tedy vubec nebyl ohromen... Vsak ptaci, hmyz, ... uz umi letat davno. 11:08:03 13.04.2014odpovědět
                      Re: BigWall nebo SmichOff? Tak tohle už je o pičovinách, ale proč ne, stejně nemám co dělat :-)
Kontext: Dotaz zní na BigWall nebo Smichov, tedy na překližku. A dále je to z hlediska logiky dotazu poněkud zmatené. Kamarádka je nelezec, ale ví se, že na prvním dá 5+. Takže nějaký lezec asi bude. A si ne tak úplně špatný, protože na úplného nelezce není 5+ na prvním tak špatné. Dotyčný ale nikdy na BW ani Smíchově nebyl, zná jen menší stěny. Vyšší, než je BW, v ČR není, takže vyšší znát ani nemůže, pokud neobjíždí stěny v zahraníčí.
Takže z toho mi tak nějak vylynulo, že se jedná o mírně pokročilou začátečnici se zkušeností z menších překližek, tedy pokud přijde na BW, určitě ji to chladnou nenechá :-)
11:17:59 13.04.2014odpovědět
                        Re: BigWall nebo SmichOff? Ze nezna stejne vysoke steny nebo ze nevidela zadne skaly je ciste spekulace. 11:30:30 13.04.2014odpovědět
                          Re: BigWall nebo SmichOff? Ano je, nepopírám to. Ale bavíme se o výletu na stěnu, ne o výletu na skálu. A mít nad sebou 25 metrů dlouhé převis v relativně úzkém ohraničeném prostoru působí úplně jinak, než stejně vysoká skála s prostorem okolo.
A k té výšce stěn - jasně, že je to spekulace. Ale dovolím si tvrdit, že správná. Kde by lezec začátečník, který neobjíždí pár vybraných hal v zahraničí, přišel k vyšší stěně, než je BW? A pokud tam ještě nebyli, vyšší stěnu s delšími cestami kamarádka znát nemůže. Jak vysoká je pravděpodobnost, že kamarádka byla v lezeckém centru v Imstu?
12:02:08 13.04.2014odpovědět
                            Re: BigWall nebo SmichOff? třeba já vždycky, když jedu do Prahy, jsem ohromenej už u Průhonic a zpamatovávám se z toho ještě za Humpolcem. Impozantním překližkám zdar! Ps: byls někdy v Bauhausu? 22:23:09 13.04.2014odpovědět
                              Re: BigWall nebo SmichOff? Byl, ale lezlo se tam dost blbě, pořád nás vyháněli. 10:26:13 14.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? A jaký skály jsou podle tebe tak impozantní? jenom abych byl v obraze a třeba poznal nepoznané :)
A. 21:26:37 11.04.2014odpovědět
                Re: BigWall nebo SmichOff? Lomy nad Velkou nesmrtelný blázen 21:31:23 11.04.2014odpovědět
                Re: BigWall nebo SmichOff? Třeba El Capitan není špatnej :-) Petr Jandík 22:21:17 11.04.2014odpovědět
      Re: BigWall nebo SmichOff? Máš pravdu. Poté co postavili Duro už mě málo co překvapí. Například nejhorší přístup ke stěně v ČR (až se tady někdo zrakví a ponesou ho po schodech, bude to "fakt legrace". Nebo nejvíce proinvestovaných peněz na kolmé a nijak nečleněné profily v ČR. Případně nejchladnější (v zimě už se ukázalo) a zároveň nejteplejší (to se ukáže zanedlouho) stěna v ČR. Mám pokračovat?
Už aby v Brně dostavěli další dvě připravované stěny... Pak bude jasné co udělá konkurenční prostředí .... Ono už dnes je vidět co se děje když to někdo přepálí s investicí ... ;-) Kula 09:33:30 12.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? DURO je z hlediska sten navrat do stredoveku. Technologicky, tvarove, "dizajnove"... Tragicka prace na to, ze je rok 2014... o cestach nemluve, krome Prahy je to hruza a des. Dokud majitele nepochopi, ze se za kvalitni cesty musi zaplatit, budou pouzitelne cesty pouze na OFF a BW...
Prazak 13:24:23 12.04.2014odpovědět
        Re: BigWall nebo SmichOff? Co se v Brne pripravuje za další steny?? Jinak s popisem Dura souhlasim, bohužel.... 007 20:33:07 13.04.2014odpovědět
          Re: BigWall nebo SmichOff? To jses houby agent kdyz nic nevis. Mel bys zmenit nick :-D Nechej se prekvapit ;-) 21:10:21 13.04.2014odpovědět
            Re: BigWall nebo SmichOff? Asi takhle? :-) Nula 21:29:26 13.04.2014odpovědět
              Re: BigWall nebo SmichOff? stěny rostou jak houby po dešti a na Stránské dnes v podvečer pusto-prázdno, to se mi líbí :) 21:53:53 13.04.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: