Ahoj, otázka pro znalé. Jak je na tom hřeben Biancograt na Berninu ve srovnání se Stüdlgrat na GG, ev, přechod Weissmies, Lagginhorn, Detmoldergrat na Hochalmspitze. Předpokládám, se jedná o náročnější tůru než ty, které jsem uvedl, ale jde mi o to,jestli
Neporadil byste někdo kde v Alpách zkusit horské tůry s dětmi (7 let)?
Moje představa je tak 5 dní, spaní na horské chatě, možnost výšlapů na nějaké vrcholy (nejlépe vysokohorský charakter, relativně snadno dostupné, může být i suť, ale ne moc vel
Ahoj, nevíte někdo podrobnosti o víkendové nehodě v Pallavičiňáku na Glockneru? Byli jsme tam v pondělí/úterý o otočili to kvůli záplavě nového sněhu...
Ahoj, všerejší Lukášův dotaz mě inspiruje k vlastnímu:
plánuju si nad futra přidělat překližku cca 100v x 150š, na to balknu a nějaký lišty a chyty na domácí udržovací tréning.
Protože se mi nechce kupovat celou 2,50x1,25m desku, potřeboval
Jsem netušil, že se po cca 5 letech objeví fotka Brouka ze Vzdušné hrany ve Foto dne. Cesty pixelů jsou zkrátka nevyzpytatelné a ta doba je na kvalitě neúprosně znát.
Ahoj
Nejbližší sportovní lezení o kterým vím je na asi 150 m vysoký stěnce mezi jezery Grundlsee a Toplitzsee. Přičemž lehčí a kratší cesty jsou blíže k tomu Toplitzsee. Jinak přímo naproti té feratě na Traweng- (směrem na východ) je jedna tak 200m skála (už si nepamatuju jak se jmenuje), na kterou údajně vede vícedélka za 5+, nicméně, protože neumím německy, tak jsem si nezjistil nic víc. Šel jsem se podívat i přímo na místo a našel jsem tři pomníčky a dalekohledem vypátral někde v dáli dvě rezavý skoby. Jelikož moje zkušenosti s klasickým lezením a improvizací jsou mizivé a i železa jsem měl málo (teda vlastně žádný), tak jsme se na to vykašlali. Hlavně do toho nechoď dokud si nezjistíš víc- nechci tě mít na svědomí! Pokud ale něco zjistíš, dej vědět na mail, docela by mě to taky zajímalo. zdar
Na Sturzhahn vede několik málo lezeckých cest ze sedla od Trawengu 4-5 a těžší asi na 3 délky, ze sedla z druhé strany trojka na dvě krátké délky. Obojí je relativně pevná skála, ale spoustu suti na policích. Vlastní jištění s sebou, i když štandy jsou prý na dobrých skobách. Od skoromístňáka mám, že ta trojka je pravé horské lezení - expozice, lámačka, staré skoby, vlastní jištění a komplikované slanění.
Na Traweng vede stará jednoduchá feráta a nově také náročnější Gamsblick: http://1url.cz/nVZn
Něco mezi VHT, ferátou a horolezectví vede z více stran na Grimming, často se to chodí s přespáním v bivaku na vršku: http://1url.cz/iVZc
Díky! Nakonec zkusíme na ten Sturzhahn Südwand za 4+ a níž po cestě Null komma Josef za 6+. Nakonec ještě chceme dát Seewand ferátku - nelezl jste to náhodou někdo? Jde mi o to, že nevím, jestli mám vzít taky slečnu, která za mnou dává VII na písku, ale tohle je asi poměrně dlouhej výstup (já jsem ferratou nepolíbenej, ale když je poblíž takovej klenot, tak to musím vyzkoušet:) Zatím se mi jí moc brát nechce, ale pokud bych dostal referenci, že to zas takovej HC není, určitě by si to užila...
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.