Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Praha 7
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Peter Hamor na Šišce!01.05.2014
Velká gratulace!!!

 Přívoz Dolní žleb30.04.2014
Zdar. Převozník mezi pravým a levým břehem už nejezdí? Dík za info.
 Re: Přívoz Dolní žleb30.04.2014
V neděli přestal. Prý něco jako prasklé vodicí lanko nebo lano, nebo něco podobného, pokud si pamatu
  Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Takže jste se prošli? :-D
   Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Proplavali...
    Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Vlezeš do Labe u přivozu, vylezeš u Schmilky a zbytek dojdeš :-D
     Re: Přívoz Dolní žleb01.05.2014
Dneska přívoz normálně jezdil.
      Re: Přívoz Dolní žleb05.05.2014
Díky za info... Chystáme se tam 8-11.5., můžete ještě někdo potvrdit, zda je přívoz v provozu??
       Re: Přívoz Dolní žleb05.05.2014
Měl by jezdit,i když u Žlebáků nikdy nevíš.....

 podmínky Studlgrad30.04.2014
nebyl jste někdo teďkon na Glockneru. Kolik je tam sněhu, na ledovci a nahoře.

 Fusekle na léto30.04.2014
čaute, koukal jsem na jiny fora, ale nikde jsem nenašel co potřebuju a nechce se mi tam priznam se registrovat, tak se zeptam tu, snad mi to admin nesmaze..K veci:
doporucite nekdo dobry ponozky do goretexovejch bot na leto? mam problem, ze je mi v
 Re: Fusekle na léto30.04.2014
kup si letní tenisky bez goráče
  Re: Fusekle na léto30.04.2014
jj, jak to jde chodim v lehkejch, ale do vht je nutna pevna bota - a celokozeny bez gtx abys dneska
   Re: Fusekle na léto30.04.2014
no nevim, co si predstavujes pod VHT, ale kamarad presel Retezat i Fagaras v nazouvacich korkacich a
    Re: Fusekle na léto30.04.2014
Myslíš to jako takhle?
   Re: Fusekle na léto30.04.2014
Vlna je v pohodě. Jinej než přírodní materiál je dost děs, s tím souhlas.
 Re: Fusekle na léto30.04.2014
existuju specialne ponožky s takou chladiacou sietovinou v ktore cirukuje tekutina vyrabaju ju mysli
 Re: Fusekle na léto01.05.2014
Dřív jsem používal Moira ponožky z toho jejich umělohmotného úpletu. Byl jsem spokojený. Pak jsem se
  Re: Fusekle na léto01.05.2014
Jo, lasting jsou v poho, řek bych že i ty z petflašek. Koupil jsem si nedávno nějaký trekový fusekle
  Re: Fusekle na léto01.05.2014
tak to jsi mi zrovna nahrál, předevčírem jsem si je právě koupil, lasting merino, doporučujou je na
 Re: Fusekle na léto01.05.2014
fusekle na leto netreba, bo se s nima do žabek nedostaneš...

 Dlhe expresky30.04.2014
Cafte,
ake karabiny pouzivate pri dlhych expreskach?
Idem si kupovat dlhe slingy (20cm, 30cm), karabiny a vyskladam si ich sam, lebo hotove nejak nemozem najst.
Nebolo by vhodne dat dole srobovacie karabiny? Lebo ked si to tak predsta
 Re: Dlhe expresky30.04.2014
dávať šroubovacie karabiny do postupového istenia je podla mna blbosť
 Re: Dlhe expresky30.04.2014
jednu strachovku mám, šroub nahoře i dole. Užívám třeba na písku do kruhu, dodává mi to morál :)
 Re: Dlhe expresky03.05.2014
Už pár let mám 4ks dlouhých 30cm expressetu s klasickými karabinami. 3 sety mám drát a 1 set mám kom

 Civetta30.04.2014
Prosím o jakékoliv informace k cestám v pravé části Z stěny Civetty. Mají tam vést cesty obtížnosti cca IV. Máte někdo s těmito cestami zkušenosti anebo nějaké bližší informace?
Díky předem.

 stěna Příbram29.04.2014
Zdravím, chci se zeptat, jsou v Příbrami nějaký stěny? O té venkovní otevřenou po domluvě vím, ale co třeba nějaký boulder? Našla jsem na netu dva bouldery (u kasáren a na chmelnici), ale na místě po bouldrech potopa. Je to na vícero stránkách, přesto tam
 Re: stěna Příbram29.04.2014
Bouldrovka ani stěna v Pb není.
 Re: stěna Příbram29.04.2014
ahoj, nejbliz v Dobrisi - utery 19:30. stenka s bouldrem.
 Re: stěna Příbram30.04.2014
Busem nebo na kole Skalka u Žežic, 20 minut autem stovky cest u Vltavy, některé oblasti hned u auta.

 Lana Beal Unicore29.04.2014
Ahoj,

loni a predloni zde probehla diskuse ohledne lan Beal Unicore (hlavne Diablo), se zavery pro Unicore dost nelichotivymi.

Nemel by nekdo aktualni informace (lano zakoupene loni a lezene c. 1 rok)? Zajimalo by me totiz, j
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Opravdu si kup radši tendon master
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Cau Lenko,
od srpna 2013 mam Beal Diablo 9.8 Unicore 80M. Zhruba 2-3m od obou koncu je laso u
  Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Nekroutí se?
   Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Nic co by mi prislo jako vybocujici z normalu.
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
ahoj, mám silnější verzi v 80 m, bohužel jsem s ní lezl jen párkrát, takže nemůžu kriticky zhodnotit
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Mám zkušenosti s tigerem a s top gunem, podruhé bych do nich nešel-chlupateni, malá výdrž...vlastně
  Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Vzhledem k tomu, že Top Gun se dělá v Unicore asi 3 měsíce pochybuji, že tvúj příspěvek je pravdivý.
   Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Ty neznáš praktiky, kdy si markeťáci hlídají hlavní diskuzní fora a různě je ovlivňují? V maketingu
    Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
A je to pravda....a rozhodně nejsem z marketingu nějaké firmy kašpaři :-D
 Re: Lana Beal Unicore29.04.2014
Mám Tiger Unicore a Joker v úpravě Golden Dry. Obě jsou podle mně úplně super. V jistítku maximálně
 Re: Lana Beal Unicore30.04.2014
Vsem diky za odpovedi.

Lenka K.
  Re: Lana Beal Unicore30.04.2014
Docela by mne zajímalo, jaký to pro tebe mělo přínos :-(

 Pallavicini-aktuální podmínky28.04.2014
Ahoj, nemáte někdo informace o tom, jak to aktuálně vypadá na Glockneru? Díky

 jištění do nejtu28.04.2014
čau, ve videu 4:11 - používá se tenhle způsob jištění běžně? Dost statický, ne...
http://www.youtube.com/watch?v=FH82iIp2Ffo<
 Re: jištění do nejtu28.04.2014
Nedokážu úplně odpovědět, takový znalec nejsem. Každopádně mě se na tom nelíbí to, že jistí pouze z
  Re: jištění do nejtu28.04.2014
Motivací byl dle mého názoru co nejmenší pohyb s jističem eventuelně možnost nulového prokluzu v pří
 Re: jištění do nejtu28.04.2014
Jsou tam dva jističi, dvě lana. Jeden jistí přes tělo asi kýblem (špatná kvalita nahrávky) modré lan
 Re: jištění do nejtu29.04.2014
Použití má své plus a mínus, je to bezpečnější pro jističe, v případě velkého pádu (o dynamiku se ta
 Re: jištění do nejtu29.04.2014
V jeho situaci to možná nějakou výhodu skrývá... i když ta dynamika bude při pádu menší, než by mohl

1   ...   439   440   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Fusekle na léto
čaute, koukal jsem na jiny fora, ale nikde jsem nenašel co potřebuju a nechce se mi tam priznam se registrovat, tak se zeptam tu, snad mi to admin nesmaze..K veci:
doporucite nekdo dobry ponozky do goretexovejch bot na leto? mam problem, ze je mi v goracich dost vedro, i na jare a podzim. a v lete mi tlusta fuska sice saje pot, ale nohy mam fakt zavareny. Neni nejakej kompromis - dobrej odvod potu a tenka ponozka v ktery se neuvarim? Coolmax? merino vlna? Snad tu nekdo trekuje.Diky
Prevít13:18:05 30.04.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
kup si letní tenisky bez goráče
honza14:54:35 30.04.2014
odpovědět 
  Re: Fusekle na léto
jj, jak to jde chodim v lehkejch, ale do vht je nutna pevna bota - a celokozeny bez gtx abys dneska lupou dohledal, uz se skoro nevyrabej.

zeptam se jeste jinak, o vlne se traduje, ze v zime hreje, ale v lete chladi - plati to i pro prehratou potici se nohu uzavrenou v bote?

zas si rikam, ze ovcim asi vlna nevadi ani v lete, na druhou stranu ovce neni obalena v gtx..
prevít15:02:32 30.04.2014
odpovědět 
   Re: Fusekle na léto
no nevim, co si predstavujes pod VHT, ale kamarad presel Retezat i Fagaras v nazouvacich korkacich a to me naucilo, ze vysoke pohory jsou zbytecnost
15:35:26 30.04.2014
odpovědět 
    Re: Fusekle na léto
Myslíš to jako takhle? http://www.pohora.cz/5 646-setkani-pro fesionalniho-a-amat erskeho-sveta-outdooru/ (3 mezery)
Robert23:26:59 30.04.2014
odpovědět 
   Re: Fusekle na léto
Vlna je v pohodě. Jinej než přírodní materiál je dost děs, s tím souhlas.
Robert23:22:19 30.04.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
existuju specialne ponožky s takou chladiacou sietovinou v ktore cirukuje tekutina vyrabaju ju myslim v rusku nevýhodou je že chladiace zariadenie ktoré tekutinu ochladzuje a kodenzuje nadbytočne teplo nosis na chrbate a ma velkosť cca 0,5 x 0,3 x 1,0 m a važi asi 12kg...poslem ti kontakt na výrobcu?
15:21:45 30.04.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
Dřív jsem používal Moira ponožky z toho jejich umělohmotného úpletu. Byl jsem spokojený. Pak jsem se nějakou náhodou dostal k Merino ponožkám od Lasting (http://www.lasting.eu/cs). A teď používám jenom ty. Dělají tlusté i tenké a všechny, co jsem zatím měl na noze jsou super. V létě nemám pocit, že by se mi nohy potily, i když je bota totál promočená, vůbec to nepociťuju, v zimě je v nich teplo. Nemám s tou značkou nic společného a do té doby jsem ju neznal. Ale mám-li doporučit z osobní zkušenosti, koupil bych Lasting Merino (už jich osobně mám několik), případně jiné Merino. Na veškeré oblečení, které jsem zatím zkusil, je Merino vlna s jinými materiály naprosto nesrovnatelná.
JD11:54:13 01.05.2014
odpovědět 
  Re: Fusekle na léto
Jo, lasting jsou v poho, řek bych že i ty z petflašek. Koupil jsem si nedávno nějaký trekový fusekle v Lidlu a taky nejsou špatný. Jen je musíš trochu častějc měnit
pavelk12:23:54 01.05.2014
odpovědět 
  Re: Fusekle na léto
tak to jsi mi zrovna nahrál, předevčírem jsem si je právě koupil, lasting merino, doporučujou je na léto, ale zdály se mi i tak tlustý, tak jsem si říkal, vrátit-nevrátit..
tak je prubnu;)
díky
prevít13:27:29 01.05.2014
odpovědět 
 Re: Fusekle na léto
fusekle na leto netreba, bo se s nima do žabek nedostaneš...
klasik22:34:50 01.05.2014
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1158 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1425 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi