LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Zubří - Zubří
BASE CAMP BAR - Přerov
Sportcentrum Koloseum - Plzeň

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Jihlava
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dravci na Borni23.04.2014
Ahoj, o vikendu jsme byli na Borni a vedle cesty Cesta Mladých Starců bylo hnizdo a v nem 3 maly ptacci, ptaci to byli velky jako krava, tak 30-40cm. Zajimalo by me jestli netusite co to tam hnizdi za hovadaky. diky
 Re: Dravci na Borni24.04.2014
Ahoj,

my byli na borni taky o vikendu, akorat v jinym sektoru...chtel bych te ale pop

 Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Zdravím,
o víkendu plánujeme jet do Totese Gebirge - okolí Schermbergu. Chtěli jsme spát ve winterraumech ale bohužel Welserhutte a Prielschutzhaus mají o víkendu nějaké akce takže jsou otevřený a ubytování jen s polopenzí, což nás neláká, zvlášť k
 Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
aniž bych klepl na odkaz: zkusil jsi pogůglit jméno toho kdo to psal a najít na něj kontakt a zeptat
  Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Zkusil, zkusil, ale právě jsem se zatím nic moc nedopídil, tak to zkouším takhle. Na stránkách bohuž
   Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Dle fotogalerky to podle mě bude někde v okolí Altmalerhausu (přístupový oudolí Almtal k Welser Htt)
    Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Díky moc! Holt se při návratu ze Schermbergu asi trochu projdeme :)
     Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
na schermberg je to od parkoviště hodinu po rovině (no, rovině...) po vozové cestě a pak cesta začín

 UFO a spárové rukavice23.04.2014
Ahoj,
Na úvod pro demagogy chci říct, že se nejedná o skrytou reklamu, poněvadž tím čím se budu ohánět jsem se dočetl a vykoukal jinde a také, že mě teď v tomto příspěvku nezajímají morální aspekty jako že děda to neměl(jestli si o tom chcete popov
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
"který byl déle testován a má méně strmý úhel náběhu a rozsah"
Technická poznámka:
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Jinak obecný mechanický princip je skutečně stejný, rozdíl ovšem může být v jeho konkrétním uplatněn
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Rukavice urcite pomuzou pri uceni spar, idealni je nechat si poradit na miste od nekoho kdo to umi.
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
S tim "spis pro to druhe" jsem se nejak zamotal. Spise jsem slysel/videl naladu pro to od
   Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
"Nálady" bych sem moc netahal. Samozřejmě, že pro konečný nákupní rozhodnutí jsou nakonec
    Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
hele, ptá se blbě a netechnicky, měl by se zeptat pro konkrétní šířku spáry, tvar spáry, konkrétní š
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
vyfrezovana - treningovka, smitkarna atd. Ale fakt jsou to spis vyjimky
      Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
tréningovka je kousek pod kruhem vydutá, a ve smítkárně jsou dole hodiny, a nahoře to není spára, al
       Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
jenze nez v treningovce pod ten kruh dolezes, tak nohama i rukama dost lidi pekne brusli :-) smitkar
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
      Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
prase aby se vyznalo v tom řazení příspěvků. jestli je to na mne, tak tě nepotěším - ještě v tom hra
       Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Bylo to na tebe. díky. Jizerky jsou ale celý žulový ne? Na co textilie, když můžu používat železo?
        Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
protože místy v jizerkách ta žula připomíná svoji drobivostí trošku ostřejší pískovec a mechanická v
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
otázka, zda indiánskej potok je anomálie. třeba to je právě etalon a vše ostatní je anomálie
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Rukavice na uceni urcite jo, kdyz ti jednou proklouzne ruka tak si tak dva tydny sparu nedas, a to p
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ahoj, napsal jsi, ze spary nelezes, ale uz ne, jestli je chces lezt. jestli chces jen obcas neco zku
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Pro začátek jsou rukavice k ničemu. Pokud se nenaučíš zacházet se svýma rukama bez rukavic nebudeš t
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
zrovna na fingers crack zcela konstruktivne muzu rict, ze rukavice jsou zbytecne. totez u sirociny.
   Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
proč jako v jizerkách jo? sedíš jak debil u kompu, víkend v nedohlednu, a najednou voko padne na hnu
    Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
sam to pises. v adru sotva lisejicek, v jizerkach pulcentimetrove diry jedna vedle druhe. Romantika,
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Spáry nelezu zrovna dlouho ale pár sem jich už vylez a upřímně párkrát sem to na začátku zkusil bez
  Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Tak hned prvni veta je podle me dost mimo.

Je jasne ze kdyz nebude umet pouzit ruce(a
   Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
no mě se při pěsti odře jedině palec, takže rukavice nepomáhají. a dvojžába/dvojpěst taky rukavice n
    Re: UFO a spárové rukavice25.04.2014
Existuji rukavice co ti chrani i palec. Toliko k pesti. K dvou zabam atd.. lepsi guma nez zpoceny hr
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Co se týče rukavic:
nemusíš mít hned kupovaný, někdo nedá dopustit na ty z tejpky, udělejsisá
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
máš cit, vejdeš se i tam kam s koženými kupovanými ne (do úzké žáby), ale že bys ušetřil, to sotva.
   Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Rukavice jsou super, spousta veci na pisku i treba ve zde obavanych jizerkach jde lezt bez nich. Mno
    Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Jeste dodam, ze ja je taham v baglu ale za rok a pul jsem je pouzil asi petkrat. Do jizerek jen se

 Hrdě tvrdě mazaně22.04.2014
Jedete tento čtvrtek někdo do Turnova na výstavu a knížku Hrdě Tvrdě Mazaně? Můžu vyrazit už ráno a někde si zalízt a pak se tam přesunout. Jsem z Prahy Lukáš 606636989 rád se přidám

 Jak vyčistit lezečky22.04.2014
Ahoj
Nemáte tip jak vyčistit lezečky zevnitř? Pod skalama bývá prašno a přijdou mi už dost špinavý. Starý lezky jsem normálně vyprala a vůbec jim to neuškodilo, ale jsou fakt muzejní kus. U těch novějších nevím jestli je dobrý nápad to prát. Snažil
 Re: Jak vyčistit lezečky22.04.2014
Nejlepší je zašpinění předcházet ... dětskej pudr to řeší .. nohy se nepotí, nelepí se na ně binec a
 Re: Jak vyčistit lezečky22.04.2014
podle toho.. jenom spinavy necham uschnout a vymetu, pokud vykazuji neprijemny oder, vystrikam je de
 Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
prani dost poskodi lepeny spoje gumy s kuzi. zcela urcite se to projevi pri opakovanym prani. jakmil
 Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
Lezečky čistím zevnitř tak, že si připravím silnou mýdlovou vodu a kartáček na boty, případně i star
  Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
Dělám to jak Variant, ale umyju je několikrát a množství vody neřeším. Až z nich neteče žádný kentus

 lezení na garganu22.04.2014
Nevíte náhodou někdo, jak je to s lezením na poloostrově Gargano v jižní Itálii?? díky

 RE Arctic22.04.2014
čau  máte někdo zkušenosti se spacákem rock empire Arctic? uvažuji o jeho zakoupení...zajímalo by mě, jak se vám v něm spalo při 0°C nebo těsně pod, zipy a manipulace s nimy, poměr výkon cena....díky

honza
 Re: RE Arctic22.04.2014
Takovej spacák podle mě nevyráběj.
 Re: RE Arctic22.04.2014
Ahoj, nejsem si jistý s názvem, ale vlastním 3. rokem Arktidu od RE. Jestli jde o tento model, tak z
  Re: RE Arctic23.04.2014
Arktida stojí aktuálně zhruba dvojku. Mě je v něm okolo nuly zima. Výrobce píše, že je do chladných
 Re: RE Arctic23.04.2014
To jak bude spacák teplý se odvíjí od toho kolik má výplně. Srovnej hmotnost s konkurencí a uvidíš h
  Re: RE Arctic23.04.2014
Ještě bych doplnil, že malý, lehký a levný spacák do -10° neexistuje.

 inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
čaute, poradťe nějakýho známějšího macatýho lezce-pořízka, u kterýho se na videu inspirovat ohledně techniky, pohybu, apod. Zatím jsem našel jen johna dunna,třeba ještě někdo je..
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Zrovna nedávno jsem v L&H četl rozhovor s Petrem Skalkou, který je v článku několikrát označen z
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Jednoho trošku macatýho znám, celkem se vypracoval a teď leze jak drak Xa nejsou pro něj problém
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Kýsa!!
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
Asi nejmacatější lezec co znám a lezl fakt dobře byl Marcel Toman.
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
ja! :)
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
John Dunne. Na gritu lezl(leze?) pekny pecky...
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
Klem loskot- ale hodne vysokej a svalnatej , macatej ani moc ne
   Re: inspiračka pro těžkotonážníky23.04.2014
Anebo podobná figura punkáč z Kochelu Toni Lamprecht. Ovšem oproti dnešním šumichrastům je také jen

 Vltavská žula21.04.2014
Tak jak to vypadá s novým průvodcem? Už je nějaký termín vydání?
 Re: Vltavská žula21.04.2014
Průvodce je hotový tak z 95 procent. Vlastně ho čeká jen velká kontrola. Pak by měl už jít do tisku.

 Čima21.04.2014
Ahoj, možná půjdeme narychlo odpoledne na Čimu v Brnné. Je to taková fofr akce a chtěl bych se čimyznalých zeptat, jestli jsou cesty označené svým stupněm, protože nemám průvodce a nevím nevím, jestli se vyznám v tom z Horosvazu (navíc s kvalitou mojí tis
 Re: Čima21.04.2014
Tady se proklikej a vytiskni. orientace je fakt snadná a linie logické.
  Re: Čima21.04.2014
Díky, linie jsou opravdu logické a moc pěkné! Jenom upozornění pro ostatní: V cestě 10/11/12 (bohuže

1   ...   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   459   460   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Hrdě tvrdě mazaně
Jedete tento čtvrtek někdo do Turnova na výstavu a knížku Hrdě Tvrdě Mazaně? Můžu vyrazit už ráno a někde si zalízt a pak se tam přesunout. Jsem z Prahy Lukáš 606636989 rád se přidám
Lukáš22:54:45 22.04.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi