Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230832 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Boulder club - Zákupy
Stěna Černožice - Černožice nad Labem

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Civetta30.04.2014
Prosím o jakékoliv informace k cestám v pravé části Z stěny Civetty. Mají tam vést cesty obtížnosti cca IV. Máte někdo s těmito cestami zkušenosti anebo nějaké bližší informace?
Díky předem.

 stěna Příbram29.04.2014
Zdravím, chci se zeptat, jsou v Příbrami nějaký stěny? O té venkovní otevřenou po domluvě vím, ale co třeba nějaký boulder? Našla jsem na netu dva bouldery (u kasáren a na chmelnici), ale na místě po bouldrech potopa. Je to na vícero stránkách, přesto tam
 Re: stěna Příbram29.04.2014
Bouldrovka ani stěna v Pb není.
 Re: stěna Příbram29.04.2014
ahoj, nejbliz v Dobrisi - utery 19:30. stenka s bouldrem.
 Re: stěna Příbram30.04.2014
Busem nebo na kole Skalka u Žežic, 20 minut autem stovky cest u Vltavy, některé oblasti hned u auta.

 Lana Beal Unicore29.04.2014
Ahoj,

loni a predloni zde probehla diskuse ohledne lan Beal Unicore (hlavne Diablo), se zavery pro Unicore dost nelichotivymi.

Nemel by nekdo aktualni informace (lano zakoupene loni a lezene c. 1 rok)? Zajimalo by me totiz, j
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Opravdu si kup radši tendon master
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Cau Lenko,
od srpna 2013 mam Beal Diablo 9.8 Unicore 80M. Zhruba 2-3m od obou koncu je laso u
  Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Nekroutí se?
   Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Nic co by mi prislo jako vybocujici z normalu.
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
ahoj, mám silnější verzi v 80 m, bohužel jsem s ní lezl jen párkrát, takže nemůžu kriticky zhodnotit
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Mám zkušenosti s tigerem a s top gunem, podruhé bych do nich nešel-chlupateni, malá výdrž...vlastně
  Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Vzhledem k tomu, že Top Gun se dělá v Unicore asi 3 měsíce pochybuji, že tvúj příspěvek je pravdivý.
   Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Ty neznáš praktiky, kdy si markeťáci hlídají hlavní diskuzní fora a různě je ovlivňují? V maketingu
    Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
A je to pravda....a rozhodně nejsem z marketingu nějaké firmy kašpaři :-D
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Mám Tiger Unicore a Joker v úpravě Golden Dry. Obě jsou podle mně úplně super. V jistítku maximálně
 Re: Lana Beal Unicore30.04.2014
Vsem diky za odpovedi.

Lenka K.
  Re: Lana Beal Unicore30.04.2014
Docela by mne zajímalo, jaký to pro tebe mělo přínos :-(

 Pallavicini-aktuální podmínky28.04.2014
Ahoj, nemáte někdo informace o tom, jak to aktuálně vypadá na Glockneru? Díky

 jištění do nejtu28.04.2014
čau, ve videu 4:11 - používá se tenhle způsob jištění běžně? Dost statický, ne...
http://www.youtube.com/watch?v=FH82iIp2Ffo<
 Re: jištění do nejtu28.04.2014
Nedokážu úplně odpovědět, takový znalec nejsem. Každopádně mě se na tom nelíbí to, že jistí pouze z
  Re: jištění do nejtu28.04.2014
Motivací byl dle mého názoru co nejmenší pohyb s jističem eventuelně možnost nulového prokluzu v pří
 Re: jištění do nejtu28.04.2014
Jsou tam dva jističi, dvě lana. Jeden jistí přes tělo asi kýblem (špatná kvalita nahrávky) modré lan
 Re: jištění do nejtu29.04.2014
Použití má své plus a mínus, je to bezpečnější pro jističe, v případě velkého pádu (o dynamiku se ta
 Re: jištění do nejtu29.04.2014
V jeho situaci to možná nějakou výhodu skrývá... i když ta dynamika bude při pádu menší, než by mohl

 Chamonix28.04.2014
Nevíte jaká je teď aktuální situace v Chamonix? Firn, led? Děkuji

 Deska s otvory na kolíky27.04.2014
Nazdar, chtěl bych se zeptat jak se jmenuje a kde se dá popřípadě sehnat "deska" s otvory na dřevěné kolíky, které se pak do těch děr strkají a pomocí nich se leze dál a dál? Doufám, že je to pochopitelné. Díky
 Re: Deska s otvory na kolíky27.04.2014
Třeba tady: "
  Re: Deska s otvory na kolíky30.04.2014
takovou desku vidím poprvé. zas nějaký nový tréninkový prostředek?

 průvodce do mobilu27.04.2014
Ahoj, má někdo zkušennost s aplikací do mobilu? Průvodce na Arco jsem si koupil. Údajně by v knize měl být kód, díky kterému bych měl zdarma přístup k této aplikaci. Nic takového jsem nenašel. Zřejmě to je placená aplikace, kterou budu muset pořídit zvláš
 Re: průvodce do mobilu27.04.2014
Jestli jsi si koupil knihu Best of Acro od Vertical-life tak v článku
  Re: průvodce do mobilu27.04.2014
Vydrž prosím, kódy jsou na cestě. Jakmile dorazí, dostaneš je od obchodníka, od kterého jsi knihu ko
   Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Vau. Se pak nedivte, že lidi skenujou a stahujou knihy a crackujou přidružené aplikace, když vydavat
    Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Rozhodnutí dávat obsah zakoupené knihy zdarma i do aplikace učinil Vertical life nedávno a řada knih
     Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Nemyslím, že jde o to, jestli je to česká nebo cizokrajná specialita.
A samozřejmě máš pravdu
    Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Tak si zkus udělat průvodce na Arco nebo jiné oblasti a uvidíš kolik času a práce to bude,až to bude
     Re: průvodce do mobilu28.04.2014
To, co se kritizuje, není fakt, že je to za peníze, nýbrž to, že se autoři o své peníze moc neumějí
      Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Neopomíjel bych fakt, že vertical life je první vydavatel, který (od nedávné chvíle) dává ke knize i
       Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Oukej, Petře. Tomuhle vysvětlení rozumím; a beru ho. Já bych ale zase neopomíjel fakt, že to, co píš
        Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Já tomu nevelím, jsem jen distributor pro odbytově nevýznamnou část Evropy. Takže dělám to, co mohu
         Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Aha - jsem si říkal, čím to, že tě to tak oslovilo :)) No jo, no - je jasné, že tohle si musí vyřeši
          Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Sorry, podpis.
        Re: průvodce do mobilu28.04.2014
Už tyhle teze nešířím, protože průvodce zadarmo se šíří samy :-)

 Rudice - obmedzenie26.04.2014
Zdravím.
Info pre tých, ktorí by chceli ísť do Rudice práve kvôli cestám medzi Knoflíkovou válkou až Brázdovou - táto časť sektoru Hrad (tzv. Kolíbky) je momentálne kvôli hniezdeniu vtákov UZAVRETÁ. Zákaz platí (ak si dobre pamätám) do 16.7., aleb

 velky petr25.04.2014
Doporucuji na HI novy clanek od Petra. Improvizovany rozhovor sam se sebou :-)  Chudak decka, lezou asi krasne ale neni tohle uz zneuzivani deti pro potechu vlastniho ega?
 Re: velky petr25.04.2014
určitě stejný článek Petr pošle i na Lezce
 Re: velky petr25.04.2014
Omyl, není to rozhovor autora se sebou samým, ale odpovědi Petra Z. na moje otázky. Z toho důvodu to
 Petr a článek28.04.2014
Který Petr? A který článek? Nebo on Jandík píše už i sem?
  Re: Petr a článek28.04.2014
  Článek o přelezu Detonation Boulevard28.04.2014
Ahoj, ten Petr mám být asi já, Petr od Báry s Jáchymem. Báře se nedávno podařil jeden hezký přelez a
   Gratulace Báře28.04.2014
Tak to je slušný výkon, za tuhle cestu se nemusí stydět ani dospělí, natož děti. Vyřiď za mne Báře v
   Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard28.04.2014
Ahoj Petre, bol to zazitok vas sledovat, jednak Barcu, aj teba, ako zumarujes stenou (by ma zaujimal
    Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard28.04.2014
Ahoj, ono to bylo trochu jinak. Když se podíváš na datum u zprávy, tak Bára to přelezla 7.4., stavěl
     Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard29.04.2014
ach soo.... tak potom gratulujem k hodnotnemu prelezu!
pod stenou sme sa nestretli, ked ste p
      Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard29.04.2014
Tak to pak jo :-) My se tam setkali ještě s jednou dvojicí z Plzně, začínali jsme lézt stejně, ale
    Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard28.04.2014
A ještě k batohu - bohužel mám ve zvyku nosit více oblečení a více jídla, než obvykle potřebujeme. T
     Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard02.05.2014
To jste jako lezli tu stejnou cestu 2x po sobě, jen kvůli tomu, abys ji tam vyfotil? A to i přes to,
      Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard02.05.2014
Ano, cestu DB jsme lezli dvakrát. 7.4. a 18.4. Druhý přelez byl jen za účelem pořízení fotek. Když n
       Re: Článek o přelezu Detonation Boulevard03.05.2014
dobře to děláš, nenech se znechutit komenty zdejších nýmandů.
 Re: velky petr28.04.2014
splist se muze kazdej... omluvit se zretelne umi jen nekdo ;-)
  Re: velky petr28.04.2014
Petr je nemocný člověk! Snad budou MIT jeho Deti dost štěstí a nic se jim nestane než ho budou moct
   Re: velky petr29.04.2014
Myslím, že nemocnej není, jen se naplno věnuje svým dětem. To je velmi jednoduchy anonymě o někom na
    Re: velky petr29.04.2014
někde je nemocnej, někdo je usmrkanej srágora, protože se nepodepsal. jenom nechápu rozdíl mezi podp
     Re: velky petr29.04.2014
no máš pravdu rozdíl to moc není, prostě si myslím, že někoho anonymě urážet je srabactví, taxem to

1   ...   439   440   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 jištění do nejtu
čau, ve videu 4:11 - používá se tenhle způsob jištění běžně? Dost statický, ne...
http://www.youtube.com/watch?v=FH82iIp2Ffo
pexeso17:47:35 28.04.2014
odpovědět 
 Re: jištění do nejtu
Nedokážu úplně odpovědět, takový znalec nejsem. Každopádně mě se na tom nelíbí to, že jistí pouze z jednoho nýtu. Pokud by se jednalo o využití dvou nýtů, tak bych v tom zase takový problém neviděl. Ale jeden nýt, nevím, nevím... Každopádně jsem něco podobného už viděl, ale já sám bych z jednoho nýtu nejistil. Nedokážu si představit situaci, kde bych to použil.
Milan20:36:00 28.04.2014
odpovědět 
  Re: jištění do nejtu
Motivací byl dle mého názoru co nejmenší pohyb s jističem eventuelně možnost nulového prokluzu v případě dlouhého pádu. Mýlím se? Tedy cílem bylo dosáhnout té statiky.
V konkrétním případě je dost možné, že dotyční vědí přesně o jaký nýt se jedná, tedy se nebojí přes něj jistit.
V běžné praxi je to samozřejmě blbost. Chceš dynamický pád, ne statický.
hulak21:56:13 28.04.2014
odpovědět 
 Re: jištění do nejtu
Jsou tam dva jističi, dvě lana. Jeden jistí přes tělo asi kýblem (špatná kvalita nahrávky) modré lano, druhý jistí kýblem přes nýt červené lano. Takže obě jištění jsou z principu jistících pomůcek vlastně dynamická. Nechci spekulovat, ale zdá se mi, že modré lano zakládá Beat častěji a hlavně do těch mikro vklíněnců tj. méně spolehlivého jištění a červené zřídka, ale do "spolehlivějšího" jistění frendy. V případě pádu, kterým by možná vytrhal mikro vklíněnce nebo přetrhnul jejich lanka (nosnost cca 2-6 kN), tak ho chytí po dlouhém pádu jistič do lana červeného ve spolehlivěji založeném, odolnějším jištění (frendy). Napiště Beatovi, proč se takhle nechal jistit a nemusíme spekulovat. :-)
Jinak třeba přelez té cesty a to jen s jedním lanem je i zde http://www.youtube.com/watch?v=LIK5cVHihns
 Uzlar23:28:06 28.04.2014
odpovědět 
 Re: jištění do nejtu
Použití má své plus a mínus, je to bezpečnější pro jističe, v případě velkého pádu (o dynamiku se tak už postará délka lana, všechny jistící body) nehrozí naražení jističe na skálu (v případě špatně umístěného stanoviště, třeba pod převisem, atd, rizika velkých úrazů) a tím i třeba úraz obou lezců (jistič pustí lano buď aby ochránil sebe před nárazem do skály, nebo následně po nárazu do stěny).

hezky o tom mluví jeden pro mě oblíbený chlápek z Kanady:
https://www.youtube.com/watch?v=1CbFpRPYDm0
arteee15:19:24 29.04.2014
odpovědět 
 Re: jištění do nejtu
V jeho situaci to možná nějakou výhodu skrývá... i když ta dynamika bude při pádu menší, než by mohlá být... pokud totiž by ho jistil opravdu dynamicky, tak se riziko toho, že ho lano vymrští směrem kde skále snižuje na minimum (pokud jistič neváží o pulku míň než lezec). Ale obecně v tom vidím spíš špatnou názornou ukázku jak by to lidi dělat neměli... Nikdo totiž neví v jakým stavu muže být nýt, pokud si ho tam sami nedáte. A pokud by to někdo takto použil např. z jednoduchým lanem, tak by snížil dynamiku natolik, že by počet vytrhanýho jištění ještě znásobil. V jeho situaci, je ale další jistič a leze na půlkách, takže tam riziko kompenzuje ten druhý jistič... Ale stejne se spíš přikláním, ktomu, že takle ne... ale nevím.
Red15:35:54 29.04.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi