Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230921 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Sportcentrum Forea - Lanškroun
HOKOK Sport Kladno - Kladno

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Spaní Eisenerz28.07.2014
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo v poslední době bivakoval v okolí Eisenerzu? Podle oficiálních stránek města by tam mělo být něco jako parkoviště v Kaiserbrunnu s vodou a záchody, ale když jsem psal na infocentrum, tak nás paní poslala do nějakého penz
 Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Ahoj,
vloni jsme spali na parkovišti u jezera volně za autama (zalehnout po setmění, bylo tam
  Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Pokud jdeš na Pfaffenstein, tak se dá přespat (pozdě večer přijedeš autem a za svítání vyrazíš do ho
   Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
No to se hodí. Přijedeme v pátek dost pozdě v noci, tak asi rovnou zakotvíme na tom parkovišti u jez
    Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Rakušáci to berou tak, že na parkovištích se kempovat nesmí, ale přespávat může. Takže když nepostav
     Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
Trochu bych to upřesnil. Rakušani to berou s přespáním tak, že mají 9 krajů a každý kraj jiná pravid
      Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
14 tisíc eur za to, že se vyspíš vedle auta?? Tak to je teda docela silná káva. No tak to jste mi te
       Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
Až 14k :-) Za spaní vedle auta by taková pokuta nejspíš nepadla.
Za takovej táboráček odpadk

 Chamonix27.07.2014
Zhruba 4.8.-12.4. jedem směr Chaminix-Mont Blanc. Dvě až tři volná místa, kdyby měl někdo zájem.

 Sebejištění s použitím GriGri27.07.2014
Ahoj, zajímalo by mě, jestli schvalujete následující způsob sebejištění s použitím GriGri. Předem podotýkám, že obvykle nelozím sólo, jenom občas když je parťák v hokně a je hezky, mám několik svých oblíbených skalek okolo 20 m s dobrým přístupem zvrchu a
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
A už jsi to takhle zkoušel? Já teda jo a řeknu ti, že přes neupravené grigri je to strašná pakárna.
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Metodou pokus-omyl jsem dosel k zaveru,ze u GriGri je nejlepsi zpusob navazani pres prsak tak,abych
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Tak GriGri pouze na solo lezeni odspodu...upravene, ale nevrtane!!!

Pokud chces infor
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Přesně na to, co popisuješ je Petzl Shunt. Funguje bez problémů.
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Já jsem Shunta zkoušel a neseděl mi, protože vůbec neklouzal po lanu a nějak jsem k němu neměl subje
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Zdar, rad bych rozvedl debatu na podobne tema a na pouziti tiblocu. Jak moc tibloc nici lano? Respek
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Tibloc je asi to nejhorsi na tohle pouziti co muze bejt...je to jako kdybych se te zeptal jestli si
  Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Ja bych se bal,ze pri selhani jednoho z blokantu bych se proletel trochu vic,nez bych chtel. Navic p
 Re: Sebejištění s použitím GriGri28.07.2014
Ural Alp od fy. Ushba. Dojistit prusíkem nad touto pomůckou /sám to nedělám, ale doporučit musím :-)

 frankenjura-internet26.07.2014
cus, nevite jestli se da nekde ve frankenjure zdarma napichnout na nejakou wi-fi s internetem. v nejake hospode a pod. dik za info :)
 Re: frankenjura-internet27.07.2014
v Gößweinsteinu hotel-restaurace na rohu naproti bazilice. Když si tam dáš pivo, řeknou ti heslo.
  Re: frankenjura-internet28.07.2014
Je to tak, ale dlužno dodat, že loni jsem to tam zkoušel, snídani jsem si dal, oni mi dali heslo, al
   Re: frankenjura-internet28.07.2014
Mně to v Gößweinsteinu fungovalo, tak asi jak kdy.
 Re: frankenjura-internet28.07.2014
Jenom doplním pro ty kdo netuší, jak free Wi-fi spoty fungují v Německu. V německu zapoměnte na styl

 Ztracené lezečky26.07.2014
Ahoj nedávno jsem zapoměl v Bechyni Na mamutu(hrad,vodní) lezečky La sportiva Python, velikost 42. Pokud jste je někdo našel prosím napiště mi. 728 746 080

 Tenerife26.07.2014
Ahoj
Nemáte prosím někdo průvodce na Tenerife v pdf? Než si ho koupím papírového a pojedu tam ,tak bych se rád podíval co je tam za cesty. Dík
 Re: Tenerife26.07.2014
Zajímájí mě jen vícedelkóvé cesty ,které jsou jak jsem zjistil asi jen v oblasti Roques de García. A
 Re: Tenerife28.07.2014
ahoj, pruvodce na vicedelky mi nabizel Carlos z outdoor obchodu Tenerife Outdoor z Granadilla de Abo

 K226.07.2014
JAROŠ TO DOKÁZAL, JE TO TAM!!! Tak to někdo hezky napište :-)
 Re: K226.07.2014
S tím kešem a rozpočtem by to dal i zdatnější lezec. Vyhřejvaný boty atd atd.... Spíš trochu štve ja
  Re: K226.07.2014
trol?
  Re: K226.07.2014
to je úžasný jak to každej kritizuje, to je tak typicky české někomu něco nepřát, to víš, že to není
   Re: K226.07.2014
nekrm troly.
    Re: K226.07.2014
čím víc lidí tam vyleze, čím víc se o tom bude mluvit, tím míň to bude pro další generace zajímavějš
     Re: K226.07.2014
dalsi takovej.
  Re: K227.07.2014
No přesně! Ale co vyhřejvaný boty... Představ si, že měl i péřovku.... S tou by tam vyšla i moje bab
 Re: K226.07.2014
Jak vidíš, tak lezecký server nemá zájem psát o prvním českém lezci, který dosáhl na korunu himaláje
 Re: K226.07.2014
Jak vidíš, tak lezecký server nemá zájem psát o prvním českém lezci, který dosáhl na korunu himaláje
  Re: K227.07.2014
No tady jede Monty Python to víš v létě je přece okurková sezóna, nikdo neleze , nikdo (aspoň) sem n
   Re: K2- climb more,žvaň méně.27.07.2014
Nediv se,pro články o lezení musíš chodit jinam.To je už docela nutnost.Je to ale zvláštní,když se t
    Re: K2- climb more,žvaň méně.27.07.2014
Lezec by se měl přejmenovat na ležec o ničem aneb seru na Vás lezci.....
     reseni..27.07.2014
..teto tristni situace je naprosto jednoduche, drazi kritici.
Napiste ten clanek sami (vlozit
      Re: reseni..27.07.2014
Meleš nesmysly.To proč sem lidi nepíšou,je kvůli uplně jiným věcem.
Příklad Jaroš K2 a nějáke
      Re: reseni..27.07.2014
Nesmysly kecáš Ty. Mě lezec neživí. Do práce chodim a věnuju se tomu, co mě živí, dokonce si i dovol
       Re: reseni..27.07.2014
Tak ??? začni podle hesla "méně pracovat a více lézt".Budeš mít víc volna a ten zbytek? Tr
        Re: reseni..27.07.2014
Hosi, nezklamali jste.
Anonymni urazky, obhajovani vlastniho pisecku, obvinovani vsech okolo.
         Re: reseni..28.07.2014
TOA tak za prvé tento servr je mediálním partnerem ČHS na internetu.A TAK BY TO MĚLO VYPADAT a mít n
          Re: reseni..28.07.2014
Jestli jsme to dobře pochopil, tam mediálná partner ČHS nebo hlavní mediální partner ČHS si může řík
           Re: reseni..28.07.2014
Tak to možná je, ale na věci to naprosto nic nemění.Buď se umíš o stránky starat a nebo ne.A tím sou

 poloviční lana26.07.2014
Ahoj, rád bych pořídil půlky. Nejvíc se mi asi zamlouvá Tendon Master 8,5 mm. Ale ani lana od Bealu nevypadají zle. Peníze nehrají roli, jen chci opravdu dobře koupit. Mohl bych poprosit o osobní zkušenosti, případně co byste doporučili? Předem díkes
 Re: poloviční lana26.07.2014
Ono je to v podstatě jedno.
Na hory se používají trošku hrubší než na zimní ledy, dobrá je im
 Re: poloviční lana26.07.2014
Ono je to v podstatě jedno.
Na hory se používají trošku hrubší než na zimní ledy, dobrá je im
 Re: poloviční lana27.07.2014
Ahoj.
Dřív jsem lezl na Badile 8,5mm od Lanexu, nebyly špatné, ale... Do nedávna jsem několik
 Re: poloviční lana28.07.2014
Vem nějaký tenký (Tendon master 7,8), ať nejsou moc těžký. Kdyby tě zajímly i dvojčata, pak dělá ten
  Re: poloviční lana28.07.2014
Tenký lana si neber, mám to a hrůza ( strašně pruží při slanění, udržet je v dešti je kumšt i s prus
   Re: poloviční lana28.07.2014
Souhlas s nekupovanim prilis tenkych lan. Pouzivam Beal Ice line a jsou to super lana. Ani moc tenky

 bordy26.07.2014
zdravim mam jednu otazku?? ako by som sa dostal na K2?? ak mam nato peniaze...a co vsetko nato potrebujem? samozrejme okrem horolezeckej vystroje
 Re: bordy26.07.2014
koule
 Re: bordy28.07.2014
první co musíš udělat je zeptat se v diskuzi na lezci "jak na to?"

 Spolu-lezení na lezci.cz25.07.2014
Zdar, jaký máte zkušenosti se zháněním spolulezce tu přes lezce.cz?
Párkrát jsem to využil a někteří ti lidi mi přišli docela divní - a ti víc v pohodě zháněli většinou jen jako jednorázovku když jim někdo vypadl. Taky mui přišlo, že jsou to, sprom
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz25.07.2014
A co bys chtěl? Hledáš životní lásku, nebo někoho, kdo tě odjistí? Seznamku jsem využíval, a je prav
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
Hele mám to úplně stejně. Nemám nikoho na pravidelné lezení. Něž se s někým novým domluvím, trvá to
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
Kvuli takovemu zoufalstvi jake prozivate vznikl bouldering. Mozna je na case se prekonvertovat.
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
:-O. Myslím, že bouldering fakt nevznikl kvůli tomuhle ;).
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Hlavní důvod to byl.
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Nebyl.
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Rozhodne ne.
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
Pouzitelny spolulezec/kyne drive nebo pozdeji nekoho do paru nebo nejakou partu najde a v inzerci bu
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz26.07.2014
životní lásku?
když vemeš auto a naložíš někde typa, že jedete lízt, von vleze do auta s igel
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
No tak na to se dá odpovědět jedině tak, že pokud se ti něco takového stane, je to tvoje chyba. Sice
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
S tebou musi byt radost lezt ;).
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
Proč? Když lezeš a já jistím, tak tě zajímá co? Jak jistím, ne? A když lezu já a ty jistíš, tak tě s
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
proč hleddat spolulezce když chceš naviják, jdi na naviják. Já preferuju nastát tam jak tvrdý Y a ob
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
jionak řrčrno pro mě je lézo i společenská záležitost, nejen sportovní.až budu mít náladu bejt sám,
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
A co je podle tebe společenský? Mlít nesmysly, který toho druhého nezajímají? Se pak nediv. Opět pla
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Když si ten trénink tak dobře rozplánováváš,rozplánuj si ho tedy tak,aby mohli tví stabilní a dokona
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Jo a má to ještě tu výhodu,že si to nemusíš dělat sám.
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Ty jsi zase chytrej jak rádio. Když někdo onemocní, těžko to plánovat. A ta manželka? No hele, nemám
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Už chápu ty inzeráty typu, hledám sympatického spolulezce....hledáme pohodovou dvojku do auta.....či
          Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Na to zásadně neodpovídám. Inzerát typu "Kdo by šel zítra na BigWall" je lepší :-)
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
Navijáky nejsou všude a lezení s nimi není úplně super, trochu tahají nahoru.
Takže klídek, ž
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Ale asi ani nehledaj neco jineho. Spis se sebestrednym volem nikdo lezt nechce ;).
         Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
Tak vzhledem k tomu, že zhruba s polovinou jsem byl více, než jednou, a s tím zbytkem jsem neměl záj
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz27.07.2014
Bohuže stejná zkušenost jako Ty Juro. Mám už mnoho let cca 10 spolulezců, kdy pokaždé se s někým dom
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
10 spolulezců mám vyzkoušeno od dubna... (pak si človek nemá připadat jak prodejná děvka). Z těch 10
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
To naprosto nechápu. Proč bych si měl připadat jako prodejná děvka? Úkol jističe je mě odjistit. A j
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
tak jsi šťastná povaha nebo nevim jak to děláš. Protože já u 8 z 10 lidí nemám motivaci s nima jít z
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
No však :-) Je potřeba upřesnit, co vlastně hledáš. Zda lezení a jističe, nebo společnost a zábavu
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Slušnej asociál :D
S tebou vyrazit na překližku, to musí bejt sen každýho lezce! :D
To
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
Nemáš náhodou drdy a nesmrdíš? S jedním takovým jsem jednou také byl. A děsně se pohoršoval, když js
        Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
Dredy nemám, ale po lezení smrdim dost často. Nicméně mě by sis určitě pamatoval. Repsektive moje bi
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
proč nelezeš s pytlem písku?
mlčí dokonale. :X
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
jinými slovy říkáš, zdar, drž hubu, tady si stoupni a dobírej.á, máme konec.zdar.
zážitek za
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Já nevim. Tak jsem přišel lézt, ne kecat. Na konci poděkuji za dobré odjištění, zabalím věci a jdu.
    Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
S tím odjištěním to beru, ale spíš mi vadí z lidí páčit jestli mají zájem lézt pravidelně, nebo jsem
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Hele, to je náhodou moc vtipné - kamarád jednou takhle hledal někoho na squash. Našel ženskou, manaž
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
těď jsi mi prodloužil život o několik let.. normálně mi teču slzy :D
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Hele 35ku jsem už taky měl, právě se rozváděla a dítě na krknu... s tou jsem se ani na stěnu nedosta
       Re: Spolu-lezení na lezci.cz29.07.2014
:-O tak to je drsná story, stejně jako ta s tim skvošem. Jako myslel jsem dycky že jsem zkaženej, al
      Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
kámoš byl zřejmě společensky taktní a nevysvětloval jí, že ho nerajcuje.
To by pak tímpádem v
     Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
ozvat se máš ty.
 Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Co mas proti jednorazovkam?

Za poslednich nekolik let jsem tady na Lezci v inzerci zk
  Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Dober! Zrovna byl v miste, kde mu vzdycky natejkalo. Dober! Kazda vterina byla minutou. Dober!!! Por
   Re: Spolu-lezení na lezci.cz28.07.2014
Jsem se nepodepsal

1   ...   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   431   432   433   434   435   436   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sebejištění s použitím GriGri
Ahoj, zajímalo by mě, jestli schvalujete následující způsob sebejištění s použitím GriGri. Předem podotýkám, že obvykle nelozím sólo, jenom občas když je parťák v hokně a je hezky, mám několik svých oblíbených skalek okolo 20 m s dobrým přístupem zvrchu a dá se tam trochu zatrénova, nic vážného.
Ke slaňáku si slaním zvrchu, přes dvě HMS si založím lano, po kterém slaním a jeden konec uvážu k pevnému bodu (většinou strom). Druhej konec si naměřím tak zhruba, aby byl naplý, přes vůdcovskou smyčku si ho zatížím svým batohem tak, aby držel lano naplé. K sólolezení užívám sedák i prsák, kdy GriGri mám v prostoru zhruba mezi prsy. Při lezení vzhůru mi zátěž batohu lano v jistítku dobírá a pokud chci odsednout, stačí zatáhnout za horní konec lana, soustava se sama napne a GriGri si to samo dobere.
Mám nastudovány plusy i mínusy GriGri, ke všemu chci jenom říct, že mi takto spolehlivě zabírá i při jemném odsednutí. Rovněž si dávám pozor, abych při odsedání držel spodní konec lana, pádům se vyhýbám, ještě žádný nebyl, ale co jsem zkoušel nad zemí do GriGri padat, odsedávat, v různých situacích, zatím mi vždy zabralo, ikdyž jsem spodní konec lana v ruce nedržel.
Stasek1322:29:55 27.07.2014
odpovědět 
 Re: Sebejištění s použitím GriGri
A už jsi to takhle zkoušel? Já teda jo a řeknu ti, že přes neupravené grigri je to strašná pakárna. Lano se v něm má každou chvíli tendenci zasekávat a vůbec je to víc otrava, než zábava. A taky ten batoh na zatížení docela stahuje dolů, protože tě stahuje do jednoho směru a neustále naráží do skály. Jestli skutečně trváš na grigri, tak fajnšmekři ho navrtávají na spodním krytu a vážou tak, aby bylo ve svislé poloze, ale to už fakt smrdí minimálně naraženou kostrčí :-) Za sebe doporučuji zainvestovat do Minitraxionu od Petzlu - ten stojí něco přes tisícovku a dá se používat i jako kladka, což je super. No a ten potom po laně moc pěkně klouže a nepotřebuje ani zátěž dole - po odlezu pár metrů už lano klouže samo.
 JendaZBrna07:55:27 28.07.2014
odpovědět 
  Re: Sebejištění s použitím GriGri
Metodou pokus-omyl jsem dosel k zaveru,ze u GriGri je nejlepsi zpusob navazani pres prsak tak,abych ho mel par centaku pod kozama. Prsni uvaz mi navic brani v pretoceni,cimz maximalne omezuji jednu z nevyhod GriGri a to,ze teoreticky nemusi zabrat obracene. Navic vpoloze na hrudi se GriGri tolik nepretaci smerem dolu a je tak nejak lip po ruce,coz se u sola tak nejak hodi. Jinak s tou protivahou jsem dosel k tomu,ze idealni stav je,kdyz mi batoh sedi na zemi a jeho vaha pouze brani lanu v tom, aby nahodou nezustalo v jistitku zablokovane tak,ze vlastni vahou nechce projit (necistoty, kvalita lana, pozice lezce). Pokud nechavam na spodnim konci zatez vic jak pet kilo,lano ma tendenci zadrhavat v jistitku,pripadne dobira v jistitku pomalu a se zpozdenim. Da se tomu pomoct zatazenim za horni konec lana. Jinak u Grigri je zcela zasadni kombinace jistitka s prumerem a kvalitou lana. Je rozdil pokud do nej nacpes tenke,tvrdsi lano, nebo chlupatou jedenactku.
 Stasek1313:12:33 28.07.2014
odpovědět 
 Re: Sebejištění s použitím GriGri
Tak GriGri pouze na solo lezeni odspodu...upravene, ale nevrtane!!!

Pokud chces informace na solo lezeni Top Rope, jdi na www.petzl.com tam najdes nekolik variant, ohodnocenych podle bezpecnosti a muzes si z nich vybrat to co ti vyhovuje nejvic.

Uplne bezpecny neni nic, a ani nikdy nebude.

Kazdopadne top rope s grigri a se zatizenim batohem je jeden z tech min pohodlnych zpusobu...

Zdar M.
MichalM08:12:44 28.07.2014
odpovědět 
 Re: Sebejištění s použitím GriGri
Přesně na to, co popisuješ je Petzl Shunt. Funguje bez problémů.
H.08:36:53 28.07.2014
odpovědět 
  Re: Sebejištění s použitím GriGri
Já jsem Shunta zkoušel a neseděl mi, protože vůbec neklouzal po lanu a nějak jsem k němu neměl subjektivní důvěru. Nejčastěji lezu jen s Microcendrem od Petzlu - ten považuji za nejlepší a nejpohodlnější(taky se dobře sundává z lana, což třeba o Minitraxionu říct nejde), ale zase cena za pohodlí je docela velká - stojí přes dva tisíce a jeho vedlejší užití je docela omezené(na rozdíl od kladky se zoubkama)
 JendaZBrna09:26:23 28.07.2014
odpovědět 
 Re: Sebejištění s použitím GriGri
Zdar, rad bych rozvedl debatu na podobne tema a na pouziti tiblocu. Jak moc tibloc nici lano? Respektive, pouzivam k temto ucelum stare lano, zafixovane ve slanaku a obema konci spustene dolu. Do toho dva tiblocy, kazdy blokujici jeden konec lana. Je prasarna takto nicit lano, anebo trpi jen oplet a stare lano tento typ jisteni snese, alespon do viditelneho opotrebeni, nez poputuje do kose. Diky moc za vase nazory, vojta.
vojta10:07:02 28.07.2014
odpovědět 
  Re: Sebejištění s použitím GriGri
Tibloc je asi to nejhorsi na tohle pouziti co muze bejt...je to jako kdybych se te zeptal jestli si prijdes dobre jistenej pri lezeni s prusikama...staci ti tak 0.5metrovy pad (pochp system neni neustale napnuty na tah dolu)...a poletis jak hruska az na zem...

Tady se opravdu nevyplati setrit.
MichalM13:09:25 28.07.2014
odpovědět 
  Re: Sebejištění s použitím GriGri
Ja bych se bal,ze pri selhani jednoho z blokantu bych se proletel trochu vic,nez bych chtel. Navic pri pouziti dvojiteho lana se pripravuji o pruznost lana a opet by muj pripadny pad byl tvrdsi nez je nutne. Jinak Tibloc je spis dobry jako druhe jisteni.
 Stasek1313:23:42 28.07.2014
odpovědět 
 Re: Sebejištění s použitím GriGri
Ural Alp od fy. Ushba. Dojistit prusíkem nad touto pomůckou /sám to nedělám, ale doporučit musím :-)/ Prusík či tiblok rozhodně s sebou, aby blokant dal odlehčit, kdybys chtěl/musel slanit. Lano zatížit prázdným batohem nebo několika karabinama apod. Ural Alp mám vyzkoušený v mírně položeném, kolmém i mírně převislém.
Tibloc na jištění rozhodně ne a Shunto je zakázané používat na samojištění v převisech, kde pád nevyvine tlak na tu přítlačnou páčku.
 Uzlar13:36:42 28.07.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi