LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
ZŠ Planá - Planá
Gejzír - Karlovy Vary
Lezecké sdružení Kotelna - Brno

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Ústí nad Labem
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bosna12.05.2014
Ahoj, neznáte někdo nějaké lezecké oblasti v Bosně a Hercegovině? Případně odkazy na nějaké průvodce? Jakákoliv informace dobrá! Budu rád za každou informaci. Díky. P.
 Re: Bosna13.05.2014
 Rozhovor s Ondrou Ďoubalem12.05.2014
Na boulder.cz se jedou pravidelné rozhovory. Každý týden jeden nový. Momentálně je wonlajn s Ondrou Ďoubalem. http://www.boulder.cz /bb/bbinfos? str=

 Lano11.05.2014
Čau, chtěl bych znát váš názor na lana:  Beal Diablo 9,8mm  a Tendon Master 9.7. Pořád nevím, které si vybrat.
Jde mi hlavné o lezení na skalách. Chtěl bych aby lano mělo dobrou životnost, odolnost proti menšímu oděru a hlavně dobé ohybov
 Re: Lano11.05.2014
Kup Beal Tiger 10.0 Unicore. Mám s tím super zkušenosti.
  Re: Lano12.05.2014
O BEAL Diablo se tady už mluvilo a ne zrovna dobře, hledej.
 Re: Lano13.05.2014
Kamarád má ten Beal Diablo a docela na to nadává, že to je hrozný drát, špatná manipulace a kroucení
  Re: Lano13.05.2014
Nejlepší lano co jsem kdy měl je Beal Stinger (sportovní lezení, padání, spouštění). A to jsem měl 1
 Re: Lano15.05.2014
Ahoj, mám už 3. Tendon Master 9,7 a jsem s ním naprosto spokojen. Kamarádi je mají v tl. 9,2 a 9,4 a

 Lezecky 5.10 VELIKOST11.05.2014
Zdravim.

Potreboval bych poradit s VELIKOSTI lezecek Five ten - konkretne Anasazi na suchace. Bohuzel nemam moznost je nikde vyzkouset. Five teny jsem nikdy nemel. Potreboval bych vedet, jestli cisluji velikost jako napriklad LaS, od tech m
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST11.05.2014
mam nohu necelých 42. LS 38,5 A 5.10 40.
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST11.05.2014
Vidim, ze to nebudes mit jednoduche :).

Ja mam 5.10 Anasazi velcro (hnede) vel. UK 5.
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
tak abys mel co prumerovat, tak ja mam nohu asi 44, LS cobra jsem mel 41,5 a 5.10 anasazi lu 43 :-)
  Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
Dekuju. Pomohlo to:-). Tak snad to nebude velky prehmat, kdyz objednam 43, coz je zhruba velikost me
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
Ahoj ja byť tebou išiel by som určite aspon číslo dole ja som kupoval na nohu liezlo sa v nich
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
Určitě aspoň o číslo menší než máš nohu. Já mám nohu 43 a 5.10. 42 a klidně bych ještě půl čísla dol
    Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
5.10 Anasazi na sucháče se mi roztáhly starší i novější model (od obouvání na krev a utrpení až po p
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
Ja mam 5.10 Anasazi (snerovaci) o dve cisla mensi nez mam nohu, a opravdu se moc neroztahnou.
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
mám Anasazi šněrovací, velikost 42,5...boty mám v 90% velikost 44
Jan
  Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
Zajimave poznatky!

Skutecna velikost lezacek u 5.10 je evidentne zavisla i na cisle,
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST12.05.2014
Ma nekdo podobnou skusenost s madrockama?Nejlip v porovnani se sportivou,prosim?

 Grivel Matrix Light11.05.2014
Ahojte!

Máte někdo zkušenosti s cepínem Grivel Matrix light?
Rád bych nějaké reference k tomuto cepínu..
Díky!
 Re: Grivel Matrix Light13.05.2014
výhody: lehký, s přídavnou rukojetí "horn" se s ním dobře leze i v kolmém ledu bez poutek.

 Poskodenie lana11.05.2014
Ahoj, mam otazku ohladom Vasej skusenosti s poskodenim lana. Zlanoval som v kamenolome (co uz nebudem praktizovat) a utrhla sa mi pod nohami skala, ktora dopadla na lano pod skalou. Po prezreti lana som nezistil ziadne poskodenie opletu, len na pohmat bol
 Re: Poskodenie lana11.05.2014
přijde mi, že i kdyby dostalo lano zásah rovnou plochou šutru - tedy nebylo přeseknutý hranou - tak
  Re: Poskodenie lana11.05.2014
No docasna mala deformacia na pohmat tam bola, ale to sa pouzivanim stratilo..aj pady som uz skusal
 Re: Poskodenie lana11.05.2014
No ono jde také o to, kde je poškozené. Je - li to do 1/3, tak se jednoduše ufikne (z 60 je 40) a je
  Re: Poskodenie lana11.05.2014
Když tak si zajdi za nějakým revizákem. Oni dělají sice povětšinou statické lana ale jsou schopni ro
   Re: Poskodenie lana11.05.2014
dik za nazory, chapem ze na fore asi zucastneny nemaju uplne presny obraz o tom ako to lano vypada,
    Re: Poskodenie lana11.05.2014
Na statiku možná jo ale na dynamiku ???
Tak na tohle, jako názor, bych moc nespoléhal.
     Re: Poskodenie lana12.05.2014
Mám doma několik kusů lan, oplet OK , jádro poškozené. Když lano protáhneš v ruce nesmíš cítit rozdí
      Re: Poskodenie lana12.05.2014
Rad bych se zeptal, kde bych mohl najit detaily o OMEGA testu (google nepomaha...; ani s pouzitim po
       Re: Poskodenie lana12.05.2014
Buheee... Ω :-) Googluj dál! :-))
    Re: Poskodenie lana12.05.2014
Mne se stalo neco podobneho, a lano jsem vyradil - proste jsem ztratil duveru...!!!

 Ferrata na Pastýřskou stěnu...10.05.2014
v Děčíně je už skoro hotová: http://goo.gl/kEHVsP
 Re: Ferrata na Pastýřskou stěnu...12.05.2014
tak prej už 24.5.2014 se má otvírat, psal mi někdo po mailu
  Re: Ferrata na Pastýřskou stěnu...12.05.2014
bozinku ...

 Zkušenosti se zlomenou rukou-rehabilitace07.05.2014
Zdarec lidi, rozhehbávali jste někdy ruku po zlomenině? Já si jí zlomil v únoru v Tatrách, v dubnu mi sundavali sádru, je květen a furt se pořádně nehejbe, bolí (hlavně šlachy), dneska jsem lezl pětku na stěně a řval u toho bolestí, je to normální? Nebo m
 Re: Zkušenosti se zlomenou rukou-rehabilitace07.05.2014
plavat, powerball, lehké cesty ...
  Re: Zkušenosti se zlomenou rukou-rehabilitace08.05.2014
já si zlomil ruku před třemi roky na konci února.(dolní konec vřetení kosti -fraktura radii distal
 Re: Zkušenosti se zlomenou rukou-rehabilitace08.05.2014
1) Po měsíci od sundání dva měsíce přiložené sádry nemůžeš v žádném případě čekat, že to bude vypada
 Re: Zkušenosti se zlomenou rukou-rehabilitace09.05.2014
Samozřejmě, že musíš za ortopedem, který dokáže stav nejlépe posoudit, a případně ti předepsat vhodn
  Re: Zkušenosti se zlomenou rukou-rehabilitace10.05.2014
tak tak. urazyruky.cz nebo plastikaruky.cz nebo na doporučení někdo dobrej z Tvýho okolí. hlavně si

 Sólisti :)07.05.2014
Něco pro pobavení.. http://www.novinky.cz/koktejl/ 335512-medvedi-si-v-kanonu-zahrali-na-horolezce.html
(odstraň mezeru)

 Re: Sólisti :)07.05.2014
Bohové kroky, krásná technika! :-)
 Re: Sólisti :)07.05.2014
to je tak čtyři plus. a ať si boreček sundá ten kožich, budí to dojem, že na skály může každej přiož
 Re: Sólisti :)07.05.2014
:) No začátek měl ten mladej nejistej, málo práce nohou (v jeho případě zadních), ale pak se pochlap

 Change movie07.05.2014
To zase bylo slibů od Petra Pavlíčka, že film bude ke stáhnutí hned po premiéře filmu 1.5. Do teď nic, nemáte někdo nějaké jiné aktualizované bližší informace, kdy to už konečně bude ?
 Re: Change movie07.05.2014
To je klasika Pavlíček , kecy v kleci. Zase film o přelezech léta nazad... Kdyby vše točil Gimenez,

1   ...   437   438   439   440   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezecky 5.10 VELIKOST
Zdravim.

Potreboval bych poradit s VELIKOSTI lezecek Five ten - konkretne Anasazi na suchace. Bohuzel nemam moznost je nikde vyzkouset. Five teny jsem nikdy nemel. Potreboval bych vedet, jestli cisluji velikost jako napriklad LaS, od tech mam lezky cca o 3 cisla mensi nez boty civilni. Nebo treba jako Rock Pillars, ty mam zhruba stejne velke jako civil. Slysel jsem, ze 5.10 jsou cislovany taky nejak "zvlastne", ze snad lezecky bych si mel vzit vetsi nez civilni boty...diky moc za jakoukoliv radu.
 Draajea18:08:10 11.05.2014
odpovědět 
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
mam nohu necelých 42. LS 38,5 A 5.10 40.
19:16:17 11.05.2014
odpovědět 
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
Vidim, ze to nebudes mit jednoduche :).

Ja mam 5.10 Anasazi velcro (hnede) vel. UK 5.5 (=38.5) a normalni boty vetsinou 39 (=UK 6). A rekla bych, ze je mam dost nafest, do mensich uz se proste nevejdu.

Anasazi jsou z umele kuze a v podstate se vubec nevytahnou, maximalne prizpusobi tvaru nohy.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.22:14:06 11.05.2014
odpovědět 
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
tak abys mel co prumerovat, tak ja mam nohu asi 44, LS cobra jsem mel 41,5 a 5.10 anasazi lu 43 :-)
f.08:35:33 12.05.2014
odpovědět 
  Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
Dekuju. Pomohlo to:-). Tak snad to nebude velky prehmat, kdyz objednam 43, coz je zhruba velikost me nohy.
 Draajea13:22:50 12.05.2014
odpovědět 
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
Ahoj ja byť tebou išiel by som určite aspon číslo dole ja som kupoval na nohu liezlo sa v nich dobre ale už by som kupoval o 1,5 menšie ako mám nohu kamarát kupuje o 2 čísla menšie takže ak pojdeš do 42 jek určite to bude dobre !!! :)
germ13:50:09 12.05.2014
odpovědět 
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
Určitě aspoň o číslo menší než máš nohu. Já mám nohu 43 a 5.10. 42 a klidně bych ještě půl čísla dolů snesl, ale mám rád pohodlí.
Vlk14:38:56 12.05.2014
odpovědět 
    Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
5.10 Anasazi na sucháče se mi roztáhly starší i novější model (od obouvání na krev a utrpení až po pohodlný bačkory), bohužel ve velikostech kolem 45 není mezičíslo, menší velikost nenazuju přes patu a musel by mi jí někdo rozlézt. Obdobně LS Miury. Každopádně oboje lezky mají dobrý tření, ale nepatří k nejlevnějším.
 martan17:48:26 12.05.2014
odpovědět 
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
Ja mam 5.10 Anasazi (snerovaci) o dve cisla mensi nez mam nohu, a opravdu se moc neroztahnou.
Jirka17:57:02 12.05.2014
odpovědět 
 Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
mám Anasazi šněrovací, velikost 42,5...boty mám v 90% velikost 44
Jan
honza k.18:49:19 12.05.2014
odpovědět 
  Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
Zajimave poznatky!

Skutecna velikost lezacek u 5.10 je evidentne zavisla i na cisle, cim vyssi, tim vetsi, takze velkonozci si musi kupovat 5.10 az o 2 cisla mensi, zatimco malonozci a devcata maximalne o pul cisla.

Moje prvni Anasazi totiz byly UK 5 a musela jsem je po par dnech lezeni vyradit z provozu, protoze jsem v nich vydrzela lezt maximalne par metru. S UK 5.5 lezu uz leta bez problemu. Pritel ma normalni boty 40 (UK 6.5) a leze uz leta v UK 6.

Jinak bych rekla, ze je docela riskantni kupovat lezacky, ktere clovek nezna, bez vyzkouseni, protoze nejde jen o spravnou velikost, nybr i o to, aby k sobe tvar lezacky a nohy pasoval. Me vyhovuji Anasazi (velcro a bianco), ale La Sportiva Katany mi vubec nesedly a v obecne vychvalovanych Scarpach Vapor V sice lezt muzu, ale znova uz bych si je nekoupila.

Howgh,

Lenka K.

Lenka K.19:30:39 12.05.2014
odpovědět 
   Re: Lezecky 5.10 VELIKOST
Ma nekdo podobnou skusenost s madrockama?Nejlip v porovnani se sportivou,prosim?
23:21:58 12.05.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi