Ahoj, mam otazku ohladom Vasej skusenosti s poskodenim lana. Zlanoval som v kamenolome (co uz nebudem praktizovat) a utrhla sa mi pod nohami skala, ktora dopadla na lano pod skalou. Po prezreti lana som nezistil ziadne poskodenie opletu, len na pohmat bol
Zdarec lidi, rozhehbávali jste někdy ruku po zlomenině? Já si jí zlomil v únoru v Tatrách, v dubnu mi sundavali sádru, je květen a furt se pořádně nehejbe, bolí (hlavně šlachy), dneska jsem lezl pětku na stěně a řval u toho bolestí, je to normální? Nebo m
To zase bylo slibů od Petra Pavlíčka, že film bude ke stáhnutí hned po premiéře filmu 1.5. Do teď nic, nemáte někdo nějaké jiné aktualizované bližší informace, kdy to už konečně bude ?
Ahoj, nevíte, jestli existuje nějaký aktualizovaný průvodce této oblasti, čili novější než ten z roku 2009? Tam je ještě spousta projektů, které dnes už možná budou mít přelezy. Díky za info
Ahoj, při lezení (jak boulder tak umělá stěna) mě vždy tak po hodince začíná pálit kůže na prstech, sílu bych měl, ale neudržím se v těch prstech kvůli mozolům. Co byste mi doporučili, mám začít tejpovat ?? jde především o prostor mezi prvním a druhým klo
Cau,
neznate nekdo podminky na glockneru a v okoli? Silnici jiz meli otevrit ale podle stranek je tam spousta snehu a nepodarilo se jim prorazit az nahoru k chate.
Konkretne by me zajimali podminky v pallavicinym...Po snezeni to neni zrovn
Zdarec lidi, rozhehbávali jste někdy ruku po zlomenině? Já si jí zlomil v únoru v Tatrách, v dubnu mi sundavali sádru, je květen a furt se pořádně nehejbe, bolí (hlavně šlachy), dneska jsem lezl pětku na stěně a řval u toho bolestí, je to normální? Nebo mam jít někam za ortopedem... mam z toho depku, jestli někdo máte nějakou radu, sem s ní. Dík...
já si zlomil ruku před třemi roky na konci února.(dolní konec vřetení kosti -fraktura radii distalis). Týden po zlomení mi to sešroubovali. chtělo to postupně s tím začít dělat 2 týdny po zlomení neco( lehoučký cviky- protahování). Do konce června sem to rehabilitoval. Hlavně protahování a občas masáž. To sece nebylo vždy úplně příjemný. V červenci sem to začal rozlýzat na cestách kde nebylo tolik potřeba ruce. NO a tak v září to bylo už OK
1) Po měsíci od sundání dva měsíce přiložené sádry nemůžeš v žádném případě čekat, že to bude vypadat, jako by se nic nestalo a že budeš v optimální kondici na lezení, byť pětek.
2) Nenapsals sem zcela zásadní věc: jak jsi po sundání rehabilitoval - kdy jsi začal a co jsi dělal; to je totiž základ všeho.
Samozřejmě, že musíš za ortopedem, který dokáže stav nejlépe posoudit, a případně ti předepsat vhodnou rehabilitaci. Rady laiků, bez znalosti tvého stavu a bez odborného posouzení jsou k ničemu. Cvičení a zatěžování ti může pomoct, a nebo naopak nevhodné cviky výrazně uškodit.
tak tak. urazyruky.cz nebo plastikaruky.cz nebo na doporučení někdo dobrej z Tvýho okolí. hlavně si nemyslet že ruku umí dobře každej druhej..ani každej desátej.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.