čaues, jaký máte zkušenosti s lepičkou gripin edge-dělá např RPill rebell, lepí to trochu nebo nic moc, ve srovnání s XS vibram? hlavně těžší váhy, cvrčkům je to asi jedno. Díks
Ahoj, co si myslíte o lanech firmy Petzl? Jít raději do známé věci od Tendonu nebo testnout jejich novinky? Petzl zadal výrobu Edelridu a ten je známý skvělými lany.. tak mi to vrtá hlavou. Jaké jsou vaše názory? Případně osobní zkušenosti? Díks
Ahoj, co si myslíte o lanech firmy Petzl? Jít raději do známé věci od Tendonu nebo testnout jejich novinky? Petzl zadal výrobu Edelridu a ten je známý skvělými lany.. tak mi to vrtá hlavou. Jaké jsou vaše názory? Případně osobní zkušenosti? Díks
Ahoj jsme dva achtelibychom nejlepe jeste tento tyden vyratir nekam na skaly do italie nebo francie ale nemame auto nechysta se tam nekdo nahodou na tyden az dva a ma 2 volna mista v aute?
Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, že se vám z lezečky znecitlivěla pata a palec? Dlouho jsem je rozlejzala (malá bota), nejdřív mi jakoby znecitlivěla ta pata - takový pocit, že když na ni sáhnu, tak to brní a cítím jak kdyby ta pata nebyla moje... nad tí
Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, že se vám z lezečky znecitlivěla pata a palec? Dlouho jsem je rozlejzala (malá bota), nejdřív mi jakoby znecitlivěla ta pata - takový pocit, že když na ni sáhnu, tak to brní a cítím jak kdyby ta pata nebyla moje... nad tí
čaues, jaký máte zkušenosti s lepičkou gripin edge-dělá např RPill rebell, lepí to trochu nebo nic moc, ve srovnání s XS vibram? hlavně těžší váhy, cvrčkům je to asi jedno. Díks
Víc než lepička je důležitá technika nohou a pokud jí nemáš, ani lepička tě nezachrání.
Výsledek blinde testů je, že pokud to nemáš na lepičce napsané, tak výrobce nepoznáš. Ale vibram je vibram, že?
No, nechci rozporovat nutnost techniky nohou;). Ale ty blind testy jsi si vymyslel ne? Nebo něco takovýho se někdy oficiálně uskutečnilo? Prozraď, kde najdu výsledky. Mezi lepičkama skutečně rozdíl je!
Lezl jsem v Rebelech v Juře, cesty v rozsahu obtížnosti 8 až 10- střídal jsem je s Testarossama ,Ozonama i Diamondama s origoš lepičkama od výrobce(Nepodlepovanýma). Rozdíl v typu gumy jsem nepoznal,ale v konstrukci boty jo.Na umělce je to asi uplně fuk,ale to tě asi tolik nezajímá.Přišlo mi,že Grippin déle vydrží,ale jak říkám,střídal sem troje boty.
Já nemohu soudit na skále, páč tam používám jen XS grip nebo 5.10 Stealth C4 lepičky, ale na bouldrovce i v převisu poznám, že mám podlepeno jinou gumou, např. Grippin nebo taky XS EDGE, které mi prostě ustřelují, normálně kloužou... i v převisu možná především v převisu i stropu, když dám nohy na oblé stupy, na tření, kdy noha není úplně zatížená... Takže za mě XS GRIP nebo Stealth C4. V kousavých oblastech typu Jura se to asi nepozná, ale v hladkých oblastech typu Kras si dovolím tvrdit, že rozdíl poznat bude. Tímto naprosto neodporuju, že kvalitně střižená bota je základ!
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.