Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230813 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ahoj decka,

hledam spolulezce (rozumej jisteni) na stenu, jelikoz zrovna zadny jisteni (rozumej spolulezce) nemam). Jsem rekl bych dosti instantni typ, ale lezu fakt dobre (rikali mi to na kurzu) a zivot me taky vcelku bavi.

 Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ideální parťák na 14 denní výjezd do Špáňa :-D ( ironii jsem pochopil ... )
  Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ty znáš toho z předchozího vlákna ? Kde si mu to zkopíroval ?
Super :-)
   Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ubohé...
 Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Na první pohled vtipné, na druhý už méně. Nepřijde ti, že si některé tvé body odporují? Tohle je spí
  Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Mohl by ses, prosím, alespoň pod jeden příspěvek podepsat, abychom my, kteří komunikaci širší než &
   Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Nech si to jako překvapení :-) Já taky nikdy nevím, kdo přijde :-)

A jen mi řekni -
    Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
To je jednoduchá odpověď..nevím, co a za kolik lezeš, je to fuk..ale já, pokud to není v zimě, lezu
     Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Aha. Takže to spolu půjdeme lézt a ty budeš místo lezení sedět a sbírat síly... hm, tak s tebou byc
      Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Hele J. ,to mi zajímá co lezeš. Fakt.Uplně bez ironie.Protože když ty polezeš dvě cesty a já budu or
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Lezu obyčejný střed mezi 6b a 7b, sem tam se povede 7a na OS. Takže žádné extra výkony. Když lezu s
        Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ty jsi dobrý mamlas. Ono se to lezení za ty roky pěkně pokurvilo... A bude hůř, zvlášť teď s třemi p
         Re: hledam spolulezce na stenu30.07.2014
Nevím, co máš pokurvené ty, ale lezení je sport, fyzická aktivita jako každá jiná, nic jiného. Různí
        Re: hledam spolulezce na stenu30.07.2014
To mi uplně stačí.Já mám naštěstí spolehlivého a flexibilního spolulezce.A díky radám svých přátel a
         Re: hledam spolulezce na stenu30.07.2014
Děkuji za potvrzení mých slov o idiotech. Původní dotaz zněl na zkušenosti s místní seznamkou a ty n
          Re: hledam spolulezce na stenu30.07.2014
Aneb ja jediny jsem normalni a vsichni ostatni jsou idioti (a to jednodusi vysvetleni tohoto jevu si
           Re: hledam spolulezce na stenu30.07.2014
1. Pokud by se stávalo i jinde, hledal bych chybu u sebe. Ale ono nestává. Jestliže odjinud, kde nen
            Re: hledam spolulezce na stenu31.07.2014
He he :). Sikovne to tu rozjizdis a jiste se pri tom dobre bavis. No clovek se musi nejak odreagovat
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Zajímavý, taky mi stylem psaní připomněl toho propagátora dojišťování všeho. Ale tak ne že by na tro
      Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
To je mi jasný, ze by si šel, já s tebou ani za nic..s takým individuem max šachy...
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
A jak víš, že už jsme spolu nebyli?
      Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
He he, bych popremyslel kdo by tak ten troll mohl byt ;).
Btw. jedinacek ci jen stredobod ves
  Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Mohl by ses, prosím, alespoň pod jeden příspěvek podepsat, abychom my, kteří komunikaci širší než &
   O čem?29.07.2014
Když na dvě hodiny potkáš cizího člověka, s nímž jsi se sešla jen za účelem, že se vzájemně odjistít
    Re: O čem?29.07.2014
Bych se bal, ze ti jednou dojdou spolulezci. Precijenom lide kolem nas nejsou jen na ukajeni sobecky
     Re: O čem?29.07.2014
Jak se to vezme - z jistého úhlu pohledu je sobecká potřeba i ta tvoje potřeba tlachání o ničem, kte
      Re: O čem?29.07.2014
A o cempak ze tu tlachas ty? :)
  Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Jojo, Jana to napsala dobře...taky když jdu lézt, jdu lézt. Rozhodně si ale nevystačím za pět hodin
   Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Hele, jen tak namátkou - o čem by sis chtěl povídat?
    Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
O lezení? Třeba?
     Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Já to beru spíš teoreticky, s nikým koho neznám už nelezu, z toho jsem vyléčen...ale když jsem ještě
      Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Hele, problém to není. Jen každý nemá potřebu pořád mluvit a rozebírat nesmysly. Nikde netvrdím, že
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ty nemas potrebu rozebirat nesmysly? :-o
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ok...tak když si to napsal takto
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ok...tak když si to napsal takto
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Ok...tak když si to napsal takto
        Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Kua, sory, nějak jsem se uklep...to si měl napsat takto hned, už chápu, jak to myslíš..
  Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
pockej, pockej? jsem napsal presnej inzerat koho hledam a o co mi jde - jisteni ne?
znacka -
   Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Jelikož si od začátku do konce odporuješ, tak jsi napsal akorát tak velký a dlouhý blábol.
    Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Me nepripada, ze by si odporoval. Spis ta tva sahodlouha reakce na to docela skripe.. Ne nutne mnozs
     Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Přesně to odpovídá tomu, co píšu a proč jsem ze seznamky tady odešel. Když většina lidí z místní sez
      Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
pro vsechny potencionalni zajemce, filozofie nelze, filozofii nebrat ...
       Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
ano, naprostej souhlas.. jde bud jistit nebo filozofovat,
jakmile se to smicha dohromady jsou
      Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Doufam, ze na lezeni nosis toto tricko:
 Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Dokážu splnit pouze bod 8 (nepošlu ti CV), bereš mě?
  Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
jsi vcelku slibnej kandidat. dame si vedet pres fbecko.
   Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Kdyz nemam febecko, nevim co je Hsva a brazilskou depilaci jsem jeste nepotkal, beres me?
    Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
ajajaj tak to je problem, nikdo vhodnej. No nic, ja jdu dneska stejne na bowling ...
     Re: hledam spolulezce na stenu29.07.2014
Fakt diky vam vsem, vcetne anonyma, takhle sem se dlouho nepobavil :-D
      Re: hledam spolulezce na stenu30.07.2014
Naprostý souhlas Vojto :-)
       Re: hledam spolulezce na stenu30.07.2014
hele kluci s prijmenim na H. - jaky pobavili? co, co, co? jistite? nejistite? jestli body splneny,

 Liongrat - minulý týden28.07.2014
Ahojte!

Minulý týden jsme chtěli vylézt cestu Liongrat (Matterhorn), ale na chatě Abruzzi nám bylo sděleno, že jsou dost špatné podmínky... A taky nám byla sdělena informace, že se na chatě Carrel nachází už pátým dnem 20 lidí co nemůžou an
 Re: Liongrat - minulý týden28.07.2014
Zdar, my se tam chystáme za dva týdny. Jaká je asi šance, že to bude schůdné?
  Re: Liongrat - minulý týden28.07.2014
Bude záležet na počasí. :-) Jinak řečeno vůbec netuším.
Asi bych sledoval počasí od minulého
   Re: Liongrat - minulý týden29.07.2014
Knizka na chate Carrell je jak cerna kronika. Neco podobnyho tomu co tu pises je tamna kazde druhe s
    Re: Liongrat - minulý týden29.07.2014
My jsme do té cesty v podstatě nenalezli. Chatár na Abruzzi nás slušně vystrašil. Mysleli jsme si, ž
     Re: Liongrat - minulý týden29.07.2014
Nejstabilnější počasí bývá v březnu. Ze Lvího sedla se to dá slyžovat až do Cervinie. Popravdě se př
      Re: Liongrat - minulý týden29.07.2014
jo to video je dobry :)) Aspon vim jak je to nahore vyfixkovany.. :(

A ta chata... ch
      Re: Liongrat - minulý týden29.07.2014
Video fakt pěkné.. :)

 Hákovačky28.07.2014
Pred nejakou dobou sa tu spomínal tento bývalý profesionálny horolezec:) http://kuc.cz/f12al1
 Re: Hákovačky28.07.2014
Jo, copak nadsamec Om :) Nejvic me z toho clanku dostalo tohle tvrzeni jedne z divek:
"O

 Polínko zákaz vjezdu28.07.2014
Nevěděl by někdo, proč je na Polínko (polní cesta k lomu) umístěn zákaz vjezdu?
 Re: Polínko zákaz vjezdu28.07.2014
Dlouho jsme tam nebyl... On je nově zákaz vjezdu přímo u silnice odkud se vjíždí na polňačku ke skal
  Re: Polínko zákaz vjezdu29.07.2014
Ano, přesně tam. Napsal jsem dotaz na obec.
   Re: Polínko zákaz vjezdu29.07.2014
Tak uz jen snad pro info :-(


Umístění značky zákazu vjezdu bylo po delším obd
   Re: Polínko zákaz vjezdu29.07.2014
Tak uz jen snad pro info :-(


Umístění značky zákazu vjezdu bylo po delším obd
 Re: Polínko zákaz vjezdu29.07.2014
A už je to tady.
Za chvíli tam udělají placené parkoviště se zákazem parkování přes noc (jak

 Beal vs. Tendon28.07.2014
Ahoj, jak byste zhodnotili lana od Tendonu a lana od Bealu? Jedná se mi jmenovitě o lano Tendon Master 8,5 a pak Beal Iceline 8,1 nebo Beal Cobra 8,6. Všechny v tom nejlepším provedení úpravy. Jaké byste si vybrali a proč? Díky za podnětné rady, prostě st
 Re: Beal vs. Tendon28.07.2014
Asi ti to moc nepomůže, ale pravda je taková, že je to jedno. Hoď si korunou nebo kup to levnější.
 Re: Beal vs. Tendon28.07.2014
Obojí stojí za starou Wajcingrovou. Doporučuji Edelweiss!
  Re: Beal vs. Tendon28.07.2014
Jde sehnat Edelweiss v ČR ?
  Re: Beal vs. Tendon28.07.2014
nechtěl si spíš napsat Edelrid?
   Re: Beal vs. Tendon28.07.2014
Edelweiss je Beal ať chceš či nechceš. :)
jeden majitel nebude mít dvy vývoje.
    Re: Beal vs. Tendon28.07.2014
pěkné, pro mě novinka:) díky

 Spaní Dauphiné28.07.2014
Ahoj, máte prosím nějaký zkušenosti se spaním mimo kempy v oblasti Dauphineských alp? Zakázané/povolené? Podařilo se mi vygooglit obě možnosti. Díky, Štěpán

 Lezení v Omiši28.07.2014
Čau všichni! V pátek odjíždím k Omiši na dovolenou, kde bych chtěl mimo to vyrazit lézt. Máte někdo nějaké zkušenosti s lezením v Omiši? Je potřeba nějaké povolení?(nechtěl bych platit pokutu...)
Díky za opdovědi
 Re: Lezení v Omiši28.07.2014
Ahoj,
lezli jsme na sportovkach u parkoviště před dvěma lety. Povolení potřeba nebylo.
  Re: Lezení v Omiši29.07.2014
Jo tak díky moc, tam bych to chtěl právě zkusit nějakou tu lehčí sportovku...

 Nafoceny nové oblasti ve Frankenjuře28.07.2014
Ahoj,

pokud Vás zajímá, jak vypadají nově nafocené oblasti ve Frankenjuře, mrkně zde:
http://lezkyne.cz/viewforum.p

 počasí28.07.2014
Nevíte někdo, jaké bývá v Alpách (konkrétně oblast Raxu) počasí ke konci srpna? Samozřejmě že se to pořád mění, ale + - ? Chtěl bych tam zopáknout nějaké klettersteigy, tak ať vím jak to naplánovat. Díky

 Spaní Eisenerz28.07.2014
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo v poslední době bivakoval v okolí Eisenerzu? Podle oficiálních stránek města by tam mělo být něco jako parkoviště v Kaiserbrunnu s vodou a záchody, ale když jsem psal na infocentrum, tak nás paní poslala do nějakého penz
 Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Ahoj,
vloni jsme spali na parkovišti u jezera volně za autama (zalehnout po setmění, bylo tam
  Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Pokud jdeš na Pfaffenstein, tak se dá přespat (pozdě večer přijedeš autem a za svítání vyrazíš do ho
   Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
No to se hodí. Přijedeme v pátek dost pozdě v noci, tak asi rovnou zakotvíme na tom parkovišti u jez
    Re: Spaní Eisenerz28.07.2014
Rakušáci to berou tak, že na parkovištích se kempovat nesmí, ale přespávat může. Takže když nepostav
     Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
Trochu bych to upřesnil. Rakušani to berou s přespáním tak, že mají 9 krajů a každý kraj jiná pravid
      Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
14 tisíc eur za to, že se vyspíš vedle auta?? Tak to je teda docela silná káva. No tak to jste mi te
       Re: Spaní Eisenerz29.07.2014
Až 14k :-) Za spaní vedle auta by taková pokuta nejspíš nepadla.
Za takovej táboráček odpadk

1   ...   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   431   432   433   434   435   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 hledam spolulezce na stenu
Ahoj decka,

hledam spolulezce (rozumej jisteni) na stenu, jelikoz zrovna zadny jisteni (rozumej spolulezce) nemam). Jsem rekl bych dosti instantni typ, ale lezu fakt dobre (rikali mi to na kurzu) a zivot me taky vcelku bavi.

Podminky pro kandidaty jsou vcelku jasny:
1. nechci mluvit
2. nesmis mluvit, jistime se, uplne mi staci ze sahame na stejny chyty (lano samosebou budeme mit kazdej svoje) - pocitej, ze budu dejchat na druhou stranu, ty dejchas potichu a vylucne nosem.
3. kamose nehledam, protoze jich mam dost na fbecku
4. jsem heterosexual, ale soulozit nechci (mozna casem, podle toho jak vypadas - pokud je ti vic jak 18 tak na to rovnou zapomen) - kecy o zenskejch nesnasim jeste vic nez vtipy, z piva mam prujem, evian pouze na cisteni zubu.
5. jestli makas rukama - nelze - v uvahu prichazi IT, HR, PR, media, poradenstvi, reklama, HSV
6. jestli si kdy v zivote navliknul(a) flanelku - nelze
7. v bodech 1-5 primhourim oko pouze jestli lezes se slunecnima brejlema nebo se prokazes uctenkou z brazilsky depilace - ne starsi nez 72 hodin.
8. bod 6 anulovat nelze
6. CeVecko neposilej stejne se Ti neozvu.

tak jo, se tesim na lezeni, protoze je to prima, ted uz musim, na fbecko mi pise jeden muj dobrej kamos.

kontakt - fbecko

cus
J.Klada05:43:55 29.07.2014
odpovědět 
 Re: hledam spolulezce na stenu
Ideální parťák na 14 denní výjezd do Špáňa :-D ( ironii jsem pochopil ... )
kkt09:26:19 29.07.2014
odpovědět 
  Re: hledam spolulezce na stenu
Ty znáš toho z předchozího vlákna ? Kde si mu to zkopíroval ?
Super :-)
OndraH.10:53:52 29.07.2014
odpovědět 
   Re: hledam spolulezce na stenu
Ubohé...
Martin Šroněk16:59:27 29.07.2014
odpovědět 
 Re: hledam spolulezce na stenu
Na první pohled vtipné, na druhý už méně. Nepřijde ti, že si některé tvé body odporují? Tohle je spíše typický inzerát někoho, kdo hledá právě kámoše a parťáka, jen si poněkud vybírá.

Jestliže by ti vypadl parťák a ty si přesto chceš jít zalézt, bylo by po poněkud stručnější. Asi jako věta Hledám spolulezce na zítra dopoledne. Tahle věta stačí, zbytek je totiž irelevantní. Jestliže totiž hledáš jen někoho, s kým se vzájemně odjistíte, je ti jedno, jak a kde pracuje, je ti jedno, zda je na holky nebo na kluky, je ti jedno, jak leze a v čem, je ti jedno, kolik mu je. Jediné, co tě zajímá, je, aby jistil aspoň trochu pořádně. A ani to nepotřebuješ vědět předem, když se ti nebude zdát, tak s ním nepolezeš.

Takže, bohužel, není tak úplně zřejmé, pro jakou cílovou skupinu by tvůj inzerát byl určen. Ale jak píšu, spíše hledáš kamaráda, ne spolulezce na konkrétní akci, protože i kdyby nic jiného, chybí ti tam konkrétní určení času a místa. Tedy by se ti ozvali ti, co hledají také spíše kámoše a dlouhodobého spolulezce, než jen záskok na konkrétní lezení. Smutné, když ani pokus o vtip neumíš dotáhnout do konce. I když, podle reakcí tady soudím, že neschopnost dát najevo, co vlastně hledáte, bude dost rozšířená, když si pletete tak základní pojmy jako jistič, spolulezec a kamarád.

Ale tak mne ještě napadá, že vlastně jsou i lidi, co v inzerci hledají i parťáky na pravidelné lezení nebo pravidelné výlety do skal. Bylo by dobré to odlišit od jednorázových záskoků, o kterých píšu já. Tam je situace jasná a máte v ní pravdu vy. Lidské kvality a vlastnosti se tam vyžadují jiné a chápu, že parťák jako já by byl na zabití a nesnesitelný. Takže, prosím, odlišujte jednotlivé případy. V inzercích a seznamkách se vyskytuje oboje a zesměšňování jedněch nebo druhých je asi úplně zbytečné.
11:20:02 29.07.2014
odpovědět 
  Re: hledam spolulezce na stenu
Mohl by ses, prosím, alespoň pod jeden příspěvek podepsat, abychom my, kteří komunikaci širší než "dober" považujeme u lezení za normální (a to i když si jdeme skutečně jen zalézt a nehledáme životního partnera), věděli, komu na inzerát nereagovat? Že bychom se vyhnuli zbytečnému nedorozumění...
Děkuji předem
Jana13:38:33 29.07.2014
odpovědět 
   Re: hledam spolulezce na stenu
Nech si to jako překvapení :-) Já taky nikdy nevím, kdo přijde :-)

A jen mi řekni - kdy máte na to povídání čas? Když jeden leze, tak to nejde. Před tím si lidi obvykle vybírají cesty, při tom toho také moc nenamluví, když třeba obchází stěnu a vybírají. A když se jeden přivazuje, a druhý zakládá jištění, tak to sice na pár slov stačí, ale nic k velké konverzaci.

Můžeš mi, alespoň naznačit, kde máte na lezení prostor pro povídání? Promiň, ale přijdu, rozcvičím se a pak, s výjimkou převazování, se leze. Kde tam chcete konverzovat? Asi tomu nerozumím :-( Vždyť tam na to ani není příležitost... ??
J.13:50:06 29.07.2014
odpovědět 
    Re: hledam spolulezce na stenu
To je jednoduchá odpověď..nevím, co a za kolik lezeš, je to fuk..ale já, pokud to není v zimě, lezu na max, na hranici svých sil a nad ně...nevystačím si s dobou oddechu, kdy jistim a nelezu, tak tady je prostor..to není těžké pochopit ne?
sodík8214:11:43 29.07.2014
odpovědět 
     Re: hledam spolulezce na stenu
Aha. Takže to spolu půjdeme lézt a ty budeš místo lezení sedět a sbírat síly... hm, tak s tebou bych tak chtěl na stěnu jít.

Ale i to se stává, obvykle to řešíme tak, že se střídáme po dvou cestách. Ale abych tam seděl a čekal, než se tomu druhému bude chtít, tak to se mi fakt ještě nestalo. Se nedivím, že tu vznikl dotaz na trotly v seznamce.
J.14:27:51 29.07.2014
odpovědět 
      Re: hledam spolulezce na stenu
Hele J. ,to mi zajímá co lezeš. Fakt.Uplně bez ironie.Protože když ty polezeš dvě cesty a já budu orážet tři nebo čtyři(podle času tvého lezení dvou cest) bude tam cca i 10 minut na pokec. Třeba o tréninku. Víš co si myslím,že jsi ten samej troll co tady rozjíždí diskuse k dojišťování cest. Pravděpodobně student nějákého odvětví spojeného s psychologii člověka.Za blbce bych tě nepovažoval,spíš za prudiče.
S15:39:56 29.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
Lezu obyčejný střed mezi 6b a 7b, sem tam se povede 7a na OS. Takže žádné extra výkony. Když lezu s lidmi co lezou přibližně stejně, ještě se mi nestalo, aby na Smíchově nebo BW nevycházelo střídání. A o tréninku si povídat nechci. Víš, informace tady na lezci i od lezců pod stěnou jsou často snůška nesmyslů a nepodložených rad. A když už něco je pravda, často je to vytrženo z kontextu nebo používáno nesprávně. Bavit se tedy s kýmkoliv o tréninku, kromě pár vybraných lidí, co tomu opravdu rozumí, je zbytečné. Osobní věci? proč bych se s někým cizím bavil o osobních věcech? Upřímně, jsi mi úplně jedno, nezajímají mne ani tvoje problémy, ani tvoje radosti. Lezení? Co si chceš povídat o lezení? raději lezu, než si o tom povídám.

Jištění na písku - je mi jedno, nelezu tam. Pro mě za mě, lezte tam třeba solo :-)
17:14:34 29.07.2014
odpovědět 
        Re: hledam spolulezce na stenu
Ty jsi dobrý mamlas. Ono se to lezení za ty roky pěkně pokurvilo... A bude hůř, zvlášť teď s třemi pruhy apod.
V.22:35:13 29.07.2014
odpovědět 
         Re: hledam spolulezce na stenu
Nevím, co máš pokurvené ty, ale lezení je sport, fyzická aktivita jako každá jiná, nic jiného. Různí lidé k tomu mají různé přístupy, ale základem je stále pohybová aktivita. Některé formy mohou být extrémnější, třeba lezení neodjištěného na písku, ale to je třeba na kolech také (výlety x downhill). Takže nedělej z lezení něco, čím není. Dříve to tak možná fungovalo, protože tolik lidí nelezlo a tak bylo možné udržet si zdání určité exkluzivity a výlučnosti, ale s tím, jak se lezení dostává mezi více lidí, na to veřejnost průběžně přichází. Chápu, že některé lidi štve, že přicházejí o pocit, že jsou něco více, ale nic jiného, než smíření se s tím,dělat nemůžeš.

A s tím souvisí i ta seznamka. Když si chci jít zalézt a náhodou mi vypadne kolega, hledám jističe, ne dalšího kamaráda. U tenisu mi také je jedno, kdo na druhé straně stojí, když je zhruba na stejné výkonnosti. Když se běží pražský maratón nebo jiný běh, taky naprostou většinu lidí neznám. Tak proč by mne měl zajímat někdo, s kým se zrovna čirou náhodou potkám pod stěnou?

Nevylučuji, že to je někdo fajn, s kým rád pokecám. Ale prvotní dotaz byl na zkušenost s místní seznamkou, ne se seznamováním obecně, takže k tomu i směřovaly mé odpovědi :-) Být to na jiném webu, napsal bych, že doufám, že to pochopíš. Tady ti jen popřeji hezký den. Měj se.
09:46:18 30.07.2014
odpovědět 
        Re: hledam spolulezce na stenu
To mi uplně stačí.Já mám naštěstí spolehlivého a flexibilního spolulezce.A díky radám svých přátel a díky informacím,co jsem našel kdysi zde,lezu stále lépe.Dokonce mi to i dost baví.Lidi, jako jsi ty totiž nemusím potkávat.
S07:39:35 30.07.2014
odpovědět 
         Re: hledam spolulezce na stenu
Děkuji za potvrzení mých slov o idiotech. Původní dotaz zněl na zkušenosti s místní seznamkou a ty napíšeš, že máš stálého spolulezce...
09:27:32 30.07.2014
odpovědět 
          Re: hledam spolulezce na stenu
Aneb ja jediny jsem normalni a vsichni ostatni jsou idioti (a to jednodusi vysvetleni tohoto jevu si ne a ne pripustit). Myslis, ze tve reakce s puvodnim dotazem hodne souvisi? :D
t.16:15:12 30.07.2014
odpovědět 
           Re: hledam spolulezce na stenu
1. Pokud by se stávalo i jinde, hledal bych chybu u sebe. Ale ono nestává. Jestliže odjinud, kde není podporována anonymita a existuje tam určitá zpětná vazba, je poměr použitelných/nepoužitelných jiný, nemám důvod můj názor přehodnotit.

2. Ano, souvisí. Tazatel se ptal na zkušenost. Cituji část prvotního dotazu - Zdar, jaký máte zkušenosti se zháněním spolulezce tu přes lezce.cz? Párkrát jsem to využil a někteří ti lidi mi přišli docela divní - a ti víc v pohodě zháněli většinou jen jako jednorázovku když jim někdo vypadl. Znáte to taky? Jsou divní jen lezci nebo obecně tihle typy co se tady točí furt v seznamce?

Jestli sleduji diskuzi dobře, opět je to smutná ukázka místních diskutérů. Kdo odpověděl na to, na co se tazatel ptal? Komentujete tu spíše mé negativní příspěvky, ale příspěvek k věci žádný. Což mne vede k tomu, že tu komentujete něco, s čím nemáte vůbec žádnou zkušenost.

A k těm idiotům - kdybych byl jediný, komu se lidi z místní seznamky nezdají, chápal bych vaše názory. Ale už prvotní dotaz začínal tím, zda jsou divní všichni lezci, nebo jen ti v místní seznamce. Tak ti nevím. Ale nemohu se zbavit dojmu, že jediný, komu se lidi v místní seznamce nezdají, nejsem :-)
16:56:53 30.07.2014
odpovědět 
            Re: hledam spolulezce na stenu
He he :). Sikovne to tu rozjizdis a jiste se pri tom dobre bavis. No clovek se musi nejak odreagovat.
09:31:10 31.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
Zajímavý, taky mi stylem psaní připomněl toho propagátora dojišťování všeho. Ale tak ne že by na trollingu bylo něco až tak sofistikovanýho, studenta psychologie bych za tim nehledal.
A. Kláda22:28:07 29.07.2014
odpovědět 
      Re: hledam spolulezce na stenu
To je mi jasný, ze by si šel, já s tebou ani za nic..s takým individuem max šachy...
sodík8216:52:28 29.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
A jak víš, že už jsme spolu nebyli?
16:55:47 29.07.2014
odpovědět 
      Re: hledam spolulezce na stenu
He he, bych popremyslel kdo by tak ten troll mohl byt ;).
Btw. jedinacek ci jen stredobod vesmiru? :)
t.18:45:16 29.07.2014
odpovědět 
  Re: hledam spolulezce na stenu
Mohl by ses, prosím, alespoň pod jeden příspěvek podepsat, abychom my, kteří komunikaci širší než "dober" považujeme u lezení za normální (a to i když si jdeme skutečně jen zalézt a nehledáme životního partnera), věděli, komu na inzerát nereagovat? Že bychom se vyhnuli zbytečnému nedorozumění...
Děkuji předem
Jana13:42:17 29.07.2014
odpovědět 
   O čem?
Když na dvě hodiny potkáš cizího člověka, s nímž jsi se sešla jen za účelem, že se vzájemně odjistíte, o čem si tak při lezení během těch dvou hodin povídáte?
14:58:10 29.07.2014
odpovědět 
    Re: O čem?
Bych se bal, ze ti jednou dojdou spolulezci. Precijenom lide kolem nas nejsou jen na ukajeni sobeckych potreb.
18:47:51 29.07.2014
odpovědět 
     Re: O čem?
Jak se to vezme - z jistého úhlu pohledu je sobecká potřeba i ta tvoje potřeba tlachání o ničem, kterou obtěžuješ ostatní.
19:45:55 29.07.2014
odpovědět 
      Re: O čem?
A o cempak ze tu tlachas ty? :)
22:16:30 29.07.2014
odpovědět 
  Re: hledam spolulezce na stenu
Jojo, Jana to napsala dobře...taky když jdu lézt, jdu lézt. Rozhodně si ale nevystačím za pět hodin pozdravem, pokyny při lezení a rozloučením...přimlouvám se k tvému podpisu, abych na tebe nemohl narazit...
sodík8213:56:25 29.07.2014
odpovědět 
   Re: hledam spolulezce na stenu
Hele, jen tak namátkou - o čem by sis chtěl povídat?
14:33:05 29.07.2014
odpovědět 
    Re: hledam spolulezce na stenu
O lezení? Třeba?
16:01:14 29.07.2014
odpovědět 
     Re: hledam spolulezce na stenu
Já to beru spíš teoreticky, s nikým koho neznám už nelezu, z toho jsem vyléčen...ale když jsem ještě lezl, tak jsem třeba na dvě minuty neměl problém něco probrat, většinou lezení...nechápu,jako by byl prproblém mluvit s někým, koho znám pár minut...
sodík8217:00:40 29.07.2014
odpovědět 
      Re: hledam spolulezce na stenu
Hele, problém to není. Jen každý nemá potřebu pořád mluvit a rozebírat nesmysly. Nikde netvrdím, že člověk si má zamknout pusu a za žádnou cenu úmyslně nepromluvit. Nějaké to slovo padne vždycky. Když zmíníš něco zajímavého a informace mohou být pro mne nebo pro tebe užitečné, nemám nic proti. Ale mluvit jen proto, že se to považuje za společenské, je přeci hloupost. No a bohužel, řada lidí mluví, i když nemá co říct.

Že ty se spolulezci z místní seznamky nemáš žádnou zkušenost? Až ti bude ženská líčit, jak si užila s manželem milenky svého manžela nebo až ti bude maník jako hrdinství líčit, jak v Rakousku očůral placení v kempu nebo jak se po lezení pokaždé ožral, jsem zvědav, jak budeš konverzovat. Nebo až bude spolulezci smrdět z pusy tak, že od něj chceš být co nejdál. S kolika lidmi ze seznamky jsi byl? Z místní seznamky Lezce bylo použitelných cca 20 % spolulezců. Se zbytkem se občas scházíme pořád a jsme spokojeni. Ale jestli mne někdo považuje za exota a nespolečenského jen proto, že s cizím člověkem nechci rozebírat píčoviny, tak raději budu tím exotem.

Myslím, že tahle diskuze plně shrnuje místní seznamku a lidi, co se na ní nacházejí. Po opravdu otřesných zkušenostech jsem přešel jinam, a světe div se, ze spolulezců nebyl idiot ani jeden.
17:44:59 29.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
Ty nemas potrebu rozebirat nesmysly? :-o
18:49:22 29.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
Ok...tak když si to napsal takto
sodík8222:17:42 29.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
Ok...tak když si to napsal takto
sodík8222:17:43 29.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
Ok...tak když si to napsal takto
sodík8222:17:44 29.07.2014
odpovědět 
        Re: hledam spolulezce na stenu
Kua, sory, nějak jsem se uklep...to si měl napsat takto hned, už chápu, jak to myslíš..
sodík8222:22:14 29.07.2014
odpovědět 
  Re: hledam spolulezce na stenu
pockej, pockej? jsem napsal presnej inzerat koho hledam a o co mi jde - jisteni ne?
znacka - fbecko a nemluvit
J.Klada15:39:09 29.07.2014
odpovědět 
   Re: hledam spolulezce na stenu
Jelikož si od začátku do konce odporuješ, tak jsi napsal akorát tak velký a dlouhý blábol.
17:48:53 29.07.2014
odpovědět 
    Re: hledam spolulezce na stenu
Me nepripada, ze by si odporoval. Spis ta tva sahodlouha reakce na to docela skripe.. Ne nutne mnozstvi textu znamena vecne argumenty. Ale chapu, ze se te to dotklo a musis si ochranit svou integritu. Nejak se tu prezentujes, nestidis se za to jaky jsi, ale kdyz to lidem prijde smesne, snazis se je presvedcovat, ze se mili a schazovat jejich argumenty...
Smir se sam se sebou. A taky tu uved jmeno (ci nejakou identifikaci pod kterou vystupujes v inzeratech), at zbytecne neztracis cas lidem a nekazis den lidem, co by s tebou v zivote lezt nesli. Dle reakci je jich vic nez dost.
t.18:41:40 29.07.2014
odpovědět 
     Re: hledam spolulezce na stenu
Přesně to odpovídá tomu, co píšu a proč jsem ze seznamky tady odešel. Když většina lidí z místní seznamky jsou nepoužitelní, nedá se očekávat, že by diskuze s těmi samými lidmi tady byla jiná a že by to ti lidé pochopili. Takže je pochopitelné, že přístup k mým názorům je tu negativní, když ho píší ti samí lidé. Takže v pohodě.

Stávat se mi to i jinde, začal bych o sobě pochybovat. Ale protože na seznamce jiné, neanonymní a s trochu jiným přístupem, je to právě obráceně, nemám důvodu své názory měnit. Naopak, vaše reakce úplně přesně zapadají do filozofie současného Lezce.
19:30:57 29.07.2014
odpovědět 
      Re: hledam spolulezce na stenu
pro vsechny potencionalni zajemce, filozofie nelze, filozofii nebrat ...
J.Klada20:07:14 29.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
ano, naprostej souhlas.. jde bud jistit nebo filozofovat,
jakmile se to smicha dohromady jsou z toho strasny nasledky.
20:49:44 29.07.2014
odpovědět 
      Re: hledam spolulezce na stenu
Doufam, ze na lezeni nosis toto tricko: http://petrkrcmar.blog.root.cz/files/2008/03/4052.jpg
jikos21:31:05 29.07.2014
odpovědět 
 Re: hledam spolulezce na stenu
Dokážu splnit pouze bod 8 (nepošlu ti CV), bereš mě?
13:46:25 29.07.2014
odpovědět 
  Re: hledam spolulezce na stenu
jsi vcelku slibnej kandidat. dame si vedet pres fbecko.
J.Klada15:42:49 29.07.2014
odpovědět 
   Re: hledam spolulezce na stenu
Kdyz nemam febecko, nevim co je Hsva a brazilskou depilaci jsem jeste nepotkal, beres me?
16:53:35 29.07.2014
odpovědět 
    Re: hledam spolulezce na stenu
ajajaj tak to je problem, nikdo vhodnej. No nic, ja jdu dneska stejne na bowling ...
J.Klada20:12:34 29.07.2014
odpovědět 
     Re: hledam spolulezce na stenu
Fakt diky vam vsem, vcetne anonyma, takhle sem se dlouho nepobavil :-D
Vojta.H20:23:08 29.07.2014
odpovědět 
      Re: hledam spolulezce na stenu
Naprostý souhlas Vojto :-)
OndraH15:21:25 30.07.2014
odpovědět 
       Re: hledam spolulezce na stenu
hele kluci s prijmenim na H. - jaky pobavili? co, co, co? jistite? nejistite? jestli body splneny, fbecko a ... uvidime jestli se mi to bude hodit
J.Klada17:21:07 30.07.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (52)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi