Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
Bouldry:
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
Hory:
12.Černý 3878
13.Chomová 3836
14.Abt 3757

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231357 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 podmínky v Alpách - Ortler & Matterhorn30.06.2014
Hojte!

Nebyli jste někdo náhodou teď někdy na Ortleru - Hintergrat? A na Matterhornu - Liongrat? Zajímalo by mě jaké jsou podmínky, jak je to se sněhem a podobně...
Skialpy už mám uklizené a nechce se mi je vyndavat. :)
Kouka
 Re: podmínky v Alpách - Ortler & Matterhorn01.07.2014
Ortler by mě taky zajímal. Ale mám stejný dojem. Pořád dost sněhu.
 Re: podmínky v Alpách - Ortler & Matterhorn01.07.2014
Ahoj, minulý týden jsem byl na Grand Zebru, takže ne přímo na Ortleru ale je to hned vedle, a bylo t
 Re: podmínky v Alpách - Ortler & Matterhorn01.07.2014
...a skilapinistů se tam prohánělo ještě hodně...dokonce Zebra šla o tom víkendu ještě sjet...
  Re: podmínky v Alpách - Ortler & Matterhorn01.07.2014
Tak jsme trochu posunuli termín a pojedeme někdy okolo 21. července.. To snad už budou lepší podmínk

 Dovča30.06.2014
Zdravím lidi, nemáte někdo typ na dovču do Slovinska nebo Rakouska - lokalita. Jde mi o chození po horách + něco málo polozit. Díky moc Kamil :)
 Re: Dovča30.06.2014
Co třeba Alpy?
  Re: Dovča30.06.2014
Dobra rada! To jiste tazatele nenapadlo ;).
   Re: Dovča30.06.2014
Adekvatne konkretni odpoved na takto konkretne polozenou otazku
   Re: Dovča01.07.2014
Tak přesněji: Požadavkům odpovídá zprava doleva např. Gesäuse, Totesky, Dachstein, Glockner, Wiesbac
    Re: Dovča01.07.2014
Hmm, K.T. je zpatky. A porad ve stejnem stylu. Nic nerict, hlavne se na nekom povozit. Nezapomnel js
     Re: Dovča01.07.2014
Jestli chce Slovinsko - turistiku a trochu polezení, tak ať si vezme pytel odvahy, brnění a může vyr
      Re: Dovča01.07.2014
Covece, mozna chtel slyset jen tip na oblast, kde muze byt fajn. Ber to jako anketu, "kde jste
       Re: Dovča01.07.2014
Nedělám z Kamila debila. Vyjmenoval jsem pár pěkných oblastí, kde jsem v posledních letech byl :-)
        Re: Dovča01.07.2014
chvilku jsem myslel, že alpy doporučuje pod falešným nickem někdo, kdo ti chce zhoršit už tak bídnou
         Odvaha se cení, chlapče...01.07.2014
Klasika. Urážka bez podpisu.
          Re: Odvaha se cení, chlapče...01.07.2014
Takhle se nechat urážet... To ne!!! :) Jo, jo, to doporučení na Alpy bylo fakt hodnotné :D.
           Re: Odvaha se cení, chlapče...02.07.2014
Chytrej buď až napíšeš lepší, zatim tu jen zasíráš diskuzi. I ty Alpy jsou lepší rada než tvoje kecy
            Re: Odvaha se cení, chlapče...02.07.2014
Jsem rad, ze ty jsi tu diskuzi pozvedl ;).
          Re: Odvaha se cení, chlapče...03.07.2014
já to nemyslel jako urážku ani v nejmenším, to je na tom to nejsmutnější. Že si to nepřebereš..gepar
         Re: Dovča01.07.2014
Tak zrovna tentokrát je v tom Turek nevinně a jeho reakce zcela adekvátní tazatelově "akci"
  Re: Dovča30.06.2014
Ty jo Alpy mě vůůbec nenapadly. :) Otázka zněla na konkrétní místo!!! Ale díky
 Re: Dovča30.06.2014
Slovinsko Triglav od Aljažev Dom.Krásnej kopec a dalších asi pět v blízkém okolí.Pod Triglavem je ch
  Re: Dovča30.06.2014
díky
   Re: Dovča30.06.2014
To nejlip prespat v Bovci (treba kemp Polovnik). V dosahu jsou pak ruzne feratky, lezeni, canyoning.
 Re: Dovča01.07.2014
chtěl jsem poděkovat za příspěvky. Jinak mi jde v podstatě o chodárnu vzdy max. na tři dny - v tom i
  Re: Dovča01.07.2014
Triglav může být asi fajn, ale lezení není úplně při ruce. Hezky je u jezera Bohinj, tam je u krámu
  Re: Dovča - pár nápadů01.07.2014
Aha, tak už to z Tebe leze :-)

Takže třeba Gesäuse - nad Hesshütte jsou kratší vícedé
   Re: Dovča - pár nápadů07.07.2014
Díky všem.

 pruvodce frankenjura30.06.2014
Ahoj, nemate nekdo pruvodce do Frankenjury v pdf? Moc diky. Pavlina
 Re: pruvodce frankenjura30.06.2014
Nechci nabádat k pirátsví, ale zkoukni ulož.to ;-) třeba zde
  Re: pruvodce frankenjura30.06.2014
diky :-):-)

 Edelrid30.06.2014
Ahoj, nevite kde je po Praze k vyzkouseni obleceni od firmy Edelrid? Krom Ruzyne, kde maji opravdu maly vyber nevim kde bych si mohl od nich vyzkouset nejake kalhoty. diky
 Re: Edelrid30.06.2014
Zajdi do Rock Pointu. Tam mají od edelridu dost oblečení.
 Re: Edelrid30.06.2014
SAPA

 Kasparak30.06.2014
ahoj,máte někdo zkušenosti s lezením na tzv.Kašparáku u Novýho Boru?Zajímalo by mě hlavně jak dlouho po dešti se tam dá lízt.
 Re: Kasparak30.06.2014
Skalky oschnou celkem rychle, jen pod nastupem to byva obcas bahnity, nejaka podlozka aby se nezadel
  Re: Kasparak30.06.2014
diky

 glock30.06.2014
Ahoj. nevíte, jaké jsou teď, nebo nedávno byly podmínky pro lezení v severce? Například v Pallavicinyrinne nebo Mayerlrampe. Díky.
 Re: glock30.06.2014
Palavicak spatny, nahore hlina bahno a kameny, led neni, jinak hafo snehu na jizni strane, naopak ma
  Re: glock30.06.2014
Kolega psal že v Mayerlrampe prý málo ledu.
   Re: glock30.06.2014
Dík. Petr T.

 rakousko ferraty29.06.2014
Ahoj,potrebuju tipy na vyborny ferraty v Rakousku v Hohe Tauern, obtiznost tak B,C. Mate nekdo?

 Zermatt29.06.2014
Ahoj, marně se snažíme zjistit něco o sportovkách kolem Zermattu nevíte někdo kde dohledat průvodčíka ? Máme akorát průvodce na vícedélky za kterejma primárně jedem ale asi by bylo dobrý to proložit i těma sportovkama. Dík za každej typ. Ať to leze ! 

 Panteon28.06.2014
Ve čtvrtek se Prcas rozsekal na Panťáku, držte mu palce ať se z toho vylíže.
 Re: Panteon28.06.2014
Držím pěsti ! Kde se mu to stalo ?
  Re: Panteon29.06.2014
Drzim!
   Re: Panteon29.06.2014
To je osklive.drzim pesti...solo?
    Re: Panteon29.06.2014
ne
     Re: Panteon29.06.2014
Držim palce? Co se mu to stalo? a kde ? popř proč. Hlavně ať se z toho vylíže !
 Re: Panteon29.06.2014
Nádhera. Anonym pošle na internet zprávu o neštěstí. Doba blesková.
Možná jsi to tak nemyslel
  Re: Panteon29.06.2014
Bohužel to bude asi pravda :
  Re: Panteon29.06.2014
A co je na tom špatného? Já na té zprávě nic závadného nevidím...
   Re: Panteon29.06.2014
Víckrát se tu objevilo něco jako: "panebože, dej, kdyby se mi něco stalo, ať se to neobjeví na
    Re: Panteon29.06.2014
dnešní doba, nýmandi (lidi kteří čím míň toho o něčem vědí, tim víc o tom kecají) jsou všude. Někdo
    Re: Panteon29.06.2014
A pak jsou take lide, kteri se chteji poucit tim, ze si prectou, co se stalo.
Minimalne 50%
     Re: Panteon29.06.2014
Posluž prosím pro poučení všem ostatním vlastními nehodami.
Nezapomeň se taky podepsat. Ať je
      Piskote!Re: Panteon29.06.2014
Piskote..nikdo se v teto diskusi neuspokojuje a nikdo (zatim) v teto diskusi nepronesl nic nemoralni
       Re: Panteon29.06.2014
Jirkovi držim palce ať se z toho co nejdřív vylíže, a upřímně doufám, že ho zase brzo uvidíme prochá
       Re: Piskote!Re: Panteon29.06.2014
Tak proč se tu nikdo není ochotný podepsat?
Sorry, ale mně by byla diskuse, ve které by parta
        Re: Piskote!Re: Panteon29.06.2014
Nymandi zatim mlci, tak snad u toho i zustane. Koho zajima fakt metodika, ten si pocka na pozdejc a
        Re: Piskote!Re: Panteon29.06.2014
Piškot má v mnohém pravdu. Na druhé straně věcný popis nehody by nebyl od věci. Myslím z edukačního
        Re: Piskote!29.06.2014
Proti anonymum na tomhle serveru brojiti...? jako kdby vsude jinde nebylo dost vetrnych mlynu. (ja v
         Re: Piskote!29.06.2014
Ty nymandsky anonymove, ktery teda zatim mlci, jsou fakt extremne odporna stvoreni. Jeste jak to jak
          Re: Piskote!30.06.2014
Hnus a spina tihle anonymove. zivote bych se nesnizil k tomu abych tu napsal byt jednou nepodepsano
           Re: Piskote!30.06.2014
Namety na diskusi jsou obcas dost podivny.to ze nekdo spadne neni vubec zabavny.
            Re: Piskote!15.07.2014
Proč by to mělo být zábavný? Nechápu.
    Zájem o cizí neštěstí je OK13.07.2014
Nemluvím tu o Prckovi /tomu samo držím palce, ať je brzo zpět/, ale obecně. To, že se někdo zajímá o
     Re: Zájem o cizí neštěstí je OK14.07.2014
Za mě taktéž - pokud by se mi něco stalo, nechť se o tom mluví co nejvíc a někdo si může dát příště
      Re: Zájem o cizí neštěstí je OK14.07.2014
Menšina..Pokažení lidé.. jsou více slyšet než ona tichá většina skromných a pomáhajících a soucítící
     Re: Zájem o cizí neštěstí je OK14.07.2014
Reagoval jsem zbytečně agresivně. Popudila mě anonymita první zprávy (ve spojení s familiérností, s
      Re: Zájem o cizí neštěstí je OK15.07.2014
Piškote: měl jsi opět napsat "podle tebe hloupé" a "podle tebe nedůstojné". Osta
       Re: Zájem o cizí neštěstí je OK15.07.2014
Psat anonymne o nestesti jinych je proste hloupy, i kdyz mozna je hloupa tahle spolecnost , prijde-l
       Re: Zájem o cizí neštěstí je OK15.07.2014
Jistěže podle mě. Psal jsem to já a nejsem mluvčí žádného spolku. Nenárokuju si objektivitu.
      Re: Zájem o cizí neštěstí je OK15.07.2014
Ahoj,
do diskusí moc často nepíšu, ale udělám vyjímku. V tomto zrovna docela souhlasím s Pišk
       Re: Zájem o cizí neštěstí je OK15.07.2014
Ale tady přece vůbec nejde o to kdo, ale především kde a jak, tedy konkrétní místo a situace. Tato i

 Nátěr lezecké stěny28.06.2014
Čau, potřeboval bych radu, čim natřít lezeckou stěnu z překližky. Postavil jsem si domácí bouldrovku (pod střechou), jen nevím, čim to mam natřít. Chtěl bych aby ta barva zvýšila životnost překližky a zároveň měla krycí vlastnosti. V překližce jsou nějaké
 Re: Nátěr lezecké stěny28.06.2014
asi nějakou barvou na dřevo pro venkovní ošetření, podívej se na net.
 Re: Nátěr lezecké stěny28.06.2014
natírali jsme nějakou fasádní barvou...docela to ujde. Asi jsou i lepší varianty ale tahle nás vyšla
  Re: Nátěr lezecké stěny01.07.2014
Makak natírá překližkové stěny barvou Eternal Epoxy - 1   ...   425   426   427   428   429   430   431   432   433   434   435   436   437   438   439   440   441   442   443   444   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Edelrid
Ahoj, nevite kde je po Praze k vyzkouseni obleceni od firmy Edelrid? Krom Ruzyne, kde maji opravdu maly vyber nevim kde bych si mohl od nich vyzkouset nejake kalhoty. diky
don12:19:31 30.06.2014
odpovědět 
 Re: Edelrid
Zajdi do Rock Pointu. Tam mají od edelridu dost oblečení.
Jirka17:14:36 30.06.2014
odpovědět 
 Re: Edelrid
SAPA
18:01:52 30.06.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz