Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
28.Čech 10331
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
Bouldry:
28.Ďurech 9706
29.Mikulec 9625
30.Oliva 9609
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230999 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 švýcarsko15.07.2014
Zdravím Lezce, prosím o rady zkušenějších. Chtěl bych navštívit Švýcarsko a oblasti s horským charakterem (200m a víc obtížnost max 6).Můžete mi poradit oblasti a cesty s rozumnou dostupností od auta.
Děkuji

 Rada na Pisky15.07.2014
Ahoj Lezci, chtel bych se optat kam poprve  na pisky. Lezem neco do  francouzkeho 7a. Chtel bych ukazat me drahe polovicce ceske Pisky. Lezl jsme jednou v Adru a to si netroufnu tahat!Ale bylo to nejlepsi!Co jsem tak koukal tak lidi radi hlavne
 Re: Rada na Pisky15.07.2014
Cus, jestli chces, napis mi na mail (najed mysi na jmeno). Pokusim se poradit.
Adam
 Re: Rada na Pisky15.07.2014
Zkus Hrubici, pruvodce jsou perfektni, kdyz polezes jen hvezdickove cesty (jako ostatne 4 z peti lid
  Re: Rada na Pisky15.07.2014
No s temi hvezdickami to neni 100%, to opravdu ne. Vzdy pouzivat vlastni rozum, poustet se do cest k
   Re: Rada na Pisky16.07.2014
Jsou jen dve hvezdickove cesty z tech asi nekolika stovek v pruvodci, ktere bych nedoporucil. Kupodi
    Re: Rada na Pisky16.07.2014
Koukám, že tyhle internetový rady sou úplně o ničem, co člověk to názor. Podle mě je Mézlovka docela
     Re: Rada na Pisky16.07.2014
Ale smyce po metru a tutove
      Re: Rada na Pisky17.07.2014
To jo, hlavně v tom žlábku na předskalí, tam jich je tutovejch hafo :-D Na šestku dost vypečené a o
    Re: Rada na Pisky16.07.2014
A to jsi ty stovky cest opravdu prolezl? Jen namatkou cesty ktere maji * v pruvodci ale jako prvni c
     Re: Rada na Pisky17.07.2014
bylo myšleno jinak: 1) je několik stovek hvězdičkových cest; 2) lezu spíš hvězdičky; 3) z těch, co j
 Re: Rada na Pisky15.07.2014
Co se Labaku tyce tak tam najdes slusnou radu cest (na Levem i Pravem brehu) vpodstate sportovniho c
  Re: Rada na Pisky15.07.2014
Jo kdyby jsi se na Hrubici vypravil tak cesty co jsou zmineny zde
   Re: Rada na Pisky15.07.2014
WOW - Diky moc za rady! Jsem v Praci a necekal jsem ze se mi ozve tolikero lidi. My prave loni dojel
   Re: Rada na Pisky15.07.2014
WOW - Diky moc za rady! Jsem v Praci a necekal jsem ze se mi ozve tolikero lidi. My prave loni dojel
    Re: Rada na Pisky15.07.2014
Ale ma romantiky dost, to jsou jen kecy. I v labaku najdes vrazdy, klasiky, sportovky jsou tam porad
     Re: Rada na Pisky16.07.2014
V klasickych cestach na Hrubici to s tou mekkosti neni tak zhave. Je to z velke vetsiny v pevnem a c
      Re: Rada na Pisky16.07.2014
To nelze takhle říci. Kauschkova hrana na dračky je klasika klasik, ale označit ty talíře za pevný m
       Re: Rada na Pisky17.07.2014
To slyším už po několikáté ... Ale proč? Na začátku dvoje velké hodiny a když se do žlabu postavíš,
        Re: Rada na Pisky17.07.2014
Mně přišlo, že ve žlabu nic rozumného nešlo a vypadnout tam, tak ty smyčky v hodinách byly už moc ní
         Re: Rada na Pisky17.07.2014
přesně tak, smyce v hodinách už je podlaha, do spárky ve žlábku jsem dával tenkou smyčku, ale tutově
        Re: Rada na Pisky17.07.2014
Taky si myslim, ze Mezlovka muze byt dole docela lecba sokem. Uz to, ze se o tom spodku vzdycky tak
         Re: Rada na Pisky17.07.2014
Nechapu, luxusni hodiny na kevlarku, tutova lanovice, plochac a dalsi tutova lanovice. Ty hnizda jso
          Re: Rada na Pisky18.07.2014
Hnízda hluboko?
Vždyť je to plytkej žlábek. Jestli jsi nelezl variantu, tou spárou z boku.
           Re: Rada na Pisky18.07.2014
Lezl jsem to tak jak je napsano v pruvodci.
            Re: Rada na Pisky18.07.2014
Tak jsi holt borec, co umí supr jistit a už to víme. Ale začátečníky tam prosím neposílej, protože v
             Re: Rada na Pisky18.07.2014
Hmmmm, to jsem presne chtel rict, ze jsem desnej frajer. Vo tom to totiz je. Mozna mam jen divna mer
    Re: Rada na Pisky15.07.2014
Souhlas s Mykem, Hrubice neni úplně dobrá rada, pokud si nevezmeš někoho kdo to tam zná, neumíš smyč
     Re: Rada na Pisky16.07.2014
Už to tady bylo... Doporučil bych vřele a/ sehnat někoho místního (a to do Ádru zejména, ale i třeba
 Re: Rada na Pisky15.07.2014
Ahoj,
az pojedes na pisek,zastav se u mne v Polici nad Metuji,je to pri ceste do Teplic,Ostas
  Re: Rada na Pisky17.07.2014
Výborně! Respect!
 Re: Rada na Pisky17.07.2014
Než konkrétní oblast i cesty doporučuji trochu jiný přístup... Zdravá míra úzkosti je na písku hodně
  Re: Rada na Pisky17.07.2014
To není dobrá rada. Cesty za II-III nejsou moc časté a IV-V a často VI jsou obvykle bez kruhu. Proto
   Re: Rada na Pisky17.07.2014
Na Bišíku s kruhy nešetří ani v takhle lehkých cestách. Navíc tam jde parkovat, od auta do skal i ve
    Re: Rada na Pisky17.07.2014
No konečně sem napsal někdo něco, s čím se dá souhlasit. Ano, na Bišíku dobře vařej :-)

 Severní stěny15.07.2014
Proč jsem zpravidla vždy po celém světě obzížnější severní stěny hor? Nemůžu pro to najít racionální vysvětlení.
 Re: Severní stěny15.07.2014
Je v nich lepsi podminka pro zimni vystupy. Na jizni polokouli se lezou jizni steny; ale to nezni ta
 Re: Severní stěny15.07.2014
i v lete je to obtiznejsi lezeni. Nesviti tam, tedy je tam zima. Taky dele vysycha. Kdyz dele vysych
  Re: Severní stěny15.07.2014
Nejde o podmínky, ale o tvar, viz servení strany Eigeru, Matterhornu atd. atd. daleko strmější, dale
   Re: Severní stěny15.07.2014
Nedávno jsem nad tím taky přemýšlel. :) Dokonce znám skály z našich krajů, kde jsou ty nejtěžší a ne
   Re: Severní stěny15.07.2014
Myslim si, že je to hlavně díky působení ledovců v dobách ledových. Na severních stranách hor logick
    Re: Severní stěny16.07.2014
ne, ledovce v tom nejsou. Na to aby obrousily severni stenu by musely tect bud od vychodu na zapad,
 Re: Severní stěny16.07.2014
Je to dáno pohybem zemských desek. Itálie se zasouvá pod evropu ve směru jiho-severním, stějně tak i
  Re: Severní stěny16.07.2014
pokud v Andách jsou strmější západní stěny, tak popíráš svoje tvrzení, protože v jižní Americe se oc

 Ztracena lezecka14.07.2014
Ahoj, vcera jsem v Domoradicich na 7. spici nechal jednu lezecku (5.10. anasazi verde). Kdyby ji nekdo nahodou nasel, ozvete se mi pls na mail..
Diky

 obchod s varicem na 2kg bombu pb14.07.2014
Ahoj, shanim dvouhorakovy varic na 2kg pb lahev. viz obrazek (odkaz dole-odstran mezery). Neznate nejaky kamenny obchod v Praze, kde se da koupit? Potrebuji ho rychle a vsude je to samy internetovy obchod. Diky za rady.

 Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb14.07.2014
Někdy bývá v železárstvích klasického typu. Zkus ještě modernější OBI, BAUMAX nebo jinou velkou boud
 Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb14.07.2014
h
 Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb14.07.2014
obyčejná železářství nebo zkus i zastavárny.
  Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb14.07.2014
bazary mivaji dost často oboje..za 300Kč se to dalo sehnat třeba na Žižkově :)
  Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb14.07.2014
bazary mivaji dost často oboje..za 300Kč se to dalo sehnat třeba na Žižkově :)

 Wildspitze14.07.2014
Nebyl jste někdo v poslední době na wildspitzi? Zajímá me stav ledovce. Dik

 prstýnek13.07.2014
Ahoj, včera, tj. v sobotu 12.7. jsem z pouzdra někde na Rovišti vytratila snubní prstýnek :-( je z bílého zlata s jedním kamínkem. Musela jsem ho vytratit buď na Krakonošovi, Krutým Římu nebo na Haftech. Kdyby ho náhodou někdo našel,byla bych moooc vděčná

 Posilovací obliny11.07.2014
Čau.. potřeboval bych od vás poradit kde si můžu koupit posilovací obliny na campus. Nemůžu je nikde najít.. pořád mi to hází posilovací deska a
lišty. Sháním stejné nebo podobné obliny jako jsou na BigWall v Praze na tom "balkóně" odkaz
 Re: Posilovací obliny11.07.2014
mrkni na amuerte, něco tam maj:

  Re: Posilovací obliny11.07.2014
nebo si najdi stolaře, kterej ti to vyrobí levněji...jako třeba koule se daj sehnat za 1/4 cenu
  Re: Posilovací obliny11.07.2014
nebo si najdi stolaře, kterej ti to vyrobí levněji...jako třeba koule se daj sehnat za 1/4 cenu
   Re: Posilovací obliny11.07.2014
A když si šikovnej jako já, uděláš si sám... :-)
    Re: Posilovací obliny11.07.2014
jasný, stačí nějakej špalek, svěrák, pilka na dřevo rašpla, šmirgl...uděláš si to sám a budeš mít ra
     Re: Posilovací obliny11.07.2014
Přesně jak píšou výše. Sedni na to a za týden dva to máš ustrouhané za pár peněz a s dobrým pocitem.
      Re: Posilovací obliny11.07.2014
Ztraceného? Trocha manuální práce a tvoření ztracený čas není.
       Re: Posilovací obliny11.07.2014
když ale kutilství posereš, tak to ztracený čas možná je :) no co, taky si všechno brousim sám a ze
       Re: Posilovací obliny11.07.2014
Pokud jsi schopen za ten "kutilský čas" vydělat jinde více peňauzí, než stojí obliny vyrob
        Re: Posilovací obliny11.07.2014
Zapomínáš na potěšení z dobře odvedené práce. Jako programátor si účtuju okolo 1.000,- za hodinu a p
         Re: Posilovací obliny12.07.2014
...a o tom to je :-).
        Re: Posilovací obliny12.07.2014
No a to je právě to, co mám jinak. Dobrý pocit je někdy lepší než výplata :o)
 Re: Posilovací obliny13.07.2014
Najdi si nějakou macatější...

 Výběr lana11.07.2014
Ahoj, můžete mi z osobní zkušenosti doporučit vyýběr lana (značka a konkr. typ) dle následujících parametrů?
1/průměr okolo 9,8
2/měkké, poddajné s malou uzlovatelností
3/dlouhá životnost - na umělce
4/příznivý poměr cena-kvali
 Re: Výběr lana11.07.2014
Osobně bych doporučil tendon master 9,7.. super lano za dobré peníze :)
  Re: Výběr lana11.07.2014
Tendon Master 9.7 bych odsouhlasil.
 Re: Výběr lana11.07.2014
ted se mi dobre leze s beal stinger 9,4 unicore. lehky, tenky a přitom dobry parametry ohledne padu.
 Re: Výběr lana11.07.2014
Tendon Ambition má požadovaný průměr 9,8 a je super. Doporučovaný Master je taky bezva. Na umělku ur
  Re: Výběr lana13.07.2014
Pokud nebudeš kupovat Indoor speciálku, jako je Beal Wallmaster nebo Tendon Indoor nebo Hattrick, ta
 Re: Výběr lana14.07.2014
1/průměr okolo 9,8 - sám má výbornou zkušenost s Beal Stinger 9,4 a to co do poddajnosti, tak ač je
  Re: Výběr lana15.07.2014
doporucuji beal stinger III 9.4

 AO11.07.2014
tak 8a.nu pise, ze se zas nekvalifikoval, protoze prehlidl (a tedy necvakl) prvni preso
 Re: AO11.07.2014
To jen nezkušenost, výkonnost tam bezesporu je. Až se na závodech vyleze, bude i v tomto oboru eso.
  Re: AO11.07.2014
Že by byl zamilovanej?! To zamrzí, ale je vidět že aspoň trochu je to člověk a ne jen ufon ;-)
  Re: AO11.07.2014
Možná jsi Adama nesledoval, ale on vyhrával závody když mnozí zde ještě tahali kačera ))
  Re: AO11.07.2014
Adam je první a zatím jediný člověk v historii Světových pohárů, kdo celkově vyhrál jak bouldering,
  Re: AO11.07.2014
Nezkušenost u Adama :-D. Adam dřív, před svou závodní pauzou, vysvětloval různá uklouznutí a tak tím
   Re: AO12.07.2014
tak koukam, že Adam si musel zpravit naladu dalsim 9a OS + 9a PP v jeden den, OBR. GRATULACE!! by me
    Re: AO13.07.2014
A proč by tě to zajímalo? Lezení ve skalách a závody na překližce jsou dva odlišné světy a dva odliš

1   ...   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   431   432   433   434   435   436   437   438   439   440   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rada na Pisky
Ahoj Lezci, chtel bych se optat kam poprve  na pisky. Lezem neco do  francouzkeho 7a. Chtel bych ukazat me drahe polovicce ceske Pisky. Lezl jsme jednou v Adru a to si netroufnu tahat!Ale bylo to nejlepsi!Co jsem tak koukal tak lidi radi hlavne Levy breh Labaku, ze to je jako odjisteno neco kolem 5m coz bych asi zvladnul ( sorry jsem posrany pseudosportovni lezec), snad. Chtel bych se zeptat zda by jste poradili jakeho pruvodce koupit, ale hlavne co by jste tak doporucili za cestu (vez) neco kolem 5 az 6  at si to pekne uzijem. Mam z pisku veliky respekt! Budem asi dva dny. Zkusim to bez magnesia vim zadne zelezo :).Budu rad za kazdou doporucenou cestu. Uprime vim ze budu vybaty jak male decko, ale chcem to zkusit. Dik moc za kazdou radu!!! At to leze!
PN14:58:41 15.07.2014
odpovědět 
 Re: Rada na Pisky
Cus, jestli chces, napis mi na mail (najed mysi na jmeno). Pokusim se poradit.
Adam
mAdam15:04:41 15.07.2014
odpovědět 
 Re: Rada na Pisky
Zkus Hrubici, pruvodce jsou perfektni, kdyz polezes jen hvezdickove cesty (jako ostatne 4 z peti lidi), nemuzes se splest. Bišík a Supí skály totéž, lézt podle hvězdiček. Navíc je to tam o chlup pevnější (jenom bacha na pětky od Housera, to už může být "L"ezení). Není třeba se bát ani Adršpachu, jestli aspoň trochu umíš spáry, v hospodě ti poradí cestu, která jde i výborně zajistit. Kdyby to jo nešlo, naproti na Křižáku jsou mraky lehčích stěnovek.

Do Labáku se jezdí pro čísla, ale pískovcové lezení tam moc nepoznáš. Borháky, bílé chyty a 2-3 metry mezi jištěním dodaným shora najdeš i na Slovensku.
18:07:59 15.07.2014
odpovědět 
  Re: Rada na Pisky
No s temi hvezdickami to neni 100%, to opravdu ne. Vzdy pouzivat vlastni rozum, poustet se do cest ktere se mi odspoda libi a zapytlit cestu neni ostuda :).
Adam18:23:03 15.07.2014
odpovědět 
   Re: Rada na Pisky
Jsou jen dve hvezdickove cesty z tech asi nekolika stovek v pruvodci, ktere bych nedoporucil. Kupodivu v tom clanku zminovana Maturitni na Kavčí je jedna z nich.

Kdyz zacnes na nejake hvezdickove petce, aby sis zvykl na matroš (Udolni na Podmokelskou, na Blatnik), budeš pokracovat na sestkach, aby ses naucil nezatezovat chyty a spis vse odslapat (Mezlova na Majak, Netopýří spára na Maják), tak se pak s důvěrou pustíš na všechny hvězdičkové sedmy na Dračí zub i věž, na sedmy na Kapelníka atd. To s tím postupným zkoušením platí všude, nejen na Hrubici.

A hlavne s sebou hodne smyc - šité ani tolik nejsou potřeba jako řezané a svázané různými uzly
10:13:34 16.07.2014
odpovědět 
    Re: Rada na Pisky
Koukám, že tyhle internetový rady sou úplně o ničem, co člověk to názor. Podle mě je Mézlovka docela ošklivá cesta s hezkym začátkem podél spáry, ale skoro všichni známí na ten začátek nadávají, že je těžkej a tak. Každopádně nic pro začátek....
m.15:02:28 16.07.2014
odpovědět 
     Re: Rada na Pisky
Ale smyce po metru a tutove
16:25:41 16.07.2014
odpovědět 
      Re: Rada na Pisky
To jo, hlavně v tom žlábku na předskalí, tam jich je tutovejch hafo :-D Na šestku dost vypečené a o tutový smyci se moc mluvit nedá = nic pro začátečníky.
14:02:38 17.07.2014
odpovědět 
    Re: Rada na Pisky
A to jsi ty stovky cest opravdu prolezl? Jen namatkou cesty ktere maji * v pruvodci ale jako prvni cesty bych je rozhodne nedoporucil:

Byzantska na Sourkovu vez - trochu solivy kout a daleko k prvnimu, dosti netrivialni boulder na VIIb a pak zamesena rajbunkova hrana (Samova varianta je pro zmenu dost lamava), nasleduje divny nebo lamavy dolez.

Udolni na Praded - strouhanka s bouldrem tak za VIIIb

Jizni Hrana na Praded - strouhanka

Udolni na Trio - runout od 1. Q, nezajistis

Zatmeni slunce na Hroustovu vez - hooodne strouhankovite, 2.Q je nesmyslne dan a je od nej traverz pres strouhanku a 2 hrany

Jizni spara na Skauta - netrivialni(bez techniky) 2 sirocinove metry

Prvni cesta na Kokota - soliva hrana, nezajistis, 1. Q vysoko

N.C. na Krasavce - 1. hodiny docela schovane a nad nima hodne lahudkovy vyvazovaci krok


A misto cele rady dalsich cest jsem si dal neco peknejsiho :) Vzdy a vsude, pouzivat vlastni rozum...
Adam21:48:56 16.07.2014
odpovědět 
     Re: Rada na Pisky
bylo myšleno jinak: 1) je několik stovek hvězdičkových cest; 2) lezu spíš hvězdičky; 3) z těch, co jsem vylezl, bych začátečníka neposlal na tu Maturitní.

Byla to moc velká zkratka. Na Kavčí je začátečnická spíš Chrastítková.
09:08:25 17.07.2014
odpovědět 
 Re: Rada na Pisky
Co se Labaku tyce tak tam najdes slusnou radu cest (na Levem i Pravem brehu) vpodstate sportovniho charakteru ve kterych se nebudes bat. Podobne Panteon ci Suche skaly. Taky se tam jde obejit bez smycek.

Nicmene (aspon me) tam chybi to kouzlo piskovcovych skalnich mest. Tzn dolez na vrcholek veze s knizkou atd. coz by se pritelkyni mohlo zamlouvat ze?

Kdyz poberes trochu odvahy (pocitam ze kdyz lezes do 7a tak fyzicku mas) tak uz mas vyber o dost sirsi. Nez se dostanu k nejakym oblastem rad bych zduraznil dalsi veci na ktere je treba dbat krom magnezia a zeleza.

Nelezt na mokrem! Kdyz uz nic jineho tak proto ze to je nebezpecne!
Nelezt na mokrem! (neni to nahoda ze to pisu dvakrat)
Nedrit lanem skalu, jisteni vhodne prodluzovat, kdyz jde cesta pres hranu tak zastandovat a na vrsku si prodlouzit stand a dobirat z hrany veze tak aby jsi videl druholezce.

Co se smycek tyce doporucuji http://kratitko.cz/82hHCs .

A ktera oblast? Prijde mi docela vhodne Hruboskalsko - je tam spousta peknych, lehkych a bezpecnych stenovek a v pruvodci jsou hvezdicky podle kterych se muzes orientovat (pouzivej ale vlastni rozum!!). Vic nez kde jinde je tam vsak dulezite setrit vsemozne skalu!
Adam18:17:58 15.07.2014
odpovědět 
  Re: Rada na Pisky
Jo kdyby jsi se na Hrubici vypravil tak cesty co jsou zmineny zde http://kratitko.cz/yq823p a zde http://kratitko.cz/uXeZW4 jsou vpodstate bez vyjimky pekne a bezpecne.
Adam18:28:20 15.07.2014
odpovědět 
   Re: Rada na Pisky
WOW - Diky moc za rady! Jsem v Praci a necekal jsem ze se mi ozve tolikero lidi. My prave loni dojeli do adru ze zkusime spole neco a bylo po desti tak jsem ji to jen ukazal a jeli jsme pryc :(. Sic fyzicku bych i mel ale stejne ten pisek se mi zda o hlave, a 7 ne 7 posrany budu az za usima! Kazdopadne o cekuji ty lokality co jste mi poradili. Ted na to nemam moc casu. jsem nevedel ze ten labak nema tu romantiku :). Diky moc! Ceknu to vecer! Jeste jednou dekuji!
PN19:29:20 15.07.2014
odpovědět 
   Re: Rada na Pisky
WOW - Diky moc za rady! Jsem v Praci a necekal jsem ze se mi ozve tolikero lidi. My prave loni dojeli do adru ze zkusime spole neco a bylo po desti tak jsem ji to jen ukazal a jeli jsme pryc :(. Sic fyzicku bych i mel ale stejne ten pisek se mi zda o hlave, a 7 ne 7 posrany budu az za usima! Kazdopadne o cekuji ty lokality co jste mi poradili. Ted na to nemam moc casu. jsem nevedel ze ten labak nema tu romantiku :). Diky moc! Ceknu to vecer! Jeste jednou dekuji!
PN20:01:21 15.07.2014
odpovědět 
    Re: Rada na Pisky
Ale ma romantiky dost, to jsou jen kecy. I v labaku najdes vrazdy, klasiky, sportovky jsou tam porad v mensine. Navic i veze tam jsou, vyhledy, knizky...
Hrubice neni podle me dobra rada, je to hodne mekke, musis si zvyknout.
Spis zkus Ostrov nebo rajec. To je tvrde, klasiky hezke a pro seznameni s piskem to nejsou tak vysoke veze. Nebo tisa, ta uz je mekkci, ale porad mensi nez Hrubice. Dej si v ostrove klasiky jako stara na palcat, stara na cisare, popravci stena udolka na Kacu, benkeho hrana na cisare... Na seznameni s piskem dostatecne, hezke, nejsou to vrazdy, nemelo by se tam s tebou nic ulomit.
myk20:21:02 15.07.2014
odpovědět 
     Re: Rada na Pisky
V klasickych cestach na Hrubici to s tou mekkosti neni tak zhave. Je to z velke vetsiny v pevnem a co soli tak jsou vyslapane misky ktere ale fakt neurves. Jina vec je kdyz se pak clovek vyda do "mene oblibenych" cest.

Kazdopadne je pravdou ze je docela vhodne najit si nekoho kdo se v dane oblasti vyzna a ukaze ti co a jak. Na druhou stranu to jde i bez toho (a asi to je dobrodruznejsi a lepsi pokud to prezijes :)).
Adam11:23:07 16.07.2014
odpovědět 
      Re: Rada na Pisky
To nelze takhle říci. Kauschkova hrana na dračky je klasika klasik, ale označit ty talíře za pevný materiál bych se zdráhal. Ruhá hrana to samé. Mézlovka na Maják má sice hvězdičku, ale do toho úvodního žlábku bych začátečníka rozhodně nevyslal, atd.
Myk17:58:13 16.07.2014
odpovědět 
       Re: Rada na Pisky
To slyším už po několikáté ... Ale proč? Na začátku dvoje velké hodiny a když se do žlabu postavíš, dáš bambuli. Jediné těžší místo je odlez od 1.kruhu, takže jištěný.
09:12:47 17.07.2014
odpovědět 
        Re: Rada na Pisky
Mně přišlo, že ve žlabu nic rozumného nešlo a vypadnout tam, tak ty smyčky v hodinách byly už moc nízko.
Myk09:42:29 17.07.2014
odpovědět 
         Re: Rada na Pisky
přesně tak, smyce v hodinách už je podlaha, do spárky ve žlábku jsem dával tenkou smyčku, ale tutově to moc nevypadalo. Místo na bambulák jsem nenašel a to jsem hledal jek Sherlok
14:06:17 17.07.2014
odpovědět 
        Re: Rada na Pisky
Taky si myslim, ze Mezlovka muze byt dole docela lecba sokem. Uz to, ze se o tom spodku vzdycky tak zapalene diskutuje, by melo byt dostatecnym varovanim :) Taky jsem smycku do spary zalozil, ale radsi jsem moc nedejchal, abych ji nevyfouknul. Rozhodne bych pro zacatek nedoporucil.
jikos20:42:50 17.07.2014
odpovědět 
         Re: Rada na Pisky
Nechapu, luxusni hodiny na kevlarku, tutova lanovice, plochac a dalsi tutova lanovice. Ty hnizda jsou hluboko a chce to prodlouzit. Jistic ktery me predtim varoval ze nezajistim se divil jak jsem si to pekne odjistil...
Adam23:40:56 17.07.2014
odpovědět 
          Re: Rada na Pisky
Hnízda hluboko?
Vždyť je to plytkej žlábek. Jestli jsi nelezl variantu, tou spárou z boku.
myk09:40:53 18.07.2014
odpovědět 
           Re: Rada na Pisky
Lezl jsem to tak jak je napsano v pruvodci.
Adam10:01:38 18.07.2014
odpovědět 
            Re: Rada na Pisky
Tak jsi holt borec, co umí supr jistit a už to víme. Ale začátečníky tam prosím neposílej, protože víc než půlka lidí v tom žlábku žádný tutový jištění nenachází a je to až na zem. Howg.
Myk12:39:37 18.07.2014
odpovědět 
             Re: Rada na Pisky
Hmmmm, to jsem presne chtel rict, ze jsem desnej frajer. Vo tom to totiz je. Mozna mam jen divna meritka "tutovosti" nevim, jen me proste prekvapovalo ze s tim nekdo ma problem. Take jsem tam nikoho neposilal, naopak jsem upozornoval ze * v pruvodci neznamena odjistenou bezproblemovou cestu...HOWGH! Hore zdar!
Adam14:09:42 18.07.2014
odpovědět 
    Re: Rada na Pisky
Souhlas s Mykem, Hrubice neni úplně dobrá rada, pokud si nevezmeš někoho kdo to tam zná, neumíš smyčkovat a seš zvyklej na tvrdej materiál, za kterej se dá zabrat a točit se na něm nohama. Romantika je to samozřejmě ohromná, o tom žádná. Na začátek a založení prvních smyček spíš Suché skály nebo Ostrov, pěknej je i Křížák. A Labák je samozřejmě krásnej a romantickej taky a přinejhoršim můžeš utéct do těch "vyborhákovanejch" sportovek na Levym břehu.
Párty21:02:46 15.07.2014
odpovědět 
     Re: Rada na Pisky
Už to tady bylo... Doporučil bych vřele a/ sehnat někoho místního (a to do Ádru zejména, ale i třeba na tu Hrubici, kdo tě napoprvé provede, ukáže...) b/ vybrat si nějakou tu "klasicky začátečnickou" oblast - Ostrov, Tisá, Sušky a začít to zkoušet tam c/ když na Broumovsko, tak nezačínat hnedlinka v Ádru, zkusit Křížák, Skály, Ostaš...
A nelekat se. Ono to zpočátku moc nepůjde, ale to se poddá časem. Hodně štěstí :)
 Tomáš F.00:20:33 16.07.2014
odpovědět 
 Re: Rada na Pisky
Ahoj,
az pojedes na pisek,zastav se u mne v Polici nad Metuji,je to pri ceste do Teplic,Ostas,Bisik,Adr,sjedu s tebou a rad ti svuj kraj ukazu.
Jirka 606 340 171
ps v pondeli odpoledne 21.7. se vracim do Prahy na par dni
schmiedt23:02:16 15.07.2014
odpovědět 
  Re: Rada na Pisky
Výborně! Respect!
Raskin09:50:02 17.07.2014
odpovědět 
 Re: Rada na Pisky
Než konkrétní oblast i cesty doporučuji trochu jiný přístup... Zdravá míra úzkosti je na písku hodně potřebná. Takže se vybodni, budeš-li opravdově chtít písek pochopit, na to, za kolik lezeš jinde a vybírej si na první "rande" cesty za dvě, tři a max čtyři. Dále se za to naprosto nestyď...
Uč se zakládat smyce jednu za druhou, i když polezeš po "schodech", cvičně si do nich kousek nad zemí i sedej... Stejně tak si můžeš jakoukoliv věž oblézt traverzem metr dva nad zemí.
Hlavně neřeš na úvod na písku, za kolik je cesta...
Výše uvedeným se seznámíš s materiálem aj. a postupně se na něj nacítíš stejně jako on na tebe...
Písek není ze začátku (a možná vlastně nikdy) jen o bodech za obtížnost. Krátké a výživné cesty najdeš třeba na Kalichu, kde můžeš dny oblézat do pár metrů nad zemí i s přítulkyní a nudit se nebudete...
Hvězdičkové cesty na písku jsou buď prošlapané nebo top cesty, kde se točí hlava. Chystáš-li se i do spár, pořiď si rukavice, krvavé klouby jsou sexy do doby, než se začnou hojit...
Ale je to hlavně na tobě/vás, jak to pojmete...
Good luck.
Gamp01:04:25 17.07.2014
odpovědět 
  Re: Rada na Pisky
To není dobrá rada. Cesty za II-III nejsou moc časté a IV-V a často VI jsou obvykle bez kruhu. Proto bych naopak doporučil lézt alespoň VII, kde už bývají občas kruhy, které potěší.
H.08:03:44 17.07.2014
odpovědět 
   Re: Rada na Pisky
Na Bišíku s kruhy nešetří ani v takhle lehkých cestách. Navíc tam jde parkovat, od auta do skal i večer do hospody je to blízko, dobře vařej a vařej i vlastní pivo.
09:17:02 17.07.2014
odpovědět 
    Re: Rada na Pisky
No konečně sem napsal někdo něco, s čím se dá souhlasit. Ano, na Bišíku dobře vařej :-)
Bída17:17:10 17.07.2014
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192374)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Børre Kenguru 5c Fosnavåg
Introsvaet 5b Fosnavåg
Allsang 5b Fosnavåg
Berre Børre 6a+ Fosnavåg
Kvit empati 6a+ Fosnavåg
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (37)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1153 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi