Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zapomenutá značka01.07.2014
Kdo dneska nechal SPZ na Pantheonu začínající 1AL tak je na konci parkoviště u těch čtyř kamenů u plotu..

 Labák Kazatel01.07.2014
Ahoj,
nevite nekdo co je to za novou cestu na Kazatele v Labáku asi 8m vpravo od WauWau, přes asi 5bh ke sl.bh s mailonkou? cca +-VIIIa...
Díky.
M.
 Re: Labák Kazatel03.07.2014
Nikdo neví? Ani Piškot?:)
  Re: Labák Kazatel03.07.2014
ja to taky nevim
  Re: Labák Kazatel03.07.2014
Cesta od Němců, dá se lézt buď jen spodní plotna, nebo pak ještě pokračovat výš, to je těžší.
   Re: Labák Kazatel03.07.2014
Spodních 7 bh má být VIIc; celá cesta VIIIb.
Od 7. bh dále:
Nalevo k balkonu a vpravo
    Re: Labák Kazatel04.07.2014
Diky za info...

 Rifugio Gnifetti - winterraum?01.07.2014
Nevíte někdo, jestli je na Rifugio Gnifetti winterraum a jestli ano, tak zda je volně přístupný nebo je potřeba si sehnat klíč. Díky
 Re: Rifugio Gnifetti - winterraum?02.07.2014
Google ->
  Re: Rifugio Gnifetti - winterraum?02.07.2014
S tou anglictinou bych radeji nepocital. Ale treba se tam od me posledni navstevy neco zmenilo. Wint

 Change Movie01.07.2014
Uz je hotovy? Premiera uz mala byt, tak preco sa este nikde neobjavil? Ma niekto nejake info?
 Re: Change Movie02.07.2014
No tezko rict.. ;) Ale je fajn, ze to nekoho vubec jeste zajima. Change lidi tankoval v dobe prelezu
  Re: Change Movie02.07.2014
premiera byla nekdy minuly tyden v Norsku ve Flattangeru....pry dobry...
   Re: Change Movie07.07.2014
Premiéra byla už někdy v květnu v Arcu, a poté to mělo být hned ke stáhnutí...Ale to byly zase jen s

 pojistka01.07.2014
čau, nevíte jestli je možné se u Alpenvereinu pojistit jen na určitou akci? např. jedu na týden lízt do rakous, aplen nemám ale chci se pojistit jen na dobu tehle akce. nebo doporučte pojištovnu... nejlíp i s vrtulí. díkes S.
 Re: pojistka01.07.2014
Myslím, že to nejde, protože "AV pojištění" je vlastně jen jakejsi bonus k členství ve spo
  Re: pojistka01.07.2014
Ještě pozor na jednu věc, a sice že pojištění sjednaný přes AV pokrývá i situace, kdy se dostaneš do
   Re: pojistka01.07.2014
AV je na toto nej, to vím ale nemám. takže bych rád věděl která pojišťovna je schopná jednorázově po
    Re: pojistka01.07.2014
tak asi axa...
     Re: pojistka01.07.2014
Tak záleží, jestli AXA v rámci "pojištění horolezectví" tě pojistí opravdu na to a v takov
    Re: pojistka01.07.2014
Generalli pojistuje i extremni sporty, nevim ale treba jak je to u vyse zminovaneho pripadu (visis u
     Re: pojistka01.07.2014
No když visíš uprostřed stěny bez lana. Nemáš pojištění AV a máš jen úrazové na extrémní sporty, tak
     Re: pojistka01.07.2014
střihněte si se spolulezcem kdo si zlomí nohu a myslim, že nebudou dělat problémy :)
      Re: pojistka01.07.2014
Budou dělat problémy. Koukni se podrobně, co jsou ve smlouvě extrémní nebo nebezpečné sporty, a bude
 Re: pojistka01.07.2014
tyden v Alpach s pojistkou podobneho rozsahu jako maji clenove Alpenverein te vyjde temer tolik co c
  Re: pojistka01.07.2014
Možný to není a jak už bylo napsáno - to co zaplatíš za týden (pojištěni na horolezectví) bude jen o
   Re: pojistka01.07.2014
o AV nemluvím. členství je jasná výhoda. řešil jsem když ho nemám a ta axa rozlišuje rizikové sporty
    Re: pojistka01.07.2014
jo a 4dny= 4 kila.
    Re: pojistka01.07.2014
Domluva s AXOU příšerná, pokud potřebuješ repatriaci tak tě nechají pěkně vydusit, že si to radši ro
     Re: pojistka01.07.2014
tak koho když ne axu?
      Re: pojistka01.07.2014
To já nevim, jen moje zkušenost s AXoU. POkud chceš dělat vylomeniny tak AV nebo možná ČHS pojištění
       Re: pojistka02.07.2014
Alpenverein pojišťuje zákroky mimo medicínský systém. Tzn. v podstatě s ním platíš horskou službu, a
        Re: pojistka02.07.2014
Díky za info. Prosím nemáš informaci o spoluúčasti na zdravotní péči v jednotlivých zemích? Zdá se m
         Re: pojistka02.07.2014
Pár poznámek co vím:

1) Švýcarsko má s námi stejnou dohodu jako celá EU. Takže Ti ta
          Re: pojistka02.07.2014
Tak jsem se trochu podíval na web a našel jsem toto:
           Re: pojistka02.07.2014
Odpovídá to tomu, co jsem psal výše jako vlastní zkušenosti. Je velká otázka, co z toho by ti zaplat
        Re: pojistka02.07.2014
Přesně. To bylo jen k tomu aby se někdo neuspokojil těma 10tis eurama na ošetření, když bude mimo Ev
 Re: pojistka01.07.2014
jestli Tě nějaká pojištovna pojistí na lezení v Alpách, tak to bude taková palka, že se Ti oplatí za
 Re: pojistka02.07.2014
Tohle jsem řešil taky, a dospěl jsem k tomu že výhody AV převažujou i na víkendovou akci. Hlavně pln
 Re: pojistka02.07.2014
Pokud mohu doporučit. Vykašli se na všechny tuzemský "pojišťovny" normálně si pořiď alpenv
  Re: pojistka a kedlubny02.07.2014
Kedlubny mě fakt dostaly :-))))))))
  Re: pojistka02.07.2014
Ještě jsi zapomněl na zimu, kdy si pojedeš zalyžovat a zkusíš to mimo sjezdovku.
  Kedlubny v PL03.07.2014
Poistenie clenov OeAV kryje spolkove aktivity od lezenia, turistiky, voda etc. skratka kam nemoze p
  Re: pojistka03.07.2014
Este drobyn detail k tomu positeniu cyklistiky u OeAV:
nekryje cestnu cyklistiku. <
 Re: pojistka02.07.2014
Generali pojistuje horolezectvi do 5000 m (Sportovni cinnost), tedy i Rakousy. Uzavreni na netu vych
  Re: pojistka02.07.2014
Jenze prave tyhle naklady na zachranne akce jsou pekna palka. Napr. letova minuta vrtule ve Svajcu 6

 kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?30.06.2014
http://usti.idnes.cz/pad-kamene-na- ; zahradu-v-hornim-zlebu-v-decine-fzv-  /usti-zpravy.aspx?c=A140630_132901_usti-zpr
 Re: kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?30.06.2014
Odstavec o "skoku" dolů na železniční trať budiž příkladem pro odpůrce sanací (viz Žlebská
  Re: kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?30.06.2014
Ten který nechal vykácet les tak velkém rozsahu :Obyvatelé hornožlebské ulice Pod Svahem jsou už na
   Re: kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?01.07.2014
To asi byla narážka na to že Žlebská jehla se nedokutálí až dolu, ale cestou se rozsype na písek. Al
 Re: kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?01.07.2014
jsou kameny a kameny..
  Re: kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?01.07.2014
Nadherny navod jak si vyrobit domaci bouldrovku!
Je to dva km vedlle dalnice na Arco! Toto je
   Re: kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?01.07.2014
Majitele nemovitostí toho ve svahu nad sebou již také dost vykáceli. I staleté buky! Jen pro topení
    Re: kdo to byl? kdo hodil šutr ve Žlebu?01.07.2014
hmm, rozumbrada promluvil.

 podmínky v Alpách - Ortler & Matterhorn30.06.2014
Hojte!

Nebyli jste někdo náhodou teď někdy na Ortleru - Hintergrat? A na Matterhornu - Liongrat? Zajímalo by mě jaké jsou podmínky, jak je to se sněhem a podobně...
Skialpy už mám uklizené a nechce se mi je vyndavat. :)
Kouka
 Re: podmínky v Alpách - Ortler &amp; Matterhorn01.07.2014
Ortler by mě taky zajímal. Ale mám stejný dojem. Pořád dost sněhu.
 Re: podmínky v Alpách - Ortler &amp; Matterhorn01.07.2014
Ahoj, minulý týden jsem byl na Grand Zebru, takže ne přímo na Ortleru ale je to hned vedle, a bylo t
 Re: podmínky v Alpách - Ortler &amp; Matterhorn01.07.2014
...a skilapinistů se tam prohánělo ještě hodně...dokonce Zebra šla o tom víkendu ještě sjet...
  Re: podmínky v Alpách - Ortler &amp;amp; Matterhorn01.07.2014
Tak jsme trochu posunuli termín a pojedeme někdy okolo 21. července.. To snad už budou lepší podmínk

 Dovča30.06.2014
Zdravím lidi, nemáte někdo typ na dovču do Slovinska nebo Rakouska - lokalita. Jde mi o chození po horách + něco málo polozit. Díky moc Kamil :)
 Re: Dovča30.06.2014
Co třeba Alpy?
  Re: Dovča30.06.2014
Dobra rada! To jiste tazatele nenapadlo ;).
   Re: Dovča30.06.2014
Adekvatne konkretni odpoved na takto konkretne polozenou otazku
   Re: Dovča01.07.2014
Tak přesněji: Požadavkům odpovídá zprava doleva např. Gesäuse, Totesky, Dachstein, Glockner, Wiesbac
    Re: Dovča01.07.2014
Hmm, K.T. je zpatky. A porad ve stejnem stylu. Nic nerict, hlavne se na nekom povozit. Nezapomnel js
     Re: Dovča01.07.2014
Jestli chce Slovinsko - turistiku a trochu polezení, tak ať si vezme pytel odvahy, brnění a může vyr
      Re: Dovča01.07.2014
Covece, mozna chtel slyset jen tip na oblast, kde muze byt fajn. Ber to jako anketu, "kde jste
       Re: Dovča01.07.2014
Nedělám z Kamila debila. Vyjmenoval jsem pár pěkných oblastí, kde jsem v posledních letech byl :-)
        Re: Dovča01.07.2014
chvilku jsem myslel, že alpy doporučuje pod falešným nickem někdo, kdo ti chce zhoršit už tak bídnou
         Odvaha se cení, chlapče...01.07.2014
Klasika. Urážka bez podpisu.
          Re: Odvaha se cení, chlapče...01.07.2014
Takhle se nechat urážet... To ne!!! :) Jo, jo, to doporučení na Alpy bylo fakt hodnotné :D.
           Re: Odvaha se cení, chlapče...02.07.2014
Chytrej buď až napíšeš lepší, zatim tu jen zasíráš diskuzi. I ty Alpy jsou lepší rada než tvoje kecy
            Re: Odvaha se cení, chlapče...02.07.2014
Jsem rad, ze ty jsi tu diskuzi pozvedl ;).
          Re: Odvaha se cení, chlapče...03.07.2014
já to nemyslel jako urážku ani v nejmenším, to je na tom to nejsmutnější. Že si to nepřebereš..gepar
         Re: Dovča01.07.2014
Tak zrovna tentokrát je v tom Turek nevinně a jeho reakce zcela adekvátní tazatelově "akci"
  Re: Dovča30.06.2014
Ty jo Alpy mě vůůbec nenapadly. :) Otázka zněla na konkrétní místo!!! Ale díky
 Re: Dovča30.06.2014
Slovinsko Triglav od Aljažev Dom.Krásnej kopec a dalších asi pět v blízkém okolí.Pod Triglavem je ch
  Re: Dovča30.06.2014
díky
   Re: Dovča30.06.2014
To nejlip prespat v Bovci (treba kemp Polovnik). V dosahu jsou pak ruzne feratky, lezeni, canyoning.
 Re: Dovča01.07.2014
chtěl jsem poděkovat za příspěvky. Jinak mi jde v podstatě o chodárnu vzdy max. na tři dny - v tom i
  Re: Dovča01.07.2014
Triglav může být asi fajn, ale lezení není úplně při ruce. Hezky je u jezera Bohinj, tam je u krámu
  Re: Dovča - pár nápadů01.07.2014
Aha, tak už to z Tebe leze :-)

Takže třeba Gesäuse - nad Hesshütte jsou kratší vícedé
   Re: Dovča - pár nápadů07.07.2014
Díky všem.

 pruvodce frankenjura30.06.2014
Ahoj, nemate nekdo pruvodce do Frankenjury v pdf? Moc diky. Pavlina
 Re: pruvodce frankenjura30.06.2014
Nechci nabádat k pirátsví, ale zkoukni ulož.to ;-) třeba zde
  Re: pruvodce frankenjura30.06.2014
diky :-):-)

 Edelrid30.06.2014
Ahoj, nevite kde je po Praze k vyzkouseni obleceni od firmy Edelrid? Krom Ruzyne, kde maji opravdu maly vyber nevim kde bych si mohl od nich vyzkouset nejake kalhoty. diky
 Re: Edelrid30.06.2014
Zajdi do Rock Pointu. Tam mají od edelridu dost oblečení.
 Re: Edelrid30.06.2014
SAPA

1   ...   424   425   426   427   428   429   430   431   432   433   434   435   436   437   438   439   440   441   442   443   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 pojistka
čau, nevíte jestli je možné se u Alpenvereinu pojistit jen na určitou akci? např. jedu na týden lízt do rakous, aplen nemám ale chci se pojistit jen na dobu tehle akce. nebo doporučte pojištovnu... nejlíp i s vrtulí. díkes S.
spidy11:07:27 01.07.2014
odpovědět 
 Re: pojistka
Myslím, že to nejde, protože "AV pojištění" je vlastně jen jakejsi bonus k členství ve spolku, který se sjednává vždycky na rok.
honza12:04:03 01.07.2014
odpovědět 
  Re: pojistka
Ještě pozor na jednu věc, a sice že pojištění sjednaný přes AV pokrývá i situace, kdy se dostaneš do úzkých jinak, než že se zraníš (dejme tomu když se ti během slaňování kousne lano uprostřed stěny při jeho stahování). A popravdě řečeno nevím, jak toto řeší běžná pojištění extrémních sportů.
honza12:42:53 01.07.2014
odpovědět 
   Re: pojistka
AV je na toto nej, to vím ale nemám. takže bych rád věděl která pojišťovna je schopná jednorázově pojistit horolezectví. U spousy poj. je horo nepojistitelné...
Spidy13:39:55 01.07.2014
odpovědět 
    Re: pojistka
tak asi axa...
Spidy14:02:52 01.07.2014
odpovědět 
     Re: pojistka
Tak záleží, jestli AXA v rámci "pojištění horolezectví" tě pojistí opravdu na to a v takovém rozsahu, co požaduješ (netvrdím že ne, tvrdím jen, že to nemusí být samozřejmé).
honza14:59:32 01.07.2014
odpovědět 
    Re: pojistka
Generalli pojistuje i extremni sporty, nevim ale treba jak je to u vyse zminovaneho pripadu (visis uprostred skaly bez lana)
matuss14:21:50 01.07.2014
odpovědět 
     Re: pojistka
No když visíš uprostřed stěny bez lana. Nemáš pojištění AV a máš jen úrazové na extrémní sporty, tak si hold budeš muset zlomit třeba ruku... Nebo zaplatit vrtulník, záleží co je pro Tebe výhodnější.
Peter14:36:48 01.07.2014
odpovědět 
     Re: pojistka
střihněte si se spolulezcem kdo si zlomí nohu a myslim, že nebudou dělat problémy :)
d.14:37:20 01.07.2014
odpovědět 
      Re: pojistka
Budou dělat problémy. Koukni se podrobně, co jsou ve smlouvě extrémní nebo nebezpečné sporty, a bude Ti to jasné předem.
Kuba Turek17:31:39 01.07.2014
odpovědět 
 Re: pojistka
tyden v Alpach s pojistkou podobneho rozsahu jako maji clenove Alpenverein te vyjde temer tolik co clenstvi v tomto spolku...
14:41:35 01.07.2014
odpovědět 
  Re: pojistka
Možný to není a jak už bylo napsáno - to co zaplatíš za týden (pojištěni na horolezectví) bude jen o něco menší než členství v AV a to máš na rok a fakt na všechny možný situace + slevy na horských chatách a v nějakých obchodech. A kdyby sis dělal pojištěni u pojištovny fakt dej pozor jak to maj omezený (nadmořská výška, u ferrat i jejich obtížnost, atd. )
kubanec15:11:40 01.07.2014
odpovědět 
   Re: pojistka
o AV nemluvím. členství je jasná výhoda. řešil jsem když ho nemám a ta axa rozlišuje rizikové sporty-turistika nebo treking (značené cesty max 3UIAA s cajkama a/nebo pohyb od 3do5 tis)přirážka 100% ceny a pak mají extr.sporty a tam je už turistika a treking nad 3UIAA (s cajkama a/nebo pohyb nad 5tis.)do těch extremu patří i lezení v ledu, ferraty D E... přirážka 200% a v podmínkách je i transport vrtulí...otázka jak pak s plněním.
Spidy16:07:23 01.07.2014
odpovědět 
    Re: pojistka
jo a 4dny= 4 kila.
Spidy16:08:58 01.07.2014
odpovědět 
    Re: pojistka
Domluva s AXOU příšerná, pokud potřebuješ repatriaci tak tě nechají pěkně vydusit, že si to radši rozmyslíš, pak tě ještě otravujou s telefonátama jak si s nima byl spokojenej a jestli bys je doporučil. Výsměch. na AV sem nějak pozapomněl, po dvou dnech "domlouvání" s AXOU sem si naštěstí vzpomněl... Domluva s AV pěkně narychlo + vezmou jednu osobu jako doprovod, což se taky docela hodí :)
Párty17:41:19 01.07.2014
odpovědět 
     Re: pojistka
tak koho když ne axu?
spidy19:04:06 01.07.2014
odpovědět 
      Re: pojistka
To já nevim, jen moje zkušenost s AXoU. POkud chceš dělat vylomeniny tak AV nebo možná ČHS pojištění, problém je s tou částkou na ošetření, která je směšně nízká, ale na převoz domů je AV ideální.
Párty21:15:34 01.07.2014
odpovědět 
       Re: pojistka
Alpenverein pojišťuje zákroky mimo medicínský systém. Tzn. v podstatě s ním platíš horskou službu, alpské četníky, skipatrol, hasiče, vrtulník - podle toho, v jakém sportu jsi se zrovna zrakvil. Proto je tam tak malá částka na zdravotní ošetření. Navíc máš převoz do Česka a případně repatriaci - to nejspíš bude zajímat jenom Tvé příbuzné :-)

Jak se dostaneš do spárů normálních doktorů, začíná platit Tvoje normální povinná zdravotní pojistka. V Evropě jedeš podle práva té země, kde Tě ošetřují. Takže ve např. Francii nebo Řecku si malé zákroky u soukromých doktorů platíš a pak si je necháš proplatit doma v korunách (zlomené ruce, nohy, blbě od žaludku apod.), velké zákroky v nemocnicích si domlouvá francouzská pojišťovna s českou sama. V Itálii zase platíš za první vstup do zdravotního systému cca 15 Eur, ale pak už nic, ať s Tebou dělají jakékoliv brikule od CT, přes Rentgen, až po pobyt v nemocnici.
Kuba Turek10:46:46 02.07.2014
odpovědět 
        Re: pojistka
Díky za info. Prosím nemáš informaci o spoluúčasti na zdravotní péči v jednotlivých zemích? Zdá se mi, že ve Francii je ta spoluúčast o doooost větší než těch 30,-Kč u nás. A v některých zemích jsou snad i velké poplatky za léky (za recept).
A jak je to ve Švýcarsku, které není v EU?
Právě kvůli těm spoluúčastem jsem si kromě AV ještě vyřizovával pojistku.
12:45:01 02.07.2014
odpovědět 
         Re: pojistka
Pár poznámek co vím:

1) Švýcarsko má s námi stejnou dohodu jako celá EU. Takže Ti tam ve veřejném zdravotnictví platí naše VZP i její klony.

2) U malých věcí jsem ve Francii žádnou spoluúčast neplatil - vždy keš na dřevo za ošetření (je pravda, že vždy to bylo jen lehčí dětské zranění - jednou to byla zlomená ruka a jednou zlomený prst).

3) Spoluúčast nebo regulační poplatky Ti žádné normální zdravotní pojištění (ani speciální do ciziny) nezaplatí, protože to jsou vlastně formy státní regulace a na to se z principu nelze pojistit. P.S.: Máte někdo nějaké jiné zkušenosti?

4)Španělsko: Pobyt v nemocnici zadarmo. Běžné léky se platí - cca 50 %.

5) Rakousko: Návštěva ambulance i nemocnice 4 E jedenorázově.

6) Itálie - viz můj minulý příspěvek. Zkušenost s vyvrknutým kolenem - ambulance pod sjezdovkou, okresní nemocnice, rentgen, sádra.
Kuba Turek14:34:18 02.07.2014
odpovědět 
          Re: pojistka
Tak jsem se trochu podíval na web a našel jsem toto: www.cmu.cz/cs/pojistenci/postupy-zeme-eu.
Klikne se na vlajku a pak asi v polovině textu je výše spoluúčasti. Ty částky se mi zdají hodně vysoké. Nebo tomu jen špatně rozumím?
Krtek14:49:30 02.07.2014
odpovědět 
           Re: pojistka
Odpovídá to tomu, co jsem psal výše jako vlastní zkušenosti. Je velká otázka, co z toho by ti zaplatilo komerční připojištění na cestu. (Ony to ale zase tak velké pálky nejsou - pár dní v nemocnici Tě podle těch čísel nevyjde o moc víc než na jednotlivé tisíce korun v těch nejdražších zemích, někde neplatíš vůbec nic).
Kuba Turek16:04:26 02.07.2014
odpovědět 
        Re: pojistka
Přesně. To bylo jen k tomu aby se někdo neuspokojil těma 10tis eurama na ošetření, když bude mimo Evropu. To je tak na jednduchý sešroubování, ale ne na intenzivní péči.
Párty12:45:12 02.07.2014
odpovědět 
 Re: pojistka
jestli Tě nějaká pojištovna pojistí na lezení v Alpách, tak to bude taková palka, že se Ti oplatí zaplatit si AV.
21:13:56 01.07.2014
odpovědět 
 Re: pojistka
Tohle jsem řešil taky, a dospěl jsem k tomu že výhody AV převažujou i na víkendovou akci. Hlavně plní i v nouzi (spadne ti lano v půlce stěny). V podstatě nic srovnatelného pojišťovny nenabízí a cena nabízeného o moc levnější než AV neni. V neposlední řadě ty prachy neskončí u majitele pojišťovny, ale AV je využije na jištění, sanaci, chaty atd.
PS: Koukni na OETK - rak. turistický klub, myslím že mají podobné pojištění a levnější příspěvky.
09:11:39 02.07.2014
odpovědět 
 Re: pojistka
Pokud mohu doporučit. Vykašli se na všechny tuzemský "pojišťovny" normálně si pořiď alpenverain. jistě jen nelezeš, ale děláš i jiné sporty, tady když pojedeš na kole přes německý hranice a rozmydlíš se tam tak se na to OAV vztahuje taky. Když si skočíš do polska nakoupit zeleninu, a zlomíš si tam na chodníku nohu pod váhou kedluben, tak taky. A když si odskočíš do tater přelízt hokejku a spadne ti špagát a bude tě muset sundavat helina tak taky nehledě na to jestli máš rád Saský písky. Tam je OAV taky dobrej. Máš v tom slevy a popravdě nejen an horských chatách, ale například v rakousku i na mnohých umělých stěnách, krámech a podobně. V čechách na to jsou slevy taky. Když pojedeš s českým pojištěním někam lozit tak za to vypláízneš několik stovek. Takže Pojedeš lozit pak v zimě si skočíš do rakous na skialpy a pak do frajenkjury na vápno no a máš to zaplacený a popravdě i ušetřený. A to pojištění se vztahuje i na to když se cestou do tý svý destinace vysekáš v vehiklu. Dá se říct, že to je nadstandartní připojištění s různýma sportama. Krom paraglidingu, to neni pojiětěný, takže jestli jsi milovníkem tohohle sportu jako můj brácha tak to máš smůlu. Ale s OAV si klidně můžeš jet zalízt i do USA tam totiž taky platí. To se nevztahuje jen na rakousko. Platí snad skoro ve všech státech světa. Podmínka tam je maximální pobyt v jednom kuse 6 týdnů. Takže i pojištěná cesta do chorvatska nebo itálie k moři. Co chceš víc ?
elda10:03:03 02.07.2014
odpovědět 
  Re: pojistka a kedlubny
Kedlubny mě fakt dostaly :-))))))))
Kuba Turek12:24:50 02.07.2014
odpovědět 
  Re: pojistka
Ještě jsi zapomněl na zimu, kdy si pojedeš zalyžovat a zkusíš to mimo sjezdovku.
Krtek12:40:41 02.07.2014
odpovědět 
  Kedlubny v PL
Poistenie clenov OeAV kryje spolkove aktivity od lezenia, turistiky, voda etc. skratka kam nemoze prist sanitka. Na nakup kedluben je potrebne mat europsky preukaz zdravotneho poistenia a ev. ak komercne poistenie liecenych nakladov.
To pre pripad, ze by sa clovek dostal do zdravotnickeho zariadenia, ktore nie je v verejnej sieti ( tzv. nezazmluvněné).
PK10:59:50 03.07.2014
odpovědět 
  Re: pojistka
Este drobyn detail k tomu positeniu cyklistiky u OeAV:
nekryje cestnu cyklistiku.
http://www.alpenverein.at/ portal_wAssets/docs/service/ versicherung/2013_08_09_WWS_ Folder_2013-14_ D_ebook.pdf

Mountainbike-/Trekkingbiketouren.
(Als Mountainbike-/Trekkingbiketouren werden solche Touren ver
-
standen, die auf Forststraßen, Wald- und sonstigen unbefestigten
Wegen und auf ausgewiesenen bzw. gekennzeichneten Radwegen
in Sportbekleidung unternommen werden. Unfälle auf auch für den
öffentlichen Verkehr zugelassenen Straßen, auf Radwegen im Stadt-
oder Ortsgebiet sind nicht versichert, es sei denn, der Unfall ereignet sich im Zuge einer wie oben beschriebenen Mountainbike-/Trekkingbike
-
tour.)
PK11:41:11 03.07.2014
odpovědět 
 Re: pojistka
Generali pojistuje horolezectvi do 5000 m (Sportovni cinnost), tedy i Rakousy. Uzavreni na netu vychazi na cca 26/den. Avsak Generali "nehradí náklady na zachraňovací akce pokud nejsou indikovány z důvodu zdravotního stavu, jež vyžaduje následné ošetření ve zdravotnickém zařízení".
A dale treba skialpy jsou v podminkach vylouceny. Pojisteni zahnuje prevoz do nejblizsiho zdrav. zarizeni.
Rora12:25:20 02.07.2014
odpovědět 
  Re: pojistka
Jenze prave tyhle naklady na zachranne akce jsou pekna palka. Napr. letova minuta vrtule ve Svajcu 65 CHF. Atd.
honza21:03:31 02.07.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi