Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
49.Černík 10000
50.Zaoral 9994
51. 9986
Bouldry:
49.Skočdopole 9103
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
Hory:
10.Veselá 4592
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230881 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Grossglockner Pallavicini05.05.2014
Cau,
neznate nekdo podminky na glockneru a v okoli? Silnici jiz meli otevrit ale podle stranek je tam spousta snehu a nepodarilo se jim prorazit az nahoru k chate.
Konkretne by me zajimali podminky v pallavicinym...Po snezeni to neni zrovn
 Re: Grossglockner Pallavicini07.05.2014
byli jsme posledni dubnovy vikend. cesta k chate tehdy jeste zavrena ale cela prorazena. snehu na ko

 proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?04.05.2014
Konkretne mi jde o funkci poznamek k prelezu cesty v denicku. Na PC pri ukázání myši na cestu vyskoci poznámka k ceste. Na mobilu poznamku nevidite nikdy. Poradte pls co nainstalovat do mobilu? Nebo bez myši neni nikdy šance? Dikas !
 Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?05.05.2014
Připojuji se k dotazu. Na iPadu mám stejný problém a PC skoro už nepouštím.
  Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?05.05.2014
Me funguje naprosto bez problemu. Android 4.2; Chrome 34.
   Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?05.05.2014
nepochopil jsi dotaz, jde o prohlížení poznámek u přelezů. Taky jsem nenašel řešení, asi jedině přip
    Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?05.05.2014
budte radi ze to vubec jede :-)
     Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?05.05.2014
Čtu si na Lezci i zapisuji cesty na starém tlačítkovém mobilu Nokia, program Opera Mini a paráda. Ry
    Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?05.05.2014
Ta jeho odpoved jde stahnout i na prohlizeni poznamek u cesty, tak mu treba opravdu funguje.
     Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?06.05.2014
V tom případě ať odpověď upřesní. Protože pokud se bavíme čistě o dotykovém displeji, je tato funkce
 Re: proc na mobilu nefunguje plnohodnotne Lezec.cz?06.05.2014
Na jakém mobilu a v jakém prohlížeči ti to vlastně nefunguje?

 Lezeni v Curychu04.05.2014
Ahoj,

prave jsem se pracovne prestehoval do Curychu a hledam nekoho na lezeni. Neni tu nahodou nekdo ze stejnych koncim, pripadne nekdo kdo by mohl poskytnout nejaky kontakt? Primarne lezeni na stene, ale kdyz bude cas tak i venku.
<
 Re: Lezeni v Curychu04.05.2014
Caues...
zkus kletterportal.ch tam hleda hodne lidi partaky, a v okoli curychu to budes mit j

 Podmínky Watzman03.05.2014
Nebyl teď někdo na Watzmanu? Jaké jsou aktuální podmínky? Díky.
 Re: Podmínky Watzman04.05.2014
Ahoj. Byli jsme tam před 14 dny, hodně nového sněhu. Přes den mokrý sníh, bořilo se to, po ránu na p
  Re: Podmínky Watzman05.05.2014
Díky
J.

 Jižní Bašta03.05.2014
Ahoj, rád bych se zeptal na vyborhákované, zřejmě nové, cesty v levé části na Jižní Baštu, labák - pravý břeh, nemohu je nikde najít.

Dík.
 Re: Jižní Bašta03.05.2014
VIIc, VIIIb a VIIa. (Zleva doprava.)

 Peter Hamor na Šišce!01.05.2014
Velká gratulace!!!

 Přívoz Dolní žleb30.04.2014
Zdar. Převozník mezi pravým a levým břehem už nejezdí? Dík za info.
 Re: Přívoz Dolní žleb30.04.2014
V neděli přestal. Prý něco jako prasklé vodicí lanko nebo lano, nebo něco podobného, pokud si pamatu
  Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Takže jste se prošli? :-D
   Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Proplavali...
    Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Vlezeš do Labe u přivozu, vylezeš u Schmilky a zbytek dojdeš :-D
     Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Dneska přívoz normálně jezdil.
      Re: Přívoz Dolní žleb05.05.2014
Díky za info... Chystáme se tam 8-11.5., můžete ještě někdo potvrdit, zda je přívoz v provozu??
       Re: Přívoz Dolní žleb05.05.2014
Měl by jezdit,i když u Žlebáků nikdy nevíš.....

 podmínky Studlgrad30.04.2014
nebyl jste někdo teďkon na Glockneru. Kolik je tam sněhu, na ledovci a nahoře.

 Fusekle na léto30.04.2014
čaute, koukal jsem na jiny fora, ale nikde jsem nenašel co potřebuju a nechce se mi tam priznam se registrovat, tak se zeptam tu, snad mi to admin nesmaze..K veci:
doporucite nekdo dobry ponozky do goretexovejch bot na leto? mam problem, ze je mi v
 Re: Fusekle na léto30.04.2014
kup si letní tenisky bez goráče
  Re: Fusekle na léto30.04.2014
jj, jak to jde chodim v lehkejch, ale do vht je nutna pevna bota - a celokozeny bez gtx abys dneska
   Re: Fusekle na léto30.04.2014
no nevim, co si predstavujes pod VHT, ale kamarad presel Retezat i Fagaras v nazouvacich korkacich a
    Re: Fusekle na léto30.04.2014
Myslíš to jako takhle?
   Re: Fusekle na léto30.04.2014
Vlna je v pohodě. Jinej než přírodní materiál je dost děs, s tím souhlas.
 Re: Fusekle na léto30.04.2014
existuju specialne ponožky s takou chladiacou sietovinou v ktore cirukuje tekutina vyrabaju ju mysli
 Re: Fusekle na léto01.05.2014
Dřív jsem používal Moira ponožky z toho jejich umělohmotného úpletu. Byl jsem spokojený. Pak jsem se
  Re: Fusekle na léto01.05.2014
Jo, lasting jsou v poho, řek bych že i ty z petflašek. Koupil jsem si nedávno nějaký trekový fusekle
  Re: Fusekle na léto01.05.2014
tak to jsi mi zrovna nahrál, předevčírem jsem si je právě koupil, lasting merino, doporučujou je na
 Re: Fusekle na léto01.05.2014
fusekle na leto netreba, bo se s nima do žabek nedostaneš...

 Dlhe expresky30.04.2014
Cafte,
ake karabiny pouzivate pri dlhych expreskach?
Idem si kupovat dlhe slingy (20cm, 30cm), karabiny a vyskladam si ich sam, lebo hotove nejak nemozem najst.
Nebolo by vhodne dat dole srobovacie karabiny? Lebo ked si to tak predsta
 Re: Dlhe expresky30.04.2014
dávať šroubovacie karabiny do postupového istenia je podla mna blbosť
 Re: Dlhe expresky30.04.2014
jednu strachovku mám, šroub nahoře i dole. Užívám třeba na písku do kruhu, dodává mi to morál :)
 Re: Dlhe expresky03.05.2014
Už pár let mám 4ks dlouhých 30cm expressetu s klasickými karabinami. 3 sety mám drát a 1 set mám kom

1   ...   438   439   440   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Fusekle na léto
čaute, koukal jsem na jiny fora, ale nikde jsem nenašel co potřebuju a nechce se mi tam priznam se registrovat, tak se zeptam tu, snad mi to admin nesmaze..K veci:
doporucite nekdo dobry ponozky do goretexovejch bot na leto? mam problem, ze je mi v goracich dost vedro, i na jare a podzim. a v lete mi tlusta fuska sice saje pot, ale nohy mam fakt zavareny. Neni nejakej kompromis - dobrej odvod potu a tenka ponozka v ktery se neuvarim? Coolmax? merino vlna? Snad tu nekdo trekuje.Diky
Prevít13:18:05 30.04.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
kup si letní tenisky bez goráče
honza14:54:35 30.04.2014
odpovědět 
  Re: Fusekle na léto
jj, jak to jde chodim v lehkejch, ale do vht je nutna pevna bota - a celokozeny bez gtx abys dneska lupou dohledal, uz se skoro nevyrabej.

zeptam se jeste jinak, o vlne se traduje, ze v zime hreje, ale v lete chladi - plati to i pro prehratou potici se nohu uzavrenou v bote?

zas si rikam, ze ovcim asi vlna nevadi ani v lete, na druhou stranu ovce neni obalena v gtx..
prevít15:02:32 30.04.2014
odpovědět 
   Re: Fusekle na léto
no nevim, co si predstavujes pod VHT, ale kamarad presel Retezat i Fagaras v nazouvacich korkacich a to me naucilo, ze vysoke pohory jsou zbytecnost
15:35:26 30.04.2014
odpovědět 
    Re: Fusekle na léto
Myslíš to jako takhle? http://www.pohora.cz/5 646-setkani-pro fesionalniho-a-amat erskeho-sveta-outdooru/ (3 mezery)
Robert23:26:59 30.04.2014
odpovědět 
   Re: Fusekle na léto
Vlna je v pohodě. Jinej než přírodní materiál je dost děs, s tím souhlas.
Robert23:22:19 30.04.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
existuju specialne ponožky s takou chladiacou sietovinou v ktore cirukuje tekutina vyrabaju ju myslim v rusku nevýhodou je že chladiace zariadenie ktoré tekutinu ochladzuje a kodenzuje nadbytočne teplo nosis na chrbate a ma velkosť cca 0,5 x 0,3 x 1,0 m a važi asi 12kg...poslem ti kontakt na výrobcu?
15:21:45 30.04.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
Dřív jsem používal Moira ponožky z toho jejich umělohmotného úpletu. Byl jsem spokojený. Pak jsem se nějakou náhodou dostal k Merino ponožkám od Lasting (http://www.lasting.eu/cs). A teď používám jenom ty. Dělají tlusté i tenké a všechny, co jsem zatím měl na noze jsou super. V létě nemám pocit, že by se mi nohy potily, i když je bota totál promočená, vůbec to nepociťuju, v zimě je v nich teplo. Nemám s tou značkou nic společného a do té doby jsem ju neznal. Ale mám-li doporučit z osobní zkušenosti, koupil bych Lasting Merino (už jich osobně mám několik), případně jiné Merino. Na veškeré oblečení, které jsem zatím zkusil, je Merino vlna s jinými materiály naprosto nesrovnatelná.
JD11:54:13 01.05.2014
odpovědět 
  Re: Fusekle na léto
Jo, lasting jsou v poho, řek bych že i ty z petflašek. Koupil jsem si nedávno nějaký trekový fusekle v Lidlu a taky nejsou špatný. Jen je musíš trochu častějc měnit
pavelk12:23:54 01.05.2014
odpovědět 
  Re: Fusekle na léto
tak to jsi mi zrovna nahrál, předevčírem jsem si je právě koupil, lasting merino, doporučujou je na léto, ale zdály se mi i tak tlustý, tak jsem si říkal, vrátit-nevrátit..
tak je prubnu;)
díky
prevít13:27:29 01.05.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
fusekle na leto netreba, bo se s nima do žabek nedostaneš...
klasik22:34:50 01.05.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi