Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
37.Barták 10172
38.??? 10166
39.Zedek 10164
Bouldry:
37.Rychtrmoc 9400
38.Černý 9334
39.H2 9306
Hory:
23.X. 2532
24.Opice 2510
25.Moravcová 2460

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230944 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Sportcentrum Forea - Lanškroun
Šutr - Liberec 17
Mariánské lázně - Mariánské Lázně

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Spaní Eisenerz28.07.2014
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo v poslední době bivakoval v okolí Eisenerzu? Podle oficiálních stránek města by tam mělo být něco jako parkoviště v Kaiserbrunnu s vodou a záchody, ale když jsem psal na infocentrum, tak nás paní poslala do nějakého penz
 Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Ahoj,
vloni jsme spali na parkovišti u jezera volně za autama (zalehnout po setmění, bylo tam
  Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Pokud jdeš na Pfaffenstein, tak se dá přespat (pozdě večer přijedeš autem a za svítání vyrazíš do ho
   Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
No to se hodí. Přijedeme v pátek dost pozdě v noci, tak asi rovnou zakotvíme na tom parkovišti u jez
    Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Rakušáci to berou tak, že na parkovištích se kempovat nesmí, ale přespávat může. Takže když nepostav
     Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
Trochu bych to upřesnil. Rakušani to berou s přespáním tak, že mají 9 krajů a každý kraj jiná pravid
      Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
14 tisíc eur za to, že se vyspíš vedle auta?? Tak to je teda docela silná káva. No tak to jste mi te
       Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
Až 14k :-) Za spaní vedle auta by taková pokuta nejspíš nepadla.
Za takovej táboráček odpadk

 Chamonix27.07.2014
Zhruba 4.8.-12.4. jedem směr Chaminix-Mont Blanc. Dvě až tři volná místa, kdyby měl někdo zájem.

 Sebejištění s použitím GriGri27.07.2014
Ahoj, zajímalo by mě, jestli schvalujete následující způsob sebejištění s použitím GriGri. Předem podotýkám, že obvykle nelozím sólo, jenom občas když je parťák v hokně a je hezky, mám několik svých oblíbených skalek okolo 20 m s dobrým přístupem zvrchu a
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
A už jsi to takhle zkoušel? Já teda jo a řeknu ti, že přes neupravené grigri je to strašná pakárna.
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Metodou pokus-omyl jsem dosel k zaveru,ze u GriGri je nejlepsi zpusob navazani pres prsak tak,abych
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Tak GriGri pouze na solo lezeni odspodu...upravene, ale nevrtane!!!

Pokud chces infor
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Přesně na to, co popisuješ je Petzl Shunt. Funguje bez problémů.
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Já jsem Shunta zkoušel a neseděl mi, protože vůbec neklouzal po lanu a nějak jsem k němu neměl subje
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Zdar, rad bych rozvedl debatu na podobne tema a na pouziti tiblocu. Jak moc tibloc nici lano? Respek
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Tibloc je asi to nejhorsi na tohle pouziti co muze bejt...je to jako kdybych se te zeptal jestli si
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Ja bych se bal,ze pri selhani jednoho z blokantu bych se proletel trochu vic,nez bych chtel. Navic p
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Ural Alp od fy. Ushba. Dojistit prusíkem nad touto pomůckou /sám to nedělám, ale doporučit musím :-)

 frankenjura-internet26.07.2014
cus, nevite jestli se da nekde ve frankenjure zdarma napichnout na nejakou wi-fi s internetem. v nejake hospode a pod. dik za info :)
 Re: frankenjura-internet27.07.2014
v Gößweinsteinu hotel-restaurace na rohu naproti bazilice. Když si tam dáš pivo, řeknou ti heslo.
  Re: frankenjura-internet28.07.2014
Je to tak, ale dlužno dodat, že loni jsem to tam zkoušel, snídani jsem si dal, oni mi dali heslo, al
   Re: frankenjura-internet28.07.2014
Mně to v Gößweinsteinu fungovalo, tak asi jak kdy.
 Re: frankenjura-internet28.07.2014
Jenom doplním pro ty kdo netuší, jak free Wi-fi spoty fungují v Německu. V německu zapoměnte na styl

 Ztracené lezečky26.07.2014
Ahoj nedávno jsem zapoměl v Bechyni Na mamutu(hrad,vodní) lezečky La sportiva Python, velikost 42. Pokud jste je někdo našel prosím napiště mi. 728 746 080

 Tenerife26.07.2014
Ahoj
Nemáte prosím někdo průvodce na Tenerife v pdf? Než si ho koupím papírového a pojedu tam ,tak bych se rád podíval co je tam za cesty. Dík
 Re: Tenerife26.07.2014
Zajímájí mě jen vícedelkóvé cesty ,které jsou jak jsem zjistil asi jen v oblasti Roques de García. A
 Re: Tenerife28.07.2014
ahoj, pruvodce na vicedelky mi nabizel Carlos z outdoor obchodu Tenerife Outdoor z Granadilla de Abo

 K226.07.2014
JAROŠ TO DOKÁZAL, JE TO TAM!!! Tak to někdo hezky napište :-)
 Re: K226.07.2014
S tím kešem a rozpočtem by to dal i zdatnější lezec. Vyhřejvaný boty atd atd.... Spíš trochu štve ja
  Re: K226.07.2014
trol?
  Re: K226.07.2014
to je úžasný jak to každej kritizuje, to je tak typicky české někomu něco nepřát, to víš, že to není
   Re: K226.07.2014
nekrm troly.
    Re: K226.07.2014
čím víc lidí tam vyleze, čím víc se o tom bude mluvit, tím míň to bude pro další generace zajímavějš
     Re: K226.07.2014
dalsi takovej.
  Re: K227.07.2014
No přesně! Ale co vyhřejvaný boty... Představ si, že měl i péřovku.... S tou by tam vyšla i moje bab
 Re: K226.07.2014
Jak vidíš, tak lezecký server nemá zájem psát o prvním českém lezci, který dosáhl na korunu himaláje
 Re: K226.07.2014
Jak vidíš, tak lezecký server nemá zájem psát o prvním českém lezci, který dosáhl na korunu himaláje
  Re: K227.07.2014
No tady jede Monty Python to víš v létě je přece okurková sezóna, nikdo neleze , nikdo (aspoň) sem n
   Re: K2- climb more,žvaň méně.27.07.2014
Nediv se,pro články o lezení musíš chodit jinam.To je už docela nutnost.Je to ale zvláštní,když se t
    Re: K2- climb more,žvaň méně.27.07.2014
Lezec by se měl přejmenovat na ležec o ničem aneb seru na Vás lezci.....
     reseni..27.07.2014
..teto tristni situace je naprosto jednoduche, drazi kritici.
Napiste ten clanek sami (vlozit
      Re: reseni..27.07.2014
Meleš nesmysly.To proč sem lidi nepíšou,je kvůli uplně jiným věcem.
Příklad Jaroš K2 a nějáke
      Re: reseni..27.07.2014
Nesmysly kecáš Ty. Mě lezec neživí. Do práce chodim a věnuju se tomu, co mě živí, dokonce si i dovol
       Re: reseni..27.07.2014
Tak ??? začni podle hesla "méně pracovat a více lézt".Budeš mít víc volna a ten zbytek? Tr
        Re: reseni..27.07.2014
Hosi, nezklamali jste.
Anonymni urazky, obhajovani vlastniho pisecku, obvinovani vsech okolo.
         Re: reseni..28.07.2014
TOA tak za prvé tento servr je mediálním partnerem ČHS na internetu.A TAK BY TO MĚLO VYPADAT a mít n
          Re: reseni..28.07.2014
Jestli jsme to dobře pochopil, tam mediálná partner ČHS nebo hlavní mediální partner ČHS si může řík
           Re: reseni..28.07.2014
Tak to možná je, ale na věci to naprosto nic nemění.Buď se umíš o stránky starat a nebo ne.A tím sou

 poloviční lana26.07.2014
Ahoj, rád bych pořídil půlky. Nejvíc se mi asi zamlouvá Tendon Master 8,5 mm. Ale ani lana od Bealu nevypadají zle. Peníze nehrají roli, jen chci opravdu dobře koupit. Mohl bych poprosit o osobní zkušenosti, případně co byste doporučili? Předem díkes
 Re: poloviční lana26.07.2014
Ono je to v podstatě jedno.
Na hory se používají trošku hrubší než na zimní ledy, dobrá je im
 Re: poloviční lana26.07.2014
Ono je to v podstatě jedno.
Na hory se používají trošku hrubší než na zimní ledy, dobrá je im
 Re: poloviční lana27.07.2014
Ahoj.
Dřív jsem lezl na Badile 8,5mm od Lanexu, nebyly špatné, ale... Do nedávna jsem několik
 Re: poloviční lana28.07.2014
Vem nějaký tenký (Tendon master 7,8), ať nejsou moc těžký. Kdyby tě zajímly i dvojčata, pak dělá ten
  Re: poloviční lana28.07.2014
Tenký lana si neber, mám to a hrůza ( strašně pruží při slanění, udržet je v dešti je kumšt i s prus
   Re: poloviční lana28.07.2014
Souhlas s nekupovanim prilis tenkych lan. Pouzivam Beal Ice line a jsou to super lana. Ani moc tenky

 bordy26.07.2014
zdravim mam jednu otazku?? ako by som sa dostal na K2?? ak mam nato peniaze...a co vsetko nato potrebujem? samozrejme okrem horolezeckej vystroje
 Re: bordy26.07.2014
koule
 Re: bordy28.07.2014
první co musíš udělat je zeptat se v diskuzi na lezci "jak na to?"

 Spolu-lezení na lezci.cz25.07.2014
Zdar, jaký máte zkušenosti se zháněním spolulezce tu přes lezce.cz?
Párkrát jsem to využil a někteří ti lidi mi přišli docela divní - a ti víc v pohodě zháněli většinou jen jako jednorázovku když jim někdo vypadl. Taky mui přišlo, že jsou to, sprom
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz25.07.2014
A co bys chtěl? Hledáš životní lásku, nebo někoho, kdo tě odjistí? Seznamku jsem využíval, a je prav
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
Hele mám to úplně stejně. Nemám nikoho na pravidelné lezení. Něž se s někým novým domluvím, trvá to
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
Kvuli takovemu zoufalstvi jake prozivate vznikl bouldering. Mozna je na case se prekonvertovat.
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
:-O. Myslím, že bouldering fakt nevznikl kvůli tomuhle ;).
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Hlavní důvod to byl.
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Nebyl.
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Rozhodne ne.
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
Pouzitelny spolulezec/kyne drive nebo pozdeji nekoho do paru nebo nejakou partu najde a v inzerci bu
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
životní lásku?
když vemeš auto a naložíš někde typa, že jedete lízt, von vleze do auta s igel
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
No tak na to se dá odpovědět jedině tak, že pokud se ti něco takového stane, je to tvoje chyba. Sice
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
S tebou musi byt radost lezt ;).
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
Proč? Když lezeš a já jistím, tak tě zajímá co? Jak jistím, ne? A když lezu já a ty jistíš, tak tě s
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
proč hleddat spolulezce když chceš naviják, jdi na naviják. Já preferuju nastát tam jak tvrdý Y a ob
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
jionak řrčrno pro mě je lézo i společenská záležitost, nejen sportovní.až budu mít náladu bejt sám,
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
A co je podle tebe společenský? Mlít nesmysly, který toho druhého nezajímají? Se pak nediv. Opět pla
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Když si ten trénink tak dobře rozplánováváš,rozplánuj si ho tedy tak,aby mohli tví stabilní a dokona
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Jo a má to ještě tu výhodu,že si to nemusíš dělat sám.
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Ty jsi zase chytrej jak rádio. Když někdo onemocní, těžko to plánovat. A ta manželka? No hele, nemám
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Už chápu ty inzeráty typu, hledám sympatického spolulezce....hledáme pohodovou dvojku do auta.....či
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Na to zásadně neodpovídám. Inzerát typu "Kdo by šel zítra na BigWall" je lepší :-)
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
Navijáky nejsou všude a lezení s nimi není úplně super, trochu tahají nahoru.
Takže klídek, ž
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Ale asi ani nehledaj neco jineho. Spis se sebestrednym volem nikdo lezt nechce ;).
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
Tak vzhledem k tomu, že zhruba s polovinou jsem byl více, než jednou, a s tím zbytkem jsem neměl záj
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
Bohuže stejná zkušenost jako Ty Juro. Mám už mnoho let cca 10 spolulezců, kdy pokaždé se s někým dom
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
10 spolulezců mám vyzkoušeno od dubna... (pak si človek nemá připadat jak prodejná děvka). Z těch 10
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
To naprosto nechápu. Proč bych si měl připadat jako prodejná děvka? Úkol jističe je mě odjistit. A j
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
tak jsi šťastná povaha nebo nevim jak to děláš. Protože já u 8 z 10 lidí nemám motivaci s nima jít z
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
No však :-) Je potřeba upřesnit, co vlastně hledáš. Zda lezení a jističe, nebo společnost a zábavu
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Slušnej asociál :D
S tebou vyrazit na překližku, to musí bejt sen každýho lezce! :D
To
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
Nemáš náhodou drdy a nesmrdíš? S jedním takovým jsem jednou také byl. A děsně se pohoršoval, když js
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
Dredy nemám, ale po lezení smrdim dost často. Nicméně mě by sis určitě pamatoval. Repsektive moje bi
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
proč nelezeš s pytlem písku?
mlčí dokonale. :X
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
jinými slovy říkáš, zdar, drž hubu, tady si stoupni a dobírej.á, máme konec.zdar.
zážitek za
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Já nevim. Tak jsem přišel lézt, ne kecat. Na konci poděkuji za dobré odjištění, zabalím věci a jdu.
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
S tím odjištěním to beru, ale spíš mi vadí z lidí páčit jestli mají zájem lézt pravidelně, nebo jsem
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Hele, to je náhodou moc vtipné - kamarád jednou takhle hledal někoho na squash. Našel ženskou, manaž
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
těď jsi mi prodloužil život o několik let.. normálně mi teču slzy :D
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Hele 35ku jsem už taky měl, právě se rozváděla a dítě na krknu... s tou jsem se ani na stěnu nedosta
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
:-O tak to je drsná story, stejně jako ta s tim skvošem. Jako myslel jsem dycky že jsem zkaženej, al
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
kámoš byl zřejmě společensky taktní a nevysvětloval jí, že ho nerajcuje.
To by pak tímpádem v
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
ozvat se máš ty.
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Co mas proti jednorazovkam?

Za poslednich nekolik let jsem tady na Lezci v inzerci zk
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Dober! Zrovna byl v miste, kde mu vzdycky natejkalo. Dober! Kazda vterina byla minutou. Dober!!! Por
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Jsem se nepodepsal

1   ...   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   431   432   433   434   435   436   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Spolu-lezení na lezci.cz
Zdar, jaký máte zkušenosti se zháněním spolulezce tu přes lezce.cz?
Párkrát jsem to využil a někteří ti lidi mi přišli docela divní - a ti víc v pohodě zháněli většinou jen jako jednorázovku když jim někdo vypadl. Taky mui přišlo, že jsou to, sprominutím trochu "děvky", prostě to střídaj hlava nehlava, jak v tureckým harému. Znáte to taky? Jsou divní jen lezci nebo obecně tihle typy co se tady točí furt v seznamce?
Juura
Jura20:55:33 25.07.2014
odpovědět 
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz
A co bys chtěl? Hledáš životní lásku, nebo někoho, kdo tě odjistí? Seznamku jsem využíval, a je pravda, že jsem se setkal s různými typy. Pokud jistí dobře, je mi to fuk, odjistím ho taky, a je jedno, kdo jak a co lezeme. A když dobře nejistí? I tací se našli, po první zkušební cestě na jistotu jsem se omluvil že tohle nedám, že se s ním bojím, a hezky jsem si zabouldroval. Takže hodně záleží na tom, co od toho čekáváš. jestli si chceš zajít na stěnu a nemá tě kdo jistit, a zároveň jsi smířen s tím, že si kdyžtak zabouldruješ (už se mi i stalo, že dotyčný nedorazil), tak je to dobrá služba. Ale kamarády bych tu nehledal, většinou to byli idioti a idotky. Je pravděpodobné, že to samé si myslí oni o mě, ale jdeme se jistit, ne si povídat, takže o nic nejde.
21:29:09 25.07.2014
odpovědět 
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Hele mám to úplně stejně. Nemám nikoho na pravidelné lezení. Něž se s někým novým domluvím, trvá to pár týdnů, pak zajdem zalézt. Občas divnej pocit, občas ne, a tím to končí, další lezení už nenásleduje i když z mé strany by byl zájem a to mé nároky klesly tak nízko že bych bral každého. Takže si občas domlouvá i 4 lidi najednou abych měl vůbec šanci vlézt párkrát za měsíc na stěnu.
Petr00:13:06 26.07.2014
odpovědět 
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Kvuli takovemu zoufalstvi jake prozivate vznikl bouldering. Mozna je na case se prekonvertovat.
07:21:16 26.07.2014
odpovědět 
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz
:-O. Myslím, že bouldering fakt nevznikl kvůli tomuhle ;).
10:23:21 26.07.2014
odpovědět 
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Hlavní důvod to byl.
Kuba Turek09:46:06 28.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Nebyl.
A.12:11:02 28.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Rozhodne ne.
21:25:12 28.07.2014
odpovědět 
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Pouzitelny spolulezec/kyne drive nebo pozdeji nekoho do paru nebo nejakou partu najde a v inzerci bude asi spis vyjimecne.

Osobne uz nemam nervy na nezname spolulezce z inzerce a tak radsi trenuju na boulderovce nebo navijaku na stene. Mam to ale ciste na trenink, lezeni jako takove si dopravam o vikendu s kamosema.
Honza11:31:13 26.07.2014
odpovědět 
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz
životní lásku?
když vemeš auto a naložíš někde typa, že jedete lízt, von vleze do auta s igelitkou z lidlu a místo aspoň zdvořilý konverzace si vytáhne knížku..tak to mi přijde trochu psycho..
20:33:02 26.07.2014
odpovědět 
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz
No tak na to se dá odpovědět jedině tak, že pokud se ti něco takového stane, je to tvoje chyba. Sice jsem psal více méně o spolulezci na překližku, ale i do skal se to někdy přihodí, takže tam to řeším tak, že požaduji minimálně jedno lezecké setkání předem na stěně. Pak žádného smradlavého typa nebo nováčka z kurzu omylem nenabereš. Sice jsem už poznal pár podivných individuí, ale také asi dva nebo tři fajn spolulezce, se kterými se vídáme častěji.

Takže ano, seznamka je dobrá a užitečná věc, ale chce to s ní umět zacházet. Jestli jedeš do Jury a domluvíš si někoho úplně neznámého a vaše první setkání je když ho nabereš někde na metru ráno před akcí, máš, co si zasloužíš :-)

A k té zdvořilé konverzaci - musím se přiznat, že nic horšího neznám. Není většího neštěstí, než když někdo furt mele a chce si povídat.
12:31:20 27.07.2014
odpovědět 
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz
S tebou musi byt radost lezt ;).
13:06:57 27.07.2014
odpovědět 
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Proč? Když lezeš a já jistím, tak tě zajímá co? Jak jistím, ne? A když lezu já a ty jistíš, tak tě snad taky nezajímá hovor o počasí, ne? Když si vzpomenu, co vše pod stěnou nebo skálou od jiných dvojic pokaždé slyším, tak to jsou obvykle plky o ničem. Takže bys opravdu neměl zaměňovat, zda hledáš kámoše, nebo někoho, kdo tě odjistí. To jsou dvě odlišné věci. Když půjdeš lézt na Smíchov na naviják, taky si s ním moc nepokecáš :-) Takže vlastně když to tak vezmu, třeba já tady v seznamce občas hledám lidský naviják. A to samé nabízím :-) Nic jiného k lezení potřeba není :-)
13:45:30 27.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
proč hleddat spolulezce když chceš naviják, jdi na naviják. Já preferuju nastát tam jak tvrdý Y a občas taky prohodit pár vět. Lidí jako ty je víc a dělaj tu chybu, že hledaj spolulezce, když ho vlastně vůbec nechtěj a pak čumej jak vyoraný krtci;)
21:38:29 27.07.2014
odpovědět 
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz
jionak řrčrno pro mě je lézo i společenská záležitost, nejen sportovní.až budu mít náladu bejt sám, pudu na bouldr nebo plavat. A bohužel spousta lidí postrádá společenskej takt a zvládnou tak akorát pozdravit..
21:45:13 27.07.2014
odpovědět 
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz
A co je podle tebe společenský? Mlít nesmysly, který toho druhého nezajímají? Se pak nediv. Opět platí - chceš-li v seznamce najít správného spolulezce, specifikuj, co hledáš. Obvykle lidi hledají někoho na jištění. Když máš třeba rozplánovaný trénink a vypadne ti z nějakého důvodu obvyklý spolulezec, potřebuješ, aby tě odjistil někdo jiný. Ne, opravdu mne nezajímají tvé rodinné problémy, ani mne nezajímá, jak jsi se měl loni na nějaké skále. A pravdu nehledám nového kamaráda ani si s tebou nechci povídat, nezajímáš mne. Nejsi ten typ, co lidi mučí fotkami z dovolené? Naprosté neštěstí jsou na tohle ženské. Co já si už vyslechl... A bylo úplně jedno, zda jsem mluvil, nebo ne. Jednou jsem dokonce zkusil, zda jí nebude vadit, když nebudu mluvit vůbec. Za hodinu jsem úmyslně nepromluvil ani slovo, ani při střídání. Nevšimla si toho, pořád něco mlela :-) Jo, na inzeráty je to někdy sranda. A co opravdu chci? Chci, abys mne odjistil, na oplátku odjistím já tebe. Nic víc. Bezpečně a spolehlivě. Takže tolik jeden pohled na seznamku a její využívání :-)
22:50:20 27.07.2014
odpovědět 
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Když si ten trénink tak dobře rozplánováváš,rozplánuj si ho tedy tak,aby mohli tví stabilní a dokonalí spolulezci.A rovnou si můžeš naplánovat i náhradní program ,když náhodou odpadnou. Pak je ještě ta varianta,že se prostřednictvím seznamky seznámíš se ženou,co taky poleze a vezmeš si jí za manželku.Můžete pak spolu být na vždy šťastní a budete spolu i ignorovat seznamky i navijáky.
09:01:34 28.07.2014
odpovědět 
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Jo a má to ještě tu výhodu,že si to nemusíš dělat sám.
09:03:34 28.07.2014
odpovědět 
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Ty jsi zase chytrej jak rádio. Když někdo onemocní, těžko to plánovat. A ta manželka? No hele, nemám potřebu se seznamovat na seznamce. Jedná se o místní seznamku a neslouží k seznámení, ale k nalezení jističe. Fakt nechápu, proč do toho taháte vztahy.
09:18:04 28.07.2014
odpovědět 
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Už chápu ty inzeráty typu, hledám sympatického spolulezce....hledáme pohodovou dvojku do auta.....či pohodáře na skály...to aby ses jim neozval ty....
19:59:19 28.07.2014
odpovědět 
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Na to zásadně neodpovídám. Inzerát typu "Kdo by šel zítra na BigWall" je lepší :-)
20:06:31 28.07.2014
odpovědět 
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Navijáky nejsou všude a lezení s nimi není úplně super, trochu tahají nahoru.
Takže klídek, žádnou chybu nedělám a s jističi náhodně potkanými ze seznamky problém nemám :-) Ale jak je vidět, řada lidí hledá i něco jiného, než je jistič. Takže když si budete někdo dávat inzerát nebo na něj odpovídat, ujasněte si, co vlastně chcete :-)
22:38:14 27.07.2014
odpovědět 
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Ale asi ani nehledaj neco jineho. Spis se sebestrednym volem nikdo lezt nechce ;).
22:34:01 28.07.2014
odpovědět 
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Tak vzhledem k tomu, že zhruba s polovinou jsem byl více, než jednou, a s tím zbytkem jsem neměl zájem lézt já, bych to tak tragicky neviděl :-) Spíš bych to viděl naopak - nikdo nechce chodit lézt s těmi, co furt žvaní a místo lezení si chtěj povídat. Už jsme i zažil, že si týpek po třetí cestě, kdy jsme byli hezky rozehřátí a mělo začít pořádné lezení, šel dát kafíčko a cigárko.

Škoda, že neumíš číst mezi řádky. Je rozdíl mezi někým, kdo nemá parťáka a snaží se někoho ulovit v seznamce, a tím, když ti parťák vypadne a ty chceš přesto jít lézt a třeba v nějakou neobvyklou dobu. Ono třeba rozumných lidí, co mohou na stěnu ve všední den dopoledne, moc není :-( To samé platí o skále. Kámošů a spolulezců třeba do Jury se mi nabízí spousta. Ale všichni na víkendy :-( V úterý tam a v pátek zpátky nemůže skoro nikdo.
08:34:37 29.07.2014
odpovědět 
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Bohuže stejná zkušenost jako Ty Juro. Mám už mnoho let cca 10 spolulezců, kdy pokaždé se s někým domluvím a díky nim se seznamuji s dalšími lidmi, co mi lezecky/společensky sednou. Takže jednorázovky či spolujízdy jsou záležitost 2x ročně, a to +- jde. Bohužel většina inzerce "někoho na dlouhodobé lezení" je asi od "typů" z mužské i ženské strany, kteří hledají bůh ví co, ale lezení to není a nebude.
radši ne18:55:49 27.07.2014
odpovědět 
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz
10 spolulezců mám vyzkoušeno od dubna... (pak si človek nemá připadat jak prodejná děvka). Z těch 10ti 2 na rovinu řekli že mě mají na záskok místo vypadlého a pouze jeden se mi ozval jestli bych něšel znova. Zbytek neměl ani tolik slušnosti se omluvit (vůbec reagovat), když jsem se ptal zda by neměli zájem někdy příště. Což mě na tom nejvíc sere.
Petr08:38:01 28.07.2014
odpovědět 
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz
To naprosto nechápu. Proč bych si měl připadat jako prodejná děvka? Úkol jističe je mě odjistit. A je jedno, kdo to je. Nic mne k jističi nepoutá. Asi jako řidič autobusu, který mne někam veze. Mám to podobně jako Petr, a často ani nevím, jak se dotyčný jmenuje, nějak mne nenapadlo, proč se o to zajímat. Já fakt nehledám kamarády, ale někoho, kdo mne občas odjistí. A s těmi stálými jističi a kamarády, když můžeš třeba jen týdny přes den, je to dost problém. Já mám čas pořád, ale někteří chodí do práce. Takže když potřebuju, hodím den předem na seznamku inzerát a druhý den jdu lézt. A s kým, to naprosto neřeším, nic mi po něm není.
09:27:02 28.07.2014
odpovědět 
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz
tak jsi šťastná povaha nebo nevim jak to děláš. Protože já u 8 z 10 lidí nemám motivaci s nima jít znovu. lezení je pro mě o lezení i o srandě mezi tím, trochu hecování trochu srandičky. Podle mě to k tomu patří. Když je někdo suchej jak holub z nosu (a to tihle seznamkový evergrýny bejvaj), jdu radši makat sám.
09:40:39 28.07.2014
odpovědět 
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz
No však :-) Je potřeba upřesnit, co vlastně hledáš. Zda lezení a jističe, nebo společnost a zábavu s lezením :-) Když se to potká nevhodně, jsou naštvaní oba. Ty na mě, že nespolečensky mlčím a neprojevuji zájem, já na tebe, že pořád neposlečensky meleš a jseš vlezlej a místo lezení kecáš :-)
09:50:21 28.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Slušnej asociál :D
S tebou vyrazit na překližku, to musí bejt sen každýho lezce! :D
To choď radši na bouldrovku, než zatvrzelým mlčením kurvit lidem odpoledne.
Dlouho už jsem se u diskuse na lezci takhle nepobavil :D
Díky! :D
TujboPefa11:00:54 28.07.2014
odpovědět 
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Nemáš náhodou drdy a nesmrdíš? S jedním takovým jsem jednou také byl. A děsně se pohoršoval, když jsem se mu omluvil, že víckrát s ním opravdu ne. Už ani nevím, co lezl, ale v hlavě mi utkvělo, že řešil všechny nespravedlnosti světa a jak furt mlel, tak se pokaždé navazoval snad čtvrt hodiny. Takže já za pár minut odlezeno, a pak 25 minut on. 15 minut navázání a 5 minut na cestu a pak se zase 5 minut odvazoval :-) Škoda, že na něj už nemám kontakt, ten by ti sedl. Mlčením by ti odpoledne fakt nekurvil :-)
08:56:58 29.07.2014
odpovědět 
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Dredy nemám, ale po lezení smrdim dost často. Nicméně mě by sis určitě pamatoval. Repsektive moje bicáky, ty jen tak nikdo nezapomene... :D
 TujboPefa13:18:48 29.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
proč nelezeš s pytlem písku?
mlčí dokonale. :X
11:34:32 28.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
jinými slovy říkáš, zdar, drž hubu, tady si stoupni a dobírej.á, máme konec.zdar.
zážitek za všecky prachy;)
11:55:44 28.07.2014
odpovědět 
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Já nevim. Tak jsem přišel lézt, ne kecat. Na konci poděkuji za dobré odjištění, zabalím věci a jdu. Ale jestli má někdo potřebu stále tlachat, chápu, že mu to nevyhovuje.
14:53:20 28.07.2014
odpovědět 
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz
S tím odjištěním to beru, ale spíš mi vadí z lidí páčit jestli mají zájem lézt pravidelně, nebo jsem jen záskok za někoho atd. Vadí mi ta neupřímnost a neochota jednat na rovinu. Je mi milejší když někdo řekne jsi záskok za vypadlého kámoše na 1-2 lezení, než ženská která se už nikdy neozve, když na otázku co od ní čekám dostane odpověď jištění na stěně :)
Petr10:28:24 28.07.2014
odpovědět 
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Hele, to je náhodou moc vtipné - kamarád jednou takhle hledal někoho na squash. Našel ženskou, manažerku z jedné větší mezinárodní společnosti. Dobře se mu s ní hrálo, tak s ní šel ještě asi dvakrát. Pokaždé si zahráli a zase odešli. A ona ho pak na dalším squashi děsně sprostě seřvala, že není normální, že po ní ještě ani jednou nevyjel, že tohle ona nemá zapotřebí, že chce šukat a ne hrát debilní squash a ať jde do háje. A už jí neviděl :-( Na lezení se mi něco podobného stalo dvakrát. Pokaždé rozvedená ženská okolo čtyřicítky. Takže s mladou holkou ano, se starší taky, s klukama ano, ale od samotné ženské 35-45 raději ruce pryč. Tedy pokud někdo neplánuje románek :-)
10:40:39 28.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
těď jsi mi prodloužil život o několik let.. normálně mi teču slzy :D
Petr11:04:00 28.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Hele 35ku jsem už taky měl, právě se rozváděla a dítě na krknu... s tou jsem se ani na stěnu nedostal chtěla se sejí před lezením :) Ta mi aspoň na rovinu řekla že jsem pro ni moc mladej :) Jo, je mi 28 jsem svobodnej a vztah nehledám po pár blbejch zkušenostech, v prní řadě mi jde o lezení a pak možná vztah, ale ty ženské co jsem zatím potkal to měli přesne naopak, kromě jedné která v životě nelezla a chtěla to zkusit.
Petr11:16:57 28.07.2014
odpovědět 
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz
:-O tak to je drsná story, stejně jako ta s tim skvošem. Jako myslel jsem dycky že jsem zkaženej, ale stejně žasnu nad tim jak ten svět funguje....
Davídek01:08:52 29.07.2014
odpovědět 
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz
kámoš byl zřejmě společensky taktní a nevysvětloval jí, že ho nerajcuje.
To by pak tímpádem vysvětlovalo i zařezanost výše uvedeného introverta..
11:38:59 28.07.2014
odpovědět 
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz
ozvat se máš ty.
11:40:32 28.07.2014
odpovědět 
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Co mas proti jednorazovkam?

Za poslednich nekolik let jsem tady na Lezci v inzerci zkusil cca 5 lidi na Susky nebo do Skalaku. Pokazdy to bylo jenom na jeden den (domluveny den predem) a netvarili se, ze by jim to vadilo. Samozrejme je potreba vzajemne prizpusobit vyber cest a obtiznost. Ale je to lepsi nez byt doma.
jx zero09:33:46 28.07.2014
odpovědět 
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Dober! Zrovna byl v miste, kde mu vzdycky natejkalo. Dober! Kazda vterina byla minutou. Dober!!! Porad se nikdo neozyval. Vedel ze ty listy moc dlouho neudrzi.cas plynul tak pomaleji, pomaleji nez jemu natykalo. Kurva, ze jsem si tu presku necvakl. Najednou mu chybelo to kamaradske hecnuti Zaber, to das! A dole bylo porad ticho. Smich, pratelske tlachani se ozyvalo z okoli. Ale ne z jeho okoli. V jeho okoli bylo divne ticho, takove ticho. Anonymni ticho. Najednou mu to doslo. Musi spadnout, ten druhy uz na to ceka...
21:13:13 28.07.2014
odpovědět 
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz
Jsem se nepodepsal
Element21:15:44 28.07.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi