Ahoj. Na konci července bychom chtěli na Blanc italskou normálkou. Najde se tu někdo kdo šel touhle cestou? Popř. někdo, kdo to šel a chtěl by jít s bandou fajn lidí do toho? Děkuji za informace a příspěvky. Ctibor
O vikendu jsem s chuti vyrazil na cvicne skalky. Jsou tam jiste 50let oblezane, borhakovane, i smery cest jsou namalovane a samozrejme omaglajzovane.. Nikdy mi to neprislo divne, proste lezecka skala..
K memu prekvapeni me nove bile a take zelene z
Ahoj všem,
nedávno jsem se setkal s karabinou, která měla označení L v kroužku. Nevíte někdo něco o této karabině? Kde je zakotveno označení L v kroužku, jaká je zvláštnost této karabiny? Děkuji zá postřehy
z roku 2010 o Messnerovi,... poběží dnes v 16:45 na Film+;
Dokument Himálaj 73 o ČS expedici na Makalu z roku 1973 poběží na Doku CS 16.6. od 19:30 a 22.6. od 20:55;
Zdravíčko.
Som lezec začiatočník (zatiaľ vnútri, ale určite chcem aj na skaly) a chcem si kúpiť lezečky. Keďže som študent, tak možno kúpim z druhej ruky. Je dôležité si dať na niečo pozor, čo by ma inak možno nenapadlo? (Okrem toho, že by napr. ne
Zdravíčko.
Som lezec začiatočník (zatiaľ vnútri, ale určite chcem aj na skaly) a chcem si kúpiť lezečky. Keďže som študent, tak možno kúpim z druhej ruky. Je dôležité si dať na niečo pozor, čo by ma inak možno nenapadlo? (Okrem toho, že by napr. nemali byť deravé, možno s dosť zodratou podrážkou etc.)
Druhá otázka - narazil som na La Sportiva Rock Jock. Máte niekto s nimi skúsenosti? S takýmto typom leziek som sa ešte nestretol naživo ani online.
Vďaka
Vyhledej si slovo lezečky ve vyhledávání tady na lezci, probíralo se to tu už milionkrát.
musí sedět těsně. U novejch by neměly bolet v jednom místě, ale spíš celkově všude s tím, že se to mírně roztáhne, povolí, ale u jetejch už s roztažením moc nepočítej. Jestli v nich máš dobře ustát i menší stupy, tak by neměly být úplně pohodlné, lehké nepohodlí které vydržíš 20 minut je ok.
Hledej v diskuzích.
Nekupovať cez poštu, určite vyskúšať. Musia sedieť tesne, bez vzduchových bublín, tak aby si v nich nekričal od bolesti, ale aby si v nich nemohol ísť hrať futbal :)
La Sportiva Rock Jock alebo aj Saltic Saphir nie sú štandardné lezečky, povedal by som, že je to hybrid medzi lezečkou a turistickou topánkou. Takže na stene sa s nimi isto nestretneš, v Tatrách občas. Ale aj v horách väčšina ľudí lezie v normálných lezečkách (ľahučké cesty v topánkach) a topánky na zostup má v batohu alebo na sedáku, prípadne pod stenou, keď počíta s priamym zlanením.
Spíše než špičkové la sportivy z druhé ruky bych ti doporučil skočit do nějakého obchodu a vybrat si sic levnější, no taktéž velice kvalitní salticy či triopy. Budeš mít nové, přesně tak, aby ti sedly. Pozor na prodavače, mohlo by se ti stát, že se tě budou snažit nacpat do supermalé lezečky a tvrdit, jak je to hrozně důležité. Na jednu stranu mají pravdu, na druhou stranu jsi začátečník a na takovéto kroky je čas. Prozatím bude stačit, když nová lezečka bude dosti tlačit a kopyto samozřejmě musí sedět.
A pozor na prodoavače, co tě budou cpát do o dvě čísla menších a tvrdit ti, že se roztáhnou, a že je to tak normální a další voloviny. Talčit musej, ale nazouvání s pomocí igeliťáku a slziček v očích mi příjde spíš jako placebo, než nezbytnost :D Pain is insane!
PS: Určitě bych raději koupil nový. V BB baru maj Rockpillarsy za fakt dobrý ceny ;)
Hlavne v klidu. At si vyberes co chces, stejne si budes nadavat. Az je znicis, zkusis si vybrat podruhy. A mozna potreti uz narazis na ty spravny ;-) Protoze, kazdej ma trochu jinou nohu, jiny styl lezeni a jiny ambice. Takze neexistuje univerzalni pravidlo - proste si nejak vyber a uvidis. Hlavne za svoje prvni lezky neutracej majlant.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.