Ahoj, o vikendu jsme byli na Borni a vedle cesty Cesta Mladých Starců bylo hnizdo a v nem 3 maly ptacci, ptaci to byli velky jako krava, tak 30-40cm. Zajimalo by me jestli netusite co to tam hnizdi za hovadaky. diky
Zdravím,
o víkendu plánujeme jet do Totese Gebirge - okolí Schermbergu. Chtěli jsme spát ve winterraumech ale bohužel Welserhutte a Prielschutzhaus mají o víkendu nějaké akce takže jsou otevřený a ubytování jen s polopenzí, což nás neláká, zvlášť k
Ahoj,
Na úvod pro demagogy chci říct, že se nejedná o skrytou reklamu, poněvadž tím čím se budu ohánět jsem se dočetl a vykoukal jinde a také, že mě teď v tomto příspěvku nezajímají morální aspekty jako že děda to neměl(jestli si o tom chcete popov
Jedete tento čtvrtek někdo do Turnova na výstavu a knížku Hrdě Tvrdě Mazaně? Můžu vyrazit už ráno a někde si zalízt a pak se tam přesunout. Jsem z Prahy Lukáš 606636989 rád se přidám
Ahoj
Nemáte tip jak vyčistit lezečky zevnitř? Pod skalama bývá prašno a přijdou mi už dost špinavý. Starý lezky jsem normálně vyprala a vůbec jim to neuškodilo, ale jsou fakt muzejní kus. U těch novějších nevím jestli je dobrý nápad to prát. Snažil
čau máte někdo zkušenosti se spacákem rock empire Arctic? uvažuji o jeho zakoupení...zajímalo by mě, jak se vám v něm spalo při 0°C nebo těsně pod, zipy a manipulace s nimy, poměr výkon cena....díky
čaute, poradťe nějakýho známějšího macatýho lezce-pořízka, u kterýho se na videu inspirovat ohledně techniky, pohybu, apod. Zatím jsem našel jen johna dunna,třeba ještě někdo je..
Ahoj, možná půjdeme narychlo odpoledne na Čimu v Brnné. Je to taková fofr akce a chtěl bych se čimyznalých zeptat, jestli jsou cesty označené svým stupněm, protože nemám průvodce a nevím nevím, jestli se vyznám v tom z Horosvazu (navíc s kvalitou mojí tis
Zdravím,
o víkendu plánujeme jet do Totese Gebirge - okolí Schermbergu. Chtěli jsme spát ve winterraumech ale bohužel Welserhutte a Prielschutzhaus mají o víkendu nějaké akce takže jsou otevřený a ubytování jen s polopenzí, což nás neláká, zvlášť když tam bude mraky lidí. Chtěl jsem se zeptat jestli tam někdo nevíte o nějaké bivakovací boudě. Našel jsem tohle http://www.radektabor. estranky.cz/ fotoalbum/ totes-gebirge-6-12-srpna-2010/ pozde-odpoledne-nalezame-bivak .html (bez mezer)ale bohužel vubec nevím kde by to mělo být. Díky
Zkusil, zkusil, ale právě jsem se zatím nic moc nedopídil, tak to zkouším takhle. Na stránkách bohužel kontakt uveden není ani přes jméno jsem nezjistil, ale usilovně hledám, ale říkal jsem si že by třeba tady znalci Totesek mohli o tom vědět, nebo o něčem podobném :)
Dle fotogalerky to podle mě bude někde v okolí Altmalerhausu (přístupový oudolí Almtal k Welser Htt)...je tam cestou spousta srubíků, apod....tohle bude ale někde bokem do značený cesty na chatu, páč jsem to tam nikdy nepotkal. Dle kontextu celé té galerky to ale bude dole v údolí, aspoň tak soudím.
na schermberg je to od parkoviště hodinu po rovině (no, rovině...) po vozové cestě a pak cesta začíná stoupat k welserhütte. je tam cedule zákaz vjezdu na kole - ale bylo mi vysvětleno, že se to týká především letních víkendů kdy se po cestě táhne zástup štoklšůhtůristů a důvody jsou bezpečnostní, a že je obecně tolerováno před šestou nahoru a po sedmé dolu, vzít nějaké starší kolo a schovat (nebo připoutat) ho na konci cesty, což ušetří hodinu života a deset deka chrupavek při sestupu.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.