Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dravci na Borni23.04.2014
Ahoj, o vikendu jsme byli na Borni a vedle cesty Cesta Mladých Starců bylo hnizdo a v nem 3 maly ptacci, ptaci to byli velky jako krava, tak 30-40cm. Zajimalo by me jestli netusite co to tam hnizdi za hovadaky. diky
 Re: Dravci na Borni24.04.2014
Ahoj,

my byli na borni taky o vikendu, akorat v jinym sektoru...chtel bych te ale pop

 Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Zdravím,
o víkendu plánujeme jet do Totese Gebirge - okolí Schermbergu. Chtěli jsme spát ve winterraumech ale bohužel Welserhutte a Prielschutzhaus mají o víkendu nějaké akce takže jsou otevřený a ubytování jen s polopenzí, což nás neláká, zvlášť k
 Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
aniž bych klepl na odkaz: zkusil jsi pogůglit jméno toho kdo to psal a najít na něj kontakt a zeptat
  Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Zkusil, zkusil, ale právě jsem se zatím nic moc nedopídil, tak to zkouším takhle. Na stránkách bohuž
   Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Dle fotogalerky to podle mě bude někde v okolí Altmalerhausu (přístupový oudolí Almtal k Welser Htt)
    Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Díky moc! Holt se při návratu ze Schermbergu asi trochu projdeme :)
     Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
na schermberg je to od parkoviště hodinu po rovině (no, rovině...) po vozové cestě a pak cesta začín

 UFO a spárové rukavice23.04.2014
Ahoj,
Na úvod pro demagogy chci říct, že se nejedná o skrytou reklamu, poněvadž tím čím se budu ohánět jsem se dočetl a vykoukal jinde a také, že mě teď v tomto příspěvku nezajímají morální aspekty jako že děda to neměl(jestli si o tom chcete popov
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
"který byl déle testován a má méně strmý úhel náběhu a rozsah"
Technická poznámka:
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Jinak obecný mechanický princip je skutečně stejný, rozdíl ovšem může být v jeho konkrétním uplatněn
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Rukavice urcite pomuzou pri uceni spar, idealni je nechat si poradit na miste od nekoho kdo to umi.
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
S tim "spis pro to druhe" jsem se nejak zamotal. Spise jsem slysel/videl naladu pro to od
   Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
"Nálady" bych sem moc netahal. Samozřejmě, že pro konečný nákupní rozhodnutí jsou nakonec
    Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
hele, ptá se blbě a netechnicky, měl by se zeptat pro konkrétní šířku spáry, tvar spáry, konkrétní š
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
vyfrezovana - treningovka, smitkarna atd. Ale fakt jsou to spis vyjimky
      Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
tréningovka je kousek pod kruhem vydutá, a ve smítkárně jsou dole hodiny, a nahoře to není spára, al
       Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
jenze nez v treningovce pod ten kruh dolezes, tak nohama i rukama dost lidi pekne brusli :-) smitkar
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
      Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
prase aby se vyznalo v tom řazení příspěvků. jestli je to na mne, tak tě nepotěším - ještě v tom hra
       Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Bylo to na tebe. díky. Jizerky jsou ale celý žulový ne? Na co textilie, když můžu používat železo?
        Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
protože místy v jizerkách ta žula připomíná svoji drobivostí trošku ostřejší pískovec a mechanická v
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
otázka, zda indiánskej potok je anomálie. třeba to je právě etalon a vše ostatní je anomálie
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Rukavice na uceni urcite jo, kdyz ti jednou proklouzne ruka tak si tak dva tydny sparu nedas, a to p
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ahoj, napsal jsi, ze spary nelezes, ale uz ne, jestli je chces lezt. jestli chces jen obcas neco zku
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Pro začátek jsou rukavice k ničemu. Pokud se nenaučíš zacházet se svýma rukama bez rukavic nebudeš t
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
zrovna na fingers crack zcela konstruktivne muzu rict, ze rukavice jsou zbytecne. totez u sirociny.
   Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
proč jako v jizerkách jo? sedíš jak debil u kompu, víkend v nedohlednu, a najednou voko padne na hnu
    Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
sam to pises. v adru sotva lisejicek, v jizerkach pulcentimetrove diry jedna vedle druhe. Romantika,
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Spáry nelezu zrovna dlouho ale pár sem jich už vylez a upřímně párkrát sem to na začátku zkusil bez
  Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Tak hned prvni veta je podle me dost mimo.

Je jasne ze kdyz nebude umet pouzit ruce(a
   Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
no mě se při pěsti odře jedině palec, takže rukavice nepomáhají. a dvojžába/dvojpěst taky rukavice n
    Re: UFO a spárové rukavice25.04.2014
Existuji rukavice co ti chrani i palec. Toliko k pesti. K dvou zabam atd.. lepsi guma nez zpoceny hr
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Co se týče rukavic:
nemusíš mít hned kupovaný, někdo nedá dopustit na ty z tejpky, udělejsisá
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
máš cit, vejdeš se i tam kam s koženými kupovanými ne (do úzké žáby), ale že bys ušetřil, to sotva.
   Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Rukavice jsou super, spousta veci na pisku i treba ve zde obavanych jizerkach jde lezt bez nich. Mno
    Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Jeste dodam, ze ja je taham v baglu ale za rok a pul jsem je pouzil asi petkrat. Do jizerek jen se

 Hrdě tvrdě mazaně22.04.2014
Jedete tento čtvrtek někdo do Turnova na výstavu a knížku Hrdě Tvrdě Mazaně? Můžu vyrazit už ráno a někde si zalízt a pak se tam přesunout. Jsem z Prahy Lukáš 606636989 rád se přidám

 Jak vyčistit lezečky22.04.2014
Ahoj
Nemáte tip jak vyčistit lezečky zevnitř? Pod skalama bývá prašno a přijdou mi už dost špinavý. Starý lezky jsem normálně vyprala a vůbec jim to neuškodilo, ale jsou fakt muzejní kus. U těch novějších nevím jestli je dobrý nápad to prát. Snažil
 Re: Jak vyčistit lezečky22.04.2014
Nejlepší je zašpinění předcházet ... dětskej pudr to řeší .. nohy se nepotí, nelepí se na ně binec a
 Re: Jak vyčistit lezečky22.04.2014
podle toho.. jenom spinavy necham uschnout a vymetu, pokud vykazuji neprijemny oder, vystrikam je de
 Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
prani dost poskodi lepeny spoje gumy s kuzi. zcela urcite se to projevi pri opakovanym prani. jakmil
 Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
Lezečky čistím zevnitř tak, že si připravím silnou mýdlovou vodu a kartáček na boty, případně i star
  Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
Dělám to jak Variant, ale umyju je několikrát a množství vody neřeším. Až z nich neteče žádný kentus

 lezení na garganu22.04.2014
Nevíte náhodou někdo, jak je to s lezením na poloostrově Gargano v jižní Itálii?? díky

 RE Arctic22.04.2014
čau  máte někdo zkušenosti se spacákem rock empire Arctic? uvažuji o jeho zakoupení...zajímalo by mě, jak se vám v něm spalo při 0°C nebo těsně pod, zipy a manipulace s nimy, poměr výkon cena....díky

honza
 Re: RE Arctic22.04.2014
Takovej spacák podle mě nevyráběj.
 Re: RE Arctic22.04.2014
Ahoj, nejsem si jistý s názvem, ale vlastním 3. rokem Arktidu od RE. Jestli jde o tento model, tak z
  Re: RE Arctic23.04.2014
Arktida stojí aktuálně zhruba dvojku. Mě je v něm okolo nuly zima. Výrobce píše, že je do chladných
 Re: RE Arctic23.04.2014
To jak bude spacák teplý se odvíjí od toho kolik má výplně. Srovnej hmotnost s konkurencí a uvidíš h
  Re: RE Arctic23.04.2014
Ještě bych doplnil, že malý, lehký a levný spacák do -10° neexistuje.

 inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
čaute, poradťe nějakýho známějšího macatýho lezce-pořízka, u kterýho se na videu inspirovat ohledně techniky, pohybu, apod. Zatím jsem našel jen johna dunna,třeba ještě někdo je..
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Zrovna nedávno jsem v L&H četl rozhovor s Petrem Skalkou, který je v článku několikrát označen z
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Jednoho trošku macatýho znám, celkem se vypracoval a teď leze jak drak Xa nejsou pro něj problém
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Kýsa!!
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
Asi nejmacatější lezec co znám a lezl fakt dobře byl Marcel Toman.
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
ja! :)
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
John Dunne. Na gritu lezl(leze?) pekny pecky...
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
Klem loskot- ale hodne vysokej a svalnatej , macatej ani moc ne
   Re: inspiračka pro těžkotonážníky23.04.2014
Anebo podobná figura punkáč z Kochelu Toni Lamprecht. Ovšem oproti dnešním šumichrastům je také jen

 Vltavská žula21.04.2014
Tak jak to vypadá s novým průvodcem? Už je nějaký termín vydání?
 Re: Vltavská žula21.04.2014
Průvodce je hotový tak z 95 procent. Vlastně ho čeká jen velká kontrola. Pak by měl už jít do tisku.

 Čima21.04.2014
Ahoj, možná půjdeme narychlo odpoledne na Čimu v Brnné. Je to taková fofr akce a chtěl bych se čimyznalých zeptat, jestli jsou cesty označené svým stupněm, protože nemám průvodce a nevím nevím, jestli se vyznám v tom z Horosvazu (navíc s kvalitou mojí tis
 Re: Čima21.04.2014
Tady se proklikej a vytiskni. orientace je fakt snadná a linie logické.
  Re: Čima21.04.2014
Díky, linie jsou opravdu logické a moc pěkné! Jenom upozornění pro ostatní: V cestě 10/11/12 (bohuže

1   ...   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   459   460   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 UFO a spárové rukavice
Ahoj,
Na úvod pro demagogy chci říct, že se nejedná o skrytou reklamu, poněvadž tím čím se budu ohánět jsem se dočetl a vykoukal jinde a také, že mě teď v tomto příspěvku nezajímají morální aspekty jako že děda to neměl(jestli si o tom chcete popovídat, založte si prosím nový příspěvek- věřte že i když nejsem orotodoxní pískař, jsem zbabělý sympatizant).
Plánuju koupit Ufo a jelikož je to docela pálka, zajímalo by mě, jakou velikost nečastěji užiju (spáry zatím nelezu) a taky od jakého výrobce (narážím na poměr cena/výkon-jinak bych dal přednost tomu který byl déle testován a má méně strmý úhel náběhu a rozsah). Jeden z výrobců tvrdí, že jeho produkt je něco úplně jiného (jako kdybychom porovnávaly friendy s hexama) a i když mi jeden z nich přijde o dost vyladěnější, pokud se nemýlím fungují na stejných mechanických principech- klín se vlivem tíhové síly padajícího lezce zatahuje do kapsy a tím se celé tělěso rozpíná. Pokud by se opravdu jednalo o něco jiného, prosím o vysvětlení rozdílu. Dále mě zajímá jestli ten jeden produkt, který není čistě textilní, může být používán na písku v čechách. Dále by mě zajímalo jak začít se spárama. Mají smysl rukavice hned na začátku při učení? Nebo to pomáhá až když člověk leze na krev?
Ps pro demagogy: nenapadej prosím případné konstruktivní reakce, které budou pro zjednodušení jmenovat produkty jejich obchodním názvem a neřeš jestli je ufo tradiční či ne. Zbytečně by jsi rozpoutal další vlnu pomluv a nadávek které nikam nevedou... Ps pro konstruktivní pisatele: než odpovíš prosím pečlivě zvaž, jestli jsi opravdu konstruktivní pisatel a máš nějaké zkušenosti s ufem. díky oběma skupinám.
vašek k.08:54:27 23.04.2014
odpovědět 
 Re: UFO a spárové rukavice
"který byl déle testován a má méně strmý úhel náběhu a rozsah"
Technická poznámka: Výše uvedená věta nevystihuje skutečnost. Ten výrobek, který má méně strmý úhel náběhu je asi o půl roku mladší než ten druhý, takže logicky je v praxi používán kratší, a ne delší dobu. (Nicméně, pokud jde o množství zkušeností, je to teď už asi jedno.)
09:04:18 23.04.2014
odpovědět 
  Re: UFO a spárové rukavice
Jinak obecný mechanický princip je skutečně stejný, rozdíl ovšem může být v jeho konkrétním uplatnění. K tomu, aby jištění drželo, je potřeba, aby síla, která působí mezi ufem a skálou byla větší, než síla která táhne ufo dolů. A to se samozřejmě může lišit právě v závislosti na tom, jaký má klín tvar a z jakého materiálu je povrch kapsy. (Jak se to liší, ponechám jiným. Sám si nejsem jist.)
09:11:43 23.04.2014
odpovědět 
 Re: UFO a spárové rukavice
Rukavice urcite pomuzou pri uceni spar, idealni je nechat si poradit na miste od nekoho kdo to umi. Sam to nejspis nevymyslis nebo ti to potrva.

Co se rozmeru co potkas ve skalach tyce tak tam asi neexistuje jedna pravda ze tohle je proste castejsi. Potkas vsechno. Obecne mivam problemy odjistit spise sirsi veci ale to je zpusobeno i tim ze nenosim sebou bambule tzn nejvetsi vec mam 10 mm lanovici.

S tim povolenim, nevim jak u nas ale myslim ze v Sasku povolili jen to ciste textilni. Co jsem kde slysel/cetl tak se lidi vyslovovali spise pro to druhe ale sam je nepouzivam takze nevim.
Adam09:18:57 23.04.2014
odpovědět 
  Re: UFO a spárové rukavice
S tim "spis pro to druhe" jsem se nejak zamotal. Spise jsem slysel/videl naladu pro to od ObrWorks.

Kdyz uz jsem u toho, zkousel jsem od nich rukavice a hadinky a oboji parada...
Adam09:22:12 23.04.2014
odpovědět 
   Re: UFO a spárové rukavice
"Nálady" bych sem moc netahal. Samozřejmě, že pro konečný nákupní rozhodnutí jsou nakonec často určující, ale to je marketingová záležitost. Pokud jsem tazatele pochopil, tak se ptá na technickou stránku věci.
09:35:45 23.04.2014
odpovědět 
    Re: UFO a spárové rukavice
hele, ptá se blbě a netechnicky, měl by se zeptat pro konkrétní šířku spáry, tvar spáry, konkrétní šutr, vlhkost, teplotu, rosný bod... každé je lepší někde jinde. takže kupovat podle pocitu.

mimochodem, aby byla spára skutečně s rovnoběžnými stěnami, tak bys ji musel vyřezat flexou (pomíjím anomálie jako ten indiánskej potok). vždycky pomůže nějaká ta výduť, zaoblení a podobně - na bambuli to není, ale na protiklín to zvedne účinnost podstatně.
Lukas B.09:44:15 23.04.2014
odpovědět 
     Re: UFO a spárové rukavice
vyfrezovana - treningovka, smitkarna atd. Ale fakt jsou to spis vyjimky
09:57:45 23.04.2014
odpovědět 
      Re: UFO a spárové rukavice
tréningovka je kousek pod kruhem vydutá, a ve smítkárně jsou dole hodiny, a nahoře to není spára, ale úzký komín - takže ze seznamu vypadávají :)
Lukas B.10:24:55 23.04.2014
odpovědět 
       Re: UFO a spárové rukavice
jenze nez v treningovce pod ten kruh dolezes, tak nohama i rukama dost lidi pekne brusli :-) smitkarnu nevim, po peti letech asi vzpominkovy optimismus, tehdy boj, ktery specielne na ruce nic neodpustil
10:46:08 23.04.2014
odpovědět 
     Re: UFO a spárové rukavice
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
vašek k.18:16:12 23.04.2014
odpovědět 
     Re: UFO a spárové rukavice
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
vašek k.18:16:18 23.04.2014
odpovědět 
      Re: UFO a spárové rukavice
prase aby se vyznalo v tom řazení příspěvků. jestli je to na mne, tak tě nepotěším - ještě v tom hraje roli tvoje manuální zručnost a jak jistič umí prokluzovat, konstalace hvězd a páření veverek, a furt nejvíc ten pocit - pokud nejsi úplný blázen, tak do 99,9% založenejch smycí nespadneš, takže fakt nevíš co držej ve skutečnosti.
vágně a obecně: čím hrubší zrno, tím víc vede textil před gumou. pro jizerky, oybin a podobně je to jednoznačně textil.
Lukas B.18:34:50 23.04.2014
odpovědět 
       Re: UFO a spárové rukavice
Bylo to na tebe. díky. Jizerky jsou ale celý žulový ne? Na co textilie, když můžu používat železo?
vašek k.19:44:25 23.04.2014
odpovědět 
        Re: UFO a spárové rukavice
protože místy v jizerkách ta žula připomíná svoji drobivostí trošku ostřejší pískovec a mechanická věc vypadá že se zaboří a projede. ne všude samozřejmě.
Lukas B.08:33:14 24.04.2014
odpovědět 
     Re: UFO a spárové rukavice
otázka, zda indiánskej potok je anomálie. třeba to je právě etalon a vše ostatní je anomálie
21:29:41 23.04.2014
odpovědět 
 Re: UFO a spárové rukavice
Rukavice na uceni urcite jo, kdyz ti jednou proklouzne ruka tak si tak dva tydny sparu nedas, a to pokud ti kolac nezhnisa.... super jsou hadinky, ono v sirsich vecech si ze zacatku ten kotnik orves vzdycky a taky to neni buhvi co. no a k tomu ufu, nevim jestli bych ti do zacatku nedoporucil spis lezt lehke spary co odsmyckujes. sam mam tri ufa (uzka zaba, zaba, sirsi nez pest), dve samo domo a jedno od obru. restday mi prijde horsi, prijde mi ze da se dat jen tam kam smycka, navic ta guma se hrozne zasekava o chujoviy a vyvolava zdani ze drzi.... dle meho nema cenu kupovat ufa male (smycky je nahradi ve vetsine pripadu), velke ufa jsou zas tezke jako prase, takze max jedno do cesty. no je to na tobe. spis bych ti doporucil lezt spary na ktere mas a vzit si jedno dve ufa pro pripad krize....

hoj Ondra
ondra09:41:49 23.04.2014
odpovědět 
 Re: UFO a spárové rukavice
ahoj, napsal jsi, ze spary nelezes, ale uz ne, jestli je chces lezt. jestli chces jen obcas neco zkusit, je dost spar v raji, na broumovsku i v sasku, ktere perfektne odjistis smyckami a ufo je pro tebe prozatim zbytecna investice.

rukavicky kup, je to pohodlne, nebudes krvacet. Nejpohodlnejsi jsou od ocunu, nejvychytanejsi zapinani ma triop, nejtrvanlivejsi od Bobra.

vyse doporucovane hadinky jsou pro tebe lepe investovane penize, nez ufo
09:45:52 23.04.2014
odpovědět 
 Re: UFO a spárové rukavice
Pro začátek jsou rukavice k ničemu. Pokud se nenaučíš zacházet se svýma rukama bez rukavic nebudeš to umět pořádně ani s rukavicema. A obecně, není lepší se obejít bez těhle vychytávek?. Takže doporučuju se učit spáry lízt rukama hezky na kůži :-)
Ale protože jsi chtěl konstruktivní přízpěvky tak ti tu dávám velmi povedené instruktážní video, o některých technikách spárového lezení, a navíc při tomhle si nejsem jistý jestli by jsi rukavice užil :-D
www.bergsteigen.com/news/crack-school-advanced-fingers

V zásadě ale platí. Ve stresu narveš ruku dovnitř a nějak jí tam šprajcneš. Později až budeš mít víc zkušeností, tak začneš přemejšlet jestli ji tam nemůžeš dát i nějak aby to nebolelo :-)
elda09:57:12 23.04.2014
odpovědět 
  Re: UFO a spárové rukavice
zrovna na fingers crack zcela konstruktivne muzu rict, ze rukavice jsou zbytecne. totez u sirociny. Kobercovka, nebo tejpka odvedou vetsi kus prace. Ano a prvni dotaz byl na rukavicky - nutno rict, ze i v rucni spare odvede kobercovka kus prace. Jedina oblast, kde bych bez rukavic opravdu, ale opravdu nelezl, jsou Jizerky
10:03:30 23.04.2014
odpovědět 
   Re: UFO a spárové rukavice
proč jako v jizerkách jo? sedíš jak debil u kompu, víkend v nedohlednu, a najednou voko padne na hnusně vodřenej hřbet ruky, a vzpomeneš si na to šumění buků nebo borovic, smrad lezeček, chuť piva a další letošní berghajl - a s rukavicema by to nebylo ono.
jo, není to konstruktivní, kaju se.
Lukas B.10:22:54 23.04.2014
odpovědět 
    Re: UFO a spárové rukavice
sam to pises. v adru sotva lisejicek, v jizerkach pulcentimetrove diry jedna vedle druhe. Romantika, uz abych byl zpet. Bestoffka nejvetsi
10:48:37 23.04.2014
odpovědět 
     Re: UFO a spárové rukavice
Spáry nelezu zrovna dlouho ale pár sem jich už vylez a upřímně párkrát sem to na začátku zkusil bez rukavic a pravda je že se to dá ale tak dvě spáry za víkend a máš ruce na šlupky což tě od jejich lezení docela odradí. spáry mě začaly bavit až co sem začal lízt s rukavicema kdejakou chybu odpustí seš si s nima ve spáře jistější a vylezeš jich víc = víc zkušeností. na začátku polezeš stejně nejspíš žáby a ne prstovky. co se ufa týče tak to nevlastním a tudíž nemůžu posoudit. ale každopádně určitě nejsou pro začátek tak důležitý jako někdo kdo tě do některejch spar vezme a poradí další, který sou relativně bezpečný.
Martin13:21:21 23.04.2014
odpovědět 
  Re: UFO a spárové rukavice
Tak hned prvni veta je podle me dost mimo.

Je jasne ze kdyz nebude umet pouzit ruce(a nohy) tak se nepohne ale kdyz u mu to nekdo spravne vysvetli tak rukavice pomuzou. To je fakt.

Proste nemusi prekonavat bolest, rukavice odpusti drobne technicke chyby. Kdyz to poradne neumim tak mi ruce prokluzuji a nejvic se odrou.

Sam jsem naucil zabu asi 4 lidi a vzdy jim rukavice pomohly. Sam bez rukavic zabu ve strope nedam, proste rukavice pomuzou dost od uzke zaby pres pest az k dvou zabe/dvou pesti. Ovsem kde neni technika tam je to marne i s rukavicema, to je jasne.
Adam00:35:16 24.04.2014
odpovědět 
   Re: UFO a spárové rukavice
no mě se při pěsti odře jedině palec, takže rukavice nepomáhají. a dvojžába/dvojpěst taky rukavice nevyužije. Pořád tvrdím, že by si je týpek měl pořídit, jen je využije více méně jen v žábě. v širších ani užších naštěstí nevadí
09:32:59 24.04.2014
odpovědět 
    Re: UFO a spárové rukavice
Existuji rukavice co ti chrani i palec. Toliko k pesti. K dvou zabam atd.. lepsi guma nez zpoceny hrbet ruky...
Adam01:08:24 25.04.2014
odpovědět 
 Re: UFO a spárové rukavice
Co se týče rukavic:
nemusíš mít hned kupovaný, někdo nedá dopustit na ty z tejpky, udělejsisám...
http://www.metoliusclimbing. com/how-to-tape_hand.html
jsou lidi, co si v nich chválí víc citu, jiní nedají dopustit na kupovaný. pokud lezeš spíš cesty, kde je spára jen tak občas kousek, tak asi lepší kupovaný, máš s tim menší s*aní. ale výhoda tejpovacích je minimální pořizovací cena a když budeš potřebovat, uděláš si je klidně až k lokti. depilaci ovšem zdar :-)
13:45:11 23.04.2014
odpovědět 
  Re: UFO a spárové rukavice
máš cit, vejdeš se i tam kam s koženými kupovanými ne (do úzké žáby), ale že bys ušetřil, to sotva. Cca 100,- za kobercovku a násobně víc za tejpku, za sezonu počítej dvě kobercovky. Kupované rukavice dvě sezony vydrzeji
14:19:21 23.04.2014
odpovědět 
   Re: UFO a spárové rukavice
Rukavice jsou super, spousta veci na pisku i treba ve zde obavanych jizerkach jde lezt bez nich. Mnohdy je to i hezci, jsou ale spary do kterych bych uz bez nich nevlezl. Investice dobra, od obrworks skvely. Ufa jsem dostal (restday) maji mensi rozsah ale zase jich je za stejnou cenu vic. To znamena ze pokud se jima chces opravdu jistit tak ti nedojdou po 5 metrech. Z toho co jsem odzkousel tak ty moje pogumovane jsou nachylnejsi na vypadnuti. Guma se na ufu bez zateze snadneji vykrouti nez ochlupacena latka. Dulezite je prodluzovat, jinak je budes vytrhavat jakmile od nich odlezes. Chce to cvik, a neni to blbuvzdorny.
K20:16:07 24.04.2014
odpovědět 
    Re: UFO a spárové rukavice
Jeste dodam, ze ja je taham v baglu ale za rok a pul jsem je pouzil asi petkrat. Do jizerek jen se zelezem a smycema a na pisku se mi je nechce tahat. Bral jsem je pouze kdyz jsme vedeli ze je neco vylozene o podlahu.
K20:20:48 24.04.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi