Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Hala TSC - Turnov

Prodejny
2D chyty - Praha 6
Ksport - Třinec
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dravci na Borni23.04.2014
Ahoj, o vikendu jsme byli na Borni a vedle cesty Cesta Mladých Starců bylo hnizdo a v nem 3 maly ptacci, ptaci to byli velky jako krava, tak 30-40cm. Zajimalo by me jestli netusite co to tam hnizdi za hovadaky. diky
 Re: Dravci na Borni24.04.2014
Ahoj,

my byli na borni taky o vikendu, akorat v jinym sektoru...chtel bych te ale pop

 Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Zdravím,
o víkendu plánujeme jet do Totese Gebirge - okolí Schermbergu. Chtěli jsme spát ve winterraumech ale bohužel Welserhutte a Prielschutzhaus mají o víkendu nějaké akce takže jsou otevřený a ubytování jen s polopenzí, což nás neláká, zvlášť k
 Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
aniž bych klepl na odkaz: zkusil jsi pogůglit jméno toho kdo to psal a najít na něj kontakt a zeptat
  Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Zkusil, zkusil, ale právě jsem se zatím nic moc nedopídil, tak to zkouším takhle. Na stránkách bohuž
   Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Dle fotogalerky to podle mě bude někde v okolí Altmalerhausu (přístupový oudolí Almtal k Welser Htt)
    Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
Díky moc! Holt se při návratu ze Schermbergu asi trochu projdeme :)
     Re: Totes Gebirge - Bivak23.04.2014
na schermberg je to od parkoviště hodinu po rovině (no, rovině...) po vozové cestě a pak cesta začín

 UFO a spárové rukavice23.04.2014
Ahoj,
Na úvod pro demagogy chci říct, že se nejedná o skrytou reklamu, poněvadž tím čím se budu ohánět jsem se dočetl a vykoukal jinde a také, že mě teď v tomto příspěvku nezajímají morální aspekty jako že děda to neměl(jestli si o tom chcete popov
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
"který byl déle testován a má méně strmý úhel náběhu a rozsah"
Technická poznámka:
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Jinak obecný mechanický princip je skutečně stejný, rozdíl ovšem může být v jeho konkrétním uplatněn
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Rukavice urcite pomuzou pri uceni spar, idealni je nechat si poradit na miste od nekoho kdo to umi.
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
S tim "spis pro to druhe" jsem se nejak zamotal. Spise jsem slysel/videl naladu pro to od
   Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
"Nálady" bych sem moc netahal. Samozřejmě, že pro konečný nákupní rozhodnutí jsou nakonec
    Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
hele, ptá se blbě a netechnicky, měl by se zeptat pro konkrétní šířku spáry, tvar spáry, konkrétní š
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
vyfrezovana - treningovka, smitkarna atd. Ale fakt jsou to spis vyjimky
      Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
tréningovka je kousek pod kruhem vydutá, a ve smítkárně jsou dole hodiny, a nahoře to není spára, al
       Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
jenze nez v treningovce pod ten kruh dolezes, tak nohama i rukama dost lidi pekne brusli :-) smitkar
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
      Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
prase aby se vyznalo v tom řazení příspěvků. jestli je to na mne, tak tě nepotěším - ještě v tom hra
       Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Bylo to na tebe. díky. Jizerky jsou ale celý žulový ne? Na co textilie, když můžu používat železo?
        Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
protože místy v jizerkách ta žula připomíná svoji drobivostí trošku ostřejší pískovec a mechanická v
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
otázka, zda indiánskej potok je anomálie. třeba to je právě etalon a vše ostatní je anomálie
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Rukavice na uceni urcite jo, kdyz ti jednou proklouzne ruka tak si tak dva tydny sparu nedas, a to p
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
ahoj, napsal jsi, ze spary nelezes, ale uz ne, jestli je chces lezt. jestli chces jen obcas neco zku
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Pro začátek jsou rukavice k ničemu. Pokud se nenaučíš zacházet se svýma rukama bez rukavic nebudeš t
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
zrovna na fingers crack zcela konstruktivne muzu rict, ze rukavice jsou zbytecne. totez u sirociny.
   Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
proč jako v jizerkách jo? sedíš jak debil u kompu, víkend v nedohlednu, a najednou voko padne na hnu
    Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
sam to pises. v adru sotva lisejicek, v jizerkach pulcentimetrove diry jedna vedle druhe. Romantika,
     Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Spáry nelezu zrovna dlouho ale pár sem jich už vylez a upřímně párkrát sem to na začátku zkusil bez
  Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Tak hned prvni veta je podle me dost mimo.

Je jasne ze kdyz nebude umet pouzit ruce(a
   Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
no mě se při pěsti odře jedině palec, takže rukavice nepomáhají. a dvojžába/dvojpěst taky rukavice n
    Re: UFO a spárové rukavice25.04.2014
Existuji rukavice co ti chrani i palec. Toliko k pesti. K dvou zabam atd.. lepsi guma nez zpoceny hr
 Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
Co se týče rukavic:
nemusíš mít hned kupovaný, někdo nedá dopustit na ty z tejpky, udělejsisá
  Re: UFO a spárové rukavice23.04.2014
máš cit, vejdeš se i tam kam s koženými kupovanými ne (do úzké žáby), ale že bys ušetřil, to sotva.
   Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Rukavice jsou super, spousta veci na pisku i treba ve zde obavanych jizerkach jde lezt bez nich. Mno
    Re: UFO a spárové rukavice24.04.2014
Jeste dodam, ze ja je taham v baglu ale za rok a pul jsem je pouzil asi petkrat. Do jizerek jen se

 Hrdě tvrdě mazaně22.04.2014
Jedete tento čtvrtek někdo do Turnova na výstavu a knížku Hrdě Tvrdě Mazaně? Můžu vyrazit už ráno a někde si zalízt a pak se tam přesunout. Jsem z Prahy Lukáš 606636989 rád se přidám

 Jak vyčistit lezečky22.04.2014
Ahoj
Nemáte tip jak vyčistit lezečky zevnitř? Pod skalama bývá prašno a přijdou mi už dost špinavý. Starý lezky jsem normálně vyprala a vůbec jim to neuškodilo, ale jsou fakt muzejní kus. U těch novějších nevím jestli je dobrý nápad to prát. Snažil
 Re: Jak vyčistit lezečky22.04.2014
Nejlepší je zašpinění předcházet ... dětskej pudr to řeší .. nohy se nepotí, nelepí se na ně binec a
 Re: Jak vyčistit lezečky22.04.2014
podle toho.. jenom spinavy necham uschnout a vymetu, pokud vykazuji neprijemny oder, vystrikam je de
 Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
prani dost poskodi lepeny spoje gumy s kuzi. zcela urcite se to projevi pri opakovanym prani. jakmil
 Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
Lezečky čistím zevnitř tak, že si připravím silnou mýdlovou vodu a kartáček na boty, případně i star
  Re: Jak vyčistit lezečky23.04.2014
Dělám to jak Variant, ale umyju je několikrát a množství vody neřeším. Až z nich neteče žádný kentus

 lezení na garganu22.04.2014
Nevíte náhodou někdo, jak je to s lezením na poloostrově Gargano v jižní Itálii?? díky

 RE Arctic22.04.2014
čau  máte někdo zkušenosti se spacákem rock empire Arctic? uvažuji o jeho zakoupení...zajímalo by mě, jak se vám v něm spalo při 0°C nebo těsně pod, zipy a manipulace s nimy, poměr výkon cena....díky

honza
 Re: RE Arctic22.04.2014
Takovej spacák podle mě nevyráběj.
 Re: RE Arctic22.04.2014
Ahoj, nejsem si jistý s názvem, ale vlastním 3. rokem Arktidu od RE. Jestli jde o tento model, tak z
  Re: RE Arctic23.04.2014
Arktida stojí aktuálně zhruba dvojku. Mě je v něm okolo nuly zima. Výrobce píše, že je do chladných
 Re: RE Arctic23.04.2014
To jak bude spacák teplý se odvíjí od toho kolik má výplně. Srovnej hmotnost s konkurencí a uvidíš h
  Re: RE Arctic23.04.2014
Ještě bych doplnil, že malý, lehký a levný spacák do -10° neexistuje.

 inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
čaute, poradťe nějakýho známějšího macatýho lezce-pořízka, u kterýho se na videu inspirovat ohledně techniky, pohybu, apod. Zatím jsem našel jen johna dunna,třeba ještě někdo je..
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Zrovna nedávno jsem v L&H četl rozhovor s Petrem Skalkou, který je v článku několikrát označen z
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Jednoho trošku macatýho znám, celkem se vypracoval a teď leze jak drak Xa nejsou pro něj problém
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky21.04.2014
Kýsa!!
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
Asi nejmacatější lezec co znám a lezl fakt dobře byl Marcel Toman.
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
ja! :)
 Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
John Dunne. Na gritu lezl(leze?) pekny pecky...
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky22.04.2014
Klem loskot- ale hodne vysokej a svalnatej , macatej ani moc ne
   Re: inspiračka pro těžkotonážníky23.04.2014
Anebo podobná figura punkáč z Kochelu Toni Lamprecht. Ovšem oproti dnešním šumichrastům je také jen

 Vltavská žula21.04.2014
Tak jak to vypadá s novým průvodcem? Už je nějaký termín vydání?
 Re: Vltavská žula21.04.2014
Průvodce je hotový tak z 95 procent. Vlastně ho čeká jen velká kontrola. Pak by měl už jít do tisku.

 Čima21.04.2014
Ahoj, možná půjdeme narychlo odpoledne na Čimu v Brnné. Je to taková fofr akce a chtěl bych se čimyznalých zeptat, jestli jsou cesty označené svým stupněm, protože nemám průvodce a nevím nevím, jestli se vyznám v tom z Horosvazu (navíc s kvalitou mojí tis
 Re: Čima21.04.2014
Tady se proklikej a vytiskni. orientace je fakt snadná a linie logické.
  Re: Čima21.04.2014
Díky, linie jsou opravdu logické a moc pěkné! Jenom upozornění pro ostatní: V cestě 10/11/12 (bohuže

1   ...   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   459   460   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Totes Gebirge - Bivak
Zdravím,
o víkendu plánujeme jet do Totese Gebirge - okolí Schermbergu. Chtěli jsme spát ve winterraumech ale bohužel Welserhutte a Prielschutzhaus mají o víkendu nějaké akce takže jsou otevřený a ubytování jen s polopenzí, což nás neláká, zvlášť když tam bude mraky lidí. Chtěl jsem se zeptat jestli tam někdo nevíte o nějaké bivakovací boudě. Našel jsem tohle http://www.radektabor. estranky.cz/ fotoalbum/ totes-gebirge-6-12-srpna-2010/ pozde-odpoledne-nalezame-bivak .html (bez mezer)ale bohužel vubec nevím kde by to mělo být. Díky
kubanec10:32:17 23.04.2014
odpovědět 
 Re: Totes Gebirge - Bivak
aniž bych klepl na odkaz: zkusil jsi pogůglit jméno toho kdo to psal a najít na něj kontakt a zeptat se ho přímo?
Lukas B.10:48:10 23.04.2014
odpovědět 
  Re: Totes Gebirge - Bivak
Zkusil, zkusil, ale právě jsem se zatím nic moc nedopídil, tak to zkouším takhle. Na stránkách bohužel kontakt uveden není ani přes jméno jsem nezjistil, ale usilovně hledám, ale říkal jsem si že by třeba tady znalci Totesek mohli o tom vědět, nebo o něčem podobném :)
kubanec13:05:46 23.04.2014
odpovědět 
   Re: Totes Gebirge - Bivak
Dle fotogalerky to podle mě bude někde v okolí Altmalerhausu (přístupový oudolí Almtal k Welser Htt)...je tam cestou spousta srubíků, apod....tohle bude ale někde bokem do značený cesty na chatu, páč jsem to tam nikdy nepotkal. Dle kontextu celé té galerky to ale bude dole v údolí, aspoň tak soudím.
Kleboň13:30:16 23.04.2014
odpovědět 
    Re: Totes Gebirge - Bivak
Díky moc! Holt se při návratu ze Schermbergu asi trochu projdeme :)
kubanec14:35:06 23.04.2014
odpovědět 
     Re: Totes Gebirge - Bivak
na schermberg je to od parkoviště hodinu po rovině (no, rovině...) po vozové cestě a pak cesta začíná stoupat k welserhütte. je tam cedule zákaz vjezdu na kole - ale bylo mi vysvětleno, že se to týká především letních víkendů kdy se po cestě táhne zástup štoklšůhtůristů a důvody jsou bezpečnostní, a že je obecně tolerováno před šestou nahoru a po sedmé dolu, vzít nějaké starší kolo a schovat (nebo připoutat) ho na konci cesty, což ušetří hodinu života a deset deka chrupavek při sestupu.
Lukas B.14:40:03 23.04.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi